• tompca

Tak se na Eurobiku s radary „roztrhl pytel“. Po Brytonu také novinka od Magene s integrovaným zadním světlem.

Porovnání s Garminem RTL515

https://youtu.be/CKxnZ2sEUOY

https://www.google.com/…its.html/amp

0 0
    • gersa  

Jsem zvědavý. Třeba výdrž u Brytonu vypadá líp než u Garminu, což je jeho jediná vada (za mě)

0 0
    • jIrI___  

Ta leštěná povrchová úprava je sice pěkná na pohled (po vybalení…), ale extrémně nepraktická. Po pár jízdách, resp. pár setřeních prachu či nedejbože bahna, to bude vypadat strašně.

1 0
      • virtualcop  

Taky jsem si hned říkal, že ten naleštěnej povrch není moc optimální na ten provoz a že to bude za chvilku pěkně odřené. Nic pro „leštiče“ a kontrolory každého škrábance na kole:)

K tomu celkem překvapili dost sebevědomou cenou 129 USD (čekal jsem trochu nižší).

0 0
    • Slash  

Super, ze do toho Magene šláplo.

Za mě je teda zatím velké minus, že magene má jan 20 lumenu, oproti 65, ktere ma Garmin při blikání.

Když jedu autem, tak ta změna v intenzitě je krásně vidět.

Uvidíme, s čím přijde Garmin v nové verzi ( hlavně snad USB C) a jak rychle budou inovovat Magene a Bryton

0 0
      • virtualcop  

Garmin asi nic „nového“ teď řešit nebude – mají 315 bez světla, mají funkční a zaběhlou 515 (kde asi jediným problémem, na co by se dalo stěžovat je, že nemá USB-C), mají nově 715 s kamerou, kde je potřeba vychytat dost problémků hlavně v rámci přenosu záznamů (přes wifi je to šíleně pomalé).

U Magene se mi líbí možnost nastavit si přes aplikaci tu rychlost blikání či pulzu, ale taky mne štve jen těch 20 lumenů. Třeba do mlhy/raního oparu, či na silnici za letního světla je to podle mne celkem málo.

0 0
        • Slash  

No 515 je tu od roku 2020, takze bych cekal, kdyz ted vychazeji nove Edge s usb c, ze prijde i varia 315/515 s usb c.

1 0
          • VojtaXY  

Dokud nezvyssi vydrz tak moc nedava vyznam vydat novejsi verzi. Tech moznosti, jak rozumne vylepsit radar moc neni.

1 0
            • McBlacky  

By museli pridat vahu a velikost, nebo snizit intenzitu blikani. Technolocicky vyrazne lepsi akec neni zatim.

0 0
      • rasto  

hezká recenze.

zjistil jsem, že pro mě nepoužitelná záležitost: bliká pouze při detekci prvního auta z kolony. když jede 5 aut za sebou, nebliká při průjezdu každého (na rozdíl od garminu). rozbliká se až odjezdu této kolony a příjezdu dalšího auta. kuk 8:25

0 0
    • milan.v  

Led-expert bude prodávat.

https://www.led-expert.cz/…e-l508-radar

5 0
      • Bogar  

Tady ta cena už vypadá lépe. Alík mi pořád tlačil cenu stejnou jako za Garmin radar.

0 0
        • milan.v  

Je to tak, při srovnatelných cenách samozřejmě není důvod nekoupit osvědčený výrobek…

3 0
    • milan.v  

Další zajímavá recenze, tentokrát s Wahoo

https://youtu.be/ZHse_xI0yVg

0 0
    • Orfi  

Pekna cena .

https://www.led-expert.cz/…e-l508-radar

1 0
      • gersa  

To asi jo, ale teď byl v Decathlon za 3500 Radar od Garminu, což už není takový rozdil

0 0
        • Orfi  

No uz neni .Za ty penize bych ho vzal .

0 0
          • DDDD  

Ok, tak není za 3,5 ale pořád se dá koupit za 3,9. To snad není až tak brutální rozdíl. O 1000 víc jak levnější, zatím mě tak otestovaná, konkurence. Pořád bych šel raději do Garminu

1 0
      • Er4serHead  

těch 16 hodin radar only není úplně moc. to dá RTL515 na denní blikání.

0 0
      • jmaselnik  

tak to je zajímavý, na Aliexpressu jsem nenašel levnější než nějakých 150USD. Mám cukání vyzkoušet kdyby jenom kvůli USB-C.

0 0
    • milmat  

Dle všeho ten čínský radar neumí ANT+ zadní světlo, což by někomu s Garminem mohlo vadit. Jinak na první pohled vypadá funkčně. Už je skladem u led-experta.

0 0
      • milan.v  

No, GP Lama to ANT+ světlo uvádí, tak nevím…

0 0
        • milmat  

jj, to jsem přehlédl. Tak Ant+ světlo to umí. Tak za ty peníze asi dobré ????

0 0
    • Orfi  

Vzal jsem Garmina cena v Decthlonu je nyni 3899 kc .

0 0
    • milan.v  

Zajímavá praktická recenze se srovnáním s Varia Radary, včetně pohledu z auta a dalších funkcionalit…

SeeMee (= Magene) 508

https://youtu.be/WAywUrD1lSo

0 0
      • jIrI___  

Ta viditelnost ve dne je ve srovnání s Garminem tragická. Z mého pohledu právě tato věc Magene oproti Garminu nejvíce potápí.

1 0
        • Orfi  

Přesně. To byl důvod vzít Garmin.

1 0
        • Mikikuba  

Což je dobře…Zvlášť když to experti vozej na cyklostezce…

1 0
          • orm  

Cast problemu bych videl i v garminu (cyklopocitaci), protoze kdyz dat automaticky rezim, tak to takhle nesmyslne sviti. Nastesti po setmeni pouziva, alespon v zadu, vice oci setrici rezim.

0 0
          • Hykal  

U nás většina lidí na stezce jezdí buď bez světla nebo se stroboskopem v předu, který vyvolá epileptický záchvat. Takže za mě zlatý garmin. Pravda je, že slabší režim by to mít mohlo. Řešení je to dát do kapsy dresu I tam to svítí dost.

3 0
    • milan.v  

Real world test

https://youtu.be/wBegvt4U_gY

0 0
    • radomilek  

Nemate někdo zkušenosti, jestli tyhle radary fungují přes appku na Andtoid mobilu? Myslím funkce, nikoli jen nastavení. U Garminu myslím, že jo, u Magene si recenze protiřečí.

Nechám si jeden z nich dát k Vánocům ????.

Díky

0 0
      • Espen  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 1
      • xtonda  

Jako jestli funguje Magene radar s aplikací od Garmina? I kdyby jo, tak bych na to nespoléhal, Garmin to může v aktualizaci aplikace zarazit. Pokud chceš aplikaci na mobil a Magene nemá vlastní, tak bych radši koupil Garmin radar.

0 0
        • radomilek  

Díky, já mám za to, že jsou i aplikace 3.stran. Ale Garmin je asi tutovka, ověřená. Akorát ta cena… ????

0 0
          • xtonda  

Pokud se něco nezměnilo a neobjevilo se něco nového, tak jediná použitelná aplikace třetí strany je Ride With GPS a ta je v neplaceném modu hodně omezená a předplatné není úplně levné. A i tahle aplikace je psaná pro Garmin a je otázka jak se autoři postaví k podpoře těch nových čínských radarů.

Mě zas přijde, že ta tisícovka navíc za Garmin, který už je v třetí generaci a je to roky odzkoušené, není tak moc.

Taky to můžeš koupit, ty aplikace na svým mobilu vyzkoušet a případně to vrátit.

0 0
          • DDDD  

Až si radar koupíš a několikrát se projedeš, tak ti cena za pořízení nepřijde vysoká

1 1
            • jIrI___  

Koupil jsem, projel jsem (resp. jezdím) a i přesto mi cena stále připadá přemrštěná. Doufám, že se postupem času vyrojí více konkurence, to pro konečného uživatele nikdy není na škodu.

2 0
      • virtualcop  

Projdi si tohle video od GPLama, tam máš vcelku všechny své otázky zodpovězené.

My Bike Radar Trafic prý funguje normálně, Garmin Varia aplikace asi fungovat nebude (když je jen pro Garmin).

Osobně největší problém vidím jen ve 20 lumenech maximální svítivosti a logice „zablikání“ jen na první auto z kolony – Garmin bliká po celou dobu detekce (což je samozřejmě daleko logičtější a vzhledem k viditelnosti správnější).

Jediná trochu „výhoda“ Magene je možnost si z jejich aplikace nastavit režim blikání/svíce­ní/pulzu.

Taky je samozřejmě možné, že dalším firmwarem se může něco změnit či funkčně vylepšit, ale třeba tu maximální intenzitu to asi nevyřeší (to záleží, jestli tam jsou diody už teď puštěné na max, nebo mohou mít rezervu ve výkonu (pak by to ale zcela nepochybně snížilo výdrž baterie)

Takže dle mne je lepší nainstruovat Ježíška, ať vychytá nějakou dobru cenu na Varii a sežene tu :)

1 0
        • rasto  

souhlas, oproti garminu má magene ty dvě nevýhody:

• slabší svítivost (za dne nok)
          • omezené blikání při průjezdu kolony aut
          0 1
          • milmat  

Blikání na auta může pořešit nový fw, Ale jako další nevýhodu vidím ten pootočený úchyt.

0 0
            • Bogar  

Chápu to dobře, že je to oproti garmin standardnímu držáku jinak?

0 0
              • milmat  

Je to tvarově stejné, ale otočené o 90 stupňů. Takže třeba pevný držák na sedlovku pro Garmin nelze použít.

0 0
        • radomilek  

Díky super.

0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse