Odlehčení kola MERIDA Matts TFS XC 800-D 2010 (XC)

24 nepřečtených
  • Hedus

    Mám na kole najeto cca. 700 km a přemýšlím o nějakém rozumném ugrade, který by pomohl kolu s dietou. Dnešní váha je 12,1 kg. Můžete mi poradit v rámci rozumných nákladů, kam investovat? Přemýšlel jsem o karbonu představci, řidítkách, sedlovce, nejsem si však jistý, zda to má podstatný význam. Předem díky všem za radu.

    0 0
    • pačes  

      kola a obutí, pak už se to přestává vyplácet, to raději prodat a koupit něco o třídu vejš.

      0 0
    • kubad  

      nemá, začal bych od kol

      0 0
      • Hedus  

        Myslím, že o třídu vejš bych si moc nepomohl. Výbava prakticky stejná, úspora váhy o pár deka. Jaká kola konkrétně myslíte.

        0 0
        • kubad  

          záleži na tom jaký máš rozpočet

          0 0
          • Hedus  

            V managementu kvality se tomu říká " v rámci vynaložených nákladů, co nejvyšší přidaná hodnota :) Kolem 3–5 tis.?

            0 0
            • kubad  

              tak to potom třeba „Tohle":http://www.bike-forum.cz/…l-28838.html

              a pláště

              0 0
              • Hedus  

                Díky za radu, to vypadá dobře. Co k tomu za pláště ? Kolik to může dát váhu dolů ?

                0 0
                • kubad  

                  zvaž svoje kola a odečti si to, ale s tím rozpočtem zázraky nečekej

                  0 0
                  • Hedus  

                    Jo to je pravda, díky moc za rady. Ještě malá konzultace. Přemýšlel jsem kdysi o carbonu od Meridy,prakticky stejná výbava jen carbon rám, 0,5 kg rozdíl váhy a 15000,– korun navrch. Vzhledem k těmto faktům a časté přepravě kola jsem se rozhodl pro TFS rám. Dívám se na ten rozdíl špatně?

                    0 0
                    • Kaco  

                      karbon není jen o váze, ale i o tuhosti a zároveň komfortu. Jak jsou na tom konkrétně Meridy nevím. Mám karbonového scotta a ten rám je opravdu neskutečně tuhý když slapeš, tj hlavně tuhost v bočním směru. Nikdy bych nevěřil tomu že to poznám, ale to kolo prostě jede. Zároveň mu pěkně pruží zadní stavba, takže je velmi pohodlný. Jsem z toho rámu úplně v sedmém nebi. Je fakt že predtím jsem měl starý hliníkový rám, takže nemám srovnání s kvalitnější hlínou.

                      0 0
                      • Sharka1  

                        mas uplnou pravdu, jezdim karbon uz sedmou sezonu, nejdriv Axman, ted posledni dve sezony Meridu FLX – i v karbonovych ramech jsou rozdily ve vlastnostech a je znat posun dopredu, Axman byl pohodli, ale taky nevynikal tuhosti, zato z te Meridy jsem nadsena – tuhost, pohodli, ovladatelnost – v rozbitych sjezdech se nerozvibruje tak, jako mnohy hlinik

                        0 0
                        • Hedus  

                          Jo jo, přemýšlím o něm, ale ta cena, ta cena :(

                          0 0
        • pačes  

          náboje Novatec Light D711 a D712, dráty Ritchey Wcs, niple Sting Alu , ráfky BlackJack XC 400. Taková ekonomická verze pod 6000,–Kč s vahou cca 1530g

          0 0
          • Hnoj  

            To bych tam radši dal Remerx Magic, než RODI…

            0 0
            • pačes  

              Kupoval jsem bílý s 32 dírama a měl pod 390g (cena 540,–) Remerx je asi o fous lehčí a dražší, ale asi to vyjde nastejno. Já kupoval v bílý barvě, což ale Remerx nedělá, to byl jedinej dúvod koupě.

              0 0
              • Hnoj  

                RODI je svařovaný?

                Jinak RMX dělá bílé, černé, zlaté, červené, jen to občas trošku trvá :-D

                0 0
    • Joseph de Sax  

      když shodíš přes pupek 5kg, tak to bude zadarmo a ještě ušetříš na nezdravém jídle…jinak 1kg kvalitního karbonu tak 50tis Kč.

      0 0
      • Hedus  

        :) je to pravda osobně by mi stačili kila 2 :) a místo litru vody jen 0,5

        0 0
      • Smazaný účet  

        Tak tohle je ale velký omyl. Naopak, když zhubne, bude pro něj kolo vzhledem k jeho váze ještě těžší než před tím. Pro příklad: Když mám cca 120kg a bicykl 12kg, tak váha kola je proti mně pouze desetinová. Když zhubnu na 50kg, zvýší se poměrná hmotnost kola 2,5krát. Dopřávám si tedy při svojí hmotnosti luxus dvanáctikilogra­mového kola, jelikož po zhubnutí na výše uvedenou hodnotu bych pro stejný pocit musel mít bicykl o váze 5kg. Tak to skutečně funguje.

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce