Pedály Shimano PD-M780 XT model 2012

16 nepřečtených
  • isoman

    Zdravím, co říkáte na tyhle pedály ? http://www.velotrade.cz/…ano-pd-m780/

    hodně o nich uvažuji. Jezdil jsem jenom TIME Alium, ale už mě štve, že pružina pedálu není stavitelná a tretra mi v padálu lice. Pružina je zřejmě namožená a kufry jsou už taky opotřebené. Trošku mám obavy, že ty nové XT jsou takové otevřené s ostrýma hranama – možnost poranění ? Jaký ja Váš nazor na ně, bo už je někdo jezdíte ? Dík moc za reakce.

    0 0
    • Pedro RB  

      Ty XT jsou starý osvědčený systém SPD, jen s jinak designovaným tvarem těla pedálu. Poranění hrozí, podle toho jak agresivně jezdíš. Já mám tu starší verzi a i při rychlém výstupu třeba v Rychlebkách nemám problém..

      0 0
    • karliner  

      Jak to myslíš s tím poraněním :-))

      0 0
    • isoman  

      No já mám tyto: http://www.bikestore.cz/…aly-4314.htm

      a na těchto pedálech není žádná ostrá hrana, nosím kolo např. do schodů, na závodech úseky, která se nedají sjet apod., ale třeba také při pádu apod. No, možná řeším blbosti, bo ty XT pedály vidím jenom na netu v ruce jsem je neměl.

      0 0
    • Řepík  

      Říkám na ně to, že je od září vozím a jsem s nima spokojený. Vystupování i nastupování naprosto v pohodě.

      Nepříjde mi, že by na nich byla nějaká ostrá hrana, o kterou by ses měl poranit při normálním používání…

      0 0
      • dženžas  

        Máš srovnání s jinými Shimano nášlapy? Je tam nějaky rozdíl? Rozhoduji se mezi těmito a 540. Zatím jsem nakloněn k 540. Díky

        0 0
        • Řepík  

          Bohužel nemám, staré (a to hodně staré) pedály jsem měl Author SPD. A oproti nim jsou tyhle XT paráda, krásně se do nich nastupuje.

          540 jsem měl taky v hledáčku, ale jak jsem viděl tyhle 780 naživo, tak jsem si řekl, že prostě ty necelý tři stovky připlatím a udělám si radost… :-)

          0 0
          • maajkee  

            Vždyť 540ky stojej cca 5 stovek a 780ky asi litr to jsou necelý tři stovky? :)

            Jinak funkčně bych řekl, že je to defakto to samý, XT jsou trochu lehčí.

            Každopádně 520ky už mám 2 roky a pořád v pohodě, jsou to dobrý pedály.

            0 0
            • Ruprt2  

              toš a čím chceš namalovat nápis XT na 520tky?

              Mě by se s tím drbat nechtělo :-)

              0 0
              • maajkee  

                Nápis nepotřebuju, když už bych chtěl o trochu lepší pedály než 520ky, tam vezmu rovnou XTR, ať to má nějakej význam :)

                0 0
                • Ruprt2  

                  no já vozím 520tky posledních asi 7 let a příští pedály budou 520tky.

                  Ale ty nové XTčka jsou hezčí.

                  0 0
        • Roman  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Pavouk88  

      Mam starsi model, prezili uz peknejch par ran a stale drzej, zadny zraneni krom toho ze zapomenes vycvaknout a lehnes si nehrozi…Serizujou se pomoci Konusu, takze bych rekl ze jsou i dost nesmrtelny…

      0 0
    • Smazaný účet  

      10! nebo na to se nehraje? :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.