Prosím o doporučení MTB kola do 17k pro jezdce 120kg

13 nepřečtených
  • Ra.Pa

    Dobrý den všem. Zaregsitroval jsem se, abych si vás vyžádal radu. Jelikož celá rodina vyjma mě si pořídila již kola, došla řada i na mě. Je zde ovšem malý problém, neboť jsem zpohodlněl, zlenivěl, ztloustnul prostě jako prase a tomu odpovídá nynější váha 120kg při 186 cm výšce. Rád bych si pořídil horské kolo ideálně do asi 17.000 Kč, ale přiznám se, že v kolech se prostě neorientuji a názvy komnponentů jsou mi cizí. Projížděl jsem obchody a zastavil se u cykloněmčík, kde bych si snad i vybral, ale… Všude se u většiny kol uvádí např. 19" pro výšku do 185 cm a větší rámy jsou jen v omezeném sortimentu a nebo u kol s mnohem vyšší cenovkou. Nevím, zda musím mít rám tedy 20" nebo větší. Kolo bych využíval na běžné ježdění, spíš kolem domu, občas maximálně lesní cesty, žádný extra terén. V jednom obchodu mi prodavač říkal, že s mojí váhou musím koukat na kola se vzduchovou vidlicí.

    No abych nezdržoval, vybral jsem podle ceny a s větším rámem třeba toto kolo https://www.cyklonemcik.cz/…-rst-air-top

    Poradíte prosím, zda vybírám správně, případně co a kde vybrat jiného? Děkuji moc

    0 0
    • Tomas_82  

      Tak cyklo němčík bych ti upřímně nedoporučil, zkus kouknout na ts bohemia, v téhle ceně tam mají poměrně kvalitně osazená kola. Nebo můžeš zkusit poptat stavbu.

      0 0
    • adam1  

      Největší čočku dostanou kola a ty budou u všech seriovek základ ,ale to se dá řešít výměnou /přepletením ráfku,náboje-časem dle potřeby

      https://www.tsbohemia.cz/…d300248.html

      nic lepšího zřejmě v seriovkách neseženeš a na tvoje rekreační ježdění kolem chalupy ok.

      0 0
    • Ra.Pa  

      Děkuji za tipy. Shodou okolností jsem koukal také na ta dvě kola, na které tu je odkaz. Jen dvě otázky – rám 22"/XL nebude příliš velký, nebo to bude v pohodě na výšku 186 cm? Druhá otázka – pokud připlatím ty 2.000 a vezmu to kolo https://www.tsbohemia.cz/…d300248.html, vyplatí se to a komponenty budou lepší ( pro mě spíš rozhodující, zda déle vydrží, méně se opotřebují či nebudou potřebovat po delší dobu servis při porovnání s komponenty na kole levnějším o ty 2 tisíce? Děkuji

      0 0
      • Tomas_82  

        S velikostí rámu ti moc neporadím. Jinak klidně kup to levnější, žádný podstatný rozdíl v nich není.

        0 0
      • adam1  

        S tou velikostí musíš vyzkoušet,jsi na pomezí,změř si rozkrok ,nevím jak daleko to máš do Olomouce ? Můžou ho tam mít vystavené nebo se s nimi domluv že se chceš projet ,ty kola se daji vrátit když nesednou.

        Jinak jsou srovnatelná ,vidle stejné ,kola stejné rozdíl je v pohonu 2×10 –2×11 jinak řazení deore/slx podobné ne-li stejné .Ber které se ti líbí ,které ti sedne .

        Osobně se mi líbí ten zelenáč ,ale pohon bych chtěl 2×11:)

        0 0
        • Ra.Pa  

          Olomouc bohužel 347 km, Ostrava ještě dále… Rozkrok přibližně 87–88cm, dá se z toho prosím něco vyčíst ) myslím z té geometrie toho rámu – já to totiž ani nepřečtu na tom obrázku ).

          0 0
      • Esi  

        Rám 22" na 186cm bude moc velký skoro určitě musíš vyzkoušet jak se na tom budeš cítit, měřím 191cm a mám 21" RB

        V této cenové kategorii budou stát kola za starou belu a je jedno jestli dáš 17 nebo 19 tisíc

        0 0
        • adam1  

          Ano ta 22” bude vysoká i dlouhá .Zas ber že to chce na rekreační projížďky typuji tak 1000km/rok?

          Ta váha jezdce /finance taky problém .

          RB by bylo pro něho fajn ,ale nevím jestli už jsou a cena taky jinde?

          https://www.tsbohemia.cz/…d300232.html

          ?

          0 0
          • Esi  

            Jojo já nenavrhuji RB to je za dvojnásobek limitu. Na tu váhu by to chtělo pevné osy, ale to bude za 17 tisíc problém, 22" tak bude na 186cm skoro určitě moc velke. Na ježdění po cyklostezce a polní cestě obyčejné záplety pár tisíc km vydrží

            0 0
    • plysovykozisek  

      Já bych doporučil stavbu, kontaktuj nějakého stavitele.

      0 0
    • fetr  

      Při tvojí váze jednoznačně ocelový rám, budeš ho mít do smrti a udělá ti skvělou službu. Co se týká kol :) tak u větší hmotnosti jsou lepší 26" – dráty jsou kratší, víc vydrží. Líp akcelerují, hůř drží konstantní rychlost :) – ale každej chce mít dnes 28" :) kterým v krámu říkaj 29"

      Mám tu na tebe několik rámů i celých sad, ale je dobré vědět, kde a jak s tím chceš jezdit.

      Napiš mi osobní zprávu, buď najdu něco, co sedne jako prdel na hrnec nebo aspoň budeš vědět co a jak.

      plysovykozisek má pravdu i s tou stavbou, já dodám včetně rámu (ale to už jsi mimo budget)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.