Odcizený Trek PROCALIBER 9.7 a Merida 96 HFS-100D

70 nepřečtených
  • Rorejs74

    Zdravím,

    v neděli 9.5.2021 někdy během dne mezi 9:00 a 18:00 byly v Brně – Žabovřeskách odcizeny dva bajky :

    1. TREK PROCALIBER 9.7 ve velikosti XL ( koupeno v dubnu 2021 )

    přesně podle specifikace zde : https://www.kolasvorada.cz/…grey-2021-xl

    • pedály Shimano PD-M540 černé + košík Bontrager černý

    Výrobní číslo : WTU198XD0053R

    Vlastní foto mám vzhledem ke krátké době pouze jedno … přikládám + katalologové foto.

    2. Merida NinetySix HFS-1000D z roku 2011 ve velikosti 21.5"

    Původní specifikace zde : https://www.mall.cz/…vaci-kolo-18

    Ale vzhledem ke stáří kola už tam těch původních kompomentů moc nezbylo, hlavní změnou byla výměna vidlice za Epicon Suntour, brzd za Shimano a další.

    Zatím jen katalogové foto.

    Případné informace pls přes SZ, na +420731654041 nebo rovnou na PČR

    0 0
    • Rorejs74  

      Tak ještě jedna realna fotka Meridy, teď tam byly jiný brzdy, ale v zásadě to už odpovídá.

      0 0
    • Šaffy  

      To už jsou mimo ČR, kola se většinou nenajdou.

      0 0
      • Rorejs74  

        No říkam si že ta stará Merida 26" ve velikosti XL se snad ani nevyplatí moc někam vozit a mohla by se objevit někde tady v ČR.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Opravdu smysluplný příspěvek a dost mu to pomůže v hledání.

        0 0
        • Tramvajar  

          …stejne jako tvuj… :-) .

          Nejaky hledani ma minimalni az nulovou sanci na uspech. Zbyva nez doufat, ze se k tomu dobre postavi pojistovna, pokud kola byla pojistenim kryta.

          Ale je to des, prijit o novy drahy bike.

          0 0
    • esmo  

      Je to smutný no, tak třeba se stane zázrak a někde se něco zjistí.

      Odkud ti to vzali?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mezi 9:00 – 18:00 …

      Za bílého dne, to je fakt ***** tohle. To byl jasný tip a frajer moc dobře věděl, že nikdo není doma.

      Jenom doufám, že máš dobrou pojistku na domácnost a že kolo nebylo ve sklepě v paneláku …

      0 0
      • milan.v  

        Ono těch gastarbeiterů bez práce, ať už dobrovolně nebo nedobrovolně, je bohužel mezi námi čím dál tím více…

        Říkám to proto, že většina kol končí na Ukrajině, Polsku, Slovensku…

        Pak jsou tu fetky, co jdou po všem, ti ale většinou nic neplánují, nejdou po kolech systematicky…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jestli ten nebo onen je bohužel jedno. Ta fetka nezná hodnotu takového kola, za rohem to prodá za pár tisíc a kolo nakonec skončí přes několik lidí právě na tom Východě. To je takový koloběh života. Ze Západu se to vozí k nám (už jsme pro ně Východ) a naše kola dál na Východ …

          0 0
          • milan.v  

            Jo, neseriózní majitelé skiservisů atd. by ti určitě rádi pověděli o původu všech špičkových modelů mírně jetých, testovacích kousků lyží, atp. za půlku… ;o)

            0 0
            • Smazaný účet  

              stejně tak prodejci mírně jetých litých kol a zánovních pneumatik, které vozí do skladu v dodávkách nepřízpusobiví spoluobčané.

              0 0
      • Gaper  

        Jestli má dobrou pojistku, tak ho klidně mohl mít ve sklepě (za předpokladu zámku).

        0 0
        • Rorejs74  

          JJ, pojistka je celkem dobrá, jen jsem toho Treka ještě nestihnul nahlásit jako „věc zvláštní hodnoty“, takže vyjednávám s pojišťovnou.

          Jinak klasika … v domě probíhala nedávno velká rekonstrukce nebytových prostor, takže se tam ocitla spousta cizích lidí. Po dobu té rekonstrukce jsem tam nechával jen starý kola, ale na tip to asi stačilo :(

          Ještě ten den ráno jsem se rozhodoval jestli vezmu silnici ( ta parkuje jinde ), starýho bajka nebo novýho. No vzal jsem starýho EPICA, tak aspoň že jsem nevzal silnici.

          0 0
    • vinohradskaslapka  

      Pro výstrahu věšet tyhle svině :-(

      0 0
    • pocestny  

      Hodně pěkný bike, to někomu padlo do oka… :( Byly tu i příběhy se šťastným koncem, tak držím palce.

      Když potenciální kupec vloží číslo rámu do googlu, vyjede mu na tebe kontakt, to je docela dobrý.

      0 0
      • Rorejs74  

        Díky, v pátek by měl dorazit novej úplně stejnej, tak ho hned zaregistruju a bude samozřejmě bydlet jinde :)

        Jen to byl asi poslední takovej kousek v ČR, tak jsem to musel vzít z Prahy a za normální cenu :(

        S pojišťovnou to bude asi stejně na dlouho … Minimálně než to PČR odloží.

        0 0
    • Finidi  

      Ten Trek vypada moc hezky. Je to v hajzlu. Preji, at se vsechno najde … Popr. at aspon na tom zmrdovi zapusobi Karma

      0 0
    • Rorejs74  

      Tak jen hlásím že TREK je zpět.

      Nebudu to úplně rozvádět, ale musím doporučit tuhle stránku : https://www.cyklobazar.cz/ztracena-kola

      0 0
    • Tomcat  

      A chcete je nacenit, nebo pomoc s údržbou ?

      Naprosto zbytečný příspěvek na téma kradený kola, ale chápu zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Pravděpodobně to větší dosah bude mít na idnesu než B-F

      Spíš se modlete v pojišťovákého boha.

      0 0
      • JachymP  

        No jo, zákon zachování energie, Rorejs má dnes dobrej den, ty špatnej ;)

        Nic proti!

        0 0
      • AussigBiker  

        Za to tvuj prispevej je velmi cennej, dekujeme!

        Jeste mi prosim porad, jak mam napsat prispevek na indes o kradenejch kolech, dekuji!

        0 0
        • Tomcat  

          Za celou historii B-F je to furt to samý …pomoc ukradli… je to škoda, nasere to a tad… Ale tím to tak končí.

          0 0
          • AussigBiker  

            Přesně, a tak je lepší sedět v koutě a nic nedělat… Nevim no, někdy je fakt lepší mlčet, než zaplevelovat témata prispevkama o ničem…

            0 0
            • Tomcat  

              Jo tak jistě černá kronika, krimy a bulvár tam to žije a to je teprve o něčem

              0 0
              • AussigBiker  

                Tak jo, vyhráls, i když moc netušim co si touhle reakcí chtěl říct :-)

                0 0
      • šimlos  

        Tvl, žes něco psal, nepiš příště raději asi nic :-)

        0 0
    • Delkim  

      GRATULACE k nalezení kola!!!

      Mělo to nakonec souvislost s těmi lidmi co dělali tu rekonstrukci baráku?

      A nemáš teď doma vlastně ty Treky dva???

      0 0
      • Rorejs74  

        To nevím, vyšetřování ještě není uzavřeno, podle mně jen odchytili překupníka.

        Jo, dobrej postřeh, máme teď s mladým identický kola :)

        0 0
        • osobne  

          A co pojišťovna? Chtěla plnit nebo hledala výluky?

          0 0
          • baltazarek  

            Mě by zajímalo zda stačí pojištění domácnosti aby bylo kolo bez problémů doma pojisteno.

            0 0
            • Gaper  

              Každá pojišťovna to má jinak, na to pozor. Často je tam pojištění společných prostor, jenže musíš k tomu prostoru mít klíč jen ty, například.

              Kolo musí být každopádně na 99% něčím zamčené.

              0 0
            • Rorejs74  

              Součástí pojištění domácnosti bývá i sklep, ale je tam nějaký % z celkové výše pojistky a záleží na úrovni zabezpečení sklepa.

              Takže pokud mám byt pojištěnej na 1M, tak sklep je buď 5% ( 50tis ) nebo 10% ( 100tis ).

              Takhle to má konkrétně Kooperativa.

              0 0
              • Lachtis  

                Ja mam taky kooperativu a mam tusim 20%, na ktere dosahnu. Nebot nemam koji, ale svuj samostatny sklep, bez oken, bezpecnostni dvere, alarm ve sklepe, kamery v garazi. Kolo zamcene. Je to pak o tom, jaky je sklep, dvere, okna atd…

                0 0
                • Rorejs74  

                  Já jsem počítal s 10%, ale musel by být poškozenej i nějakej další zámek po cestě. A ty dveře asi zamčený nebyly … pořád tam chodili důchodci větrat :(

                  0 0
                  • Lachtis  

                    To pak jo, oni to pak snizi, ale kdyz vse splnis, coz ja dle vyjadreni pojistovny splnuji, i to zabezpeceni fakt mam velmi dobre, tak dosahuji maxima, coz je 20%, a to je pro mne naprosto dostatecne. Nicmene doufam, ze to nikdy nebudu potrebovat, ale co jsem slysel a i defakto Ty mas dobrou zkusenost, ze Kooperativy funguje s plnenim solidne.

                    0 0
                    • Rorejs74  

                      Souhlasím, plnili mi něco tuším potřetí a nikdy žádnej problém se dohodnout.

                      Jak mi pak došel ten dotazník spokojenosti, tak jsem jako návrh na zlepšení psal možnost revize zabepečení ze strany pojišťovny. Prostě by to někdo od nich v reálu zkontroloval a zhodnotil, klidně jako placená služba.

                      V těch podmínkách je to rozepsaný formou odkazů a není to úplně jasný pro laika.

                      0 0
          • Rorejs74  

            Pojišťovna podle mně korektní chování. Omezili sice horní plnění kvůli zabezpečení na 50tis ( nebylo zjištěno poškození dveří do domu ani do společných sklepních prostor ), ale neměli problém to rozdělit na dvě pojistné události a jedno kolo zaplatit z pojistky domácnosti a druhé z pojistky sportovní výbavy. A peníze jsem měl cca za 10 dnů na účtě. Teď jim teda to plnění za to jedno kolo musím samozřejmě vrátit.

            0 0
            • mr.garisson  

              Mám Kooperativu a díky bohu jsem to nemusel zatím nikdy využít. Já těch kol mám víc, takže to mám navýšené na 150. Dobrý postřeh s tím krácením. Mám to pojištěné i na závody, ale na nosiči musí být lano/řetěz min 6 mm a taky zámek vyšší bezpečnostní třídy. No podmínky jsou takové, snad by to plnili.

              Hele, ber to tak, sice vracíš plnění, ale si představ to čekání na nové. Tohle je podle mě nejlepší varianta, že se našlo.

              0 0
              • Rorejs74  

                JJ, limit je jedna věc, ale jsou tam nějaký možnosti krácení. Celkově mi ta pojistka sportovní výbavy u kooperativy ale vychází dost dobře. Musíš tam ale mít i nějakou jinou pojistku abys měl velkou slevu ( tuším 50% ) na pojistným.

                Tak já už jsem mezitím mladýmu sehnal nový, ale i tak je to ekonomicky lepší varianta, za toho Treka jsem dostal od pojišťovny 45tis ( 50limit – spoluúčast ).

                Takže mám neplánovaně nový kolo i já a musím si zvyknout na 1×12 :)

                0 0
              • esmo  

                Neřešil jste náhodou někdo vyšší částku než 150? Vím, že právě Kooperativa tohle má jako horní strop.

                0 0
                • Rorejs74  

                  Bohužel ne, ale myslím že tak nějak to byl i strop u ERV když jsem pojišťoval silnici.

                  0 0
            • rasto  

              vyrozuměl jsem, že bydlíš v bytovce. navrhni výboru, ať pořídí kamerový systém. je k nezaplacení. stačí 2–3 kamery do přízemí.

              po této skušenosti by mohli být svolní.

              0 0
              • Rorejs74  

                Už se mi vyrábí nový dveře do sklepní kóje a zbytek je beton, takže pak se dostanu na těch 100tis limitu pojistky za všech okolností. A dražší kola tam stejně nedávám.

                Pokud máš v baráku část důchodců a část lidí co to pronajímají dál, tak je dost problém cokoliv prosadit nad rámec havarijních stavů :(

                0 0
                • Lachtis  

                  Souhlas! Ja se skoro 5 let snazim prosadit instalaci klimatizace. Nemam balkon, nejsem pod strechou, takze jedine na fasadu, a je to marny boj ;-(. Tak se v 25 stupnich potim doma a pritom klima by vse vyresila a financne je to dnes za par… havarijni stavy, ty jo, to se celkem projedna.

                  0 0
                  • Delkim  

                    A potřebuješ na to vlastně povolení? Co když to tam prostě dáš? Podle mne nemají páky na to jak tě donutit to sundat.

                    Spousta domů má schváleno že nesmíš na fasádu dát satelit a každý na to dlabe a nelze s tím nic udělat už se to řešilo i v novinách.

                    0 0
                    • Barak  

                      Taky bych to tam prsknul a hotovo.

                      0 0
                    • Lachtis  

                      Maji paky, je to spolecny majetek a bez souhlasu svj nemam pravo do fasady delat zasahy. Co mi mohou udelat?! No, mame v byte bonzaky, chtel jsem svj obejit, a to tak, ze jsem vsem majitelum poslal doporucene muj zamer instalace, vse krasne popsal (delal jsem to s pravnikem) a uvedl, ze pokud nekdo nesouhlasi, at se do 30ti dnu od doruceni ozve, jinak beru, ze s instalaci souhlasi. No a prislo udani predsedovi svj, ktery musel konat a oznamil, vsem majitelum, ze to je neplatne atd… to jsem trochu odbocil :-)

                      Dam klimu. Prijde udani. Predseda, ktery zastupuje svj musi konat! Bude konat tak, ze mi posle vyzvu k odstraneni klimy a uvedeni fasady do puvodniho stavu! Budu na to dlabat. Pak on muze konat, ze to odstrani a naklady mi posle k uhrade, nebo to spise po projednani svj pozene k soudu. Soud prohraji a budu calovat soudni vylohy a uvedeni fasady do puvodniho stavu. Nemame panelak, naklady mohou byt vysoke :-(

                      0 0
                    • kycis  

                      Tohle neni o zadnem schvalovani, je to spolecny majetek a s tim si proste nemuze kazdy delat co chce. Proto jakekoliv zasahy podlehaji schvaleni dle stanov a vse se ridi obcanskym zakonikem. A postup kdyz to nekdo porusi tu Lachtis popsal celkem presne, takze paky jsou. A uprimne si myslim, ze je to dobre, prece nemuze kazdy na dum montovat co ho napadne a kam ho napadne. Lidi jsou blazni, ver mi ze vim o cem mluvim, kdyz jsme zrusili karmy, prisla pani s tim, ze ted, kdyz uz kominy nejsou potreba, teda tu kominovou zed sama vyboura. Na moji utazku co mysli ze se asi tak stane s tema 15metrama kominu nad ni kdyz to podsekne vubec nechapala, ceho se bojim. No nastesti dostala rozum :)

                      Nebo chlapik chtel digestor, tak proste proboural diru ven z baraku, vystrcil PVC trubku a oblil to montazni penou, navic samozrejme tim veskerej smrad ze svy kuchyne vypoustel sousedovi pod okno. Tam jsem zsahli a musel to vratit do puvodniho stavu…

                      0 0
                      • Lachtis  

                        Presne tak. A je to pripad od pripadu a nekdy je to opravdu potreba a souhlasim s tim taky. Jen me mrzi, ze muj zamer je celkem v pohode, jsem ochotny vse radne projednat, splnit podminky svj atd. Fasadu i v pripade nejake komplikace pri instalaci na sve naklady opravit atd. Zkratka chci jednat fer. Ale proste vic jak 50% lidi na mne s..e! Asi budu taky mrcha a budu taky dlabat na druhe kridlo domu, kde se furt resi problem se strechou, ktera se musi znovu rekonstruovat a maji vzdy jen par procent hlasu nad polovic. Vzdyt co, mne tam nezateka…?! Ne, nejsem sv.ne, jako oni… ale tohle je presne ono, je to o lidech a rozumu a benevoletnisti a pochopeni. Skoda, ze tu stale prevlada spise zavist, neprejicnost. Snad bude jednou lip .

                        0 0
                      • Lachtis  

                        Presne tak. A je to pripad od pripadu a nekdy je to opravdu potreba a souhlasim s tim taky. Jen me mrzi, ze muj zamer je celkem v pohode, jsem ochotny vse radne projednat, splnit podminky svj atd. Fasadu i v pripade nejake komplikace pri instalaci na sve naklady opravit atd. Zkratka chci jednat fer. Ale proste vic jak 50% lidi na mne s..e! Asi budu taky mrcha a budu taky dlabat na druhe kridlo domu, kde se furt resi problem se strechou, ktera se musi znovu rekonstruovat a maji vzdy jen par procent hlasu nad polovic. Vzdyt co, mne tam nezateka…?! Ne, nejsem sv.ne, jako oni… ale tohle je presne ono, je to o lidech a rozumu a benevolentnosti a pochopeni. Skoda, ze tu stale prevlada spise zavist, neprejicnost. Snad bude jednou lip .

                        0 0
                        • kycis  

                          Jo jo, bohuzel malokdo z lidi dohlidne dal nez za spicku vlastniho nosu… Ale jak pise Eternity dole, neslo by resit vhodne vyvedenou mobilni klimou? Jak pises ze nemas panelak, nemas tam treba stary komin nebo nejaky svetlik, kam bys mohl teplo odvest?

                          0 0
                        • Barak  

                          Naprostý souhlas, že si nemůže každý dělat, co chce.

                          Na druhou stranu, ta klimatizace je relevantní požadavek a pokud montáž zajistí odborná firma, aby se nepoškodila fasáda atd., tak nevidím důvod, proč by to SVJ mělo blokovat. Schválně se podívám do našich stanov, jestli by podobnou věc muselo odsouhlasit Shromáždění nebo může odsouhlasit jen třeba Výbor.

                          0 0
                          • Gaper  

                            Ideální je to co píše dole Etern1ty. Každá klima dělá hluk a když ti to namontuje někdo vedle ložnice, tak to je peklo, proto ti nikdy splitovou nedovolí. Ideální dát do okna (když seženeš, což u nás není moc lehké) nebo tu mobilní. Nakonec to svůj účel dokáže splnit. Něčím podobným jsme si prošli jak u bytu, tak u stavby baráku.

                            Taky si vem že zaplatíš zateplení a přijde tam někdo, kdo ti vytrhá polyš, ukotví konzoli, zapění a neřeší… A že to tak často dopadá.

                            0 0
                            • Barak  

                              No, asi mu fakt nic jiného nezbyde, než to udělat tou mobilní klimou.

                              0 0
                          • pocestny  

                            Taky můžeš třeba dát tu klimu na lodžii, a nemůžou tě prudit. A v noci zas tak často chladit nebudeš (že by to někomu v noci vadilo), nebo třeba jen pár minut. (to je jedno, pouze offtopic).

                            0 0
                  • Etern1ty  

                    tohle jsem taky řešil a dopadl stejně bidně, nakonec jsem skončil s mobilní klimou a každé léto si prohodím spodní část okenních dveří, za sklo s výřezem na vývod a nakonec to i celkem funguje.

                    0 0
            • pocestny  

              Myslíš, že má ta pojištovna nějak vyřešený ten informační tok, že policie najde ten ukradený předmět a pojišťovna má po pojistníkovi žádat vrácení pojistného plnění? Nebo se spoléhá na dodržení smluvních podmínek ze strany pojistníka? Je to tak trochu můj obor, ale nemám nic společného se škodami, takže to nevím.

              0 0
              • Rorejs74  

                Vyšetřovatel mi říkal, že tu informaci o vydání kola bude posílat i pojišťovně, že se formalně přihlásili do toho řízení ( laicky řečeno ) a věděl i to, že mi bylo už něco vyplaceno.

                Taky vlastně musím pojišťovně pak doložit protokol o uzavření vyšetřování ( vyplatili to dřív než to PČR uzavřela ),

                No a taky jsem včera volal likvídatorovi a dohodli jsme se co dál :)

                0 0
    • volumed  

      Odtat ruky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.