Nové kliky XTR 2011 k devítikolečku

33 nepřečtených
  • Flais

    Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli by někdo neměl zkušenost jestli bez problémů chodí nové desítkové XTR převodníky s devítkovým řetězem a kazetou? Vím že převodníky snesou různé kombinace, osmička s devítkou všechno bez problémů ale tady nevím, stále všude upozorňují na nutnost nového HG-X řetězu. Díky moc, Petr.

    0 0
    • kubad  

      shimano kecá, funguje to

      0 0
      • gaistnar  

        uz to mas na kole jo, nebo kecas

        0 0
        • Singlespeed  

          Nevím, jestli jsi už viděl desítkový řetěz HG-X. Od devítkového typu HG se liší pouze zapuštěním nýtů a tvarem vnějších článků, které nejsou vypouklé, ale zcela ploché, pouze mají sražené vnější hrany, podobně jak to kdysi měly řetězy typu IG. Důvod proč by neměl chodit devítkový řetěz na desítkových klikách mi tedy proto uniká. Pokud tě nějaký napadá, sem s ním.

          0 0
          • Hrabex1  

            nevite nekdo, jak je na tom desitkovej retez se zivotnosti?

            0 0
            • Singlespeed  

              Na HG-X (HG-94) mám zatím 473 km v terénu a ještě drží. Odhaduju, že ještě tak 300 km by mohl vydržet. Na bikových desetikolech chodí i Campagnolo (C10 Veloce mám na druhém biku na kterém jsem ujel tak do 100 km, tak nemůžu hodnotit). Ta vypadá o dost bytelněji, dám ji i na první kolo místo HG-X.

              0 0
              • Hnoj  

                Ty vozíš 10 převodů? (Proboha proč? :-D )

                Jak to Shimanu řadí v praxi?

                0 0
                • Singlespeed  

                  Shimano HG-X řadí fenomenálně. Trochu delší, ale velmi příjemný krok (přepákování 1:1), silnější pružiny, dost imunní vůči bahnu a dalším nečistotám, jasné hlasité cvakání jak stará silniční Campa. Proti staršímu Shimanu mílový krok kupředu. Řetěz HG-X chodí i na převodníkách bez náběhů naprosto skvěle. (popisuju kombinaci SLX/HG94). Zato desítkový Sram X7 a X9 je jakési pocitové bahno. Poměr je změněn na 1:1,2, páčky mají poměrně krátký, trochu gumový krok. Ale za to se dá zařadit až o čtyři nebo dokonce pět pastorků najednou. Sramácký řetěz tak flexibilně po převodníkách nechodí jak Shimano.

                  0 0
                  • Hnoj  

                    Mě osobně nový SRAM také moc nepřesvědčil, především pak XX, které se mi poctivě zdálo nejměkčí (kosnstrukce přehazovačky??).

                    Na druhé straně je otázka, jak na tom bude SH s výdrží a funkcí, přeci jen Shadow přehazky nejsou úplně moc vyhlášené svou životností…

                    Doufánm, že pak budeš referovat !

                    0 0
                    • Singlespeed  

                      Za půl roku už to bude mít každý ;-)

                      0 0
                      • Hnoj  

                        O tom pochybuju :-)

                        Já se na přechod na Xsp nechystám ještě hodně dlouho.

                        0 0
                      • RomanH  

                        Mam 10tku na 105tce na silnici – nemile me prekvapila svoji „zivotnosti“ – ani ne po 2tkm byl retez vytahanej.

                        Dokud nebudu donucen cenou ci nedostatnem 9tkovy-ch komponentu, tak na biku nikdy. Reaguji tim i na Tvoji vetu Na HG-X (HG-94) mám zatím 473 km v terénu a ještě drží. Odhaduju, že ještě tak 300 km by mohl vydržet. To je priblizne pulka, co najedu na 9tce.

                        0 0
                      • ememem  

                        no ani ne aj ked som sa nad tym docela vazne zamyslal (2*10) a to z dovodu co pise romanH nizsie. som to tu akurat dnes pisal v inom threade ze mi na silnicke vydrzi 10× este menej jak 9× na mtb (viac menej sa to blizi tvojim cislam) takze si dovolim extrapolovat ze by mi 10× na mtb mohlo vydrzat tak 500–600km co je ako dost malo na to ze to stoji a asi este dlho bude stat dvojnasobok co 9×. to radsej vydrzim s trojtacom. (btw- 3*10 je imho totalna blbost)

                        0 0
                    • roud  

                      zajímavé víc než o xtr shadow bych se bál o ramínko na X0 to prasklo skoro všem o kom vím že ho vozily…

                      0 0
                  • Dzordano_Bruno1  

                    SLX páky + XT šaltr šlapají razantněji než X9+X9. Přítelkyně mám Shimano já Sram. Nedalo mi to a musel jsem se projet na jejím kolem, abych si udělal obrázek.

                    Shimano:

                    • razantnější,
                    • rychleji hází díky silnější pružině,
                    • bezproblémové,
                    • pomalejší házení na větší pastorky, projev mi přišel takovýneurvalý,
                    • páčky nic moc, člověk moc přemýšlí o převodech, které tam ajejich ergonomie nic moc,

                    Sram:

                    • páčky jak chod, ovládání, jistota,
                    • celková chod – více klidný, jasnější než u Shimana,pří­jemnější
                    • pomaljší házení menší pastorků, slabší pružina

                    Ale kdybych si měl vybrat a říct, co je lepší, tak.. obojí. Dokážu si představit jezdit jak na Shimanu, tak Sramu. Oba systémy absolutně bez problému, není nutné nic štelovat.

                    A 10sp řetěz 1050ku mám 1300km a zatím není vytahaný vůbec.

                    0 0
        • kubad  

          na kole to nemám, a kecám funguje to!

          0 0
    • biker jura  

      nevíte někde jestli jsou někde k sehnání XTR převodníky (2011) na dvouplacku a jaká je cena?

      0 0
    • M&M.cz  

      Trochu oživím toto téma. Vyzkoušel již někdo v praxi tuto kombinaci? Chtěl bych nahradit starší XTR kliky novými FC-M980 (trojpřevodník, model 2011), ale nejsem si jist, jesli budou kompatibilní s devítirychlostním řetězem a hlavně s řazením.

      0 0
      • kubad  

        po milionté píšu, ano bude to v pohodě :-)

        0 0
        • mxv  

          Taky sem to tu už párkrát psal, zkouším to v praxi už víc než půl roku, má pravdu. Stačí??

          0 0
          • mr.ricardo  

            jo, vozim X9 desitkovy dvoupredovnik s devitkovou kazetou a s C10 retezem a funguje to uplne normalne. michat se da skoro vsechno, jen se toho nebat :)

            0 0
    • kyjosek  

      trochu to tady oživím

      chci dát 10tkové kliky shimano xt 785 – dvojpřevodník na zbytek devítky, jde hlavně o devítkový řetěz

      vím, že jste tady někdo psal , že to bezproblému jde, ale ve velu jsem se dočetl: shimano kombinaci striktně nedoporučuje , důvodem je špatné usazení devítkového řetězu na desítkových klikách, kdy řetěz lepí, toto potvrzují i mechanici , kdy při nevhodné kombinaci řetěz opravdu lepí

      u sramu tento problém není

      děkuji za názory těch, co opravdu desítkové kliky shimano s devítkovým řetězem kombinují

      0 0
      • Řepík  

        Bude to fungovat naprosto v pohodě. Mam devitkovy řetěz a kliky XT 2012 a zadny problém nepocituji…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.