• Zlatka

    Snad jim zase nesprchne, s počasím je to teďka docela vrtkavé, přijdete někdo fandit ?

    Ve středu 8. 6. se koná 18. ročník Pražských schodů. Stejně jako v minulých letech, tak i letos se můžete těšit na účast nejlepších světových a domácích bikerů a cyklokrosařů! Jména jako Jaroslav Kulhavý nebo Burry Stander (RSA) nepotřebují dalšího komentáře. Přijďte je i další závodníky povzbudit!

    18. ročník exhibice " Velká cena České spořitelny – Pražské schody 2011"

    středa 8. 6. 2011, Hradčanské náměstí, Nerudova ulice, Praha 1

    Program:

    16:30 Slavnostní zahájení

    16:45 Představení závodu VIP osobností

    17:00 Start závodu VIP osobností (muži 3 okruhy, ženy 2 okruhy)

    17:20 Slavnostní vyhlášení vítězů VIP závodu

    17:30 Představení závodníků hlavního závodu

    18:00 Start hlavního závodu (1 hodina + 1 kolo)

    19:05 Předpokládaný dojezd vítěze

    19:10 Slavnostní vyhlášení vítězů hlavního závodu

    http://www.kolopro.cz/…11-jiz-zitra

    Anketa: Kdo bude letošní vítěz ?

    2x
    7%
    0 0
    • Zlatka  

      Link, startovka.

      0 0
    • martin_bakov  

      skoda, sem mimo CR loni se mi tam moc libilo, uzijte si to

      0 0
    • l-e-t-o  

      já se tam půjdu určitě na závod podívat

      0 0
    • Zlatka  

      TADY budete moci sledovat přímý přenos ze závodu, od 17:55.

      TADY je záznam z minulého roku pro nedočkavé fanoušky. :)

      ………

      TISKOVÁ ZPRÁVA

      PRAŽSKÉ SCHODY 2011 – Velká cena České spořitelny

      Pražské schody slaví plnoletost

      Ve středu 8. června bude tradičně v Nerudově ulici odstartován další ročník mezinárodní exhibice horských kol Pražské schody. Závod se jede pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a cyklisté se na trať v uličkách Malé Strany pustí už poosmnácté – Pražské schody se tedy dožívají plnoletosti. Od prvního ročníku je generálním partnerem akce Česká spořitelna.

      Sjezd 189 zámeckých schodů nebo výšlap na Jánský vršek v minulosti úspěšně zvládlo mnoho českých i zahraničních cyklistických „celebrit“. Jen namátkou – první ročník ovládl italský mistr světa v cyklokrosu Daniele Pontoni, v roce 1996 se z vítězství radoval německý showman Mike Kluge a hned třikrát si Pražské schody podmanil maličký Francouz Miguel Martinez, mistr světa a olympijský vítěz.

      Tito tři přijeli do Prahy už jako světové hvězdy, ale „promotér“ Robert Bakalář několikrát při rozesílání pozvánek oslovil i jezdce, kteří stáli teprve na začátku kariéry a vrchol měli ještě před sebou. Mezi ně patřil třeba Francouz Julien Absalon, který se českým fanouškům předvedl v roce 2003 a o rok později se stal mistrem světa a olympijským vítězem. Pražské schody ale přilákaly i řadu dalších osobností – dánského průkopníka mountainbikingu Henrika Djernise, španělského medailistu z olympiády i mistrovství světa Josého Hermidu nebo Švéda Fredrika Kessiakoffa, který před nedávnem vyměnil úspěšnou bikerskou kariéru za silniční.

      Letos se na start postaví mistr světa cross country do 23 let z roku 2009, bronzový z MS Elite i MS maraton 2010 a vítěz závodu Cape Epic 2010, Jihoafričan Burry Stander, dále Francouz Cedric Ravanel – několikanásobný medailista z MS a ME cross country a nejlepší biker české historie a vítěz světového poháru MTB v Anglii z minulého víkendu, Jaroslav Kulhavý (Specialized Factory Racing). Ten v roce 2010 nejdřív zvítězil na Pražských schodech, o pár týdnů později získal zlato na mistrovství Evropy a na závěr sezony i stříbro na světovém šampionátu. Chybět nebude ani čerstvý maratonský mistr ČR Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized). Závod svojí účastí ozdobí další dva zahraniční jezdci: Mistr Itálie v kategorii MTB, Martino Fruet a mladý Francouz Julien Trarieux – 2. na MS juniorů 2010.

      Program celé akce začíná slavnostním zahájením v 16:30. Kromě hlavního závodu, který odstartuje v 18:00 a pojede se tradičně hodinu + 1 kolo, Je v plánu i závod VIP osobností, slavnostní vyhlášení a závěrečná after party. Průběh hlavního závodu a vyhlášení vítězů přenáší Česká televize.

      0 0
    • Zlatka  

      PRŠÍ..

      0 0
      • Shadow.1  

        svítí sluníčko, ani lístek se nepohne a je ke 30 °C :-)

        0 0
        • karliner  

          Se Zlatkou se hádat nevyplácí :-)))

          0 0
          • Zlatka  

            :)) ..už nepérší, ale je zataženo, takže to stejně stále hrozí, prostě počasí tak akurát jí spát.

            0 0
          • Shadow.1  

            já se nehádám, jen dávám status o počasí ze své lokace :-D

            0 0
            • Zlatka  

              Hh-rudky a Kk-roupy na Vás tam..

              0 0
              • Shadow.1  

                předevčírem, když to v Práglu lítalo, tak náš to jen lízlo… z terasy jsem v dálce sledoval osvícenou oblohu od blesků, byl příjemný větřík… krásně se koukalo na film :-)

                0 0
                • Zlatka  

                  Héč sluníčko je venku.., pevně doufám, že u Vás leje jako z konve.

                  0 0
                  • Shadow.1  

                    Musím tě zklamat Zlatko :-) sic tu nějaké mráčky plují, ale sluníčko stále svítí a je vedro… za chvilku sedám na kolo a jedu domu, už se těším, jak si cestu vychutnám :-)

                    0 0
    • DAWE25  

      Letos byly Schody zase povedené!!! Super akce.

      0 0
      • jIrI___  

        Nechápu jen to, proč se jedou uprostřed týdne…

        0 0
        • obda  

          No jo, je to pech, zrovna když teď budu do soboty pracovně kousek od okruhu. Stačilo by, a jeli o den později :(

          0 0
        • Kubiczech  

          Protože Praha. (:

          Taky se toho ve středu moc nejezdí, o víkendu by na exhibici asi nikoho nedostali.

          0 0
          • Medunka  

            hlavně o víkendu je na schodech narváno turistama a dostat povolení na uzavření okruhu nebude jen tak

            0 0
            • Ruprt2  

              to je asi jeden z největších důvodů plus to, že o víkendu se jede v Peci ne?

              Tam bude taky většina startovního pole. Tak dneska pěkně potrénovali.

              0 0
              • Kubiczech  

                V Peci to je až ten další víkend.

                0 0
                • Ruprt2  

                  nojo, máš pravdu. Ale tak potrénovali hezky :-)

                  0 0
        • Biker jak Pes  

          Kdyby se jelo přes týden, tak tam nebude nikdo závodit. Sám Jarda tohle říkal, že přes týden to je ideální a tím pádem se to nemůže krýt s jinými závody.

          Nejvíc mě dostalo, jak říkal, že si před Schodama dal ještě 150km trénink. :-D

          0 0
        • marco  

          Jako mimopražskému v praze pracujícímu mi to nevadilo příjemně strávený podvečer v Praze to byl i cukrovou vatu jsem si dal.

          0 0
          • jIrI___  

            Jako mimopražskému v Praze nepracujícímu mi to vadilo. Být to o víkendu, tak se zajedu mrknout :)

            0 0
      • Zlatka  

        Souhlas, pár opravdu nepovedených fotek je tady.

        0 0
        • Bafoon  

          do toho kopčeku jezdí dobrý převody :o)

          0 0
          • Zlatka  

            Nemá tam velkou pilu ? :DD

            0 0
            • Kubiczech  

              Jakou jinou… (:

              0 0
              • Zlatka  

                Hmm, tak k čemu tam má ty ostatní.. :DD

                0 0
                • JakeF  

                  Žeby na případy, kdy to na velkou už nejde?

                  0 0
                  • Zlatka  

                    Obávám se, že takovou možnost můžeme v klidu vyloučit.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Z jakýho důvodu?

                      0 0
                      • Zlatka  

                        Protože na to byste potřebovali 30% kopec.

                        0 0
                        • JakeF  

                          Ono jde především o dýlku. Když beru, že většina z nich nejspíš jezdí 42–28 a 11–36, tak na asfaltu by kratší 30% kopec dali na velkou bez větších problémů. U delšího kopce by shazovali i při nižším sklonu…

                          0 0
                          • Zlatka  

                            OK, díky za osvětu, někteří ale hoblovali 44 pilu, že by měli 42 mne nyní bohužel nenapadlo.

                            0 0
                            • Gorgov  

                              44z na XC se dneska opravdu nepoužívá :)

                              0 0
                              • Zlatka  

                                Já vím, že jezdí 2×10, 2×9, ale zmátli mne Ti VIP, kterým jsem koukala na komponenty a u eliťáků jsem se nestihla podívat na nic, kromě osvalených lýtek. :)

                                0 0
                              • Zlatka  

                                Já do této varianty nikdy asi nepůjdu, bo mi tam nějaké ty kvaltíky chybí. :) Ikdybych měla kazetu 36. :)

                                0 0
                              • martin_bakov  

                                hehe, moje 29er ho ma a na rovinkach sem rychlejsi hec ;)

                                0 0
                                • karliner  

                                  Řeč je o o kolech a ne marketingových bybridech .-)

                                  0 0
                                  • Zlatka  

                                    +1

                                    0 0
                                  • Zlatka  

                                    Problémeček je v tom, že Ti dva první ty hybridy jezdí, pokud se imho nepletu. :)

                                    0 0
                                    • Ruprt2  

                                      jj

                                      A třetí fulla od Meridy.

                                      Takže tady máte jasný důkaz, že 29tky jsou rychlejší a lepší, jedou jako tank, schodů si ani nevšimnou a navíc věčná otázka jesli fulla nebo 29tku je tím taky zodpovězena!

                                      Navíc je i vidět, že specialized jede a Merida je hrozná *****.

                                      0 0
                                      • Zlatka  

                                        Za 5let, vzpomeňte si na mne, budou všichni jezdit pouze 650B/27,5".

                                        S tím, ža 29" bude zapovězena pro závodní účely, ale ne pro její „rychlost“, ale pro to, že je to rozdílné kolo oproti ostatním a ti zmínění borci by dali tu bednu i na klasice 26". :))

                                        0 0
                                        • Ruprt2  

                                          za 5let se bude vozit rozměr 32 :-)

                                          0 0
                                          • karliner  

                                            Za 5 let nebude kde jezdit.

                                            0 0
                                            • Zlatka  

                                              Člověče ty snad neznáš Čembu ??

                                              0 0
                                        • martin_bakov  

                                          ja bych na 5ti letky neplanoval, to je takovy stary osklivy zvyk…

                                          „Vsichni jezdit 27,5“ a „zapovezena 29“ to je pekny flame :)

                                          0 0
                                          • Bafoon  

                                            flame pro ty kdo ji to pořád žerou :-))

                                            osobně si spíš myslím že za 5let budeme všichni o 5let starší ale nechci tady nějak složitě filozofovat :-D

                                            0 0
                                            • Ruprt2  

                                              za 5 let někteří z nás neutáhnou ani 26tku :-)

                                              0 0
                                          • Zlatka  

                                            To není flame, ale realita.

                                            0 0
                                      • Zlatka  

                                        Zajímavostí je také fakt, že vítězný stroj měl jediný převodník s 36 zuby. Viz. MTBS

                                        0 0
                                        • kubad  

                                          no a asi na těch 29" něco bude co?

                                          0 0
                                          • Zlatka  

                                            Já jsem ale nikdy nepopírala, že není, tady si někdo něco špatně přečetl, vysvětlil.

                                            0 0
                                            • Ruprt2  

                                              jo ty jenom říkáš že to není pro prcky. Však jo :-)

                                              0 0
                                              • Bafoon  

                                                muhehe :-D

                                                0 0
                                              • kubad  

                                                :D

                                                0 0
                                              • Zlatka  

                                                :) nesrovnávat prosím profíky, kteří by tu bednu zajeli i na klasice. Oni jsou jenom nástrojem marketingu (jsou za to zaplacení – jezdí na čem musí, není to jejich volba) pro podej těchto velkých kol. Nechápu, že to nepochopíte.. :))

                                                0 0
                                                • kubad  
                                                  Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                                  0 0
                                                • Ruprt2  

                                                  Dobře může to tak být.

                                                  Takže sice se na tom trápil, ale dal to protože je profík.

                                                  No jenomže neměl by mu pak dát papírově lepší jezdec, který je na 29tku jak stavěný pořádnou nálož?

                                                  0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Proč trápil, pro ně to není takový rozdíl jako pro hobíky.

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Jakože pro nás smrtelníky platí fyzika, ale pro ně ne?

                                                    0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Ale platí pro ně stejně tak pro nás, jen je rozdíl vytrénovaného člověka pro tyto účely a nás hobíky, kteří by to na té 29" kolech nedali. Už chápeš ? Tobě když dá někdo spousty peněz (půl mega) za to že to vyhraješ, tak vyhraješ i na BMXku.

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    no a ty si fakt myslíš, že by se na BMXku udržel na špici?

                                                    Možná, kdyby se na tom domluvili. Ale tomu snad nikdo nevěří, protože by je sežrali za živa. Jezdci na zadních místech taky nebyli žádná ořezávátka.

                                                    0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Snad se tu lidožrouti nevyskytují.

                                                    0 0
                                                • MlokCZ  

                                                  Profíci jsou na srovnání naopak naprosto ideální, protože je startovní pole velmi vyrovnané a někdo má 26tku a někdo 29tku.

                                                  Ve chvíli kdy by jedno z kol bylo znatelně pomalejší, tak při tom vyrovnaném startovním poli nemá žádnou šanci.

                                                  A ještě k tomu se při jejich mnohem větším výkonu než u hobíků více projeví neduhy typu menší tuhost čehokoliv, takže tuhle drobnou nevýhodu 29tky to ještě zvýrazní. A jak je vidět, stejně to není problém.

                                                  0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Vyhrál snad ve VIP biker s 29" ??

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    oni ve VIP závodili? :-)

                                                    (to jsem možná už trochu přehnal)

                                                    0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Asi by jsi se divil, ano.

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Vždyť jsi říkala, že jsi to neviděla ;-)

                                                    Ale neměňme téma.

                                                    Když se tu flamovalo na toto téma, tak padl argument, že výrobci potřebují reklamu, tak na 29tkách budou závodit všichni proto tam nebude vidět rozdíl, že to není až tak rychlé. (Nevím jestli jsi to psala ty, na tom ale nesejde )

                                                    Tady všichni na 29tkách nejeli a a vidět rozdíl nebylo.

                                                    0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Ty mne bavíš, to že o pár setin/vteřin vyhrál profík s 29" nad 26" pro Tebe znamená argument, že 29" je rychlejší a dokonce vhodná i pro menší bikery. Pochop, že to celé není o tom co mi tu řešíme, ale o penězích. Dle mého 29" vedle 26" kola na závody nepatří, neb jsou to rozdílná kola s rozdílnými parametry. Proč tedy všichni netočí 29" ???

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Ne! Že 29'' je rychlejší a dokonce vhodná i pro menší bikery netvrdím a nemyslím si to.

                                                    Já si myslím, že to není černobílé.

                                                    Myslím si, že to, že vyhrál o pár vteřin nad jednou 26tkou, že vyřadili 51 (nebo kolik) elitních jezdců, že si to rozdali ve finiši, navíc jak fyzicky rozdílní bikeři a s jakým výsledkem, jenom dokazuje, že nemáš pravdu ty.

                                                    Nedokazuje to, že 29 je lepší.

                                                    Ale dokazuje to, že není horší a že velikost bikera nemusí rozhodující.

                                                    0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Proč bych neměla mít pravdu, prakticky se v několika věcech shodujeme. Já s Tvým vyjádřením výše docela i souhlasím, ale přečti si zpětně a nezaujatě několik mých příspěvků a starších bo si je vykopíruj vedle a snad pochopíš, že pravda je i na mé straně. Až budou mezi nimi závodit 27,5" a vyhraje na ní tak budeš/te tvrdit, že 29" je pomalejší, horší, nevhodná. Tak a teď jsem tomu dala ranec.. :D

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    já proti 650B nic nemám.

                                                    Ty ale popisuješ své subjektivní porovnávání a osobní preference a vydáváš je za obecné.

                                                    Ale to už děláš schválně, aby byla legrace že? ;-)

                                                    0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Humor přece musí být, ale musí se u něj také přemýšlet. :)

                                                    0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Doporučuji reagovat jinde než tady na mne.. :))

                                                    Jak třeba působí těchto pár vět z tohoto článku:

                                                    Malý kola čau, pláště čau aneb trendy..

                                                    Zejména:

                                                    Dá se tedy očekávat, že představované novinky jednotlivých výrobců na sezónu 2012 budou mít právě označení „29“. Jiní vidí politiku kol jasně a jiná než 29" kola u nich nenajdete. Odpůrce nastupujícího trendu ale můžeme uklidnit, ještě nejsme v době, kdy by klasická 26" kola uplně vymizela.

                                                    0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Dej si sám sobě otázku proč P. Boudný byl na klasice na transbrdech o tolik lepší a vyhrál než všichni za ním co točili 29".

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Protože když máš v nohách, tak vyhraješ na vratech od stodoly…

                                                    0 0
                                                  • Bafoon  

                                                    tesat tohle ;-)

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    můžeš si to jet zkusit. Jede se tam taky doraz. Ale je jasný, že hobíci nejsou elita, takže to nevypadá tak rychle a efektně. Ty tři kola úplně stačí…

                                                    Edit: reakce na Ruprta

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Jo zařadil jsi to správně. Omlouvám se těm co tam jeli teď i v minulosti. To jsem přehnal a jsem ten poslední, který by měl takto mluvit.

                                                    Byla to spíš jen taková poťouchlá reakce

                                                    0 0
                                                  • karliner  

                                                    Bych ti to přál zkusit, abys poznal, jestli se ve vip závodě závodí nebo zevluje…

                                                    0 0
                                                  • MlokCZ  

                                                    A jak to s tím

                                                    souvisí? Vůbec netuším kdo vyhrál VIP, na to jsem se ani nedíval.

                                                    U profíků je jasně prokázáno, že 29 nejede hůře, aby připravila v tom vyrovnaném poli někoho o přední pozice.

                                                    Platí to ale samozřejmě i obráceně. 26tka také není nijak znatelně pomalejší.

                                                    Prostě je to ± nastejno. A pak vyhraje ten, kdo je na tom v tu chvíli nejlépe a ne dle toho jaké má kolo.

                                                    A zrovna vítěz VIP jel 26tku, tak vyhrála 26tka, jednoduché.

                                                    Tvojí utkvělou představu, že 29tka není pro méně výkonné jezdce není možné vyvrátit a vyvracet ji nepotřebuju, takže v tomhle vláknu debatu 26×29 končím.

                                                    Já si sám pro sebe jako důkaz bohatě stačím :-)

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    ano vidím to stejně.

                                                    0 0
                                                  • karliner  

                                                    Kdybych chtěl vyvolat flame, tak bych tvrdil, že Škarnitzl, který je o třídu horší závodník než Kulhavý nebo Stander se jich udržel jen kvůli tomu, že jel na 26", kdežto těm dvěma nařídil sponzor 29", což smazalo výkonostní rozdíl. Zbytek startovního pole byl o další výkonnostní level níže.

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Navíc na fullu že? :-)

                                                    Lídr českého poháru asi nebude takový chudák.

                                                    Sám říkal, že se vezl a že se jenom párkrát ukázal vedle nich, aby to nevypadalo moc blbě. Krom jednoho nástupu v posledním kole si ani nevybavuju, že by střídal.

                                                    Další otázka je, jestli by ho „They are specialized“ neodpárali, kdyby chtěli.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    ber to tak, že Kuhlec i Burry jsou světová špička, zatímco Škarna je jen česká špička.

                                                    To je celý proto to dopadlo jak to dopadlo.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    jediný co má smysl řešit je chování 26 vs 29 při sjezdu schodů. Tam by se to projevit mohlo, ikdyž zrovna schody jsou dost specifický, problém není převalení přes překážku (kde je 29 lepší) ale změny úhlů. Na schody stejně všichni naskakují, tady je jedno co jedou. Teoreticky by 29 mohla umožnit vyšší rychlost v závěru setu schodů, kdy se to rovná do roviny, protože má na tohle lépe rozložené těžiště.

                                                    Ve finále to ale stejně je o tom kdo má jaký koule a ustojí větší kudlu.

                                                    0 0
                                              • karliner  

                                                Taky na tom kole vypadá jako vosa na bonbónu :-)))

                                                0 0
                                                • Ruprt2  

                                                  Jo a najednou ani to nevadilo.

                                                  Všimli jste si jak na tom seděl a jak široké měl rodla?

                                                  žádný závodnický aerodynamický posed.

                                                  Tím tuplem, že je to takový chroust :-)

                                                  0 0
                                                  • Zlatka  

                                                    Maximální CHRT ne CHROUST.:))

                                                    0 0
                                  • martin_bakov  

                                    hybrida bych zkousl ale bybrid to uz jsi zasel daleko ! :D

                                    0 0
                                    • Zlatka  

                                      To je ultraspeciál. MARKETINGOVÝ, něpanimaješ malčik ?

                                      0 0
                                • Zlatka  

                                  Na rovinkách jsem také nejrychlejší.. :DDDD

                                  0 0
                              • Bafoon  

                                musím nakoupit zásoby :-) mě 22–32–44 perfektně sedí (v kombinaci s 11/34)

                                co utočej tihle kluci to mi hlava nebere

                                0 0
                                • MlokCZ  

                                  Taky tak, akorát já byl už rychlejší a decentní zásoby už mám :-)

                                  0 0
            • Bafoon  

              právě, dobře si dává ;-)

              0 0
              • Zlatka  

                To nejsou lidi, oni mají skryté uvnitř pod tou kůží řetěz a v kolenou a kotnících taková malá ozubená kolečka víš.

                0 0
            • RendyD  

              Velká velká, ne?

              0 0
            • petebike  

              mates tam mel 40z takze velka tam je naprosto v pohode, byli doby kdy to jezdil tusim ze Rybarik na starym Rku s 46z

              0 0
          • Ruprt2  

            u přenosu v TV měli kecy, že by tam nikdo neshodil na střední, protože by to byl za sraba. To, že snad raději odstoupí :-)

            0 0
            • mr.nikdo  

              Nemeli nahodou vseci jen 2placku? Aspon co jsem ja videl…

              0 0
              • Ruprt2  

                ano říkali na malou. Ale u mě je malá střední :-)

                0 0
                • mr.nikdo  

                  Aha, ja se potom nejak nemohl dopocitat, ktera ta placka je ta stredni (mozna spadeny retez)…

                  0 0
          • JakeF  

            A co je na tom převodu divnýho?

            0 0
            • Bafoon  

              tak relativně nic, jen z mého pohledu bych na něj jel tak možná po rovině proto mi přijde unreal :-)

              0 0
          • Peslezedirou  

            Jednu dobu jsem tudy z vyjížděk jezdil domů a mám takový pocit, že jsem tam točil kašpárka :-)

            0 0
            • Zlatka  

              Já také, ještě tam nebylo nahoře to zábradlí, holt jsme smrtelníci no.

              0 0
              • karliner  

                Zrovna jsem se chtěl zeptat, jak dával to zábradlí nahoře. Jestli slidoval do spurtu, kterej končil u Bonaparta nebo spíš hravým a technickým bunny-hopem, kterým by to asi zdolávala třeba Zuzicka ;-)

                0 0
                • Zlatka  

                  Musíš se zeptat některých, kteří v tomto místě postávali a fotili. Já tam byla až někde u 13kola a to už moc spurtu nebylo, jeli to nahoru spíše šetřivě, ale přesto celkem rychle v sedě. (Tedy až nad zábradlím, ke startu).

                  0 0
                  • karliner  

                    Při závodě je zábradlí odstraněné, ptal jsem se psa, jak končil své vyjížďky…

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Aha, no dříve tam to zábradlí nebylo, byl tam chvíli jen řetěz a ten byl občas dole.

                      0 0
                      • karliner  

                        Nechci se tě nějak dotknout, ale to zábradlí tam bylo už v 80.letech. Jestli byl předtím řetěz – nepamatuju.

                        0 0
                        • Peslezedirou  

                          Hele, nenapadlo tě slézt z kola, když vidíš překážku, kterou nezdoláš?

                          0 0
                          • karliner  

                            Napadlo, ale není to dostatečně „bajforácký“, zvláště ve světle vedlejšího vlákna, kde se to hemží atakováním hranice zvuku při jízdě v terénu „na pohodu“ a mnohametrovými bunny-hopy :-)

                            0 0
                            • Peslezedirou  

                              Jak píše Zlatka, tak mám fakt pocit, že jsem to jednou dal celé a na zábradlí jsem nenarazil. Dřív jsem tam docela šmejdil a hledal co nejlepší cestu na Pohořelec, nakonec jsem jezdil přes Kinského zahrady.

                              0 0
                              • Medunka  

                                někdy jim to po závodě trvá i týden, než ho vrátí na místo, třeba si se trefil do tohoto termínu

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  Takže já také.. ?? :))

                                  0 0
                                • Zlatka  

                                  Zřejmě neumíš číst nebo máš jistý problém s chápáním textu.

                                  0 0
                                  • Ruprt2  

                                    špatně zařazeno?

                                    0 0
                                    • Medunka  

                                      to neřeš, na to nemáme mentálně

                                      0 0
                                      • Zlatka  
                                        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                        0 0
                                      • Zlatka  
                                        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                        0 0
                                      • Zlatka  

                                        Dala jsem si tu práci a našla jsem fotku z podzimu..

                                        Já tam žádné nevidím.

                                        0 0
                        • Zlatka  

                          Nemám důvod si vymýšlet, když jsem tam bezproblémů vjela (2–3roky zpátky), tak tam zábradlí v tu chvíli nemohlo být. Chodím přes zimu tudy 2× týdně pěšky z Dejvic do Podolí do bazénu a pamatuji si několikrát naprosto přesně natažený řetěz, takže asi jej tam občas dají nebo zábradlí, dle toho co se tam dělá, v restauracích nebo nevím..

                          0 0
    • Flegmatik  

      Vyhraje Jihoafričan Burry Stander… :)

      0 0
      • Ruprt2  

        blonďák z černého kontinentu :-)

        0 0
    • o5majkl  

      Tak letos bohužel materiál úplně nevydržel… Trochu sem neodhadnul nafučení zadní galdy ( v ruce se to zdá dobrý, ale měřák ukazuje 1,8 baru :( ) a několikrát šel na ráfek. Spolu s tim se mi úplně totálně povolil celej vejplet. No ale odjel sem co sem potřeboval, takže i tak spokojenost :)

      0 0
      • petebike  

        skoda, jel si docela dobre :-) hlavne to dej do soboty dohromady…

        0 0
      • Zlatka  

        Hezký, taky to byly pořádné rány.

        0 0
      • Mug  

        Co je to za ráfek?

        0 0
      • Smazaný účet  

        eště že ten ráfek nemůže mluvit. :o)

        0 0
        • Zlatka  

          Jo on mluvil, přímo křičel..! :)

          0 0
    • mad john  

      Schody byly super, dobrá atmosféra a po těch schodech těm kolům dávali dost naprdel, těžší terén jen tak nenajdou

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Kolik okruhů jely kategorie VIP muži i ženy? Se dívám, že podle výsledků to byl jenom nějaký sprint, vítězný čas žen 8 minut a mužů 10 minut… :-P

      0 0
      • Zlatka  

        3 a 5 ?

        0 0
      • Ruprt2  

        Myslím, že 3 kola

        0 0
      • Ruprt2  

        tak chlapy jenou 3 kola a baby 2

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Hm, to je teda pěkná nuda, já myslel, že jezdí aspoň půl hodiny… :-P

          0 0
          • Ruprt2  

            no klidně i půl hodiny :-)

            0 0
            • Zlatka  

              Imho někeří možná..

              Možná že i já ? Každopádně bych si to chtěla zkusit. :)

              0 0
              • martin_bakov  

                ja to planuju, co udelat sraz tady na BF a rozbit se tam nekdy brzy rano nebo vecer, dame par okruhu a s trochou stesti nedostaneme ani pokutu od MP.

                0 0
                • Zlatka  

                  Fajn, beru, kdo se ještě hlásí ? :)

                  Zábradlí.. :(

                  0 0
                  • VeVe  

                    Karboflexa? :-)

                    Musi byt nejak snadno vyndatelne, kdyz to delaji tak casto .. obcas to bude chtit nejakeho „poradatele“, tak na to se klidne hlasim..:-)

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Na to odřezání toho zámku ? :))

                      0 0
                  • Ruprt2  

                    jo zábradlí se hlásí.

                    Nejspíš se toho zúčastní :-)

                    0 0
                    • Ruprt2  

                      co jsem napsal trochu nemá smysl.

                      Reagoval jsem na Zlatku a skončilo to jinde.

                      Zajímavé :-)

                      Tuší někdo jak jsem mohl reagovat na nový nepřečtený příspěvek?(důkaz na obrázku)

                      0 0
                • karliner  

                  Bez uzavřené trati to imho nemá smysl.

                  I v noci je silný provoz taxíků a turistů na rohu u Kocoura, pravděpodobně by při druhém a dalším průjezdu prudili policajti u US ambasády na Tržišti a na schodech jsou buď turisti, milenci, opilci nebo všichni najednou. Neberu ti ovšem svaté nadšení, na okruhu si neodpočineš a stojí za to. Jestli pojedete, budu se vám tlemit ze zahrádky U Slunců nebo od Bonaparta :-)))

                  0 0
                  • martin_bakov  

                    a co sest rano ted v lete uz je svetlo ? akorat ne kazdy na to mentalne ma vstat tak brzo :)

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Ti policajti u ambasády jsou tam asi nonstop.

                      0 0
                    • VeVe  

                      Hele svetlo je uz pred patou a jedine v tuto hodinu to mozna dava smysl. Kolem seste je uz vsude dost slusny provoz..

                      0 0
                      • martin_bakov  

                        svetlo uz je pred patou ?! tak to znam jen z vypraveni tech otrlejsich co uz nekdy tak brzo vstavali :)

                        0 0
                        • Ruprt2  

                          proč bys měl tak brzo vstávat? :-)

                          0 0
                          • karliner  

                            Martin je hodnej kluk z vesnice, kterej ještě nepoznal bahno velkoměsta ve formě různých nonstopů :-)))

                            0 0
                    • karliner  

                      To mají U Slunců zavřeno..

                      0 0
                  • McBlacky  

                    Karliner má pravdu, bez zavření tratě unreal. Pasáž po sjezdu schodů až za ostrou pravou na Tržiště není možný jet v kudle, pokud je tam provoz a chodci. Zbytek by šel.

                    Jinak ale je to dost o hovnu, do kopce rubec po kostkách a schody můžete ty samé jet třeba z Letné.

                    0 0
                    • petebike  

                      na letny nejsou nikde ty samy schody – u stalina jsou mnohem prutsi, na sjezdech k tunelu taky…navic myslim ze ty schody na hrade maj jednu anomalii oproti jinejm podobnejm schodistim – cim jedes niz tim mas kratsi „mezeru“ prejezd mezi schodama…

                      0 0
                      • Peslezedirou  

                        Když jsme u těch schodů, nezkoušel někjdo sjet schody, které jsou u Slapské přehrady? Jsou to ty, které vedou pod hráz, chtěl jsem je dát, ale když jsem na ně najel, tak jsem slezl, tyhle schody mají můj respekt :-)

                        0 0
    • Zlatka  

      Co se vlastně přihodilo mému favoritu Boudnýmu ? Nějak jsem to nepostřehla, odstoupil ze závodu ?

      0 0
      • petebike  

        presne

        0 0
        • Zlatka  

          Asi se mu nezadařilo.

          0 0
          • Tomahomo  

            Cca ve 2/3 bylo vidět jak mu dávají kolo, pak to asi zabalil. Můžeš se podívat na záznam

            0 0
            • JakeF  

              Nebylo to spíš tak, že stahovali ty, co dostali kolo?

              0 0
              • Martin11  

                Jojo, kdo dostane kolo, končí.

                0 0
              • Tomahomo  

                Tak to by pak Cécile Ravanel musela mít výjimku, ta jezdila až do konce. Ale je to možné, nevím jestli chlapi končili sami dobrovolně nebo je odvolali. Jinak od Boudného jsem taky čekal víc.

                0 0
                • Ruprt2  

                  holka pokud vím byla vyhlášena vítězkou v ženské kategorii, přestože jak jsem pochopil se kategorie jet neměli.

                  A nejsem si jistý, že to bylo tak, že kdo dostal kolo má padáka.

                  Přišlo mi, že to balí, protože chtějí. Byla to exhibice o nic nešlo. Ne protože musí.

                  Nevíte jak to je ve skutečnosti?

                  0 0
                  • o5majkl  

                    Ve skutečnosti můžeš klidně pokračovat, ale seš tak vyšitej, že jsi rád, že můžeš odstoupit :)

                    když už nemáš sílu, tak se nedokážeš ani pořádně koncentrovat a ty schody začínaj bejt docela nebezpečný…

                    0 0
                    • Tomahomo  

                      Tak a máme odpověď od nejpovolanějšího :o)

                      0 0
                    • Ruprt2  

                      Tak jsem to pochopil.

                      Takže díky :-)

                      0 0
                    • Zlatka  

                      Svojí roli také musí sehrát psychika, to šílené napětí. Já když něco jedu a lidi na mne pořvávají MAKEJ, DÁVEJ, atd. tak jsem spíše na nervy než abych tomu dávala víc (možná chvilku než mi dojde..). A na tomto závodě je to téměř na celé trati..

                      0 0
                      • Ruprt2  

                        nojo, ale jednak je to exhibice, a pak tam nejedou žádné nezkušené žabičky.

                        0 0
                        • Zlatka  

                          Tak nějaká taková tam také byla (VIP) a pak jsem tam ještě chyběla já.. :DD

                          0 0
                      • o5majkl  

                        diváci jsou určitě plus, takovou diváckou kulisu sem zažil jenom na kritériu na Václaváku, když tu byl Armstrong a na ME v cyklokrosu v Beligii a neskutečně to člověka žene dopředu…

                        Nejhorší jsou diváci na prvních schodech, jelikož křičej že chtěj nějaký parádičky a pak to dapadá tak jak to dopadlo :)

                        0 0
                        • Zlatka  

                          Počkej popiš co se stalo ? Vím, že se tam někdo rozbil a že ho odváželi čtyřkolkou k doktorovi. To jsi ale nebyl Ty, Tebe poznám, tento maník byl skoro dvoumetrový.

                          0 0
                          • Pijer  

                            z MTBS:

                            „Nedobře letos skončily Pražské schody pro Jaromíra Friedeho. Bývalý elitní biker, který už několikátým rokem v tomto závodě funguje v roli pojízdného kameramana pro Českou televizi, měl před hlavním závodem na schodech pád a se zlomeninami rukou musel být odvezen do nemocnice.“

                            0 0
                            • muffins  

                              ten se ale rozstřelil ještě před hlavním závodem…jel si to projet,trochu to přehnal a najednou se v polovině schodů smotal…v té době nás tam u schodů stálo málo lidí, takže nikdo po něm žádné parádičky nechtěl

                              0 0
    • karliner  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce