Profi silnice- Giro d'Italia 2015

676 nepřečtených
  • Hroch obojzhivelnyj

    Ciao ciao,

    Vyhlasuju tradicni tipovacku:

    Vitez ziskava jako obvykle pravo vytahovat se na BF a nejake ceny taky budou.

    Kdo by se mel chut si tipnout, at mi prosim posle na mail v profilu:

    Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista

    Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

    9 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu v nektere etape

    Tip na viteze pro teamovou casovku

    Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 189 na startu dokonci.

    Uzaverka tipu v sobotu 9/5/2015 ve 15:00

    Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach nebo pekne prehledne na steephill.tv

    Prosim pekne overte si ze vasi oblibenci opravdu letos fakt jedou :-).

    Pravidla a bodovani jako obvykle:

    Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

    Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

    Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape

    Body za tymovou casovku- 3–2–1 bod za tipovany tym na 1–3 miste.

    Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je blize poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu v cele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi pocet bodu za GC.

    Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu v Milane; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu Gira se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

    Po uzaverce rozeslu nebo dam na web soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body.

    Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

    Maglia Nera: kdo bude na poslednim miste 5 dnu po sobe (vcetne volnych), ma DNF! (extra bod za poslední místo nebudu tentokrát davat).

    Vedouci v prubeznem bodovani ma samozrejme moralni povinnost chodit v ruzovem. Bude prubezne obdivovan, oslavovan a obvinovan z nepripustnych praktik. Tesime se na obrazky z oblekani ruzoveho trikotu s podiovymi slecnami :-)

    Obhaji Zbynek, a bude Blacky zas druhy?

    V pripade protestu ma automaticky pravdu a poslední slovo Hroch.

    Jinak se omlouvam, zas od ctvrtka do nedele jsem mimo, tak prvni update bude az v pondeli.

    Copy&paste friendly verze pro tipy

    Jmeno/Nick:

    Email:

    Celkove poradi: (5 ruznych jmen, protože 1 rider se nemůže umistit na vic mistech najednou, ze?)

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    Nejlepsi vrchar:

    Nejlepsi v bodovaci soutezi:

    Nejlepsi tym:

    Z 198 jezdcu dokonci:

    Team pro TTT:

    9 jezdcu na bednu v etapach:

    ( a opravdu 9 a každý jiny)

    0 0
    • karliner  

      Docela bych si tipnul, že na startu bude 198 jezdců, ale samozřejmě, že pravdu má Hroch.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Contador s Kreuzigerem? Porte s Konigem? Uran s Vakocem?

      Potesi Italy Pozzo nebo Aru?

      A nebo Ilnur Zakarin?

      A pro koho jsou tam u vsech vsudy spurterske etapy?

      0 0
      • bassano  

        Zdravim,

        tipy poslány už jsem se bál že letos tipovačka nebude :)

        díky za vypsání na giro se těším, pro mě je to vrchol sezony u TV

        0 0
    • karliner  

      Dokončí Adam Hansen 11. GT v řadě?

      Dojede někdo z Orica GreenEdge v první stovce GC?

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Az do nedele nebudu na mailu, ale tipy tam na me pockaji.. tak stastnou volbu

      0 0
    • Internaut  

      Trofej se rysuje…

      0 0
    • Canyon325  

      tipy odoslané hneď po spustení… riskol som to a Porteho som nedal do top5, očakávam, že zase v jednej etape vybuchne…

      0 0
      • bassano  

        ja jsem myslel uplne na to same, ale letos vypada ze ma vyjimecnou formu, tak jsem ho dal ke konci prvni 5, protoze predpokladam ze vyhori jenom castecne :)

        0 0
        • Canyon325  

          zase vzhľadom na to, akým tempom ide od začiatku sezóny, sa môže stať, že to prepálil… aj keď pri pohľade na predošlé roky a triumfy Frooma a Wigginsa s víťazstvami na Tour sa tak nemusí stať…

          0 0
    • Internaut  

      0 0
    • Memphis22  

      Tak, Gerrans do růžovýho, a kdyby Saxo nemuselo čekat na Contadora, mohlo to bejt jejich.

      0 0
      • robb  

        Jen blbni. První etapa a už bych přišel o nějaký bod v tipovačce :-D

        Astana mě docela překvapila.

        0 0
        • Amoondre  

          Neprisel, vetsina stalych tiperu ma stejne OGE jako vsichni ostatni :)

          0 0
        • Memphis22  

          Astana dobře, zato Sky na začátek hezky zvolna. Richie už zřejmě šetří síly na poslední tejden…

          0 0
    • prodi  

      Jak je to s body za etapy při TT?

      Jako první je klasifikovaný Gerans, ale první bylo vlastně celé OGE, takže když mám na etapu Matthewse, tak chci logicky 3 body:)

      0 0
    • Amoondre  

      BMC to rozjelo slusne, ale asi jim doslo :-))

      0 0
    • Kalic  

      První z favoritů out. Pozzo měl ošklivou bouračku. Jaj.

      0 0
      • McBlacky  

        asi nejhorší pád letos v pro cyklistice :/

        0 0
        • robb  

          Prý by měl být při vědomí a mimo ohrožení života.

          0 0
      • sharkeeCZ  

        http://road.cc/…ined-peloton

        Vypatlany divak a hromadny pad

        0 0
        • Delkim  

          obávám se že díky fenoménu „selfie“ a úbytku zdravého rozumu ve prospěch propagace na sociálních sítích pádů díky divákům přibyde :(

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Tohle nebylo selfie a asi ani divak. Vypatlanost nerozporuji.

            Grammar Nazi okenko: Diky by se melo pojit s pozitivnim vysledkem, aby bylo za co podekovat :-)

            0 0
            • cekanka  

              Díky, táto :-)

              0 0
            • Delkim  

              musím nesouhlasit, příspěvek jsem četl pod vlivem vedlejšího tématu „CK KOLOKRÁM…“ a tam je jeden uživatel, který by ty pády rozhodně bral jako něco pozitivního :)))

              0 0
            • Kalic  

              Grammar nazi: slovo ‚díky‘ bylo na místě, jelikož věta měla zřetelný ironický podtext :-)

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                A nebo proto, ze na BF je to sama hyena a tesise az to lehne. Treba dneska super etapa a tady mrtvo…

                NJ, jsem se nechal unest, mame doma maturanta :-) Jidas ho nezradil, ale poprsi Pallady ho nachytalo s kalhotama dole.

                0 0
                • Mountain_biker  

                  Myslíš Jidáš Iškariotský? :-)

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Jo tenhle. U kamaradova syna ve tride pry ale byl velmi popularni i Ježíš Iškariotský a jedna slecna pry se pokušela prorazit s netradicnim Ludvíkem.

                    0 0
                    • ememem1  

                      a to sme sa pred 20 rokmi celkom vazne smiali na tom, ze absolventi secondary grammar school v junajted stejts nemali ani sajnu co je to nikotinamid adenin dinukleotid fosat…

                      0 0
        • novcze  

          ******** hipsteři :)) … ale jinak vážně, chtělo ho zadržet hned na místě, zjistit totožnost a zažalovat a vysoudit náhradu škody a další újmy, idiot by si to možná příště rozmyslel.

          0 0
    • McBlacky  

      dneska zatím super etapa. V posledních letech nej etapy jsou v medium mountations. Od začátku rozstřílený na skupinky a různý taktiky a úniky. Pila skupiny favoritů, totálně parkující jezdci,…

      0 0
      • marios  

        Nemám obraz, ale podle popisu na CN to bude masakr

        0 0
      • Tomahomo  

        Chytil jsem poslední 3km, ale z toho spurtu Clarka se směju ještě teď :D

        0 0
      • bassano  

        presne tak, u dnesni etapy jsem skoro radosti zaplakal jak se krasne na to divalo, jen at to tak pokracuje

        uz vim proc s kazdy rok tesim hlavne na giro :)

        0 0
      • robb  

        Nebyla to před třemi lety podobná etapa, kde vyhořel Wiggo?

        I když těžko říct jestli to tehdy nebylo tím, že pršelo a Wiggo v těch sjezdech trucoval, že nemůže na Tour.

        Vyhrál asi Adam Hansen z úniku.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Konecne tipo! Prvni 3 etapy jel Robb Oricu, ale dnes to pustil Prodimu.

      Po 4. etape:

      1 Prodi 30

      2 Ydaho 26

      3 Tromboonen 25

      4 Glum 24

      5 Bassano 24

      6 Hroch 22

      7 Mitch 21

      8 _Zbynek_ 20

      9 Iron_Hide 20

      10 Melvin 19

      11 Fukin 19

      12 BF opicak 18

      13 Gerrard 18

      14 Amoondre 17

      15 Memphis22 16

      16 Travegoist 16

      17 Robb 15

      18 Dubys 15

      19 Dafe 15

      20 Ferry 15

      21 Avail 15

      22 Blacky 15

      23 Marios 14

      24 Canyon325 13

      25 J.Kencl 13

      26 RoDoR 12

      27 KnizeAlexej 12

      28 Fuzzy666 12

      29 Kalic 11

      30 Delkim 11

      31 SharkeeCZ 11

      32 Kulix 11

      33 Vita P. 9

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Tady je kompletni soubor s tipy, a s vysledky po prvnich 3 etapach, snad mam odkaz OK. Prosim o kontrolu tipu, ze jsem je vcera nad ranem naklepal spravne, napiste pls pokud najdete chybu.

        Par lidi tam ma jen 8 jezdcu na etapy, to proto ze v zapalu boje dali nekoho dvakrat :-)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Asi bude ten soubor potreba stahnout, ten webovy prohlizec je hrozny. Ale ja tomu moc nerozumim, treba to mate jinak.

          0 0
          • blaf  

            Hrochu neni problem v tom, ze mas ten xls na google disku? zkus to uploadnout do google docs, nikdy jsem s tabulkama v docs problemy nemel, vzdy byly krasne citelne

            0 0
      • Kalic  

        dík, koukám že na pětce GC kandidátů byla docela shoda. A kdo byl trochu odvážnější, tak si už spálil prsty na Zakarinovi nebo Hesjedalovi. No, docela mě překvapilo, že dva lidi dali Matthewse na GC :-)

        0 0
        • bassano  

          kdyz jsem tipoval tak jsem tak trochu nevedel kdo je zakarin a proc jsou na neho tak nizke kurzy a mathews mi taky prijde docela vtipny, v podstate podobne jak kdybych veril ulissimu ze prejede hory

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Mathews na GC = 3 dny v ruzovem. vzdyt pisu, Robb jede Oricu a na konci jezdiva jako Orica o Maglia Nera ;-)

            0 0
            • bassano  

              dobre, na tom neco bude ale dneska me orica stejne prekvapila ze si dovezla dva lidi v prvni skupine ja uz jsem chvilku myslel ze kreuziger pujde do maglia rosa a zase nic no, treba se v etape na abetone docka

              0 0
          • robb  

            Vyhrát tipovačku mohou nemnozí, ale užít si pár dnů slávy může každý :-)

            0 0
      • prodi  

        Jeee:)))

        0 0
      • Amoondre  

        Takze co se tyce tipovacky tak zatim nuda, body navic akorat ti co dali Greipela a PhilGila a do celkoveho Kreuzigera. Inu, tesim se jak to bude dal :)

        0 0
      • Delkim  

        díky Orice jsem sice čekal vyšší postavení, ale cíl je hlavně hned nevypadnout jako loni :)

        0 0
    • Delkim  

      už jsou první „onboard“ videa z letošníha Gira

      http://road.cc/…giro-ditalia

      0 0
    • Memphis22  

      Krása.

      0 0
      • robb  

        TOP 10

        ESP 1 CONTADOR VELASCO, Alberto (TINKOFF – SAXO) 16:05:54

        ITA 2 ARU, Fabio (ASTANA) + 2

        AUS 3 PORTE, Richie (SKY) + 20

        CZE 4 KREUZIGER, Roman (TINKOFF – SAXO) + 22

        ITA 5 CATALDO, Dario (ASTANA) + 28

        COL 6 CHAVES RUBIO, Jhoan Esteban (ORICA GreenEDGE) + 37

        ITA 7 VISCONTI, Giovanni (MOVISTAR) + 56

        ESP 8 LANDA MEANA, Mikel (ASTANA) + 1:01

        ITA 9 FORMOLO, Davide (CANNONDALE – GARMIN) + 1:15

        CRC 10 AMADOR BAKKAZAKOVA, Andrey (MOVISTAR) + 1:18

        0 0
    • daymaker  

      jestlipak jim řekli, že jedou 3 týdny… :-) dneska se do toho pěkně kluci opřeli…

      0 0
    • prodi  

      zatím mne teda překvapuje Aru… do tipovačky jsem ho bohužel nedal z důvodu jeho neviditelnosti na jaře a dopinkových kauz Astany v očekávání jeho vyhoření nebo provalení se nějaký další kauzy. Celá Astana jede moc pěkně, tak uvidíme… Pokud nebudou nějaké dramatické pády, tak trojice Aru, Contador a Porte nám snad předvedou nádherné Giro.

      0 0
      • Kalic  

        Giro se jede na 3 týdny, těžko dělat závěry takhle brzo. Třeba vydělají ti, kteří v prvních dvou týdnech ušetří nejvíce sil :-) I Alberto je jen člověk.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Jasne, zatim je to jen takove zastrasovani. Ale Uranovi to nejede, Etixx a Sky nema tym. Saxo a hlavne Astana ale hodne impresivni.

          0 0
    • tromboonen  

      Jedna mirne off-topic, nebo ani tak ne..

      Ve stredu vyrazim zpet do Italie, jedu na Gardu, mam tam nejake povinnosti (pomahat synovi, ktery jede zavody na plachetnici), ale snad se mi podari na den odjet, v relativnim okoli pojede par etap, v sobotu ITT (trochu dal), v neděli etapa do Madonny di Campiglio..

      • Ma vubec cenu tam vyrazet v ten den – a kam? Na kopec nebo do cile sev den etapy predpokladam nedostanu ani na kole ani pesky?
      • Pokud ne, najit nekde po ceste relativne zajimave misto, na ktere se daprijet po jine ceste, pusti me tam?

      Dik zkusenejsim za rady

      0 0
      • Glum  

        Na Giru nebyl problém dojet na místo na kole asi 2,5 h před průjezdem pelotonu, v úsecích už uzavřených pro auta carabinieri naprosto tolerovali průjezd cyklistů.

        Příjezd k trati po boční trase by ale byl fajn, spíš kvůli odjezdu (bude zácpa, blázinec, čekání). Moje zkušenost je před 4 lety, asi se moc nezměnilo.

        0 0
        • tromboonen  

          Tak to jsou super zpravy..

          A kde je to nejzajimavejsi, v nejakym brutal stoupani pred cilem (to bych asi musel dojet nekam, nechat auto (coz muze byt problem) a vyjet si to na kole, to by byl skvely zazitek, akorat fanousci by byli trochu zklamani, zimu jsem prosral a sezona mi diky jinym povinnostem jeste nezacla)..

          Nebo v cili, prijet treba z druhy strany (taky na kole, predpokladam, ze autem se tam nedostanu, respektive bych nemel kde zaparkovat).. jak to chodi v cili? Dostat se na nejake slusne misto bude asi na posledni chvili a s kolem problem, co?

          0 0
          • Glum  

            Stoupání je určitě zajímavější, jedou pomalu, pole bývá roztrhané, na rovině jen prosviští kolem padesátkou. V cíli je to boj o místo, chce to být na fleku hodně předem, lepší místa jsou někdy jen pro VIPs. Vloni jsem na Tour v Nimes viděl Jacka Bauera, kterého po víc než 200 km v úniku dojeli pár desítek metrů před cílem, ale podívaná někde na trati v kopci je lepší!

            0 0
          • Glum  

            No vyjíždět na kole do kopce s fanoušky kolem je smrtonosný, oni cvičně fanděj komukoliv a člověk se snaží je nezklamat, což je ovšem o infarkt… A čím víc to člověk dává, tím víc povzbuzujou – to je spirála smrti.

            0 0
      • Madtomas  

        Budu na Garde patek-utery a presne na tu stejnou etapu se chci taky podivat. Mam stejny otazky jako ty…co sem pochopil ze zkusenosti ostatnich z tour tak te tam pesky i na kole pusti, uzavira se to treba az hodinu pred planovanym prujezdem. Kdyztak opravte nekdo

        0 0
        • Amoondre  

          Je to tak jak pises.

          0 0
        • tromboonen  

          Napis mi na mail z profilu, zkusime to nejak zkoordinovat, kolo si predpokladam beres?

          0 0
          • Madtomas  

            Cau, ozvu se. Jedu s polovickou na starsim trekovym kole. Asi to spis vypada ze se tam pokusime nejak dostat autem, pripadne treba autem az nahoru a sjet neco na kole s tim ze pro auto bych potom vyjel treba jen ja atd. Vyjet si to na kole nekam treba do 3/4 pro nas asi bude moc.

            0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        A vycpanou lišku mas? Jinak je to na Giru o nicem :-)

        0 0
        • tromboonen  

          Vycpanou lisku? Rozvest prosim..

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            No normalni vycpanou lisku prece. Nebo nejaky jiny vycpany zvire, cim vetsi tim lepsi. Na Tour na Ventoux mel nekdo dokonce vycpany prase, ale to by se na kole tezko vezlo.

            Rekni detem, aby ti neco pujcili ve skole, treba jezevce.

            ;-)

            0 0
            • tromboonen  

              A jo, no tak volu, co jim budou pred kola strkat sve pritelkyne, sva zada a ruzne jine predmety, tam predpokladam bude dost, tak ja asi zustanu jen u fandeni..

              0 0
            • karliner  

              Hehe, ten čuník je z Ventoux. Sem se maníka ptal, prej je fanoušek Chavanela, škoda, že tam tenkrát nedovezl ten svůj únik :-)))

              0 0
              • Marskatin  

                A nějakou spojitost další jsi taky zjistil? Třeba, že Chavanel rád vepřové (vedle Alberta by museli běžet s býčkem), nebo že je Chavanel prase? …

                0 0
                • karliner  

                  Hele, natolik moje francouzština s tou jeho nebyla kompatibilní :-)))

                  0 0
      • karliner  

        Z mých zkušeností (Stelvio, Zoncolan) je Giro jeden velký chaos. Carabinieri a horští myslivci se začnou snažit o uzavření trasy na cílovém kopci pro pěšáky a cyklisty tak cca půl hodiny před pelotonem (autem se tam nedostaneš už od rána). Pár minut před prvním riderem jede kolona motorek a aut, která nemilosrdně doslova rozkopává diváky a vytváří koridor. Prvních cca 20 riderů projede v klidu, pak to Italy přestane zajímat, část nasedne na kola a vrací se do údolí, ti ambicioznější začnou závodit s ridery směrem do kopce (na Stelviu 2012 byl dokonce nejlepší hobík před Romčou, který jel tušímže 13…). Proti grupettu se už valí dolů masa lidí pěšky i na kole a semtam i nějaký motorhome :-)

        Takže jestli pojedeš na kole nebo pěšky, najdi si timetable etapy a cca hodinu před příjezdem si kopec projedeš v klidu, jediné trable budeš mít pokud budeš chtít projet cílem.

        0 0
    • Avail  

      zajímavá podívaná na ruku otočenou v lokti o 180

      0 0
      • Tomahomo  

        Jo, ten pohled byl hrozný, nebyl jsem si jistý jestli vidím dobře, Bejk se Strakou to nekomentovali – asi nezaregistrova­li. :o(

        Navíc AC ani neoblékl dres na vyhlášení, což nevypadá dobře.

        0 0
        • Kalic  

          Giro je letos drsný. Napřed Pozzo letí na hlavu, teď Colli obrácený loket :-(

          0 0
          • prodi  

            dle mého to bylo v rameni

            0 0
            • oberleutnant Weiss  

              Rameno má ale pochroumané Contador. Colli je ten ležící v čase cca 0:08 – 0:10 na odkazech z Youtube a na ten loket, resp. ruku otočenou v naprosto nepřirozeném úhlu, není zrovna úplně příjemný pohled…

              0 0
              • prodi  

                ale všimni si, že má biceps přirozeně směrem k ruce, proto myslím, že vykloubil rameno

                0 0
                • oberleutnant Weiss  

                  Jo – až po loket má tu ruku úplně normálně. Od lokte dál úplně blbě…

                  0 0
                  • Delkim  

                    :(

                    0 0
                    • prodi  

                      tak já nevím, mne se zdá, že vidím biceps vepředu

                      0 0
                      • Pavel  

                        Má vyhozené rameno. Stačí se podívat, jak má prsty u té levé ruky, ty jsou „správně“. Zkus si vytočit levou ruku pokrčenou v lokti za sebe… ;-)

                        0 0
      • Freeky  

        Zase pád, kvůli zábranám :/

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Tezko rict, zabrany vypadaly bez nozicek, na Eurosportu rikali neco o velkem teleobjektivu.

          0 0
          • mart910  

            Co jsem viděl tak ty zábrany se v tom místě tak o 20cm zužovali a on to tam napral

            0 0
            • Lenka.05  

              Uz je to na trubce

              0 0
            • tromboonen  

              Taky bych to videl na ten schod v zabrane, jestli a kde byl ten objektiv neni takhle zepredu moc videt..

              Ale co kua dela ruzovak tak blizko sprintu vepredu? Ja myslel, ze ti, co nesprintujou, si muzou dat vetsi odstup a stejne dostanou stejnej cas, nebo to tak neni?

              Tak kdyby musel zase domu kvuli nejake kosti, tak to bych mu nepral.. (a sobe v tipu a hlavne za tyden na kopci pod Madonnou taky ne:)

              0 0
          • Pavel  

            Sejmul ho divák teláčem…

            http://www.youtube.com/watch…

            0 0
            • buzerant  

              Ty vole „teláčem“ 0_0 tak to ne :-)))))))

              0 0
            • novcze  

              jj, viděl jsem to na Eurosportu, měli by tam udělat dvojité zábrany, protože lidi jsou paka, vystrčit teleobjektiv do cesty, kkt.

              0 0
            • domestique  

              ta zlomená ruka v lokti, to je vážně humáč

              0 0
              • Delkim  

                Contador vykloubené rameno, měl by pokračovat s bandáží

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  ..game over, pri jeho stylu jizdy do kopce ze sedla.

                  0 0
                  • iron.hide  

                    :(

                    pozzo out,

                    conti out,

                    uran v prdeli.

                    asi som mal dat do tipovacky radsej kreuzigera

                    0 0
                    • Melvin  

                      Jsem ho tam původně měl, ale pak jsem tam místo něho hodil Pozzoviva. Nadruhou stranu dobra příležitost pro Romana, letos mu to jezdí dobře.

                      0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Prodi stale v ruzovem, ale jestli ustoji vykloubene a nahozene rameno, nevim nevim. Dotira na nej Tromboonen (Pelucchi, hmm) a Fukin; Greipel v bodovacim poradim trochu zamichal.

                      Vzadu Kalic oblekl Maglia Nera, situace se tam ale meni kazdym dnem.

                      po 6. etape:

                      1 Prodi 69

                      2 Tromboonen 66

                      3 Fukin 64

                      4 Travegoist 63

                      5 Mitch 60

                      6 Delkim 58

                      7 Fuzzy666 58

                      8 Bassano 56

                      9 Iron_Hide 55

                      10 Blacky 55

                      11 SharkeeCZ 55

                      12 Ferry 53

                      13 J.Kencl 53

                      14 _Zbynek_ 52

                      15 Gerrard 51

                      16 Melvin 50

                      17 BF opicak 50

                      18 Dubys 49

                      19 Robb 48

                      20 KnizeAlexej 48

                      21 Memphis22 47

                      22 RoDoR 44

                      23 Avail 44

                      24 Canyon325 43

                      25 Dafe 43

                      26 Kulix 41

                      27 Vita P. 40

                      28 Hroch 40

                      29 Amoondre 37

                      30 Glum 34

                      31 Ydaho 33

                      32 Marios 29

                      33 Kalic 27

                      Soubor

                      Pridal jsem tam listy s vysledky tipovacky z predchozich 3 rocniku, pro zajimavost.

                      0 0
                  • daymaker  

                    vyhraje… doufám… :-)

                    0 0
                  • Glum  

                    Jet dnes 264 km se včera vyhozeným ramenem, to je docela soda. Myslím, že El Pistolero bude dneska během etapy hodně přemýšlet, zda má vůbec pokračovat.

                    Diváci teda neuvěřitelný, asi jediný, co by mohlo zabrat, je kretena na fixce a borce s teleobjektivem exemplárně zažalovat a nechat je zaplatit škody (materiál, zranění, ušlý zisk jezdců). A možný dvojitý plůtky ve finiši.

                    0 0
                    • jonti  

                      Jde o to jak moc to je vyhozené, taky jsem měl letos natržená vazi v ramenu a jezdit s tím opatrně šlo.

                      0 0
                      • daymaker  

                        údajně se mu to vrátilo hned zpět a pak si to podruhé vyhodil, když šel na vyhlášení(proto to divadlo v přebíráním růžového dresu)… bolí to jako prase, uvidíme.. je to bojovník…

                        0 0
                        • karliner  

                          Já bych se nebál. Dá si s kamarádama pár steaků nebo přidá do svého microdosingového koktejlu něco ostřejšího…

                          0 0
                    • karliner  

                      Aby pak diváci nezačali hromadně žalovat všechny dopery za psychickou újmu a sázkaři za promarněné výhry a ušlý zisk z investování vý­her.

                      0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        ..poradatele divaky, jezdci poradatele, tipari dopery, doperi staje a karliner me…

                        Podle fotek jsou ty bariery vysoky vic jak po ramena.

                        0 0
                        • karliner  

                          Je pravda, že naprosto bezprecedentním rozhodnutím od zeleného stolu jsem přišel o vítězství, zatímco flagrantní porušení zásadních pravidel od jiných účastníků byla tolerována. Tu žalobu si ještě nechám projít hlavou a na opakování ceremoniálu budu rozhodně trvat!

                          0 0
    • robb  

      Copa to tam dneska jedou za klasiku? Bertík jim asi poděkuje.

      0 0
      • McBlacky  

        jaká klasika, loženej vejlet: avg pod 35 na rovinatý etapě :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Tak za tempo je zodpovedny Saxo, a pro nej a AC cim min tim lip dneska.

          0 0
        • robb  

          No ne, proč 264 a ne jen 164? To se pořadatele asi upsali :-)

          0 0
          • bassano  

            to víš, na sever do dolomit je to ještě daleko, občas si musí dát delší přesun, to přece není na škodu když si můžou o pár hodin více popovídat na trati

            0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Po 7 etape Viviani zpet v maglia Rossa, a tromboonen se dotah na Prodiho= ten se ale nevzdava. Ydaho zpatky v Nera.

        1 Prodi 69

        2 Tromboonen 69

        3 Travegoist 66

        4 Bassano 65

        5 Iron_Hide 64

        6 Mitch 61

        7 Fukin 58

        8 Blacky 56

        9 Ferry 55

        10 J.Kencl 54

        11 Delkim 53

        12 Fuzzy666 53

        13 KnizeAlexej 51

        14 Melvin 50

        15 BF opicak 50

        16 Dubys 49

        17 SharkeeCZ 49

        18 Robb 48

        19 Memphis22 48

        20 _Zbynek_ 46

        21 Avail 45

        22 Gerrard 45

        23 RoDoR 44

        24 Canyon325 43

        25 Dafe 43

        26 Vita P. 41

        27 Kulix 41

        28 Glum 40

        29 Amoondre 39

        30 Hroch 34

        31 Marios 32

        32 Kalic 27

        33 Ydaho 27

        Dalsi update az v nedeli, jsem mimo.

        0 0
    • Trainman  

      Slagter zatím dnes ve velkém stylu. Až mě mrzí, že jsem ho na etapu nakonec nedal místo Hesjeho :)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Ja te ale nemam v tabulce?

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Poradi po nedeli- uplne stejne jako po sobote a po pondeli. V ruzovem Ironhide, v cernem Ydaho neprijemne zraje na DNF.

        1 Iron_Hide 67

        2 Travegoist 66

        3 Bassano 65

        4 Tromboonen 63

        5 Mitch 61

        6 Fukin 58

        7 Prodi 57

        8 Blacky 56

        9 Ferry 55

        10 Delkim 53

        11 KnizeAlexej 53

        12 Fuzzy666 53

        13 J.Kencl 51

        14 Melvin 50

        15 BF opicak 50

        16 Dubys 49

        17 SharkeeCZ 49

        18 Canyon325 48

        19 Memphis22 48

        20 Avail 48

        21 _Zbynek_ 46

        22 RoDoR 44

        23 Dafe 43

        24 Robb 42

        25 Vita P. 41

        26 Kulix 41

        27 Gerrard 41

        28 Glum 40

        29 Amoondre 39

        30 Hroch 34

        31 Marios 32

        32 Kalic 27

        33 Ydaho 27

        0 0
    • daymaker  

      trochu off topic, co předvedl Sagan dneska na CA, to bylo něco… :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nebyl by prosím nějaký odkaz na sledování Gira na netu ? ČT4 radši bude vysílat golf a poker a Eurosport nemáme :/

      0 0
    • Kalic  

      Viděli jste Porteho motorhome? Když Richie na Giru vybouchne v nějaké etapě třetí týden, tak mu to dají pěkně sežrat, že ho tak obstakují :-)

      0 0
      • McBlacky  

        zatím se Sky výrazně šetří a přeměřování pér ve velkým stylu předvádí pouze Oleg s Igorem. Tzn má dost velkou šanci, že i když nebude mít extra den, team ho podrží.

        0 0
      • tromboonen  

        Ma to pekny, UK-komentatori tomu nekdy rikaj The Porte Cabine, jako ze rym na porta-cabine, coz je ToiToika… jestli mu to pomuze, tak proc ne, ale musi mu tam byt smutno (jestli k nemu nechodej vsichni parit, coz by zase poprelo ucel).. a teamovemu duchu to moc neprospeje, kdyz je leader furt nekde zavrenej a mezi sebou v hotelu se bavi jen ostatni.

        0 0
        • McBlacky  

          tak hlavně si představ tu logistiku, když by najednou jezdilo navíc 18 motorhomů pro leadery. Nebo i víc páč jsou teamy co maj GC i sprintera atd :)

          0 0
        • Delkim  

          tipuji že na TdF to nafasuje Froome

          0 0
        • Tina  

          Zavretý tam stále nie je. Chodí tam vlastne iba spať. Treba si prečítať aj článok ;)

          The idea is that Porte will be relieved of the stress of having to sleep in a different hotel every night, and avoid picking up illnesses. Porte joins the rest of the team at every other time, including meals.

          0 0
          • tromboonen  

            No to je mi jasne, ze nezere TV dinners z mikrovlnky zavrenej v tom americkym korabu, ale jedna vec je poveceret s teamem, poslechnout si DSko a zmizet do bydliku a druha delat si na hotelu srandicky a tmelit team, nejak si nedovedu predstavit, ze by se Wiggo nechal do neceho takoveho izolovat, Froom jo, ten urcite..

            0 0
            • mr.ricardo  

              Zrovna sir Bradley ma rad svuj klidek, na pokoji chce byt sam, aby mu nikdo nerusil jeho system a ritualy, i trening ma vicemene svuj individualni.

              0 0
        • Breakpain  

          To myslíš vážnš, že by mu tam bylo smutno? To doufám né ;)

          0 0
          • jonti  

            Myslíš, že mu třeba objednají místní masérky?

            0 0
            • Breakpain  

              Ne, myslel jsem to tak, že když mám „práci“ … pro něj to je práce, tak mám rád klid, abych si vyčistil hlavu. Tzn. naopak bych chtěl být sám, abych si vyčistil hlavu a připravil se na další závod :-) …

              0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Ze by je dneska nechytili? :-)

      Gatto defekt, no to je k nas…

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        A Porte dtto.

        0 0
        • Delkim  

          star of the day Porte, nejprve hvězdná chvilka v TV s karavanem a pak defekt a 30s v čoudu :(

          to má Leo radost, teď si Sky asi mákne :)

          0 0
          • Canyon325  

            konig mal radšej ostať v balíku, ak náhodou porte vybuchne v treťom týždni, zbytočne stratil necelú minútu… aj tak mal porte problém stíhať vôbec vlastným domestikom, keď ho doťahovali späť, miestami si to tam ťahal sám :)

            0 0
            • karliner  

              Konig v balíku zůstal a nic neztratil ty mudrlante :-)

              0 0
            • Tina  

              Koning predsa na Ričiho nečakal.

              0 0
              • Canyon325  

                :) jáj tak sorry, nejak som to prehliadol… tak nakoniec 10-ty v GC zo stratou 2:30, takže to nie je až také hrozné…

                0 0
                • McBlacky  

                  cože? 2:30 to je smrt už téměř, jestli to nestáhne výrazně v časovce tak může růžováku zamávat

                  0 0
                  • Tomahomo  

                    10. je Leo(2:30), Porte je 12. 3:09

                    0 0
                  • Canyon325  

                    myslel som Koniga… toho by som ako favorita na ružový dres rozhodne nedával (aspoň zatiaľ)… v momentálnej top10 v GC nie je úplná špička, dá sa očakávať, že odtiaľ niekto počas tretieho týždňa vypadne (napr. Amador, Visconti, niektorý z „domestikov“ Astany :)), takže pokiaľ Konig zvládne horské etapy+nestratí veľa v časovke, mohol by sa posunúť vyššie…

                    0 0
      • robb  

        Všichni asi čekali jestli Saxo nepůjde na čelo a nestáhne jim to. Holt to chlapci prokaučovali.

        0 0
    • Tina  

      Riči klesol až na 12. miesto so stratou 3:09 na AC potom ako dostal 2 minúty za prijatie cudzej pomoci. Game over. :/

      0 0
      • Amoondre  

        hmmm

        http://www.cyclingnews.com/…-two-minutes

        UCI rule 12.1.040 prohibits “non-regulation assistance to a rider from another team” with a two-minute penalty and a fine of 200 Swiss Francs for a first offence, while a rider risks outright disqualification in the event of a fourth such infraction during the same stage race.

        0 0
        • Kalic  

          hmmm.

          Porte’s illegal wheel change was not captured by television cameras but it appears that the Tasmanian inadvertently provided the commissaires with the evidence they needed to punish infraction by tweeting his thanks to Simon Clarke immediately after the stage, and later retweeting a photograph of his fellow countryman in the act of giving him his front wheel.

          0 0
          • karliner  

            A pak že kopačky jsou na rozdíl od cyklistů vypatlaný :-DDD

            0 0
            • Tina  

              Ale toto nebolo odhalené na základe foto čo dal Porte na Twitter. On sám seba predsa nefotil. Fotky sa objavili na nete hneď po skončení etapy a v tom čase bol Riči ešte asi na valcoch.

              “Within three minutes there were pictures circulating on the internet of the rider Clarke giving him a wheel.”

              0 0
              • karliner  

                A kdo teda tweetnul to poděkování Clarkovi okamžitě po etapě?

                0 0
                • Tina  

                  Čo znamená okamžite?

                  Vegni dismissed the idea that other teams had alerted the commissaires to the infraction, pointing out that images of the wheel change were circulating on the internet almost as soon as the stage had finished.

                  0 0
      • Avail  

        to už nebude mobilhome, od teď karimatka a spacák

        0 0
        • Delkim  

          Leo nástup do karavanu :)

          0 0
          • Avail  

            nechápu na čem to sky jezdí, na každý poslední GT, něco s gumama, ve sjezdech padají lídři jak švestky a ted po marketing masáži, jak jsou hajtek, defekt v tom nejhoršim možným místě a navíc školácká chyba s cizí pomocí..

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Veloflex ;-)

              Tohle je totalni selhani celyho Sky, s jejich slavnym durazem na kazdy detail.

              No aspon to bude zajimavejsi, protoze bude muset utocit.

              0 0
              • Avail  

                bezpochyby, ale 3:09 Conti/Aru už nepustí

                0 0
              • Glum  

                Souhlas. A dotaz: etapu jsem neviděl a pravidla moc neznám, ale nešlo po defektu sundat z kola domestika z teamu a dojet s balíkem? Ta cizí pomoc je definovaná jako „od jezdce jiného teamu- Art. 12.1.040. Non regulation assistance to a rider from another team“ nebo obecně „jakákoliv pomoc mimo mechanický vůz“? Přesednutí na jiné kolo vidím tak na 10–15 sekund, to by možná dojeli i přes rychlost balíku v závěru. A i kdyby ne, ten zásek nebude tak velkej…

                Nějak nechápu…

                Porteho bych ale neodpisoval, v časovce může urvat kus zpátky a dva týdny jsou ještě před námi (nimi). A je fakt, že bude muset útočit a ne v klídku sledovat El Pistolera a Arua.

                0 0
                • obda  

                  Jo, kolo jezdce z týmu by bylo ok (a běžně se to děje).

                  0 0
                  • Glum  

                    Takže to ve SKY bylo: „Hele Ričí, fakt ti to svoje nepučim, ty bys mi zaprděl sedlo, až budeš honit balík…“

                    0 0
            • iron.hide  

              to je fakt, Sky ma furt nieco. Od Porteho sa to dalo cakat, ze zase vybuchne. ak chce jazdit top 5 na GT, tak taketo zakladne pravidla musi ovladat.

              Froomovi zase staci aj mensi pad a ta jeho krehka telesna schranka nic nevydrzi. Uz asi nebudem verit Sky v tipovacke, ani na Tdf.

              0 0
              • tromboonen  

                Ja teda pravidla tak dokonale neznam, ale za tohle by meli davat spis cenu fair play (OGE), ne? Dneska jsem nic nevidel a nestiham videt, netusim, jak se to semlelelo, ale co je kua spatneho na tom, kdyz dostane kolo od nekoho kdo tim zkazi zavod sobe, jako ze by tim ziskal minuty na soupere? Asi tezko.. ve fotbale kdyz se nekdo neskaci pote co kolem na 10cm probehne spoluhrac tak je oslavovanej jako spravedlivej a tady tohle? Kdyby si tim nejak neferove pomoh..

                0 0
                • iron.hide  

                  najvacsia sranda by aj tak bola keby OGE mali jazdca v top 3 :)

                  Porte by z toho vysiel ako najvacsi debil a uz by ho nikdy nikto nenominoval ako jednotku na grand tour.

                  Ale aj tak je to jeho blbost. Este to dal aj na Twitter :D omfg.

                  Skoda ze Leo straca az tak moc.

                  0 0
                • destr  

                  Já si taky myslím, že je to v pohodě. Bohatý týmy by měly moct jezdit v dvaceti lidech a ty chudší a z nižší kategorie třeba v šesti. Ať maj všichni stejný podmínky.

                  0 0
                  • Amoondre  

                    Co ma tohle spolecneho s rozpoctem tymu?

                    0 0
                    • Kubajsu  

                      Určitě to byla ironie, poukazující na nutnost existence tohoto pravidla…

                      Jinak by si ty bohatší klidně mohli dovolit jet třeba ve 2–3 týmech, což by byla dost nesportovní výhoda…

                      0 0
                      • tromboonen  

                        OK, teoreticky pripustmne moznost ze by si treba Oleg pod nejakym pseudonymem a pres Off-shore firmu koupil jeden az dva dalsi teamy (hovado je na to dost velky)… Urcite by byl dost poucen na to, aby jim zakazal, aby jezdec z tymu 2 a 3 daval nekomu z jednicky kolo… ale zato na spici by se stridali podle toho co by team 1 potreboval, nebo naopak zpomalovali balik, ci vytvareli silne spolupracujici uniky.. a proti tomu tam pravidla jsou?

                        Jsem to nestudoval, jen se ptam, kdyz vsichni obhajuji pomerne tvrdou penalizaci za ocividny akt dobre vule (asi nejlepsi duvod co jsem cetl byl, ze Clarkey by to kolo treba Aruovi nedal, tak aby to bylo spravedlivy, ale i to trochu kulha, podle me)… a pritom nejaka domluva mezi spratelenymi nebo podobne umistenymi teamy, my vam dneska pomuzem atd., to prece obcas bezne probehne, dokonce to zminuji v prenosech, ze DS zavola DS a vyjdou si vstric, ne?

                        V cem je pak rozdil mezi timhle a tou hypo situaci s Olegem vyse – a jak te hypo situaci brani to pravidlo za ktere dostal flastr Ritchie? To mi nejak nesedi..

                        0 0
                        • daymaker  

                          docela srozumitelně o tom na Idnes psal Janout… prostě to má význam… tým, který nemá GC kandidáta dostane po dohodě bakšiš a začne makat pro jiný manšaft atd. prostě Porteho blbost, i když zabalena do balíku přátelství a fairplay… :-(

                          0 0
                          • tromboonen  

                            Tak za baksis to asi nebylo, to je snad jasny, MF Dnes nectu, ale porad je tam ten rozpor mezi tim, co udelali tihle dva a mezi tim, co se pomerne bezne (natolik ze o tom mluvi komentatori) deje mezi tymy v ramci rezie jednotlivych etap – tam bych si ty baksise predstavit dokazal, a presto na to nejsou pravidla, pokud vim..

                            0 0
                            • obda  

                              Zasadni rozdil je ten, ze tohle se da jednoduse nadevsi pochybnost prokazat. A je tam i ta tradice – známá historka Eugene Christophe a kovářská výheň.

                              0 0
          • Trainman  

            Myslím si, že úspěchem je už to, že ho nestáhli k Porteovi na dojíždění k Maglia Rosa Group po defektu.

            0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        S presuny v GC a puntikach mame noveho lidra v ruzovem, Mitche.

        Ydaho bohuzel zustal posledni. Game over. :/ A k ruzovemu bylo tak blizko…

        1 Mitch 61

        2 Travegoist 58

        3 Iron_Hide 57

        4 Tromboonen 55

        5 J.Kencl 51

        6 Bassano 51

        7 Fukin 50

        8 Canyon325 48

        9 Avail 48

        10 Ferry 47

        11 Prodi 45

        12 KnizeAlexej 45

        13 Gerrard 45

        14 Robb 42

        15 Melvin 42

        16 BF opicak 42

        17 SharkeeCZ 41

        18 Memphis22 40

        19 Blacky 40

        20 _Zbynek_ 38

        21 Delkim 37

        22 Fuzzy666 37

        23 Kulix 37

        24 RoDoR 36

        25 Amoondre 35

        26 Vita P. 33

        27 Dubys 33

        28 Hroch 30

        29 Glum 30

        30 Marios 28

        31 Dafe 27

        32 Kalic 23

        33 xxx Ydaho 19

        0 0
        • ydaho1  

          No pěkně.

          To mám za to, že jsem nechtěl dát toho španělskýho kašpara na první místo. Favorita na win dá jen sralbotka nebo uplakaná holka, ne? Můj oblíbenec Pozzo najede ve sjezdu na křečka, jasnej vítěz Urán začne s virózou a Porteho nemaj rádi jeho ředitelé a ani jeho domestici. A rozhodčí už vůbec :-)

          From hero to zero. From pink to bling.

          Urán stejně vyhraje!

          Případně top five bude Astany. Asi tak na měsíc. Tož se tu mějte pěkně.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Jak kdyby to psal karliner :-) Nema na tebe spatny vliv?

            To je jako Gatto, dneska jel na win a pak pichnul, ve frustraci dojel predposledni a koupil 8 a pul minuty…

            0 0
            • ydaho1  

              Vzhledem k tomu, že má kariera cyklisty je pryč, obě kola na hřebíku a jeho jsem neviděl tak 5 let, nebude to tím :-)

              Čekal jsem, jestli se Gatto chytne zrcátka, pokuta by za to stála.

              0 0
        • Kalic  

          Nevidím to dobře. Pozzo out, Porte nakupuje, experiment se Zakarinem nevyšel, Aruovi, kterýho jsem se letos rozhodl ignorovat, to jede. Navíc si dnes moje početná banda spurtérů nechá hloupě utýct únik. Viděl bych to taky na dnf :-(

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          sheet

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak Zakarin… nepripada vam ze ma moc vysoko sedlo?

      V HippoTipo zmeny jen kosmeticke, ruzovou drzi Mitch, ale rysuje se silna trojka s Travegoistem a IronHide . Vzadu to bezpecne kotvi Kalic.

      1 Mitch 61

      2 Travegoist 61

      3 Iron_Hide 60

      4 Tromboonen 55

      5 Bassano 52

      6 Avail 51

      7 J.Kencl 51

      8 Fukin 50

      9 Prodi 48

      10 Canyon325 48

      11 Ferry 47

      12 Gerrard 47

      13 KnizeAlexej 45

      14 Robb 42

      15 Melvin 42

      16 BF opicak 42

      17 SharkeeCZ 41

      18 Memphis22 40

      19 Blacky 40

      20 Fuzzy666 40

      21 Kulix 40

      22 RoDoR 39

      23 _Zbynek_ 38

      24 Amoondre 38

      25 Delkim 37

      26 Vita P. 36

      27 Dubys 33

      28 Hroch 30

      29 Glum 30

      30 Marios 28

      31 Dafe 27

      32 Kalic 23

      0 0
      • iron.hide  

        skoda ze som posral tu timovu casovku, uplne som zabudol na Oricu. Orica je pritom na timove casovky jasna jednicka :/

        0 0
      • Trainman  

        Tohle si musím zapsat do deníčku, Top 3 v tipovačce na BF už pro mě něco znamená (po minuloročním boji o Maglia Nera :D ). Každopádně bude hůř, mám úplně mimo natipováno na trikoty :( Zakarin kick ass!

        0 0
      • Delkim  

        ten Zakarin je koukám ještě hubenější než Froome, několik cm navíc a přitom pár kg dole… aktuálně prý 65 kg na 187 cm, z něho by Yuru trefilo :)

        0 0
      • bassano  

        mimochodem, je nejaka sance sejit se a popovidat o prubehu gira napr v revnicich nebo kdekoliv? jsem pro kazdou spatnost a rad bych si popovidal s jedinou skupinou lidi v CR se kterou se da resit silnicni cyklistika a giro d italia

        dekuji za navrhy :)

        0 0
        • McBlacky  

          dost často se jezdí na večerní kafe a skleničku do Fontány nebo na pár kusů do MMX ;)

          0 0
    • Memphis22  

      Letos teda slušná bída. GC je vždycky loterie, ale že mi absolutně nevychází etapy a ze sprinterů se chytli jen Matthews s Greipelem, to jsem teda nečekal.

      Ale je na co se dívat.

      0 0
      • iron.hide  

        jakze sa chytli jen Matthews a Greipel? koho si tam mal okrem nich?

        ved uz vyhral aj Viviani, aj Ulissi – obaja su tiez sprinteri.

        napriklad ja som vobec nedal Greipela, lebo som myslel ze je uz mimo formy.

        este nech sa znovu utrhne Rogers, tak ako minuly rok, a som vysmiaty :) a samozrejme AC a Aru v horskych etapach.

        0 0
    • Tina  

      AC bez prilby v dnešnej etape. Podľa pravidiel by vraj mohol byť jazdec bez prilby diskvalifikovaný.

      0 0
      • Darkson  

        jsem zvědav, zda budou organizátoři stejně striktní a papežští jako v případě Porteho:D

        abychom najednou neměli v závodě namísto dvou domestiků dva lídry:)

        0 0
      • vitan  

        prý kvůli deště a úpravě oblečení byli více benevolentní:)

        0 0
      • daymaker  

        to by mohli Giro letos už odpískat… :-)

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Rider taking off the mandatory helmet during the race: disqualified and 100 (CHF fine)

        Tady jsou pravidla , od str. 10 tabulka poruseni pravidel a trestu. Nedovedu si predstavot ze by se vsechno striktne dodrzovalo.

        0 0
        • karliner  

          Tady vidím rozdíl mezi fotbalem a cyklistikou, cyklistika má pravidla popsaná na stohu papíru, kterým nikdo nerozumí, většinu z nich nikdo ani nezná, natož aby je dodržoval a když náhodou někdo jejich dodržování vyžaduje, tak se z něj okamžitě stane vyvrhel. Ve fotbale jsou pravidla zhruba na jedné A4 (+ tedy stoh papíru s jejich výkladem), ale dodržují je víceméně všechny všichni.

          0 0
        • McBlacky  

          nejdůležitější pravidlo je stále ´dont get caught´

          …AC tu helmu prominuli… asi hlavně proto, že by jinak Giro ztratilo 90% sledovanosti. Lidi ve světě skutečně nezajímá jak by si Aru dojel v klidu pro růžovku a za ním se strhla bitva domestiků a smolařů

          0 0
    • Amoondre  

      docela zajimavy nazor

      Opinion: Porte and Clarke well-intentioned but rightly penalised

      http://www.cyclingnews.com/…ly-penalised

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Gilbert jak zamlada, Conta utoci- asi ho to rameno az tak netrapi, a Aru opet nestiha, na nej a hochy z Astany jsem tedy zvedav.

      Po 12. etape v ruzove Travegoist/Trainan, Kalic drzi Maglia Nera, jen jestli si ji nevzal moc brzo, aby vydrzel az do konce.

      Opicak se zatim chytre drzi v zavetri pelotonu, jsem zvedav jestli pres vikend zautoci ;-)

      1 Travegoist 64

      2 Mitch 63

      3 Iron_Hide 62

      4 Tromboonen 58

      5 Fukin 55

      6 Bassano 54

      7 Canyon325 53

      8 J.Kencl 53

      9 Gerrard 53

      10 Avail 51

      11 Prodi 50

      12 KnizeAlexej 50

      13 Ferry 49

      14 Melvin 47

      15 Memphis22 45

      16 Robb 44

      17 BF opicak 44

      18 SharkeeCZ 43

      19 Blacky 42

      20 Fuzzy666 42

      21 Kulix 42

      22 RoDoR 41

      23 Vita P. 41

      24 _Zbynek_ 40

      25 Amoondre 40

      26 Delkim 39

      27 Dubys 35

      28 Hroch 32

      29 Glum 32

      30 Marios 30

      31 Dafe 29

      32 Kalic 25

      0 0
    • Delkim  

      Contador pád těsně před 3 km zónou

      0 0
      • Delkim  

        možná rozšíří o těch pár set metrů tu ochrannou zónu? i Konig tam byl

        0 0
        • McBlacky  

          no já bych si na to nevsadil. Jsou to Italové, Aru je na čele…

          zůstal tam teda i Porte a to daleko víc než AC. Uran netuším

          za mě by měli dávat čas pro GC na 5to go u rovinatých etap a pak by mělo být fuk kdo kdy dojede. Jinak to je každý rok na každém etapáku, že se to několikrát vysype na posledních km sprint etap. Z pohledu jezdců co je sprint nezajímá dost ruleta.

          0 0
        • Tomahomo  

          Takže nerozšířili, pokud to následně nezmění, 1. Aru 3. Roman

          0 0
        • Delkim  

          podle prvních info Porte i Konig cca. 2 minuty mínus a Contador kolem 40 vteřin, Aru je pink

          0 0
          • mart910  

            Na Gazzette neni Leo ve vysledcich dojel nebo ne ? ja jsem to nevidel tu etapu

            0 0
            • Delkim  

              dojel, ale měl půjčené kolo od někoho jiného, tak možná díky tomu je zatím uvedený pod jiným jménem?

              0 0
              • mart910  

                jojo uz to ctu odajne pod jmenem Salvatore Puccia. Co Sky dela ze si to nedokaze pohlidat ach jo :/

                0 0
              • Delkim  

                .

                0 0
              • mart910  

                Tak ted ctu ze Contador si to dojel po padu co to slo a kluci ze Sky jeli pohodicku, asi si mysleli ze jsou v ochrane zone, to je otresne to vedeni Sky takto si projebat zavod..

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Z Königova facebooku:

                  „Pro upresneni situace, hodne lidi se ozyva ze jsme amateri atd… Ze jsme to do cile vypustili…s Richiem jsme dojeli oba na pujcenych kolech o dve cisla vetsi ram nez mame takze jsme jeli posledni 3km pouze ze sedla a samozrejme jsme nic nevypustili

                  Doporucoval bych nekterym si nejdriv zjistit fakta a pak plivat… Jinak sme tym amateru co dvakrat vyhral Tour… ???

                  Dekuju vsem za zpravy podpory! Bojujem dal! A ty český vlajky jsou proste nejhezci!!“

                  0 0
                  • iron.hide  

                    "Jinak sme tym amateru co dvakrat vyhral Tour… "

                    to uz sa tak skoro nezopakuje. Porte sa ukazal ako lider uplne nanic, a Froome je moc krehky a vyradi ho aj mensi pad. Mali by kupit niekoho noveho.

                    Porte si dnes zranil koleno, v zajtrajsej casovke bude mat problem.

                    0 0
                    • bassano  

                      nemyslim si ze sky uz patri do srotu froome klidne o tu TDF bojovat muze i kdyz mu moc neverim na vin ale hlavne by me zajimalo co ma konig spolecneho se sky ktera dvakrat vyhrala tour :)

                      taky jsem zvedavy jak froome preklepe ty kostky co jsou letos na tour

                      0 0
                      • robb  

                        No jo, ale minulý rok se na ty kostky ani nedostal. A tenhle rok stráví v Holandsku, Belgii a v severní Francii asi šest dní. Na ten první týden se opravdu těším, jestli to budou podobné profily jako minulý rok v Yorkshiru, tak to bude super.

                        0 0
                      • Amoondre  

                        taky me zaujalo to vyjadreni Koniga, ze ONI jsou tym co 2× vyhral tour. On urcite ne.

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Jo, taky si myslím, že tohle si měl nechat pro sebe, ale jinak nikdo nevíme, jak to tam vypadalo. Takže bych si tyhle soudy taky nechal pro sebe.

                          0 0
                  • marius  

                    Fandim ceskum jezdcum, ale tohle uvazovani je spatne. Navic co bylo videt v televizi tak to dojizdel do cile strasne laxne. Velka chyba.

                    0 0
                  • Marskatin  

                    Zaujala mě ta poznámka, Ÿe jeli oba na o dvě čísla větších kolech. Tím myslel 2 cm, dva palce nebo co?

                    Tak jsem se díval jesti má někdo z týmu postavu van sumerena:) nebo jak si vlastně výskově stojí. Porte je malý (173) tam je pravděpodobnost vétšího kola možná, leo má 178 a v současné skladbě není nikdo vysší než 182/3 cm. Každý má jinou postavu a jinak dlouhé nohy, ale nevím jestli to byla opravdu taková tragédie nebo v danou chvíli bylo v hlavě.

                    0 0
                    • Avail  

                      profík by ty 3 km měl dojet i na bmxku

                      0 0
                      • McBlacky  

                        ale ne na plnej plyn. Si zkus jet se sedlem o 1cm níže – neschopnost podat max výkon. Nebo naopak o 2cm výše a uvidíš sám.

                        navíc to není o celkové výšce ale o tom jak vysoko je rozkrok, to může u dvou jezdců se 180cm výšky být i rozdíl 5cm bez toho aby to byl extrém.

                        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Letos jsou to spis kuzelky nez co jineho… jak lonska Tour. Zas padaj vsichni krome Astany.

        0 0
        • Tanabe  

          Nevim to zatim je to Giro tezce pod taktovkou komisaru a ti rozhoduji podle mne az moc prisne ( Porte defekt 2 minuty penalizace za pujceni od jineho tymu a tedka pad z blbobosti 200 metru pred ochranou zonou)

          0 0
          • bassano  

            bez ohledu na to jak stupidni pravidlo to je penalizace byla naprosto spravna, jsou to pravidla a plati snad pro vsechny tak proc neschopnost sky a porteho samotneho svadet na komisare (kdyz uz tak bych to svadel na UCI a jejich nesmyslne pravidla)

            stejne jako s ochranou zonou, je sice velka skoda ze takovy zavod ztratil jednoho z favoritu protoze spadl tesne pred ochranou zonou, ale contador spadl uplne stejne, tossato mu hned dal kolo sedl na to a dojel do cile co to slo, byl dost zkuseny a mel pri sobe kvalitniho domestika tak ztraty limitoval

            porte stal na ceste a cumel co se bude dit, misto aby vzal neci kolo a dojel na nem prestoze tam mel 4 kolegy za to si muze opet on sam

            nebudou prece kvuli nejakemu portemu menit pravidla za pochodu, neni to poprve ani naposledy co se tohle stalo

            presto kolik mel contador smuly tak pokud se nic dalsiho nestane, zitra si veme trikot zpet a doveze si ho do milana zkusenoti opravdu delaji hodne

            0 0
            • destr  

              Asi tak, proč Contador dostal 40s a sky 2 minuty? Stejnej pád, stejná vzdálenost do cíle. Za to rozhodčí nemůžou.

              0 0
              • McBlacky  

                ono taky záleží jak jsi rozbitej. AC to skoro dobrzdil, takže byl v klidu. Kdo se rozmáznul v tý kaši kolem 50km/h rovnou tak potřebuje taky trochu času dostat se z šoku.

                0 0
    • Trainman  

      Věřím, že to je jen zmatek na steephillu, protože jinak je Konig out of GC top 20, ačkoliv podle live streamu dojel ještě před Portem.

      0 0
      • mart910  

        je 15 a ma +5:24

        0 0
      • mart910  

        +4:24 sorry

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Tak ti ruzova dlouho nevydrzela. Ale zitra se to zas presype. Kalic skokanem, z posledniho na 13. misto.

        Po 13. etape

        1 Dubys 60

        2 Glum 50

        3 Iron_Hide 47

        4 Amoondre 46

        5 Prodi 45

        6 Tromboonen 44

        7 Travegoist 44

        8 Mitch 43

        9 Hroch 41

        10 _Zbynek_ 41

        11 Marios 41

        12 Bassano 41

        13 Kalic 39

        14 Dafe 39

        15 Fukin 39

        16 Canyon325 36

        17 Gerrard 36

        18 Melvin 34

        19 J.Kencl 34

        20 Ferry 32

        21 Memphis22 31

        22 Avail 31

        23 BF opicak 31

        24 KnizeAlexej 30

        25 Fuzzy666 30

        26 Robb 28

        27 Blacky 28

        28 RoDoR 27

        29 Vita P. 27

        30 Delkim 25

        31 SharkeeCZ 23

        32 Kulix 22

        0 0
        • bassano  

          Jinak s trochou stesti bude po casovce GC na prvnich trech mistech presne tak jak jsem psal Contador, Uran, Aru, aspon bych si taky uzil jeden den slavy v maglia rosa, pokud se do toho nepriplete kreuziger nebo cataldo :)

          0 0
        • karliner  

          Hehe, kulix na chvostu :-)))

          To je ta Chlastana…

          0 0
          • kulix  

            zajíce počítej až po honu !!! ty CHLASTANO :)

            jinak Kyrienku jsme na casovku netipoval, spíš do úniku …

            PS: jsem doma s penicilinem a tak nemohu mrznout u krajnice na Finestre :( :(

            0 0
    • daymaker  

      teda co předvádí Sky letos na Giru, to je vrchol amatérismu… :-( bohužel i pro Lea. 10 to go a Astana i Saxo vyrovnání vpředu, jenom Sky po celém balíku, Porte sám… po pádu AC hned bere kolo od borce z týmu a maže na krev do cíle, Sky boys stojí a koukají kolem sebe… při dojezdu jim chyběl akorát doutníček… J

      0 0
      • bassano  

        +1, naprosto výstižný komentář

        0 0
      • Tina  

        A čo možnosť, že sa Porte neponáhľal lebo si pri páde zranil koleno?

        0 0
        • daymaker  

          jasně, variant je spousty… nicméně hodně tady těch věcí pramení z toho, jak to Sky v balíku vede… :-( všechno další jsou jen průsery z toho pramenící… prostě mi připadají, že nikdo neví, jakou má vlastně úlohu… a to píšu s klidným svědomím jako někdo, jak napsal Leo na FB, kdo hovno ví, co se tam děje… prostě by Sir mohl konečně tomu zmatku dát trochu řádu!

          0 0
          • Tina  

            No ale ta varianta so zraneným kolenom nie je výmysel, ale fakt. Navyše musel tie 3 km do cieľa so zraneným kolenom ísť stále v pedáloch pretože mal veľké kolo a nedočiahol na sedlo. A chápem, že ti na gauči u obrazovky pripadá, že nič nevedia a sú to vlastne hlupáci.

            0 0
        • bassano  

          i kdyz se cyklista zrani a jde mu o cas do klasifikace tak si musi pohnout je to tvrdy sport a nespadl poprve

          porte to nezvladl vcera psychicky, za tri dny dve takove boty bylo toho na neho moc

          kdyz na tech poslednich 3km s usmevem mava na kameru tak je videt ze boj o maglia rosa uz proste vzdal, aktualne nema na to byt lidrem pro grand tour to bude muselo hrat vice veci v jeho prospech

          0 0
          • jonti  

            Ma na to byt lidrem, ale uz po tech dvou minutach mu musi byt jasne, ze o vitezstvi nepojede, tak ta psychika uz tolik nefunguje.

            0 0
    • robb  

      Zatím nic moc počasí

      http://mtc.cdn.vine.co/…33389329.mp4?…

      0 0
    • mart910  

      Leo zajel skvěle

      0 0
    • Amoondre  

      Dnes to vypada na solidni zaseky ve prospech Alberta. Aru na 2. mezicase ztraci 3,5 minuty

      0 0
      • Trainman  

        Na délku a na to, že tam nebyl pořádný kopec si udělal Conťák z většiny časovkářů dobrý den :D

        0 0
      • mart910  

        1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 55:39:00

        2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:28

        3 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:03:36

        4 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 0:04:14

        5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal 0:04:17

        6 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:04:50

        7 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:04:55

        8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:04:56

        9 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:04:57

        10 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:05:35

        0 0
        • robb  

          První třicítka

          ESP 1 CONTADOR VELASCO, Alberto (TINKOFF – SAXO) 55:39:00

          ITA 2 ARU, Fabio (ASTANA) + 2:28

          CRC 3 AMADOR BAKKAZAKOVA, Andrey (MOVISTAR) + 3:36

          COL 4 URAN URAN, Rigoberto (ETIXX – QUICK STEP) + 4:14

          BEL 5 VAN DEN BROECK, Jurgen (LOTTO SOUDAL) + 4:17

          ITA 6 CATALDO, Dario (ASTANA) + 4:50

          ESP 7 LANDA MEANA, Mikel (ASTANA) + 4:55

          ITA 8 CARUSO, Damiano (BMC RACING) + 4:56

          CZE 9 KREUZIGER, Roman (TINKOFF – SAXO) + 4:57

          CZE 10 KONIG, Leopold (SKY) + 5:35

          BEL 11 MONFORT, Maxime (LOTTO SOUDAL) + 6:01

          ITA 12 VISCONTI, Giovanni (MOVISTAR) + 6:04

          RUS 13 TROFIMOV, Yury (KATUSHA) + 7:01

          ITA 14 CUNEGO, Damiano (NIPPO – VINI FANTINI) + 7:47

          CAN 15 HESJEDAL, Ryder (CANNONDALE – GARMIN) + 8:05

          FRA 16 GENIEZ, Alexandre (FDJ) + 8:13

          AUS 17 PORTE, Richie (SKY) + 8:52

          ESP 18 IZAGUIRRE INSAUSTI, Jon (MOVISTAR) + 8:55

          ITA 19 FORMOLO, Davide (CANNONDALE – GARMIN) + 9:05

          FRA 20 MOINARD, Amaël (BMC RACING) + 10:52

          NED 21 KRUIJSWIJK, Steven (LOTTO NL – JUMBO) + 11:03

          ESP 22 NIEVE ITURALDE, Mikel (SKY) + 11:21

          COL 23 ATAPUMA HURTADO, Darwin (BMC RACING) + 12:45

          EST 24 KANGERT, Tanel (ASTANA) + 15:51

          ITA 25 TIRALONGO, Paolo (ASTANA) + 20:05

          ITA 26 ROSA, Diego (ASTANA) + 23:31

          COL 27 BETANCUR GOMEZ, Carlos Alberto (AG2R LA MONDIALE) + 25:01

          ESP 28 SANCHEZ GIL, Luis Leon (ASTANA) + 33:28

          POR 29 CARDOSO, Andre Fernando S. Martins (CANNONDALE – GARMIN) + 38:00

          AUS 30 ROGERS, Michael (TINKOFF – SAXO) + 38:01

          0 0
      • robb  

        Zas až taková zabíračka to asi nebyla :-D

        http://pbs.twimg.com/…W8AAoAAC.jpg

        http://pbs.twimg.com/…W8AAm502.jpg

        0 0
    • daymaker  

      Porte je out, Leo už by mohl být od zítra leader a zkusit top 5? BTW, AC si včera při tom pádu narazil taky kolínko, takže auauau jako Ritchie, nicméně přístup rozdílný… psychika rules!

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Časovky mě vůbec nebaví, ale sledovat způsob, jakým jel Aru a Contador bylo zajímavé. Alberto hlavně musel poslední úsek šíleně napálit, ten výsledný čas byl brutál.

        0 0
        • Delkim  

          řekl bych ukázkové rozložení sil, tu závěrečnou pasáž jel asbolutně nejrychleji

          jinak Vasil supr výkon a zklamání pro mne osobně tedy Uran

          0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        V ruzovem Mitch o galusku pred Travegoistem, cerny si vzal Dafe.

        Ti co se vcera radovali jsou zpatky na chvostu.

        Kulix uznale Hmm! za Kirienka.

        1 Mitch 80

        2 Travegoist 80

        3 Iron_Hide 76

        4 Fukin 66

        5 Bassano 66

        6 Ferry 65

        7 Gerrard 65

        8 Canyon325 61

        9 J.Kencl 61

        10 Amoondre 57

        11 Tromboonen 56

        12 SharkeeCZ 56

        13 Melvin 55

        14 Avail 55

        15 KnizeAlexej 55

        16 Prodi 52

        17 Memphis22 52

        18 BF opicak 52

        19 Dubys 51

        20 Kulix 50

        21 Glum 49

        22 Fuzzy666 49

        23 RoDoR 48

        24 Vita P. 48

        25 _Zbynek_ 48

        26 Blacky 47

        27 Delkim 44

        28 Robb 43

        29 Hroch 40

        30 Marios 40

        31 Kalic 38

        32 Dafe 36

        0 0
        • robb  

          Ještě to dneska nedojeli, ale už asi začnu vyhlížet červenou lucernu :-D

          0 0
          • Trainman  

            Každopádně krásné závodění… Jen to mělo být dnes na Trofimova. Neskutečně si dával a defacto neustále byl v nejhorší pozici z celé grupy. Polda též pěkně

            0 0
            • dafe  

              Jo dneska paráda, závod ala kdo uvisí Astanu, pořádný nákupy nadělila. Bertík ale nepustil ani Landu, až úplně ke konci. Leo dneska vypadal fastasticky až na to že on občas vypadá líp než to je. 5 GC je super i proto že ho tak mám v tipo, tak snad mě vytáhne z černého, nějak tu fouká a bolí auau :-)

              Neptun parking a chytil 8 minut, no na to že jsem ho měl v tipo na prvním…ehm…je holt nemocnej no.

              JdB tradičně „smůla“ ve sjezdu a Roman snad trefil doprovodnou motorku? Stejnak ale neměl nohy, opět vystoupení si, škoda.

              0 0
    • tromboonen  

      SOS – neumite nekdo najit detailnejsi nebo dokonce interaktivni/real mapu zitrejsi etapy 15? Jsem nekde na skale nad Gardou, internet tady spis nefunguje nez funguje, ty ofiko se daj zvetsit jen o jeden stupen a je to jen obrazek, neni tam moc videt navaznosti, na cokoli na Google mapach cekam pul dne nez se to nacte.. zkusim se dostat (autem) odspoda pres Breguzzo, Tione di Trento/Bolbeno a vyjet pak na kole nekam pod Passo Daone, ale nevidim zatim moc po ktere silnici presne jedou a jak se na ni z tohohle smeru dostat, mel jsem to resit uz doma, ale nestihal jsem a tady na to moc nemam cas a s tim pripojenim je to na dlouho..

      0 0
      • obda  

        Tohle mi prijde dostatecne podrobne: http://gallery.mailchimp.com/…e15238be.jpg

        0 0
      • obda  

        A tady mas odkazy na trassu v Google Maps: http://www.velowire.com/…e-earth.html

        0 0
        • tromboonen  

          Diky!

          Podle toho prvniho to prave moc hledat neslo, az pote, co jsem z itinerare etapy prebral jednotlive vesnice a strady statale a provinciale tak to zaclo davat smysl, ted to uz skoro vidim..

          zmena planu, nastup od Ponte Arcche, akorat je tam pak dlouhej tunel, snad me do nej pusti..

          alt od Tione di Trento, ale tam bude slozitejsi odsud dojet..

          0 0
          • bassano  

            Zdravim,

            pokud chces nechat auto v Ponte arche a dojet na kole, je to uplne v pohode, nepamatuji si ze by tam byl do nejakeho tunelu mezi Ponte a Tione zakaz na kola a i kdyby nahodou byl tak bud bude kolem stezka nebo se na to vykasli, v Italii te nikdo prudit s timhle nebude obzvlaste kdyz tam ten den ma projet Giro, z tione to mas pod passo daone opravdu kousek ale autem o par km navic taky se mi nezda ze by to bylo zas tak daleko pres Lago di Ledro do Rivy

            preji hezkou podivanou, zavidim ze jsem se letos na giro nedostal

            0 0
    • sharkeeCZ  

      Škoda, že ten konec už Leo nezvládl, ale i tak parádní výkon (jako třeba Kulhec dnes).

      V každém případě, českých vlajek, nápisů a fanoušků je tam opravdu hodně. I včera se na Eurosportu (evropském) pozastavovali nad tím, že je vidět více českých vlajek než italských.

      0 0
      • marios  

        Leo celkově na 5. tak ať to tak zůstane!

        0 0
        • obda  

          JJ, Sky ma noveho lidra. Skoda, ze na nej nejeli od zacatku.

          0 0
      • Freeky  

        NA to jakou měl podpuru, si myslim že dobrej výsledek. Po včerejší časovce, musel být pěkně vyšťavenej.

        0 0
    • iron.hide  

      ten Uran co robi? zastavil na kavicku niekde v tom kopci?

      a Porte uz asi skoncil? ci som si ho len nevsimol?

      http://www.cyclingnews.com/…sappointment

      0 0
      • Amoondre  

        Porte to po vcerejsku imho zabalil a nedivil bych se kdyby ani nedojel do cile

        0 0
      • Freeky  

        Dneska co jsem tak šlyšel, tak ke konci závodu, ztrácel na čelo něco přes 5 minut. Bude zajímavé, jestli pomůže Konigovi a nebo to zabalí.

        0 0
      • daymaker  

        dojel, má něco přes 35 minut… nakoupil dneska podle mně schválně, když už tam zůstane, tak ať ho pustí třeba na etapu…

        0 0
    • tromboonen  

      Zpravy z mista konani:

      Vyjel jsem to az nahoru asi 35 km, po ceste opravil dvema Italum kolo, jeden me pobavil, vytah z garaze nejaky postarsi hlina bianchi, po par km tam dal spanela a upad mu hak od prehazky – puvodne jsem se jich ptal na cestu, ale jak tam nad tim tak bezradne stali a besedovali (jeden se v tom hrabal a ostatni radili) tak mi to nedalo, vytah jsem nytovacku a rychlospojku a udelal jsem mu z toho single speed.. jeho kolega to komentoval, ze „gli stranieri sono buono preparati“.. akorat mel vepredu 39 a vzadu to nejlip sedlo na nejakych 19, mozna min, tak jsem mu rek, ze musi jezdit jako Il Pirato (kterej mel v kazdy zatacce grafiti).. no a nakonec jsme se potkali v cili, sice to pry sel castecne pesky, ale i tak, dali jsme par piv..

      Cil (poslednich 300 m) byl zavrenej uz ve 12, dalo se to obejit jen s kolem na zadech pres potok, a za cilem nic, busy parkovaly uz ve vesnici 3 km zpet.. byla tam zima a vyhledy nic moc, tak jsem sjel asi 5km dolu do pekne serpentynky..

      Nic moc se nedelo, zadne uzavirky, prileteli helikosky, pak par motorek a uz se za zatackou objevila blankytne modra tricka bratru v triku.. ale byli tam jen tri, ruzovak+2 s nimi, v tu chvili jeli porad jeste na pohodu, pak par osamelcu, jedna vetsi grupa a v ni Uran s par kamaradama, nevypadal, ze by to vypoustel, spis, ze mu to nejede..

      Pak se to ruzne tahlo, a Grupeto bylo super, OGE vsichni vzadu a kecali.. (ja tam jel dvakrat pomalejc a jen obcas hjsem byl schopnej prohodit par slov..) ale cechu tam fakt bylo skoro nejvic, jak na kole, tak na mezich a v karavanech a autech..

      0 0
      • Pavel  

        hmm, bezva. A já se na JV moravě mrdám s protivětrem…

        :)

        0 0
        • arny71  

          Taky mi dneska hnusně foukalo do kxichtu, odpoledne jsem pak v bedně koukal,jak borci jedou tam, kde bych já šel pěšky… Leo supr, přišlo mi, že je mu ani neva,že je tam sám – na to je konec konců na GT z minula zvyklej, že podpora týmu končí pod kopcem. :*)

          0 0
      • bassano  

        hezke, urcite muselo byt fajn divat se na zasnezeny masiv brenta pokud byla nejaka rozumna viditelnost

        jinak ty umis Italsky?

        0 0
        • tromboonen  

          Certo… uz nejakou dobu to patlam dohromady z fra a spanelstiny, plus co zaslechnu, ted jsem pred ctrnacti dny na lodi na Liparech projel pet lekci protoze moc nefoukalo, po tydnu zpatky v Italii.. zacinal jsem kdysi s „Mi puo scribere il tuo numero di telefono“, dneska celkem rozumim i politickejm komentarum a dam dohromady par gramaticky mimo vet o cem potrebuju, treba ze na single speedu s 39 vpredu je treba jezdit jako Il Pirato, ale chtelo by to vic trenovat (myslim tu italstinu, s kolem uz si nedelam iluze..)

          0 0
          • bassano  

            no ja jsem se zase letos ucil spanelstinu (protoze jsem ji potreboval v jizni americe) ze znalosti italstiny, kterou mluvim uz dlouho a plynne

            to jsi ted jinak na nejake dovolene nebo sluzebni ceste v Italii? Hned bych jel taky :)

            0 0
            • tromboonen  

              Byl jsem delat support mladymu,ktery mel na Garde soustredeni a zavody (plachetnice), shodou okolnosti 14 dni pote, co jsem prijel z Lipar.. ale jinak nic moc, po ceste tam na Brenneru nasnezilo a kamiony staly ve dvou radach, po ceste zpatky se tri nabouraly, tak jsme stali 2×2 hod na jednom miste bez hnuti.. a protoze na horach lezel snih, nefungovala termika a nefoukalo, takze zavody naprd..

              0 0
          • oberleutnant Weiss  

            Já tedy proplul letošním Toskánskem s přiblblým výrazem v xichtě, krčením ramen a „… scusi, non parlo italiano“, ale do budoucna bych to rád „na stará kolena“ alespoň trošku vylepšil, čili třeba někdy v předalekém budoucnu (až budu mít v makovici více než jen prvních pár lekcí italštiny pro samouky) zaklepu v Kote na vrátka a můžeme pak zkusit potrénovat aj to kolo, aj tu mluvu…

            0 0
            • tromboonen  

              Jo, uz od podzimu domlouvam tady s jednim klukem z PB, ze dame dohromady mistni skupinu na vyjizdky, obcas chytnu i nekoho na ceste a beru si cislo aby se zvedly, pocty, akorat tech 35 km do Madonny je skoro muj nejvetsi letosni pocin, totalne nestiham a furt nekde litam, takze nevim nevim, jestli budu stacit.. ozvi se na mail z profilu at mame kontakt..

              0 0
    • Pavel  

      Pochopil jsem správně, že Köning je ode dneška lídr stáje Sky?

      0 0
    • Tomahomo  

      Porte skončil

      0 0
      • Jaroslávek  

        S tou obří ztrátou ze včerejška se to dalo čekat. Ale stejně mi to nedá, že vzali v úvahu spíše jméno pro roli lídra, než Konigovu stabilní výkonnost v loňských Grad Tour. Někde jsem četl dotaz na vztahy Konig – Kreuz, to by mě taky docela zajímalo.

        0 0
      • daymaker  

        zachoval se kolegiálně vůči novému leadrovi… :-( tak hlavně, ze spinkal sólo…

        0 0
        • McBlacky  

          tak jestli má rozbitý koleno je to asi jasný, že se tam nebude gumovat a ****** si to aby se pak léčil o to déle.

          0 0
          • daymaker  

            jestli… ty jejich zranění jim věřím asi jako Rusku demokracii… :-)

            0 0
            • McBlacky  

              zkus se párkrát cvičně rozsekat v 50km/h jen v krátkým/krátkým a až tě pustěj z nemocnice, napiš zase něco chytrýho

              0 0
              • marios  

                1

                0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                V maly rychlosti to muze byt kolikrat horsi, protoze stihnes pod sebe nacpat ruce a kolena.

                Podle videa to tam dva borci ze Sky skoro ustali a ubrzdili, ale sundal je nekdo z Astany (ne ze by to nebylo jedno).

                0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                V maly rychlosti to muze byt kolikrat horsi, protoze stihnes pod sebe nacpat ruce a kolena.

                Podle videa to tam dva borci ze Sky skoro ustali a ubrzdili, ale sundal je nekdo z Astany (ne ze by to nebylo jedno).

                0 0
                • McBlacky  

                  ve velký rychlosti to je nejčastěji přes ruku na rameno a vyjede nebo rupne klička, v malý jak píšeš zkroutíš ruku a je to něco v zápěstí, typicky člunková kost. Když teda nemáš smůlu na nějakou překážku pak křupou velký kosti jako holeně, stehna, pánev :/

                  0 0
          • karliner  

            Mno, rozhodně v jeho závodní historii bude lépe vypadat „odstoupil z pozice leadra kvůli zranění“ než „jako obvykle neměl hlavu…“.

            0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Iron Hide zas vladne pelotonu zeleznou rukou, Kalic zpatky v cernem, doufam ze ho nebudu stridat..

      15.etapa a volny den:

      1 Iron_Hide 71

      2 Mitch 67

      3 Travegoist 66

      4 Canyon325 65

      5 Bassano 63

      6 Gerrard 62

      7 Fukin 61

      8 Memphis22 55

      9 Avail 55

      10 KnizeAlexej 55

      11 Ferry 54

      12 SharkeeCZ 53

      13 Tromboonen 52

      14 Kulix 51

      15 Melvin 50

      16 J.Kencl 50

      17 Prodi 49

      18 Dubys 48

      19 BF opicak 47

      20 Amoondre 46

      21 Fuzzy666 46

      22 _Zbynek_ 45

      23 Glum 44

      24 Blacky 44

      25 Vita P. 43

      26 RoDoR 43

      27 Marios 43

      28 Dafe 41

      29 Delkim 41

      30 Robb 38

      31 Hroch 35

      32 Kalic 33

      komplet zde

      0 0
      • iron.hide  

        to ma jaksi prekvapilo, vsak z tipovacky na top5 mam len dve mena

        0 0
        • dafe  

          No vidíš, já tři a jsem na chvostu :-) Tipo je nastavená tak, že to chce mít GC 5 přesně na natipovaných místech a dobrý etapy a štěstí v trikotech – prostě pořádná GT komplexnost :-)

          0 0
          • sharkeeCZ  

            z 31 na 12 pozici a to jsem myslel, že odpadnutím Porteho spadnu na chvost

            0 0
          • sharkeeCZ  

            z 31 na 12 pozici a to jsem myslel, že odpadnutím Porteho spadnu na chvost

            0 0
        • Amoondre  

          Ja taky a to jeste Contadora nemam na spravnem miste. Zachranuji to u me etapy – Lobato a Zakarin

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Protoze je dneska volny den, davam odkaz na film ktery jsem neznal a ktery me docela dostal- Riis a CSC 2005.

      Overcoming

      0 0
    • Sooree  

      Asi je to uplně OT, ale zdá se mi to, nebo maj zvlášť vrchaři takový hubený vysekaný nohy? :D

      Jak to dělaj? A když si vezmu třeba Frooma, Wigginse tak je to uplnej extrém…to je nějaká speciální dieta, nebo jak?

      Asi jste to tady hodněkrát řešili, ale poslední dobou sem moc nechodim, tak mě to jen zajímalo :D

      0 0
      • Amoondre  

        Podivej se obecne na vrchare, kost a kuze – i ty stehna nemaji tak nabusene jako vetsina

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Jde o celkovou hmotnost a taky shodit co nejvíce nepotřebné svalové hmoty. Ale hraje tam roli i genetika a celková výkonnost. Tiralongo, Vinokourov, Ullrich všichni měli stehna jak kůň a jak uměli/umí jezdit do kopce.

        0 0
      • McBlacky  

        jako vrchař se profiluje právě jezdec, který nemá sklony nabírat tréninkem svalovou hmotu. Záleží i na celkové stavbě těla (šířka ramen, pánve…)

        Druhá věc je, že trénink je jinak zaměřen, na úkor maximální síly se jezdí delší intervaly i obecně větší objemy.

        Dieta s tím samozřejmě souvisí, ale není to ten určující faktor. I top sprinteři a časovkáři mají většinou na klíčovou GT naladěno na podobná procenta tuku.

        0 0
        • Sooree  

          To je právě zvláštní, obecně jsem dost hubenej a vysokej, nemám vůbec široký ramena nebo pánev, ale nohy mám oproti zbytku dost svalnatý…a dobře mi to jezdí právě spíš do kopce, sprinty a časovky vůbec nedávám

          Když říkáš, že dieta není rozhodující, můžou za to teda ty větší objemy? Může s tím souviset např. nastavení posedu?

          Je jasné, že svoje hraje i genetika, ale u mě mi to přijde nepřirozené.

          0 0
          • McBlacky  

            a nebereš náhodou suplmentaci která podporuje růst svalů – typicky protein, nebo nesmysly typu kreatin…

            0 0
            • arny71  

              Kreatin jako podpůrný prostředek pro zvýšení svalové hmoty při silovém tréninu je nesmysl? Proč? Od kdy?

              0 0
              • McBlacky  

                pro cyklistu naprosto. Váže vodu. Odjakživa.

                0 0
                • arny71  

                  Aha, ty to bereš z pohledu cyklistiky, tak to ano.

                  0 0
                  • marios  

                    Tak jsme na BF, že?

                    0 0
                    • arny71  

                      To nic neznamená, tady se přece plká o všem.

                      0 0
                      • honzzaq  

                        Borec píše, že mu to nejezdí hore kopcom, tak z toho už by se dalo usoudit, že neplkají o bušení v posilce :-)

                        0 0
                        • arny71  

                          Ty brďo, vy jste rejpalové.

                          Já se jen zeptal, proč by kreatin měl být nesmysl, když je to plně funkční (desítky studií za 25let) přípravek na růst svalů. Jestli to někdo přisypává ke kolu, místo k železu, je mi úplně putna.

                          0 0
            • Sooree  

              Nic takovýho samozřejmě neberu…A ani se mi nezdá, že bych nějak výrazně žral oproti ostatním

              Asi nějaká anomálie :)

              0 0
    • tromboonen  

      Tady peknej komentar ke kauze predni kolo, nejen nazorem (a Millar o tom vi asi vic nez my na BF a suchari z UCI dohromady), ale i tim jak je to napsany, ten kluk ma talent, uz ta jeho prvni knizka byla dobre napsana a ted mu evidentne zraje forma… prej pise novou, tak se tesim..

      http://www.cyclingnews.com/…be-applauded

      0 0
      • obda  

        Uz je to par dni stare, ale stejne s Millarem nesouhlasim. Pravidlo je jednoznacne, ma svuj duvod (AC by Clarke asi kolo nedal, ze?) a byva konzistentne aplikovane. Sankce 2 min. je, dle pravidel, nejnizsi mozna. Navic fotky byly okamzite po celem internetu.

        0 0
        • bassano  

          ja osobne s millarem nesouhlasim skoro v nicem, pro me je to velice nesympaticky cyklista

          a tak jak rikas, kdyby spanel nebo Ital chytil defekt tak druhy spanel nebo Ital z jineho tymu se mu tak mozna vysmejou a ne daji kolo, protoze je mezi nima dost velka rivalita

          kdyby dal nekdo z katuse kolo valverdemu nebo nekdo z movistaru Puritovi tak leti :D

          0 0
          • tromboonen  

            Tak Ty ses Italofil, to je jasny, ja jej mam rad (Millara), protoze na sobe makal v dobe, kdy ENG rideri jeste skoro nebyli, odmakal si svoje, zapadl do Francouzskeho prostredi (to teda vcetne zobani), ale pak byl uprimny a napravil se, ta jeho kniha mi pripadla fajn, a to, jak ted pise (bez ohledu na to, jestli s nim souhlasis nebo ne), myslim jeho styl, to je super..

            0 0
            • karliner  

              Jen bych upravil tvoje: ale pak byl uprimny a napravil se na ale pak byl chytřejší a nenechal se chytit

              0 0
              • tromboonen  

                No já myslel, že jednu dobu proti tomu dost vystupoval, kolem toho jak se zakládal Garmin.. a i v té knížce vystupoval dost skromně, narozdíl od jiných chycených… ale to je jedno, zaujalo mě spíš jak dobře píše.. stylisticky..

                0 0
    • robb  

      Zítra to bude asi k popukání.

      Hned po startu do kopce, výjezd a sjezd z Mortirola, atd…

      http://www.c-cycling.com/sites/Giro_d

      0 0
    • robb  

      Zítra to bude asi k popukání.

      Hned po startu do kopce, výjezd a sjezd z Mortirola, atd…

      http://www.c-cycling.com/sites/Giro_d

      0 0
    • Delkim  

      pěkný průběh

      na začátku stoupání na Passo del Mortirolo má Alberto na Astanu a Arua ztrátu 50 vteřin a musí to dojet sám, Roman už je k.o.

      Na 12,2 kilometru budou muset závodníci překonat převýšení 1317 metrů, průměrný sklon tedy činí 10,5 % a maxima dosahují 18 %. "Je to nejtěžší stoupání, které jsem kdy jel,“ prohlásil kdysi Lance Armstrong.

      0 0
      • McBlacky  

        AC si zatím jede takovej Il Pirata style :)

        brousí to strašně – blbej defekt no :/

        0 0
        • Delkim  

          v tom sjezdu měl defekt? na Eurosportu tápou a netuší co se tam vlastně stalo

          0 0
      • mart910  

        Ted jsem to zapl a jsem v soku :D jsem ladil novou TV a takove veci se deji

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        PO rezbe na Mortirolu:

        1 Canyon325 71

        2 Bassano 70

        3 Fukin 68

        4 KnizeAlexej 65

        5 Ferry 61

        6 Gerrard 61

        7 Iron_Hide 60

        8 Avail 57

        9 J.Kencl 57

        10 Mitch 56

        11 Tromboonen 56

        12 Melvin 55

        13 Travegoist 54

        14 Kulix 54

        15 Amoondre 53

        16 Memphis22 52

        17 BF opicak 52

        18 SharkeeCZ 52

        19 Fuzzy666 51

        20 Prodi 50

        21 Glum 49

        22 Blacky 49

        23 RoDoR 48

        24 Vita P. 44

        25 Delkim 42

        26 Robb 39

        27 Dafe 38

        28 Hroch 36

        29 Marios 36

        30 Dubys 35

        31 Kalic 34

        32 _Zbynek_ 34

        0 0
        • Canyon325  

          paráda, už sa tam len udržať :) ešte König by sa mohol posunúť na 4-té miesto, ale to sa už asi nepodarí…

          0 0
          • McBlacky  

            pokud se už nebude vozit za okýnko tak by ho ani nemuseli disknout :)

            0 0
            • Canyon325  

              tak stratu 3:43 na Amadora asi ťažko stiahne, jedine žeby sa držal toho auta :)

              0 0
              • karliner  

                Ztrátu na Amadora dožene v okamžiku, kdy skončí testování Amadorových vzorků krve…

                0 0
        • Kalic  

          hm, začínám doufat, že vydržím až do Milána. Btw pořadí na chvostu teď připomíná loňský Giro :-)

          0 0
          • robb  

            Když už to není na vítězství, tak snad urvu alespoň tu lucernu :-)

            0 0
    • mart910  

      Tak to vypada, ze se pojeda na Landu =)

      0 0
      • McBlacky  

        Žita ?

        0 0
      • Jaroslávek  

        Kde se vzal, tu se vzal, aneb hop a je tu Landa.

        0 0
      • robb  

        20 nejrychlejších výjezdů na Mortirolo

        http://www.gazzetta.it/…787978.shtml

        0 0
      • ememem1  

        ked uz je tu ten landa – vcera prsalo tak som to chvilu by ocko sledoval, 3km pred cielom – vsetci traja spolu, 2km pred cielom – landa nastupil, isiel som sa vycurat, vratim sa, 1km pred cielom – landa ma naskok cez 30sec. to sa jak da ? ho tahalo auto ?

        0 0
        • daymaker  

          zatím to vypadá, že při rozdělování pilulek v Astaně vyměnili hromádku Arua a Landy… :-)

          0 0
        • Delkim  

          a kdybys měl problémy s prostatou a čůral ještě o chvilku déle, tak to už vysmátý a „fresh“ Landa dával rozhovory na všechny strany :) tak snad to mají dobře spočítané a nebude z toho zase nějaký ******* :(

          0 0
          • ememem1  

            ne ako vazne, ked zoberieme ze pililky maju +/- vsetci rovnake tak jak sa kua da na 1km ziskat pol minuta? to by snad nedal ani mne.

            0 0
            • MlokCZ  

              Nedostal bys 0,5 minuty, ale i klidně 5 minut :-)

              Nevím jaký sklon měla přesně ta pasáž, kde získal 0,5 minuty. Dejme tomu, že to mělo kolem 15%.

              Takže na 1km je to 150m výškových. Kolik máš tak přibližně VAM?

              I kdybys měl třeba 1000 o čem pochybuju, tak to bys měl 9 minut na ten kilometr.

              Při těch nejlepších výsledkách jako měl Landa je to kolem 1800 (možná měl i nepatrně více, o přesnost mi nejde), tak to 5 minut.

              Takže i při 1000 VAM bys dostal na tom jednom kilometr celé 4 minuty :-)

              0,5 minuta je nic. To spočítám zase opačně. Pořád vezmu, že Landa přibližně 1800 VAM, tedy 5 minut na ten kilometr.

              A když to někdo pojede 5,5 minuty, tak bude mít 1636 VAM.

              A na tom není nic zvláštního.

              Pokud ta pasáž měla zrovna mírně menší sklon, tak to vyjde o trochu jinak.

              0 0
              • MlokCZ  

                Jestli to mělo 13% jak píše Tina, tak rozdíl bude mírně menší.

                To by bylo 130m nastoupáno.

                Při 1800 VAM je to 4,33 minuty

                Při 1000 VAM je to 7,8 minut, tedy ztráta 3,5 minuty

                A já mám třeba při mojí slabé výkonnosti kolem 500 VAM v ZDV a když si máknu, tak to nejde o moc výše, to ani přesně nevím, dejme tomu 600 VAM.

                Při 600 VAM bych to měl 13 minut, takže bych dostal přes 8,5 minuty na jediném kilometru. O 0,5 minutě nemůže být tedy vůbec řeč…

                0 0
                • karliner  

                  Potíž na tom tvém výpočtu tkví v tom, že Tina jako obvykle plácla kravinu a závěr Apricy nemá 13% sklon, ale zhruba 3%…

                  Co si tak matně pamatuju, tak Aprica z té strany, kterou jeli, tedy od Mortirola nemá 13% snad nikde, možná kousek na začátku, no.

                  0 0
              • ememem1  

                Pokud ta pasáž měla zrovna mírně menší sklon, tak to vyjde o trochu jinak. – jak tu uz viaceri podotkli ma 3 a nie 13. a inak ste to nejak zobrali vazne :-), jako ja som si vazne mysle ci sa snad nehakol za auto alebo tak.

                0 0
            • Tina  

              Pokiaľ je stúpanie 13% tak môžeš na 1km nakúpiť aj viac ako 30sec.

              Inak pokiaľ ti niečo ušlo pozri si záznam na www.steephill.tv .

              0 0
            • dafe  

              landa se skoro celou etapu vezl, byl oproti kontikovi a krujswickovi relativne odpocatej. Mortirolo jel o minutu pomalejs nez by mohl (cekal na Arua) a finalni kopec ktery byl mirny a hakovy se furt jen vezl. Pak tam hodil strasnej prevod na 5% kopci nastoupil a bylo. To ze je ale nejak moc silny vubec nerozporuju, vzdycky byl v kopcich vybornej ale tohle…

              no hlava mi nebere i jine borce, takovy Trofimov vypada furt ve smrti ale furt jede.

              0 0
            • bassano  

              no to bych te chtel videt jak by jsi nedostal pul minuty, to bych ti na 1 km do takoveho kopce dal i ja pulminutu pokud nejsi dobre trenovany, kdyz tam do toho 4% stoupani co bylo v tom useku jel kolem 40 za hodinu tak da kilak za minutu a pul, alberto po docela tezkem dni kdy musel dost tahat, jel napr. 30 za hodinu coz je presne pul minuta na km :)

              ja do takovych kopcu jezdim neco malo pres 20 kdyz si to dost davam, po takove etape bych se tam plazil 15 a bezny turista napr. 10 to uz mas na kilaku skoro tech 5 minut :)

              0 0
            • Amoondre  

              Tak, ze se druhou polovinu Mortirola a vic nez prvni polovinu Apricy vezes za Kruiswuijkem a Contadorem …

              0 0
            • McBlacky  

              je otázka jestli to bylo na kilometru, ta časomíra docela kecá.

              pro případ toho konkrétního kopce (4%) a váhy AC a ML by to na 3km znamenalo rozdíl zhruba 35w bereme-li v uvahu náročnost dne a finish GT etapy tipnul bych to (tipuju hodnotu ML, AC je pak dopočítaný dle kalkulátoru) někde kolem 350w pro ML a 315 AC

              V případě, že by to mělo být na kilometru, tak to je jiná káva – ML 450w a AC stále 315w

              v reálu tam ale mohli jet i méně W, přeci jen to byla těžká etapa

              0 0
              • ememem1  

                prave preto zo to bol naozaj +/- 1km mi to prijde stale dost divne. netvrdim ze to neni mozne ale vobec by som sa necudoval keby sa tam naozaj potiahol :-)

                0 0
                • Amoondre  

                  Jasne, jedu o vitezstvi v etape a o celkovy 2. flek, chytnu se za auto a nikdo si toho nevsimnul, sounds legit

                  0 0
              • Tina  

                No, ale tu na B-F musíš udávať iba presné čísla a percentá. Žiadne zhruba sa nepočíta. Inak je tvoja odpoved hodne irelevantni :)

                0 0
                • Amoondre  

                  „Prosim vas pani jak se dostanu do mesta XX?“

                  „No to vite, kdyz pujdete tady timhle smerem tak se dostanete do YY“

                  0 0
                  • Tina  

                    Jablká a hrušky. Porovnávať smer a rýchlosť je aj pre blbku ako ja trochu mimo ;) Ale ak je to pre teba to isté tak mne to nevadí :D

                    0 0
                • McBlacky  

                  napsal jsem zhruba aby mě někdo nechytal za slovo, jinak to je samozřejmě jen zaokrouhlený ;)

                  větší výhrady bych čekal k nastřelení výkonu ML od kterého jsem počítal rozdíl.

                  0 0
                  • Tina  

                    Ja som práveže to zhruba nenapísala a vyššie si môžeš prečítať čo to spôsobilo :D

                    0 0
                    • karliner  

                      Ne. Tys plácla svoji tradiční kravinu a od té doby se z toho střídavě snažíš vybruslit a zremizovat to a střídavě hejtuješ, podle toho, na koho reaguješ.

                      Ale to je ta tvoje klasika ;-)

                      0 0
    • Tanabe  

      Sky dneska opet na vylete sem cekal podporu cervenaka pri spurtu ale zmar na vsech frontach.Leo tam podle mne zitra zustane opet sam na zaver:-(

      0 0
      • McBlacky  

        ten závěr byl blbej na nějaký velký tlačenice,serpošky a hned užší silnice ve městě a točky. Celý to zabilo Saxo tím jak bylo dlouho na špici, pak sjezd a po dojetí Paoliniho bylo na reorganizaci nula času. Merida to udělala moc chytře, na dva vlaky tam místo nebylo.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Canyon na cele zvysuje naskok, trochu se to prehazelo jak sel vypad Vivi z puntiku- bravo Mitch za tip na Nizzola. Na ocase zacina prituhovat. Po 17. etape:

          1 Canyon325 74

          2 Fukin 71

          3 KnizeAlexej 66

          4 Mitch 65

          5 Ferry 64

          6 Bassano 64

          7 Gerrard 64

          8 J.Kencl 61

          9 Tromboonen 59

          10 Avail 57

          11 Travegoist 56

          12 Amoondre 56

          13 Melvin 55

          14 Kulix 55

          15 Iron_Hide 54

          16 Memphis22 53

          17 BF opicak 53

          18 Fuzzy666 53

          19 SharkeeCZ 52

          20 Prodi 50

          21 Blacky 50

          22 RoDoR 48

          23 Glum 46

          24 Vita P. 44

          25 Delkim 43

          26 Dafe 40

          27 Robb 39

          28 Kalic 39

          29 Marios 39

          30 Dubys 37

          31 Hroch 37

          32 _Zbynek_ 37

          0 0
    • Memphis22  

      „Já se těšil na ten poslední sjezd, znám ho z Grand Prix Lugana – a se vší skromností si myslím, že bych mohl patřit mezi tak tři nejlepší sjezdaře v balíku.“ – Leo

      :)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        :-) zitra ma moznost to ukazat.

        0 0
      • McBlacky  

        nemyslí si o sobě málo panáček :)

        0 0
        • Amoondre  

          Tak vis jak, uz 2× vyhrali Tour :-))))

          0 0
        • Darkson  

          náhodou mě se jeho sebevědomí líbí:)

          vyřčené cíle za poslední 2 roky splnil. příští sezonu očekávám, že bude ve Sky zajetej a bude lídrem na jednom GC a target nebude menší než TOP3, to bude teprv test:)

          0 0
    • karliner  

      Zajímavé srovnání časů na Mortirolu

      El Contaminera si s přehledem strčil do kapsy naprosto čistej Big Mig, Olano se závodní váhou asi 80 kilo a 10 kilo vážícím kolem nebo Il Falco, kterej zrovna nebyl top vrchař, nemluvě o plejádě EPO no namů á la Axelsson, Codo nebo De Paoli…

      0 0
      • McBlacky  

        hustá tabulka :)

        0 0
        • jonti  

          Uz se tesim, az se tam zaradim v cervenci taky. Jak je realne to jet, okolo 1:15?

          0 0
          • McBlacky  

            záleží jestli pojedeme předtím Gavii nebo až potom ;)

            pokud bychom jeli oficiální giro route, tedy z Mazzo di Valtelina, tak to bude první kopec po hezkým rozjetí 30km z lehkýho kopce a je šance, že budeme celkem fresh (záleží jak pojedeme večer před).

            11.3km; avg 10,9%; 1318up.

            čistě teoreticky bychom to měli být schopni dát kolem hodiny. Pro mě 72kg já +8kg kolo +3kg oblečení a pití kolo by to znamenalo úsilí 308w na rovnou hodinu. V laboratorních podmínkách to je výkon, kterého jsem na hodinu max schopen (resp dal jsem 305, tak snad. Retest tohohle dost ******** bolí), takže ty a Robert nebudete od toho daleko.

            V reálu ale klesá ve sklonech nad 7% efektivita, takže to bude víc. Nicméně jestli to nedáme za tvých 75mins, tak jsme máslíčka. Jedno je jistý, potom na Gavii umřem :)

            0 0
            • McBlacky  

              btw: The Mortirolo record from this side is 42.40, set in 1996, held jointly by Ivan Gotti and the pharmaceutical industry.

              0 0
            • karliner  

              Za hodinu???

              To zavání sázkou :-). Já budu šťastnej za hodinu a půl.

              0 0
              • McBlacky  

                dole ti dám všechno z kapes a druhou flašku a ty mě pak z vrcholu odvezeš autem? :)

                0 0
          • Amoondre  

            1289 vyskovych metru. 1289 za 1:15, 1031 vyskovych za hodinu. Podivej se kolik jezdis ty na hodinovem kopci.

            0 0
            • McBlacky  

              v normálním a pravidelným sklonu to není problém, taky je největší řežba, že co chvíli jedeš 8% a za pár desítek metrů 16%

              Na 200km Salz se první půlka dá jet VAM 800 a to to kotvím relativně vzadu a je to bajk ne po asfaltu s tím, že mě za den čeká 7000m.

              0 0
              • marios  

                Na tom asfaltovým kopci hned po startu (i ve 2 kole) se to blížílo k 1000 VAM, a to jsem (byl) proti vám úplnej žabař.

                Dnes bych to sotva vyjel.

                0 0
              • bassano  

                to jste az tak nabušení? ja jsem předloni když jsem ještě mel aspon nejakou kondici dal 1000 VAM na monte bondone za prvni hodinu hodinu a pak na santa barbaru uz sem se svijel v křečích protože mi došly síly

                jinak moc přes 900 nemívám, passo Giau nebo Valles jsem míval kolem těch 900

                0 0
                • Zbyněk  

                  To jsme na tom podobně. Největší VAM jsem dal na Pla d Adet – asi 1060 m a pak ještě těsně přes 1000 m na Alpe d Huez, ale v obou případech jsem to pojmul jako časovku od prvních metrů. Jinak jezdím kopce kolem 800. Jo a Finestre v životní formě za 1:53 hod :-). Mortirolo za hodinu je pro mě dobré sci-fi :-).

                  0 0
                  • bassano  

                    no mortirolo za cca hodinu jezdí tak grupetto na giru :)

                    tak to asi nebude tak lehké protože i to jejich výletní tempo je docela hell

                    ve francii toho tolik pojezdeneho nemam, ale finestre bych si rozhodne nekdy rad vyjel ale taky se uvazoval o tom jak moc bych musel trenovat abych to dal pod 2 hodiny

                    0 0
                    • Zbyněk  

                      Tenkrát mi to prostě sedlo vzhledem k tomu, že předchozí dny se mně moc dobře nejezdilo a měl jsem z Finestre i trochu strach. Předpokládal jsem, že to pojedu tak 2 a půl hodiny. Jinak je to pěknej zážitek a ani ta šotolina tolik nevadila.

                      0 0
                • iron.hide  

                  keby som ja isiel tie kopce, tak si ich pekne vychutnam, zatacku za zatackou a pri oddychovani fotim :) samozrejme mimo giro alebo tour, ked tam bude malo ludi.

                  Ked som bol davnejsie na TdF, tak vzdy som stihol vyjst max do 2/3 kopca, potom ma stiahli policajti, ze uz ide kolona a tak mam zastavit :/ Tak jasne, vtedy je lepsie ist co najrychlejsie, ale inak mimo zavodov nie.

                  0 0
      • iron.hide  

        ale AC siel naplno len pokial nedostihol Astanu. potom zvolnil a viezol sa chvilku za nimi. a az potom vystartoval znovu.

        0 0
        • karliner  

          Člověče nevím, nemluvil jsem s ním, ale z TV jsem měl pocit, že když viděl poblitýho Arua, že jel full gas až nahoru.

          0 0
          • iron.hide  

            ok, ale stratil par minut, ked ich dobehol a chvilku sa za nimi viezol.

            0 0
            • McBlacky  

              na zhruba minutě kdy jel v tý skupince celkem tempo se asi nedá ztratit pár minut co myslíš.

              JEstli tam nechal 10 sec…

              0 0
    • ememem1  

      :-)

      0 0
      • jadamek  

        černý fix? v ruce má vycpaný růžový dres a podle mě se chystá ho podepsat nějakému fanouškovi:)

        0 0
        • ememem1  

          kua sak je nejsom ani slepy ani uplne blby :-), ale vyzera to srandovne :-)

          0 0
      • tromboonen  

        Je to nafukovaci reklamni predmet, co tam rozdava jeden z hlavnich sponzoru.. kdyz mu jej nekdo strci do ruky proc by jej nepodepsal?

        0 0
      • lusk  

        Internaut uz zhavi Photoshop ;-)

        0 0
        • Delkim  

          to se ještě bude Leo divit, co že tam všechno prováděl :)))

          0 0
      • iron.hide  

        ten Leo je divny, musi predsa vediet, ze na trati je vela kamier a rezia ma dokopy mnoho hodin zaznamu, ktore neboli odvysielane. Urcite je niekde tam natocene, ako sa dlhsie drzi auta. Leo sa moze rovno rozlucit so sto litrami.

        0 0
        • karliner  

          Tak schválně, vsadíš se o těch 100 litrů, že se ten záznam (made in Internaut nepočítám neobjeví?

          0 0
        • McBlacky  

          za auto se nikdo z GT contenders nedrží to mi věř. To je na disc. sticky bidon nebo gel to ano

          0 0
    • Delkim  

      chlapec Serena Williams prohrála první set s nějakou Němkou a tak se cyklistika na Eurosportu zatím nekoná :(

      0 0
      • Tomahomo  

        Twitter:

        Eurosport CZECH ?@Eurosport_CZ 30 min.před 30 minutami

        Na EI necháváme dohrát set zápasu Williamsová vs. Friedsamová, poté etapa Giro d´Italia do Verbanie s prudkým stoupáním na Monte Ologno.

        Asi jim soudruzi z režie v Paříži nedávají přesné info…

        0 0
      • mart910  

        Kez by muzatka prohrala i ten druhy aby to co nejdriv prepnuly

        0 0
      • jonti  

        Proc chlapec? Svaly ma vetsi nez Contador, ale prsa taky :)

        0 0
    • robb  

      Payback! :-D

      0 0
      • mart910  

        Nevite co bere Contador? Chci to taky to neni mozne :D

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Po 18.etape:

        1 Canyon325 77

        2 Fukin 74

        3 KnizeAlexej 69

        4 Gerrard 67

        5 Mitch 65

        6 Ferry 64

        7 Bassano 64

        8 Tromboonen 62

        9 J.Kencl 61

        10 Travegoist 59

        11 Melvin 58

        12 Avail 57

        13 Memphis22 56

        14 Amoondre 56

        15 Kulix 55

        16 Iron_Hide 54

        17 BF opicak 53

        18 Fuzzy666 53

        19 SharkeeCZ 52

        20 Prodi 50

        21 Blacky 50

        22 RoDoR 48

        23 Vita P. 47

        24 Glum 46

        25 Delkim 44

        26 Dafe 40

        27 Kalic 39

        28 Robb 39

        29 Marios 39

        30 _Zbynek_ 37

        31 Hroch 37

        32 Dubys 37

        Jeste tam nejsem :-)

        0 0
    • Tanabe  

      Alberto je nekde jinde jak celej zbytek peletonu.Dneska se mohl v klidu povesit za Astanu a jenom branit naskok ale neda mu to je to dravec a pekne vratil Astane utok jak mel minulou etapu defekt on.Sky dneska mohli nastoupit do autubusu co tam predvedli to uz je vazne na povazenou ze tam neni neco ok a nikdo nevi presne co ma delat krom toho ze se namotaj do padu na konci peletonu

      0 0
      • Kalic  

        No, i Alberto je jen člověk. Podle mě dnes měl pošetřit a ne dětinsky a zbytečně oplácet Astaně. Může na to v pátek nebo v sobotu doplatit. Nebo na to doplatí na Tour.

        0 0
        • Tanabe  

          Podle mne dobre vedel co dela a co si muze dovolit kdyby na to nemel nebo ho to melo nejak ohrozit do pristich 2 etap tak by to neudelal na to uz je zkuseny urcite hodne

          0 0
      • Tomahomo  

        A teď si vem, že by jel rovně! On tím svým kličkováním ze sedla ujede tak o 10% víc než ostatní! :DDD

        0 0
      • Pavel  

        Nic neříkám ani nenaznačuji, ale to byl svého času Armstrong taky (nekde jinde jak celej zbytek peletonu)… ;-)

        0 0
      • McBlacky  

        sky je jasný, když dementně pošlou Sivtsova do uniku, tak už jim pak zbylo jen druhý auto a to bylo kdo ví kde :/ Navíc když se vyskládá 5 lidí tak z jednoho servis auta to dáš rychle dohromady blbě

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Co mas proti Sivtsovovi v uniku? Pri tom jak Saxo sjizdelo uniky, tak nikdo nemoh cekat ze je nechaji takhle ujet. A kdyby meli pod kopcem 3–4 minuty, tak se moh dost hodit v pulce kopce nebo ve sjezdu.

          0 0
          • McBlacky  

            když jedeš na GC tak je lepší mít k dispozici obě auta ±kolem skupinky s leaderem

            navíc teda taktika, že ti pozdějc pomůže někdo z uniku je lety prověřená jako téměř nepřínosná, protože ti jezdci jsou tak popravený, že šlápnou kousek a hotovo. Včera to byla dost výjimka u Garminu a taky nepředvedl nic extra když je sjeli o 45sec zezadu

            0 0
    • M4rtin  

      Tak co dneska Alberto pude na win v etape nebo bude setrit na Tour? Ja myslim ze mu to neda po tom jak tu jezdi. Cilovej kopec nicmene nic moc pro nej.

      0 0
      • McBlacky  

        na win bych to viděl zítra. Dneska by to museli dost kontrolovat protože to je ***** dlouhý – totálně by vystříleli team než by se dojelo pod finál dva kopce, musí být připraveni případně pracovat zítra, aby někdo byl s Albertem na Finestre pro případ defektu. Na tý 10% šotce to bude hustota

        0 0
    • tromboonen  

      Tak jsem konečně píchnul telefon do poče a tu je pár fotek z tappa 15..

      Il Pirato del Trentino s jeho Bianchi co jsem mu na 30 to go předělal na single speed, tady v cíli… prej musel jít kousek pěšky, se mu nedivím, já to ke konci sotva dával na 34/28, i když tak hrozný jako 20% krpály na pravém břehu Gardy to nebylo, tam jsem měl problém udržet předni kolo na zemi..

      Pak pár náladovek z cíle, ale je to jen z telefonu, jel jsem bez batohu a kapsy byly plný.. Alberta, modré bratry, Lea a spol mám na videu, ale to se tu nedá vložit..

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Nalada teda dost ospala, kde jsou vycpany lisky?

        0 0
        • tromboonen  

          No bylo to brzo, asi ve 12, ale 300 m pred cilem uz bylo zavreny, zbytek bahno, lidi kolem plutku, jinde celkem pohoda, i na to pivo se dalo dostat, pres rozbahnenou louku… celkove me prekvapilo, jak relativne malo lidi tam bylo a jak v pohode to probihalo.. jako kousek pred Madonnou plus posledni 3 km za ni nejaci lidi uz byli, a pozdeji jeste vic (nejvic v pohode byla nejaka particka technaru, co vsechny zastavovala a nabizela zdarma svarak, caj, vodu, pivo, jidlo..), kousek od nich me nejaky ovineny tiffosi serval, ze nemam oholeny nohy..

          Ale jinak celkem komorni, nahore byla zima a kolem cile to nevypadalo nic moc, tak jsem si sjel kus dolu do serpentin a pockal tam, ale zadne davy tam nebyly, prece jen to nebyla queen etapa..

          Lisku ani jine zvire jsem netahal, mozna jen toho vlka po predchozich vyjizdkach kolem Gardy.. po ceste zpatky jsem si na kruhaci pujcil original ruzovou smerovku „Giro rovne“, akorat jsem si blbe pamatoval kde mam auto a musel jsem ji vezt asi 15 km pod pazi, coz v bocaru nebylo nic moc.. na tom kruhaci byli i 2metrovi ruzovi cyklisti-siluety, ale ti byli z preklizky a nevypadali jako oficialni jednorazova vyzdoba, spis ze si dal nekdo z vesnice praci, tak do tech jsem nesel (krome toho asi bych jej neuvez..)

          0 0
        • tromboonen  

          Tak uz vim, proc mi to tak nejelo.. dva dny predtim mala odpoledni vyjizdka do kopce nad Gardou, bylo mi divne, ze nemuzu udrzet predni kolo na zemi, ale ze to bude 49% sklon jsem necekal, a nebyl tam sam..

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            No to je jasny, na 49% mas moc podlozek pod predstavcem, musis je dole vzdycky prehazet a forbec otocit :-)

            0 0
            • tromboonen  

              No jo, ale nahore bych to zas musel predelavat, nebo bych sel pri sjezdu pres rodla, uz takhle to bylo dolu o hubu…

              0 0
    • tromboonen  

      Aru dostal od teamoveho dokrota nejakej dobrej stejcik asi.. prej piccolo angelo – ja myslim, ze by se mu melo rikat zabak, jak krivil tu hubu na pozadi zelenych dymu..

      Leo jede, Mick se taky probudil.. dneska zas zajimavy..

      0 0
    • iron.hide  

      fiha, zeby Aru okrem etapy ziskal spatky aj druhe miesto? :) to by bola parada.

      a Landa sa zatial nedviha, divne

      0 0
      • iron.hide  

        tak fajn, vyslo to :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Non official (neim jak trikoty): Maglia Rosa Mitch, Maglia Nera Robb :-)

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Ofiko:

            Mitch 80

            Canyon325 76

            Travegoist 73

            Fukin 72

            Gerrard 72

            Iron_Hide 69

            KnizeAlexej 63

            Bassano 62

            Ferry 61

            Memphis22 60

            Tromboonen 58

            SharkeeCZ 58

            Avail 57

            J.Kencl 55

            Dubys 55

            Melvin 54

            Kulix 54

            BF opicak 53

            _Zbynek_ 53

            Amoondre 53

            Fuzzy666 53

            Dafe 50

            Blacky 50

            Prodi 50

            Marios 48

            Vita P. 48

            RoDoR 48

            Delkim 45

            Glum 43

            Hroch 41

            Kalic 40

            Robb 39

            Sheet

            0 0
    • Tanabe  

      Vyborne LEO

      0 0
    • mart910  

      LEO dnes super! Jeste zitra stahnout tu minutu a pul na 4 misto a bude to ok =)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        ..a nenakoupit zitra na Finestre.

        0 0
      • mart910  

        tak jsem se zas blbe podival, jsou to 2:30 na ctvrte misto, tak udrzet pate misto bude stacit :)

        0 0
        • Kalic  

          Od pátýho do devátýho místa je to našlapaný, zítra se to může všechno přeházet vzhledem k tomu, jakej kopec je čeká.

          0 0
      • Delkim  

        z dnešního večerního rozhovoru:

        Těžké to bude i zítra při stoupání do Finestre a Sestriere. S jakým plánem do poslední horské etapy půjdete? Vyčkávat, nebo i útočit?

        Včera jsem mluvil se svým bývalým koučem panem Bauerem, kterému už je skoro sto let. Říkám mu: Budu šetřit síly. Ale on mi povídá: Budou si sice o mně všichni myslet, že jsem blázen, ale ty víš, Leo, že nejsem blázen. Ty nesmíš šetřit síly, musíš hledat prostor pro útočení. Takže to teď beru tak, že nejlepší obrana je útok. Zkusím to znovu a uvidíme.

        0 0
    • Delkim  

      UCI kontrolovala pistolníkovi kolo kvůli podezření, že tam má motor

      UCI checks Alberto Contador's bike for motor

      0 0
    • Tomahomo  

      Dnešní data Petra Vakoče @PetrVakoc:

      „Today climbed few alt metres (4958) and burned some calories (6375) #giro #stage19 “

      0 0
      • Delkim  

        to asi nejel na ty kávenky z vedlejšího vlákna, co? :)

        0 0
        • Tomahomo  

          Nevím, zeptej se jej, ale tahle fotka mně přijde úsměvná :D

          Maxime BOUET ?@BOUETMAXIME

          0 0
      • hony007  

        Jak může byt stejný číslo u kalorií i joulů, resp. co myslíte, že je teda správně?

        0 0
        • Tomahomo  

          Samozřejmě, že je to blbost, soudruzi z Etixxu udělali někde chybu :D

          0 0
          • kokoska.rokoska  

            Asi ne z Etixxu, ale z Training Peaks, že?

            Spíš je zajímavý Intensity Factor 75 %. Býval bych čekal víc; na druhou stranu, 7 hodin v kuse po třech týdnech kdy si užívají 2500 TSS týdně, no potěš koště…

            0 0
            • Tomahomo  

              Nemám ten budík, nevím jestli se tam něco nastavuje, nebo je to „z výroby“. Omlouvám se soudruhům z Etixxu :D

              0 0
      • sharkeeCZ  

        Průměrná rychlost jen 33,3 km/h???

        0 0
    • Tomahomo  

      Ten Straka na ES je naprosto mimo. Hesjedal strácí pouze 1:18 na Lea, náskok má již vyšší, ale on stále mele jak je Leo v pohodě a hlídá si Trofimova…

      0 0
      • robb  

        Jak je tam sám, tak radši přepínám na brity.

        Jinak jak tak koukám na Zakarina, tak mně připomíná Frooma.

        No a Hesjedal si zase dává dobře. Ten vypadá že u od začátku kopce je v krizi, ale pořád nastupuje :-D

        0 0
        • Tomahomo  

          Huráááááááááá­áááááááááá, už na to přišel! :DDD

          0 0
          • Delkim  

            během reklamy si to přečetl v mailu, přišlo mi potvrzení :)

            studio1@eurosport.cz

            0 0
            • Delkim  

              doufám, že aspoň zázemí týmu funguje jak má a Leo má aktuální informace co se toho ohrožení týče, aktuálně necelé 2 min ztráta na čelo 4 km před cílem

              0 0
              • kenapets  

                pokud jsem dobře počítal, tak o prsa uhájil aspoň 6. flek před Kruijswijkem

                0 0
    • tromboonen  

      Bertie to da.. prece to nenecha modrakum.. jede sam a stahuje je.. ty tri minuty udrzi..

      0 0
    • Tanabe  

      Krasna etapa dneska.Leo sice spadl o 1 misto ale popravde ten kanadan jede posledni tyden totalne na doraz skoda ze nevyhral alespon jednu etapu ale kloubouk dolu pred vsema co Giro dojedou az do konce

      0 0
    • Amoondre  

      Zajimavy, ze Contador zatim nevyhral zadnou etapu na Giru

      0 0
      • Canyon325  

        chcel som oponovať, ale keďže sa r. 2011 nepočíta, tak hej… tam by ich vtedy vyhral aj 5, keby chcel :)

        0 0
    • Darkson  

      co říkáte na představení Astany?

      v horských dojezech na čele top5 vrchařů a 3–4 lidi z Astany, Landa si couvá a ujíždí jak chce a komu chce (kdyby ho stájoví šéfové neúkolovali, podle mne by Giro vyhrál) Kangert si dneska vytáčel nohy za Contadorem…dlouho jsem neviděl takovou demonstraci převahy

      0 0
      • Kalic  

        Kdyby jsou chyby. Co je jim to platný, když je všechny porazil Kontík s minimální podporou vlastního teamu. Ve finále je cyklistika přece jen individuální sport.

        Jinak v Astaně zřejmě vyvařovali vydatnou snídani :-)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Smolari dne: Petacchi DNF; Landovi chybi 3 body na trikot vrchare.

          Tipo:

          1 Mitch 83

          2 Fukin 76

          3 Travegoist 75

          4 Canyon325 73

          5 Iron_Hide 72

          6 KnizeAlexej 71

          7 Gerrard 67

          8 Bassano 66

          9 Ferry 64

          10 Tromboonen 58

          11 BF opicak 57

          12 _Zbynek_ 57

          13 Fuzzy666 57

          14 Amoondre 56

          15 Avail 55

          16 J.Kencl 55

          17 Melvin 54

          18 Blacky 54

          19 SharkeeCZ 54

          20 Memphis22 52

          21 RoDoR 52

          22 Dubys 51

          23 Kulix 51

          24 Prodi 50

          25 Vita P. 49

          26 Dafe 48

          27 Delkim 46

          28 Hroch 45

          29 Glum 44

          30 Marios 41

          31 Kalic 41

          32 Robb 39

          0 0
          • Kalic  

            Hrochu, než vyhlásíš výsledky tak ještě prosím opravu jednoho kiksu: 12. etapa 3. místo Ulissi, nikoliv Betancur.

            0 0
      • iron.hide  

        asi tolko, ze Landa bude dalsi Landis, skor ci neskor mu to najdu.

        Ale inak Aru super, to je buduci jasny vitaz.

        0 0
      • robb  

        Super fotky ze včerejška

        http://www.steephill.tv/…os/stage-20/

        0 0
    • Pavel  

      Nebylo by někde na „trubce“ video s výjezdem na tu „prašivou horu“? Dík.

      0 0
    • robb  

      Marco Coledan dostal pokutu 500 Švýcarských franků, protože čekal na Rogera Kluga

      Boj o Maglia nera :-D

      http://keyassets.timeincuk.net/…-630×350.jpg

      0 0
    • robb  

      Bertík bude mít asi ještě náročnou sezónu

      http://www.cyclingnews.com/…t-the-vuelta

      0 0
    • Jaroslávek  

      Hesjedal byl borec posledního týdne. Nesledoval jsem začátek, kde nevím z jakých důvodů nakoupil tak velkou ztrátu. To může Leo vykládat furt dokola, KDYBY neztratil ty 2 minuty …

      0 0
      • robb  

        Mohl si je klidně najet ve sjezdu. Jako jeden ze tří nejlepších sjezdařů v balíku, by to měl zvládnout.

        0 0
      • Amoondre  

        Jak cekal na Porteho tak 2min na Contadora jen to hvizdlo

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Moc hezky zaver dneska :-)

      0 0
      • Delkim  

        ty defekty včera, to byly nějaké koleje? Leo měnil kolo 13 km před cílem a pak prý snad znovu defekt 3,3 km a měl dojet na hranici 3 km a až tam to „uplatnit“, aby to bylo v ochranné zóně

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak je dobojovano.

      Campione Grande je Mitch- s rozdilem 7 bodu, dokazal dobre trefit GC, team a bodovaci trikot. Stejne dobre trefili GC i Travegoist a IronHide;

      Nejlip namichal na etapy Fukin, a to ho vytahlo na bednu.

      4 lidi presne trefili, kolik jezdcu dojede do milana.

      7 lidi se vystridalo v ruzovem, ale podiova slecna se tu neobjevila ani jedna. Jak se rekne italsky WTF?

      Opicak letos zklamal, jedenacte misto je pod jeho uroven.

      Campionissimo Nero je Robb- stejne jako vloni dokazal jet v ruzovem, letos dokonce 3 dny, a na konec se obleci do cerneho. Opravdu obdivuhodny vykon. A ten Durbridge na posledni etapu, to bylo jak sedma v mariasi- presne tolik aby udrzel Maglia Nera.

      Vysledky tu

      1 Mitch 83

      2 Travegoist 76

      3 Fukin 76

      4 Iron_Hide 73

      5 Canyon325 73

      6 KnizeAlexej 71

      7 Bassano 67

      8 Gerrard 66

      9 Ferry 64

      10 Tromboonen 58

      11 BF opicak 57

      12 _Zbynek_ 57

      13 Fuzzy666 57

      14 Amoondre 56

      15 Avail 55

      16 J.Kencl 55

      17 Melvin 54

      18 Blacky 54

      19 SharkeeCZ 54

      20 Memphis22 52

      21 RoDoR 52

      22 Dubys 51

      23 Kulix 51

      24 Prodi 50

      25 Vita P. 49

      26 Dafe 48

      27 Delkim 46

      28 Hroch 45

      29 Glum 44

      30 Marios 42

      31 Kalic 41

      32 Robb 41

      DNF Ydaho 42

      0 0
      • robb  

        Díky za super tipovačku.

        Jako každý rok horečně sháním krejčovský metr, abych se změřil na opasek a zase nic :-)

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        sdileni souboru uz by melo fungovat.

        0 0
      • mitch  

        Ha, super! Ani sem nevěřil, že bych přivezl růžováka do Milana. Není čas na nějaký velký oslavy, je potřeba se připravit na la Grande Boucle :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Ceremonial dekorovani viteze probehne v pondeli po 6. hodine v Kolkovne na Budejovicke.

          Dalsi gratulanti vitani, prosim hlaste se, abych pripadne udelal rezervaci.

          0 0
      • tromboonen  

        Taky dik za praci co si s tim davas..

        0 0
      • bassano  

        dekuji za dobrou tipovacku, s vykonem jsem spokojen aspon mi Aru na zaver vyjel nejake body

        jinak Italsky WTF bych volne rekl Ma che Cazzo :)

        0 0
      • Trainman  

        Díky za práci, kterou sis s tipo dal. Bylo to legrace, vítězi gratuluji a těším se příští rok. Obhajoba bude tvrdá. Travegoist

        0 0
      • Canyon325  

        ďakujem za tipovačku, škoda, že nakoniec mimo pódia, vyzeralo to nádejne :)

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Pohled zevnitr- bez komentare.

      http://cyclingtips.com.au/…ust-despair/

      0 0
      • Delkim  

        hmm, to si UCI a organizátoři za rámeček nedají, resp. ono je jim to asi jedno :( bohužel…

        btw nějaké tipy kdo to píše?

        0 0
        • Barak  

          Ta část o Astaně mi přesně mluví z duše. Jak můžou dostat licenci? Boj UCI proti dopingu je jenom fraška. Jde pouze o to, aby navenek, na fanoušky, působili, jak bojují s dopingem, ale ve skutečnosti jdou těžce na ruku všem, kteří v zákulisí tahají za nitky a drží prachy, za které celý tenhle kolotoč pohání.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Nevi se kdo to pise. CT apeluji aby se nespekulovalo kdo to pise, a udajne ty clanky dokonce nadlepsuji o falesna voditka.

            Na Delkima, sorry bojuju s razenim.

            0 0
          • bassano  

            ty těm sračkám co tam píše opravdu věříš? to může klidně psát někdo kdo nikdy nezávodil a prostě je ******** že jeho oblíbený tým dostal na prdel nebo i popř. kdyby to byl opravdu někdo z balíku o čemž pochybuji tak je to na stejném levelu

            psát o tom že v těch 6 lidech z Astany co se dostli do 25 byly jména které neviděl v GC? jako např. kdo?

            závodníci co pravidelně jezdí giro na GC a dostávají se občas do top 10 nikdy takovou slataninu nenapíšou a nebudou si stěžovat na každou blbost, stěžoval si snad Contador někdy? Vadilo Hesjedalovi že dostal v prvním týdnu náklep? Ne, sebral se zabojoval ze všech sil a vidíš jak na tom byl dobře v posledních etapách

            Kdyby to bylo 10 let zpátky tak bych tipl že to píše Hruška, ten si vždycky stěžoval na každý malý problém

            a tvůj výlev vzteku na Astanu už nechápu vůbec, co podle tebe udělali jinak než jiné týmy? že meli v Juniorce a u Iglinskych doping? to se deje ve vsech tymech, nikdo si nestezoval na to že schleckove po zazracnych vykonech na tour par let zpatky a dopingu jezdi tuzku protoze na to nemaji, nikomu nevadi trek factory nebo znicehonic dobrá SKY

            když už chceš diskutovat opravdu závody vyvaruj se spekulacím o dopingu, pokud nemas nejaky dukaz tak o otm mlc, pokud mas tak napis na UCI, oni ti podekuji

            takze asi tak :)

            0 0
            • Barak  

              Nechápu o jakém výlevu mluvíš. Napsal jsem v krátkosti, jak já vidím současnou cyklistiku. Nejsem žádný cykl. funkcionář nebo vyšetřovatel, abych musel svůj názor podkládat nějakými důkazy. Skoro mi tvoje reakce přijde jako z Armstrongovi éry. Tenkrát taky všichni jeho fanoušci baštili, jak je čistej a chtěli důkazy.

              Pokud tobě nepřijde letošní výkon Astany přinejmenším zvláštní, ok. Já to vidím prostě jinak. Zvlášť s přihlédnutím k tomu, jací cyklisté astanou prošli, kdo jí šéfuje, jaké vazby tam prokazatelně (dle vyšetřování v Itálii) fungovaly nebo stále fungují.

              0 0
              • raw 4  

                Častecne te chápu. .mám rad Nibaliho ale taky jsem byl prekvapeny jak jim to šlapalo kor kdyz dostali na začátku velký ty ty od Uci…

                0 0
            • tromboonen  

              Chapu ze jako polovicni Ital tak trochu kopes za Astanu, (to nemyslim spatne), co jsem si vsim tak to tak maji i Italove.. ale tak trochu v tom Kazachstanu neco smrdi, ex-doper par excelance Vino za kormidlem, statni penize diktatorskeho statu, komousske manyry… mozna je to jen mym postojem ke vsemu ex-komousskemu, ale me jsou nesympaticti – a lze pochopit, proc jsou nesympaticti i jinym a pripadne lidem v pelotonu..

              Nejsem odbornik a netvrdim, ze mam pravdu, ale IMHO je rozdil, kdyz SKY team zacal, par let na tom pracoval, marginal gains atd.. a pak dotah Wigga nebo pavouka k vitezstvi v TdF, a pokud vim bylo to sice pouzitim vlacku a ustvanim ostatnich, ale ten vlacek taky vetsinou odpad pod kopcem, az na jednoho, narozdil od letosniho Gira, kde tam bylo furt modro (tri az ctyri, zatimco z ostatnich teamu max leader a jeden lieutenant, nebo ani to ne)..

              A co o tom a jinych vecech pise SPcko bych bral jako relevantni, rozhodne vic nez nase kecy tady, nepripada mi, ze by byl nejakej ublizenej nebo mstivej.. je to urcite zajimavy pro outsidery jako jsme my, a mozna i pro insidery a pripadne UCI, kdyby to cetli :) Minimalne dobrej zpusob/moznej zpusob jak upozornit na neco, o cem se v baliku mluvi, ale co nikdo nemuze rict nahlas…

              0 0
              • bassano  

                napisu do jednoho prispevku pokud nevadi:

                barak: rict ze nechapes jako mohli Astane dat licenci dle meho vylev je, je pravda ze jsou neoblibeni u mnoha dalsich tymu nebo profiku v pelotonu ale stejne tak jsou neoblibeni i u UCI a jeho anglickeho vedeni ktere IMHO spise skodi nez veci zlepsuje, proc by teda UCI davala Astane licenci pokud by to nebylo nezbytne nutne, spise mi od nich prijde prasarna vzit zpatky sve rozhodnuti v pulce sezony, coz mi neprijde fer jak vuci sponzorum tak vuci jezdcum samotnym kteri se mesice pripravuji na nejaky zavod a pak najednou ani nevi jestli ho budou moct jet

                co se tyce armstronga a jeho ery, tak me nikdy neslo o to verit neverit, vsichni na tom byli vicemen podminkama podobne, stejnymi testy prochazeli vsichni a pravidla byly pro vsechny stejne, kdyz na stare vzorky vezmes nove metody samozrejme neco najdes a nepochybuji ze za 15 let az budou meze detekce opet nizsi tak zase bude afera jak soucasni cykliste byli podvodnici presto ze meli biologicke pasy,

                a nezda se mi ze by v dobe kdyz Armstrong zavodil rikal ze je to podvodnik a ze by ho nemeli radi, vsichni ho oslavovali, ja jsem ho nikdy nemel rad, ne kvuli tomu ze bych ho kdykoliv podeziral z dopingu ale nemel jsem rad jeho styl ze jedine co kdy dokazal je vyhrat tour, pro me maji jine zavody vyssi hodnotu nez tour a uznavam i lidi co jezdi klasiky a jednorazove zavody, holt ne kazdy muze byt GC jezdec, pro me je napr nejlepsi jezdec poslednich 10 let Rodriguez

                ja se divam na cyklistiku abych si uzil co se v zavodec h deje a ne abych za kazdym dobrym vysledkem hledal doping, nikdy jsem to neresil nebudu ani ted a mrzi me ze kazdy ma cyklisty za fetaky nebo neco podobneho prestoze jsou to nejvice kontrolovani sportovci a latky ktere jsou v jinych sportech povolene si cyklista dovolit nemuze takze tak

                Astana letos ukázala ze je nekde jinde s tak silnym tymem ktery tam poslali, kdyz si ty jmena prostudujes poradne tak zjistis ze to jsou byvali top domestici a kvalitni GC jezdci kteri by mohli jinde delat kapitany, na tour de france by takhle asi nedominovali protoze tam nektere tymy posilaji vetsi vahy, i Astana by tam mela mit relativne silnejsi tym nez na giru

                navic kdyz uz neco tak bych se poohlizel nad cyklisty z USA, protoze vycet luxusnich jmen jako Armstrong, Leipheimer, Hamilton, Landis a konckoncu i 43 leta hvezda Horner ktery nad cyklistickym hrobem predvede vykon ktery nasobne predci jeho zbytek kariery mi prijde mnohem vice do oci bijici

                v Italii se jich taky par najde jako Ricco, Di Luca nebo Sant Ambrogio kteri jsou opravdu na zabiti ale ti toho nevyhrali zdaleka tolik jako vyse jmenovani a pak je trochu skoda pro ty kteri by bez nich zavod vyhrali ze si neuzili ten pocit zvedat trofej stat na stupnich a citit se jako vitez protoze kdyz ti nekdo zpetne da trofej tak to je uz nanic, viz neschopna UCI a 2 lete popotahovani Contadora kteremu zpetne vzali vysledky ze zavodu ktere davno nemel jet, napr. Giro 2011

                no ale uz sem se rozkecal moc

                tromboonen: Dekuji za prijemnou reakci na muj mirne neprijemny prispevek, jsem rad ze tu nejsem za vola a vim ze me castecne chapes a mas castecne pravdu, beru si ten clanek osobne, trochu jeste vice vuci tomu co pise o Giru nez o tom co pise o Astane,

                Kopu za Astanu castecne, kdyz uz bych mel mit nejaky sympaticky tym tak je to Lampre protoze je to Italsky tym ale v Astane je mnoho mych oblibenych jezdcu jako Nibali, Aru, Scarponi a Tiralongo (dlouho contadoruv nejvernejsi domestik) tak se neni cemu divit ze je mam rad, proste udelali giro luxusne zajimave na rozdil od me tezce nesympatickych tymu jako je Orica, FDJ, IAM nebo Giant (orica se z nich aspon prvni tyden snazila zavodit kdyz uz nic)

                Rict ze organizatori jsou nejaci amateri kvuli tomu ze nekde byl skaredy asfalt, nebo ze zrovna naprselo, je dle meho breceni obzvlaste kdyz na tour jak letos tak loni je etapa s kostkama a pariz roubaix se jezdi po kostkach kazdy rok, to je samozrejme v poradku, navic na tour nasekaji velice podobne mnozstvi zmatku jako na giru nebo kteremkoliv jinem zavode takze si nemaji co vycitat :)

                stejne jako ze mu vadi ze se kazdy den zavodi na plno? Je to zavod a v tom pripade chapu ze se tesi na tour kde se zavodi par dni a zbytek si muze odjezdit v baliku protoze dva tydny pojede po rovine a na zaver se podiva na sprint popr jednou za ty tri tydny zkusi unik a chyti ho na poslednich 5km

                nebo obhajovat težce nesportovni gesto australanu a rikat ze italum by penalizaci nedali, kdyz italove by nikdy nic takoveho neudelali uz jenom protoze je to jiny ital a je mezi nima rivalita :)

                a tak jako sky par let na tom pracoval a dostal se na vrchol, tak uz proste byli prekonani tymy prisly na to jak proti nim bojovat a musi se s tim smirit, proc kdyz je na tom dobre Astana tak je to najednou doping? Taky na tom pracovali dlouho a jejich priprava je kvalitni a soustavna

                Tak jak sedi vino za astanou tak sedel donedavna riis za saxem a takovych pripadu je spousta takze astane nema kdo co vycitat

                ja neberu nici sympatie nebo nesympatie ke konkretnim tymum ale nelibi se mi clanek tohodle typu kde hazi na nekoho spinu, stejne jako hvezdy typu Schumacher a dalsich nekolik kteri po skonceni kariery zacnou hlasat jak dopovali atd., pokud jsou taci hrdinove meli to rict v dobe kdy zavodili a ne zpetne haze spinu na cyklistiku

                0 0
                • tromboonen  

                  Re kluci co jezdej v Astane, vis o tom evidentne o dost vic nez ja, ja to sleduju jen par let a hlavne anglosaske tymy, jsou mi proste sympaticky, v Australii a Anglii jsem zil a anglicky umim mnohem lip nez Italsky, takze sleduju spis tu anglickou cast medii, je mi sympaticke, jak za par let dokazali v necyklistickych zemich privest silnicni cyklistiku na uroven noveho golfu… skoda, ze nemaj svuj Italsky team, tyhle splacane tymy ze vsech narodnosti nemaj moc ducha, bohuzel to, kdo za tymem stoji u me taky hraje roli, Katusu z toho duvodu nemusim a Saxo kvuli Olegovi taky asi brzo bude mimo seznam oblibenych..

                  S tim, ze nadaval na Giro se Te asi dotkl, to chapu, ale myslim, ze vetsina tech vytek byla validni z pohledu jezdce, ktery musi za chvili na novej zavod, nemuze si dovolit jet za sezonu jen jednu GT a taky bylo zajimave porovnat to, jak z toho byli nadseni komentatori a fanousci, a jak se na to diva balik..

                  0 0
                • Barak  

                  Budu trochu stručnější. Každý na to máme evidentně jinou optiku, takže se neshodneme. Na cyklistiku se dívám rád a nemám vyloženě oblíbený nebo naopak neoblíbený tým.

                  To, že máš v Astaně jezdce, kterým fandíš, nic nemění na faktu, že bys neměl ignorovat fakt, že je tenhle tým s dopingem z minulosti dost spojován a důkazy existují. Letošní výmový výkon tedy logicky vyvolává otázky, jestli za tím není něco jiného než „kvalitní a soustavná příprava“. To si jako myslíš, že jezdci z ostatních týmů takovou přípravu nemají?

                  A mimochodem, Armstrongova éra vypadala trochu jinak než si to maluješ. Pravidla nebyla pro všechny stejná. Jak jinak si vysvětlit, že Armstrong dopředu věděl o dopingových kontrolách, podařilo se mu ukecat pozitivní test a mnoho dalších věcí. Zkus si o téhle době něco přečíst. Dočteš se tam i o tom, jak se učili procházet dopingovými kontrolami a jak byli vždy o krok napřed. Nebo to raději nečti, zbavilo by tě to iluzí o tom, že ne vždy výkon závisí na „kvalitní a soustavné přípravě.“

                  Jinak závěrem, určitě si nemyslím, že jsou všichni feťáci, jak jsi to pojmenoval. Rád se dívám na závody a asi jen tak nepřestanu, ale nějaké velké iluze taky nedělám.

                  0 0
                  • bassano  

                    Bez ohledu na to že maji tymy podobnou pripravu nic to nemeni na faktu ze nektere tymy budou lepsi a nektere horsi tak to vzdy bylo a bude, Astana ma penize proto si muze dovolit lepsi jezdce nez nektere jine tymy

                    Nibali je elitni jezdec a byl jim davno nez prisel do Astany na tom se nic nezmenilo, Aru se vypracoval uplne stejne jako Quintana oba jsou budoucnost silnicni cyklistiky, proto mi asi neprijde nic divneho na tom ze je Astana zvalcovala, meli lepsi jezdce a kdybys opravdu dopodrobna resil spojeni s dopingem z minulosti tak co teprve Valverde, Contador a podobni kteri meli spojeni na Fuentese a taky jsou o tom dukazy takze proto rikam ze Astana dle meho nazoru neni o nic vice podezrela nez kdokoliv jiny

                    A to ze nejaky chlapec co o tom pise nestiha ostatnim i presto ze trenoval jak jen to bylo mozne v lidskych silach neni nic divneho, kdybych ja trenoval jak jen to je mozne v lidskych silach tak jim stejne muzu dat jenom papa az zaberou akorat nekdo se s tim proste nesmiri kazdy nema stejne dispozice na to stat se vitezem GT, tak jak mu chybi 30–40 wattu na nekoho kdo s nim jel nekde v priprave ve skupine, asi protoze mel jine cile sezony nez slabsi etapaky a pripravil se na giro specialne, tak jako Nibali letos jezdi celou sezonu houby a pockej jake to bude ne Tour, tohle je presne to breceni ktere nemam rad od lidi jako je ten co to pise

                    a mimochodem to ze si prectes par slatanin o armstrongove ere neznamena ze tusis co se tam opravdu delo, to tusi mozna malodko, krome tech co se toho opravdu ucastnili

                    0 0
                    • Amoondre  

                      Takze ty vis zcela presne co se tam delo, kdyz pises, ze jsou to slataniny …

                      0 0
                      • bassano  

                        nedovolim si to tvrdit, stejne jako cokoliv dalsiho kdyz si prectu blesk tak si nedovolim delat chytreho diky tomu co jsem se tam docetl

                        0 0
                        • karliner  

                          Já ti nevim, ale mezi informacemi z Blesku a mezi názory (podle všech indicií) aktivního profíka/insidera vidím trochu rozdíl, Ty ne?

                          0 0
                          • bassano  

                            ted aktualne nemluvim o tom clanku ale o clancich z armstrongovy ery co zminoval kolega, proti clanku mam vytku akorat na nektere jeho reci jinak je fajn :)

                            0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Precti si predchozi blog, ze zacatku Gira, kde jeste pise ze ma Giro rad…

                  Samozrejme neda se slepe verit vsemu co ctes. Nicmene Cycling Tips a SP tam sleduju leta a povazuju to za cestne vedeny zdroj.

                  0 0
                  • bassano  

                    Ja jsem si precetl diskuze pod tim abych si trochu udelal nazor co si o tom mysli nejaci dalsi lidi, vesmes s nim souhlasili ale naslo se tam aspon par lidi kteri si o tom mysli podobne veci jako ja a jeden to tam napsal hezky i se zajimavym odkazem http://inrng.com/…on-the-giro/

                    napr komentuje to jak porte ma pro sebe ten van a vsechno super ale pak nezna zakladni pravidla jako to ze nesmi vzit kolo od soupere a kdyz nekoho potrebuje po ruce tak nikoho nema

                    asi nema cenu vice rozvadet diskuzi, uz ten minuly prispevek co jsem napsal hranici s tapetovanim :)

                    0 0
        • Biker jak Pes  

          Zajímavé články, vůbec jsem o nich nevěděl. Předpokládejme, že to je opravdu profík. :)

          Borec píše, že jejich sponzor je z USA/Kalifornie, takže tipuji někdo z Treku nebo Garminu? Dál už má na kontě všechny Grand Tours a je ±1 rok stejný ročník jako Wiggo (když spolu závodili jako junioři). Pokud se někdo nudí, může udělat podrobnější výzkum. :)

          0 0
          • tromboonen  

            Jak psal Hroch, oni to zamerne mlzi aby se nedalo takhle jednoduse prijit na to, kdo to je.. redakce tam dava jine formulace a pripadne i zavadejici vazby, takze ne vsechno cos vyjmenoval musi byt nutne pravda…

            0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      .

      0 0
      • bassano  

        sleduje nekdo dauphine? dneska krasna etapa kde se zavodilo cca 100km skoda ze jsem ji zrovna propasl live kazdopadne tesim se uz na tour

        0 0
        • tromboonen  

          Nibs Ti odjel tak mneš ruce, co? Viděl jsem jen shrnutí, nechápu, proč jej pustili do úniku, to se snad s takovými žraloky nedělá.. a když už tak proč pak nespolupracovali a nesjeli je, asi se nemohli domluvit…

          0 0
          • bassano  

            Ja si myslím že stejně věděli nebo tušili že nemá na to aby to udržel, on je v přípravě a na Dauphine skoro nikdy nezajel zajímavě, docela mě tím výpadem překvapil

            jde o to že letos mají ty etapy opravdu hezké

            dneska chytil „nečekaně“ 4 minuty ale tragedii bych z toho nedělal

            0 0
            • Delkim  

              dneska to bylo pěkný, Garderen a Froome zítra možná pěkný souboj

              Froome standardně půl vteřiny pohled před sebe a pak 4–5 vteřin na představec, neustále dokola, to snad nikdo jiný nedělá :)

              0 0
            • Tomahomo  

              Z toho 3 na posledních 4km. To je docela dost…

              0 0
            • tromboonen  

              Takovej campione a jeden den to vohuli a druhej uplne odpadne? Tak snad tu pripravu dozene.. Pavouk ma uz zrejme pripraveno, ale jestli lip nez Pistolnik se teprv uvidi, a hlavne jestli natrenoval kostky, mokro a kluzko… TdF bude asi zajimava

              0 0
              • bassano  

                No on to sice ohulil protoze chtel vyhrat etapu ale i tak bylo videt ze to neni ono protoze kdyby v plne forme nastoupil tak ho nekdo jako Costa nikdy nedozene a on ho v poslednich 500m prevalcoval

                u frooma je klicove jestli dojede vubec do hor, on to v tom prvnim tydnu kde maji ardeny a pak kostky zase schyta, zima dest a uzke spatne cesty jde jenom o to jak moc a jestli bude jeste potom ve hre pak bude mit mozna sanci

                a froome taky na tom bude jeste lepe, 19s na Van Garderena neni zadne terno i kdyz jim vsem ujel

                0 0
        • oberleutnant Weiss  

          Mně se víc líbila ta předcházející – sucho a kopce samá serpentina (mimochodem Bardet se v tom sjezdu vytáhl, dal to o zhruba 1:30 min. rychleji než balík, aby se hned další den rovněž ve sjezdu smotal…)

          0 0
          • Delkim  

            prvních asi 90 km to zkoušelo do úniku nespočet skupinek, nicméně bez úspěchu

            potom se do jedné skupinky přidal Tony Martin a už to bylo :)))

            btw proč se potom tak propadl? křeče nebo to zabalil úplně?

            dneska v 15:30 začíná na eurosportu „královská“ etapa

            0 0
    • Tina  

      Wow! Jeden z dnešných kopčekov na Dauphiné.

      0 0
      • bosmilan  

        toto je prostě nádhera

        0 0
      • tromboonen  

        To je kýč jak ze svítícího obrazu v čínském bistru :) Doufám, že dají do záznamu pěknej pohled na hada z vrtulníku..

        0 0
      • Delkim  

        to vypadá jako z pořadu „nejnebezpečnější silnice světa“ :)

        je to nádhera, ale asi by to chtělo přes léto takovou tu vesty na bidony :)

        0 0
      • bassano  

        a to je kde? tam bych se rad podival, vypada to moc hezky

        0 0
        • Delkim  

          lacets de montvernier

          google maps

          0 0
        • Zbyněk  

          Taky mě to láká. Mimochodem, když si zajedeš do Bourg d Oisans, tak v blízkém okolí najdeš několik silniček vysekaných ve skoro kolmé stěně.

          0 0
          • bassano  

            ja nepochybuji ze v alpach bude podobnych cesticek vice ale tahle ma nejak sve kouzlo na prvni pohled prestoze tomu co jsem videl v Indii nebo v Peru se alpy rovnat bohuzel nemohou

            kazdopadne pokud bys o nejake podobne nekde uz Alpe d Huez vedel tak posli obrazek ja se rad pokocham :)

            0 0
            • Zbyněk  

              Jeden z nich – Col de Saulude je v tomhle albu: https://plus.google.com/…381248502737 , zbytek zmizel v černé díře spolu s pevným diskem :-). … ale když si najdeš ve vyhledávači silnice D 211A, D 211B, D 220, tak je to ono. Pak ještě super silnice ve skále jsou třeba v pohoří Vercors (nebyl jsem) neboi jinde (Passo Vezzena v Itálii atd).

              0 0
    • Delkim  

      1200 m do cíle a jde o vteřiny, ten Froome to možná zvládne, pěkný závěr!

      edit: je to tam :)

      0 0
      • wishpull  

        Vroom umi jezdit ze sedla!

        0 0
        • tromboonen  

          .. a bere to vazne: http://www.cyclingweekly.co.uk/…rance-176855

          .. kdyby radsi trenoval na kostky, mokro a kluzko..

          0 0
          • Tina  

            Nechápem čo všetci majú s Froomom a kockami? Niečo som prehliadla? On mal v minulosti na kockách nejaký problém?

            0 0
            • bagr84  

              Treba loni sem tam dvakrat dolamal a odstoupil z TdF? :)

              0 0
              • tromboonen  

                Ani na ne nedojel, ale jo, proste mu ta severni Francie nejde..

                0 0
                • bassano  

                  Obecne mi nejak prijde ze Sky ma problem s pocasim, wiggins a giro 2013, froome tour 2014, porte letos giro

                  jim to proste narusuje plan o svetove nadvlade

                  osobne jsem zvedavy jak si s nima letos poradi Astana, po otm co predvedli na giru bych cekal ze jejich jeste silnejsi tym neco na tour vymysli

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Nestras, jako ze vsechny totalne uzenou uz prvni tyden, nechaji z kazdeho teamu odpadnout ctyri lidi, aby se jim lip dominovalo… pak tak trochu odpadnou oni… a Bertie si to odjede uplne sam? :) Vis jak to maj Italove (ted myslim jako narod) s tou svetovou nadvladou, nikdy jim to moc neslo.. :(

                    Ani nevim komu fandit, Sky si priveze ctryri motorhoumy a budou se tvarit jako mistri sveta, nez se jim Pavouk nekde rozsype, Astanu proste nemusim, i kdyby nekteri jejich jezdci byli sebelepsi, Katusa radsi nemluvit, si rovnou muzou dat na dresy Putina a rudou hvezdu… mozna Movis a Babicka, ten kdyby to dal, tak to bude slusnej vykon, pri jeho mladi.. akorat se budou dohadovat s Valvem.. tak zbyva asi jen ten Bertie, uz se tesim na kretena Tink-offa se zlutyma vlasama, treba to prezene a bude plesatej (ale jestli jim do toho bude kecat, tak je sance, ze jim to provari)..

                    Nejak se nam to sere, za chvili z toho Velonaci udelaj F-1 a mame po ptakach ..

                    0 0
                    • Canyon325  

                      tipol by som si na víťazstvo Quintanu, časovkárskych km tam toľko nie je, takže má veľkú šancu, s kockami si snáď poradí po odjazdených niekoľkých jarných klasík… ak nie on, tak AC, inak to nevidím, o Froomovi tiež dosť pochybujem a Nibali ak dá pódium, bude rád :)

                      0 0
                      • karliner  

                        Quintana po několikaměsíčním tréninku v Kolumbii bude hodně „našlápnutej“… O to strach nemám :-/

                        0 0
                    • Amoondre  

                      Valve na Dauphine nevypadal, ze by chtel jakkoliv promlouvat do GC na Tour

                      0 0
                      • McBlacky  

                        jestli Valve na starý kolena díky něčemu umí vyhrát, tak je to taktika ;)

                        Vyprsit se na brdku na hnojáku, to umí každej

                        0 0
                        • Amoondre  

                          na hnojaku ..... ok

                          0 0
                          • McBlacky  

                            trochu přitažený, ale ve finále pokud bereš že 100% diváků sleduje Tour, potom 60% jich bude sledovat Giro, 30% Vueltu, Flandry + Roubaix ještě někdo sleduje a pak dlouho nic a jsi na nějakých 5% kdo se dívá na malý týdenní akce.

                            0 0
                        • karliner  

                          Imho nejdříve bude muset „takticky“ vyhrát souboj o No. 1 v Movis…

                          0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Vloni nedokazal vubec ke kostkam dojet.

                0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            UCI rekla, ze si Froome muze spat v privesu, ale az po tech kostkach- dokud je v zavode, musi spat v pridelenem hotelu:

            http://cyclingtips.com.au/…during-tour/

            0 0
            • tromboonen  

              Ouch… zda se, ze v UCI maj na SKY spadeno, napred kolo a ted tohle.. s tim kolem mi to pripadala kravina, kdyby mu to dalo nejakou nefer vyhodu jako ze by na leadery najel X minut mozna, ale jinak by to snad nemuseli resit, viz Millarovo comment, jinde a jindy se to evidentne neresilo, ale budiz..

              S motorhoumama mi to spis pripada traparna, jako jo, ty marginal gains tam jsou, ale i marginal pains, jak chce Pavouk tmelit team, kdyz je posle do „podelaneho hotelu spat na zemi“ se zdrzenim v busu a sam se vyspi na letajicim koberci, chapu, ze to muze pomoct, ale je to takove odtazite, Wiggo by do toho podle me nesel, je rozdil poustet si motivacni Sex Pistols v team busu a sam v pojizdnem palaci (Ale Vroom si asi pousti velrybi pisne nebo tak neco)… ale zas zakazovat to? No pravda kdyby kazdy team prijel s peti motorhoumy, tak za prve nebude kde je zaparkovat a za druhe hotelieri nebudou mit ksefty (i kdyz ten cirkus okolo by je asi taky uzivil).. ale delat z toho nove UCI rule, to je trochu sranda… asi se jeste dockame zajimavejch veci, me to pripada, ze chteji za kazdou cenu „krev“, drama a zvraty v kazde etape, aby neexistovala moznost ziskat vic nez par sekund na soupere.. kdysi se to nejak utrepalo, pak se nekdo urval a neco najel a ostatni uz nemeli sanci, ted je to porad: vedu, ale o par minut/sekund, musim se cpat dopredu i do sprintu a pripadne se rozlamat i kdyz jsem GC guy.. nevim, asi je to ta formularizace o ktere mluvi Velon, ale jestli z toho bude lepsi cyklistika??

              0 0
            • šimlos  

              Motorhome je typická šaškárna ve stylu Sky.Ukázat ostatním, my na to máme a jenom my děláme cyklistiku podle nejmodernějších vědeckých poznatků,vy ostatní jste se zasekli v devadesátkách…Zku­sili to s Portem,ten jel s brekem domů houm nehoum,tak nevím jestli to nějak pomohlo,týmovému duchu rozhodně ne..Na to se nechytí ani ten kašpar Tinkov.

              0 0
              • Tina  

                Takže Froome bude opäť spávať vďaka svojej výške na zemi. To je fakt pohodlný relax po náročných etapách…

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Se 186 cm se nevejde do postele?

                  0 0
                  • blaf  

                    Se 189 je to pro mě ve standardní posteli trochu problém. Může být i se 186…

                    0 0
                  • Tina  

                    No to ja neviem. Ja som iba čitala jeho tweet, že počas Tour bude opäť musieť spať na zemi. Ale dôvod neuviedol.

                    0 0
                    • Delkim  

                      jestli to spíše nemyslel tak, že se bude muset „vrátit zpět na zem“ a holt bydlet jako ostatní socky :)

                      0 0
                    • anicomp  

                      já myslím, že si vozil svojí matraci, tak třeba nepasovala do postele…

                      0 0
                      • tromboonen  

                        Celymu teamu vozi matrace, a holt obcas si nesednou do postele, nebo je rost moc mekky, tak to daj na zem, z toho bych moc nedelal, ten tweet byl jen takove ublizenectvi.. a se 186 cm se do postele (ve Francii) asi vleze, tim to nebude..

                        Aspon se bude mit na co vymlouvat, az spadne jako hruska na prvnim mokrem kousku (jsem tak unaveny, ze jsem si toho nevsim..)

                        0 0
                  • karliner  

                    Kamaráde, nevím, kolikrát jsi nocoval na francouzském venkově, ale věř mi, že může. A to mi v Casri naměřili jen 185,6 cm..

                    0 0
                    • bassano  

                      zase oni nespi v chatrci v mistnosti vedle staje s ovcema jak to obcas na venkove v ubytovne byva :)

                      prece maji dost casu na to aby mu sehnali hotel kde se do te postele vleze, pokud teda takove reseni opravdu existuje ale neverim ze by ve francii nebyly aspon nejake hotely s velkymi postelemi

                      0 0
                      • karliner  

                        Imho vůbec nevíš, o čem píšeš.

                        0 0
                      • McBlacky  

                        úplně stačí ty levný sračky typu formule apod.

                        a pokud to je tradiční venkovský hotel -dřevěný postele s čelem i v nohách, tak už já se 183 jsem docela v pizze.

                        0 0
                      • tromboonen  

                        Esli jsem to dobre pochopil, tak ten clanek naznacoval, ze hotely dostanou tymy pridelene od organizatoru? Pak to dava smysl uz jen proto, ze by museli hledat hotely s extra velkym parkovistem pro vsechny ty motorhoumy, a ze nejsou male.. mozna si to Pavouk posral tim, ze naznacoval, ze bude mit motorhoumy cely team, Frantici holt sarkazmus moc nemusej, zvlast od Anglanu:)

                        Myslim, ze vetsina lepsich teamu jim vozi marace aby nespali na nejakych prolezenych mekotach, pokud to nesedne do postele, daj to na zem, to zas nic tak strasneho neni, ja stokrat radsi na zemi nez na mekke prolezene hotelove sracce..

                        Europcar ma zase ten jidelni salonek v extra kamionu a taky jim to nezakazujou, protoze holt zradlo je ve Francii svate, kde pak spis je jedno, kdyz si das trochu Bordeaux :)

                        0 0
            • karliner  

              Asi jedno z těch správných rozhodnutí. Nedovedu si představit 198 motohomů doprovázejících TdF…

              0 0
    • Amoondre  

      Hrochu, vlakno 2016 poprosim. Dekuji :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.