• hcmartas

  Tak co jak jste dojeli a jak se vám líbil letošní ročník? Já celkově 107 a 2 v kategorii juniorů takže jsem si splnil svůj cíl být na bedně ale výsledný čas jsem nestlačil o půl vteřiny pod dvě hodiny.

  Jinak bych chtěl poděkovat závodníkům, kteří se pohybovali na závodě v mé blízkosti, prokázali velkou kvalitu a motivují mě na příští rok…

  0 0
  • JakeF  

   A tak když se ptáš, tak celkem to jelo :D. Zvlášť hovnocuc u Okoře, studenej a rozvodněnej brod a Felicie nečekaně za zatáčkou krásně dotvářeli rodinnou atmosféru závodu :). Jinak trať mě teda nudila hodně, všude roviny a vítr, technika žádná…

   0 0
   • hcmartas  

    No mě ty 2 hoďky utekly tak strašně rychle že než sem rozkoukal tak jsem byl v cíli, jinak s tím větrem to fakt nebyla žádná sláva, zvláště na silničních přesunech sem byl rád že sem se za někoho schoval. Co se týče profilu tak to byla palba na několikátou ale je to prostě charakteristika tohohle závodu. Pro tebe jako pro bikera, který objiždí ČP horských kol to je asi nuda to uznávám ale alespoň si byl taky na bedně co si pataju tak to tak zase špatně určitě nebylo.

    0 0
   • prvniodkonce  

    Ještě supr bývali lidi na procházce se psama v Šárce, co si tak pamatuju z dob, kdy jsem to jezdil :D

    Jinak k zakladajicimu příspěvku: za nas junioři kolem 1:50, a to tam rozhodně nejezdili závoďáci, takže hoši, makejte na sobě :)

    0 0
    • hcmartas  

     Ty jsem naštěstí nepotkal a k výslednému času, tak nato že jsem do závodu najel cca 4500 km tak to není až tak špatné ale zlepšovat se člověk může vždycky ne jen po kondiční ale i materiálové stránce, s kolem za desítku už bych toho asi moc víc nevykouzlil, ikdyž schuminier dokázal víc s trošku dražším.

     0 0
     • prvniodkonce  

      Jj, čas to je na ty podmínky dobrý, ale znáš to – starci vždy vzpomínají na mládí :) Trošku mě mrzí, že juniorů na závodech ubývá, když se podívám na výsledky různých závodů…

      0 0
      • hcmartas  

       Bohužel tímto rokem končím jako junior a dostávám se do chlapů, což pro mě znamená daleko menší šanci na bednu jestli se nějaká vůbec naskytne ale motivaci na příští rok mám.

       0 0
       • prvniodkonce  

        Ale jo, když na sobě makáš, tak se touhle dobou pořád zlepšuješ, takže bedny bych rozhodně nevzdával :)

        0 0
        • hcmartas  

         K tomu vede ale velice dlouhá cesta. To musím odbourat zbytky tuků v těle, pořídit si nějaký lepší stroj, dát cyklistice ještě více volného času a možná jezdit i za nějaký ten tým:D

         0 0
       • Schuminier  

        V každém případě 26. místo za 1:45:47, jsem víc než spokojen a kdo rád čte, může mrknout na můj report :-D http://schumiho.wordpress.com/…a-15–9–2012/

        0 0
        • marco  

         Tak jako každý rok jsem si se zájmem přečetl tvůj report z tohoto závodu – pěkný výkon. Doufal jsem jsem, že upgrade vybavení se na výsledném času více odrazí. Dále tvůj graf s rychlostí sice po větru, ale přesto těch hodnot nad 40 km/h. Holt někdo má letos natrénováno a natočeno spousta kolohodin a to se projeví. Tak zase za rok.

         0 0
         • Schuminier  

          Mezi těmi mými koly je největší rozdíl ve hmotnosti. Nové je o 3 kila lehčí, je to dost, ale o kolik to dokáže stlačit čas na takhle rovinaté trati? Nejspíš o málo. Když vemu, že s kolem vybíhám do 5. patra, tak s tím novým mívám nahoře zhruba o 5 tepů méně. Jde o to, kolik tepů ušetřím při jízdě na kole – Po rovince a ve sjezdech určitě nic, samozřejmě akceleraci budu mít o pár desetinek rychlejší :-) Úspora bude přicházet hlavně v kopcích a především v těch nejprudších. A jestli mi to v takových ušetří 3 tepy za minutu? V přepočtu na čas můžou být 3 tepy na 2 hodinách zhruba 1,5 minuty … na P50 strávíš v kopcích určitě ani ne třetinu celkového času, takže úspora díky hmotnosti bude na takové trati jestli 30 sekund? A pokud jde o SPDéčka vs. platformy, tak úspora v technice (kořeny + sjezdy) bude třeba jen 10 – 15 sekund, protože tu žádná technika ani náročnější sjezdy nejsou … a další úspora bude určitě spočívat i v efektivnějším šlapání (oproti platformám zabírám pohybem dopředu o něco malinko dřív) a ten rozdíl bude třeba taky jen 15 – 20 sekund. Suma sumárum úspora kolem jedné minuty na takovéto trati. Díky o něco horším povětrnostním podmínkám byla letos trasa možná až o minutu pomalejší než loni, takže zlepšení se o 2 minuty beru jako úspěch … být jen nepatrně rychlejší a že mi moc nechybělo, tak jsem se možná mohl svézt s tou skupinou, co dojela za 1:44, ale na to zatím nemám, příští rok možná :-)

          0 0
          • McBlacky  

           já myslím, že rozdíl je daleko větší. zejména platformy vs spd.

           0 0
           • JakeF  

            Za předpokladu, že s SPD umíš pořádně šlapat… A taky asi otázka, jaký platformy, ale nečekám, že by tam vozil nějaký s pinama.

            0 0
           • Schuminier  

            Možná zatím nevyužívám potenciálu SPDéček naplno, jezdím na nich teprve od června … Když pominu obrovskou výhodu v technických úsecích (kořeny, kameny, krkolomné sjezdy – nic z toho v podstatě na P50 není), tak výhodu v efektivnějším šlapání v sedle kola vidím prozatím jako velmi malou. Něco zas jiného je spurt, jízda ve stoje, člověk se do těch SPDéček může mnohem víc opřít. Nedávno jsem se byl projet na platformách, je to najednou hrozný nezvyk, musel jsem si hlídat, aby mě nenapadlo třeba někde přeskakovat překážku :-D Ale především jsem si všiml toho, že nohou při pohybu dopředu zabírám o něco málo dřív než kdysi, protože mi noha ze šlapky na 50km vyjížďce sklouzla při záběru dopředu dohromady 6×, nicméně pohyb dozadu a nahoru zatím nevyužívám!

            0 0
            • Beeda  

             pro spoustu lidi byl technicky usek i rovina, protoze se nezvladni efektivne ani poskladat na tom vetru;-)

             0 0
        • Smazaný účet  

         připojuju se s gratulací, jestli udržíš progres, za pár let tě uvidíme na bedně! BTW líbí se mi tvůj střízlivý pohled na přínos lepšího matroše, pokud vše funguje, tak je to jak píšeš. Ale lepší matroš by měl (snad!) mít i větší spolehlivost a tedy menší pravděpodobnost technických problémů na trati…

         0 0
      • JakeF  

       Mně přijde, že na poháru jich je celkem dost… Jak juniorů, tak kadetů, až mě to celkem převapilo.

       0 0
       • prvniodkonce  

        Tj, ale hobby junioři nejsou. Já byl třeba v roce 2007 v KPŽ rád za místo v první dvacítce juniorů, teď jich tam je občas jen 20 celkem.

        0 0
     • Schuminier  

      Hochu, můžu říct, že v kole to fakt není :-D Loni jsem to opravdu dal za 1:47 bez SPDéček na téměř 14kilové 5 let staré plečce, letos jsem měl trochu jiný materiál, SPDéčka, lépe natrénováno, nicméně ten rozdíl mezi koly možná je velký, ale časově téměř nezměřitelný (myslím, že v SPDéčkách a na novém lehkém kole jsem schopen na 2 hodinách zajet třeba o minutu lépe oproti plečce, ale větší rozdíl to asi nebude, teda pokud se budeme bavit o trase P50. Pokud by to byla víc technická a kopcovitá trasa, tak rozdíl by se mohl možná dostat až na 2 minuty na 2 hodinách.

      0 0
      • hcmartas  

       Dobře uznávám že to je víc jak z 95 procent v těle pokuď se bavíme o trasách podobných P50 ale musím se přiznat, že vlastně to ty jsi mě motivoval začít více trénovat a to po celý rok! Právě kvůli tomu starému kolu a tvým předchozím výsledkům na padině a ostatních závodech. Tvůj zápal pro cyklistiku je příkladný a náš cyklistický příběh je velice podobný:D

       0 0
       • Schuminier  

        Takováhle poklona se hrozně hezky čte, to mě moc těší! Zapálený do cyklistiky jsem letos byl víc než dost, to je fakt. Jen doufám, že přes zimu se sebou vydržím něco dělat, protože zatím se mi to nikdy nepovedlo. Když ona ta zima je tak hnusný období v roce … na cyklistice miluju právě i tu přírodu, počasí, což je v zimě naprosto odporný :-D Příští rok dáš pod 2 hodiny tutově a myslím, že výrazně. A můj cíl pro příště je uviset skupinu s Radotíňákama …

        0 0
      • jonti  

       3 minuty na P50 je hodně, se podívej jaký jsi měl odstup od vítěze. Na normálním závodě na 50km bys ztrácel 3× tolik, na těch rovinách ty časové odstupy skoro nejsou.

       0 0
       • hcmartas  

        Pokud to je myšleno na mě tak ano 3 minuty je dost. Jinak se přiznávám že závod nebyl z mé strany ideální. Způsobila to moje závodní nezkušenost kdy například sem se nechal zašpuntovat ve výjezdu na juliánu jedním borcem který očividně nebyl vrchař, potom sem jel až do šárky sám a potom na zlatnici kdy mě tam zase někdo zpomalil a já musel shodit na kašpárka protože sem vypad s tempa a zpátky jsem se do něj nedostal no a nakonec kuriozitka kdy ve sjezdu z hanspalky k cíli byl předemnou nějakej maník kterej „na pokyn pořadatele“ zahnul doprava místo aby jel rovně no a já dement v tepech ještě ze stoupaní jsem ho poslušně napodobil, takže sdržení asi 15 sekund, z toho tedy vyplývá že nebýt toho posledního odbočení tak jsem měl čas pod 2 hodiny, ale i tak jsem spokonej, protože jsem se oproti loňsku zlepšil o celou hodinu!!!

        0 0
        • Schuminier  

         To byla reakce určitě na můj komentář. Těmi Radotíňáky jsem nemyslel zrovna ty dva nejrychlejší (Černý, Strach), na ty jsem skutečně ztratil přes 3 minuty. Myslel jsem tím ty 2 pomalejší (Mikovec, Janočko + Ota Zima). Všichni 3 totiž dojeli ve skupině, ze které jsem v Horoměřicích odpadl. Jinak samozřejmě já moc dobře vím, kolik ztrácím na profíky, jezdím občas závody Kola pro život a tam mívám kolikrát až o třetinu horší čas než vítěz

         0 0
         • JakeF  

          Počkej, my si příští rok taky seženem tandem, co nám odtahá roviny :D. Mi to Jirka a Marek vyprávěli…

          0 0
      • prvniodkonce  

       Nevím, ale já se třeba konktétně na P50 zlepšil z roku na rok (2008 na 2009) po odlehčení kola o 9 minut. Neříkám, že to bylo kolem, ale svoji roli tam taky hralo. A v kopcích to udělá strašně moc.

       0 0
       • McBlacky  

        čas na P50 podle mě neodráží reálnou formu. Nejvíc záleží na tom, jakou skupinku chytneš, respektive jak skupinka spolupracuje. Je snadný zajet dobrý čas, když netaháš špic.

        0 0
        • prvniodkonce  

         V tech prvnich vyjezdech, kde se ta skupina dava dohromady, to celkem je o forme, pak uz ne. Ja se snazil jezdit spic pokazde, ale je fakt, ze 2008 mi to vubec nejelo a nedalo se to nazvat ani zavodenim.

         Za tradicni chovani kolegy Weeta nemuzu, ten je se svym 1000 km rad, ze to odvisi :)

         0 0
       • Schuminier  

        OK, trochu jsme mě dokopali k tomu, abych ten rozdíl změřil. Samotného mě to zajímá a stojím si za tím, že to nebude tolik, kolik si myslíte :-) Schválně porovnám 14kilového Authora na platformách s 11kilovým Scottem v SPDéčkách na nějakým pokud možno co nejdelším a zároveň nejprudším kopci v Praze či okolí a uvidíme :-) Do 14 dnů dám vědět …

        0 0
        • Payia  

         Rozdil mezi kolama bude skoro 0, ale obrovskej rozdil jsou SPD. Pokud slapes spravne, tak bych cekal narust vykonu na rovinkach aspon 20%, ve stoje do krpalu klidne +30–40%.

         Na rovine slapu do takovyho polokruhu ve smyslu dopredu-dolu-dozadu, do kopce ve stoje to v tempu taham i nahoru. Si vubec neumim predstavit jet bez naslapu, by mi to na 50km dalo min 10 minut rozdil (spis pul hodiny, pac bych byl tak nasranej, ze bych to jel jako turista).

         0 0
         • McBlacky  

          to bylo dobře vidět na Pavlovi Gondovi. Zapoměl si boty a vyrazil, že to zkusí. Ve druhým kopci se na to vysral. Mít SPD jel by bednu místo Reeha a dost možná by dal i Novotného (můj odhad).

          0 0
          • Beeda  

           to by nejel:-) si nevidel/neslysel ten jeho rezavy retez, jsem mu to musel polit aspon vodou :-)))

           0 0
          • goood  

           No jo, ale on tam nemel platformy, ale SPD, na tom se v botech uz vubec jet neda, porad z toho zklouzava noha

           0 0
   • Peslezedirou  

    Voe, přijeď sem a já ti ukážu, jakej je tady terén, až ti budou elasťáky krátký :-)

    Máš recht, nechápu proč platit startovný, za dvě hodiny závodu po polnačkách. Tenhle kraj je spíš silničářskej, pokud na bajka, tak se dost točíš na místě a děláš dlouhý přejezdy k zajímavým místů, je to můj ex domácí terén :-).

    0 0
    • JakeF  

     :) Přijedu, jakej terén mi ukážeš?

     0 0
     • Peslezedirou  

      Ten nejvíc nejtěžší :-)

      0 0
      • karliner  

       Ten nejvíc nejtěžší v okolí Prahy je přece v Dalejském údolí.

       0 0
      • JakeF  

       No tak jakej? Rád bych objevil zase něco novýho :).

       0 0
       • Peslezedirou  

        Super je celá Šárka, dřív když jsem tam bydlel, tak jsem tam dokázal natočit 30km, chce to vymetat všechny cesty od zvěře, pokud to tam neznáš, přejezdem se dostaneš na Kozí hřbety, tam se dá najít taky fajn terén, viz Hnojovo XC.

        0 0
        • JakeF  

         Šárku celkem znám, ale kromě pár míst je to nuda… Na Točný je zábava větší, ale už mi tam taky chybí z těch XC věcí k odškrtnutí jen Zvolouš a Jarovská. Teď počítám budu objevovat hlavně severní část. Co jsem koukal, je tady o tom vlákno a něco tam najít taky půjde… A silničky se celkem děsím, jak se s ní budu vymotávat z centra moc netuším :/.

         0 0
         • MichaelSimek  

          nejaka mapka kde jsou tyhle 2 mista o kterych mluvis, rad se tam podivam, jako dejvicak tim smerem moc nelitam bohuzel

          0 0
          • JakeF  

           Klasická mapa Točný je tady . Co se týče Jarovský skály a Zvolouše, tak v ní nejsou, Jarovská skála je modrá značka k ŽST Jarov a na Zvolouše bych taky potřeboval navigaci, jednou jsem na něj narazil úplně náhodou a ± tuším, kde je, ale samotnýmu se mi tam nechce a doporučoval bych i tobě si na tyhle dvě místa vzít někoho s sebou, na XC kole a pláštích tam fakt končí sranda…

           0 0
         • Peslezedirou  

          Kdybych tam ještě bydlel, tak tě provedu, nebyl jsem tam fakt dlouho. Protože jsem z Vokovic, tak to tam znám. Teď bydlím na jihu, kousek od Točný. Zajímavá místa na severu jsou zhuštěná na malém místě, jak píšu nevyhneš se přejezdům, které jsou nezajímavé, jih je na bajku daleko pestřejší.

          0 0
  • MichaelSimek  

   Ja sem byl se svojim vykonem spokojenej, 1:51 je na mejch par najetejch km dobry. Ale nadaval jsem zvlast v prvni 1/3 na to jak lidi odmitaj stridat, vezou se a ani nepipnou, ani neodpovi, nic…jeste ze do prudkych kopcu je jim to k hovnu.

   A potkal jsem BF celebritu JakeF, jak kritizuje nejmenovany team, ale zapomel jsem si rict o autogram.

   Ale trat samozrejme nuda no, sprint po asfaltce, ale co, ja se projel.

   0 0
   • JakeF  

    JakeF kritizoval úplně všechny a všechno, především ten brod a louže, protože si namočil tretry a ušpinil bílej dres :).

    S autogramem sorry, pánům na papírek, dámám libovolnou část těla, příště s sebou už budu povinně nosit fixku :).

    Mimochodem, podle čeho jsi mě poznal? Podle kola?

    0 0
    • MichaelSimek  

     Podle fanynek co se kolem tebe motaly samozrejme!

     Ne tak nejak sem si dal veci dohromady, na davani informaci dohromady ja jsem dobrej :)

     A brod sem nejel i kdyz sem to planoval, protoze cela moje skupina se mu vyhla tak sem nevedel jestli jako neni jina trasa a nejede se dal, tak sem radsi popojel snima za brod kde zastavili a hura po traverze.

     Ale teda jak lidi nestridali nikdy, to me sralo hodne. I jim reknu at jdou nachvilu dopredu a oni ani nepipnou nic, cumej do zeme a delaj jako ze mluvim na nekoho jinyho. Stacilo by aby me potahli na 200m a ja bych klidne zase to rozjel, ale nic.

     0 0
   • hcmartas  

    Mimochodem neporadí mi někdo jak se doztat do nějakého slušného týmu, jeslti to má tedy nějaké výhody kromě získání nových přátel:D

    0 0
    • JakeF  

     Kdybys byl trochu mladší, tak ti doporučím SK Velo, ale tam se orientujou spíš na přípravu těch mladších mi to přijde…

     Jinak v Praze má svůj tým pomalu každá druhá prodejna a podmínky ti nějaký nabídnou, i když počítej fasovaný kolo a plat to asi nebude :). Problém je, pokud bys chtěl i nějaký tréninkový vedení, to mě napadá tak leda Spořka a Remerx Kolín, možná Author Stupno…

     0 0
     • hcmartas  

      Díky, fasovaný kolo a plat opravdu nečekám spíš mi de právě o to treninkový vedení, do teď jsem trénoval sám a nevím jestli to dělám dobře a hlavně efektivně.

      0 0
      • JakeF  

       Jak dlouho trénuješ a kolik máš ročně?

       Hodně toho jde vyčíst třeba na KPO a podle toho se trénovat dá celkem slušně a efektivně. Obojí má svý plusy a mínusy, když máš fakt tréninkový vedení, tak je tam větší motivace vyjet, i když se nechce nebo je hnusně, ale zase pak to podle mě po čase přestane bavit… A to si chce položit otázku, jestli radši jezdit pod vedením a zkusit jezdit opravdu dobrý výsledky anebo prostě jezdit pro zábavu a na závodech končit holt až za eliťákama…

       0 0
       • hcmartas  

        „Pořádně“ trénuju od letoška, když tak mám profil na mytreenek pod nickem hcmartas ale od ty doby co tam upravili tu tabulku tak nevim jak se podiváš na předchozí měsíce ale stejně sem si tam začal zapisovat až v červnu:D. Jinak měsíčně strávím na kole kolem 30 hodin a ujedu cca 800–1000 km ja vim neni to moc ale oproti předešlým letem kdy jsem za rok najel cca 1500 km tak to je trošku rozdíl, zatím jsem od začátku roku na 4500 km a hodiny ti bohužel nepovím a odhadnout si to nehodlám.

        0 0
        • JakeF  

         Tak to máš hodně podobně, jako před pár lety já… Osobně si myslím, že pokud nejezdíš 60h+ měsíčně, tak tréninkový vedení není nutný, KPO poslouží zcela dostatečně, pokud máš dostatečnou motivaci trénovat.

         Jinak, co se týče kola, tak pořádný kolo sice udělá radost a i motivaci pomůže, ale není to nutný. Osobně si myslím, že na kratší závody stačí hliníkový HT na SLXku, třeba Reconu a lehčích bezdušových kolech.

         Jen tak mimochodem, já jsem po dnešku na 4800km ;-). Plus teda pár hodin na trenažéru…

         0 0
         • hcmartas  

          Díky moc za rady, ještě si to nechám rozležet v hlavě a pak se rozhodnu:D

          0 0
        • prvniodkonce  

         nahoře je tlačítko „nastavit rozsah“

         0 0
         • hcmartas  

          To sem zkoušel ale asi jsem lama protože sem měl co dělat abych vrátil zapsaný obsah zpátky, který se tak krášně mým zásahem vymazal:D

          0 0
          • prvniodkonce  

           tím nic nevymažeš, jen to pak vrátíš zpátky pomocí období: „tento měsíc“ například. Ale před tím bez toho rozklikávání se mi to taky líbilo víc :)

           0 0
  • McBlacky  

   po dlouhý době dost na hovno. Ve třech jsme odtahali skupinku 11 kusů, který se nenamáhali střídat, místy se jela tužka, takže by i na špic mohli. Nakonec 7/4, ono se blbě jezdí bedna v kategorii s Rybaříkem a Novotným :)

   0 0
  • batmanBS  

   Super, počasí vyšlo až na ten vítr. Zdálo se mi, že oproti minulému roku bylo na traťi o dost více pejskařu a výletníků. V Netonicích nám tam vběhnul retrívr, naštěstí se nic nestalo. Příští rok znova:)

   0 0
  • jonti  

   Me se to vubec nelibilo. Jsem se zatavil v prvnim kopci, startoval jsem zazadu- moje blbost, v polovine prvniho kopce jsem si dojel spici, ale nejak jsem to prehnal a zatavil se. Proste to nejak dal vubec nechtelo jet, bolely me nohy a nemohl jsem to udychat. Na rovince jsem dojel vetsi skupinu asi 10 lidi, stridalo se tak ruzne, vetsinou jen par lidi. Jelo se mi porad uplne blbe, mel jsem chut to roztrhat at se tolik lidi neveze, ale vubec jsem na to nemel. V haku jsem trpel stejne jako na spici. Predposledni kopec jsem tu chtel roztrhat a neslo to, ve sjezdu jsme skoro odjeli s Otou a Lukasem, ale nevyslo to. Posledni kopec jsem neuvisel a dojel 24. celkove.

   Jeste ze ta sezona uz konci.

   0 0
   • sfinga  

    Jonťáku, já tam na tebe řval ať jedem a ty tam necháš díru :-DD ale zase nebylo by to fér vůči Lukášovi, který tam přeletěl odbočku.

    Mě se jelo vcelku fajn, ale věřil sem si na víc, rozhodně být, respektive zůstat v té první skupince, ze které sem si po 40 min vystoupil vlastní hloupostí. Konec byl už na krev a bolel, ale více či méně se asi zadařilo…

    0 0
  • Beeda  

   ja se vezl v haku za babou a nodstridal jsme ji, at makaj, maj rodit a musej neco vydrzet:-)

   0 0
  • pmichal  

   Jsou někde fotky ze závodu? Vím, že někde v cíli se dali sehnat, ale nestihl jsem.

   0 0
   • neon  

    Zatim jen dvě alba na rajčeti, jedno nudnější než druhé

    0 0
  • Schuminier  

   Objevil jsem úžasné fotky zhruba prvních 150ti závodníků jednak ze 7. km kousek za Sanatoriem při cestě do Horoměřic a jednak ze stoupání na Juliánu na 37. km. Člověk si hned udělá obrázek, jak to vypadalo na čele … http://berusd.rajce.idnes.cz/…ska50_2012/

   0 0
   • Schuminier  

    Ty voe to je fakt drsný … první Rybařík, kousek za ním Bubílek s Tatíčkem a Novotným, kousek za nimi nějaký borec a pak dlouho nic … a najednou obrovská skupina :-D Na Juliáně je krásně vidět, že už tady má nejspíš Tatíčkem problémy s defektem zadního kola … a opět první skupina hrozný stádo chrtů … Blacky na pohodu, Šuser už docela v křečích :-D

    0 0
    • Barberry.pha  

     Blacky se rozjizdel na brody :)

     0 0
    • JakeF  

     Blacky tam určoval celkem příjemný tempo, tak jsem se díky tomu moh pěkně šetřit na poslední výjezd :). I když co koukám, tak zbytek skupiny, co tam celej závod za náma visel a plápolal, s tím měl celkem problém…

     0 0
     • McBlacky  

      když jsem to pak analyzoval, tak jsme s Robertem měli některý pasáže vosolit víc a ono by to začalo odpadat. Ale na bednu bych to stejně nedotáhnul – respektive musel bych dojet a na Zlatnici porazit Reeha-. I kdyby se mi to povedlo, v neděli bych byl vypnutej. A lepší 4. flek a 1., než 3. a nic :)

      0 0
   • MichaelSimek  

    Pekne fotky, aspon konecne vim kdo se to za mnou vozil :)

    0 0
    • Beeda  

     vsici co si nekoho vozili tak jeli spatne:-)

     0 0
     • MichaelSimek  

      ani ne, kdybych je nevezl, tak bych jel pomalejs, a na utrhnuti sem nemel

      0 0
      • Beeda  

       ja bych svesil, klido at se do sjede do baliku, sak by se karty rozdaly znova, musis zahrat trochu na nervy:-)

       0 0
       • MichaelSimek  

        urcite ne u tech prvnich dvou skupin, u ty treti jsem asi svesit mohl, ale ja nechtel aby me dojeli ti co jeli za tou skupinou, ja jsem stim jak jsem to udelal spokojenej, i sem je mistama potrhal, ale holt sem si to zajel sam no

        0 0
       • McBlacky  

        vždyt si to jel, moc míst kde to rozervat není. Já to zkoušel na Budči a nikdo nejel se mnou. Další místo je Juliána, ale to už je skoro cíl, mírný kopec a následná dlouhá rovinka kde se dá hodně sjet, protože je to totál hladký

        0 0
        • Beeda  

         jedu grupu v 8-mi, a kdyz nikdo nespolupracuje a nejede se , tak prestanu tahat, klido pockam az sjede na 16–20 kousku. A z toho se da nastupovat, do zatacek, do terenu na terezinu…A nebo hlidam nastupy (kdyztak odjedu) anebo to necham to na cilovy kopce kde jedu srot, ale delat lokomotivu cely zavod xx lidem nema smysl, ani pak stezovat:-)

         0 0
         • McBlacky  

          nj ale když jedeš teamovou soutěž a jste tam ve dvou s tím, že ten druhý není ani trochu rovinář…

          0 0
          • Beeda  

           to je ale zmena zadani nez co psal MichaelSimek:-)

           PS: na tento zavod to manager spatne poskladal:-)

           0 0
           • MichaelSimek  

            zadani nikdy neni tak jednoduchy, ve skupince zamnou nekde musel byt Michal Prokop, kdyby me dojel tak ho urcite netrhnu a do kopce je on o dost silnejsi, a podobna situace byla i vuci jinym, ja neumim kopce bohuzel, a nakonci byl kopec

            0 0
            • Beeda  

             s nim jsem pak mluvil, se nemohl vubec rozjet, navic ho nakej opilec sejmul na Okori…kazdopadne lepsi do kopce nebyl, kdyz jsi mu ujel na tech prvnich trech, zbytecne obavy te svazovaly :-)

             0 0
             • JakeF  

              Předjet ho na prvních kopcích většinou není problém, po tý hodině a půl se tak akorát rozjede a předjet ho bude výkon o level jinde…

              0 0
              • MichaelSimek  

               presne tak, a to ze boural jsem samozrejme nemohl vedet, jenom sem tusil ze musi byt nekde tesne zamnou

               0 0
          • JakeF  

           Tak dík no :D. Na příští rok už do tý silničky fakt musím jít…

           0 0
           • McBlacky  

            zas ti super jdou kopce :)

            ale to se poladí, akorát to trvá a trochu to bolí

            0 0
            • adam1  

             „pane Lorenc ujedu to?“ Baikeři /baikerky jak by jste specifikovali P50ku?Jsem se nahlasyyl ,jedu prvně a jsem z okolí „Černého města“ !!!Na co syy dat pozor a tak.

             Dyk.

             0 0
             • plzakj  

              Na zacatku jsou 2 kopce, pak je to celkem placka. A pak prdak uplne na konci. Po startu sjezd do Sarky bejva tlacenice, to je tak jediny blby misto, co si vybavuju. Kdyz nenapalis ty 2 kopce do cervenyho, tak to ujedes :-) Pod Okori pred bufetem je brod a vedle lavka. Skalni to jezdi, chytrejsi to prebehnou po lavce. Ono to je obcas hlubsi a jezdit v mokrejch botech ne kazdymu vyhovuje. Preju prijemny 2 hodinky :-)

              0 0
              • McBlacky  

               na začátku jsou kopce tři – to jen aby nebyl nepříjemně překvapenej :)

               0 0
               • Smazaný účet  

                a když nenapálí ten první na max a nepustí první sjezd, tak ve druhém výjezdu se projde ve frontě…

                i když se projde asi tak jako tak, páč jestli je to poprvé, tak nemá vyjetou první vlnu

                0 0
               • plzakj  

                Ajo, sorac :-) Na tom 3. uz jsem mel asi tmu :-D

                0 0
                • adam1  

                 Dík chlapi,první 3 kopce pojedu v klidu.

                 Ještě se chci zeptat ,kde se dá zaparkovat s autem v blízkosti startu/cile?

                 dik

                 0 0
                 • Smazaný účet  

                  první po asfaltu bych za to vzal, stejně tak první sjezd jet ostře…tím by ses měl udržet mezi lidma, co ty další kopce pojedou a nebudeš z toho mít pochodové cvičení…

                  0 0
                 • jonti  

                  vsude v okoli, zony jsou v sobotu bezplatne.

                  0 0
                 • tomxxx  

                  První kopce se musí jet smrt, jinak ti ujedou skupiny a pěkně se vyvětráš nebo budeš ve zbytečně pomalé.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                   přesně…vydejchá se pak ve vláčku na těch asfaltovejch rovinkách…aha, vlastně, tam se jede taky smrt…tak na těch singlech v polích? :-D

                   0 0
                   • tomxxx  

                    Singly v polích mi nepřipomínej, loni se tam klouzalo v blátě, viděl sem hovno přes mokré brýle a byl tam úplně v prdeli. Pak si pamatuju poslední rovinky před výjezdem na julianu, kde ti vzadu věděli, že to musej odviset, ale už tam pomalu lidi odpadávali a lepili takový ty 2m dirky a brečeli bolestí…jo je to zábava.

                    0 0
                    • plzakj  

                     No, podle toho, ze se pta, jestli to ujede, tak asi neni zvykly jezdit 2h smrt :-)

                     Ja mel vzdycky startovny od nasi firmy, takze jsem vzdycky startoval z prvni vlny, snazil se jet s predni grupou co nejdyl a vzdycky si rikal, ze jsem zas prepalil ten zacatek, pac jsem mel smrt celej zavod :-)

                     0 0
                     • McBlacky  

                      s přední grupou to jako s Bublou a spol ? na to ti teda stačí hodina a pul a pár minut smrti :)

                      jinak samozřejmě zlaté pravidlo Pražské je, že nejlíp jak můžeš dojet je se skupinkou na Sanatoriu. V průběhu závodu bud jedeš stejně nebo couváš. Že by někdo doskočil dopředu je scifi :) vzadu možná, ale prvních cca 50 kusů to tak má.

                      už se těším, že si v neděli odpočinu v terénu na TransBrodech :)

                      0 0
                     • adam1  

                      Kluci dík za info bylo to fakt rychlé,počasí vyšlo na 1 a čas 1.59.53 z konce druhé vlny – jo spokojen :) ,tak zase za rok.

                      0 0
  • McBlacky  

   rok od roku rychlejší to je, nebo mi to tak přijde :)

   tradiční brambora v kategorii ve spurtu :/ a dvojka v teamech za Erste Premier Česká spořitelna

   naštěstí dobrý podmínky, i tak brod po lávce na dámičku :)

   0 0
   • Smazaný účet  

    tak už nejsi nejmladší, musíš se šetřit :-) ale gratulace! je to hrozná chrťárna…

    0 0
    • radek01  

     Jo a když startuješ z druhé vlny a chceš trochu zajet… to je teprve pořádná zábava.......prvních 5 km v double smrti. :-)

     0 0
     • jonti  

      Pichnout v prvnim sjezdu a potom sjizdet taky zabava.

      0 0
      • tomxxx  

       Ja si rikal, kde jsi. Bylo mi divny, ze bys zmizel tak rychle. Ja mel s defektem na male jednou taky, ale plaste vydrzely. Na jedny ceste nasypali do der nejaky stavebni bordel, coz jeste ve stredu nebylo.

       0 0
      • Feďa  

       Já píchnul taky v 1. sjezdu – docela velká díra, musel to být nějaký střep nebo něco kovovýho… Od Zlatnice jsem odjížděl snad jako poslední, ale nějakých 500 lidí jsem pak zase předjel:-)

       0 0
      • Feďa  

       --

       0 0
      • Feďa  

       --

       0 0
      • jesperx  

       Aha, tak to jsi byl zřejmě ty za kterým jsem se snažil viset okolo brodu, Okoře a před Tuchoměřicema (samozřejmě bez šance..), říkal jsem si co tu dělá ten Radotínský dres, že to asi nebude samo sebou…

       0 0
   • plzakj  

    Pekne. Dneska byla zima.

    0 0
    • Smazaný účet  

     mám odběhnutou desítku a když jsem doběhl, tak jsem byl zpocenej jak myš…a to jsem měl jen kraťáky a tričko s kr.rukávem

     tak nemyslím, že byla až tak zima…

     0 0
     • Honzis  

      bylo takové divné vlhko, já byl taky po běhu durch a kouřilo se mi ze zad – v tričku :-) Pak mi byla na vyhlášení kosa i v dl rukávu a dl dresu …

      0 0
      • Smazaný účet  

       já byl naštěstí jen na tréninku, takže jsem se po doběhu plynule přesunul do sprchy a pak na kavalec s talířem žrádla = zima nebyla :-)

       0 0
   • jesperx  

    Letos byl snad nejrychlejší ročník co pamatuju – měl jsem za 1:54 a ani jsem se nevešel do stovky:-)

    0 0
    • Smazaný účet  

     imho v prvních ročnících se dalo vejít do stovky s časy do 2:15

     bohužel rok 1999 už ve výsledcích není…

     0 0
  • tomxxx  

   Já jen nechápu, že se na pražské 50 čumákuje na startu vždy tak brzo. Už to začíná pomalu vymírat na menších závodech bez koridorů. Přijde se 5 minut před startem, koukne se kdo jede a stoupne se asi tak jak bychom se mohli umístit. Nikdo tam nemusí stát jak blb tak dlouho a funguje to. Navíc se mi nestalo, že by někdo nadával, že tamhleten jde dopředu, přitom přišel pozdě, když se ví, že jezdí dobře.

   Na pražský mě vyhlásil pán, že dcerka má číslo asi 20 a nacpali se před ní kluci s číslem přes sto…přitom věděl jak blbě je to s tim řazenim zařízený, když sem mu to vysvětloval.

   Jako chápu, že je rozdíl stát kolem 300 nebo 500 místa, ale zrovna třeba mezi první ma 50 lidma jsou poměrně rozdíly, docela se známe, tak si stoupnem ± dobře, když nám to ostatní umožněj.

   0 0
   • McBlacky  

    Pražská je extrém, se jedu rozjet 40 minut přes startem a už se to rovná :/ to nedává smysl. Libí se mi v tomhle třeba Itálie, kde na závody je nutná licence a tu dostane každý podle toho jak jezdí. Pořadatelé pak udělají koridory podle typu licence. Když se zlepšíš, příští rok dostaneš vyšší třídu.

    U nás nevím proč stojí lidi 30–45 minut v tý kose na startu, totálně vytuhnou a nejen že jim to hovno jede ale ještě riskují zranění. Přitom stačí trochu sebekritiky a odhadu svých možností.

    NA P50 se dá dojet kam potřebuješ v prvním kopci protože se většinou tolik nejede a začíná se až od Alberta. Letos se za to vzalo hned z kraje, čelo bylo na Sanatoriu pod 13 minut, což je imho nejrychlejší ever. Viz PRka na Sanatorium ze Stravy.

    0 0
    • Schuminier  

     Letos se mimochodem rekordně jel i ten první kopec. U prvních borců průměr přes 30, to tu nepamatuju. Taky to bylo znát, že už v zatáčce v půlce stoupání, kde se běžně začíná závodit, tak už tam byl peleton v jednom dlouhém hadu a částečně potrhaný. Jsme si říkal, že když není Bubílek, že se pojede pohodička a ono opak :-) Kdo je to ten Beneš (vítěz)? Mimochodem rychlý časy se na P50 jezdí jednak tehdy, když je sucho, což je pochopitelný, ale taky tehdy, když je bezvětří, což teď v sobotu také bylo. Podobné podmínky akorát v mnohem příjemnějším teplejším počasí byly v roce 2009, kdy Honza Hruška si to dal při závodě sólo v rekordu 1:31:30 hod, k němuž se zatím nikdo nedokázal přiblížit. V sobotu zajetý zřejmě druhý nejrychlejší čas vůbec byl o 3 minuty horší a to ještě v malé skupině asi pěti lidí, kde si určitě borci střídali špic.

     0 0
     • McBlacky  

      ono se to dokonce už za Albertem rozpojilo. Nejdřív jsem si myslel, že se to dolepí, ale ne. Tam jsem pálil hodně sirky, abych to skočil zleva a v parčíku byl ještě s první, odsekli mě teda na Truhlářce a pak na Sanatorium jsem dojel společně s Doležalem trojku (Hofi, Reeh, druhej Doležal), což se ukázalo, že nedávalo smysl protože Reeh nestřídal a ve Statenicích nám i díky Ota přivezl asi 6–8 kousků. Pak byla hodinka standartního vychcávání až pod Zlatnici :)

      0 0
    • Schuminier  

     Jo a kdyby náhodou někoho zajímalo, jak to vypadalo z pozice 24. – 55. místa od startu až k Okoři a pak z pozice kolem 200. místa v cíli (extrémně mi seklo a málem jsem se poblil), tak jsem si sestříhal video z onboard kamerky: https://youtu.be/tR1nMorpHu4

     0 0
     • Smazaný účet  

      dobrý video…mě je blbě, jen vidím ty tepy

      btw je vidět, jak ti seklo – do toho momentu se držíš na svý pozici, občas někoho předjedeš…pak už to je jen propad dozadu…

      0 0
      • MiKED  

       Tepy brutální. Video super.

       0 0
      • Schuminier  

       Upřímně od Sanatoria jsem nepředjel jedinýho člověka a poslušně se držel absolutního chvostu obrovské skupiny, kterou jsme za Sanatoriem vytvořili. To jsem tady ještě nezažil, fakt nekecám, 30 lidí od Horoměřic až po Okoř. Co se dělo v peletonu dál, už nedokážu říct, ale ty neustálé nástupy do kopců a sjíždění si balíku ve sjezdech mě totálně popravily. Být aspoň týden rozjetý, tak věřím, že by se mi to nestalo, ale takhle jsem v podstatě po měsíční pauze hned poslal tělo do vražedného boje a za Okoří největší sekanec a blivno, tfuj! Já nebyl schopen vůbec šlapat a na několika místech jsem musel i zastavit, bylo mi hrozně!

       0 0
       • plzakj  

        Jo, taky jsem to vzdycky jel stejne blbe a snazil se udrzet s borci, na ktery jsem vykonostne nemel. Akorat jsem nemusel slejzat a 10min volnym tempem mi z toho dostalo.

        0 0
     • Blunderbuss  

      Slušná palba od začátku. To bych se poblil už u toho Alberta na Fišerce, pokud bych byl vůbec schopen to vyjet tak rychle.:-)

      0 0
  • cyclist  

   "Pro závod je doporučeno trekkingové a horské kolo dle vlastního uvážení s dvěma na sobě

   nezávislými brzdami."

   Jel to někdo na gravelu? Dá se to?

   0 0
   • Blunderbuss  

    Loni jsem tam několik lidí na gravelu viděl. Takže ano, na gravelu lze závod absolvovat.

    0 0
   • brundibar  

    ano da se to, neni tam temer zadny teren. Vpodstate je to cyklostezkovej zavod..

    0 0
   • Smazaný účet  

    jel jsem to kdysi na CX…v pohodě

    0 0
   • plzakj  

    Jezdil jsem to na HT a da se to urcite i na gravelu. Jede se to cely po cestach a pesinach.

    0 0
   • McBlacky  

    objet dá, na bednu spíš ne. Je tam pár míst, kde bajky pojedou rychleji, když pominu vyšší riziko, že se někde ve větším vláčku vyndáš

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.