Profi silnice - Tour de France 2019

1012 nepřečtených
  • milan.v

    Tak už se to blíží mílovými kroky, zakládám vlákno a jdeme na to… ;o)

    Tour de France 2019: Favorité, program, výsledky, profily etap

    https://sport.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

    http://www.steephill.tv/tour-de-france/

    https://tiz-cycling.live/

    0 0
    • milan.v  

      S Kreuzigerem i Boassonem Hagenem. Tour ale bude letos bez Cavendishe

      https://www.idnes.cz/…klistika_mt2

      „Po dlouhých dvanácti letech tak bude mít volný červenec a na rekord Eddyho Merckxe v počtu etapových triumfů (Merckx má 34, Cavendish 30) letos nezaútočí.“

      0 0
    • MirosPikos  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Kalic  

      Vyfoukls název vlákna Hrochovi a jeho tipovačce :-)

      0 0
      • cubista  

        Asi ho chtěl popíchnout, aby ji vypsal. Ale to mohl v sekci Profi silnice, jako jsem se pokoušel já:-)

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Jsem se na to zrovna chystal, co ted? Muzu dat tipo sem, nebo mam zalozit konkurencni?

      0 0
      • MiKED  

        dal bych sem…

        0 0
      • milan.v  

        Hele, jak chceš, tipo ale může mít svůj příspěvek, není nutné celé nové vlákno, ne? ;o)

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      TOUR DE FRANCE TIPO- pravidla etc. stejna jako vloni

      Copy&paste friendly verze pro tipy

      Nick:

      Celkove poradi: (5 ruznych jmen)

      1.

      2.

      3.

      4.

      5.

      Nejlepsi vrchar:

      Nejlepsi v bodovaci soutezi:

      Nejlepsi tym:

      Z 176 ! jezdcu dokonci:

      Team pro TTT:

      8 (ruznych) jezdcu na bednu v etapach

      Prosim na mail v profilu radeji nez do zpravy

      Pozor na shodna prijmeni Yates, Martin, Nibali, Benett,…

      Uzaverka tipu startem prvni etapy, tj. v sobotu 6/7 ve 12:00.

      Quintana nebo Valverde? A kdo z nich vypada starsi? Thomas nebo Bernal? Rozbijou se Brailsfordovi vsecky hracky? Zaplati Macron pristi rok Pinotovi staz v Ineosu, aby zas jednou vyhral Francouz? Kolik druhych mist bude stacit Saganovi na zeleny dres?

      0 0
      • jonys  

        Co je tym pro TTT?

        0 0
        • oberleutnant Weiss  

          Team Time Trial – týmová časovka

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Tymovou casovku.

          0 0
          • jonys  

            Hoši, vypadám jako někdo, kdo se včera vrátil z Nebrasky???

            To vím, co je TTT. Ale nevím, co znamená tým pro TTT do tipovačky. Jako vybrat, kdo letos TTT vyhraje, nebo nějak poskládat ideální sestavu, nebo jak?

            0 0
            • milan.v  

              Tak ideální sestavu bych možná i poskládal… :-D

              0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Vybrat ktery tym vyhraje TTT. Viz pravidla:

              Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape, 3–2–1 bod za team v TTT.

              0 0
      • creater  

        starší než Quintana vypadají jen nosiči z Everestu :-D

        0 0
      • robb  

        Tak kdo si zahraje ruskou ruletu a dá taky do tipovačky Richie Porteho?

        0 0
        • Smazaný účet  

          to je nějakej country zpěvák?

          :-)

          0 0
        • Neťa  

          Tohle bych k ruské ruletě nepřirovnával, tam je to buď a nebo, kdežto u Porteho je to jen jedna možnost ;-)

          0 0
        • l-e-t-o  

          já ho tam ve svém nástřelu od boku myslím dal :-D

          0 0
      • iron.hide  

        sakra, strasne vela znamych mien ide na Tour. Toto bude fakt problem poskladat do tipa

        0 0
      • tromboonen  

        A já to furt čekal/hledal v sekci silniční… málem se to ke mě nedostalo :)

        0 0
    • Kalic  

      Quintana: Já jsem jednoznačný leader pro Tour

      Movistar: Máme 3 leadery pro Tour

      Takže u Movis vše při starém, vidím to na krásné 6., 7. a 8. místo v GC a výhru v teamech :-)

      0 0
      • bikerman2  

        Valverde 57.5 kg najmenej v celej kariére !!!!!!!!! Je to fakt pan cyklista

        0 0
        • jonys  

          Čili ztráta výbušnosti a trakce na šotolině na Belles Filles a zbytečná honba za W/kg pro mírné tempařské kopce 3. týdne?

          :-)

          Je to machr, ale pojede na etapy a jako přípravu na Vueltu.

          0 0
        • deekay  

          Na to, ze ma skoro metr osmdesat…

          To si snad nechal vyoperovat nejaky organy ne? :)

          0 0
          • Karaya  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
    • robb  

      Tady je menší průvodce etapami v angličtině

      http://inrng.com/…-2019-guide/

      0 0
    •  

      Aby jsi něco nepropásnul :-)))

      0 0
    • Delkim  

      TdF 2019 Road Book

      244 stránek PDF soubor

      Sice francouzsky, ale i tak super!!!

      https://caferoubaix.com/…ce-roadbook/

      0 0
    • Yarzey  

      Průvodce TdF 2019 ČT

      https://imgct24.ceskatelevize.cz/…5/752432.pdf?…

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Dik za prvni tipy, perte je tam!

      Vyrazim do hor, tak na mailu budu zas az nekdy pozde v nedeli a prvni vysledky tipovackyne driv nez v pondeli nebo utery v noci. Sry.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Cav se zdá být poněkud rozladěnej.

      https://www.velonews.com/…-tour_495715

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nejsem si jist, zda tohle http://www.ciclismointernacional.com/…all-preview/#…

      tady už někde nebylo, ale každopádně mi to přijde jako velmi rozumné a střízlivé zhodnocení výchozí situace.

      0 0
      • jonys  

        Yates je podle mě bez šance, ale může dostat Ineos do módu „must attack“, protože Scott můžou mít skvělou TTT a on něco nahrabat na Planině i jinde. S Bernalem by nemusel prohrát ani ITT. Jezdec pro kratší, strmé kopce, co vždycky ke konci GT vadne a ztrácí. Jako brácha. Ty kopce ke konci jsou dlouhé, táhlé, mírnější. A navíc nesnese případné vedro.

        Z Bory bych víc věřil Konradovi než Buchmannovi.

        0 0
    • robb  

      Body do soutěže o vrchařský dres v každé etapě

      S1: 3

      S2: 0

      S3: 7

      S4: 2

      S5: 14

      S6: 44

      S7: 4

      S8: 29

      S9: 14

      S10: 7

      S11: 3

      S12: 21

      S13: 0

      S14: 51

      S15: 35

      S16: 1

      S17: 3

      S18: 93

      S19: 30

      S20: 55

      S21: 2

      0 0
    • jonys  

      Tak tomu rikam operativni reakce! Skvele Jumbo.

      0 0
      • USPS  

        jj, dobře to dopadlo :-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Další bývalej blátošlap (ne tak možná úplně silničářsky sofistikovanej) předvedl skvěle načasovanýho špurta. :) No, Sagi to měl trošku na dlouhej, ale, zaplaťpánbů, je vidět, že forma je zpět. Tour – teda zelenej – asi dá, ale to vzal čert; kdyby mu však nakonec vyšel mistrák, to by byla bomba!

        0 0
    • cubista  

      Včera Bejk na ČT sport jako mudžahedín, holá hlava a vousy až na prsa. Mám ho celkem rád i těma jeho hláškami, ale tímhle mě dostal.

      0 0
      • milan.v  

        Teď je to holt moderní… :o/

        Před dvaceti lety nebyl jediný model s pánským oblečením zarostlý, teď? No nic, dost off-topicu…

        0 0
      • tromboonen  

        Já to jenom slyšel z povzdálí při vaření a práci, ani jsem se nestačil kouknout, ale vsazení bylo tak desetkrát za minutu, všechno je jak má být :)

        0 0
        • MiKED  

          Prostě k totální cyklistice totální komentář…

          0 0
    • robb  

      Kolo Rigoberta Urana pro dnešní časovku s převodníkem se 60 zuby

      https://twitter.com/…035329773568

      #TDF2019 – If Ineos wins, Moscon in jersey. If Bahrain wins, Colbrelli in jersey. If Mitchelton wins, Trentin in jersey. It EF wins, Bettiol in jersey. It's basically Jumbo Visma vs Italy. #eurosportciclismo

      0 0
    • Smazaný účet  

      No, když nic, tak Rabobank dnes s Plastikama pěkně vyjebal… :)

      0 0
      • cubista  

        Ano, oběma blátošlapům v Jumbo to pěkně jede. Ineos kluci byli smutní, ale chtěl bych vidět kyselou hubu Brailsforda:-)

        0 0
        • jonys  

          Taky mohli vyhrát o míň. Dneska finanční potrat – Cink místo jasné výhry dostane infarkt, závod, co má být vyrovnaný, dopadne o parník…ach jo. Ještě že včera Nizzolo byl, kde měl.

          Jak zítra? Avermaet? Alaphilippe? Aert do žluté?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Julien nebo Peter. :)

            0 0
          • Jamin  

            Poslední etapa v Belgii, tipuji že GvA bude útočit.

            0 0
          • treatt  

            Já včera docela dobrý, akorát jsem dojel na důvěru v Ineos :(

            V první etapě jsem dal Groena a jako haluz Asgrena, kdyby se chtěl urvat pomocník, což se sice stalo, ale z jiného týmu :)

            Dneska je to ovšem těžká loterie…tohle je dokonalý dojezd pro MVDP :) takže Alaf by si dnes měl užít, že ho tam letos ještě nemá :)))

            Ale odhadovat scénář, to je fakt křišťálová koule..udrží to pohromadě Bora a spol., kteří chtějí hromadný dojezd? Nebo se to povede rozvěsit útočníkům typu GVA nebo Wout, kterému chybí ten dynamit a potřeboval by to někde orvat v tahu?

            Nejhorší je, že těžko hádat i jednoznačného člověka, kdyby to přijelo pohromadě, Sagi na tom není zle, ale tohle by ještě teoreticky mohl v laktátu viset Caleb (ale spíš je to moc), Julian, Sonny, hoď si korunou, kdo bude mít nejlepší den..

            Nebo budou po sobě koukat a zas jim odjede někdo jako Bettiol? A co kdyby z chaosu a rozvěšené špice odjel ve sjezdu do města Mohorič a dovezl si to?

            Babo raď............ale mohlo by to být pěkný

            0 0
            • jkcz  

              U dnesni etapy mi pripada nejmin citelni Jumbo – pokusi se udrzet zlutaka, nebo pusti z retezu Wouta. Ale samozrejme, neco jineho je tymova strategie a neco jineho je realny vyvoj, jak se to tam zacne v zaveru trhat, tak nebude asi na co cekat.

              0 0
              • tromboonen  

                Už je to Valonsko a pak Francie, nemaj takovou motivaci, plus docela splněno, ale zas jsou na obláčku, zkusí to, ale vyždímat by se asi neměli, já to vidím na únik, a Frantíci…

                0 0
            • treatt  

              Hmmm, tak jsem si líp prohlídl dojezd a tohle už bude na Caleba moc..takže nejspíš nadrobený masakr, Kreuz to natáhne tím svým motorem a pak si z toho odjede pro win Valgren :)

              0 0
              • Neťa  

                Hmm, zajímavá predikce počítající se dvěma lidma mimo formu ;-) Pokud tohle vyjde, tak teda klobouček ;-)

                0 0
            • jonys  

              Schachmann? Ted ma 6.0 na top 3,pokud se pojede selekce,bude Sagan mozna v problemech na ten zaver. Pro Nemce jak usity. Ale ein v zavode s Alaphilippem bych asi nehral. Uvidime podle vyvoje a tepma. Kazdopadne Wellens v uniku=o 1 a­depta min.

              0 0
            • raw 4  

              Budou pravidelný komentáře? Abych se měl na co těšit…

              0 0
              • vrazdit  

                jo jo, myslím si že by treatt mohl občas hodit nějaké komenty/predikce… pár let zpět to vždycky bývalo super, když se komentovalo simultánně a s velkým nadhledem zúčastněných… to bývala velká paráda

                0 0
                • treatt  

                  Mno jo, jenže to míval Treatt čas…dneska to je bohužel nereálné :(

                  0 0
                  • vrazdit  

                    jako nemusí to být zrovna online komentáře, ale takové to občasné rozebrání situace a zajímavé postřehy o pár zajímavých kouscích v pelotonu (stylem „zase jede Hooogerlanda“), to by bylo super… kdyby to Treattovi náhodou vyšlo, tak předem moc díky :)

                    0 0
                  • raw 4  

                    Ou nou :-((

                    0 0
            • Radek Broz  

              Já na dnešek věřil Alapovi… Ale nevsadil jsem, stejně jako včera s Jumbem. Doufám, že mi udělá radost alespoň Hroch, až to spočítá:)

              0 0
              • treatt  

                ..a mně pablbovi vypadl z tipo na etapy Alaf :///

                0 0
        • Smazaný účet  

          Říkal právě Kastrovjecho, že (to bylo proto) jeli opatrně a hlavně přaváželi bezpečně ty svý privilegovaný vrchaře, aby se jim náhodou (zase) nic na kozách nestalo. No. :)

          Ale Kaťuša dost dobrý, teda.

          0 0
      • Rowdy  

        Bych řekl, že hezčí moment je GVA v puntíkách. Snad už jen čistě bílej by nedal :-)

        0 0
      • bikerman2  

        Katúša fantazia. Fdj tiež ok.trek a movistar katastrofa

        0 0
    • Lance  

      Chlapi jak je to s tou časovkou . Jak se to počítá ? Jich musí dojet 5 pohromadě? A co ti co dojedou později? Jaký se jim bere cas? Dik

      0 0
      • cubista  

        Myslím, že se počítá čas čtvrtého v cíli i těm před ním. A těm později, pokud dojedou s odstupem, jejich reálný čas.

        0 0
        • Lance  

          Tak počítá se čas pátého

          0 0
          • Rowdy  

            Dnes na Eurosporu imrvére opakovali, že se počítá čas čtvrtého. Říkali to snad při každém dojezdu. Slovo „pátý“ jsem dnes neslyšel.

            0 0
            • Lance  

              Ok. Diky

              0 0
            • Rychlej turista  

              Povídali, že ten pátý je tam dobrý k tomu, kdyby ten čtvrtý před cílem spadnul :-)

              0 0
          • 2. Bóďa  

            Čtvrtého.

            0 0
          • jonys  

            4. Scott dojeli napr 4.

            0 0
          • TheJD  

            To mas odkud? Ja mel za to, ze se pocita cas ctvrteho a nektere tymy dojely prave ve ctyrech a cas se jim zastavil.

            0 0
          • oberleutnant Weiss  

            Čas pátého se počítal, když se jezdilo v devíti. Teď je to čas čtvrtého.

            0 0
            • piwo  

              Chlapi do te tipovacky se posila 8 lidi na vítěze etapy před každou etapou, nebo pouze na začátku a platí to pro všechny etapy. Díky.

              0 0
              • team_daddy  

                Jednou na všechny. Ale už to nemusíš řešit, je po uzávěrce :-)

                PS: Team pro TTT mě dneska vyšel :-)

                0 0
                • cubista  

                  Tak to jsi borec. Vzhledem k posledním výsledkům Jumbo to bylo hodně nečekané.

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    Já bych naopak řekl, že to bylo celkem pravděpodobný.

                    0 0
                    • jonys  

                      Kurzove byli za Sky,trat jednoducha,takze nezkusenost Aerta nehrala roli,Martin v laufu,Bennett prekvapil ze se drzel pry v klidu. Asi jo,ale ten gap urcite ne. Ja vul veril sebehanym Scottum…coz na teto trati nehralo roli.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        žádný tým Sky tam není…

                        stejně jako napřesrok nebude Dimension Data…

                        0 0
                      • cubista  

                        Já uvažoval QS, pak jsem dal taky Scotty, Jumbo jsem nečekal a „odborníci“ ve studiu ČT asi taky ne. Aspoň v tom nejsem sám:-)))

                        0 0
                        • treatt  

                          ..je to smutný, když člověk nuceně kouká na ČT a praští ho ten rozdíl oproti Eurosportu.. vhled Wigga, kluků z GCN, Flecha reco a live vstupy Conťase..a když to srovnáš s tím, kdy je Janči pár desítek sekund po dojezdu SPRINTERSKÉ etapy překvapen, že to vlastně byl docela těžkej dojezd?! Jako já vím, za jeho časů se ta trať mnoho neštudovala, Cipo zavelel, že na 35.km se nechá odjet únik a tom a tom km se začnou rozjíždět vláčky a pak si kluci rozdali, kdo je větší rambo ten den na poslední dvoustovce no matter what..

                          Ale copak je to vážně tak složitý podívat do road booku? Na Google maps? Na aktuální předpověď počasí se směrem větru?! Holt jinde tohle jde, u nás prostě pořád stačí, že si tam experti jdou na pár hodin sednout a povídat, co jim zrovna přijde do pusy a čeho si zrovna všimnou (a spoustukrát taky ne, viz jak dlouho jim trvalo, než zjistili, že Fugls měl crash)…

                          Chtěl jsem napsat, že to je aspoň zadarmo, ale pak mi došlo, kolik solím měsíčně za poplatky.....­.............

                          Ale abych jen nekritizoval, Jílek se časem fakt vypracoval a ten přípravu má svědomitou..

                          0 0
                          • Neťa  

                            Naprosto přesně vyjádřeno. Pro mne je díky tomu TdF na ČT nekoukatelná (ty „experty“ fakt nedávám), Eurosport nemám, takže musím přes streamy…

                            0 0
                          • jkcz  

                            Experti u mě fakt špatenka, ale Jílek vždy výborně připravený.

                            0 0
                          • cubista  

                            Ano Jílek zase lepší než Straka na Eurosportu. Jinak ČT je jedna velká černá díra na peníze poplatníků. Ale to je kapitola pro jiné vlákno.

                            0 0
                            • bikerman2  

                              Straka svojim monologom o ničom fakt je trápny… A k tomu ten hlas..... Hačo je v pohode. Jilek je naozaj dobrý a ma aj príjemný hlas. Ale skúste si rtvs1 nič horšie neexistuje absolútna neznalosť problematiky. Človek má pocit ze jazdí iba sagan a bora. Najväčšia tragédia komentovania cyklistiky.....

                              0 0
                              • robb  

                                Hačecký je super. Má příjemný hlas a hlavně dokáže ten závod číst.

                                0 0
                            • capis  

                              Jasně, Jílek je v pohodě, ale co tam předvádí Tesař, ač jistě cyklistický odborník, tak to jeho neustálé eeeeeeeeeeee, jako by zvracel, to už nemůžu vydržet. Zlatý Bakalář!!

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Baky (chudák, budiž mu země lehká) nevěděl o cyklistickým závodění nic. Jak to dokázal, když se tam tolik let motal, je skoro zázrak. Musel být v tomhle skoro geniální. A pokud se tyče Straky – to jeho kontinuální žvanení a hlavně intonace se naprosto nedá poslouchat.

                                0 0
                                • capis  

                                  Nepochopil jsi to. Bakalář nebyl expert, ale měl příjemný hlas a dobře mluvil. No, že by o závodění nic nevěděl, to si nemyslím. Byl oblíbený. A nezvracel v každé větě jako Tesař.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Hele, co řekne Tesil, má jakousi hodnotu. Ať už se trefí nebo ne, ví, oč tam jde. To je stejný s Bejkem, Svoradkou. Můžou se splést, jasně; ale furt je to stokrát cenější, než Strakovo nabiflovaný žvanění. A tohle ten Jílek, kterej evidentně blbej není, dobře ví. A chudák Baky, opakuju, nevěděl o tom, co se v závodě zrovna děje a proč naprosto nic. Jak to dokázal, nevím. Neuvěřitelnej teda talent, svým způsobem.

                                    0 0
                                    • Zbyněk  

                                      Řekl bych, že v posledních letech se už trochu (teda fakt jen trochu) orientoval, ale ty začátky (Tour tuším komentoval od roku 1999) byly tragický, Tam opravdu nevěděl, co se děje. Přitom v cyklistice působil minimálně už v 80. letech. Jílek je super. Eurosport si pustím, když je MS v plavání a to je tak vše.

                                      0 0
                                      • TomasHrdy  

                                        Expert neexpert…Eurosport se neda sledovat, kdyz to furt prerusuji kazdou chvilu blbostma co tocej furt dokola…(TOP 5 skoku, TOP 10 rozbiti raket, JUDE always sunny…) tohle nastesti na CT nedelaji. V tomhle by mel Eurosport zapracovat pac ti dva chuji (Straka, Hacecky) sou dobri.

                                        0 0
                                        • Zbyněk  

                                          Reklamy, to je nejzásadnější důvod, proč Eurosport nesleduji.

                                          0 0
                                      • wishpull  

                                        Tak Baky byl cyklo už od konce 60

                                        0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Tak Jánčí Tesařa vždycky setřel a ten z toho byl špatný, s Benčíkem se přece jen trochu chytá a člověk se chvílemi i zasměje…

                                      0 0
                          • Radek Broz  

                            Tak zrovna Svorada mi dlouhodobě přijde jako jednoznačně nejhorší „expert“.

                            0 0
                            • capis  

                              Co jsou to za experti, když pořád mluví o peletonu. ( místo o polotonu – napovím ti), možná snad nevědí, o čem mluví

                              0 0
                      • treatt  

                        ..taky jsem vsadil na zkušenost, že už jim to konečně vyjde :) A ono zas prd…docela kyselý, sedět tam dvě hodit v hot seat a pak odejít s prázdnou..

                        0 0
                        • cubista  

                          Při výběru Plastici a Jumbo, je moje sympatie jasná. Když už mi nevyšel tip na Scotty, tak mě nakonec Jumbo moc potěšilo.

                          0 0
                  • team_daddy  

                    Zapoměl jsi dát na konec </sarcasm>

                    0 0
                • tromboonen  

                  Taky jsem je měl, akorát ne z vlastní hlavy, někde jsem čet, že na tuhle časovku buď oni, nebo Nebežští jezdci, ale spíš oni, vyrovnanější časovkářský team…

                  0 0
    • iron.hide  

      Ech joj, pred tipom som tak dokladne prechadzal startovu listinu, a aj tak som prehliadol vela dolezitych mien. Som asi slepy alebo co :/ uplne som zabudol na Gronewegena aj na Ewana, a teraz kukam v telke ze tam je dokonca aj Vincenzo :O

      Dufam ze aspon babicka kleki-petra to zachrani

      0 0
      • Radek Broz  

        Já zas přehlíd Colbrelliho. Ale Gronewegen ti to může dost pokazit:)

        0 0
        • iron.hide  

          Ale toho taky nemam. Proste tipo na pikacu, tak jak vzdy :)

          0 0
    • robb  

      Wellens si chce po včerejšku asi trošku protočit nohy. Jestli dnes nějaký lídr zazmatkuje (pád, defekt,..) tak může docela nakoupit.

      0 0
      • Kalic  

        Dnes byli na nakupu Aru a Zakarin.

        0 0
        • robb  

          No Zakarin už docela zásek, Dennis taky. Jestli chtějí jet o celkové pořadí, tak mají co dělat.

          0 0
          • jonys  

            Zakic po giru,aru po nemoci,to neni prekvapeni. Spis Dennis,a kolik! Rus by mohl byt prvnim vyzyvatelem o puntiky? Ale Alaphilippe se zda,ze si do svych cilu moc kecat nenecha teda. Brutalni!

            0 0
            • robb  

              Záleží jak se kdo rozjede. Hesjedal taky obvykle v prvním týdnu nakoupil, a jak mu to v tom třetím šlo.

              0 0
            • plzakj  

              Dennis doufam, ze se jeste oklepe a chytne druhou mizu po Dauphine. Mam ho v tipu na 5.

              0 0
              • jonys  

                V 6. chytne dalsi dardu. Ono je mozny,ze to dela schvalne,protoze jsem se podival do poznamek a uvedomil si,ze pred Tour rikal,ze si jede pro etapy,kokretne hlavne pro tu 13. Ja ho mel do tipu nachystanyho jako chlapa na bednu v etapach,ale tusim jsem ho tam pak nedal.

                0 0
                • plzakj  

                  Ze by BM nesla po celkovym? Mit jen Nibaliho po Giru mi prijde jako malo.

                  0 0
                  • jonys  

                    “I have been working well in the last weeks and the podium in Switzerland confirmed this. My goal for the Tour is to do well in some stages, like for example the Pau time trial, and help my teammates win as much as possible,” Dennis explained.

                    0 0
                    • Karaya  

                      hmm, tak to jsem málo googlil. Čekal jsem, že pojede na celkový, když ne on, tak kdo teda? Že by se Nibs stihl oklepat z Gira?

                      0 0
                      • robb  

                        U Nibaliho jeden nikdy neví. Určitě zkusí etapu, možná vrchařskou soutěž. Ale nedivil bych se, kdyby se na konci nějakým bláznivým útokem dostal do celkové Top 10.

                        0 0
                        • vrazdit  

                          já bych ho do top ten videl docela pravdepodobne, ale uvidime…

                          0 0
                        • jkcz  

                          V podcastu na CT sport padla nejaka informace od Kreuzigera, ze se s Nibalim bavili a ze ten jede na celkove poradi.

                          0 0
                      • jonys  

                        Kde je Nibali,tam se jede na nej. Resp. Nibali nepojede neco,kde by nebyl stredobodem vesmiru. Tady to bude zkouset drzet do 6.et a tam uvidi,jak na tom je a rozhodne,co dal. Vzhledem k tomu,ze v tymu konci (spory s vedenim),uz asi nedostane takovou podporu,tym chtel zkusit,jak by mohl 3 tydny zvladat Teuns…no,tak zatim asi nic moc. Takze uvidime. Treba Nibali podruhe na Belles vyhraje a bude veselo :-)

                        0 0
              • Kalic  

                Před tour dost přesvědčivě vysvětloval, že GC tedy letos opravdu ne, že na to netrénoval a hlavně by musel dolů s váhou.

                0 0
                • plzakj  

                  Nj, koukam, ze jsem necetl internety :-)

                  0 0
    • robb  

      Viviani do Cofidisu v r.2020

      https://twitter.com/…382903627776

      0 0
      • Canyon325  

        aby nedopadol jak Kittel po prestupe do Katushe

        0 0
        • milan.v  

          Zrovna on potřebuje dobře fungující vláček, takže to je klidně i možné… I když dle mého Cofidis určitě na jeho posílení ještě zapracuje a posílí…

          0 0
    • plzakj  

      Sagan teda s prehledem ten posledni kopec.

      0 0
    • milan.v  

      Mušketýr dnes do žlutého…

      0 0
    • iron.hide  

      Alaphilippe paraada, tak se to dela! Brutalny vykon

      0 0
      • MiKED  

        Fantazie. A ten spurt o druhé místo taky krása.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipo konecne. 44 na startu a hned od zacatku skvele takticke tahy:

      Zlutej si vystridali Dubys (rafinovane nastreleny tiebreaker, 176/176 dokonci) a rush, a po treti etape Milmat odvaznou sazkou na celkove vitezstvi Alapa v GC, tak mu to asi nejaky den vydrzi.

      Lanterne Rouge si vyzkousel Treatt, (asi jako obvykle v chaosu a nestiha start)a ted se tam usadil Josse.

      Po 3. etape top 3: milmat 37 , rush 31, tromboonen 23.

      Tipovaci soubor zde

      Kdyz budete mit chvilku, kouknete na sve tipy, a kdyby neco nebylo OK dejte vedet, dik. Dopoval jsem pri prepisovani ciderem.

      0 0
    • Delkim  

      Trochu odlehčím :) Thomas De Gendt dává na twitter fotky večeří, co jim kuchtí v jejich cooking busu. Za tohle bych tu Tour snad jel taky :)))))

      0 0
      • kucka7  

        Souhlas, takhle si vyžírat.

        0 0
      • jonti  

        Je sranda, ze pred jeste asi 15 lety jedla vetsina normalne v hotelech, jen US Postal meli vlastni kuchyn, a ted to uz resi asi vsichni.

        0 0
      • platypus  

        Nic moc teda, slabý porce.

        0 0
      • milmat  

        Ty jezdit nemusíš, tobě přece stačí jen ty fotky, ne? :-)

        0 0
      • USPS  

        Právě jsem chytil hlaďáka… :-)

        0 0
    • jkcz  

      Včera se dalo i na tak nudný projekt, jako je TdF, dívat. Totální cyklistika, to nasazení v těch brdcích… Jako takto vydržet 21 etap, klobouk dolů. Tady ty klasikářské etapy mají něco do sebe, plastikáři nejsou schopni všechno uhlídat, ostatně nemají ani moc důvod, čekají na kopce. Jestli chce konečně Prudhomme sesadit Ineos z trůnu, tak by mohl sestavit Tour jen z klasikářských etap :) Ostatně už to tady kdysi bylo – minimum kopců, snad 1980? A bylo by to pořád zajímavé. A možná by měl šanci i Sagan :)

      0 0
    • lygo.  

      Tak Honza Hirt jde do céček.

      0 0
      • cubista  

        Tak to pojede nějakou GT jako lídr.

        0 0
        • lygo.  

          Asi jo, tak on sám po Švýcarsku říkal že si chce víc zalídrovat, no snad mu i něco vyjde.

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Odkazy na profi na Strave.Treba Valverde i s watty.

      https://cyclingtips.com/…g-on-strava/

      0 0
      • Smazaný účet  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • robb  

        Tady je pro zajímavost křivka výkonu Tima Wellense z Ledna 2018

        https://www.instagram.com/p/BeOR8iBFk5D/

        0 0
        • JFtryall  

          Podle me to je nesmysl, on ma vahu kolem 65 kg a meri asi 183. Podobnyho vykonu je problem dosahnout i s 80kg. 10 minut je uz hodne dlouha zalezitost a z toho by mel zajet 20 min na urovni kolem 480W, coz je FTP 450–460W a to by v kopcich ujel vsem o parnik. Takze asi prekalibrovat me­ric.

          0 0
    • Neťa  

      Tak včera za plný počet :-). Když jsem viděl večer záznam, tak jsem (stejně jako komentátoři) vůbec nepochopil, co tam vyváděli Chrochták s Teunissenem. Van Aert jim to tam moc hezky rozjel a oni to pak tak dokurví. A odporníci ve studiu si vůbec nevšimli, že třetí nedojel Sagan, ale Ewan. Vím, je malý, ale aspoň si toho mohli všimnout, když jim to pořadí ukázali na obrazovce ;-)

      0 0
      • vik  

        Tak prima, ale proč proboha píšeš Chrochták a odporníci?

        0 0
        • USPS  

          To máme zřejmě jako hádanku o koho jde…

          0 0
        • cubista  

          Zkusím hádat. Chrochták je člověk chrochtající vlámsky a k tomu jakási fonetická podoba a „odporníci“ je překlep. Uhodl jsem?

          0 0
          • Slavoš  

            Odporník – odborník , asi překlep nebude. :-)

            0 0
          • Neťa  

            Chrochták není můj výraz, už tu byl v jednom z předchozích vláken použit, mně se jen líbí, tak jsem si ho půjčil. A to druhé překlep není. Jinak pokud jsem se někoho dotkl, tak se hluboce omlouvám a pokusím se, aby se to v budoucnu již neopakovalo.

            0 0
            • milan.v  

              Chrochtáci byli označováni Holanďané, alespoň já tak tento pojem znám už dobrých třicet let…

              0 0
              • oddie  

                Jo jo, známý vtip ze Sorry „Chrochten sie Holandisch?“ :)

                0 0
              • plzakj  

                Navic, zkusit si vyslovit Groenewegen aspon 5× po sobe a kazdej to musi pochopit.

                0 0
      • jonys  

        DeBuyst rikal po sobote,ze Ewan se chybne drzel vlevo a kdyz se konec stacel lehce doleva,byl tam zavrenej. Ze se to nebude opakovat. No,vcera se to tocilo lehce doprava…a kde byl Ewan??? :-))). Jinak Kristoff mohl i vyhrat,tuknul si s Richezem,to ho zpomalilo.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipo

      Vcera Milos slavil a soustredil se na spolecenske povinnosti a +0 bodu ve 4. etape, zatimco rush plny pocet a predhonil ho na TB.

      rush 37

      milmat 37

      tromboonen 27…

      Vzadu zatim sami favorite, aktualni cervena lucerna

      kulix 11

      Robb 11

      josse 11

      team_daddy 10

      l-e-t-o 10

      0 0
      • nitraq  

        Jsem očividně slavil taky, ač o tom nevím, taky čistá nula. Díky tomu sešup dne o 18 míst z klidu středu pelotonu pomalu do gruppetta:)

        0 0
      • l-e-t-o  

        jo, držím lucernu :-D

        0 0
        • brtníček  

          Je to mimo vlákno, ale ví nekdo jakou diagnozu má v současné dobe Leopold Konig? Už víc jak rok o nem žádná zmínka. Dříve byl aktivní na sociálních sítích a i tam je mrtvý brouk. Je to hlava nebo nejaký jiný zdravotní problém?

          0 0
          • milan.v  

            Pořád dokola se to probírá, nikdo nemá přesnou informaci, bohužel…

            0 0
            • Canyon325  

              zmluvu na túto sezónu stále má, už tretí rok po sebe pričom výsledky v Bore žiadne… dosť divné

              0 0
              • milan.v  

                Je otázka, jaké jsou ve smlouvě ustanovení k její výpovědi a pokud ji nelze jednoduše vypovědět, protože tam nedošlo k žádnému porušení, pak platí pořád dál, i když na účet mu chodí jen to povinné minimum…

                0 0
      • RUSH  

        Zatím dobrý, no.

        0 0
      • raw 4  

        Robb zkušeně.....sázím na tebe :-)

        0 0
        • robb  

          Aspoň někdo :-D Uvidíme jestli dokončím

          0 0
      • RUSH  

        Moje chvilka slávy…

        0 0
        • robb  

          Brýle taky žluté :-)

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Cenim!- zvlaste pri prokleti zluteho dresu, kdo sem da fotku tak o nej prijde :-)

          0 0
          • milmat  

            Nekresli hrocha na zeď :-)

            Palec nahoru za fotku!

            0 0
    • Pikaču  

      No udělal mi dnes radost kluk slovenský

      0 0
      • milan.v  

        Mně také, už to potřeboval… Van Aert neskutečně…

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          JJ Van Aert umi taky pekne sprintovat. Budou ty klasiky jeste s MVDP pristi rok fakt zajimavy.

          0 0
          • milan.v  

            Už teď se na ně těším… ;o)

            0 0
          • treatt  

            ..no nevím člověče, zatím to vypadá, že si MVDP namaže v koncovce WVA na chleba na jednu dírku.. ostatně v cyklokrosu to tak bylo pravidelně, MVDP při akceleraci suverénní a pápá, krom mistrovství světa, kde Mathieumu vždycky rupla hlava a Wout si to urval tahem :)

            0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Provizorni tipo po 5. etape:

        rush 42

        milmat 40

        tromboonen 32

        …l-e-t-o 13

        0 0
      • Delkim  

        To je snad poprvé kdy mu to fakt upřímně přeju!!!

        0 0
    • Smazaný účet  

      Peťo s prehladom.

      USPS za chvílí napíše, že to dobře dopadlo. :)

      0 0
    • snas89  

      Za mě teda zatím letos hodně příjemný překvapení van Art.

      A přeju mu to, co si zažil minulej rok…asi solidní srdcař:)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Wout je neuvěřitelnej – s tím, co tam provádí. Ve špurtech, v časovce. Ale když si člověk vzpomene, že Mathieu mu to letos vždycky vsadil, kde si jen řekl…

        No, po Saganovi, kterej byl (při vší úctě ke všem jeho soupeřům) mezi svými vrstevníky jaksi – dost jedinečnej, je tohle nová, fantastická generace nesmírně nadanejch mladejch lidí, takových „zářících“, nebo co. Alaphillipe, van Aert, van der Poel… A Bernal ještě, podle mě teda.

        0 0
        • t29  

          Každá doba má svého Mercxe, Induraina, Roche, nebo Poulidora a Rodrigueze. Letos to vypadá na výměnu generací.

          0 0
        • Smazaný účet  

          až se udělá test na ty drogy co berou, budeš mluvit jinak…

          0 0
        • robb  

          Snad po Tour dostane volno. Cyklokros, klasiky, teď rovnou Tour. Aby mu nazařízli nohy. Ale třeba mu to tak vyhovuje. Mathieu to má sice ještě pestřejší, ale tomu ten kalendář dělají docela rozumně.

          0 0
    • Delkim  

      Zajímavé!

      Team Ineos swaps to Lightweights for climbing stages!!!

      https://cyclingtips.com/…bing-stages/

      0 0
    • Melvin  

      Kdyby nekoho zajimalo tak i letos na youtube bezi po kazde etape podcast s Lancem a Hincapiem. Sem tam byva i host Johan Bruyneel. Je tam docela dost informaci, ale zaroven to je zabavne. Hlavne Hincapie se dobre posloucha.

      0 0
      • Smazaný účet  

        To musí být opravdu betálná sestava na nejvyšší možné odborné úrovni vůbec! Akorát – Michelle Ferrari se synkem tam občas taky v tom bratrském kroužku není? Aby to bylo komplet. Na toho bych byl asi nejvíc zvědavej…

        0 0
        • Madtomas  

          Ja bych si ho poslechl :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak – nikdo ti nebrání. Pokud na to má člověk žaludek (myslím, poslouchat Lance). Koneckonců, já taky viděl nějaký video ze sedmdesátých let ze Španělska, kde Otto Skorzeny vykládal, jak jen hloupou shodou okolností nevyhrál válku. :)

            0 0
            • ememem1  

              a tak zas by som sa z toho nepotentoval, v zasade medzi LA a zbytkom resp. predchodcami bol ten, ze to dotiahol do dokonalosti. a bol na rozdiel od predchodcov aj dokonale potrestany.

              btw skorzeny nahodou po vojne nerobil pre mossad?

              0 0
              • cubista  

                Také to vidím tak, že podváděli všichni a Lance holt to dovedl k dokonalosti. A jemu tituly sebrali a těm, co se přiznali až po lhůtě 7 let ne. Jako třeba Rijs.

                0 0
                • Pavel  

                  Vyhrát 7 x Tour, přistát na Měsíci a skvěle válet na trubku bez podvádění a drog prostě nelze! :)

                  0 0
              • treatt  

                To sice ano, ale nejde zapomínat na to, že Lance byl zásadním aktérem a významným spolutvůrcem prakticky mafiánského systému a spoustě lidem zlikvidoval kariéru nebo jim zatraceně zkomplikoval život. Jako nejzářnější jde jmenovat Grega Lemonda, kterého vyštípal z náruče Treku, nebo francouzského komentátora Eurosportu Patricka Chassé, kterého totálně zařízli..

                0 0
                • ememem1  

                  tak to hej, arogantny bol jak svina to je pravda, konieckoncov to ho zlomilo, keby vtedy floydovi helfol a neposlal ho do pecka tak snad ani nic nepraskne.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Ano. Ale bylo toho o hodně víc. Andreu, Simoni atd. Lance byl a je (kromě jiného tedy) taky chladnokrevnej, defakto psychopatickej gangster.

                  0 0
                  • cubista  

                    Na druhou stranu díky vnitřní síle a sebevědomí se dostal hrobníkovi z lopaty. A pak udělal hodně pro podobně těžce nemocné lidi.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ano. Všichni nemocní museli být hluboce dojatí, když zjistili, že na kole vyhrával hlavně proto, že naprosto bezkonkurenčně sypal (viz zpráva USADA), každému (včetně starýho Merckxe, který mu v začátcich hodně pomohl) bezostyšně lhal a tvrdě terorizoval všechny, kteří mu nějak překáželi. Doteď maj jistě všichni – aji v té rakvi teda – jistě na ruce ten žlutej náramek.

                      0 0
                      • 2. Bóďa  

                        Jo, byl to podvodník. Ale zase díky svému jménu přinesl do nadace stovky milionů a každému nemocnému to následné přiznání bylo jistě naprosto u prd…

                        0 0
                        • Risanek  

                          Asi tak…

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jeho nadace… Velmi altruistická, jasně. Kde je jí ostatně konec? A kde maj (zaplaťpánbů teda) v souvislosti právě s tímhle konec taky Armstrongovy politický ambice. A obecně tyhle nadace a tento altruismus, jo. Kdybys narazil na nějakou opravdu nezištnou a la Albert Schweitzer, dej vědět. Jinak tahle dobročinnost je usem takřka všech mafiánů – od filmového Michaela Corleoneho až po reálného Pabla Escobara – ten stavěl nemocnice, školy, byty pro chudé – že… A ti ho taky milovali. Možná víc, než ti nemocní Lance. Hodnej člověk, pomáhal jak jen mohl.

                          0 0
                          • orm  

                            Mohu se prosim te zeptat. Ty Armstronga znas osobne nebo vychazis jen z toho co sis o nem kde v mediich precetl a z toho budujes cely usudek o cloveku a jeho povaze? Nemusis, vlastne o to prosim, se rozepisovat. Staci odpovedet jednoduchou vetou, bud ano znam nebo ne neznam. Diky.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              „Osobně?“ " Buduješ úsudek?" Kde chodíš na ty výrazy? Si děláš prdel, viď…:) Ani s Lemondem, Andruem, Hamiltonem, Simonim, Ferrarim a Bruynelem se osobně neznám. Ani teda sem se neznal s Escobarem. Dvakrát jsem krátce mluvil s Merckxem – ale ne o Armstrongovi – to by mi připadalo jako ztráta času. S pár psychopatama se však znám; za to nemůžu, to krz profesi. Znám se teda trochu osobně s Pepanem. No – a abych Tě teda snad potěšil – jednou jsem jel asi třicet kiláků na Lanceově originál kole. A čet jsem zprávu USADA.

                              Nejsem si teda jistej, nakolik to mý budování úsudku legitimizuje, ale aspoň tak. :)

                              0 0
                              • orm  

                                Budes se muset naucit krotit svoje ego a kdyz te clovek poprosi o jednoduchou odpoved ve forme jedne vety, tak nepsat roman s informacema, ktere sice mohou byt zajimave, ale nikdo se na ne neptal. Kazdopadne diky za odpoved.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Nemáš zač. Dyť sme skoro kamarádi. :) Akorát – kdybych nebyl tak slušně vychovanej, napsal bych ti, abys mi ve svý takto prezentovaný hlouposti akorát políbil (aji s tím tvým „egem“ ) akorát prdel, ale protože su přirozeně slušnej, tak to nenapíšu. A nepiš mi, prosímtě, už žádnej mail – já jsem teď po operaci ruky a tak vůbec… :)

                                  0 0
                                  • orm  

                                    Proc se tu prezetujes, jak se tu prezentujes? Myslim, ze moje reakce na tebe jsou slusne. Slusne jsem se zeptal a cekal jsem od tebe slusnou odpoved. Misto toho tu napises toto. Obrazek si tu udela kazdy sam. Ne ze by si ho tu lide o tobe, samozrejme i o me, za ten cas uz neudelali. Jestli chces znovu vykopat valecnou sekeru, tak muzeme, ale myslel jsem, ze uz jsme se pres to prenesli.

                                    0 0
                                    • Jamin  

                                      Tour. Se jede.

                                      0 0
                                      • milan.v  

                                        A tím bych to, prosím, uzavřel, nerad bych tu zase něco moderoval a mazal… Jede se TdF 2019, kde všechno je možné! :o)

                                        0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Ano, máš pravdu. Mír!

                                      Akorát snad – než bys na mne nějak příště reagoval, nějak si to napřed promysli, jestli to vlastně stojí za to nebo co, no.

                                      0 0
                                •  

                                  Já bych řekl, že ta odpověď je v pořádku – problém je už v manipulativně postavené otázce – snažíš se v ní vyvolat dojem, že aby si mohl někdo o někom udělat dostatečně přesný obrázek, je nutné ho osobně znát. A snažíš se ho tlačením k jednoduché odpovědi donutit přistoupit na tuto tvoji flignu.

                                  Já ti to otočím, abys viděl, jaké to je – potřebuješ osobně znát Hitlera, abys ho odsoudil? A odpověz jednoduchým ano- ne ;-)

                                  Mimochodem „zdvořilostní“ děkování předem (za něco, co není jisté, jestli vůbec dostaneš) + zde celkem nekorektní poukázka na ego taky o lecčems svědčí. Tím, že na konec svého příspěvku napíšeš manipulativní „Díky“, z něj „slušný příspěvek“ rozhodně neuděláš. ;-)

                                  0 0
                                  • orm  

                                    To ze si to nejak vykladas je pro me irelevantni. To je jen tvuj vyklad zalozeny na tvych pocitech. Chtel jsem jen vedet, na zaklade ceho jsou informace o Armstrongovi, ktere cioran-m ma, postavene. Zda na zaklade osobni zkusenosti nebo z jineho zdroje. Nic vice, nic mene. Obrazek si pak udelam sam, ale ten tu neprezentuji. Nikde nepisu, ze jsem fanda Armstronga neboze nesouhlasim s tim co cioran-m pise. To diky patrilo za strucnost, ktera se v odpovedi nepovedla, take mas pravdu, ze to bylo predcasne. Timto bych to ukoncil.

                                    0 0
                                    •  
                                      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                      0 0
                          • 2. Bóďa  

                            Samozřejmě už nenese jeho jméno, ale funguje snad 20 let.

                            Z pohledu pacienta- když mu někdo zaklepe na dveře, že pro něj vyvinul lék na rakovinu, ať si je třeba z Cosa Nostry…

                            0 0
                            • jonys  

                              Hosi,udelejte si na tohle tema vlastni krouzek jinde,prosim.

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Jasně. Jakejžeto se vyvinul v rámci Armstrongovy cosy nostry ten lék na rakovinu? A víš, co mu vlastně bylo, oč šlo? A máš vůbec ponětí, proč k tomu s velkou pravděpodobností taky došlo?

                              Hele, já se bavil (protože mne to zajímalo) svého času s doktorem, kterej se znal s lidma, kteří Armstronga léčili. Vím, o jaký typ nádoru šlo, vím, jak je léčitelnej a jak ne, vím, kde všude měl metastázy a vím taky, jak se Lance v průběhu léčby (kde pár zásadních věcí záviselo na jeho rozhodnutí) choval. Perfektně, velmi raciaonálně a statečně. A – mimochodem – rozhodl se taky vždy pro správnou variantu z možností léčby – a to přes všechna rizika.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Jo a ještě – tenkrát taky řek doktorům ( protože mu šlo o hubu) naprosto přesně, co bral – a už od juniorů a pak taky před mistrákem v Oslu. Bylo to ostatně podstatný pro rozvoj jeho onemocnění i pro následnou chemotherapii. Akorát doktoři s tim ven nešli, no, protože to byli doktoři, že. Ale o tohle nešlo.

                                Akorát pak se z něj stal (vzhledem k majitelům jeho týmů) privilegovanej cesťák v epu a snažil se odstranit každýho, kdo mu v tom překážel. A snad si aji myslel, že jednou bude – Nor – třeba aji americkej president. No, proč ne- dyť teď je tam vlastně Němec Trump, že.

                                0 0
                          • Smazaný účet  

                            I kdyby zachránil jen jeden život, tak dost pochybuju, že ten zachráněnej bude mít stejnej názor jako ty ;-)

                            0 0
            • Radek Broz  

              Lance podváděl, ale skvěle tomu rozumí a umí dobře mluvit. Zatímco třeba Svorada sice něco povyhrával, ale většinu času netuší, co se na obrazovce před ním děje a mluvit neumí vůbec. Netřeba kydat na Lance-komentátora.

              0 0
            • iron.hide  

              Lance je sedemnasobny vitaz Tour de France.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jasně. A třeba Ben Johnson vítěz olympiády. Ono se nic nemá jaksi – přehánět.

                0 0
              • cubista  

                A kdo vlastně vyhrál ty Tour, které Lancovi sebrali? Nějaký domestik, který to objel čistý? A byl tehdy vůbec někdo takový? V historii Tour dopovalo tolik hvězd, řada z nich to po letech přiznala. Tak proč to sebrali zrovna jemu?

                0 0
                • Pavel  

                  By mě docela zajímalo, kolik „šampionů“ TdF by zůstalo, kdyby každému, komu byl dodatečně dokázán (anebo se přiznal) doping, byl odebrán titul.. :)

                  0 0
                  • cubista  

                    No ono je tam celkem nepochopitelné pravidlo, že komu bude dokázán doping či se přizná do 7 let po výhře, tak o titul přijde. Kdo se přizná později, tak zůstane šampionem. Dost k smíchu.

                    0 0
                    • Pavel  

                      Jaktože teda Lance o tituly přišel?!? Určo to bylo víc jak 7 let od získání.. No nic, politiku nechme do Sodomy. :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Myslim, ze to stihli dokazat do tech 7 let

                        0 0
                        • oberleutnant Weiss  

                          Přiznal se tuším 2012, podle toho pravidla by tedy měl přijít jen o 2005…

                          0 0
                        • Pavel  

                          7 titulů = 7 let. A hned následující rok to nebylo, takže nějaký by mu měl dle tohoto zůstat.. :)

                          0 0
                          • cubista  

                            Zkusím někde dohledat, jak to bylo s Armstrongem. Četl jsem to před lety v souvislosti s Rijsem, že se přiznal až po 7 letech, tak dál figuruje jako vítěz.

                            0 0
                            • team_daddy  

                              Když se mrkneš na ofiko stránky Tour, tak pořadí v ročníku, kdy vyhrál Lance, začíná až druhým místem.

                              https://www.letour.fr/en/history

                              0 0
                              • Pavel  

                                To vím (že ho zařízli a „jeho“ první místo zůstalo neobsazené). Ale jak je to s tím „pravidlem“ sedmi let?

                                0 0
                                • orm  

                                  Mozna je to stejne jako v pravu, tj. od zacatku zahajeni vysetrovani a ne od doby, kdy se prizna nebo je usvedcen. Mam pocit, ze ho zacali vysetrovat dlouho pred tim nez se priznal.

                                  0 0
                                  • jonys  

                                    Bingo! Konečně!

                                    Ta vražda se taky nepromlčí tím, že se potáhnou soudy.

                                    A tím bych tohle téma v tomto vlákně opustil…

                                    0 0
                    • orm  

                      V ceskem pravu je take promlceci doba, napr. i na vrazdu :-(. Kdyz se po 20 letech priznas, tak se ti take nic nestane. Takze mne to neprijde jako neco nenormalniho, kdyz je podobne pravidlo i ve sportu.

                      0 0
            • Madtomas  

              Ja sem teda myslel toho Ferrariho ale kdyz se to tu tak pekne rozjelo tak proc ne

              0 0
    • Delkim  

      Odborníci se rojí…

      https://twitter.com/…643457875974?s=19

      0 0
      • Pavel  

        Tak určitě! Jediný čistý účastník TdF byl Zimovčák.. :)

        0 0
    • tromboonen  

      Tak dneska Hezký holky vůbec nebudou hezký, s tím co je před tím a s tím štěrkovým závěrem… to vypadá, že moje náhodná bedna půjde do kytek. Rozvěsí to tam někdo totálně, nebo vzhledem k tomu jak je brzo a že ještě bude dost problémů, tak se pojede decentně?

      0 0
      • milan.v  

        Dnes to teprve začíná, TdF má depart dnes… :-D

        0 0
        • jkcz  

          Nebo taky končí, že ano ⇒ ineos_vláček

          0 0
      • jonys  

        3× tu byl dojezd,3× se tu prevlikal zluty dres a 3× ho ten,co ho uzmul tady,privezl nakonec do Parize…zajimave.

        Za me Sky opet udela prvni summit finish co nejtezsi,brutalni selekce,Bernal do zlute,Pinot by mohl byt dobry, a mi cerni kone v top 10=Aru,Gaudu.

        0 0
        • treatt  

          Jo jo, David supertalent.. Žabákovi nevěřím a vůbec mi vepředu nechybí upřímně :)

          0 0
          • jonys  

            Na celkovy je Pinot orisek,pri jeho krehkosti. Ale dnes jede blizko domova,ma formu,kopec mu sedet bude,zna to i stim gravelem na konci (muj nazor je,ze to tam davat nemeli,jezdci se budou vic bat utocit,pac budou mit z toho konce strach)-a mrkni na Stravu,FDJ tam evidentne cvicili…

            0 0
        • tromboonen  

          No jo, ale ta řezničina stojatá bez asfaltu na konci, plus ta kombinace před tím, to mám pocit takhle normálně nebývalo, a taky že je to poměrně brzo a první kopce vůbec, může z toho být cokoli…

          0 0
          • milan.v  

            „Tour se sem vydá počtvrté za posledních osm let, jenže letos organizátoři koncovku původně šestikilometrového stoupání prodloužili ještě o bonusový kilometr. A ten je vražedný. Až 24procentní výšlap do cíle po nevyasfaltované prašné cestě.“

            https://www.idnes.cz/…klistika_par

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              To s tou sotkou nebude tak horky. Inrng

              The climb is only 7km long and averages 8.7% which is steep enough. The reality is that it’s frequently much steeper, the opening ramp is 14% and that first red part of the climb on the profile? It includes a brief descent. After a long steep ramp to the first hairpin, things then ease with a variety of steep inclines and flatter sections. The finish sees the road get progressively steeper. In the past the final straight was 300 metres between 14 and 20% but now they’ve paved an upper section and “Superplanche” is 900m longer and involves a gravel track – heavily worked on, it’s smooth and regular – around the side of the mountain and then the final section is tarmac which is no relief as the road reaches 22% for the last 150m to the line.

              0 0
              • jonys  

                No, tak nevím, v jakých žiješ relacích, ale tady to máš rozpitvaný:

                Distance: 960 m

                Gennemsnitlige stigningsprocent: 10,7

                Højdemeter: 103

                Stigningsprocent meter for meter:

                70 m 3 %

                80 m 15 %

                65 m 3 %

                75 m 15 %

                160 m 3 %

                60 m 10 %

                65 m 6 %

                50 m 18 %

                25 m 8 %

                160 m 14 %

                30 m 7,6 %

                120m 17 %

                Reichenbach kørte de 960 meter på omkring 4:07 (14 km/t) ved en gennemsnitspower på 361 watt (5,65 W/kg ifølge hans vægt på 64 kilo på Procyclingstats).

                Som det fremgår af ovenstående, så fortæller den gennemsnitlige stigningsprocent på omkring de 10 langt fra hele historien. Grusvejen byder nemlig på konstante og store skift i stigningsprocent. De stejleste meter kommer til allersidst, hvor de afsluttende 385 meter stiger med godt 15 % i snit og rammer 24 % undervejs.

                0 0
        • cubista  

          Žluťák tentokrát nebude až do Paříže, ale je poctivě zasloužený. Moc mu ho přeju.

          0 0
      • treatt  

        Dneska se nebude kde skovat, takže Ineos pojede imho řezničinu, vočešou to na pár kusů, které nevyhubí ani chloroform a pak uvidíme, kdo má dobře načasovanou toleranci bolesti :)

        Není vedro, tak by mohl zalítnout Thibaut, naopak Romain zatím vypadá matně, všichni jsou zvědaví, co vytáhne G., ale dychtivá očekávání jsou pochopitelně od Egana..uvidíme uvidíme, ale mělo by to být velký. Celkem věřím Krujsovi, naopak Mas se rozhodl pohřbít mi tipo, Ilnur si dojede dneska rovnou do hypermarketu na nákup a ani by mě nepřekvapilo, kdyby tentokrát vykys i samotný Žralok

        Buď jak buď, nechť hry začnou :)

        0 0
        • jonys  

          Co je s Masem? Kruijs dnes bez sance,bude silny az ke konci. A na jinych kopcich. Bennett for yellow??? :-)

          0 0
        • vrazdit  

          paráda, přesně na tyhle predikce jsem se těšil, psáno tvým jazykem je to zábavné i poučné zároveň :) díky

          0 0
        • Smazaný účet  

          Měl by za normálních okolností vyhrát Bernal. Otázkou je, zda mu to povolí.

          0 0
          • jonys  

            Meli by. Ty vteriny,co by dnes nenajel,by mu pak mohly chybet.

            0 0
      • Fazzy  

        Dneska to bude Kruis. Ineos dělám, že nevidim..

        0 0
    • Espen  

      Třeba to někdo využije.

      Na Skylink je po registraci měsíc na vyzkoušení zdarma. Lze se přihlásit na 4 zařízeních,pou­štět vše ze záznamu, běhá to na mobilu.

      Tak jsem to využil, alespoň nemusím koukat na ČT sport.

      0 0
    • Delkim  

      Benčík zmínil Samechov jako pěknou stojku v okolí Prahy, doporučuji!

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Akorat nemas v nohach ten kopec pred tim ;-)

        0 0
        • Delkim  

          V mém případě je to úplně jedno, umřu tam tak i tak :)))

          0 0
      • tomxxx  

        To ma jen 0,8km? Nebo je to delsi a segment je tak kratkej. To je o nicem.

        0 0
        • t29  

          Nejde o délku, ale o sklon. A ten je v nejprudším místě přes 20%.

          0 0
          • tomxxx  

            No a? Je neco jineho jet 5km kopec 11% a pak posledni kilak tech 20. Tohle jensice prudke, ale vylitnes to jak nic.

            0 0
            • t29  

              No a? Samechov zmínili jako příklad 20% stojky, ne že to je kopec srovnatelný s tím, co jezdí profíci.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Tak – musím říct, že dnes mě Thomas opravdu překavapil. Snad nemá taky asthma?

      0 0
      • jonys  

        Vyborny vykon! Bernal dost shorel! Jeste ze kurzy byly nehratelny na nej…

        0 0
        • Neťa  

          No, shořel bych úplně neřekl. On ten dojezd byl dost specifický. Až za ním bylo dost lidí, kterým měl papírově sedět víc (Yates, Martin, Woods…). Jinak pro mne dnes asi tři překvápka – Porte (+, ale tohle byl kopec vyloženě pro něj), Thomas (+, vypadá, že forma opravdu je) a Poels (-, ale tady si nejsem jistý, jestli ho náhodou nešetří jako pomoc na ty rozhodující kopce).

          0 0
          • jonys  

            Poels podle me dostal pokyn,ktery splnil-setrit na 3.tyden. A on klasicky splnil. Skoda ho,ze je tak loajalni. Kopec byl pro Bernala vic nez pro Woodse. To je bezec strednich trati=on potrebuje max. 10min rampu. A to nemluvim o tom,ze Bernal jako biker proti nemu s jeho stylem musi lip zvladat prokluzy na tom sterku. I Martin uz mel dost nez se to zvedlo. Yates se mi vubec nelibil uz ve 3.et a hral jsem proti nemu Pinota…i kvuli tomu,ze Yates si hodne stoupa,coz na tom sklonu a pisku je zase minus. Aru,Gaudu dobry,akorat jeste moc lidi melo dost sil. Jsem zvedav,kdo pujde na puntiky…

            0 0
      • tromboonen  

        A já myslel, že Tě potěší, že to všechno nebylo zavláčkovaný a už vůbec ne plastovým vláčkem :)

        Celkem se ukázalo, že to nebude klasická etapa v režii jednoho teamu a zahulit teda dostali skoro všichni, až na pár mlaďochů nebo štístkařů, ale žádné výkony odmakané někým jiným, ne? Ty co se počítaj teda.

        0 0
    • Delkim  

      Krásný závěr!

      0 0
      • robb  

        Letos Tour baví. Pinot forma jako hrom. Bardet se asi potřebuje rozjet. Uran s Woodsem se zatím drží. Géčko druhá vítězná tour?

        0 0
        • Fazzy  

          Mám pocit, že Bardet už se rozjíždí asi dva roky :)

          0 0
          • Mig_all  

            Roman si deset let vystupuje, kazdy je nejaky…

            0 0
            • tromboonen  

              Ale vsazení maj aspoň na chvíli všichni, teda když zrovna v ČT komentuje Bengo :)

              0 0
              • Fazzy  

                tj musím se někdy v kopci podívat, jestli ho náhodou nemám taky :D

                0 0
              • bagr84  

                Dnes mě dostalo Kozubkovo 3× „ty woé“. Burani na ČT.

                0 0
                • tromboonen  

                  Mě se zas líbila jeho výslovnost, Dauphine třeba vyslovoval nějak jako ženskou „Dafné“, a to i když ČT man, který umí slušně francouzsky, to mezitím desetkrát řek správně, i něco jiného zaperlil…

                  0 0
                • Fazzy  

                  Nebuďte tak přísný.. je to sice amatérismus, ale já se i díky tomu skvěle bavím a bez toho by to nebylo ono.

                  0 0
                • johnny_B1  

                  Jn, ti experti na ČT jsou takoví…no, jak to říct…Holt nikdo další tam asi není. Svoradu s Kozubkem by měli zakázat, ti jsou naprosto otřesní. Slyšet pořád dokola „Kvintána“ a „peleton“, to je fakt za trest. Naštěstí to, aspoň pro mě, vynahrazuje Jílek, který je rok od roku lepší. Dřív byl takový suchar, ale teď už umí ty závěry etap i trochu prožívat. A klidně mu odpustím i tu občasnou zmatenost viz včera třetí místo Sagana nebo dnes žlutý dres Fildy. Vzpomeňme si na Bakyho, ten byl v tomto ještě uplně jiný level. Ale já ho měl rád. Aspoň se člověk zasmál :-)

                  0 0
                  • cubista  

                    Pořád o parník lepší ČT Sport než český Eurosport. Jílek řekne i plno zajímavostí o krajině a stavbách a je to bez reklam. Německý Eurosport je lepší než český ohledně informací, ale reklamy jsou peklo. Když se dívám na něj, tak jedině nahrát a večer reklamy přeskákat. Ale stejně kvůli nim často něco ze závodu unikne.

                    0 0
                    • snas89  

                      Presne tak

                      Jilek je super a experti…no jednou tam treba i budou:)

                      Kazdopadne super porad a prace a moc nechapu to plivani na ceskou televizi.

                      0 0
                      • tomxxx  

                        Taky to nechapu. Sice tam ostatni obcas melou, indianskou babicku, trapny vtipy a nekdy az moc veky chytraceni by si mohl bencik odpustit, ale v zasade to jde.

                        0 0
                • Mig_all  

                  Dneska zase perlili, radobyvtipní, prostě amaterismus. Když to člověk srovná s anglickým komentářem, aby zaplakal. Benčík dneska označí Naira za indiánskou babičku, dehonestující… Jako přezdívka k pousmání, jo beru, kdyz si to rekneme my tady nebo u piva, ale vypustit tohle do éteru? To se fakt nehodí. Nadruhou stranu pro Benčíka dneska dva malé bezvýnamné plusové body. 1) Naplno práknul, ze kdyz mel moznost komentovat cyklistiku pro slovenskou televizi, tak mu rekli doslova, kecej si co chceš, jenom v zadnem pripade nikdy nekritizuj Sagana. Dělat i ze sportovnich celebrit nedoktnutelné nadlidi, to je tak ubohé a trapné. Slováci no… 2) Tomu „expertovi CT“ který je v terénu přímo na trati Tour, co má tak úzasne a skvele vstupy a postrehy v minireportazich naplno poslal vzkaz, at laskavě aspon pred národem který ho živí ze svych dani tak „nemlaska“, kdyz uz si tam uziva velmi dobre honorovanou dovolenou.

                  0 0
                  • iron.hide  

                    tu indiánskou babičku ma odtialto z fora :)

                    0 0
                  • plzakj  

                    Kozubek se mi z tech odporniku posloucha nejlip.

                    0 0
              • grafik  

                Co mají furt s tím vsazením?

                0 0
                • JFtryall  

                  Jak ma sefkuchar signature dish, tak tady maji borci #Vsazeni. Proste nekdo vsadit umi dynamicky, nekdo tempove, nekdo vsadit neumi a jen hakuje. :-)

                  0 0
                • Jamin  

                  Já už si myslím že mají nějakou interní soutěž a vyhrává ten, kdo víckrát použije slovo „vsazení“.

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Nee, minimálně Benčík to myslí vážně… no teda vážně, prostě je divnej :)

                    0 0
      • robb  

        Někdo i po svých

        https://www.instagram.com/p/BzyWP37icZl/

        0 0
        • tomxxx  

          No vidis, ale takhle to ma byt. Froome mel byt tenkrat disknutej, protoze se vysral na kolo.

          0 0
          • Smazaný účet  

            *

            0 0
          • Mig_all  

            +1 Jeden z největších failů v historii tohohle sportu. Tehda jsem po tomhle neuveritelnem divadle tu Tour ani nedokoukal, nevěděl jsem jestli se mám smát nebo brečet a nebo jestli je každý okolo tohohle podniku poloviční ******* nebo o co vlastne jde. Neveril jsem vlastním očím… Dodnes jsem to nepochopil, nikdy to nikdo nevysvětlil. Vedle toho je cela kauza Armstrong jenom trapná taškarice…

            0 0
            • iron.hide  

              u mna to bolo ok

              0 0
              • Mig_all  

                ??? Nejake presnejsi vysvetleni bys nemel? Vždyt je to naprosto elementární, byl porušen základní princip sportu s názvem cyklistika, tedy ze závodník zdolává danou trat pri jizde na bicyklu (maximalne pri privreni oci, za urcitych podminek, treba technickych s kolem na zadech nebo kole vedenem atd. ale vždy jde o KOLO) je uplne irelevantni jestli tim ziskal nejakou vyhodu nebo tam ze sebe delal jen pičuse a ztratil, proste delal neco co neni predmětem závodu ani sportu ve kterem soutěží. Prostě tu trať běžel, analogicky jako by třeba plavec vylezl z bazenu a běhal vedle bazenu nebo co kdyby si třeba obul brusle vždyt to se určitě taky nikde nezakazuje? CO TO ***** MA BYT? I kdyby to tisickrat nekde v pravidlech nebylo primo doslovne uvedeno ze zavodnik ma jet na kole a nebo tam tisickrat byla nejaka debilni klička v pravidlech ze zavodnik snad i běžet může, protoze to není vysloveně zakázáno! Každy kdo má špetku selského rozumu a fairplay by ani na sekundu nemel zapochybovat, jestli má pan velevážený Froome ať byl v dané chvíli jakýkoliv polobůh ve žlutém, lídr a celebrita okamžite ve své nebetyčné demenci z toho závodu táhnout! V normálm světě by měl ještě pár let poté lézt kanálama za tu hovadinu co ho v danou chvili napadla. Jenze mu se nikdo nesmál, nikdo to co se stalo řádně nevysvětlil, pan Froome byl naopak odekorován jako vítěz, ověnčen vavříny, žlutým dresem a tučnou odměnou. Super :-D

                0 0
                • Pijer  

                  Podivuje se nad tím i Tesil v Bez frází

                  0 0
                  • Goob  

                    Super článek, díky.

                    Na mě teda v tomhle momentu Froome působil stejně jako onen Jap, který si v ledním hokeji vstřelil vlastní gól tak, že se z centrkruhu rozjel na vlastní bránu, zavěsil a radoval se, než mu docvakla realita. Prostě vypětí, byl v červených, nedokázal racionálně přemýšlet. Třeba ne, no.

                    0 0
                    • iron.hide  

                      ale problem je v tom ze Froome nespravil vobec ziadnu chybu

                      0 0
                • iron.hide  

                  Orm nizsie ti to jasne a strucne vysvetlil, nic viac k tomu netreba dodavat.

                  0 0
                •  

                  Existuje ještě v letošním ročníku pravidlo o minimální váze kola? Pokud ano, tak tohle pravidlo porušil, protože jeho „kolo“ mělo kus závodu váhu 0kg…

                  0 0
                • jonys  

                  Tak to se vsaď, že plavec by porušil pravidla, že je tam jasně napsaný, že nesmí opustit dráhu. Stejně tam bude přesně specifikovaný ustrojení, dokonce to museli upravovat do detailů kvůli polyuretanovým úborům.

                  A to, že v pravidlech skutečně není povinnost sedět na každém metru závodu na kole, je prostě fakt.

                  Taky mi to tehdy přišlo divný, ale je to tak. Nakonec je spousta situací, kdy závodník spadne, čeká na nový kolo, někdy si i sedne do auta, ošetří ho, pak vyleze, jede dál…určitě při tom mnozí udělají i pár kroků bez kola…takže všichni ven? Neslezl náhodou minulý týden Ondra Cink z biku a neudělal tam pár kroků pěšky???

                  A v principu vlastně o nic nejde: tím, že jdeš pěšky, nezískáváš v tomto sportu výhodu. Takže proč někomu bránit, aby si dal 50km v etapě po svých, když ho to zrovna na kole nebaví, ne? Když se neveze v autě…Samozřejmě pokud to jednání nemá nějaký bezpečnostní rizika atd.-asi není zakázáno si během závodu zacvičit jógu, ale kdybys to udělal někde v zatáčce ve sjezdu na silnici, možná by to nemuselo projít. Atd.

                  Je to stejný, jako si nesmíš trasu zkrátit, ale nic ti nezakazuje si z ní odskočit – loni pěkně zabloudil Poels na Giru u Cervinie…a měli ho disknout? A Gilbert se na Tour drápal z příkopu…bez kola!!! To by neměl, to ho měli vyhodit! Vysral se na kolo!

                  Navíc si, hochu, uvědom, že se bavíme o závodníkovi, kterého nedokázali suspendovat ani za to, co zakázaný je mnohem jednoznačněji, než tohle. Takže principy jsou věc jedna. Že jen to je dáno, co je psáno, je věc druhá.

                  Úplně něco jiného bylo přidělení času jiného závodníka. To je bezprecedentní a šílený. To se stát nemělo.

                  A protože tohle je debata o Tour 2019, končím s touto polemikou.

                  0 0
          • orm  

            Nekde v tom roce psali, ze cilem musi probehnout s kolem. On do cile nedobehl.

            0 0
    • Pavel  

      Pochopil jsem správně, že o žlutém dnes rozhodly bonifikacni sekundy?

      0 0
      • cubista  

        Ano, 8 sekund za speciální horskou prémii.

        0 0
        • robb  

          A 6 v cíli za druhé místo, myslím?

          0 0
          • t29  

            jo

            0 0
          • TheJD  

            Hej

            0 0
          • Pavel  

            Takže +14 s.. Nebo mínus? :)

            Díky za odpovědi.

            0 0
      •  

        bonifikační sekundy za konečné umístění bych ještě chápal, ale za prémii v průběhu závodu – to je zvrácené…

        pak by teoreticky mohla nastat situace, že někdo pojede ve žlutém, dojede v etapě první a o žlutý trikot přesto přijde (protože nějaká bonifikace někde uprostřed závodu, když zrovna třeba navíc řešil defekt

        0 0
        • robb  

          Mají vysílačky, tak by ho o takové situaci měl informovat jeho šéf. Pak mu nezbývá nic jiného, než jet o to rychleji ve finálním kopci, tak aby získal co nejvíc času zpět.

          0 0
          •  

            ale to pak není ZÁVOD, ale nějaká bodovací/znalostní soutěž – jak píšu, naprosto zvrácené…

            jako divák rozhodně nechci vidět, že jezdec ve žlutém trikotu dojede první a přesto o něj přijde

            0 0
            • robb  

              Všechny informace o bonifikacích a pravidlech mají týmy dopředu a znají je. Pak už je to jenom na nich. Dnes jsou jezdci hodně vyrovnaní, bonifikace pomáhají dělat závod zajímavější. Podle mě je to mnohem lepší, když se to mění, než když to bylo ve stylu, že Cancellara vyhrál prolog a pak se celý týden vozil ve žlutém a stačilo mu na to jen dojíždět v hlavním poli.

              0 0
              •  

                hm, jenom to pak už není ZÁVOD, ale nějaké krasobruslení… v závodě není žádná umělá bonifikace – kdo projede cílem první, ten vyhrál, to byl odjakživa základní princip všech závodů

                „bonifikace pomáhají dělat závod zajímavější“ – tohle je marketingový žvást – to by rovnou mohl někdo říct, že závod bude zajímavější, třeba kdyby všichni povinně 3 kilometry před cílem sesedli a tlačili a nasednout by mohli až na posledních 300 metrů.

                a že jsou jezdci vyrovnaní? kdy naposledy bylo v konečném pořadí Tour mezi vítězem a druhým v pořadí pár sekund?

                prolog? teď přece nic takového není, tak kde je problém? to zase nějací sponzoři potřebovali utopit peníze v nějakém nesmyslu…

                0 0
                • tromboonen  

                  Tys nám tu chyběl, ET :)

                  0 0
                • robb  

                  To je úplný nesmysl. Máš dané podmínky a pravidla. Jestli o ty bonifikace budeš bojovat nebo ne, je na tobě. Ciccone si ten žlutý včera vybojoval a zadarmo to nebylo.

                  0 0
                  •  

                    Tak je to závod kdo bude první v cíli nebo nějaké průběžné sbírání bodů? donedávna byla cyklistika (když pominu nějaké dráhové nesmyslné bodovačky) v tomto stejná jaké atletika nebo plavání – prostě vzdálenost a čas a tečka.

                    Kam zmizel ten základní princip?

                    0 0
                    • blue.sun  

                      Jenže žádná plavecká či atletická soutěž se nejede na tři týdny souvislé týmové práce. Ten základní princip vítězství se tím naopak posiluje, motivuje lidi bojovat a vítězit. Včerejšek je toho zrovna důkazem.

                      0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                        0 0
                    • cubista  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                      0 0
                  • milan.v  

                    Včera ho to slovy Cinka „hodně bolelo“…

                    0 0
                    •  

                      pořadí by se nemělo udělovat za „zásluhy“ nebo vytrpěnou bolest, ale za nejrychlejší čas…

                      0 0
                • TheJD  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                  0 0
                • raw 4  

                  Ach jo..:-)

                  0 0
        • jonti  

          Bez toho by první polovina závodu nebyla moc zajímavá, teď máš vlastně každý den i minizávod o bonifikace.

          0 0
          •  

            komu to nepřipadne zajímavé bez nějakých umělých bodů, tak se nemusí dívat

            za chvilku by mohli dávat na vrchařských prémiích třeba bonusové sekundy za recitaci poezie – týmy by s tím musely počítat a optimalizovat u závodníků šetření dechem… a závody by byly „zajímavější“

            …a třeba ve fotbale by mohli dávat kontumační gól za každých 5 rohů – taky by to bylo „zajímavější“ :-(

            0 0
            • Espen  

              V tom fotbale bych okamžitě něco takového zavedl. Za 5 faulů penalta atd.

              0 0
              • Pavel  

                Bych dal penaltu za simulování.. ;-)

                0 0
            • jonys  

              Co je to za kecy? Je to za to,ze ses nekde prvni,ne za basnicku ani za pekny koleo. Stejne jako vrcharske a sprinterske premie,stejne jako 3–2–1s na sprinterskych,coz uz se udeluje leta. V basketu mas taky po X faulech trestny hody,existuje technicky kos,v hazene nebo kde je i tech gol,v behu na lyzich se bezne udeluji bonifikace na trati…

              0 0
              • team_daddy  

                Nekrmit :-) Vyhladoví a odejde.

                0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                0 0
            • 2. Bóďa  

              Nesmysl, nechápeš to.

              Takhle se musí žluťák tlačit dopředu i v průběhu etapy. A ne se schovávat 200 km v balíku a posledních 10 km za to vzít…

              0 0
              •  

                chápu to velmi dobře – to, co popisuješ, je normální taktika, která se léta používá a patří ke všem tradičním kondičním sportům – vyhrává první v cíli, takže pokud se někdo v průběhu závodu neukazuje na špici, je to jeho věc a neměl by z toho mít žádný postih, pokud se v závěru prodere do čela

                nemáš vůbec žádný argument pro to, aby se tento základní princip skoro všech kondičních sportů takto hrubě porušil (nějakým průběžným bodováním)

                0 0
                • TheJD  

                  Vsak prave tak to je v ramci etapy. Celkove poradi je jina soutez.

                  0 0
                  •  

                    a to je právě špatně – když někdo vyhraje etapu, tak jak je možné, že v celkovém pořadí se může posunout dolů?

                    to je prostě zvrácenost a to tu celou dobu píšu

                    0 0
                    • Espen  

                      Tak ono je hlavně asi úplně jedno kdo vyhraje. Pro pořadatele a všechny zainteresované je nejdůležitější sledovanost přeci. Není sledovanost,nejsou sponzoři, nejsou peníze pro závodníky, není závod.

                      0 0
                      •  

                        a to je chyba – měl by být závod klidně bez diváků, ale prostě všechno „správně“ a bez ohledu na diváky – a pak by se diváci (světe div se) našli sami od sebe

                        0 0
                        • blue.sun  

                          Těch pět zaostalých jedinců včetně tebe žádný sport neuživí.

                          0 0
                    • Jamin  

                      A teď si představ, že někdo může vyhrát celkově aniž by vyhrál jedinou etapu a běž si to rovnou hodit.

                      0 0
                      • Pavel  

                        A mám takový nějasný pocit, že se to dokonce už i stalo.

                        0 0
                        • jonys  

                          To se stalo mnohokrát, i Froomovi. Teď, pokud diskvalifikují Coba i z Vuelty 2009, tak klub GC vítězů bez výhry v etapě opustí Valverde :-)

                          0 0
                • blue.sun  

                  Hele, jestli tedy máme držet tradici sportu a Tour de France, pak žádné týmy a žádná taktika. Takhle to bylo na počátku. Tím by byl tvůj základní princip naplněn. Ale jelikož základní princip je porušen tím, že existují týmy a týmové taktiky, pak je bonifikace způsob, který jej napravuje.

                  Ale ty to stejně zase nepochopíš, na to ti chybí dva základní vitamíny.

                  0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Vcera to melo vse. Boj o puntiky, souboj o etapu, nejprv zklamany Ciccone a Alapuv nadlidsky a marny vykon o zlutak, Thomas suse ukazujici zada v GC a oddelovani zrna od plev, duhovy vysvihany Valve jako vzorny domestik, ktery si vystoupil a zas se vratil, Ineos kteremu dosel kompars a musel to nechat FDJ, Landuv pokus o zadost o novou smlouvu a Greipel na konci pesky.

      Tipo po 6. etape

      Vede Neta, milmatovi unika zlutak o stejny chloupek jako jeho oblibenemu musketyrovi.

      Neťa 30

      milmat 30

      skaj 29

      Knize Alexej 29

      tromboonen 28…

      …Robb 16 Treatt 14 josse 14 silna trojka vzadu.

      Cestne uznani Knize Alexej za Teunse.

      0 0
    • robb  

      Zatím nejvyšší dosažená rychlost na tomto ročníku 95,2 km/h – Fabio Felline

      https://twitter.com/…950034579458

      Ineos :-D

      https://twitter.com/…593554763776

      Pár slov od Romana po včerejšku

      https://twitter.com/…074727419905

      Malé upozornění před víkendem. V sobotu a v neděli dojde k porušení základního principu kondičního sportu. Může se stát, že vítěz etapy posbírá bonifikace (8–5–2) a poruším tím tento princip, který se datuje již od antického Řecka.

      https://66.media.tumblr.com/…yo8_1280.jpg

      https://66.media.tumblr.com/…yo9_1280.jpg

      0 0
      • robb  

        Bonifikace se berou na předposledním kopci, označeným „B“. Tyhle bonifikace budou k dispozici i v 12,15,18 a 19 etapě. V cíli se bere 10–6–4 v každé etapě, kromě časovky.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Si myslim ze Alap by to jeste zkusil. Ale Trek necha odjet unik aby to predtim posbirali.

          0 0
          • robb  

            Nedivil bych se, kdyby ho zítra Alap zkusil získat zpět. Kdyby ho měl v neděli, tak ho udrží možná až do té časovky. Ale to je takové kdyby. Může tam být pád, i na větru se to může rozvěsit.

            0 0
          • jonys  

            Trek by možná byl rád, kdyby o něj přišel. Ty etapy jsou nepříjemný a tahat tam balík když Porte ještě nespadl a může mít pěknou časovku…Já si myslím, že si pro to Alaphilippe půjde. Možná ne skrz ty bonusy. To by musel jít do úniku, a to by se nemuselo líbit víc stájím, ale pokud ty poslední brdky jsou dost rampy, tak normálně stylem jako ho získal – prostě jim tam ujede :-)

            0 0
    • Delkim  

      OT: Benčík zítra pořádá hromadnou vyjížďku, kdo by chtěl pokecat osobně :)

      0 0
      • USPS  

        Gumáky sebou…

        0 0
      • plzakj  

        Tak hlavne, jestli bude vsyzeni.

        0 0
    • milan.v  

      Prosím všechny, aby se vrátili k TdF 2019, těch off-topiců je tu tolik, že už se to stává neúnosné… Znovu opakuji, nechci tu mazat, ale když mi nic jiného nezbyde…

      0 0
      • iron.hide  

        Kludne to maz, uz len z toho dovodu ze takymto tempom tu v druhej polke Tdf bude 1500–2000 prispevkov.

        0 0
    • robb  

      Kolo Tima Wellense

      https://www.flickr.com/…09594896431/

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Hezky, vesely, asi doufa ze mu to vydrzi. Oni Ridley zacinali pokud vim strikanim ramu.

        A nastaveni teda ukrutny, jako to vozi Adam Hansen.

        0 0
        • robb  

          Krásný kolo no. Ale na představec Adama Blythe to nemá :-D

          http://cdn.media.cyclingnews.com/…4267_670.jpg

          0 0
          • milan.v  

            Delší jsem snad v životě neviděl…

            0 0
        • USPS  

          Mě osobně se tento styl „všechno musí být puntíkaté“ vůbec nelíbí – ještě před 15 a více lety se prostě vozil akorát ten příslušný dres a zbytek byl týmový. Prostě stará dobrá klasika…

          Ti zelení a kdovíjací barevní mužíčci jsou akorát k smíchu – je fakt, že někteří jednodušší jedinci nejenom tím, že… :-P

          0 0
          • milan.v  

            Mně se to naopak líbí…

            0 0
            • USPS  

              Chápu – barevných kol ala „šaškovy gatě“ se taky prodává víc než decentních…

              0 0
              • Trainman  

                Naopak, černo-černý „decentní“ pohřebák dnes děla kde kdo. Ale pořádný závodní cirkusák v bílo-černo-červené s pořádnými nápisy, to už dnes skoro není k nalezení :(

                0 0
      • Smazaný účet  

        Spalničky nebo plané neštovice?

        0 0
    • Neťa  

      Hm, tak další vlákno v p…, fakt paráda :-(

      0 0
      • Pijer  

        +1

        třeba některé ty větve milan.v blokne

        0 0
        • Neťa  

          Jenže pak v tom bude stejně bordel :-( A pak, tyhle vlákna, pokud se nepletu, dosud nepotřebovala žádné zásahy, byla radost je navštěvovat. Doufám, že je lidem za tenhle stav zodpovědným alespoň dobře na cvrčkovi.

          0 0
    • robb  

      Dnes je to tak pomalý, že Tom Skujinš stíhá během závodu tweetovat

      https://twitter.com/…790627184640?s=12

      0 0
      • cubista  

        Nechali tam ty chudáky fakt dlouho větrat. Čekal jsem, kdy jim s tím seknou.

        0 0
        • robb  

          Asi veděli, že jsou to kámoši, tak je nechali vyjet na švih

          0 0
          • cubista  

            :-))))) Kloubouček za pohotovost.

            0 0
    • Delkim  

      Pěkně!

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Rychle tipo

        Neťa 36 skaj 35 Knize Alexej 35 tromboonen 34 (:(P) opicak 33 …josse 15

        Spurt peknej, ale vcera to bylo takove akcnejsi..

        0 0
        • iron.hide  

          nechapem jak to ze je opicak furt tak vysoko

          0 0
      • cubista  

        Chrochták to měl akorát, ještě pár metrů a byl Caleb. Ale trefil jsem i tak celou bednu:-)

        0 0
        • jonys  

          Taky. Konečně! Dylan, jako loni, začal úřadovat po horský etapě. Tak doufám, že – jako loni – brzo neodjede domů.

          0 0
        • Neťa  

          Měl holt lepší stopu, Ewan toho musel hodně objíždět, ale bylo vidět, že do toho mírného stoupání je nejrychlejší.

          0 0
      • robb  

        Blytheova špionáž u Wellense a porada u italů před etapou

        0 0
    • Rychlej turista  

      Asi mám nejapný dotaz, protože to zřejmě všichni vědí, neboť se to nikde neřeší. Já však o tom nemám ani potuchy a ani to nikde nemůžu najít – jaké jsou parametry jednotlivých typů vrchařských prémií?

      0 0
      • jonys  

        Na co presne se ptas?

        0 0
        • Rychlej turista  

          Na parametry jednotlivých kategorií vrchařských prémií. Třeba druhá kategorie, jaké parametry ten kopec musí splňovat, aby byl do této kategorie zařazen?

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            IMHO to neni jasne dany parametrama kopce, zalezi i v jake je etape a jestli na zacatku nebo na konci.

            0 0
          • blackseal  

            Johan Bruyneel v knihe: Mohli bychom take vyhrat pise: … Vystup 3. kategorie je zhruba 5 km dlouhy s prumernym sklonem 5%, 2 nejsou o mnoho delsi, prumerny sklon 8%, 1 kategorie cca 20 km, sklon minimalne 6%, HC vystupy o nieco kratsie ako 1, ale mnohem strmejsi.

            0 0
            • Rychlej turista  

              Jo, něco takového jsem poptával, abych měl alespoň jakous představu. Díky :-)

              0 0
              • team_daddy  

                Taky lze najít toto:

                HC – Hors Categorie

                From the French term meaning beyond categorisation. The toughest of the tough. The longest or steepest climbs, often both combined.

                Cat 1

                Still a very significant climb, it could be a big mountain climb with a lesser gradient or a shorter climb with a steep pitch, for example 8km at 8% through to 20km at 5%

                Cat 2

                Category 2 could be a short climb, for example 5km at 8 percent, or as long as 15km at 4

                percent

                Cat 3

                This could be a climb as short as 1km with a steep gradient of about 10% or a mellower climb up to 10km long with up to a 5% gradient.

                Cat 4

                The easiest categorised climbs of all, under 2km long with an average grade of around 5% or 2–3% up to 5km long.

                0 0
        • Rychlej turista  

          Kopce jsou na Tour různě kategorizovány.

          Přesně toto vím taky :-)

          0 0
      • blackseal  

        Akoze, ako je charakterizovane stupanie I, II, III, IV, HC kategorie?

        0 0
        • Rychlej turista  

          Přesně. Co je to za kopec. Délka, sklon, převýšení a tak. Aby měl člověk představu, co to jedou.

          0 0
      • Zbyněk  

        Žádná definice není. Je to čistě na libovůli pořadatele, jaký kopec do jaké kategorie zařadí. Třeba Galibier je vždycky HC, i když od Brianconu je to vcelku pohodové stoupání, ale je to prostě legenda.

        0 0
        • Rychlej turista  

          To jako fakt? Takže malý kopec, větší kopec, ještě větší kopec, ale ten je větší jen proto, že je známý, takže je vlastně menší a tak? Husté :-D

          0 0
          • team_daddy  

            Dle toho, co googlím, tak mají pravdu kluci. Je to subjektivní.

            Wiki:

            „Hors catégorie (HC) is a French term used in stage bicycle races to designate a climb that is "beyond categorization“. The term was originally used for those mountain roads where cars were not expected to be able to pass.

            The HC climb is the most difficult type of climb in a race. It is more demanding than a Category 1 climb which in turn is more demanding than a Category 2 climb and so on. The easiest category is Category 4.

            These five categories are defined by their steepness and length. In addition, their position on the route can play a role. For instance, a climb that would normally be a Category 1 climb can become a HC climb if it is the final climb of a stage."

            A například taková Strava se to rozhodla dělat řádně matematicky:

            "To decide the category of a climb Strava multiplies the length of the climb (in meters) with the grade of the climb. If that number is greater than 8000 then it is a categorized climb.

            Cat 4 > 8000

            Cat 3 > 16000

            Cat 2 > 32000

            Cat 1 > 64000

            HC (Hors Categorie) > 80000"

            0 0
            • TheJD  

              Strava to ani jinak delat nemuze, pokud by nemeli cloveka, ktery by to u kazdeho segmentu urcoval. :D

              0 0
            • Pavel  

              Takže na jaký stupeň to vyjelo, případně nevyjelo, auto, tak taková kategorie? :)

              Ta „Strava categorization“ je délka v metrech krát nastoupané metry?

              0 0
              • t29  

                Délka v metrech krát procenta sklonu, nebo nastoupané metry krát 100. 7km kopec s 490 výškovýma = průměrný sklon 7%, podle Stravy teda 7000 * 7 = 49000 = Cat 2

                0 0
                • Pavel  

                  Aha, v tom orig. popisu mi nějak chybělo to „average grade“. :)

                  Takže Lysá (8,4 km, 700 up) je 1. kategorie?

                  0 0
                  • t29  

                    Jo. A Praděd z Malé Morávky (15 km, 830 výškových, 5,5%) už je HC, ale kdyby se počítal jenom z Hvězdy (9 km, 630 výškových, 7%) tak zůstane Cat 2 :)

                    0 0
                    • Rychlej turista  

                      Takže Klínovec taky asi jen 1. kategorie, Pustevny, Soláň 2., Kasárna možná 1., Čerchov, Dyleň 2. A z Hazlova na Výhledy 3 :-)

                      Někdo by měl založit nové vlákno, kam by se ty kopce daly i s parametry a okategorizovaly :-)

                      0 0
                      • t29  

                        Klínovec z Jáchymova od lázní těsně Cat 1 (640 m) a z Jáchymova od radnice už jenom Cat 2 (530 m) tak si vyber :)

                        Ono moc kategorií není potřeba. HC kopce tu nemáme, Cat 1 bude Lysá, Praděd, Dlouhé Stráně, Klínovec, Luční hora, Černá hora a Vrbatova bouda, a zbytek těch co stojí za řeč bude Cat 2.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          V Beskydech Kohútka, Růžďka? U Brna Hlína, Chlébské, Polom? Pravda, je to všechno hodně krátké byť dovela prudké. No, u nás asi hlavně teda ta Lysá.

                          0 0
                        • Melvin  

                          Na strave je segment z Vrbna na Praded a je to ohodnoceny jako HC. To same z Loucne na Strane. Ono kdyz si vyfiltrujes na strave jen segmenty HC tak jich je v CR docela hodne.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Praděd je od Hvězdy trochu protivnej, ale žádná hrůza to není, Dlouhý Stráně jsou fajn, je tam pěkně a když je člověk zvyklej na dolomitský a alpský kopce, tak je to vlastně poměrně krátká a příjemná záležitost. Ta Lysá, pravda, dá už trochu soustředěné práce.

                            0 0
                          • t29  

                            Když to vezmeme řečí čísel tak jo:

                            Praděd z Hvězdy 630 m (Cat 2) z Malé Morávky 850 m (HC), z Vrbna 960 m (HC)

                            Lysá z Papežova 710 m (Cat 1) z Pražma 890 m (HC)

                            Dlouhé Stráně z Koutů 740 m (Cat 1) z Loučné 880 m (HC)

                            Luční hora z Pece 750 m (Cat 1) z Velké Úpy 815 m (HC)

                            Klínovec jsem psal o pár řádků výš

                            Ale všechny ty HC jsou jen o pár (desítek) metrů nad hranicí mezi Cat1 a HC, na pořádný HC segment 1500+ m převýšení tady prostě nemáme dost velké hory.

                            0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tady něco je.

                        http://www.altimetr.pl/

                        0 0
          • Kalic  

            Nejen to, pořadatelé berou v úvahu i třeba v jaké fázi etapy nebo závodu ten kopec je. Např. v 1. etapě je potřeba udělit puntíky, tak tam prdnou nějakou tu 3. kategorii, kterou by je vůbec nenapadlo dávat třeba ve 20. etapě.

            Pozemšťana z toho asi jebne :-)

            0 0
            • Zbyněk  

              Ano, i tohle v tom hraje roli.

              0 0
            • tromboonen  

              A taky v tom bude něco o kamarádovi starosty co má poblíž bydnys, nebo je tam něco tůristického, a tak vůbec, Francii mám rád, ale ty tradice tam jsou občas netradiční :)

              0 0
          • Zbyněk  

            Napřed musíš pochopit historii a tradici Tour, a pak pochopíš i rozdělení horských prémií. Prostě… třeba vyhrát prémii na tom Galibieru je prestižnější, než na jiném byť těžším kopci. Obecně se ale do HC řadí ta nejtěžší stoupání ačkoliv žádné opravdu objetivní hledisko, jestli je náročnější ten nebo onen, stejně neexistuje. A pod pojmem „větší kopec“ si představuješ vlastně co, vyšší, delší, prudší…?

            0 0
            • Pavel  

              Ferrata? :)

              0 0
            • Rychlej turista  

              Nejde o to, co si představuji já, ale co si pod tím představují pořadatelé. Ale už to tady dali blackseal a team_daddy, pro představu to stačí :-)

              0 0
    • Delkim  

      Jak Sagan relaxuje po etapě:

      https://twitter.com/…609804419072?s=09

      0 0
    • robb  

      Garderen odstupuje z Tour po včerejším pádu. Má zlomený palec.

      http://www.cyclingnews.com/…roken-thumb/?…

      0 0
      • USPS  

        Ten chlap je snad prokletý… :-/

        0 0
    • Delkim  

      WVA ve vláčku 5 min +500 wattů

      Zřejmě slušný oddíl :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Takový slušný b-f průměr ;-).

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Jsem si rikal ze ta spice musi bolet, kdyz tam vedle nej psali 65 po rovine a on furt tahnul a tahnul. Fristensky, no.

        0 0
        • milmat  

          Jj, ta rychlost byla brutální, možná jim trochu fouklo do zad. Ale výraz obličeje říkal, že to není zadarmo…

          0 0
      • milan.v  

        Brutální, no, někdo se včera zrovna neflákal… Docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby se tam v tu chvíli, čistě teoreticky, točili s MVDP… :-D

        0 0
        • robb  

          Si nedokážu představit, že by v úniku jeli Terpstra, Aert, Mathieu a De Gendt. To by to balíku museli stáhnout ty na motorce.

          0 0
    • iron.hide  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • robb  

      Christophe Laporte se trápí 22 minut za balíkem. Snad to stihne dnes v limitu

      https://racecenter.letour.fr/#…

      PS

      Zítra je den Bastily. Že by útok Alaphilippa na bonifikaci na předposledním kop­ci?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Krásně rozpůlená Dogma.

      0 0
      • Delkim  

        Nečekaná zápletka.

        Pěkně Ineos letí!!!

        De Gendt pěkně dneska, strašná lokomotiva :)

        0 0
        • Delkim  

          Alaphilippe a Pinot trhák. Že by Al. na státní svátek do žlutého?

          0 0
        • milmat  

          Já držím pěsti Alapovi :-). Musí mi dovést zase žlutý!

          0 0
      • Jason Voorhees  

        Rozpulena varlema

        0 0
    • Smazaný účet  

      A dnes teda moc pěkný závodění.

      A Sagan jaksi – ujel Nibalimu. :))

      0 0
    • t29  

      Dneska jsou spokojení snad všichni krom Cicconeho. De Gendt předvedl neskutečné věci.

      0 0
      • cubista  

        Chápete co za taktiku sledovala Astana a EF? Vlastně to táhli celou dobu frantíkům. Možná nějaká domluva o pomoc před francouzským státním svátkem?

        0 0
    • Delkim  

      Paráda dneska!!!

      0 0
      • cubista  

        Jak já držel De Gendtovi všechny palce. Úžasný výkon. To se často nevidí.

        0 0
        • robb  

          Akorát nechápu co tam dělala Astana s EF Education. Ty jeli jako blázni a nakonec se o nic nepokusily a nic nezískali. A nebo někdo z lídrů vypadal, že je v krizi tak ho chtěli potrápit?

          0 0
          • Kalic  

            Fuglsang se v rozhovoru zmínil, že on nebo Lutsenko se chtěli pokusit o etapu, eventuálně chtěl získat pár sekund do GC. Ale evidentně jim to nevyšlo.

            0 0
          • tromboonen  

            Ten ženskej rod patří k Astaně? To by Ti diktátor nedaroval…

            0 0
          • Rychlej turista  

            Tak nějak jezdil Kanibal. Rozjel se, nasadil si svoje tempo a už se neohlížel :-)

            0 0
          • cubista  

            Jak jsem v legraci psal výše, pomáhali frantíkům před státním svátkem:-)))

            0 0
            • plzakj  

              Podle clanku dole to vypada, ze frantikum pak nejvic pomohla motorka s televizni kamerou, takze z ty dva nebylo mozny sjet.

              0 0
              • milmat  

                Dle rozhovoru s Alapem na té motorce rovnou jeli :-). Že to ví zrovna Fuglsang, které jsem tam neviděl? Doprovodná vozidla by měly vědět, jak se mají pohybovat. Nebo měl Apal s Pinotem zastavit a počkat až si kamera poodjede? Ona ta motorka stejně nejela pořád před nimi.

                0 0
                • plzakj  

                  Tak vsichni uz jsme od francouzkejch motorkaru tohle nekolikrat videli v primym prenosu. Ze?

                  0 0
                  • CzechJoker  

                    Jo, minulý rok Roglič ve sjezdu to samé…

                    0 0
                    • milmat  

                      Nevím jak minule, ale včera to byly jen kecy a výmluvy. Příště kluci musí zabrat a třeba i motorka bude. Ta jezdí hlavně vepředu :-)

                      0 0
                      • vrazdit  

                        přesně, myslím že šlo hlavně o perfektní načasování, spolupráci a pěknou porci výkonu… žádné taktizování pojedeš ty a já nepotáhnu a pod… o De Ghentovi ani nemluvím, to byl heroický výkon hodný starých časů, tomu bych odpustil i amfetamin :)

                        0 0
        • iron.hide  

          a ja zas Alaphilipovi. To je borec! zasluzil by si zlte az do konca.

          0 0
          • cubista  

            To asi nedá. A aby kvůli žluťákovi či malému odstupu po časovce nepřišel o možnost boje o puntíky. Tam ho mám v tipovačce:-)

            0 0
    • Delkim  

      Jak vyhrát etapu na Tour?

      https://cyclingtips.com/…t-breakaway/

      0 0
    • Delkim  

      No vida.

      Riders cry foul at Tour de France motorbikes, saying Alaphilippe slipstreamed into yellow

      http://www.cyclingnews.com/…into-yellow/

      0 0
      • Martin  

        v televizním přenosu nic takového vidět nebylo, nebo máš nějaký screen?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Bauke si stezoval i u Jury. Pry se schovali,kdyz jim chteli ujet a ve sjezdu jim jela stopu. Tak zas s prstu si to nevycucal, ale kua sem to sledoval jen po ocku a taky by me to zajimalo.

          0 0
          • Martin  

            ten dojezd byl pěkný, já ho sledoval bedlivě a dvakrát a nic takového jsem tam neviděl

            myslím, že za to Mollema měl vzít v posledním kopci jako Alap a Pinot a nemusel nic řešit

            0 0
          • Martin  

            jo a pyskoval snad Fuglsang, ne?

            0 0
            • Smazaný účet  

              na idnesu psali, ze oba a Bauke i u rozhodcich.

              0 0
              • Martin  

                ok, to ale nic nemění na tom, že za to mohl vzít jak Bauke tak Jakob

                0 0
    • grafik  

      Tak dnes to byla epická jizda. To budu jednou pouštět dětem našich deti. : )

      0 0
      • tromboonen  

        Tak si děti představte, že existovalo něco, čemu se říkalo kolo… nemělo to ani žádnej motor, občas baterku na přehazku, ale ne úplně nutně… no a na tom jel jeden borec, co všem ujel a oni jej nemohli dohnat, protože on věděl, jak moc musí makat…

        … (děti dětí nachvilku odpojí na co jsou napojený (v mozku)), protočí oči a: „Vážně dědo? To bylo zajímavý, a ještě něco? :)“

        0 0
        • Rowdy  

          … ano, ano, vyprávěj nám ještě tu o tom, jak jste chodívali pěšky! :-D

          0 0
    • Delkim  

      Odměna za dnešní výkon ;)

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipo:

      Milmat nejvetsi fanousek Alaphilippa, od soboty zpatky ve zlutem. Vzadu dal silna trojka. Nedele beze zmen, jen Kerim dva bodiky za Benoota, uznale Hmm.

      milmat 45 Lukecz 44 tromboonen 39

      ..Robb 17 Treatt 14 josse 14.

      0 0
      • Rorejs74  

        Nevidím tam body za vítězství Groenewegena v sedmé etapě ( řádek 151 ).

        Můžeš to pls checknout ?

        Edit : Skoro jakoby jsi tu etapu vynechal úplně :)

        0 0
        • cubista  

          Tak, tak, taky mi chybí 6 bodíků za 7.etapu. A to jsem dal celou bednu:-)

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Aaaa.. dik za upozorneni. Kua. Sorry. Jsem ji tu v patek rychle nastrelil a neulozil na disk.

          Takze spravne poradi v vsobotu a nedeli je

          Lukecz 50 milmat 46 tromboonen 45

          Lukecz ve zlutem, moc se omlouvam, nebyl umysl pripravit te o chvile slavy.

          Milosi ja ti rikal ze myslim ze to neklapne.

          …nitraq 18 l-e-t-o 18 josse 15

          Josse ma 4. den v cernem, dneska se rozhodne.

          Link

          0 0
          • l-e-t-o  

            Ať už začnou pořádné kopce a trochu se to přehází :-D

            0 0
    • milan.v  

      Chlapci, z dovolené s dětmi u moře fakt nestíhám mazat všechny blbosti, takže prosím všechny ještě jednou = k tématu a bez hloupých invektiv! :o/

      0 0
      • Delkim  

        Takže ty Hrochovi ukradneš téma a pak zdrhneš k moři? :)))))

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Nj Hroch byl liknavej pri zakladani. Aspon ty zivotne dulezity spory nemusim resit. Az bude mit 1000 tak zalozime dalsi.

          0 0
    • Delkim  

      20 do cíle, pěkná situace! Bennett mimo top 5.

      0 0
      • Delkim  

        10 do cíle!

        0 0
        • robb  

          To vypadalo že Dan Martin je snad až v té třetí skupině?

          0 0
        • Delkim  

          Cyklokros rulezzzz :)))

          0 0
          • grafik  

            No ty voe. Fantazie.

            Ale poslouchat Anderleho bez emocí … asi ho to dneska ve studiu neba. Furt musí mít poslední slovo a svou pravdu.

            0 0
            • Pijer  

              Vždyť když se včera po etapě loučili a Jílek představoval, že tam dnes bude Andrle, tak chlapci říkali, že dnes bude chytrej a bude muset mít ve všem pravdu ;-)

              0 0
              • grafik  

                Lubor : )

                0 0
              • jonys  

                Jeho blabol ze Sky nemeli nikdy problem na vetru me zlomil,od ut uz Eurosport only.

                0 0
                • Janes  

                  Konečně jsme ale viděli to vsazení, a pak tu prasklou větev :-)

                  0 0
                • oberleutnant Weiss  

                  … si nevybereš. Tam je to zase samá reklama a pořád dokola nekonečný upoutávky typu Ronnie O´Sullivan 100× jinak, Two Jewish Sunny Cities, zlomená tenisová raketa na 10 způsobů…

                  0 0
                  • Delkim  

                    Přesně, to je fakt nekoukatelný!!!

                    Ještě obstřel sítě :)

                    0 0
                  • iron.hide  

                    je to fakt hruza, casto si radsej prepnem na nasu STV a vypnem zvuk. Tam je to uplne bez reklam.

                    0 0
          • jonys  

            Fuuu! Pecka. Plna bedna v tipovacce,dojezd pro Aerta idealni-hodinu plna palba a spurt zacinajici najezdem do protikopce,na sikme…parada!

            0 0
            • Janes  

              Tak Roman už 18 tý, a jen 10 sec na 13. Urana…pomalu, ale zatím jistě :-)

              0 0
              • robb  

                Uvidíme co bude v horách. V těhle “jednodušších” etapách můžeš ztratit pár minut. Ale v horách ti sekne a je tam 30 minut a nebo tam můžeš získat dlouhým útokem.

                0 0
                • Kalic  

                  V horách budou většinou dlouhý táhlý kopce, což by mělo Romanovi vyhovovat.

                  Otázka je, jestli se mu podařilo nabrat formu. Před Tour to stálo za houby.

                  Taky časovky měl poslední dobou mizerný.

                  0 0
                  • brtníček  

                    RK využívá svých zkušeností a pohybuje se v balíku na správných místech ve správný čas. Snad už chytá i formu v horách desítka by byla parádní, ale moc v ni neveřím.

                    0 0
          • tromboonen  

            U mě dneska 1. a 2. etapa a dva lidi z GC na místě (jeden teda o stupeň níže), akorát Pinot mě dost vydusil, ale to asi nejsem sám… na „rovinatou“ etapu celkem zábava, ke konci se vsazení vsázelo všude, i tam kde by nevsadila ani Sazka :)

            0 0
            • Kalic  

              Movis konečně do čela teamů a počítám, že už to nepustí :-)

              0 0
              • McBlacky  

                Teamova soutez na Tour je pro Movis asi jako zelenej pro Sagiho ;) kdyby jezdil jeste Moncoot tak by i puntiky byly sichr.

                0 0
                • Radek Broz  

                  A stejně má 9 lidí v tipo jinej tým.

                  0 0
          • plzakj  

            No krasne jim to ukazal :D

            Konecne mi vysel zolik WVA na tipo (dneska komplet bedna btw)

            Foto ze letour.fr

            0 0
            • 01carbon  

              Viviani na něj nevěřícně hledí :-)

              0 0
          • Polka  

            Ten nasranej Vivianiho pohled v cíli… „To mě jako přešpurtoval nějakej cyklokrosař???“ :-)

            0 0
            • plzakj  

              Mlho

              0 0
              • Polka  

                Ale tak…jsem to měl dýl rozepsaný, no.

                0 0
            • Smazaný účet  

              Tak na to, že Woutovi chybí ten moderní dlouhodobej sofistikovanej silničářskej trénink – si nevede zas tak špatně, že. Vytne to jednomu ze dvou nejlepších sprinterů, co tam vůbec jsou, na férovku, na dlouhýho… Viv na čáře vypadal, že tohle asi dlouho nerozkousá. No, měli by ty zázračný blátošlapy asi co nejdřív pořádne, ale fakt teda pořádně zkontrolovat, jak tady tuhle doporučoval McBlacky. :))

              0 0
            • cubista  

              Viviani koukal jako taťka šmoula, kterýmu ulítly včely:-)))

              0 0
            • iron.hide  

              je to divne ked blatoslapy porazaju profi roadies

              0 0
              • team_daddy  

                Proč? Mě to naopak přijde logický. Pokud se cyklokros poslední roky dost změnil a provozuje se teď jako 1hod full gas jízdy, tak mi přijde, že to musí být vynikající trénink. Když si k tomu najezdí povinný objemy, tak se mi to jeví jako ideálka. I když samozřejmě sem to extrémně zjednodušil a zas až tak super znalec nejsem.

                0 0
                • gemini  

                  Souhlas – navíc je to skoro takovej 4 měsíční etapáček – závody někdy i 4× týdně, takže průprava na GT ideální…:-)

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Že vás kluci (skoro) všechny baví – to sázení… :)

      0 0
    • Neťa  

      Myslím, že cenu pro největší zoufalce letošního ročníku získali s předstihem EF, ty jejich nesmyslné útoky korunovali dneska, kdy si odpárali lídra a pak dojeli všichni hluboko za ním, fakt mě pobavili :-)

      0 0
      • jonys  

        Presne! Utavit se a pak nechat odparat…

        0 0
      • plzakj  

        Asi to berou jako vylet na Dirty Kanza.

        0 0
        • grafik  

          Dirty Kanza by, ale taky mohla být v TV, to by mě moc zajímalo.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Education first to sedi :D

        0 0
      • jonys  

        Ale je fer si rict,ze ani Jumbo to nezahralo dnes nejlip. S Aertem klika pote,co nechali vzadu svou jednicku a Bennetta si odstrelili uplne idiotsky. Posilat chranenyho jezdce pro bidony,navic takovyho hubenoura na rovine? A Martin se na nej pak vybodnul aby posetril na casovku,nebo co?

        0 0
        • brtníček  

          Po dnešku už jede Movistar na jednoho lídra Naira. Landa dnes ztratil. Ineos je v luxusní pozici. Alaphilip ty dlouhé kopce nedá úplne v popředí. A časovka hraje pro Thomase. Pokud se neco nestane dopadne to jak loni. I když jsou kopce teprve před nima. Rozhodne je to zatím velmi zábavná a divácky atraktivní TDF.

          0 0
          • robb  

            Mají to hezky poskládaný a dost jezdců má chuť si zazávodit. Nematuji si, kdy byla tour takhle zábavná. Možná když se startovalo v Yorkshiru, tam byly hezký etapy.

            0 0
            • milan.v  

              Jo, letos to má šťávu…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Thomas. Pokud nespadne a něco si nezlomí, byl by zázrak, kdyby tohle nevyhrál. Navíc formu má, což tuhle předvedl naprosto zřetelně a v těch dlouhých kopcích budou Plastici bez konkurence; zatím jedou na půl plynu. A vlastně si dělaj aji tak naprosto, co chtěj. A pokud se s Thomasem něco stane, vyhraje to Bernal, levou zadní. Tohle už snad ani nejde s těma prachama a tím pádem s tím týmem pokazit. Dumoulin tam není, Landa na to po Giru nemá, s Fuglsangem se v tomhle počítat taky nedá a Nairo – no, bůhví, co vlastně Nairo… A Nibali – nejlíp ze slušnosti dělat, že tam vlastně ani není. Kromě toho dne, kdy třeba za strašného úsilí svýho i všech kolem slavně urve, jak tehdy Křižák na Giru, nějakou tu etapu, kterou mu nechaj – protože proč ne, že.

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  No sice to tak vypada, ale jeste nebyl ani jeden dlouhej kopec. Takovejch neprustrelnejch hrdinu prvnich dvou tydnu uz jsme videli za par poslednich let. Ano Ineos jede na pul plynu, ale na Belles Filles zustali GT a B v puli kopce sami. Nepropadej chmuram ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Su naprosto skeptickej. Eště škoda, že se nechal odfouknout chudák Keňan; už vidím, jak by jej ti rození domestici – Bernal, Thomas, Kwiatek, Poels, Castroviejo a sígr Talián pozorně a disciplinovaně watmetricky převezli až ke skleničce šampaňského a fotce, jsk se držej napříč přes cestu za ruce. Fakt betelný pro každýho zapálenýho fandu cyklistiky!

                    Ale co, není třeba dopředu skuhrat: aspoň první týden to bylo, zvlášť vzhledem k tomu, že jde o blbou Tour, chvílama vlastně moc pěkný závodění…! :)

                    0 0
                    • iron.hide  

                      Chris Froome vie vyhravat aj uplne sam, vid 19.etapu Giro 2018. Absolutny borec, dufam ze sa coskoro vrati na zavody, aj ked asi az nabuduci rok.

                      0 0
                      • ememem1  

                        to bol nasypany tak ze ani nevidel. armstrong suvix.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ale tak, no: ten tým přece vždycky měl absolutně nulovou toleranci k dopingu.

                          Akorát se o své dlouhodobě nemocné závodníky (Wiggins, Froome) pečlivě po lékařské stránce starají. Nanejvýš je teda možné, že Chris mohl být v té zmíněné etapě trošku jaksi – pře-léčenej…

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            A když se něco provalí, tak uděláme studii, že je to přeci normální.

                            0 0
                  • cubista  

                    Souhlasím a věřím, že to nebude pro Plastiky tak jednoduché. Zrovna třeba Babička jim to může udělat těžší, Valveho podporu mít bude, otázka je Landa.

                    0 0
                • jonys  

                  Já vůl ho díky Tobě nedal do tipovačky :-)

                  Furt mi rezonovalo v uších Bernal, Bernal…a on je přitom Thomas zatím neskutečnej! Na kopci, kterej mu měl sedět nejmíň, je všechny posekal, po pádu si to dojel nechutným způsobem v době, kdy se vepředu jelo k ohni…V časovce tipuju, že jim nasype 1+ těm lepším (Kruijs, Bernal), 2+ Bardetovi s Quintanou. A pak těžko bude o čem…krom sjezdů.

                  Nevidím na těch táhlých mírných sklonech – i kdyby měly 40km – způsob, jak jim odjet. Možná tam Pinot něco uspurtuje, 10 vteřin…a druhý den 30 ztratí.

                  0 0
                  • cubista  

                    Jsme dva, já Géčku taky nevěřil a nedal ho tam. A Bernala tam mám taky. Tak hele, třeba aspoň jednoho. A konec taky ještě není.

                    0 0
                    • Neťa  

                      To já je dal pro sichr oba, akorát to zatím vypadá, že opačně :-)

                      0 0
                    • plzakj  

                      Ja zas napsal na etapy DeMara. Nejdriv jsem si rikal, proc se ta leme francouzska ani nezvedne a ted koukam, ze neni vibec v tymu :-D Asi blbej zdroj (steephill)

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Kaju se, fakt jsem nečekal, že bude T. tak dobrej. To, že je B. patrně ještě lepši na věci nic neměni; za těchto okolností a pokud s Geraintovi nic nestane, bude muset jet s ním, případně na něj.

                    0 0
                    • jonys  

                      Myslim,ze B lepsi neni. Nebo aspon na Planine to neukazal,tam mel. Mozna ze preci jen nezvladli timing formy-mel nacasovano na Giro,asi z toho este dal Svajc,ale prece jen tady uz nebude 100%. Coz ale nevylucuje top 5 v Parizi…

                      0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    No nejste sami, opicakovi jasne vysel Bernal. 22 ho ma na 1. misto a 39 do top 5 /44 tipujicich. Thomase 14 resp 27 /44.

                    A samozreme staci jedna slupka od bananu pod kolem a vsechno bude jinak.

                    0 0
                    • Delkim  

                      Já se před tipo rozhodoval i dle kurzů sázkovek a tam Bernal jednoznačně vedl o parník.

                      Tak uvidíme, zatím odpočívá a pošetřil síly, jak by řekl Roman :)

                      0 0
                      • jonys  

                        Nevedl o parnik. Otviraly (po Froomove padu) s Thomasem na 3.0–3.5,Bernal klesal po Thomasove padu. Tesne pred Tour to bylo fifty fifty,max byl Bernal o 0.5 niz. Pred padem Frooma byl Thomas 4.5,Froome 2.5,Bernal nevim.

                        0 0
                • raw 4  

                  Třeba se objeví další druhy Carapaz…takový podobný prohlášení tady byly už při letošním Giru…

                  0 0
                  • jonys  

                    To se nedá srovnat. Za těch 7 let se na Tour žádný neobjevil, když neberu ten mokrý zmrzlý rok 2014. Giro je jiný závod, hůř kontrolovatelný. Sky jsou velmistři právě v kontrole závodu, tohle pro ně je parádní vývoj. Útočit nemusí, stačí to hlídat. Že by to najednou nezvládli? A mají 2 chlapy v celkovým nejlíp, jak to jde. Naopak, soupeři vesměs už tuhle výhodu ztratili (Bennett, Gaudu, Mollema, Landa). Snad jedině QS, ale Alaphilippe asi taky nevydrží dlouho.

                    0 0
                    • milan.v  

                      Já myslím, že podlaháři nám ještě ukážou, Mas ještě také neřekl poslední slovo…

                      0 0
          • Mig_all  

            +1 presne jak rikas, zatim opravdu po mnoha letech ukrutně trapné nudy velmi zabavna a atraktivni podivana kazdou etapu! Jenze jak se vsichni tesime na ty pravé hory tak to pujde naopak do kytek, pokud se nic neposere s technikou nebo se zdravím skrze pády, tak je vítěz uz dnes naprosto jasný… Plastový unuděný strojový vláček bude nasledující dva tydny na nas zářit z obrazovek do zblnutí. Rozhodně se pak dívat v tv nebudu. Bookmakeri si musi uz dnes rvát vlasy…

            0 0
      • TheJD  

        Pekny tak do muzea. Jet na 18 kg silnicce s jednim prevodem trasu 135 km dlouhou se stoupanim pres 4500 metru je pekne zvrhle. Teda dnes.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Hm, 50 km od konce kouknu, unik na kratky oprati, dobry, sprint, klasicka francouzska nuda, a vecer se nestacim divit…

      Tipo- prevlikame. Ve zlutem Tromboonen, opicak se dere dopredu, a vzadu Josse mistrne unika DNF.

      tromboonen 67 Dubys 66 (:(P) opicak 66 …Robb 34 Kerim 33 josse 33 l-e-t-o 32.

      https://drive.google.com/open?…

      0 0
      • tromboonen  

        Neříkal tady někdo hrdinové prvních týdnů? Kua, žlutý mám jenom pampelišky na zahradě a nějakou barvu ve spreji, to bude rest day…

        0 0
      • l-e-t-o  

        Josse, to bude ještě boj

        0 0
      • nitraq  

        Hurá, Kruijswijk mě odrazil ode dna.

        0 0
    • standoslav  

      Se tak dívám po těch fanoušcích a nevidím potetované, to tam ještě nedošlo, nebo už jsou po a vysmirglovani ?

      0 0
      • l-e-t-o  

        Tetovaní jezdí fandit na DH, 4X apod ;)

        0 0
    • tromboonen  

      Teda v našem druhodivizním teamu tohle moc lidí nečekalo… ještěže byl ten odpočinkový den, protože odpočinek jsem dnes potřeboval jako sůl. Co vám budu povídat, objevil se majitel teamu s milenkou, a že prej se ten žluťák musí oslavit. Z auta začal tahat bedničky se šampaňským, napřed takové dekorační s jednou flaškou, to ještě šlo, ale pak nechal přinýst jednu velkou, kde těch flašek bylo víc…

      No co, v horách bych to stejně dlouho nevez. Akorát teda majitel je pěknej prasák, objednal nějaké lehké děvy, ty si přihnuly toho šampáňa a tancovaly na stolech napřed nahoře bez, pak si vyměňovaly ten žluťák a nic jiného… no zkrátka přišel jsem o něj. Kdyby nebyl rest day tak je *******. Máme v teamu mechanika, narodil se prý v něčem, co se jmenovalo Československo, jezdí na takovým fakt divným retrokole, věnoval mi aspoň žlutou taštičku na žrádlo, že prej jsem jeho favorit nebo co…

      Dneska mi nabízel svůj dres, od něčeho co se jmenuje Kalas, že prej oranžová jako žlutá, ale je mi to velký a taky nechci vypadat že jezdím za polské prodejce kabelek a obuvi. Ty oranžové botky a ponožky jsem dostal od majitele, žlutý sponzoři nedělaj a přece nebude platit za něco zvlášť.

      Dneska jsem měl co dělat abych dojel do kavárny, zítra bude myslím problém i na těch pár brdcích co tam jsou, zbytek teamu taky nevypadá moc čerstvě, ale žlutá je žlutá.

      0 0
    • wladeq  

      https://www.youtube.com/watch?…

      A pojdte si, jak je to nezodpovedne, jak tam mohlo padnout vic lidi nez v hirosime…co kdyby…a podobne ;)

      0 0
    • robb  

      Něco k počtení od kluků z pelotonu. V jejich rodných jazycích tedy.

      https://twitter.com/…773808914433

      0 0
      • bikerman2  

        https://www.idnes.cz/…klistika_mt2. Ak to tu už bolo tak sa ospravedlnujem

        0 0
        • cubista  

          Armstrong se alespoň omluvil. Zda upřímně či z donucení je otázkou jeho vnitřního svědomí. A jak ti ostatní? Omluvili se také? Většina z nich se jistě tváří, jak byli čistí.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Rozdíl, pro spoustu lidí nepostřehnutelnej, je (teda kromě organizace a úrovně dopování v USPostlu) asi v tom, že ti ostatní nedělali těm, kteří jim překáželi, takto a podobně zle, jak to takřka vždy dělal Armstrong. Kromě Boassonse třeba Simoni, Andreu, Lemond, Hamilton jsou jen ti úplně nejznámější, kteří s tímto šli ven. Ale to byly samozřejmě i pokusy o diskreditaci novinářů, dokonce najímání ahgentur na sledovačky nepohodlnych lidí,aby se našlo to, co by je třeba kompromitovalo atd.

            A pokud se těch omluv týče: Lance je v tomhle naprostej pragmatik. Udělá vždycky to, o čem usoudí, že by mu to mohlo nějak prospět nebo snad zlepšit nějakou již naprosto neudržitelnou situaci. Omluví se a řekne pravdu nebo bude zas dál naprosto chladnokrevně lhát a manipulovat s lidma, pokud mu to přijde výhodnější. Tohle měl vždycky na naprosto stejné rovině významnosti.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Bassonse

              0 0
              • Dr.Drejg  

                Opravdu si nechceš založit vlastní vlákno?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Proč ne, doktore. Mohu to speciálně kvůli tobě udělat, bude-li ti to milé. Ale víš, já už jedno založil: jmenuje se „Divky a kola“. A zakládat vlákno „Kolo a psychopati“ mi nepřipadá zdaleka tak pěkné. :)

                  0 0
                  • kemo  

                    Těch, co by to ocenili, je více. Také se hlásím.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Su dojatej, kemo.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      A mimochodem, hoši, když už jste stran těch řečí tady takoví angažovaní a starostliví: nebyly tohle zatim možná vaše jediné přispěvky ve vlákně o Tour? :)

                      0 0
                      • Dr.Drejg  

                        Byly. Raději mlčím a čtu něco zajímavého od lidí, co tomu víc rozumí. Bohužel co si se zapojil do Hrochovych vláken je mnohem těžší je najít. Pořád se musím prokousávat tvýma jednosměrně zaměřenýma příspěvkama. Je to už trochu nudný, víš? Pořád dokola jako kolovrátek. Vím, že akorát krmím trolla a zase mi napíšeš něco hrozně vtipnyho,ale nemohl sem si pomoc. Tak se nezlob a založ si to vlákno,ju?

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Já se nezlobím. Bohužel vzhledem k tomu, že u tebe nelze poznat (neb o cyklistice ostýchavě mlčíš) zda vůbec něčemu rozumíš, snad bys mohl za těchto okolností radit nanejvýš doma svým dětem, co mají dělat a co ne. Ale ne mně a tady. Ju? A pokud ti přijdou moje příspěvky o Tour jednostranně zaměřené, jednosměrné a nudné, v pořádku; to je Tvoje věc. Napiš zajímavější.

                          Ale pokud se týče „trolla“ o němž ses zmínil – ten se, myslim, vyznačuje právě tím, že sám, protože je hloupej, nedokáže vymyslet a vyprodukovat vlastního vůbec nic – třeba i tak nudnýho, jak já. A zvládne se nanejvýš, tak jako ty, jen bezmocně navážet do druhejch.

                          0 0
                          • brtníček  

                            Ty jo vidím, že tady se demokracie a jiný názor než je vetšinový moc nenosí a jsi hned natíraný. Je to tady nesmírne korektní prostředí kde nesmíš ani náznakem vybočit jinak jsi divný. Takže ciorane bacha na to.....:-)

                            0 0
                            • cubista  

                              Nenech se zastrašit. Tvoje příspěvky jsou podnětné. Někomu zřejmě ale různost názorů vadí. To mi rozum nebere.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Ale jo. Bylo by mi to fuk. Akorát mě přece jen trošku serou ti hoši, kteří, aniž jsou sami schopni diskuse o předmětu nebo cokoli vlastního vymyslet (a ani se o to teda nepokusí) maj přesto bohorovnou potřebu napomínat druhý a říkat jim, co by teda měli. Za mých časů by se to bralo jen jako hloupost, zbabělost a nevychovanost, ale dnes je patrně jiná doba.

                                0 0
                  • Smazaný účet  

                    trochu se bojím, že kdybys založil vlákno „kolo a psychopati“, že bys tam mohl být sám…

                    0 0
      • robb  

        Mezitím u Wellensů doma.....

        https://www.instagram.com/p/Bz_NAHRiASO/

        0 0
        • jonys  

          Mimochodem, puntíky: já mám v tipovačce Nibaliho a za kurs 17.0 před Tour i pár forintů vsazených. Snad se teda trochu rozjede, protože s touhle formou bez šance.

          Na koho to vidíte vy?

          Hledáme výborného vrchaře, který už je mimo GC, nemá týmové povinnosti, ve čt nebude hrozbou, a pak může zkusit i Tourmalet. 20+50 ze ty 2 etapy, to už by mohl být pro KOM slušný základ, pak v podstatě stačí si to po očku hlídat a potvrdit v 18.et…kde si myslím, že favorité s výhledem dalších dvou dnů pekla pojedou trochu zadrženěji.

          Co G. Martin? Je to výborný vrchař, ztrátu už má značnou (a po ITT naroste) a pro prokonti tým by puntíky byla neskutečná výhra. A to, že je WGG chtějí, ukázali s Meurissem…akorát ten je tak dobrý, že je pro GC hrozba a tým ho budou chtít spíš držet na pořadí dokud to půjde. Ale jestli má Martin formu…

          R. Taaramae? To asi není takový climber…

          J. Herrada zatím ukázal spíš špatnou formu…ale možná šetřil nožičky?

          0 0
          • Neťa  

            Já mám Barguila a pořád si myslím, že by to nemuselo být úplně sci-fi, i když on má jen tři a půl minuty ;-). A nebo po tom půjde Landa, ten na týmové povinnosti sere :-)

            0 0
            • jonys  

              :-)) hezky řečeno.

              Kdo má lídrovat Vueltu? Valverde? Já bych řekl, že on bude chtít zkusit obhájit duhu…takže Carapaz? Možná by si Landa loajalitou mohl o tu Vueltu říct. S Carapazem a Nairem v zádech…Ty puntíky by ho mohly mrzet.

              Barguil se nabízí, jenže on je podle mě hodně slušný vrchař na to, aby bojoval o celkový. Nemá ani 2 min na top 5. V ITT sice ztratí na Thomase ranec, na Kruijswijka a Bernala něco, Porte půjde před něj…ale ten zbytek mu tolik ujet nemusí.

              Někde jsem kdysi četl „Nový Virenque“, to asi hovoří za vše.

              Jasně, že to nemůže vyhrát. Ale pro něj by 5. místo bylo bombastický.

              0 0
              • Neťa  

                Pětka je pro něj nereálná, i desítka by byl (vzhledem k minulé a dosud i letošní sezóně) super výsledek, kterému osobně moc nevěřím. Ale uvidíme, k čemu mu ten mistrovský trikot pomůže.

                Co se Movis týče, vzhledem k současné přípravě Carapaze je myslím o postu jejich lídra pro Vueltu jasno. Oni taky nejsou úplně blbí, aby neviděli, že na Landovi prostě stavět nejde ;-)

                0 0
          • UHU  

            Alaphilippe bude chtít být na podiu v Paříži. Pokud ztratí včas žlutý, tak by to mohl zkusit. Nevýhodou pro něj jsou HC až v konci etap.

            0 0
            • Delkim  

              Tím žlutým si ten puntíkatý zkomplikoval. Musel by nejdříve nabrat tak hodinu ztrátu, aby ho vůbec nechali odjet v úniku pro body…

              0 0
            • jonys  

              Bojem o žlutý ztratil (a ještě ztratí) spoustu sil, chce ho udržet co nejdýl. Nebude moct odjet zítra a pokud v ITT nenabere pětku, tak ani na Tourmalet. I když to je krátká etapa, a je otázka, jestli to nebude full gas bez úniku. Ale spíš předpokládám, že se bude závodit až na Tormaletu, takže prostor nabrat 5 minut náskok pro únik bude…

              Bude pak už mít bodový zásek jako prase a není takový bombarďák, aby ho dohnal. Zvl. když ty poslední 2 etapy jsou krátké a už se pojede all-in, tedy pro únik složitý.

              0 0
          • Kalic  

            Já mám mušketýra, ale ten se teď bude zuby nehty držet žluťáka a možná pak zkusí být vysoko v GC.

            Takže teď to vidím tak, že Lotto Soudal bude chtít puntíky udržet. Wellens ne, ale de Gendt by to mohl dát, ukázal, že formu má. Nakonec má KOM už z loňské Vuelty.

            0 0
    • Delkim  

      Na zítřejší časovku.

      0 0
      • JFtryall  

        Tady to ma tak o dve cisla mensi ne? :-)

        0 0
        • Radek Broz  

          Kolo má správný, on je o 2 čísla větší.

          0 0
          • jonys  

            …a od včerejška zase o rok starší :-)

            0 0
    • snas89  

      Teď peloton dospurotval do další bodovaný sekce a opět se mi potvrdil takovej nešvar.

      Tuhle tour sleduju Sagana jak spurtuje…a moc z něho nadšenej teda nejsem.

      Jsem teda jen divák a silničku nejezdím, ale měl jsem za to, že se před finišem vybuduje nějaká pozice, a pak se spurtuje…rovně?

      A on pořád najíždí do lidí, který jsou vedle něj, nebo těsně za ním.

      Je to tak a dělá to už dlouhodobě?

      Jestli jo, tak doufám, že ho tak jednou někdo sejme a vyžere si to zpět.

      Za tohle chování u mě velkej palec dolů teda.

      0 0
      • t29  

        Nejsi sám, všímá si toho i Lubor Tesař

        Něco podobného provedl Schumi Barichellovi na Hungaroringu 2010

        Komentuju to že „Takhle jezdí mistři světa.“ ale jinak to neřeším.

        0 0
      • robb  

        No jezdí docela ostře. Stačí sledovat dojezdy, kdy se tam s ostatními hodně loktuje. Dřív nebo později se mu to možná vymstí.

        0 0
    • robb  

      Jaké zařízení se používají v jednotlivých týmech pro záznam dat

      https://twitter.com/…625589370880?s=12

      0 0
    • Delkim  

      Terpstra out, zlomená klíční kost.

      0 0
      • robb  

        Škoda. Forma asi ještě nebyla, ale mohl se rozzávodit. Snad se dá dohromady na mistrovství světa.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          MS ani nahodou a co by tam taky delal, konec bude placka pro sprntery.

          0 0
          • robb  

            To byla olympiáda v Londýně taky. I když olympiáda je dost specifický závod. Ale to mistrák taky.

            0 0
    • Delkim  

      Caleb Ewan krásně!!!

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nádhernej špurt! Myslel jsem, jak to bylo rozjetý – Holanďanovi na hodně dlouhej – že vyhraje Viv; docela mě překvapil, že tam vlastně ve sprintu o první místo nebyl…

        0 0
    • Kalic  

      Viviani seděl Calebovi za kolem, což mohla být dobrá pozice, ale v kritickým okamžiku ho kdosi vytlačil na luft, ztratil trochu kontakt a bylo to.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jsem se na to znovu podíval – asi jo, jak říkáš.

        0 0
        • jonys  

          Bonifazzio dostal mobilem do hlavy,Sunweb jeli na Bola,aby Matthews orazil na uniky,Phillipsen je lepsi nez Kristoff,zoufalost DD byla dokonana Nizzolovym padem atd…ale to je historie.

          V tipovacce plny zasah,ale otazka zni:

          CO ZITRA???

          Ze unik,o tom zadna. Ale kdo? Kdo???

          0 0
          • robb  

            De Gendt, Wellens, Sagan, GVA, Benoot,…? Uvidíme co hlavní pole. Na kopci jsou bonifikace a pak už je to z kopce. Ale těžko říct, jestli je to tak prudké a technické, že by někdo z lídrů zkusil urvat nějaký náskok před páteční časovkou. Možná nějaký francouz.

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Jens Voigt a Tommy Voeckler ;-)

            Wellens nebo De Gendt nebo aspon nekdo z cervenyho Lotta, Ciccone, nekdo ze zlutyho Lotta (Aerts?), nekdo z Movis aby byl na konci k ruce, ten se jmenem na X, Meurisse? A aspon dva lidi z Astany a par francouzu ktery se primotaji.

            Vetsi unik a bude to bolet nez to bude vsem vyhovovat, a tm nemyslim DQS a Ineos, ty je nechaj jet.

            Nevim jak Sagan, letos mi prijde ze si jede svuj standard co potrebuje a nevycniva a neni ho moc videt jako jindy, teda krome slovensky TV a obrazku ve sprse. Mozna prave proto.

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              teda Ciccone se vcera vysypal s Terpstrou a hodne nakoupil, tak nevim.

              Tipo- Beze zmen na Top 3 i -Top 3, tromboonen stale na svem bublinkovem oblacku, dnes foie gras pasticky?

              0 0
            • jonys  

              Odhadls to perfektne. Ten vyvoj. Ja chtel sazet neco na Clarka,ktery ma narozky…ale Tipsport mi ho nevypsal ani na pozadani. V uniku pochopitelne je…

              Pak nekdo z DD-Mandela day. Je tam Valgren,uvidime.

              Favorizace papirovych vrcharu byla k smichu pri te dlouhe rovine kde se o unik bojovalo. Je tam jen Yates,dost prekvapive.

              0 0
              • Neťa  

                A je tam i Bilbao, taky bych řekl překvapivě. Z té skupiny je nejlepší vrchař a pokud bude mít volnou ruku…

                0 0
              • Neťa  

                Nizzolo a Dennis out, Sagan první na sprintu.

                0 0
                • iron.hide  

                  neuveritelne, este aj dennis mi vypadne tesne pred casovkou. do p*** ********** ***********

                  0 0
                  • Neťa  

                    Tu stejně vyhraje blátošlap ;-)

                    0 0
                • Kalic  

                  Co se s ním stalo?

                  Our priority is the welfare of all our riders so will launch an immediate investigation but will not be commenting further until we have established what has happened to Rohan Dennis. Meantime we continue to support our riders who are mid-race.

                  0 0
                  • robb  

                    Odstoupil dnes 80km před koncem z TdF a nikdo neví proč

                    http://www.cyclingnews.com/…r-de-france/

                    EDIT.

                    Teď na eurosportu Hačecký říkal, že se Dennis údajně pohádal s ředitelem týmu a pak odstoupil

                    0 0
                    • obda  

                      Myslel asi tohle: French television reporting that before climbing off the Australian had been arguing with his team car. https://www.cyclingweekly.com/…-sure-431717

                      Doplnění: With 40km remaining of the stage, a picture of Dennis’ bike parked up against the side of the team bus emerged, with a team member apparently saying “he seems ok”

                      0 0
                    • obda  

                      Teorie – nutili Dennise makat vpředu, zatímco on se chtěl šetřit na časovku. A nebo si chtěl ušetřit zítřejší potupnou porážku ;)

                      0 0
                      • jonys  

                        Nějaká viróza střevní asi, Nibali s tím prý taky zápasí.

                        Takže asi si ušetřil tu porážku.

                        Kdo zítra? Aert nebo Thomas?

                        0 0
                        • Fazzy  

                          Thomas. Dyť kromě planiny, kde si trochu máknul, zatím jen relaxoval.

                          0 0
                        • obda  

                          Alternativní teorie, kolující po netu: Ví, že týmové kolo na časovku stojí za houby a nemá na něm šanci TT vyhrát. Takže šel dneska do úniku, aby se místo TT pokusil vyhrát etapu. A DS mu to zatrhl. No, jsem zvědav na realitu.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            jasně…a určitě se to dozvíš! pravděpodobnost je asi stejná, jako že jsi se dozvěděl pravdu o příčině havárie v CHNPP…

                            0 0
                    • ememem1  

                      ***** odstup, dnes ti to najdu, neodhadli sme to

                      …ne ***** neodstupim

                      …***** musis, inak mame po pici vsetci..

                      0 0
              • Melvin  

                Favorizace papirovych vrcharu byla k smichu pri te dlouhe rovine kde se o unik bojovalo No a nakonec to vrchar vyhral :-)

                0 0
                • jonys  

                  Jojo. Měl kliku, že se tam vmáčkl. Podle sázkovek byl cca 30.-35. největší favorit. Což je hodně, kurs 51.0 nevychází často. Před ním byli nakurzovaní lidi jako Woods (13.0), Ciccone, Herada, Barguil, Zakarin, Landa, Bennett, G.Martin…a to píšu jen ty na únik. Čili podle SK to mělo vypadat tak, že odjede skupina s nejméně polovinou těchto vrchařů. Byl tam jeden…Zbytek těžší váhy, chlapi co mají tah na rovině, a když se bojuje o únik na placce, nacpou se tam oni, ne tyhle mušky. To se dalo čekat. O tom píšu.

                  0 0
    • Pavel  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • robb  

      Lidi jsou zlí …

      https://twitter.com/…480308658176

      Calmejane tam trochu zaspal

      https://twitter.com/…121909686272

      0 0
      • USPS  

        Kdo je to ten nad Saganem…?!?

        0 0
      • brtníček  

        Dnes to favoriti pojali jako rozjetí před zitřejší časovkou.

        0 0
        • jonys  

          Přátelé, odborníci, nedokázal byste někdo vyčmuchat nějaký čísla WvA a Thomase z TTT? Watty, nebo i časy na špici…?

          Případně z nějakých minulých podobných ITT?

          0 0
          • robb  

            Od Wouta jsem našel jen ze Strade z minulého roku

            „Wout van Aert gaf zijn data tijdens de afgelopen Strade Bianche prijs. Tijdens deze koers, die voor hem 5 uur en 10' duurde, trapte hij gemiddeld 322 watt (NP zelfs 379 watt, bijna 4,2 Watt/ kg; max 1367 Watt). Maakt eens te meer duidelijk wat voor klasbakken er in het peloton rijden.“

            https://www.cyclingweekly.com/…anche-371860

            0 0
            • plzakj  

              Tak to vypada spis ma DeGenta, pokud se 3h nekde rozjede.

              0 0
          • JFtryall  

            Wout bude mit na spici v te casovce kolem 480W tak. Hodinu po rovine mel zvladat kolem tech 410–420W, ale nevim kolik ted muze vazit.

            0 0
        • robb  

          Uvidíme co zítra Roman. Na nejlepší asi něco málo ztratí, ale pořád tam budou kopcovité etapy. Top 10 je asi reálná.

          Hodně černý kůň pro mě na zítřek je Dowset a Luis Leon, ale Wout jim možná všem ukáže. Ten jezdil časovku celý podzim a zimu víkend co víkend za Mathiem.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Leda by jim tam pridali nejaky schody :-) Jsem ted zjistil ze prvnich 10km docela dobre znam, byl jsem tam v unoru a po trase chodil do centra. Od nadrazi nahoru prudsi kratky kopec se jmenu vitezu dojezdu etap v Pau, vracecka, po promenadni terase s vyhledem na Pyreneje, zaklickovat v uzkych ulickach, sjezd rovne na most a pak uz to moc technicke neni.

            0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipo; po 12 etape; zadne drama nebo zmeny, jen Movis vypadli z cela tymu. Klid pred bouri? Udrzi to jeste Alap, je 1:12 na Thomase dost? A kopec pozitri?

      V zlutem dal Tromboonen, 67 Dubys 66 (:(P) opicak 66

      v cernem se to protocilo, tam je zkusene grupeto.

      iron.hide, Kolvys, l-e-t-o 32 Robb 30 Kerim 28

      0 0
    • Delkim  

      Rohan is pretty volatile to say the least. He's happy to tell a team manager that he's going to bash him. Some serious anger issues with him. For those who know him, you'll know it's something he's been dealing with for a long time.

      This isn't the first time he's done this type of thing. Remember back in 2014 when he left Garmin-Sharp in the middle of the season and went to BMC? When have we ever seen that before? Basically what happened there is he already had a contract with BMC for the next year and JV showed him the door.

      The word in the peloton about Rohan's nuclear meltdown was that he didn't like his Merida TT bike, and something about his skinsuit. Talk about throwing all your toys out of the pram …

      Pulling out the day before the ITT, where he's the main favourite, is very odd and isn't normal behaviour, and likely shows that Rohan is dealing with some serious demons.

      0 0
    • lygo.  

      Trentin jel včera v úniku bez přístrojů, no docela mu to šlo.

      0 0
      • JFtryall  

        Sveho casu dost casto takhle jezdil Voeckler, ale kdyz byl v uniku s De Gendtem, tak ten musel jet radsi pryc. :-)

        0 0
        • McBlacky  

          jenže Tommy si u toho jeste povídal sám se sebou, nadával a různě se šklebil :) to je jen pro silný povahy

          0 0
      • jonys  

        Mě docela překvapil Yates, že si risknul na něj nečekat. Mohl zalézt, ukázat dozadu na Trentina a nechat se k cíli dovézt. Neudělal to, a naopak je tam v závěru krásně vycvičil. Sympatický závodění.

        0 0
        • tomxxx  

          Presne, neveril sem mu na spurt, ale fandil jsem mu.

          0 0
        • lygo.  

          Moc jsem to nechápal a ani mu moc nevěřil, ale je pravda, že z dráhy nějaký zkušenosti má, takže asi ve spurtu věděl co dělá.

          0 0
    • plzakj  

      Tonyho Martina uz vcasovce predjeli 2 jezdci startujici za nim. Bude to mit o casovej limit.

      0 0
      • iron.hide  

        A co je s nim? Viroza?

        0 0
        • TheJD  

          Nic. Setri na dalsi dny.

          0 0
          • McBlacky  

            To i dalsi, Lampaert, jeden v favoritu, taky couva, naopak odepisovany Asgreen zalit rychle.

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Ten to ted trenuje denne na spici baliku.

              0 0
            • jonys  

              Jako nehrál bych ho, protože si dává denně neskutečně, ale on neříkal, že si chce odpočinout. Ukázal, že je fakt talent! Kwiatek den volna hlásil, přesto Haga za 1.70 proti němu…potěšilo.

              Lampaert taky jasně řekl, že má dnes volno.

              Alaphilippe super výkon. Je to dobře pro zítřek – myslím, že to Ineos nebude tak betonovat, ale zkusí útočit…je načase!

              Uff! Ještě že jsem se bál Aerta a Thomase měl jen do 2.

              Bernal je v kaši, myslím. Ani Ineos neumí zázraky, takhle mladý jezdec prostě těžko může držet top formu tak dlouho.

              0 0
    • McBlacky  

      solidni smotka WvA

      0 0
    • Cavendish  

      Ineos a Movistar na bezduších?

      0 0
      • brtníček  

        Žluťák dnes zaperlil. Tak co myslím, že to minimálne v Pyrenejích zkusí na celkové a podlaháři mají ješte Mase v popředí. Letos jsou neskuteční a moc bych jim přál, aby robotum vypálili rybník, ale to je asi jenom sen.....Ale pro Thomase to musí být docela rana chytit v časovce od klasikáře 14 sekund. :-)

        0 0
        • orm  

          Otazka je, zda jel Thomas uplne naplno/nakrev, kdyz vi co ho zitra ceka, narozdil od zlutaka, ktery to bere jak je a jestli zitra pohori, tak se nic nestane.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Julien je fakt démon. No, Pinot a Mas hodně překvapili. Chudák Wout! Tohle je velká škoda.

          A jak tam Peter prý dělal šaškárny na koze po zadním kole, jsem myslel, že dojede poslední – ale zvládl to kupodivu i tak na pořadí v první polovině.

          0 0
    • blue.sun  

      Alaphilippe neskutečně! Ten závěr byl prostě brutální.

      0 0
      • plzakj  

        Myslim, ze s nim Sky bude mit jeste hodne prace. Frantici asi nasli lepsi mazu, nez britove.

        0 0
        • blue.sun  

          Pokud se zítra neodrovná v kopcích, pak to bude ještě velice zajímavá Tour.

          Zítra aby Thomas jel na únik. :-D

          0 0
        • Smazaný účet  

          Ineos, I N E O S, uz se to kua naucte i v tom studiu jim to hapruje. A nejvic jak to bylo i v grafice na zacatku, vlajka odkud je a u toho Sky :)

          0 0
      • robb  

        Pinot taky.

        Top 10 po dnešku

        https://twitter.com/…4144/photo/1

        0 0
      • petryk  

        Jestli ta žlutá fakt tak pomáhá, kupuju několik žlutých kompletů :) Nechápu, super výkon

        0 0
        • futurama  

          Yo ve žlutým nesmíš v létě zastavit jinak jsem samej brouk a muška :-)

          0 0
    • tromboonen  

      Alap teda poněkud nečekaně a dost dobře… eštěže ITT nebyl v tipech. Pinot jen tak dál, mám jej na haluz na dvojce GC :)

      0 0
      • jonys  

        Ale do etap se to pocita,ne? Tam ho mam…

        0 0
        • tromboonen  

          Jo, to předpokládám jo, já jen že být tip na ITT a mít ho tam by byla docela frajeřina a moc by takovejch asi nebylo…

          0 0
          • t29  

            +1, kdo mohl před Tour vědět že Alaphilippe pojede ITT ve žlutém. Bez žluťáka by časovku vypustil a pošetřil na další den do úniku pro vrchařské body.

            0 0
        • iron.hide  

          samozrejme ze ano, 3 body potesia.

          paradny vykon, je to borec.

          kde su teraz ti trapaci, co ho obvinovali z jazdy za motorkou? on sam je motorka.

          0 0
          • robb  

            Nejspíš ztraceno v překladu. Ten motorkář se tehdy asi snažil vyvést za Alaphilippem.

            0 0
          • plzakj  

            Ale tak ja mam zas tyhle stastny pribehy outsideru rad. Alap ve zlutym, iron 3 body :P

            0 0
            • USPS  

              :-))

              0 0
            • iron.hide  

              No ja sa vacsinou pohybujem v prvej tretine rebricka. V tipe na giro som bol dva dni prvy.

              Btw aky je Ala outsider? Chlastal si vcera moc, vsak

              0 0
              • KasoMakac  

                …žišmária chlapi, skúste občas vypnúť ego a prestat myslieť na veľkosť pindíka … možno diskusia bude zábavnějšia. Iron, posledné dva znaky Plzákovho príspevku jasne naznačujú „vo co go“ a USPS správne pochopil, nikto ti tvojich 15minút ( až približne dva dni ) slávy a Alapovi fantastický výkon neberie … plzakj chapeau ;-P

                0 0
              • Radek Broz  

                Bronzový diplom za plavání, stříbrný diplom za plavání, 2 dny prvý v tipovačce Gira:)

                0 0
    • Delkim  

      Žluťák letí v té včerejší stojce, ta rychlost je neskutečná, to je snad motorka…

      https://twitter.com/…113514954752?s=08

      0 0
      • 2. Bóďa  

        Pěkně ho hnali diváci dopředu.

        Tohle je lepší záběr, než byl včera z motorky, ale i tak mi šla brada dolů.

        Fakt bomba!

        0 0
      • snas89  

        “Pekna” stojka:)

        0 0
    • plzakj  

      Movis to rozjel neskutecne, ale Quintana jim planda na konci balicku. Ani Ineos nevypada, ze by jim to Amadorovo tempo chutnalo. Ja to dneska vidim na Valverdeho.

      0 0
      • iron.hide  

        tak teda ne :) dvaja frantici, ktori sa minule udajne vyvazali za moto, dnes vsetkym vytreli kocura :) Alap je absolutny borec

        0 0
    • snas89  

      Teda..tak možná bych i teď tipl Alu na vítězství?

      Jede neskutečně.

      0 0
      • plzakj  

        Hm, no, jeste Alpy. Ale jede super. Dneska rozhodne velice prekvapivej vyvoj. Uz se ukazalo, kdo jak na tom je.

        0 0
    • Rowdy  

      Z Eurosportu

      „Ta strategie Movistaru by zasloužila nějakou hlubší analýzu, i když se asi ničeho nedobereme“.

      Se musí nechat, že to komentovat uměj :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak – skoro se to bojím zakřiknout…

      http://www.cyclingnews.com/…ll-be-raced/

      Ať tak či onak, začíná to být docela zajímavý. Každopádně, pokud pojede Julien ve žlutým, tak teď tam ve Francii můžou Plastici na nějakej Ventolin či případně jinou podobnou intenzivní léčbu svých dlouhodobě nemocných při závodě asi zapomenout… No, budou se muset hoši začít trochu snažit. :)

      0 0
      • radla  

        Jestli, ještě zítra alaphilip vydrží s favority myslím si, že už ho budou těžko dohánět.

        0 0
      • jonys  

        Philippa ma myslim Sky jeste radsi nez ty ,ne? :-)

        Nemela ale ona nejakej dopingovej skraloupek??

        Jsem mimo,dnesek jsem nevidel,a ten clanek cet jen nadpis…ale podle popisu etapy,neni to tak,ze zavodeni zmenila hlavne sila Jumba a FDJ? Spolu s Movi? A ze Sky proste nemuzou jet takovy peklo,pac jim chybi Froome-ze kdyby tam byl ve sve top forme,tak by jeli vetsi bomby nez muze Gaudu nebo Bennett,a Froome by pak nastoupil i z toho? Ze ten problem,zkratka,je proste slabsi lidri??

        0 0
        • futurama  

          Všichni 3 týmy rozjeli peklo

          , až Movistar odpáral babičku. Fandím Alá, ale Jumbo to má dobře rozjetý.

          0 0
          • ememem1  

            utavit svojho leadra – matu svojou taktikou cely peloton.

            0 0
            • iron.hide  

              babicka je skratka uz stara, nestiha. Hlavne ze ja k**** som ju dal na prve :D

              holt, ked tam neni Froomey, tak som proste nevedel koho ineho

              0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Neni Millar jako Millar ;-)

          0 0
          • vrazdit  

            Jo jo, taky jsem v tom měl zmatek, ale už jsem se poučil… :)

            0 0
      • Smazaný účet  

        Hele zacinam si myslet, ze ti ineos spachal TTT na druzce. :) Jako to fakt vypada, ze ta zast je ciste jednosmerne zamerena. To mi vysvetli, kdyz ti zlobri ta systematicky, organizovane a propracovane sypou, tak jim to tem zabozroutskej Mirek Dusin tak natira a vlastne celou sezonu?

        0 0
        • ememem1  

          tak po tom froomovom pruseri asi trocha obmedzili vitaminy a mozno sa im aj polepsila kektivne astma, tak uz nejsu az tak dominantni. a astma neastma, bez froomq su polovicni.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Mně se o tomto nechce bavit. Zas by mi třeba nějakej mentálně impotentní

          šašek začal něco vykládat o nudě a jednostranném pohledu na věc, kolovrátku atd. Zkus si na to prostě přijít a udělat si vlastní názor sám.

          Ale pokud se týká těch „žabožroutů“, jak říkáš: trošku obtíž je v tom, že je to nejkrásnější země v Evropě, kde mají úplně všechno. A s nejkrásnějším jazykem na světě. A úžasnou historií. A kulturou vůbec.

          A já osobně bych byl teda moc rád, kdyby jim ten jejich (mosntrózní a namyšlenej, většinou strašně nudnej etapáček) zas vyhrál po létech Francouz. A speciálně tak skvělej cyklista, jako je Alaphilippe. To, že se to asi nepodaří a že prachy a pragmatický počty a třeba i dopředu- dozadu ošetřený podrazy Plastiků zase vyhrajou, je jiná věc.

          Jo – a aby se to nějak nepletlo: já Francouze nějak rád nemám. Krz jejich namyšlenost, pohrdání ostatníma a tak vůbec. Ostatně: maj to tak i doma: správnej autentickej Francouz je akorá jen ten z Île-de-France. Ostatní jsou pro ně blbci: Provensálci, Alsasané, Normani i ti Bretoňci teda. Akorát je to furt jediná zem na světě, kde ten, kdo přečet Prousta, má vlastně

          větší kredit než někdo, kdo jezdí

          v Caynne a v garáži má pár Ferrari. Blbce nemaj rádi.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Cayenne – atd. :)

            0 0
          • Smazaný účet  

            V pohode, proste te rad popichuju. Na tour koukam hlavne kvuli scenerii a horskym etapam, kdyz jsem s prckama doma. Francouzstinu mam teda rad jen ve zpivane forme. Jinak z Francie jsou pro me dulezite pouze alternativni soundsystemy, ale to je jina story. :) A za me at se tam klidne vsichni usypou k smrti a at jim to letos Julian klidne naklepne, aspon jim trosku sklapne.

            0 0
      • Melvin  

        Ja nejsem fanousek Sky/Ineos, ale Ty s tema vecnyma hejtama na ne, to uz je na diagnozu.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Co je to „hejty“? Nojo. A jak je v Opavě? Fajn, kraj, fajn lidi…

          0 0
        • orm  

          Je to marny, je to marny, je to marny :-). Pokud se nad nim nechces rozcilovat, tak ho proste ignoruj, jako se to snazim delat ja. Ikdyz uznavam, ze ne vzdy to jde. Kdyz budes krmit trolla, tak mu tim udelas jen radost a povyroste. Urcite je skoda, ze tu nejdou blokovat lide.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Thomas would not return to the team bus after the finish. Instead he was driven by car straight to the team’s hotel. At the line he offered a glimmer of insight into his day.

        „Not the best day,“ he said.

        No, maj na to v Cyclingnews vlastně docela podobnej názor:

        „The Tour is indeed long, and given the action displayed on stage 14, the race is far from settled. Team Ineos, if they are to win, need to find something and quick.“

        0 0
    • robb  

      Z opačného konce balíku na Tourmaletu

      Burghardt dokončil 30'' před limitem jako poslední závodník

      https://www.instagram.com/p/B0JeYDABfi6/

      Před ním o necelých 40'' dojel Debusschere

      https://www.instagram.com/p/B0JSzgmnrjW/

      0 0
    • Neťa  

      Úplně nerozumím tomu nadšení na ČT ze včerejší etapy. Jako ano, byla pěkná, ale já bych čekal, že už se tu pojede o pořadí a ne jen o etapu, byť sebeprestižnější. Tohle byla jen postupná poprava domestiků a když už tam zůstali jen ti, kterým by o GC mělo jít, tak nic.Takhle mušketýra opravdu z té špice nesesadí, pokud teda sám nerupne.

      0 0
      • McBlacky  

        Soler je naprostej borec. Snad nezkonci v Ineosu :/

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        No jestli jsem ty reporty dobre pochopil, vcera to byla postupná poprava poloviny GC lídrů včetně vlastních. A vlak Ineos se nekonal, hej?

        0 0
        • McBlacky  

          Vzdycky bude nekdo remcat, znas to :) ja dal jen vecerni sestrih hodinovy pac jsem pres den se skvaril na 90ce Trans Brd, ale i tak mi to prislo jako moc dobra etapa.

          0 0
          • UHU  

            to je tím, že nikdo nevyčnívá, kromě překvapivého žluťáka. Včera to byla opotřebovačka, bez nástupů. Zajímavé by bylo srovnání časů s minulými výjezdy

            0 0
            • McBlacky  

              Foukalo do zad, takze to pomaly urcite nebude.

              0 0
              • Tina  

                údajne najpomalší výjazd

                0 0
        • plzakj  

          Presne tak. Naopak se konal se vlak Jumbo Visma, kdyz se Movis zdestruoval 10km pod vrcholem. Ale vyresili to dva francouzsky musketyri. Mimochodem Adam s Bardetem taky pekne zacouvali jeste pod Tourmaletem.

          Thomas nemel den, ale chytil jen 36s. Na CN v rozhovoru rikal, ze nebyl schopnej na nastupy reagovat. Jel tempo, aby ztratil co nejmin. Bernal vypadal o tridu lip. Tezko rict, jestli mu zakazali utocit nebo na ty frantiky taky nemel. Hvezda dne Alap.

          0 0
          • Neťa  

            Na Thomasovi bylo už tak od půlky Tourmaletu vidět, že mu to vůbec nechutná. Pokud by Pinot či někdo další útočili dřív, mohli na něj najet ranec. Ale prostě ne, začali jet až tak dva kiláky od cíle. Pořád se remcalo, že to přes vlak Sky nejde, a když tu žádný vlak nemají, tak zase nic. Prostě chybí typy Contadora a tohle mi nikdo nevymluví.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Fakt? (S tím Thomasem etc.). Já to neviděl, jen úplnej závěr, jsem pryč…

              0 0
        • Neťa  

          Jenže takových lídrů, se kterými nikdo soudný nemohl počítat – Bardet, Quintana, Mas, Martin, Yates (ano, sypu si popel na hlavu, vůbec nevím, proč jsem ho tam dal). Thomas měl blbý den (nebo není ta top forma) a jak už jsem psal, šlo na něj najet daleko víc, kdyby ta špice začala jet dřív. A možná by i setřásli Alaphilippa, i když kdo ví, ten vypadá hodně dobře.

          0 0
      • robb  

        No uvidíme dnes. Ten Mur de Péguère není nic jednoduchého. Kdyby tam zaútočil Alap nebo Pinot a dotáhli to do cíle, tak snad strhnou Eiffelovku a postaví jim tam sochu.

        http://cms.sportnewscycling.sk/…07/pegór.jpg

        0 0
        • blue.sun  

          „Mur“ znamená ve francouzštině „zeď“? :-D :-D To bude neskutečná stěna.

          0 0
          • Pavel  

            Mur je rusky mír! :-))

            0 0
            • oberleutnant Weiss  

              To je zase „mup“ – máš to maličko popletené…;-)

              0 0
              • Pavel  

                A jo vlastně! :-D

                Bukvy jsem už úspěšně pozapomínal.. :)

                0 0
        • Pavel  

          To je dnes?

          0 0
          • robb  

            jo

            Ten sjezd z něho je na začátku šlapavý, později se to motá lesem a je to o něco prudčí.

            http://inrng.com/…-foix-albis/

            0 0
            • Pavel  

              Dík. Vypadá to hezky. :)

              Včera jsem se družil (před družbou jsem si dal kilčo na gravelu) do 1(?) rána se sousedy v místní hasičárně, takže dnes jsem nějak utlumen:-D, kolo tak max v počítači. A kouknu se na záznam ze včera. :-)

              0 0
              • Pavel  

                No, super, bouřka → vypadl „pracovní“ internet. Ještě, že mám záložní. Má aranoia se vyplatila.. :-D

                0 0
                • nitraq  

                  Buď rád, že tvůj problém má tak snadné řešení;) Já se trápím s terasovou podlahou na balkóně a podkladní dlažba je hrbolatá, strany nejsou pravoúhlé… past vedle pasti, pi*o!

                  0 0
                  • Pavel  

                    Zkus to, jak já. Přepni na záložní.. :-))

                    0 0
                    • krabica  

                      terasu? :-)

                      0 0
                    • nitraq  

                      Kdyby to tak šlo. Využil jsem toho, že jsou ženský na víkend pryč, takže mám klid a hlavně prostor na práci. Ale dost offtopicu, než tady zase někoho rozčílime:)

                      0 0
                • Smazaný účet  

                  Aranoia? to je neco na kofoly? :D

                  0 0
                  • Pavel  

                    njn, vypadlo mi nějak p.. :)

                    0 0
      • robb  

        Madiot si to docela užil

        https://twitter.com/…018105892864

        0 0
    • robb  

      Pár slov od Wouta

      https://www.teamjumbovisma.com/…is-recovery/

      0 0
      • Pavel  

        Dva měsíce out. A to nemá nic zlomeného. :-/

        No, ta díra do nohy byla fakt nic moc.

        0 0
      • tromboonen  

        Si bude pamatovat, že na koze se kolem bariér smykem nejezdí jako v CX :(

        0 0
        • Pavel  

          Já teda měl pocit, že hodil „háček“, ne smyk.

          0 0
    • Neťa  

      Dneska docela sranda, jsem zvědav, kdo tohle bude sjíždět :-)

      0 0
      • plzakj  

        Vidim blbe, nebo Quintanu polili zivou vodou a je v prvni grupe (s Romanem) s X minutama na zbytek GC?

        0 0
        • Pavel  

          Vypadá to tak.

          No, ještě je čekají dva kopečky, prostoru na odpadnutí má dost. :)

          0 0
      • jonys  

        Pinot ma 2 vepredu,posledni sjezd by nemel byt tezky. Jestli neni obrovsky vedro,tipuju,ze to FDJ rozbali na tom Muru. Asi mi z tipovacky vypadl Mas :-(

        0 0
        • tromboonen  

          Jakoby věděli o tom, kde mám Pinota v GC :)

          0 0
    • Delkim  

      Pěkné!!!

      0 0
      • johnny_B1  

        Pěkné to dnes bylo. Troufám si říct to byl začátek konce Alaphilippa. V posledních třech dnech se vydal až příliš a začíná na to doplácet. Alpy podle mě už nedá a nakoupí velké minuty. Dál to zůstává velmi otevřené. 2. a 6. místo dělí 39 vteřin, což je parádní pozvánka do posledního týdne :-)

        0 0
        • Pavel  

          Zítra mají volno, dá pár stejků a pofičí ve žlutém až do Paříža. ;-)

          0 0
      • nitraq  

        No jistě, když mám v tipo Adama Yatese, tak teď bude jeho brácha brát etapy.

        0 0
      • blue.sun  

        Ale konečně zase koukatelná Tour. :-) Dynamická, zajímavá, žádné nudné a strojové vlaky.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ano. Je to letos dobrý. A jsem dost zvědavej, co bude dál. Pokud Julien do pozíťří zregeneruje, moh by je ještě chvíli zlobit, i když Pinot teď vypadá snad ještě líp. Kruijswijk a Buchmann jedou moc pěkně, ale… Landa se snad vzpamatoval, Nairo nevím, jak na tom je; měli by se v Banestu konečně domluvit, jak to teda u nich bude.

          No, zatím se zdá, že nejlíp je na tom Bernal – jede přesně jen to, co je potřeba a úplně v klidu. Ale měl by být, pravda, zatím spíš Thomasovi „k ruce“.

          0 0
          • brtníček  

            Alaphilip to nedá. Pinot se vystřílí a v nekteré alpské etape bouchne. Takže vyhraje Ineos, který tam má dva jezdce, kteří nejdou přes limit a mají to relativne pod kontrolou. Kruijswaik dojede taky dobře. Ty Alpy budou zatracene težké letos je to tam ve velkých výškách a délka kopcu fakt pekelná.

            0 0
            • blue.sun  

              Ineos to nemá ani zdaleka tak pod kontrolou, jako jindy. Když jel Froome, nepřipouštěl takové úniky ohrožujících jezdců. Thomas viditelně nemá takovou formu.

              0 0
            • Darkson  

              vidím to podobně, Alaf jel dneska těžce přes limit a může v Aplách chytit klidně 10 minut. navíc jeho tým hájí žluťák a měl by tahat, pravděpodobně zůstane v závěrech etap zase sám. Ineos má 2 karty a navíc bych řekl, že Bernal i Thomas jedou pořád s malou rezervou. proti nim paradoxně hraje fakt, že nemají jasného leadra a vyhrát chtějí oba.

              Pinot podle mne někde bouchne a velkou šanci má i Kruiswijk, má silný tým a jede chytře.

              nechápu co Alaphilippe blbnul, pojmul to tak klasikářsky jednodenně našrot…mohl dojet etapu pěkně v háku za Thomasem a spol., místo aby je ještě tahal:) je vidět, že je to ještě naturelem víc klasikář než GT jezdec

              0 0
              • iron.hide  

                alpy su ale az o tyzden, ne zitra

                0 0
              • Jirina  

                presne tak, na Alpy je spousta dnu casu. ted bude mit 3 dny relativni veget. ja jsem naopak nadseny na etapaku za tento druh total cyklistiky. kdyby tam jeli samí Romani, tak by se na to nedalo divat.

                0 0
                • rorschach  

                  Máš snad něco proti tomu, když si diesel zkušeně a zavčas vystupuje, aby se nedostal do červenejch čísel?:)

                  Taky se mi ta tour letos moc líbí.

                  0 0
            • Pavel  

              Je to hezky otevřené, bude to ještě opravdu zajímavé. :)

              Konečné pořádná Tour! ;-)

              0 0
          • jonys  

            Dneska skoncil vecirek,v Alpach prijde kocovinka. Ty dlooouhy tempovy kopce budou pruser a 3 dny v kuse smrtelny. Jsem rad,ze jsem vcera nalozil v krasnem kurzu,ze nevyhraje.

            Navic pokud se nesebere Mas,ma obrovsky problem-jeden tech problem a je uplne ztracen,kdyz se jezdi takto,nikdo nebude cekat kdyz mas vepredu nebezpecnou grupu…

            U Bernala mam spis pocit,ze vubec nevi,co ma jet…ale zlepsuje se.

            Kruijs s Thomasem jeste budou silni,Poels se zveda.

            V Movistaru je obcanska valka. Quintanovi osladili ten prestup pekne. Ale on bude v Alpach ok,a snad to zvladne i sam.

            Cekam utaveni Fugla a Buchmanna. I kdyz tomu bude sedet ten teren.

            Roman asi ok,.ted uz to nahoru pujde hur.

            Co puntiky? Yates? Bardet? GC? Ty 2 tappy jsou kratky na uniky…

            0 0
            • McBlacky  

              Kolik bylo ze Alap nevyhraje? Se divim, ze to vubec nekdo vypsal.

              0 0
              • jonys  

                1.65, Tipac. Tez jsem hledel. Rano uz 1.50. Ted 1.10.

                0 0
            • robb  

              Thomas Bernalovi řekl ať jede a neohlíží se na něj. Bernal se snažil držet tempo s Pinotem ale musel pak zvolnit. Prý je lídrem pořád Thomas a pokud bude potřeba tak mu bude pomáhat.

              0 0
              • plzakj  

                No, prislo mi, ze Bernal moc aktivitou nehyril. Ze spis na toho Thomas cekal, nez aby se tahal s Pinotem. Je fakt, ze neakceptoval ty Pinotovo nastupy a osk uz na to nestscil. Ale i tak mi prislo, ze tam jen chce viset a cekat ba Thomase, nez jet na sebe.

                0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Alap nevydrzi. Ane ne tak on sam, ale chybi mu tymova podpora. Kdyz jsem cet koho vsecko nechali odjet do uniku, Jumbo, Movis s Quintanou, FDJ.. pak ma kazdej kdo chce nahnat cas v kopci tahace. a ze Viviani taha spice v kopci a Mas mu odpada, hm. Do ted byl takova kuriozita a cekalo se ze odpadne v kopcich, ale po TT a Tourmaletu mu to hosi dnes dali sezrat, tahej, jsi zlutej, odjizdi ti Pinot…(dle repotu aspon, nevidel jsem)

              Bernal/Thomas- Sky vzdycky drzelo hierarchii dokud to aspon trochu slo, ale vypada to z Bernal uz ma volnou ruku.

              Co jedou Movis uz asi nevi ani oni sami. Imho Landa rupne a jeste mi vyjde tip na Valverdeho do Top 5.

              Kruijswijk vypada dobre, ale na win to neni.

              Takze, Bernal nebo Pinot?

              0 0
              • jonys  

                Mas je,bohuzel,nemocny. Brisko.

                Alaphilippe dopadne jak Yates na Finestre. S tymem,nebo bez. Nikdy neumel regenerovat a tohle uz proste zvladnout nemuze. Mam strach i o Pinota. Zitra 38 ve stinu,vitr. Dalsi den totez. V Alpach mozna zaprsi,ale myslim si-at se to nekomu libi ci ne-ze Thomas ci Kruijs vedi,co delaji,kdyz po nem nejdou a radsi kouknou na budik…Bernal v 3000m a 3.tydnu si jeste taky rekne svoje. A porad bych neodstrelil Quintanu z top 5. Byl spatny po padu,ale jestli se neuvari nebo ho nechytne alergie,tak v ridkym vzduchu se taky muze nadechnout.

                0 0
                • jonti  

                  Celkove je letos teamova podpora nic moc, minimalne u Ineos o level niz nez roky predtim.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                No ta týmová podpora byla včera hustá, když zůstal sám a sám si jezdil k autu pro občerstvení :-D

                0 0
      • robb  

        Ten sjezd v mlze musel být asi příjemný

        https://twitter.com/…469142867968

        0 0
      • iron.hide  

        Ala Ala Ala! :)

        0 0
      • Pavel  

        Sagan je prostě BOH! :-D

        0 0
      • brtníček  

        Tak to je nádhera. :-)

        0 0
      • blue.sun  

        Ten chlap prostě jede. Kdo jiný udělá víc pro popularitu Tour a cyklistiky?

        0 0
      • Frankq  

        To je bomba!

        0 0
      • bikerman2  

        1*

        0 0
      • Smazaný účet  

        Udělal toho pro závodní cyklistiku – po té parodii, co tomu od poloviny devadesátych let dál až tak do roku 2008 předcházela – svým chováním a přístupem snad ze všech úplně nejvíc. Snad i tohle někdo jednou opravdu ocení.

        0 0
      • JFtryall  

        Tak to je solidni. :-D

        0 0
    • TomasHrdy  

      ja nevim z ceho ste tak vsichni priposrani…Je jasne ze celou tour vyhraje ten (pro me nesympatickej) Thomas. To ze dela, ze tedka nechava ztratu je ucelove aby si vsichni mysleli ze ztraci a bylo to zajimavejsi (rozkaz vrchu?).

      0 0
      • tromboonen  

        Aby tu nebylo ciovi smutno, tak další konspirační teoretik? Když není všechno ******** vlakem a teamovou režií, tak je to vlastně ******** tajemným příkazem shora, aby to bylo zajímavější… nezmeškal jsi dobu? Média byla v podnikání minulého sponzora…

        0 0
        • TomasHrdy  

          troome, pokud nevhraje nejaky **** s INEOS tak mas u m pivo.

          0 0
        • TomasHrdy  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
        • Smazaný účet  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
        • Smazaný účet  

          ?

          (Reakce na tromboonena. Snad ten otazník projde :)

          0 0
    • TomasHrdy  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipo

      Po casovce si zluty Knize Alexej, v sobotu si to kratce pujcil opicak, ale dnes to ma Knize zpatky.

      Knize Alexej 92 Neťa 86 (:(P) opicak 85

      Cervena lucerna opet Josse, po volnem dni opet zraje na DNF.

      kulix 37 l-e-t-o 29 josse 22

      0 0
      • plzakj  

        Prdel bude, az priveze zlutaka do Parize Opicak.

        0 0
      • jonys  

        Ty jo,ja nemam v hlave ty pravidla,ale to je velky rozdil mit chlapa v top 5 na presne pozici a mimo ni…Koukam,ze lidr ma 3 z 5,z toho 2 presne a je to 40b. Ja mam 3 z 5 ale mimo pozice za 16b. Tak to bude este zajimavy,to je ve hre este mraky lidi asi,pac posun jezdce o misto to muze uplne promichat.

        0 0
    • jkcz  

      V Movis musi byt slusna nalada, ze babka Landovi v zaverecnem kopci nepotahnul ani metr.

      Kdo tem Jumbo sije ty „aero“ dresy, ze jim to tak plapola, tedy specialne Kruijswijk to mel za krkem uzasne.

      Roman dobry, vzhledem k tomu jarnimu treninkovemu vypadku si myslim dost dobry.

      0 0
      • robb  

        Bylo by pěkný kdyby Roman ještě skočil do Top 10, už jednou se mu to dlouhým útokem povedlo.

        0 0
        • Neťa  

          No jo, jenže to měl Sagana ;-)

          0 0
    • Delkim  

      Připadá mi to, že se Ineos drží snad i záměrně zpátky a opravdu čekají na poslední týden.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Taky mi to včera tak přišlo, že jedou stylem hlavně nic moc nezkazit :-)

        0 0
        • McBlacky  

          a nenasrat fanoušky na BF tím, že pojedou killer train!

          0 0
      • jonys  

        Bylo by zajímavý vidět nějaký čísla z minulých let a z letoška. W/kg, VAM…

        Já si totiž pořád myslím, že se prostě jezdí pomaleji, než se jezdívalo „za Frooma“. Kwiatek má slabší formu a Poels bude v plné polní až ve 3. týdnu. No a Bernal s Thomasem musí vydržet s tempem do cíle. Myslím si, že s Froomem by to bylo dávno hotový, protože Bernal s Thomasem by nemuseli myslet na to, jak vyhrát, ale jen na to, jak rozjet peklo. Takže by se nejelo podle not Movistaru, Gauduho nebo Bennetta, ale podle Sky, jak jsme byli zvyklí. Skupinka by se očesala na 3–5 lidí, Alaphilippe by byl pryč dávno, Landa by nemohl odjet ani o metr, Pinot by se zmohl možná na spurt v posledních metrech a Froome by si to pohlídal.

        Takto bude ještě zajímavý sledovat, jestli se Thomas zmátoří, co za show bude schopen předvést Bernal, jestli se Pinot utaví a tradičně si dá 1 totální výbuch, a zda nakonec nemůže vyhrát diesel Kruijswijk, který po pro něj naprosto nepřátelských krátkých, prudkých kopcích s měnícími se sklony drží výbornou figuru.

        Je mi líto Bardeta a Mase…

        0 0
        • team_daddy  

          A zdá se mi to nebo se v minulosti na zdejším fóru napovídalo o tom, že Froome jako takovej nic moc, že je to jen díky vlaku. A jak se zdá, není to tak úplně.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak – možná tam jen letos nemaj někoho tak nemocnýho, jako byl Froome. :)

            0 0
          • jkcz  

            Tak psychika je svina, slaby lidr, slaba podpora.

            0 0
          • jonys  

            To jsou spojitý nádoby. Froome je závodník, který potřebuje tento styl jízdy.

            Jako potřebuje aby nepršelo a nebyla zima.

            Vysoký tempo konstantní po dlouhou dobu. V tom je jeho síla, protože on je nejlepší tempař, on má rezervu když jiní jsou na limitu (ano, možná se mu blíží Dumoulin a je škoda, že jsme zatím neměli nějaký H2H souboj, krom loňské Tour, kde to ale ovlivnilo asi Giro). Ale pochopitelně ani on by nedokázal jet tak skvěle, kdyby tuhle výhodu ztratil. Musel by jet v nižším tempu jiných domestiků a pak čelit útokům alá Pinot včera. A to by mu nechutnalo. To je pole jiných takový ty cukatury. Pinot. Yates je v tom skvělej. Nástup…a další…a další. A na prudkých rampách. Taky by po takových hrátkách měl větší potíže s regenerací, atd. Takže by možná Tour vyhrál, ale asi by jí nevládl. Nemluvím o pomoci v případě technických problémů, sjezdy, roviny…

            0 0
        • ememem1  

          pripadne jak som pisal vyssie sky boys po vroomovom pruseri vysadili vitaminy.

          vlani o takomto case bol jak thomas tak poels o rad inde bez ohladu na to ci na nieco myslet museli alebo ne (a inak thomas tusimze uz aj pomaly myslel) .

          co si pamatam tak napr. poels bol v takej fazone, ze nikto na ziadny unik nemohol ani pomysliet a teraz normalne odkvacol. slusny medzirocny zosup nelen jeho ale celeho sky.

          nech je jak chce konecne je to o niecom.

          0 0
          • jonys  

            Tak u Thomase to má objektivní příčiny – zimu prožral, přípravu promarodil nebo mu propršela, na závodech padal. Ale věř, že kdyby měl být domestikem, odehrál by si to bezchybně, na to, aby rozjel tempo, kterým odpáře skoro všechno, ale ze kterýho si může pár km před cílem vystoupit, by měl v pohodě.

            Poels byl podle mě trochu zaskočený, že musí přiložit ruku k dílu tak brzo. Tam bych spíš „obvinil“ toho Kwiata. No, asi chybí Kyrienka na roviny a Polák se utavil?

            Moscon s Baarlem jsou kde?

            0 0
            • team_daddy  

              A jo vlastně, proč nejede Kyrie?

              0 0
              • jonys  

                Je nemocný, nějaký bacil alá mononukleóza tuším?

                0 0
          • Jirina  

            tak ono je to hlavne proto, ze uz se nejmenuji SKY

            0 0
    • Delkim  

      Někdy bych ten dojezd sprinterů rád viděl, musí to být napínavý :)))

      0 0
      • robb  

        Hlavně ty jejich sjezdy. To musí být dobrá palba.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Predloni na Col du Chat pul FDJ tahlo za grupettem Demara. A Juraj Sagan jeste za nima. Chytli limit vsichni.

        0 0
      • iron.hide  

        ewan vazi 61 kilo, a ma problem prejst hory

        0 0
        • jonys  

          Nemyslim. Kratkou na Tourmalet,kde to asi s limitem bylo horsi,byl v pohode,a vcera za nim dojel Sagic-takze asi limit nehorel. A byl s nim jen Kluge. Kdyby bylo zle,asi by mu nechali vic lidi.

          0 0
        • robb  

          Ale na jakou výšku a jaký typ svalů má. Je to prostě sprinter. Ale tady v čechách by urval v kopcích kde koho. Kromě lidí z BF samozřejmě.

          0 0
          • MiKED  

            :D

            0 0
            • standoslav  

              Dnes volno tak na odlehčení: zlutakovi ubrat W, přidat délku vlasů, + 20 let a hodně se podobá „Olkyc“ :-))), …jinak nic ve zlém.

              0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Takovej Bouet, peloton +27min, ne uplny chvost +31min, jel kopce VAM cca 1300 a posledni kopec 1100, to asi uz vedeli jak jsou na tom s limitem. Mi to nepripada uplne malo.

            https://www.strava.com/…/64113439135

            0 0
    • Smazaný účet  

      Jo. Tenhle názor, resp. průbězný hodnocení toho letošního etapáku ve Francii se mi dost líbí.

      Oč méně se opatrují a léčí nemocní, o to víc se závodí.

      https://www.velonews.com/…-ever_497822

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce