Pružinová vidlice do 5000 Kč - provoz s kotoučovkou

29 nepřečtených
  • GH29

    Vybírám vidlici na mtb HT a chtěl bych pružinovku do cca 5000 Kč na váhu okolo do cca 70 kg.

    Zdvih maximálně do 100mm a možnost uzavření nutná.

    Na interneru jsem objevil tyto možnosti :

    Od nejdražší varianty:

    Rock Shox Tora

    Manitou Slate

    Suntour XCR LO – od tuning-test.cz

    Suntour XCR LO – bez uprav

    Na zakladě zkušeností, jakou byste doporučily ?

    Za věcnou radu předem děkuji

    0 0
    • wraith  

      Proč trváš na pružině?

      0 0
      • GH29  

        Nevim, vzduchovky mě přišli menší žehličky, náročnější udržba, víc věcí které se mohou pokazit.

        0 0
      • Tomcat  

        Nestává se moc často že pružina uchází ;-)

        0 0
        • GH29  

          tak tak, přesto bych rád uvítal nějakou praktickou zkušenost k prvním třem možnostem.

          0 0
    • Almond  

      bud Rock Shox Tora (na 70kg podle me idealni) nebo upravena Suntourka od Milana…

      0 0
    • kali222  

      ted me napada : ) taky jsme trvaval na pruzine. mel jsem od M same pruzinovky a tedka mam starsi MXcomp vzduchovy a parada : ) mco velak spokojenost pred tim jsme mel mx pro…me vzduch teda sedi vic

      http://www.kolonavzdy.cz/…-85-2005.htm 3999,–

      a nebo

      http://www.vltava2000.cz/…dsDetail.asp?… 5700,–

      zase vzduchac,ale i tak.....

      http://www.kupkolo.cz/…ce_1283.html (ten odkaz je na recona : ) 4999,–

      neco z toho bych si vybral ja : )

      0 0
      • StevensSFC  

        Já bych vzal tu Recon.Finančně se do svého limitu vejdeš a váha taky ujde.

        0 0
      • valda.zf  

        chtel sem se zeptat ja vlastim tuhle vydli RST Gila Plus Tnl (Turn & Lock) 100mm, coil+MCU / Lockout to znamena ze to je pruzinovka plnena olejem? Ja teda chci vymenit za tuhle http://www.kupkolo.cz/…18_1280.html ale zajimalo by me jestli je ta moje puvodni tak spatna ze se ji kazdej kdo si koupi kellyse zbavuje.

        0 0
        • Almond  

          lockout znamena ze ji muzes uzamknout aby se ti pri jizde nehejbala… no ta puvodni zrovna k elite nepatri…

          0 0
          • valda.zf  

            jj to vim:o) jen me zajimalo ze sem cetl ze je olejova tak jestli je plnena olejem nebo co to znamena a proc je tak spatna?

            0 0
            • Almond  

              olej ve vidlicich funguje jako tlumici medium a je jak v pruzinovejch, tak ve vzduchovejch…

              obecne levnejsi vidlice jsou horsi nez drazsi, horsi chod, mensi trvanlivost, min moznosti nastaveni, .....

              0 0
              • valda.zf  

                aha diky za info:o) tady na B-F sem cetl ze si chvali ty tory tak do ni chci jit tak snad bude dobra tu co sem dal odkaz je dost zlevnena

                0 0
      • mr.antik  

        Tak tu první určitě ne, ta je dobrá tak pro děti na dirty.

        0 0
    • GH29  

      a nějaká zkušenost xcr od milana ?

      0 0
      • Tomcat  

        Jsou velice dobré, ve své třídě je to opravdu odborník.

        0 0
    • sonyx  

      Asi bych šel do XCR LO. Akorát nevím, zda bude pro mě ok (vážím 78kg). Je to moc? Milan píše, že je vhodná do 70kg

      0 0
      • cyp  

        Kdyz se pred jizdou kvalitne vyse*es, tak se mozna k tem 70 priblizis… :-D Ale vazne – ja myslim, ze ta vhodnost „do 70kg“ je hlavne o pevnosti te vidle. Pokud jezdis normalni XC, tak by to melo byt v klidu…

        0 0
        • MlokCZ  

          Vhodnost té vidle do 70kg je kvůli pružině, která je na tu váhu vhodná. Jinak je třeba tvrdší a to tu vidlici už prodraží, že se přiblíží cenou upravenému Epiconu, který je jasně lepší volba.

          0 0
          • cyp  

            Ahoj Mloku, dekuji za opravu. Kdyz vezmu v potaz cenu, tak mas samozrejme pravdu. Epicon je vazne fajn. Za ty prachy kauf jak CYP :-)

            0 0
      • Shark  

        Hele jezdím už rok XCR LO 100mm a nemůžu si stěžovat. Dokonce i v zimě při teplotách okolo 5 stupňů nijak zvlášť neztuhla. Jediné co jsem s ní udělal, že jsem dal tvrdší pružinu. Mám 80 Kg. Nedávno jsem byl s jednou partou na takovém lehčím freeridu a když jsem nastavil na nejvyšší  tuhost tak mě podržela dokonce i při menších dropech.

        0 0
    • McBlacky  

      Kdybys změnil názor ohledně pružiny tak budu prodávat R7. Vím, že bazar je jinde, ale nemáš v profilu mail. Když mi napíšeš pošlu ti info. Do ceny bysme se vešli záruka do 2/09

      0 0
      • fousek  

        Jo a kdyby si chtel k ty R-7 odpovidaji ram tak se ozvy me, toho Drop-offa ti odectu od ceny:-)

        0 0
      • mitch  

        Jak dlouhej to má krk?

        0 0
    • Dan  

      Vezmi Epicon upravený od Milana! Mám od něj upravenýho AXONa, chdí krásně, ale když jsemzkusil Epicona, kterýho jsem montoval kámošovi, je to něco senzačního!

      www.tuning-test.cz

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.