Propain Spindrift CF 29"/YT Capra 29 Core 3/4/Scott Ransom 910

22 nepřečtených
  • habibi

    Hello guys, chtěl bych se zeptat ohledně uvedených kol, jelikož přemýšlím nad koupí jednoho z nich.

    • Propain Spindrift CF 29" L/XL
    • YT Capra 29 Core 3/4 XL
    • Scott Ransom 910 L/XL

    Měřím 189cm, jsem docela heavyweight – 130kg a nejraději asi jezdím BP, ale občas i nějaký výlet přírodou do kopce s následným sjezdíkem, ale mandatorní jsou v tomto případě BP's. Jezdím 29tky kola.

    Jezdil jsem YT Jeffsy Pro Race XL, protože jsem čekal, že budu jezdit spíše opatrnější styl jízdy, nicméně hrnout kopce v rychlosti dolů, občas nějakou lavičku si dát, menší drop atd se mi zalíbilo mnohem víc. Jelikož byla jeffsyna tímto stylem jízdy nonstop na dorazech, tak jsem ji poslal lehčímu rodinému příslušníkovi a přemýšlím co teď.

    U propainu vůbec nevím, jak je to s kvalitou těchto kol, něco jsem načetl tady na foru a přijdou mi lidi docela spokojeni, ale otazky jsou:

    • Nebudu škrtat klikama?
    • Je XL vhodná velikost? Jeffsyna mi přisla dost malá v XL teda, ale četl jsem, že toto je dost autobus, každopádně stabilita mi asi vyhovuje víc než hravost
    • Přemýšlím, jestli pružinu foxDHX2 Coil s 600lb pruzinou nebo vzduchovy X2 Float Factory – pruziunu jsem nikdy nejezdil a vzduch byl nonstop na dorazu
    • Ve vidlici mám asi jasno kashimu 38
    • Brzdy bych na to chtel magury (opet bez zkusenosti), jezdil jsem shimana, bohuzel nejsou v nabidce a Sram brzdy uz nikdy
    • Kola NEWMEN Evolution SL A 30
    • Zbytek mi přijde otázka vkusu spíš
    • 175 mm kashima sedlovku tam chci dát ještě a 35mm představec s carbon riditkama
    • konfiguraci si predstavuju jak v prilozene fotce
    • Zbytek na GXu
    • Jak je to s kvalitou karbonu/praskání rámu?
    • Máte někdo zkušenosti se supportem/výměnou?
    • Dodací lhůty seděly?
    • co Tyee vs spindrift oba 29?

    Momentálně jsem propainu více nakloněný a u zbylých modelů by mě zajímalo spíše porovnání ve stejných věcech + ty zbylé dvě nejdou více konfigurovat, tam je to daný.

    Předem dík za rady :) V případě, že byste měli i něco jinýho, co by mohlo splňovat tyto požadavky, tak rád mrknu. O tom, že by bylo fajn zhubnout se bavit nemusíme :D vím…

    0 0
    • mirorek2  

      Mám 105 kg a 650.lb a sagy okolo 30%

      Myslim, že 600 bude málo

      0 0
    • MirosPikos  

      Pružinu bych prohnal nějakým kalkulatorem případně se dotázal ve skupině Propain na FCB. Je pravda, že Spindrift má na stejnou váhu měkčí pružiny jak Tyee. Ale těch 600 se mi zdá málo. Minimálně by to byla dobrá motivace k tomu shodit nějaký kilo. Nepředpokládám, že jsi mistr Olympia. Kolo ti poděkuje a tobě se bude na kole lépe hejbat.

      1 0
    • novas752  

      Najdi si geometrii starého kola a kol nových. Primárně ti jde o hodnotu Reach – jak je kolo dlouhé. Pak o délku sedlové trubky kvůli délce teleskopu a pokud jsi i na Jeffsy měl řídítka nízko tak o výšku hlavové trubky.

      Jestli ti na Jeffsy v ničem nevadil vzduch tak s bím nebudeš mít problém ani dál.

      0 0
    • Breakpain  

      V 90% XL – mám 187 a Lko bych si nevybral určitě – ale záleží na preferencích, nicméně Tvoje jsou shodné s mými.

      Neumím si představit, že s Tvou vahou by Ti stačila 600 pružina, neházel jsem to do kalkulátoru, ale tipl bych si tak 750lbs orientačně ;.). A to už řešíš jinou matici na tlumiči, která svírá pružinu atp … Vzduch mi přijde pro Tebe o dost vhodnější, nehledě nato, že budeš potřebovat tokeny, abys nechodil po dorazech.

      0 0
      • Atilla  

        S touhle váhou si myslím, že na propainu může na vzduch zapomenout. Nebo foukat tlumič přes max. Když vidím jak na tom kluci co mají 90kg vozí 600–650lb pružiny.

        Starej Gambler by mu mohl sedět, tam vozím 350–400lb na 90kg, takže by se mohl vejít do rozumného čísla.

        0 0
        • mirorek2  

          tak tak, kola jsou dnes na limitu do cca 110 kg, když má uživatel více, už se musí hodně řešit třeba i kroucení zápletů atd

          o ztrátě záruky ani nemluvě

          0 0
          • jeepak  

            no limity na horské –130Kg, silnice –125 Kg -u Treku mám dva. Myslí se tím váha kola jezdce i nákladu. Tak o jakých limitech mluvíš? Pochybuji, že jiné značky by měli méně.

            0 0
            • mirorek2  

              pochybuj si jak chceš, jak už jsem psal mám 105 a 650 lb pružinu, to je tak cca max co se dá osadit do normálního tlumiče (už ho prostě nenaklikáš, musí se upravovat a není to standard) to samé vzduch na max, nejde naladit, nebo nechodí

              fox měl myslím u některých velikostí 700, ale ani to nevychází pro 130 (čili150) kg

              110 jezdec, 16 kolo, 4 batoh třeba je kolik?

              0 0
              • jeepak  

                no a jsi tam :-)

                0 0
                • mirorek2  

                  tak tak, kola jsou dnes na limitu do cca 110 kg, když má uživatel více

                  0 0
              • goofy  

                Je to tak. Já jsem taky jenom těsně docent, na Wardenovi pružina 600 a odskoky na DHX2 skoro utažené. Myslím si, že 700 by byl strop a Fox snad tvrdší ani nedělá. u vzduchu pak měl Fox limit 225 psi, ale teď to myslím zvedli na 250 psi. u vzduchu není problém jenom nedostatečný rozsah, ale občas bouchne i vzduchová komora, nebo to neudrží těsnění.

                0 0
        • Breakpain  

          Toš to je solidní problém koukám :-)

          0 0
    • capis  

      Zvládl bys pozdrav v češtině?

      1 1
    • goofy  

      Tady už to bude o preferencích výbavy, vzhledu a geometrie. Kvality bych se u Propainu ani YT nebál. Propain má tu výhodu, že si lze upravit konfiguraci.

      Co se týče výbavy, tak pružiny vzadu bych se určitě nebál. Do parku za mě super. Akorát s tou váhou si už bude třeba hlídat, zdali se dá sehnat požadovanou tuhost pružiny, nebo nebudeš mimo rozsah tlaků u vzduchového tlumiče. 600 bude podle mě málo.

      Zkus se optat zde kolik kdo váží a jaké tlaky vozí.

      0 0
    • Sistematicx  

      Hlasuju pro spindrifta. A pruzinu. Tvrdost bych se nebal dat 650. Mam 550 a stejne jsem schopen dat doraz. 600lbs bych mohl jezdit ale uz to nebude tak brat na zacatku. S moji vahou 96kg full vybava.

      Pro tebe tak ta 650 nebo progresivka 630–670 (690).

      0 0
      • Atilla  

        100lbs fakt nepokryje 30kg rozdílu:)

        0 0
        • Sistematicx  

          500 – 40% sag

          550 – 30% sag

          RS tlumak

          Kamos ma Tyee na fox a 500lbs pruzinu a mel jsem lehce nad 30% kdyz jaem na to sedl.

          Takze mam odzkousene 3 pruziny u tehle kol. Vsechno model 2021.

          0 0
      • mirorek2  

        sice bude mít sag 40% ale neva, třeba mu to prdne brzy

        0 0
        • nksh  

          Nevidel bych to tak tragicky. Kamos ma Spindrifta Xl, jezdi na tom s cca 120kg a 650lbs pruzina mu bohate staci. A to uz byl smirenej s tim ze si necha stocit neco na zakazku.

          1 0
    • habibi  

      diky moc za reakce a nazory :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.