Prosím o pomoc s výběrem fulla - 40.000 Kč

181 nepřečtených
  • em.ar

    Současné kolo mi dosluhuje, proto za něj vybírám náhradu. Ročně najedu okolo 2000 km, jezdím kratší švihy okolo 50km, v drtivé většině terénem.

    Původně jsem přemýšlel o HT (Zaskar), ale koho se ptám, ten mi doporučuje celoodpružené.

    Preferuji rychlé kolo, hravé kolo. Momentálně mám ve výběru Gianta Anthem X2 Další ve výběru jsem měl GHOST AMR 5700 ,ale je těžší a „houpavější“, než Anthem.

    Jen mám problém s tím, že X2 je trochu mimo rozpočet :)

    Mohl bych poprosit o zhodnocení / další návrhy, připadně kdyby někdo věděl, kde se dá sehnat za rozumné peníze (loňský model, testovací, …). Velikost rámu L (mám 183 cm).

    Díky moc.

    0 0
    • Smazaný účet  

      jestli nemáš zkušenosti s fullem tak si ho napřed někde testni, ať pak třeba nejsi zklamanej.

      jinak bych vybíral např. z: Epic, Anthem, Spark…

      0 0
      • abro666  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • Smazaný účet  

      Proč je X2 mimo rozpočet?

      Píšeš full do 40. Obvolej si obchody, to určitě seženeš pod 40, když je to loňskej model.

      0 0
    • Hejdik  

      Myslím,že tohle je taky dobrej kandidát.

      Co?

      http://www.cube-bikes.cz/detail.php…

      0 0
      • op  

        souhlas, viz muj profil, jsem spokojen

        0 0
      • Log1ck  

        Do 40k by teda moh chtít full i s lepším tlumičem než je Radium.

        0 0
        • ememem  

          tak, za 1700E je to docela nic moc vybava, nie len tlmic.

          0 0
          • op  

            ja ho koupil za 36 kKc, myslim, ze za 38 (coz je pri soucasnym kurzu 1500 ecek) se da v pohode sehnat .. kdyz nepocitam Canyony a Radony, nenasel jsem lepsi kolo pomerem cena/vykon v tyhle kategorii (muj puvodni strop bylo 35kKc)

            0 0
            • Wentura  

              Kde jsi ho koupil za 36?

              0 0
              • op  

                Bylo to o stesti, puvodne jsem uvazoval kvuli cene o XMS, ale uz nebylo .. tak mi prodejce nechal AMS za cenikovou cenu XMS, tj. dal mi 14.7% slevu. Bezne dava 7%, tj. normalne by stal 39 .. to uz tak vyhodny neni. Ale stejne je to pekny kolo, po tom co jsem poladil kokpit jsem si na nej zvykl a mam ho rad..

                0 0
              • op  

                Mimochodem, zde jeste peknejsi cena…

                0 0
                • Wentura  

                  Tak to už je sada.

                  To je nějaký bazar nebo normální šop, který zasílá i do čr?

                  0 0
                  • op  

                    Nevim, doklikal jsem na to kdyz jsem si hledal Capica na stavbu pro kamose ..

                    Mimochodem, toto mi prijde jako nabidka, ktera se neodmita …

                    0 0
                • Wentura  

                  Za cube ltd pro jsem dal 26k, jestli tohle vyjde na nějakých 30 tak jsem opravdu **** že jsem nekoupil tohle :D

                  0 0
      • ALEX007  

        ahoj, taky vybiram na tuto sezonu chrtího fulla, už mám doma giant Trance X3, to je kolo se zdvihy 120 120,

        na tomto serveru je velmi často doporučovanej tenhle Cube, jako „chrtí kolo…“.

        ja jsem vylezl na hodně podobne kolo, jakási je special edition Cube Messe, (o trochu vyšší třída ale podobné kolo)

        bylo pohodlné, ¨

        jenom mě zajímá, čím to že s udávaným zdvihem 165 tlumič zdní to má být chrtí kolo? to já mám zafixovaný skoro jako trail/all mountain zdvih

        je pravda, na posed to žádná houpačka nebyla…je tam něco v geometrii, co to kolo dělá „chrtím“ závodně/maraton kolem? dík

        0 0
        • MlokCZ  

          165mm je délka tlumiče (to nemá se zdvihem nic společného) a je to chrtí stroj až až.

          Zdvih to má 100mm.

          0 0
          • ALEX007  

            To jsem si myslel..ale nikde v parametrech jsem nenasel zdvih

            0 0
    • karliner  

      RB IQ

      0 0
    • Matony  

      Lapierre

      0 0
    • paveldurna  

      Epic Comp 2009 se da splasit za 46tis, taky zajimava varianta myslim…

      0 0
      • Smazaný účet  

        pán je plavec z Brna? :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        původně jsem to špatně zařadil: pán je plavec z Brna? :)

        0 0
        • em.ar  

          plavec asi ne, z Brna ano…

          0 0
          • Smazaný účet  

            To patřilo kontaktu paveldurna. Nevím proč, ale nešlo to zařadit pod něj.

            0 0
            • paveldurna  

              No neee, to seš Ty Roberte? Ty jezdíš maratony? máme s kolegou z práce takový smělý plánek, objet tady poblíž Brna 9 závodů za tento rok, nechceš se přidat? neboj, okupujem chvost výsledkové listiny :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já ti dám Roberta. Robin :)

                Občas si něco zajedu. Na co se chystáte? Su za!

                0 0
                • paveldurna  

                  no hlavni nase cile budou si Drasal a GT Zaskar, mezitim nejakej šolich, něco je tady i u Brna, celkem cca 9 zavodu, Ti dyžtak pošlu seznam, co sme s kamošem udělali, když daš maila. Tak zatim Roberte :-D ne sory Robine.. ;-) A co Ty? ještě něco poplavavaš nebo vubec? a jinak co dělaš?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak mi to klidně hoď na email v profilu, dík. Na Drásala sem se zatím neodvážil. Zaskar už jsem si párkrát zkusil. Doporučit můžu Šela maraton a letos bych rád Meridu na Vysočině. A nějaký ty šolichy :)

                    Plavání šlo do kytek, proto su tady :-D

                    0 0
          • paveldurna  

            jj plavec, ale troufnu si říst že byvalý, už tomu moc nedavám :-) spíš teď bajkuju hodně..

            0 0
    • Singlespeed  

      Mám pořád k dispozici tohle Cube Stereo, model 2008. Výbava XT (jen páčky LX), DT Swiss, Syntace, vidlice Revelation vzduchová, dvě komory, se staviteným zdvihem, tlumič Fox Float RP23, velikost 20 palců. Je úplně nové, ani metr najeto. Lehké a svižné.

      0 0
      • Hejdik  

        To bude ovšem asi na většího chachara,než na 183cm výšky?

        0 0
        • hawrda  

          Není.Mám 182cm a dvacítka rám je akorát.

          0 0
          • Hejdik  

            No i přes to nevím – nevím:-)

            0 0
            • kubad  

              nevím, nemluvím, taky bych s 183cm bral Lko

              0 0
            • MlokCZ  

              Já mám sice u stejného Sterea Mko na 182cm, ale jsem extrémní anomálie na krátké rámy. Takže Lko na tu výšku při standardních proporcích klidně ano.

              Ale problém bude trošku už výška. Mám 84,5cm nohy, což je celkem normální na tu výšky, tedy tady žádný extrém a výškově je to už tak na hraně u Mka, Lko bych na výšku už vyloženě nechtěl. Tohle řeší až nová konstrukce Sterea, kde je nižší horní rámová trubka.

              0 0
    • TPK  

      Ahoj, za mě hlas pro Giant. Ale to už jsem ti říkal v pátek večer v Šumicích :) Tomáš

      0 0
      • em.ar  

        Je to zatím můj top, ale není nad to znát názory více lidí… :) A také mám problém se sháněním. XCR se přestal orientovat na Giant a CYKLO WORLD (vedle Ikea) má jen 2010 modely. Tak jsem zvědavý, jestli seženu.

        0 0
        • TPK  

          Osobně nemám CykloWorld rád. Myslím si, že je tady o tom obchodě snad i založené vlákno. Samozřejmě kompetence a odborná zdatnost prodavaču nemá vliv na to když kupuješ přesně to co chceš, ale radit bych si tam asi nenechal. Jinak je samozřejmě spousta jiných dobrých kol, viz příspěvky výše. Ale Giant je Giant :) T

          0 0
          • em.ar  

            CW jsem neznal, byl jsem se tam podívat na Tvoje doporučení. Byl to opak XCR, který je zaměřený spíše na kola vyšší cenové třídy. CW na mě působil jako diskont.

            Nicméně: po chvilce váhání se mi jeden prodavač věnoval k mé spokojenosti. Když jsem mu řekl svoji představu, bez řečí mě zavedl k Anthem X2. Ještě se mi pokoušel nabídnout 96, dostal jsem katalogy, a dokonce jsem dostal nabídku k projetí na parkovišti v těch sračkách, s tím, že kolo poté umyje. Za mě spokojenost s obsluhou. Sortiment je takový, jaký je.

            0 0
            • TPK  

              Asi jak na koho narazíš. Já asi neměl štěstí, ale s ohledem na to, že přesně víš co hledáš je to stejně jedno. Možná zkus ještě prohnat přes seznam.cz heslo Giant Anthem a obvolat obchody z odkazů co je nabízejí. Uvidíš sám. Doufám, že to na jaře budeme okukovat při pivu v Olšanech.

              0 0
              • em.ar  

                Proklikal jsem weby co je v sekci prodejci a nikdo na stránkách 09 X2 neměl. Zítra je ještě zkusím obvolat. Kdyžtak Epic, a nebo rám z ebay…

                K těm lidem z CW: IMHO je tam zaměstnaných dost brigádníků. Já měl štěstí na jednoho vysokoškoláka – strojáře, který byl v obraze.

                0 0
                • TPK  

                  To byla možná moje smůla-brigádník. V zásadě ten obchod nezatracuji, ale jsou obchody kde si o kolech pokecám líp :)

                  0 0
                • TPK  

                  zkus tady

                  0 0
        • MJ24  

          Giant Anthem X2 2009 v Lku za 35 900kč je na Vsetíně v PlanetBikes, ale nevím z kama si ty

          0 0
          • TPK  

            Slušná cena, nastartuj Myšáka a jeď. Z Brna kósek.

            0 0
            • MJ24  

              možná bych ho byl schopen přiblížit i do brna pokud by netrval na vyzkoušení a tak. Ten krám má známý a sem tam tam vypomáhám

              0 0
          • em.ar  

            super. Vsetín je kousek. Díky za tip.

            0 0
          • em.ar  

            Tak jsem volal na číslo uvedené na Plabnet Bikes a tam mi řekli, že Anthem X2 nemají. Údajně ji prodali před Vánocemi… Ještě mi zavolají, jestli ji nemají u distributora Progress Bike (snad to píšu dobře). Tak uvidím. Každopádně díky za ochotu.

            0 0
            • MJ24  

              jee tak to sem nevěděl že se prodal

              0 0
            • Pytlik  

              Zkus tento kseft na „banskobystricke“:

              http://www.e-kola.cz/…them-x2-p876

              Ja jsem loni v lete shanel anthema x1 v XL velikosti a nikde uz nebyl. Dovozce mi rikal, ze v CR urcite neni a tehdy „pry“ dle jejich informaci uz ani v Evrope. Tak jsem to pomalu vzdaval. Sem jsem volal spis jen tak pro formu. Rikali, ze nemaji, ale ze se poptaji. Za tyden mi volali, jestli ho jeste chci, ze by ho sehnali. A to i za tech slevnenych 55200 z puvodnich 69k, jak inzerovali na webu. Kdyz jsem se pak ptal, kde ho sehnali, tak pry maji nejakyho znamyho obchodaka v Giantu, kterej to sem nejak dotlacil…Pro maly obchudek je kazdy kolo dobrej kseft, tak to zkus. Nic ti samozrejme negarantuju, ale pokud nikde uz nic nemaji, tak je to asi posledni moznost…

              0 0
              • em.ar  

                Díky za info. K nim jsem volal. Mají jen X3, jak jsem psal výše. Možná jsem volal v nevhod, ale že se poptají jsem nedostal…

                0 0
                • Pytlik  

                  Hmm, tak to je skoda. Tak asi nezbyva nez pockat do jara a treba o neco slevni letosni x3 – je to skoro stejny jako lonsky x2…(i kdyz na moznych cca 32 za letosni to asi nedojde…to trochu nastve)

                  0 0
    • Dzin_CZ  

      Myslím, že kolo Tvé kategorie a za rozumné peníze je třebas tady

      0 0
      • em.ar  

        zajímavé. Díky. Jen ten zdvih 135 mm mi už přijde trochu dost.

        0 0
        • Dzin_CZ  

          No, je tomu cca 8 měsíců co jsem řešil tu stejnou otázku jak Ty, dokonce ve stejné cenové hladině. Co nyní jezdím můžeš vidět v profilu a těch 140 mm vpředu i vzadu teď cítím jako dokonalou pohovku při velmi slušné jezdivosti. Prostě někdy více zdvihu neznamená líné kolo.

          0 0
      • MlokCZ  

        Vcelku pěkné kolo, ale k těm 135mm vzadu měl přijít Talas nebo Float a ne to 120mm Fko. I hlavový úhel by to ještě snesl ty 2cm navíc.

        0 0
        • Dzin_CZ  

          Určitě ano, ale zase by to nebylo kolo za 39 a půl. A alespoň je co zlepšovat, ne? :) Jako první seznámení s fullem se mi to líbilo.

          0 0
    • trpaslik72  

      a co tuhle meridku???

      za ty prachy bys tam nacpal i toho foxíka =)

      http://www.axitbikes.eu/index.php…

      0 0
      • PatrikL  

        za 15000 by sa aj oplatila… Inak je to neosvedceny system odpruzenia, ktory ma okrem moznosti umiestnenie 2 kosikov na flasku v rame snad len same negativa :) Za 28k sa daju najst o dost lepsie bicykle, aj napr. taky tracne x5 2009 je lepsi a aj lacnejsi…

        0 0
      • vikicek  

        No to si asi děláš řiť :D

        0 0
    • vikicek  

      Jsi si jistý, že fulla? Když píšeš rychlé a hravé kolo, určitě by nebyl od věci nabušený HT :o)

      0 0
      • em.ar  

        Nad tím přemýšlím stále. Kdo jezdí trochu více mi říká, abych si koupil fulla. Každý, kdo jej jezdí, říká, že na HT by zpátky nešel. Snad všichni, bez výjimky. Teda až na jednoho, který říkal, že si to musím rozhodnout sám. Ale ten jezdí stále na HT.

        A také nevím, jak na tom budu za „chvilku“ se zdravím. Záda a tak.

        0 0
        • MlokCZ  

          Sem tam se najdou tací, co se od fulla vrátí k HT, ale je jich jasná menšina a většina jak jednou zkusí fulla, tak nechce už nikdy jinak.

          Bez toho, abys to zkusil ale nemůžeš vědět, že patříš k té většině.

          Já teď třeba budu mít 100mm fulla i jako „silničku“ (do terénu samozřejmě zdvih vyšší), ale já jsem trošku extrém.

          0 0
        • C.A.C  

          Taky „krasavci“http://ww­w.maxcursor.cz/?cla­nek=135-sintesi-2010

          0 0
          • Smazaný účet  

            Taková variace na Spark, 96 a pod. By mě zajímalo jak je to osazený, píšou komplet bike za 45000,– to zní docela dobře, když je to karbonový rám.

            0 0
    • puzo  

      Jestli to nemáš daleko do Starého Města , tak se zajeď podívat do CYKLOWORLDU . Mají tam například toto http://www.cykloworld.eu/…-hfs-1000-d/ , nebodobře vypadá i toto http://www.cykloworld.eu/…-anthem-x-4/

      0 0
      • TPK  

        Možná by nebylo od věci zeptat se v CW, případně si to obvolat či obeslat emailem, jestli nemají Anthema X2 2009 na některé jejich jiné pobočce. Podle mě budou schopni kolo dopravit do Brna. Ale to už asi zjišťovali.

        0 0
      • em.ar  

        V CW jsem byl v Brně u Ikei. Nabízeli mi něco podobného. Tuším, že to byla X3 a i tu Meridu. Jen u té 96 si nejsem jistý, zda-li ji chci. Každopádně díky za info.

        0 0
    • TPK  

      EBAY

      nebo

      EBAY2

      z tohohle by se dala poskládat pěkná raketa. Ale není to X tzn. zdvih „jen“ 90mm

      0 0
    • TPK  

      EBAY

      nebo

      EBAY2

      z tohohle by se dala poskládat pěkná raketa. Ale není to X tzn. zdvih „jen“ 90mm

      0 0
      • em.ar  

        Ebay je cesta. Nepozdává se mi pár věcí. Je to „used“ – nevím co od toho čekat, menší zdvih a uchycení tlumiče. Pravděpodobně se jedná o rám 08. Ale díky :) Opravdu.

        0 0
    • mr.antik  

      Rychlý a hravý je určitě Giant Trance X

      0 0
    • pepazdepa-84  

      Řešil jsem to samé před měsícem. Nakonec mi tady nějaká dobrá duše poradila a mám doma x1 2009 v L za 46klacíků. Najel jsem asi 100km a je to super (i když se to pořád tak trochu houpe :-)) Mě se ta x2 2010 hodně líbí, já myslím, že když budeš chvíli shánět dostaneš se k těm 45 také. Goog luck

      0 0
    • Smazaný účet  

      100(:

      0 0
    • TPK  

      Poslední kousek ve velikosti L. Za ušetřený peníz případně poladíš lepší komponenty. Ale počítám, že i s těmito komponenty bude kolo slušně funkční :)

      0 0
      • Pumsc  

        tož to je pěkná cena:-),idu vykrást banku…

        0 0
      • Pumsc  

        to má toru?!?tak to jsem si nevšim,beru zpět:-)

        0 0
      • em.ar  

        Volal jsem do toho obchodu a opravdu jej mají. Ptal jsem se na možnost změny komponent. Lze, ale původní si musím prodat sám. Konkrétně u té vidlice je problém s tím, že má zkrácenou hlavu, proto bude problém ji prodat. Nová bude stat okolo 10-ti. Plus další věci.

        0 0
        • Smazaný účet  

          co takhle něco ze zahraničí? na crc, evansu, wiggle, bike discount něco ve výprodeji nemají?

          0 0
        • TPK  

          JJ, vždycky to výjde dráž když koupíš kolo, které pak dovybavuješ než když koupíš výšší model. Slušná vidlice, třeba reba se dá koupit kolem 7500,–. Pravda je, že tu starou budeš prodávat těžko, ale přes aukro to nebude nereálné. Těžké rozhodování.

          0 0
        •  

          další tip http://sport.sunshop.cz/detailsklk.aspx… + za dva klacky doplňky k tomu

          0 0
      • mastihuba  

        z té ceny za celý kolo mne asi jebne.

        0 0
        • TPK  

          Kolik že tě stál ten rám :D, ale stejně se na to dívám já. Já dal za „stejný“ rám 15000,–

          0 0
    • abro666  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Pijer  

      Teď jsem narazil na tohohle bazarového Anthema X2 Pro rýpaly: já ho neprodávám a ani prodávajícího neznám, tzn. reklama to není :-)

      0 0
    • abro666  

      wow, no tak jsem zvedav na romanaII, ted ma rad, kdyz se banujou prispevky:) fuck off bike forum:-)

      0 0
      • em.ar  

        To, že jsem musel banovat, za to si můžete sami. Osobní spory si PROSÍM vyříkejte někde jinde. Jen jste tím zbytečně zasrali vlákno.

        Pokud narážíš na Tvůj poslední ban. Co můžeš čekat za reakci, když někoho označíš tak, jak jsi jej označil? Že to tak nechá? …

        Pokud jsi nestihnul přečíst moji odpověď na Tvoji nabídku, tak ještě jednou. Děkuji za ni, HiFi je opravdu pěkné kolo, ale raději zvolím jiné „řešení“. Každopádně, díky za ni.

        0 0
        • abro666  

          hele, zacal si opet romanII, ja se proste branit hodlam, to je cely. pokud za to dostanu dozivotni ban na BF, je mi to jedno:-)

          jinak diky za zravu, ze Hifi nechces, nemam s tim nejmensi problem. pred tim jsem to fakt precist nestih:-)

          0 0
    • Fana.A  

      AMR je fajn jezdivá hračka (Ghost jsem prubnul). Dej si Test fest od Vela a uvidíš co ti sedne a v jaké velikosti. Za ty prachy počkej na jaro. S tvým rozpočtem dávám http://www.zamo.cz/…e/24427.html

      0 0
    • RomulusP  

      Takhle jsem nějak koupil mého Anthema já:

      http://cgi.ebay.de/…BayISAPI.dll?…

      Z DE ebaye se nemusíš bát,většinou jsou to regulerní kamenné obchody.Můj Advanced mě vyšel na 1600EUR (3 měsíce jetý)..

      Je to trošku nezvyk kupovat takhle na dálku,ale tak ušetříš pořádný balík…

      Mrkni se i sem:

      http://www.kaufen.com/…h/result.jsp?…

      Hodně štěstí!

      0 0
    • op  

      nedporucuju, protoze ta kola neznam, ale cena versus vybaveni je zajimave: Red Bull , levnejsi Rose , drazsi Rose .

      0 0
    • pezr  

      Omlouvam se za zneuziti diskuse, mam ale stejny problem… dokaze mi nekdo rict, jaky jsou silny a slaby stranky techto kol?

      Giant Reign 1

      vs.

      Merida Trans-Mission HFS 3000-D

      Rozmyslim se mezi nimi, prosim o nazory.

      P.S. Rad jezdim rychle nejen do kopce a s kopce lesem, ale i na asfaltu.

      0 0
      •  

        dle P.S. bych to spíš místo Reigna viděl TranceX, k meridě se nebudu vyjadřovat,ta značka mi sympatická není

        0 0
        • pezr  

          Kdyz na meride si mi zase libi vyssi zdvihy a podle me i lepsi vidlice, osazeni se mi taky nezda zly.

          0 0
      • BARE  

        Merida Trans-Mission HFS 3000-D- Tohle jezdí kolega 2 roky, dá se říct, že to slušně rasuje. Kromě kazet, řetězu a brzdových desek nic neměnil a zatím je vše v pohodě. Dobré osazení a zadní vidle se skoro nehoupe při silném šlapání, přitom dobře pracuje v terénu. V lednu jsem to samé kolo ročník 2009 koupil manželce za 39 900 kč.

        0 0
        • McBlacky  

          S RP23 je to dobrý kolo, dávali na to i levný RS /Ario/ a s tím se to nedalo jezdit

          0 0
    • pezr  

      I kdyz trance xo by to vyresil… ale kapanek jina cenova hladina.

      0 0
    • bukajcze  

      Kdyby jsis chtěl trošku připlatit, tak můžu doporučit Specialized Stumpjumper 29ER FSR 2008 Green

      http://www.kola-cykloshop.cz/…en-1842.html

      Ale je za 50 no…

      0 0
    • hampik  

      …co říkáš na Lapierre? Mrkni na to. Cena tohoto kusu je 39990,– Jinak, projdi si to a přemýšlej!!! Škoda, že Tvůj profil je ,,ZERO'' http://www.lapierre-bikes.co.uk/…rol-210–2010

      0 0
    • Lubíno  

      http://www.sport4you.cz/…-p-2060.html

      toto ve vel. L mohu dovézt nové z německa cca 39500,–

      0 0
    • Lubíno  

      http://www.cyklord.cz/…-model-2008/

      toto ve vel. 20,5" 34000,– mohu dovézt

      0 0
      • pezr  

        Vsem vam moc dekuju za typy… nechci nic pod 120 mm. Bohuzel musim bezet, vse poradne promylsim a zitra napisu svuj pribeh… jsem tu novy, tak bych se mel asi predstavit. Diky vsem.

        0 0
        • pezr  

          Takze… moje 1. slusny kolo byl pro me Amulet… prehazka a kliky xt, zbytek komplet deore, vidlice marzzochi eta 100 mm (neo 110 uz nevim, posleze vymenena za manitou black 120 mm, pribyly vlastovky). Byl jsem max.spokojenej, jen zadni kolo bylo prkrat prorazeny po necekanych nehodach. Zacal jsem vydelavat a po par tejdnech poridil za super cenu spesla enduro sl comp 08. V terenu super, sjezdy i vyjezdy me bavily, prislo mi to jako takovej tank, co se niceho nezalekne. Nicmene 2,3" plaste s brutalnim vzorkem kolo hodne zlenivelo (mozna i dalsi veci za to mohly) oproti mymu HT, coz mi docela vadilo (asi jsem se splet ve vyberu kola), ale v terenu to byl zazitek. Bohuzel mi nevyhovovala spesl vidlice, ktera se neskutecne norila pri brzdeni a navic se mi zdalo, ze pri vyssich rychlostech nestihala.. Kdyz jsem ji natlakoval vic, tak jsem zase nevyuzil celej zdvih. Nakonec jsem prodal a ted hledam neco mezi. Strop je 50 tisic, radsi bych min. V tom nekonecnym procitani jsem se uz ztratil.

          Otazka: proc ne merida trans mission hfs 3000 d?

          Diky moc

          0 0
          • pezr  

            Nevite, kde by se dal sehnat ghost amr plus 7500 model 2009?

            0 0
            • Lubíno  

              mohu dovézt Ghost AMR Square 2009 67tis. 44 nebo 48cm

              0 0
              • pezr  

                Diky, ale hledam primo ten konkretni model a ve velikosti 20,5" … ale uz je asi pozde.

                0 0
                • pezr  

                  Tak to vzdavam s Ghostem… zameril jsem se na Canyon AM 5,6,7 … nema nekdo moznosti ho dovezt? Diky

                  0 0
                  • pezr  

                    Nebo Radon Slide?

                    0 0
                      • MlokCZ  

                        Radon. Má Talase RLC a to hlavně s 15mm osou (tohle dodatečně za levno nepořešíš, u Canyonu je 15mm osa až na vyšších modelech). A také Radon nemám Boostvalve. To je sice dražší (s Boostvalve), ale na takovéhle kolo to bude spíše jen kurvítko.

                        Chodem si budou ty stavby celkem podobné s tím, že tu bude jeden rozdíl. Radon bude o malinko méně progresivní.

                        0 0
                        • pezr  

                          Diky moc, prave jsem hledal vyznam slova „progresivni“ a jestli dobre chapu, znamena to neco v tom smyslu, ze Radon by mel o neco lip vyuzivat „cely zdvih“, je to tak?

                          A proc je 15mm osa lepsi? Kvuli vaze? Diky za odpoved, cenim si Tveho nazoru.

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Ano, Radon bude lépe využívat zdvih a při tomto typu přepákování se v podstatě těžké může stát, že by to bylo progresivní už moc málo (to se může stát u typu přepákování co dělá Radon ve stylu Cubu AMS 125).

                            Pevná osa – větší tuhost celku přední kolo vidlice, kolo jede kam chceš ty a ne kam se zrovna začne kroutit. Váhově lepší 15mm osa nebude, naopak to bude pár gramů nahoru (ale zanedbatelně).

                            U 140mm+ bych dnes už šel jedině do pevné osy (taky jeden z více důvodů proč mám objednané nové Stereo, na tom, co mám nemám pevnou osu ani vepředu ani vzadu).

                            0 0
                            • pezr  

                              Diky za vysvetleni, uz rozumim. Koukal jsem, ze cena s dani je 2000 euro + postovny atd. takze to ve finale docela poskoci. Asi nakonec budu letos jezdit na svym starym HT a nakoupim az na podzim. Nejak se nemuzu rozhodnout. Zaujal me http://www.bike-discount.de/…ss-2009.html?… … ma to stejnej ram az na par stupnu, ale je to dost penez… asi pockam na nejakyho Gianta ve sleve. Diky za pomoc.

                              0 0
    • tom8848  

      Ja tiez prechadzam z HT na Full a momentalne uz len cakam dokym dorazi bike s Francie a moj typ je kazdopadne Lapierre x control Ja berem 410 ;-)

      0 0
      • pezr  

        Taky jsem o nem uvazoval, vypada nadherne… nicmene hledam neco s vetsim zdvihem, tak jsem od nej upustil.

        P.S. Na kolik te vysel?

        0 0
    • andrés  

      No nelehká volba,40tisíc je moc na levné a málo na na dobré.Ležel jsem 3 měsíce v katalozích a netu…

      nakonec jsem šel s riderama na pifko po 6 hodinové přednášce jsem měl pár kandidátu a jak to v hospě chodí dělaj se tam dobrý kšefty…tip na dobrý obchod ve Vsetíně a ráno jsem jel otestovat Specialized PITCH PRO…původní cena 58 000,vánoční cena 40 000 luxus .Jinak,ale Giant nebo Ghost(ale místo 5700 vem 7500)..good luck

      0 0
    • op  

      jeste Iron Horse

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.