nové kolo pro začínajícího otce na dlouho

24 nepřečtených
  • Jakub.krieger

    Ahoj všem. Jelikož už nestačím dětem na koloběžce, tak hledám kolo do všech prostředí (většinou štěrkové cesty+lesní cesty+silnice v okolí).

    Cena: cca do 40, ale bude to kolo na dlouhou dobu, tak to nehraje tolik roli

    Co očekávám: lehké a příjemné svezení na rodinných cyklovýletech

    Já: 115kg, 180cm, spíše svaly nežli tuk (tak nějak to trochu přehráním s činkami)

    Je lepší jít do konfekce? Třeba Decathlon, Giant, Canyon nebo si nechat postavit.

    Moje požadavky, rád bych jednu placku vepředu a bezproblémové brzdy, jelikož zastavit moji váhu s batohem (10kg) že sjezdovky dolů (v ČR) není nic snadného.

    A kdyby to nevážilo 20kg, tak by to bylo také super.

    Děkuji za rady a přeji hezký večer Jakub

    0 1
    • Azmir  

      Máš tady tunu podobných vláken za poslední dobu. Na trhu se nic nezměnilo. Tak si ty vlákna projdi a najdeš odpovědi i tipy.

      Doplňující otázky nebo finální výběr pak hoď klidně sem.

      1 0
    • Kuba78  

      „většinou štěrkové cesty+lesní cesty+silnice v okolí“

      „zastavit moji váhu s batohem (10kg) že sjezdovky dolů“

      to jsou dva různé požadavky tak trochu.. ale soudím, dle toho že děti jsou na koloběžkách a téma je začínající otec, že většina bude asi spíše „plácání se kolem maximálně do lesa“ a žádný skákání na sjezdovce. takže ti asi bude stačit bohatě jakýkoliv hardtail s dostatečnou nosností a možností si dát dozadu nosič, ať nemáš těch 10 kilo na výlet na zádech a zpocený záda pod tím..

      0 0
      • jIrI___  

        Jako že by sjížděl sjezdovky (tipuju nějaký jednodušší bikepark) s nosičem vzadu? Osobně bych se s tímto požadavkem díval spíše po trail fullu, byť na této ceně začínají ty nejnižší modely. Na lesních cestách cestách s dětmi o něco těžší a pomalejší full nebude překážkou a sjezdovku si na takovém kole užije více než na lépe osazeném HT.

        0 0
    • tigermoth  

      Mám 106 kilo, brzdím shimanama XT, Deore a ZEE (v bikeparku).

      Všechno ubrzdím s jistotou. Prostě se vyhni základním modelům brzd a jsi v klidu.

      0 0
    • roman 3D  

      Elektrokolo

      0 7
      • mirorek2  

        A k tomu elektrokoloběžky a elektroauto!!!!!

        1 2
        • Jakub.krieger  

          Proč hned tak peorativně? Nevím proč bych měl chtít elektrokoloběžku, když zrovna včera jsme dali 30km s převýšením 700m na normální…

          A druhá věc, elektroauto? Děkuji už mám. Až to zjistíte budete chtít taky. Ale jak člověk prozřel v elektroauto, tak zjistil, že na kole je lepší vlastní pohon než elektrická dopomoc..

          0 2
          • Lišák  

            Proč hned tak peorativně?

            Protože r 3D cpe éčko vždycky a každýmu. A pak ještě upozorní, že bezduše je největší kravina a funkční vidlice je nesmysl, protože na vidlici se servis nedělá, musí se po dvou letech prodat, ale to, že RS vidle se prodávají v podstatě bez oleje je mu jedno.

            Takže to je v kostce účinkování r 3D na B-F.

            0 0
    • Tomcat  

      A první by bylo dobrý říct co je na dlouho a co to znamená? 3roky 5 ? 10 ?

      Překračovat uváděné zatížení neznamená hned že to praskne, ale prostě k opotřebení a únavě materiálu dojde dřív

      …jelikož zastavit moji váhu s batohem… i samotná hmotnost sedačky se počítá , né každý rám snáší zadtížení v místě uchycení zámku sedačky a …sjezdovky dolů (v ČR)… to je spíš o vašem osobním pohledu v materiálu problém nebude. Ono taky v ČR spousta trailů je stavěných defacto na koncepčně současné endurace silniční \ gravel kolo.

      Osobně bych asi koupil neco v bazaru nebo v nějaké slevě v zahraničí. Za 40 už by to bylo solidní, vzhledem k zátěži raději něco ala pevné trail kolo. Rozhodně u dětské sedačky vyhýbal kompozitovému rámu, ideální by byla ocel a té je pomálu možná bazar Qayron Spiro Cr-Mo,

      0 0
      • Jakub.krieger  

        Myslím, že 10 vydrží :-)

        Zatím mi vychází nejlépe:

        Qayron ram mkii 1

        Kross level 8.0 – bazar, lehce ještě jednu sezonu, 25000

        Decathlon xc race 700

        0 0
        • Tomcat  

          Myslím, že 10 vydrží … …ne přeju si aby vydrželo …rozhodně to je za životností se kterou to počítá… …obyčejný dural klidně prdne po 5ti letech a při „menší“ zátěži.

          0 0
        • Jakub.krieger  

          Ještě je možnost z Německa :

          https://www.bike-discount.de/…ous-al-9.0-5

          0 0
          • Tomcat  

            Vzhledem k zátěži spíše Radon Craggler.

            0 0
            • Jakub.krieger  

              No oba mají psanou zátěž 115kg.

              0 0
              • Lišák  

                Podívej se na hmotnosti rámu. Ten Cragger má skoro o 20 deka těžší rám. To znamená, že bude z méně zeslabovaných trubek, tudíž by měl vydržet víc. U trailového kola se počítá s větším namáháním, než u XC, proto je tam ta celková nosnost stejná. Pokud to budeš používat na pohodové jezdění, tak můžeš hmotnost klidně překročit. Jen doporučuju vyměnit zadní plášť za něco jezdivějšího.

                2 0
              • Tomcat  

                Jenže trail kolo počítá s větší zátěži nejen od jezdce., počínaje skoky dropy a nutnost brzdit v mnohem větší zátěži. A teoreticky rám víc vydrží nějaký zámek dětské sedačky nebo pro něj obecně bude mít větší místo.

                0 0
    • Kouba_2005  

      Začínající otec :-)

      Nekoukal jsem na tipy, co jsi dostal, ale co nějakýho Treka? Ty mívají limit 140kg.

      0 0
    • Kuba78  

      já bych se jen zeptal.. začínající otec + děti nestíhat na koloběžkách je takové neurčité. jak staré jsou děti a jak moc s nimi rodiče jezdí či chtějí jezdit na cyklovýlety? chápu to tak, že děti už na kole jezdí tak rychle a tak daleko, že tazatel prostě chce přesedlat z vlastní koloběžky na kolo, ve hře tedy jsou cyklovýlety řekněme nižší desítky km maximálně? a co maminka, tak je nadšená cyklistka nebo je to normální ženská? jak velká kola mají děti a jaké typy kol? děti baví spíše jen tak jezdit, nebo spíš nějaká divočina trochu do terénu? ještě hrozí že se bude tahat za kolem vozík s menším dítětem nebo toto už je pasé? jak často reálně hrozí nějaký ten bikepark – a tazatel sám se pojede projet nebo plánuje s dětmi?

      ale ať už budou odpovědi jakékoliv, tak hliníkový nebo ocelový HT bohatě splní požadované. a to s tím nosičem – to je jednoduchý, pokud se nejede někam do terénu skákat a někde v létě v teple na výlet, proč si nedat na to kolo něco takového jako je na odkaze níže na sundavací nosič, pak člověk nemusí tahat ty výletové věci na zádech a nebude je mít propocená (což u 115kg kulturisty předpokládám asi bude na pořadu dne). a tašku si elegantně může vzít s sebou přes rameno až půjdete do restaurace, nebo tak.

      https://www.global-sport.cz/…a11-commuter?…

      0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.