• tiskar

    Dobrý večer,prosím budtě na mne hodný a poradte je to furt dokola.Zrovna začala sezona a me se rozpardl muj olpran a hledám náhradu do 15000,jediné co jsem našel a moc se mě líbí je http://www.solidosport.cz/…C-600-D-2010 ale nejsou nikde velikosti,preferuji červenou mám novou helmu tak bych jí rád používal ,díky za trpělivost vážím 90 na 185

    0 0
    • jachymk  

      ta merida je vinikající bajk za ty prachy a nedávno stála i míň, měli jí u Štěrby, ale teď je to asi hodně mrtví, velikosti budou asi velký *******

      0 0
    • tiskar  

      Ta nic nikdo?není nějáka nahrada ve stejné cenové relaci

      0 0
    • marco  

      No s tou barvou to bude problém, ale řešitelný. Naštěstí se dnes vyrábí mnoho neutrálních barev rámů.

      Jsi z Brna, zkus se zeptat v prodejnách po Brně VeloHanák, Cykloworld, Cyklos Brno, Kola Šírer, Bikeplac a další na Veveří a Štefanikové je jich také pár. V té ceně jich pár seženeš co se týká velikosti tak to je velká neznámá. Pokud se vysloveně zajímáš o loňský model tak tam bude také problém už moc nejsou. Author má ve své nabídce 29" DEXTER není to nezajímavé kolo.

      http://www.nejlevnejsi-kola.cz/…r-pro-d.html

      http://www.nejlevnejsi-kola.cz/…c-700-v.html

      http://www.nejlevnejsi-kola.cz/…pect-30.html

      0 0
      • tiskar  

        Nebo tohle taky dobrý ne? http://www.mall.cz/…c-700-v-2010?… jsou tam teda večka ale asi bych to přežil ! dají se v budoucnu změnit na hydraulické?

        0 0
        • jachymk  

          90 kilo na véčkách? dá se, ale přechod na kotouče znamená nejen brzdy, ale i náboje, takže celý záplety… a hlavně pozor! není červený

          0 0
          • tiskar  

            Tak brzdy by problem nebyli jezdím 10 let na olpranu a vždy jsem zastavil,ta asntracitová s bílou by šla červená by byla trochu navíc ,škoda že ji nemaj nekde v 700D

            0 0
            • tiskar  

              A co takhle jí koupit v bílo červené taky já mají za 14000 700V ! Špatná volba ?co je naní špatnýho všichni jí chválí ,na kolik by mě vyšlo budoucí předělání na kotoučové brzdy? díky

              0 0
              • marco  

                No levné to nebude asi kolem 6000 korun pokud nepujdeš do mechanických kotoučovek. Véčka jsou v pohodě na tvou váhu. Celou dobu jsme jezdily s Véčkama, kotoučovky nebyly a také se to dalo vydržet.

                0 0
              • jachymk  

                tahle merida jako OK ale je to standartní ojeb, hazka sice XT ale řazení už jen deore, to je celkem na nic. chvíli jsem hledal a našel tohle je to hodně podobný tý 600-d meridě, výbava hodně slušná a cena taky…

                0 0
    • Palec  

      Co třeba tenhle SUP? http://www.sportmen.cz/…2010-/d6371/

      Červené tam pravda moc není, ale výbava je za ty prachy slušná. Jen vidlice je pružina, ale myslím že s 90kg ji donutíš k chodu:)

      Sháněj velikost 21,5", na 19" by jsi se asi už neposkládal.

      0 0
      • tiskar  

        Tak ten superior10-xc 840 je krásnej a co ta vidle je tak špatná mám 90kg nechci aby se rozpadlo do pár kilometrech jezdím hlavně silnic práce a zpet ,problém bude kde ho vyzkoušet v Brně a okolí nikde nebude

        0 0
        • Palec  

          Mají ho v České u Brna, ale bohužel jen malá velikost: http://www.kola-online.cz/…l-2010/d3028

          0 0
          • marco  

            A to je ten problém všude jsou už jen okrajové velikosti

            0 0
            • tiskar  

              Hoši poradtě neříkejte že je jedno dobrý kolo

              0 0
            • Palec  

              V prvním odkazu mají všechny tři velikosti.

              A teď se koukám, že to je dokonce obchod z Kuřimy, takže nebude problém si ho přijet vyzkoušet ;-)

              0 0
              • tiskar  

                Máš recht asi tam zajedem ,jenom se bojím té pružiny nebude sní problém není pružina to nejhorší když jsou vidlice ?

                0 0
                • tiskar  

                  Když se urvu bude kolo do 18 000 lepší volba? díky za odpovědi do těch 15000 je malej výběr chtěl bych to kolo mít aspon na 10 let jezdím denně 20 km prevážně silnici

                  0 0
                  • Palec  

                    No a nemáš tedy v hledáčku spíš nějakýho crosse než MTB?

                    Např: http://www.mojekolo.cz/…ompact-white

                    0 0
                  • marco  

                    No v tom případě proč se koukat na horské kolo. Crossové udělá na silnici a po lesních cestách také dobrou službu a to bude na 100% o minimálně nějaké to 1 kilo lehčí. Pravda je ta že těch 15 tis. je hranice mezi low end a střední třídou přidej limit na 20 tis. tam už v hranici 17–20 tis. je dost velká nabídka. Pokud se nechceš vzdát MTB tak jdi do 29" kol. Jsou pro jízdu na silnici pro rychlost přesunu pohodlnější.

                    0 0
                    • tiskar  

                      Cross se mě vubec nelíbí ,vzhled mtb je lepší a jak píšu zvýšim max peněz na 18000 je něco lepšího jak Superior XC 840 ? nebo trochu pošetřit a koupit Superior XC 840 a popřípadě vyměnit vidlu!

                      0 0
                      • marco  

                        Pokud koupíš tu XC 840 a vyměníš vidli tak stejně do toho vložíš další min 3000 korun.

                        0 0
                      • Palec  

                        No řekl bych, že pokud najdeš nějakou nabídku s lepší vidlicí, např. s RS Torou, zase to bude na úkor řazení, klik atd..

                        Ten SUP + Epicon

                        a stále jsi pod 18 i se vzduchovou vidlicí + zůstane ti na prodej ta XCM.

                        Nějak moc jsem nehledal, ale nenašel jsem lepší volbu..

                        0 0
                        • tiskar  

                          Tak že vaše poslední slovo Epicon?je nádherný koupím kolo a budu stejně jezdit než se posere vidle a pak za nu koupím novou,díky za tipy když říkáte že je dobře osazaný tak ho koupím

                          0 0
                          • jachymk  

                            není to špatná volba X.7 funguje výborně mám ho, hayes jsou hodně proklínaný brzdy a XCR je pružinovka což je celkem nanic ani když máš 90 kilo možná jim tam tu vidli skus nechat a kup epicon Tuning-test, s něakou vzduchovkou to bude rozumný kolo, Jediný co tak jeho hmotnost ta je dost brutální!

                            0 0
                • Palec  

                  Netvrdil bych, že pružina by byl špatný systém, záleží na samotném výrobci. Bohužel ti nejsem schopen zcela poradit, protože s vidlicemi nemám nějaké dlouholeté zkušenosti. Snad se ti tu ozve někdo jiný. Vážíš celkem dost, tak teď jde o to, jaká je tam pružina a jestli se dá poštelovat předpětí. Vzduchová je v tomhle lepší, protože si ji nafoukáš jak potřebuješ a taky mívá o něco méně na váze.

                  O té Suntource XCR-ku tady toho bude určitě popsáno v historii spoustu, tak zkus pohledat…

                  0 0
    • tiskar  

      A co takhle jí koupit v bílo červené taky já mají za 14000 700V ! Špatná volba ?co je naní špatnýho všichni jí chválí ,na kolik by mě vyšlo budoucí předělání na kotoučové brzdy? díky

      0 0
      • Kami  

        Kdyz uz jsme na 18 tak co třeba toho treka : http://www.bikeparkmost.cz/…0-disc-2010/

        Sice nemá nejlepší výbavu za tu cenu,ale mohl by mít dobrou kvalitu zpracování a kdyby nemel tak celoživotní záruka na rám to jisti.Vidlice žádná výhra asi nejlepší z těch,co tu byly.Teda nevím jak vzduchova rst na nanu .

        0 0
        • tiskar  

          Ne to ne ten se mě moc nelíbí příští tejden zajdu vyzkoušet toho Superiora optám se prodavače co na něj říká a asi si udělám radost,nikdo už nepíše jiný napady tak je asi za ty prachy nejlepší

          0 0
          • (nick)1  

            a co takhle mongoose meteore comp 2010,za tu cenu hodně slušný kolo,sam ho budu asi taky kupovat…

            0 0
            • tiskar  

              Taky hezký ale Superior XC 840 se mě líbí víc ,

              0 0
              • tiskar  

                http://www.prodejkol.cz/…td-comp-2010 A co tohle kolo narazil jsem na něj a je taky krásný stojí za ty prachy CUBE LTD Comp 2010 ? je lepší jak Superior díky

                0 0
                • Azmir  

                  ± stejná „šunka za ty prachy“

                  0 0
                  • tiskar  

                    Bude to na tom kole poznat když přidám do 19000 a vyberu něco lepšího jak superiora?

                    0 0
                    • Azmir  

                      to 100%. Vyhni se ale modelům 2011, značkám cube, kellys atd protože ty jsou celkem drahé. Zkus kouknout do výprodejů a třeba něco najdeš. Teďka už je ale blbá doma na nákup už moc nejsou velikosti já bych počkal na podzim, ale je mi jasné že chceš jezdit.

                      0 0
                      • tiskar  

                        a co tohle kolo ?právě jsem hodil řeč s Azmirem a bylo mě doporučeno tohle kolečko co na něj říkáte je to ročník 2011 http://www.kola-online.cz/hledani.yhtml…

                        0 0
                        • Palec  

                          No když shrnu hlavní negativa toho leaderfoxe:

                          • odlehčená chrtí vidlice – jenže na úkor tuhosti (30 mm nohy)
                          • naprostý low end brzdy
                          • cena (kromě vzduchové vidlice nenabízí oproti tomu Superiorunic navíc)
                          • vzhled (toť můj názor).

                          Pokud bys chtěl investovat 19k, tak ti znovu doporučím toho Supa. Za ty prachy totiž nabízí super základ.

                          Počítej: SUP (13 989Kč) + RockShox Reba (6144Kč) = 20133Kč – s tím že to XCR-ko si myslím že za 1200Kč prodáš v bazaru. A jsi přibližně na ceně toho Leaderfoxe s pohonem kompletně na SRAM X7, lepšími brzdami a fajnovou vidlou. To co tyhle sériovky dělá levnými jsou také levná kola. Kdybys časem pořídil třeba tyhle červené Fulcrumy , tak za prvé by tam sedly parádně a za druhé bys při celkové ceně cca 23 000Kč na trhu těžko hledal podobné kolo pod 30 000Kč, co by se výbavou alespoň přiblížilo..

                          0 0
                          • Azmir  

                            Jestli má SUP lepší brzdy o tom bych si teda dovolil polemizovat. Ten sup určitě není špatný kup kdyby se dala i jiná vidlice ale jak koukám i na náboje, brzdy atd tak to je velká investice kdežto zase u toho LF by nemusel měnit prakticky nic. Jinak si myslím že ty brzdy co jsou na tom LF nejsou špatné kámoš má ty samé akorát starší model a ubrzdí s nima vše.

                            0 0
                            • Palec  

                              Problem toho Leaderfoxe je ta vidlice a jeho cena – za kterou muzes mit lepe vybaveneho supa s Rebou viz vyse. Ale muj kseft to neni, neminim tu za nej bojovat;-)

                              Vsak se dotazovatel rozhodne sam..

                              0 0
                              • tiskar  

                                Jsem v rozpacích jestli toho supa,kterej co jsem někde četl že brzdy+ náboje nic moc + ještě vidlice kdybych ho koupil tak vidlu stejně hned měnit nebudu až bych zničil tu co tam je. U Leaderfoxe jste nevypsali žádnou vadu pouze tuhá vidlice ale dobrá , a ty brzdy a o nich jsem četl že fakt nic moc tak tedka nevím jestli ušetřit

                                0 0
                                • Kami  

                                  taky lepší jak SUP http://www.cykloworld.eu/…010-charger/

                                  0 0
                                  • tiskar  

                                    Tak ten černo šedej je taky dobrej ale bojím se velikostí mám 183 jestli by mě nebyla ta 18,5 malá jinak taky moc hezký

                                    0 0
                                • Kami  

                                  nevím co očekáváš od brzd,ale tyhle brzdy na popojížděni z práce do práce určitě stačí.Brzdnou sílu mají velikou.Pro tebe určitě dostačující.Nijak se mi zatím nekazí,jen předni kolo píská,ale to bude kotoučem.

                                  0 0
                                  • tiskar  

                                    a co ty náboje u supa jsou v pohodě? a jak dlouho vydrží ta vidla která je fakt jedna s nejlevnějších na trhu tak že asi dost hrozná

                                    0 0
                        • Kami  

                          Tady je ten Trek ještě levnější a mají i dost velikosti http://www.bradsky.cz/…-p-3069.html

                          Škoda,ze se nelíbí.Za tu cenu je z těch kol nejlepší a jeho konkurent je nano.

                          0 0
    • Necris  

      Doporučím to, co mám sám doma. http://www.author.cz/…dexter-29–2/

      Když někde seženeš ještě verzi 2010, do 15 jí určitě pořídíš. Doporučuji sednout. Mě ten rám přišel oproti meridám a podobným značkám absolutně nejlepší.

      Jediné s čím jsem se setkal je časem nutnost vyměnit přesmykač, což je invesice dejme tomu 600 Kč za pořádný. Ten co dávají na tohle kolo mi po cca 500 km už šel špatně seřídit.

      0 0
      • Azmir  

        Panebože to je opravdu otřesné kolo za tu cenu :D

        0 0
        • Hedus  

          To je fakt, nic horšího, ošklivějšího a tak drahého jsem už dlouho neviděl :(

          0 0
    • BigKarel2  

      Sice o něco draší, ale zato červenej.. http://www.nevix.cz/…rbon-disc-1/

      0 0
    • Madone 5.2  

      Můžeš se podívat na www.kitbike.cz, ty tam mají kolo Trek model 4900 loňské ve výprodeji za 14390,–Kč. Kompletní Deore, dálkový lockout, no posuď sám.

      0 0
      • tiskar  

        Dodrý večer, moc se omlouvám dřív to nešlo hold práce ,bojovat s nikým nebudu rád si přečtu všechna vaše vyjádření,když se vžijete do mé situace tak je všechno těžký obě kola jsou moc hezký jak superior tak Leaderfox,jeden říká to druhej to fakt težký na koho dát

        0 0
        • tiskar  

          Necháme to na zejtřek ale obě kola super ted chce doladit který !!!

          0 0
          • tiskar  

            Dobrý večer dnes jsem se byl zeptat v cyklowordu na NORCO CHARGER 2010 dostal jsem ho jako super tip, prodavač servisák kterej se mě ujal mě poradil at kolo neberu kvuli brzdám avid 3 , napadlo mě dá se na toto kolo předělat na obyčejné mechanické kotouče třeba BB7 díky celkem se bojím u hydry toho škrtání a zavzdušnování moc se v tom nevyznám diký za odpovezení, jinak kolo nebylo na prodejně tak jsem stejně prd viděl :)

            0 0
            • Azmir  

              Avid J3 jsou v pohodě, kašli na servisáka.

              0 0
              • tiskar  

                pujde v budoucnu předělat mechanické hydry díky?nebude tam nějákej problem

                0 0
                • Kami  

                  Jako předělat mechanické na hydraulické?To by nebylo moc výhodný:-)

                  0 0
                • Azmir  

                  To kolo nech tak jak je mechanik ti řekl že J3 nejsou dobré, protože je asi nerad odvzdušnuje nebo nevím. Prostě to neřeš vůbec a kup to s nima, jsou to prostě levnější brzdy a ani mechaniky nebo nějaké levnější brzdy na tom nebudou výrazně lépe.

                  0 0
                  • tiskar  

                    Říkal že jsou s nima problemy že je technici nemaj rádi že jsou lepší shimana který jsou osazený na kole rok 2011 norco samozřejmě ,bylo tam narváno neměli na ně čas

                    0 0
                    • Azmir  

                      Ten model 2011 je celkově hůře vybaven na ten rovnou zapomen a taky se vykašli na to co ti říkají. Je to práce pro ně ne pro tebe takže tobě to může být jedno.

                      0 0
                      • tiskar  

                        v pondelí mě budou volat s norco jestli ho někde maj na skladu ve 20 , pak se ozvu co jsem koupil zatím čau

                        0 0
                    • Kami  

                      To říkají o Hayes stroker trail taky a jsem spokojenej:-)Pak ti řeknou,ze kolo o 3000 dražší je mnohem lepší ,aby jsi tam to nebral a pak ještě zvýší cenu o 3000 a řeknou,ze je to zavodak,nejlepší co muže byt:-D

                      0 0
                      • tiskar  

                        Tak špatný norco ve 20 nemají a nebude škoda tak tímto tohle kolo škrtám,byl jsem se podívat dnes na supa 840 a nic moc vidla otřesná hrozně měká fakt hruza a vzhled taky špatný hlavně ten představec škaredej ! je ještě nejákej tip? :(

                        0 0
    • Smazaný účet  

      http://www.bazar.cz/…i-hc-11.aspx

      a přeházet na to věci ze starýho kola :-)

      0 0
    • M@C  

      A co rikate na tento RockMachine ?

      Kamarad shani neco v cene kolem 14t Kc, a levnejsi by nevadilo, spis na takove rekreacni jezdeni po rovinkach, a ten RM si vybral. Zda se mi byt celkem OK. Pripadne prosim doporucte neco lepsiho/vyhod­nejsiho.

      Dik

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.