Porad´ full XCtrail na 2019 100k+

20 nepřečtených
  • Vypravci Hubicka

    čaj,

    vybiram 29 full xc/trail nebo jak tomu rikate na pristi rok, vstupni podminky:

    • pouziti od turistickejch znacek kolem Sazavy po Rychleby dvakrat rocne, zadny skakanice a tyhle kraviny pro mladez
    • naklad 120kg, vozim tezkej batoh :)
    • najezd 3k rocne
    • cena zduvodnitelna, rekneme do 150k
    • mozno skladat, castecne bazařit
    • pohon 2×10 nebo 1×12, potrebuju rozsah cca 470%
    • ram a rafky CF.

    predchozi zkusenost ltvl 301.

    jako benchmark k vyberu vezmemež SC tallboy 3 cc s foxem 34 ( zamerne neuvadim dalsi vybavu, stejne jde ted primarne o ram).

    0 0
    • Jirim27  

      Nový Santa Cruz Blur, má sice zdvihy jen 100mm, ale pokud nebudeš skákat jak říkáš, tak si myslím, že by to mohlo být dobrý :)

      0 0
    • kubad  

      pokud byls spokojený s LV 301 ta mrkni na LV 101 pokud teda netrváš na carbonu

      v té ceně co uvádíš to jde postavit bez problémů na Top komponentech i kolech

      0 0
      • kandik psi zub  

        pokud by Liteville vyrabel 101 v CF tak bych asi nic neresil. Nicmene mi holt pripada, ze v dnesni dobe je CF uz proste lepsi matros na cokoliv, a na normalni kolo, ktery neni treba zahazovat do lesa po poletu obzvlast…

        0 0
        • kubad  

          o tom by se dalo dlouze debatovat :D

          0 0
          • kandik psi zub  

            tak pojd do toho:) jses informacne asi u zdroje, tak napis proc pouzivaj porad hlinik, zejmena na v podstate XCckovym kole. Ja ze vsech stran slysim jak CF lip tlumi, je lehci, nestarne, je vicemene neomezene tvarovatelny a kupodivu je lip opravitelny. Ničící videa na youtubu taky nevypovidaj o tom, ze by pri kreši mel karbon min vydrzet, spis naopak.....

            0 0
    • embi  

      Intense Sniper B)

      0 0
    • Kamilac  

      A ještě mě napadá NORCO REVOLVER, nebo NORCO OPTIC

      0 0
    • jonti  

      Trek Fuel EX, vzal bych asi 9.7 a dokoupil karbonovy kola. Nebo 9.8 a jezdit jak je, i bez karbon rafku jezdi dobre.

      0 0
    • Vypravci Hubicka  

      diky za reakce, jeste abych to doplnil – preferoval bych zkusenosti kdo na tom jel, mel to – spolehlivost, stoupavost, žvejkavost atd.

      Jde mi nejaky finalni rozhodnuti ve smyslu – Tallboy fajn, ale ve vybave X za nej das 200litru a kdyz si koupis Canyon/Kona/Me­rida/atd. bude stat 120 a udela identickou sluzbu.

      Nebo Tallboy dobry, ale ty musis mit Yeti, ktery je jeste drazsi, ale spolehlivosti a kombinaci zehlivosti a stoupavosti se tomu nic na svete nevyrovna.

      0 0
      • Kamilac  

        Hele mám tallboy 3 c a za mě super. VPP funguje božsky, na stoupání ani nezamykám tlumič a houpání rozhodně pod pedálem nepociťuju, tlumí jenom nerovnosti. Odemčenej dolekopcem mě osobně taky dostačuje, ale nejsem žádnej letec, spíš menší skoky. S tuhostí rámu nemám problém, v plné polní mám 85kg. Jezdím ho na 29" kolech, s 27,5 + nemám zatím zkušenost, ale asi bude víc „houpavější a línější“

        0 0
      • tomfree  

        Pokud bude ve tvé kategorii stejný rozdíl jako mezi SC hightower a Yeti sb 5.5 tak bych do Yeti šel rozhodně.

        0 0
        • Vypravci Hubicka  

          tak. A ten rozdil spociva v cem?

          0 0
          • tomfree  

            Yeti jde lépe za pedálem,ani nemusím zamykat tlumič a i když jdeš ze sedla,tak je znát,jak zrychluje,měl jsem několik santů a je to super kolo,ale když se postavíš,tak to jen rozhoupeš.

            0 0
    • Lubka6  

      Turner Czar na carbon kolech by za ty prachy byl krásnej. Nejel jsem, ale vypadá skvěle

      0 0
    • Lachtis  

      Pro Tvé požadavky by nemusel být špatná volba nový Agonist od BMC.

      Mám Fourstroka, což je více XC, tohle má 10 mm více zdvihu, což by se Ti mohlo hodit a pořád to bude rychlé kolo.

      Stojí sice 120, ale vsadím se, že minimálně 10% slevu dostaneš…

      http://bmcswitzerland.cz/agonist-02-one/

      0 0
    • riven  

      Trek Top Fuel 9.8 SL 2018…

      To je fakt mazec, rychlej a pohodlnej xc/maratonec.

      Eagle GX 1×12 /já vyměnil za X01/,rychlý a tuhý Kovve karbonový kola,

      brzdy Sram Level TML /zatím v záběhu a vypadají slušně/

      ale hlavně skvělej rám, s doživotní zárukou pro prvního majitele…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.