• Fausto

    Ahoj hledám tip na pohodlný bike + – 150 000, je mi 35 takže bych rád už něco pohodlného, na elektro jsem ještě mladý a celkem fit. Bydlím nedaleko Hostýnských vrchu takže něco co pojede dobře nahoru a po lesních stezkách, nejsem žádný velký skokan a vyznavač DH, chtěl bych prostě něco lehkého co pojede ….. i do kopce v lese a nahoře nebudu úplně hotový.

    0 1
    • Florenc  

      Nabízím svou plečku, válí se v garáži možná už 10 let. Fér nabídka, ok pro tebe?

      1 1
    • adam1  

      Tak pokud nebudeš jezdit pravidelně a kopce ,tak hotový budeš:))

      Na to tvoje šmrdlání ti bude stačit i např. Lux za kilo .

      https://www.canyon.com/…-7/3134.html

      Nebo zajdi do krámu spešlu a tam už se o tebe postarají ?

      Budeš potřebovat ještě spd,tretry ,hadry ,helmu,brýle,ru­kavice atd.za to těch 50k klidně dáš :)

      1 0
    • theedge  

      O tom jestli budeš nahoře úplně hotový nebo ne rozhoduje tvoje fyzička a kolik toho máš v kopcích neježděno. Jestli XC full nebo lehký trail je jedno – rozdíl bude minimální.

      2 0
      • jarda65  

        Úplně bych nesouhlasil. Nejsem žádnej závodník, ale rozdíl mezi předchozím trailovým Sparkem a současným S-Worxem je velký. Kanape vs raketa.

        1 0
        • theedge  

          Jako ze se Sparkem vyjedes na kopec uplne zrizenej a na snobackym Sworksu se ani nezpotis jo ?? :-D tvl XC je fakt nemoc …

          0 0
          • Dejv0  

            Nemoc je se z toho hned pos… XC nemoc asi nebude, ale koukám na jeho kola, rozdíl skoro 3 kg, nevím jak se u těch kol chová odpružení do kopce a jestli má pořád na zadku kotvu Rekona, ale ať chceš nebo ne, rozdíl v tom bude. Nějaký uřícenej versus nezpotíš sis tam přidal sám.

            1 0
            • jarda65  

              Do kopce jedeš vždycky za svoje. A Spark má zamykání na řidítkách. Ale po lesní cestě nebo na singlu je prostě rozdíl mezi odemčeným fullem a XC s brainem docela znát

              1 0
              • theedge  

                A co ti brání si toho fulla zamčít i kdyby neměl zamykání z řidítek nebo brain ?

                0 0
              • Pepe72  

                Za mně zamykání určitě pomůže, ale uhel sedltovky je nejvíc.

                0 0
    • Velomiwookie  

      Lux trail

      0 0
    • roman 3D  

      za 20 seženeš něco se vzduchovkou na pevnejch osách a za 130 si koupíš parádní éčko a máš hned 2× radost

      0 5
    • Fausto  

      Všem děkuji za radu, a také že jste mi až tak nenaložili. Pravdou je, že o spešlu jsem přemýšlel od samého začátku, teď konkrétně o Epic EVO Expert, je to sice o 70 000 víc ale …… faktem je že nejsem žádný expert většinu času jsem v práci a na kolo pak není čas – najedu cca. 2500km ročně, myslíte že to je dobrá volba?

      0 0
      • esmo  

        Jestli jsou ti prachy šumák, tak ano, je to dobrá volba.

        4 0
      • Gwaihir  

        To si musíš obhájit sám před sebou za kolik Kč na km jezdíš :) A jak moc ti to udělá díru do rozpočtu. Navíc nikdo nezná tvé ambice a s kým jezdíš. Investuješ spoustu peněz a neřekl jsi, na čem jezdíš teď.

        Za mě je to overkill. Ale upřímně já bych kolo za 150k Kč a více rozhodně nechtěl. Ale pokud ti ty peníze někde leží, tak je možná lepší je utratit.

        0 0
      • JachymP  

        Epic Evo je prima kolo. Vybírej podle toho co se ti líbí, protože za 150K se nedá koupit špatný kolo. Epic Evo je takový univerzál. Takže nezklame nikoho, pokud nemáš vyhraněné požadavky. A to jsme pochopili, že nemáš.

        1 0
      • snas89  

        Rekl bych, ze jo.

        0 0
      • jIrI___  

        Neřekl bych, že to je dobrá volba, protože je to skvělá volba. Budeš sedlat jeden z nejlepších biků své kategorii na trhu, co víc chtít.

        0 0
        • TK75  

          Kategorie… bych ten Epic viděl že reálně asi nějakou kategorii dost přesahuje

          0 0
    • Fausto  

      Ještě jednou díky, hlavně Esmo a JachymP a Theedge, jinak teď jezdím Merida MATTS HFS 1000-D 2009 a už jsem z toho hrozne nadřený to kolo mám už 12–13 let a rozhodl jsem se že si udelám radost když jsem furt v práci a třeba taky začnu více jezdit. Ještě jednou všem díky

      0 0
      • JachymP  

        Dobře děláš, na tý Meridě mě by taky nebavilo jezdit. Na Epicu Evo to bude úplně jiný zážitek. Začne tě to bavit v terénu a z kopce. Overkill to rozhodně není. Nemluvě už o tom, že kola Specialized jsou jedny z mála, který se dneska docela dobře dají sehnat (skladem).

        0 0
        • Vía  

          Už jsem to tady kdysi zmiňoval, ano Epic Evo je fajn kolo, ale pokud se ti protoci řídítka, tak ti vlítne páčka do rámu a to myslím napříč všemi velikostmi, z tohoto důvodu jsem to nekoupil. Takže buď Mega komín, nebo řídítka s rise minimálně 30mm.Nebo olepit rám v místě kontaktu a to myslim za 150 nechces.

          Je to škoda, jinak super kolo.

          Pokud by se to stalo, reklamace neuznana, mech. poškození, měl jsem vše zjistene

          0 0
      • snas89  

        Hele..i kdybys nejezdil…

        Můj první bike byl epic za 150 a bylo mi úplně jedno, že na tom první sezónu bylo jen 1500km.

        Jeslti na to finance máš, udělej si prostě radost a pořid si bike, na kterým tě to bude bavit.

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.