Podložka pod trenažér - Rocker Plate

7 nepřečtených
 • MavasH

  U trenažérů se často zmiňuje nevýhoda oproti válcům v tom, že je kolo/jezdec upnutý ve svislé poloze (výjimkou je snad jen Kinetic Rock & Roll) a že je i více namáhán rám kola. Proto se začínají objevovat tzv. rocker plates, které umožní naklánění celého trenažéru i s kolem. K vidění jsou třeba profi řešení, jako SBR ROCKR Pro nebo i jednoduché kutilské varianty .

  Přemýšlíte nad něčím takovým nebo máte už i nějaké zkušenosti?

  0 0
  • Bafoon  

   A proč nevzít rovnou válce?

   Na válcích jsem pár let jezdil ale teď na zimu jsem je prodal a koupil Áčko trenažér.

   0 0
  • Mig_all  

   Mno já nevím tedy, ale podle mě se tady někdo krkolomně snaží vymyslet a prodat něco už dávno dávno vymyšlené. Elite vyrábělo některé své trenažery na pružném uložení tzv. systém ritmo. Vzhledem k tomu, že se to úplně přestalo vyrábět a prodávat, tak to bylo nejspíš trhem vyhodnoceno jako slepá vývojová větev. Osobně to nechápu, ale je to tak. viz. https://www.youtube.com/watch?…

   0 0
  • Twitko  

   tak pokud položíš dotaz zde, lze očekávat, že se objeví spousta chytráků, co budou mít naprosto jasno že je to všechno k ho*nu a jako jediné řešení ti doporučí válce :-)

   Já osobně (a jen můj názor) RockerPlate (RP) vidím jako zajímavý doplněk moderním trenažérům – třeba z již zmíněného důvodu zmenšení namáhaní rámu kola (kde si stále nejsem jistý, jak moc to vadí – a to nejsem asi jediný) a taky proto, že to pravděpodobně výrazně vylepší tzv. „immersion“.

   A taky se mi to líbí z toho důvodu, že vyrobit si vlastní RP není nic extra složitého ani drahého – dvě dřevěné desky, panty, nějaké tlumení (třeba tenisáky) .. je tam spousta prostoru pro vlastní invenci, kutilství, nápady .. máš si s čím hrát a co vylepšovat. Přesně to, co mě baví. V tomhle za mě super. Jediný důvod proč si to asi nevyrobím je ten, že trenažér i s kolem pokaždé stěhuju z garáže do obýváku před televizi a pak zase uklízím zpět. A RP by byl další bazmeg, který bych musel tahat sem a tam a to se mi (momentálně) vůbec nechce … ale mít nějaké útočistěm kde by to mohlo být nastálo, tak neváhám ani vteřinu :-)))

   0 0
  • melda  

   Tak využiju tohoto vlákna – chystám si vyrobit Rocker Plate a rád bych využil zkušenosti těch, kdo si ho svépomocí vyráběli. Půjdu cestou nejmenších nákladů. Rocker Plate by měl mít pohyb jak výkyv tak i předo-zadní. Nejlevnější mi vyšla verze na skateboardových kolečkach, výkyv pak asi tenisáky nebo 5" nafukovací míčky. Deska bude jen pod trenažérem. Máte někdo zkušenosti s výrobou něčeho podobného? Díky

   0 0
  • milan.v  

   V Tacx Neo/Neo 2/2T není kolo pevně uchycené a je možné s ním kývat ze strany na stranu, cca 1–2cm, nový Wahoo Kickr v5 je na gumových nohou, které umožňují prakticky to samé…

   0 0
  • vrabec_obecny  

   Oživím toto vlákno… Už někdo rocker plate používáte? Přemýšlím nad turbo-rocks v pohybu do všech stran. Tak by mne zajímalo jestli ho už někdo nemá nebo je spokojený s něčím jiným? Konkrentně přemýšlím nad tímto modelem. https://www.turborocks.com/…eact-stealth . Díky za případné tipy ;-)

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.