pivot trial 429 pro x01 enduro versus yeti sb115 t2

6 nepřečtených
  • RadimV

    Zdravím,

    rozhoduji se které kolo vzít, je docela problém najít kola pro zapůjčení. Dosud půjčeno několik trail kol, ale jiných značek a v nižší kategorii.

    Dosud jsem jezdil na horském kole trek ht, letos vyzkoušel na zapůjčených kolech několik trailů, singletreks a docela mne to chytilo. Nejsem žádný střelec, čtyřicet už mi bylo, ale hýbat se docela umím. Výška 177cm, váha 65kg.

    Kolo využití na trails, chci si zajezdit, vyčistit hlavu od práce, ale na doraz jezdit nechci. K tomu lesní stezky, cross country s přítelkyní.

    Obě kola bych našel v německu, o fous s lepší cenou, pod 200, u nás sotva něco k sehnání. Líbi se mi ještě ibis ripley v4, ten se ale nedá sehnat ani za hranicema.

    Uvítal bych pár rad, spíše v čem se mohou kola lišit, což by mi pomohlo se léle rozhodnou.

    Pokud čtu zahraniční recenze, přijde mi, že testeři jsou natolik zkušení, že ví jak s každým bike jezdit, takže ve výsledku je kolo označeno za hodně dobré, nicméně pokud si jej koupí méně zkušený, může se na on sám na kole i trochu trápit, no nevím :-)

    0 0
    • novas752  

      Začnu od konce. Je to komplikované, co je dobré pro jednoho nemusí být pro druhého, zkušený agresivněji jezdící člověk má na kolo úplně jiné požadavky než začátečník, i nastavení toho kola při stejných parametrech (váha, výška…) bude o dost jiné.

      Pivot 429 ve verzích enduro je laděný na náročnější terén/agresivnější zacházení, než ten Yeti. O dost větší Reach, menší úhel hlavy (obě kola jsou v tomhle parametru ale poměrně konzervativní, 67° má dnes kde jaké xc a mnohé jiné trailbiky mívají pod 65°), samozřejmě odlišný způsob zavěšení zadního kola, oba ale na vysoké úrovni a jako začátečníkovi na trailech ti to bude úplně buřt. V osazení je zásadní rozdíl ve vidlici, Fox 36 je v terénu lepší než fox 34 (tužší šasi, lépe chodí v bordelu, jistější vedení stopy), na zdvihu až tak nesejde. Tlumič má Pivot také větší/lepší – DPX2 vs DPS.

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        od 15 199 Kč -4% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

      • RadimV  

        Díky za info. Co jsem četl, tak sb115 je postavená na rámu sb100, ten je asi orientovaný jako lehčí do cross country. Kdežto ten trail 429 není vůbec cílený na XC.

        četl jsem, jak geometrie rámu ovlivňuje pozici jezdce, a u sb115 jde o klasickou pozici jezdce.

        Fakt je, že pokud jsem jezdil na XC převážně, více mne to cílí na 429, která mi přijde robustnější, asi z toho důvodu, aby mi více vydrželo, než se naučím lépe jezdit, nevím …

        0 0
        • novas752  

          Přesně tak, SB115 je spíš nabombené xc kolo než vyloženě čistě trailbike, dnes tomu někteří říkaji downcountry. Bude zase rychlejší mimo sjezdy – pokud to bereš jen jako nutný přesun, koukej spíš po tom Pivotu, pokud se chceš pěkně proletět i do kopce a z kopce nepůjdeš až tak na hranua tak, koukej spíš po tom Yetim. Akorát bacha že s jídlem roste chuť, přestup do světa vyšších zdvihů než xc pro mnoho lidí vypadá tak že koupí ±120 (protože přeci nejsou žádní šílenci a endůristi), ale hned co se na tom pořádně rozjezdí, přestane jim to stačit a začnou koukat po 140+. :-)

          Já před lety přecházel ze 100mm xc ht na 150/150 27,5" full, brzy potuněno na 160/150 zvýšenim zdvihu vidlice a za nějaký čas poté 160/160 tlumičem s většim zdvihem (když to rám umožňuje),

          0 0
    • Smazaný účet  

      dat skoro 200 papiru za bajka aniz bych si ho vyzkousel mi prijde jako blbost

      0 0
      • RadimV  

        Ano, ale naštěstí je yeti už k vyzkoušení, příští týden …

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.