Nove kolo, nebo kolo z bazaru ? Max 20 000Kc

27 nepřečtených
  • error404

    Zdravim vsechny bikery, rozhodl jsem se ze si trosku polepsim co se kola tyce. Za 1. chci fulla, za 2. chci kotoucovky, za 3. na tomto uz nefunguje pulka veci tak jak by mela…

    Rozhoduju se mezi tremi moznostmi:

    1. Koupit bazarove kolo. Otazka je jestli se na nem po dvou mesicich nezacnou sypat komponenty, ale podle mne je to lepsi nez koupit noveho fulla (uz jen kvuli ramu), osobne se mi libi tenhle Giant, tak mi ho muzete zkritizovat – http://www.aukro.cz/…iant_ac.html (casem by to asi chtelo upgradovat tlumice, ale jinak mi prijde slusne za tu cenu – otazka je v jakem je stavu)
    2. Na mem supermarketaku (viz foto) postupne obmenovat komponenty (Tlumic, kola, brzdy, … az nakonec ram).. Vyhoda je ze bych nevysolil tolik penez naraz ale postupne bych je davkoval… Jenze ve finisi by to asi vyslo draz a musel bych jeste dlouho jezdit na tomto… Navic kdybych koupil nove tak tohle bych si mohl nechat na cesty (nebo prodat) a fulla do terenu…
    3. Koupit noveho fulla do 20 000, ale tady by to zase asi nebylo nic moc…
     

    Takze napiste mi prosim vas nazor, vase tipy a rady :)

    Anketa: Jakou variantu byste zvolili

    7x
    100%
    0x
    0%
    0 0
    • Lišák  

      Nové. Do toho AC bych nešel. Já ho z bazaru sice taky koupil, ale to bylo přes Tinka z B-F a bylo skutečně skoro nové. Od cizího bych jeté „enduro“ nekupoval.

      0 0
      • Tomcat  

        Otázka bazar a bazar. Pokud to je v bazaru a je to zapomenutý kus kdesi pod vrstvou prachu  ve skladu je to něco jinýho než bazar – aka použité

        0 0
      • error404  

        Ten trek nevypada spatne :-) … Akorat je 2000 nad dvacitkou (Tech dvacet je asi strop, dokonce jeste ani tech 20 nemam pokope)… Taky mi neni jasne co je tam za brzdy… Ale presne neco takoveho bych si predstavoval, vcetne komponent SRAM…

        Myslis ze by se vyplatilo pockat do zimy a koupit neco pak ?

         
        0 0
        • Lišák  

          Slevy už začaly. Čím budou větší (blíže k zimě), tím menší bude výběr velikostí, barev.

           

          Do dvacky je to bída.

          0 0
          • McBlacky  

            FS kolo do dvacky je v podstatě komplet k přestavbě. Dost komponentů nevydrží a druhá půlka nevyhovuje /tlumení, pružení, kola/

            0 0
    • Tomcat  

      Ve slevách už okolo 20 se ženeš. 

      • vylepšovat nemá moc cenu
      • v aaukru nezkušenej bajker sespíš spálý

      PS myslim že solidní aukce je Ebay , Akro je nicmoc

      0 0
      • error404  

        A jake do te dvacitky bys doporucil? :-) … Na ebay jsem se koukal a nic rozumne mi pod oko neprislo :-)

        0 0
        • Tomcat  

          jake do te dvacitky…

          1. Podívám se co je v nabídkách firem v nejnižší nabídce
          2. podívám se jaké obchody u kterých by sis něco koupil  mají „akční nabídku“
          3. opakovat dokud neseženeš
            

          Dohazovat konkrétní obchod ti nebudu.

          0 0
    • RomulusP  

      Zkus ebay.de,tam jsem nakoupil i já,ač jsem nechtěl nikdy kupovat jetá kola.Většinou perfektně vše funguje,u pro­dávajících máš možnost skouknout zkušenosti ostatních,já platil až po prohlídce zboží,ale nemusíš se bát,v drtivé většině odpovídá popisovaný stav skutečnosti.Němci holt nejsou Češi.

      0 0
      • RomulusP  

        třeba zkus vydražit tohle:

        http://cgi.ebay.de/…hrr%C3%A4der?…

        0 0
        • Tomcat  

          Jenže cena tam není konečná a o než šance že to vydraží chce využí kup ihned. jinak cenu tam uvání jako 1999€

          0 0
        • error404  

          No cena podle mne v konci tech 20 o hodne presahne, navic tam nema ze posila do CR…

          Hledal jsem treba toho Treka co posilal lisak, je to podle vas lepsi nez to AC? Kolik byste za nej dali?

          http://global.ebay.com/…3091983/item

          0 0
          • RomulusP  

            já vím,že může,ale také NEMUSÍ!Nejlepší na tyhle nákupy je pozdní podzim a zima,to se pak zadaří za neskutečné ceny,protože ne každej dřepí u PC nebo myslí na jaro,kdy bude zase jezdit.Znám pár lidí co nakupují JEN na ebayi…

            za pokus to stojí,to jsem jen tak hodil pro orientaci,lítá tam toho dost a po sezóně ještě víc,chce to jen si udělat čas..

            jinak u nás se ve slevách také dá,to je rozumné řešení,jen nevím jestli slušného fulla s kotoučovkama co by rád..

            0 0
            • error404  

              Takze podle tebe je nej pockat do zimy a pak koupit neco v zahranici? To by klidne slo, na eBay nakupuju celkem hodne …

               

              A hodim sem jeste jednu otazku ohledne meho stareho kola… Myslite ze se ted vyplati investice do nejake starsi vidle za 1500 (treba rock shox dart 2)… Myslite ze to aspon o par kc zvedne jeho cenu az ho budu prodavat?

              0 0
              • Lišák  

                Nezvedne.

                0 0
              • Tomcat  

                Opravdu to takhle nefunguje cena jen klesa, ty to samo mužeš střelit někomu kdo to nezna tedy cenu uměle zvednout .

                0 0
                • error404  

                  Jde mi o to, ze kdyz na tomto budu jeste 4 mesice jezdit a pak ho budu chtit prodat, jestli se mi vrati aspon cast penez co jsem do te vidle dal… Pokud koupim vidli za 1500 a cenu kola mi to navysi treba o 1000 tak bych do toho mozna i sel… Nemyslel sem to tak ze tam dam vidli za 1500 a cena se zvedne o 2000 …

                  0 0
                  • RomulusP  

                    Ty prachy se ti vážně už nevrátí.Doporučuju radši počkat a kupovat pouze kvalitní věci co ti vydrží a budeš je užívat ty a užívat je dlouho.Nikdo ti nikdy nedá to co jsi do kola časem nastrkal.Proto jezdi na něm,a pak ho dej třeba někomu v rodině,nebo udělej z něj zimáka ap.

                    K tomu nákupu,myslím si,že skutečně po sezóně je nejvhodnější doba na kup kola,jednak se část lidí kol zbavuje,obchody likvidují skladové zásoby atd.Pak ještě je vhodná doba po vánocích,kdy lidé prodávají nevhodné dárky.Už teď se mrkni na cyklobazar.cz,zah­lídl jsem tam třeba tohodle Anthema:

                    http://www.cyklobazar.cz/…nthem2-08-l/

                    0 0
    • K2  

      Mrkni na inzeráty a bacha na kradená kola – požaduj paragon, nebo nějakou historii (kola se kradou běžně v zahraničí a pak se prodávají někde jinde – živit ty šmejdy nemá smysl) Na druhou stranu je spoustě lidí co mají peníze a chtějí něco novějšího a prodávají se zajímavou slevou)

      0 0
      • error404  

        Na inzeraty mrknout muzu, ale nejsem si jisty jestli to bude neco platne… V kolech se az tak moc nevyznam, a osobne bych treba klidne vzal to AC co jste mi tady vymluvili :) …

        0 0
    • Tomcat  

      Jinak pokud nemáš vyplněný email je ti dost těžký poslat co kdo najde na netu.  Sem to dávat nebudu aby někdo neřval že dělám reklamu.

      0 0
      • error404  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.