nováček co si potřebuje vybrat kolo

280 nepřečtených
  • L-A-M-E-N-t

    Jako velkej problém,alespoň pro mě.....ženská co chce začít jezdit na kole a neví nic,rada od kámoše,přihlaš se na bike-forum,tam všechno najdeš…ejhle,já tu asi nenajdu vůbec nic,alespoñ ne to co najít potřebuju.Takže by mi možná stačila rada jak se v tomhle zmatku zorietovat.Takže možná si řeknete,no jo hloupá ženská,ale vzpomeñte si na to když ste vy dělali něco poprvé.....Ocením každou radu,teda kromě rad typu podívej se do historie Lamo,nebo zkus vyhledávání,protože to se nějak nepovedlo.Takže nějaký typy podle čeho vybrat kolo,který vydrží alespoň rok bez toho aby začalo vrzat a podobný hnusný věci?Děkuju.

    0 0
    • art1  

      zajdi do obchodů a oni ti poraděj .

      0 0
    • Hnoj  
      1. Napřed by bylo dobře ujasnit si, kde se chystáš jezdit. Po polních a lesních cestách? Po silnicích? Po asfaltových cyklostezkách?
      2. Ujasnit si, kolik se na něm chystáš najezdit. Nemusíš v kilometrech, stačí třeba v hodinách týdně.
      3. Jak moc máš naditou penězěnku, tedy jako moc velkou si chceš udělat radost :-)
      0 0
    • Smazaný účet  

      Zkus trochu nastínit, kde by ses chtěl na kole pohybovat, jak často a jak daleko(5× týdně do práce, víkendové projížďky na koupák,…) a v neposlední řadě kolik do kola hodláš vrazit.

      Pak se dá nad něčím dumat-a třeba hledat v tý historii:)

      0 0
    • t29  

      takže:

      • prozraď, kde chceš jezdit – jestli cyklostezky, polní cesty, terén nebo jinde (třeba zahraniční dovolená s kolem), jestli radši horské kolo, nebo krosové, nebo třeba silniční
      • prozraď představu o ceně a jestli to je cena jenom za kolo, nebo komplet i s doplňky (helma, oblečení, tretry, tachometr, batoh/brašny/lah­ve, atd.)
      • případně prozraď svoji výšku a váhu (uznávám, jsou to dost osobní údaje, ale při výběru kola hrají roli) a třeba ještě oblíbenou barvu…

      pak můžeme radit

      0 0
    • juli  

      Na silnicí, nebo spíš do terénu?

      Na čem jsi jezdila doposud?

      Kolik kiláku míníš najezdit za rok?

      Výška, váha, prsa, boky…?

      Kolik na to máš peněz?

      0 0
    • L-A-M-E-N-t  

      Takže jezdit hodlam v terénu,silnice možná,ale spíš lesní cesty,měřim 175 cm a vážim,trochu trapas,85 kg,boky fakt nevim…sorry :o).A prsa 75B :o).Barva je mi jedno,ke kabelce kolo nepotřebuju…a cena okolo 15,bez doplňků.Kolik hodlam najezdit nevim…asi tolik abych to vydžela a nechcípla u toho…

      0 0
      • Zdenda CUBE  

        To "L"ko na tebe bude velký …

        0 0
        • L-A-M-E-N-t  

          tak to bylo jen pro představu…jako aby jasno na čem chci jezdit.....teď by mě zajímala ta vidlice…

          0 0
          • v POHODÌ klokan  

            V tomto cenovém limitu asi pružinový Suntour XCR nebo v lepším případě vzduchové vidlice Suntour epicon LOD a nebo RST titan. Vzduchové si můžeš nastavit přímo na tělo podle své váhy.

            Ideální kolo by bylo třeba tohle, ale už je asi dost nad limitem :(

            Ale pohledej a určitě v nějakém výprodeji narazíš na dobrou sestavu. No a nebo si můžeš zkusit kolo sestavit podle přání, jak tady někde píše Hnoj. To by mohlo vyjít taky celkem levně.

            0 0
    • Blade  

      Pište srozumitelný dotazy, pište srozumitelný dotazy, pište srozumitelný dotazy, nebo se z toho lidi na B-F zblázní…

       

      …ale je to marný, je to marný, je to marný.

      0 0
      • Hnoj  

        Hele aspoň nám sem dala fotku, a to už přece stojí za to jí věnovat chvilkou kterou stávíš sledováním VéKáVéček a nebo mačkánám F5 :-D

        0 0
        • L-A-M-E-N-t  

          že by konečně někdo rozumnej…

          0 0
          • zichis  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
        • Blade  

          Juuu, bikerkaaa a dala sem fotkuuu.. střík střík :-D

          ..no pak asi nepatřím k těm, kteří se rozslintají a přepumpují krev z mozku do jižních oblastí hned, jak se tu objeví někdo bez Y chromozomu ;-)

           
          0 0
      • L-A-M-E-N-t  

        A´t se zblázní.....já jenom prosim o radu zkušené(alespoň doufám) cyklisty.....a jestli to někomu vadí tak sem přece nemusí chodit a odpovídat mi,když ho to nezajímá.

        0 0
        • DaSnail  

          vo vedlajšom vlákne bolo toto nano

          0 0
          • Smazaný účet  

            To anno by urcime melo postoupit do uzsiho vyberu.

             

            Jinak co se tyce komponentu na kolo, je to stejny jak s komponentama do PC, vsechno je to pojmenovane pomoci dvou aý čtyr pisemnych zkratek a čísel, takže  vetšinu času hledáš co to znamená. Písmenka u vidlic popisují jaký má daná vidlice pružení( pružinové nebo vzduchové), zda a jak se nastavuje odskok(jak se vidlice při zmáčknutí rychle vrací nazpět), a jak komprese(jak rychle se vidlice zanořuje). Některé „chytré“ vidlice mají tyto systému i zdvojené( pomalá a rychlá komprese/odskok, dobrovolný domácí úkol). Jendou z důležitách věcí je Lock-out. Tedy systém, který umožňuje zamezit vidlici v zanořování. Může se to chodit při jízdě do kopce nebo ze sedla, kdy vlivem šlapání dochází k rozhoupání vidlice(a tím i nějakých ztrátám na energii).

            Další, co se u vidlic vyskytuje, je údaj o prlůmeru kluzáků/noh, prostě té části, která se zasouvá. Vpodstatě jde o to, že větší průmer lépe rozkládá síly ve kluzných pouzdrech spodní části vidlice, do kterých se kluzáky zasouvají. Vlivem menšího namáhání je jejich životnost vyšší/vydrží hrubší zacházení.

            Pružení vidlic obstarává pružina a/nebo vzduchová patrona. tyto systémy se zpravidla liší tím, jak se chovají při zvyšující působící síle, říká se tomuto jevu progresivita. Vpodstatě jde o to, že u neprogresivního systému dostaneš pri zvětšení působící síly na dvojnásobek, dvojnásobné zanožení vidlice. U rpogresivního systému je relativní zanoření při rostoucí síle menší a menší.

            Jinak dotazy na levné/nové/do­poručení horského kola jsou ntady docela časté, tak si zkus trochu nalistovat a pokládat konkrétní dotazy ( třeba která z těchto dvou vidlic je lepší pro tohle použití a porč, popřípadně jakou byste navrhli altenativu…čímž se také hodně přiučíš). Dle mého je lepší se poradit na netu, z pohodlí domova a s klidnou hlavou, než jít do obchodu bez představy, vybrat si venhodně a pak litovat..

            Problém je, že o všem by se dalo psát hodiny a hodiny…odborníci prominou drobné nepřesnosti chtěl sme to napsat nejak polopatě.

             

            ps: fotka se líbila:)

            0 0
    • jIrI___  

      Stejně čumím. Napsat sem tenhle dotaz chlap, tak mu při nejlepším nikdo neodpoví nebo ho pošle do… historie. Přihlásí se holka, přiloží fotku, míry a hned začnou všivhni reagovat :-)). Holt to bude nějaký ten ženský faktor.

      0 0
    • Corbett  

      Pro ženskou holčičí kolo, já hlasuji pro tohle –

      http://www.zamo.cz/…e/23634.html

      Co tam stojí za hovno je ten přesmyk, to ale časem vyměníš.

      0 0
    • mates555  

      s něčím takovým rozhodně neprohloupneš…

      0 0
      • Hornet  

        :-) predbehol si ma, chcel som to sem vlozit, ale som sa zacital do tejto zaujimavej debaty a bol si rychlejsi

        Odporucam GTW, Hornetka ma sice Experta, teda o nieco viac peniazkov, ale max.spokojnost :-) velkost M pri 168cm

        0 0
    • XC-biker1  

      To s těma fotkama tady mi připomíná " Dej prst a sežere ti ruku až k rameni" :D

      0 0
    • Hnoj  

      Hele a co třeba takhle:

      Rám: Superior Link  http://www.superior.cz/…my/bike.html?…

      Vidle: Epicon LOD 2009

      Sada: Deore, BRM485, kliky FCM532

      Řídítka a spol: Něco lacinýho (PZ racing nebo co já vím)

      Gumy: Maxxis X-mark, drát

      Kola: Red Metal 5 CL

      Sedlo: WTB Speed She

      A pokud se mi něco zásadního nevykouřilo z hlavy se tohle dá realizovat kolem 16 000Kč !

      Co vy na to?

      0 0
      • Featherbed  

        Slečna sice pravděpodobně vůbec neví co jsi napsal, ale já dávám hlas pro :)

        0 0
        • Hnoj  

          Jo, ale já už zas vím, že jsem to spočítal blbě, nějak mi z toho výpočtu vypadla jedna položka :(

          0 0
          • Featherbed  

            Mně to právě připadalo za ty prachy dost luxusní… ale věřil jsem ti, stejnou chybu už neudělám :D

            0 0
            • Hnoj  

              No zas tak hrozně jsem se neseknul. Tahle sestava, jak jsem popsal by stála cca 17.5K…

              0 0
              • Featherbed  

                Pořád bych to bral, být slečnou…

                0 0
                • Barak  

                  slečna už má jinou zábavu než vybírat nějaký pitomý kolo. :-)

                  0 0
                  • Hnoj  

                    Tak to záleží, zda to tu slečnu baví. Ale podle všeho ano. Třeba se přes příspěvky honičů dopracuje až sem dolů, kde se řeší skutečné věci :-)

                    0 0
                    • Barak  

                      no to víš, fotit si nohy a zároveň vybírat bike, to prostě nejde.

                      0 0
                      • L-A-M-E-N-t  

                        Slečna čte všechno.....a pitomý kolo jí zajímá víc.....než jak ste to řekli?Honiči?Tak tohle snad neni žádnej xchat,proboha…a ty fotky jsou starý,protože je fakt,že psát,číst a koukat na odkazy na kola a do toho fotit…?Chobotnice fakt nejsem.....

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          ja si rikal, ze kdyz jedna je z kuchyne a druha z postele/gauce, tak nebudou aktualni..slecna se jiste nestehuje s notebookem po byte jenom kvuli fotkam..

                          0 0
                • jIrI___  

                  Jo, je to moc pěkná sestava za tu cenu, ale už celkem citelně nad limitem. Nicméně taky bych se nebránil :)

                  0 0
                • L-A-M-E-N-t  

                  slečna vážně neví co tam ten pán psal…

                  0 0
                  • Hnoj  

                    Psal jsem v tom smyslu, že za sumu velmi podobnou té, která byla vybrána jako nejvyšší pro nákup kola, by se dalo kolo bez větších nároků potíží sestavit z dílů. Výhoda takového kola je minimální počet „slabých komponentů“ jako jsou u levných kol zejména sředy kol, středová složení, a další…

                    0 0
                • Zdenda CUBE  

                  Zase kdybys byl slečna, tak by sis taky musel furt hlídat čárku :-)

                  0 0
                  • L-A-M-E-N-t  

                    to už je ale.....fakt zralý na to abych se odhlásila a šla spát…

                    0 0
                    • Zdenda CUBE  

                      Nic ve zlém, jen jsem zneužil citát z vrchních příspěvků :-)

                      0 0
                      • L-A-M-E-N-t  

                        v pořádku…

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Ucelila sis už nějak ten výběr biků, popř. vybrala favority nebo se snažíš pořád jen čelit narážkám?

                          0 0
                          • L-A-M-E-N-t  

                            Narážky už mě přestaly bavit…koukala sem asi na všechny kola co tu padli…lapierre dobrý…ale moc mě to dámský neláká.....a zatim mě nejvíc zaujal můj původní mongoose…takže beztak asi příští týden vyrazim na obchůzku podívám se na nějaké to kolo zblízka…Asi sem tu udělala trochu rozruch…:o)

                            0 0
                            • t29  

                              Tzn. dobré kolo má černou barvu? :) Nebo čím se ti Mongoose líbí víc, než například ten druhý Lapierre?

                              Tu obchůzku určitě udělej, třeba ti do oka padne ještě něco jiného, co sem budeš moct nabídnout ke zhodnocení.

                              0 0
                              • L-A-M-E-N-t  

                                Na barvě mi vůbec nezáleží.....la­piere se mi taky líbí…ale ráda bych se na kolo podívala i zlízka…už alespoň vim jakou vidlici si vybrat,že by to kolo nemělo být težký,jaký brzdy…i když z kotoučovek mam trochu strach po poslední zkušenosti a rám no…jako já bych si kolo i nechala třeba sestavit…ale v tomhle nejsem zběhlá…a to bych fakt potřebovala spolehlivýho poradce…

                                0 0
                                • Marccoo  

                                  kdybych nebyl ženatý,tak bych ti spolehlivého poradce klidně dělal,ale jinak za mě to LP a Cube Analog Benešova to máš kousek (ca 70km)

                                  0 0
                                  • L-A-M-E-N-t  

                                    no ale to nevypadá špatně.....

                                    0 0
                                    • Marccoo  

                                      nic špatného bych ti neporadil i když nejsem ten poradce :) 27 rychlostí v deore,co chdeš víc za ty peníze!Jak píšu o patro,buď LP jak všichni,nebo právě CUBE!!!

                                      0 0
                                      • Featherbed  

                                        Ta varianta Hnoj by byla o 100% lepší než to co navrhuješ ty.

                                        0 0
                                      • DaSnail  

                                        xcm + M416 ?

                                        ten Hnojov stroj je drahší ani ne o 2000 a má tam o niečo lepší matroš 8o)

                                        0 0
                                        • Marccoo  

                                          jasně a o další dva se dostaneme taky jinam třeba na 19.Ale to asi slečna nebo paní nechce.

                                          0 0
                                          • L-A-M-E-N-t  

                                            to slečna nechce,to je fakt,,,na zčátek zatim stačí okolo těch 15tis. a halvně to bude dá se říct dárek k narozeninám…takže s ohledem na rodiče…

                                            0 0
                                            • Featherbed  

                                              No ale připlatit si za tu Hnojovu barinatu se vyplatí i kdyby sis měla půjčit nebo nevim co, to je kolo na uplně jinym levelu než většina z těch, co tu proběhly…

                                              0 0
                                              • DaSnail  

                                                i ty máš pravdu

                                                0 0
                                              • Marccoo  

                                                to souhlasím

                                                0 0
                                                • L-A-M-E-N-t  

                                                  A teď myslíš souhlas s tou Hnojovou sestavou nebo s tim Lapem?

                                                  0 0
                                                  • Marccoo  

                                                    Hnoj!!!!!!!!!!!!

                                                    0 0
                                                  • L-A-M-E-N-t  

                                                    No jo…ale jako já si mam sestavit kolo?To u mě asi nebude možný…a lítat někde po cyklu a shánět komponenty na kolo a pak to dávat dohromady.....já nevim…to asi nebude jednoduchý…nebo je možná,že ti kolo sestaví i někde v cyklosportu.že si jako vybereš jaký chceš díly a oni to dají dohromady?Hele a pak jsem koukala na ještě na Schvinna,ale to má v-brzdy

                                                    http://www.bikestore.cz/…rva-2009.htm

                                                    0 0
                                                  • Featherbed  

                                                    Zkus se domluvit s hnojem, třeba ti to postaví… a když ne, poptej se po obchodech…

                                                    0 0
                                                  • L-A-M-E-N-t  

                                                    no zkusit to můžu.....otázka je odkud mistr hnoj je.....abych si tu kouzelnou sestavu nejela vyzvednout na druhou stranu republiky.....:o)

                                                    0 0
                                                  • Marccoo  

                                                    Hnoj

                                                    0 0
                                                  • L-A-M-E-N-t  

                                                    tak na www hnoje už sem koukla a dokonce si mě přidal i na ICQ,tak se s nim kdyžtak zkusim domluvit…

                                                    0 0
                                                  • Marccoo  

                                                    :) dobrá volba

                                                    0 0
                                                  • L-A-M-E-N-t  

                                                    snažim se vybrat si správně…ale v tomhle množství informací…doce­la síla…

                                                    0 0
                                                  • Marccoo  

                                                    hnoj ti nabízí vyvážený kolo,žádný slabší místa i když cena kolem 17,je trochu víc než se ti chce investovat.Pak máš další možnosti,jako to LP nebo cuba,ale ty doopravdy jsou na jiné úrovni než hnojokolo a rozdílem pár tisíc,zapřemýšlel bych a přidal bych tu kačku.

                                                    0 0
                                                  • L-A-M-E-N-t  

                                                    Tak Hnojova varianta je asi přijata…jen se s ním musím domluvit…pracuju na tom…:o)

                                                    0 0
                                                  • Marccoo  

                                                    to děláš dobře

                                                    0 0
                                                  • L-A-M-E-N-t  

                                                    pouze dám na rady zkušenějších…:o)

                                                    0 0
                                                  • Marccoo  

                                                    100km,to není špatný !

                                                    0 0
                                                  • Marccoo  

                                                    Hnoj to zařídí!!!

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Hnoj je prodejce (mrkni mu do profilu na www). A navíc se s ním dá rozumně domluvit, takže bych se té sestavy vůbec nebál ;-)

                                                    0 0
                                                • L-A-M-E-N-t  

                                                  A teď myslíš souhlas s tou Hnojovou sestavou nebo s tim Lapem?

                                                  0 0
                                              • vikicek  

                                                +1

                                                0 0
                                          • DaSnail  

                                            máš pravdu.

                                            tak potom ten Lapjér.

                                             
                                            0 0
                                  • jIrI___  

                                    No, až na tu vidlici a brzdy…

                                    0 0
                                    • L-A-M-E-N-t  

                                      U čeho myslíš?Já než se dohrabu k čemu je ta odpověď.....

                                      0 0
                                      • jIrI___  

                                        U toho Cube Analog. Jsou to asi 2 nejslabší články a zrovna u jedněch z nejdůležitěj­ších věcí.

                                        0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Strach z kotoučovek? jestli si za ně vzala na kole od kámoše, zapíchla to na místě a spadla, tak se ničeho neboj, třikrát zabrzdíš a budeš to „mít v ruce“. Netřeba se obávat, kotouče jsou super:)

                                  0 0
                                  • L-A-M-E-N-t  

                                    No to ne…spíš se bojim,že to začne tak jako šoupat ta destička…ale asi jak u kterých…já sem koukala ještě i na tohodle Skotta

                                    http://www.bikestore.cz/…-cm-2009.htm

                                    0 0
                                  • Dados  

                                    kámoš by jí kolo nepůjčil ani kdyby tu nafotila makro :P

                                    0 0
                                    • L-A-M-E-N-t  

                                      nech toho…říkal že bys mi ho půjčil,tak nekecej.....zase mlžíš.....:o).....a navíc já sem nikdy nechtěla abys mi ho půjčoval…takže…

                                      0 0
                                    • L-A-M-E-N-t  

                                      Zato to tvoje makro v profilu…to stojí za to.....něco jako já si myslim,že v Český republice lidi málo hulej......a kolo si nech,já budu mít vlastní.....:P

                                      0 0
      • Smazaný účet  

        ještě bych zvážil tu vidli (jestli tam dát LOD nebo raději RLD)

        0 0
    • t29  

      Teda, to je fofr… za dvě hodiny 180 příspěvků, většina naprosto mimo téma, tazatelka si stihla vyplnit profil a přihodit sem fotky, k tématu je tu příspěvků asi jako když se někde objeví tassajara a začně se hádat s ostatníma :)

      Tomu zmíněnému Mongoosu bych opatrně pochválil vidli, vyměnil brzdy a kola a převody a bylo by to ok.

      Blademu a DaSnailovi bych pochválil humor, ač někteří možná nebudou tak úplně souhlasit :)

      Další odkazované Nano je pěkná raketka… vidle bude asi trochu tvrdší, jako všechny odvozeniny z R7, a Z-Maxy bych, i když jsou to dobré pláště, vyměnil za něco víc na cesty. Je otázka, co SPD, jak se s nima tazatelka naučí šikovně padat a potom i nepadat :)

      Lukas nadhodil dobrý základ pro debatu „jak má kolo fungovat a proč je jedna součástka lepší a druhá horší“ pro laiky. Většinou takové články na netu řeší akorát volbu mezi horským a crossovým kolem.

      Dámský Lapierre je krásný, viditelně slabé místa nemá, snad bude jezdit stejně dobře, jako vypadá.

      Loňský Apache je papírově nejlíp vybavený, pokud budou stačit véčkové brzdy.

      Druhý Lapierre ve výběru se papírově skoro vyrovná Apačovi a jako bonus přidá dobré kotoučovky.

      Pak je otázka, co dokáže Hnoj vymyslet a složit a za kolik.

      GT bych si počkal na slevy ve výprodejích, což bude někdy od podzimu, pokud to teda bude…

      …zapoměl jsem na něco?

      0 0
      • L-A-M-E-N-t  

        já se v tom snažím zorientovat......V-brzdy b ystačily a padat na kole nehodlam…

        0 0
        • t29  

          kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti :)

          padání jsem zmiňoval proto, že na tom kole jsou namontované SPD čili nášlapné pedály = místo tenisek obuješ tretry, které zacvakneš do pedálů. Líp se s tím šlape, hůř se z toho vystupuje.

          0 0
    • doonio  

      Tak to je HARDCORE. Vložení threadu:21:49:05. Počet příspěvků k 0:20:00 =185.

      Nevím nevím,ale to tu asi ještě nebylo.Lenko děláš rekordy :)

      0 0
      • kenny  

        doonio jak si můžeš vůbec dovolit o půl jedné v noci pročítat BF, když máš svaťák a máš se učit češtinu :-D

        0 0
        • doonio  

          Kurna ty seš tady taky,No tohle je něco, ženská bez okolků a bez řečí(skoro) poslala na BF svou fotku, to se nestává tak často a všichni leštiči hobojí, honimírové,držáci bambusovejch tyčí jsou v pozoru.

          Jo a mimochodem k tomu svaťáku, je to total v drpeli.Dopuju se lecithinem jak ***** a ta čeština nechce lízt do té palice a nechce(sviňa jedna).A v září nechcíííííííí­ííííííííííííí­ííííííííí

          0 0
          • kenny  

            No ona by i do té palice lezla, kdyby jsi nebyl furt na BF.

            0 0
    • L-A-M-E-N-t  

      Takže všem zúčastněným velice děkuji a jdu spát,ráno vstávám do práce.Uvítám i další příspěvky,ale až zítra…přeji dobrou noc.

      0 0
    • Dvain  

      Trek 4500 (15000 Kč)

      Normální verze – normální pružina (63–77 kg)

      Dámská verze – měkčí pružina ve vidlici (v tvém případě spíš na škodu) + dámské sedlo

      Přítelkyně má model 2007 (červeno černé) s měkčí pružinou a nestěžuje si. Kolo je hravé, vidlice funguje dobře a osazení dostačující (lepši než 2009, parchanti, cenu nechali…). Kupovala ho za 12 tis. a za ty peníze super. Jediná nevýhoda je podle mě vyšší hmotnost. Nevážil jsem ho, ale těžká vidle, obrovské pedály a  težká kola udělají své…Ale jako základ pro vylepšování (připravené na kotouče) je akorát.

      0 0
      • Dvain  

        Jo, dámská verze má taky jinou geometrii rámu (asi lepší pro ženy, či co)…

        0 0
    • stix  

      tak tohle vlakno je fakt komedie :-D jakmile se ukaze, ze na kole chce jezdit hezka holka, uz chce kazdej videt fotku, nejlip co nejmene odene slecny… LOL

      0 0
      • Dalas  

        jako kdyby toho nebylo i tak dost na netu :)

        ona na ně s kolem a oni na ni pinďou :D

        ale nenechala se, to je fajn ;)

        0 0
        • Dalas  

          nic, já jdu teda jezdit-je tam ted suprově a o víkendu má zase chcát :(

          0 0
        • L-A-M-E-N-t  

          Sranda musí být…ale v mezích.....víc bych si toho fakt nenechala,tohle bohatě stačí…ale účel to splnilo…rady jsem dostala…

          0 0
          • Dalas  

            nakonec jo, tak to je fajn ;)

            0 0
            • L-A-M-E-N-t  

              taky si říkam…nejdřív všichni strašný vtipy a nakonec jak hezky radí…milý lidé…

              0 0
              • stix  

                dej bananek a kazdej poradi ;-)

                0 0
                • L-A-M-E-N-t  

                  banány jsou pro opice.....

                  0 0
                  • stix  

                    vzdyt jo..

                    0 0
                    • L-A-M-E-N-t  

                      Nějakou radu ohledně kola?Kromě toho že opičky mají rádi banánky…

                      0 0
                      • stix  

                        vubec.. pokud mas chut fakt dupat do pedalu, tak si kup to, co ti tu lidi radi. pokud chces jen obcas jezdit, kup si treba gt avalanche 3.0 gtw (to sem kupoval bejvalce). jinak ze me nic chytryho nevypadne. otazka man nebo women geometrie tu uz popsana byla, zalezi jak jsi stavena a jaka geomertie ti vyhovuje. women je jak koza, ale nebudou te bolet zada..

                        0 0
      • M_ishak  

        Bych se nejvíc nachlámal, kdyby se nakonec ukázalo, že L-A-M-E-N-t je chlap (proto nechce dámskou verzi kola), který aby se mu někdo věnoval, tak se vydává za babu. A místní honimírové si přitom dlábí kladélka myslíc, že ty fotky kterých jedním klikem máš plný net, jsou jeho :O)

        0 0
        • stix  

          jo mas recht, to by me taky pobavilo. sem prisel z prace a jdu se ridit dalasovo typem tzn. jdu nekam vyjet

          0 0
        • L-A-M-E-N-t  

          Kdepak pánové žádnej chlap nejsem…bohužel…nebo možná pro mě bohudík.....:D

          0 0
    • Smazaný účet  

      200 :D

      0 0
    • dannii  

      ..zdravím Tě :)…jsem trochu zmatená poradit Ti, vzhledem k Tomu, že vlastně ani nevíš, co chceš jezdit a jak moc se tomu chceš věnovat. Samozřejmě je na výběr a i za rozumnou cenu spoustu biku, ale být Tebou, nejdříve bych si opravdu položila otázku, co od Toho očekáváš? Respektive, jako modní doplněk nemusíš tak investovat :) Ale ber to do pohodičky a pokud opravdu budeš chtít BIKE svých snů, rádi Ti tady poradí :)

      0 0
      • L-A-M-E-N-t  

        Taky zdravím…všechny otázky už jsem zdá se vyřešila…padlo tady hodně rad…takže už představu mám…

        0 0
        • Smazaný účet  

          no tak se rozepiš

          0 0
        • dannii  

          ..tak to blahopřeji :)..jen malá rada, rozhodně bych nepodcenila geometrii a počítej s tím, že nejen do biku investuješ. Jsou tu ještě náklady, co se týče vybavení – helma, hadry, pokud budeš jezdit s nášlapami či…a to nemluvím o servisu, respektive bike je třeba neustále mít v pořádku, pokud to mám psát laicky a neustále u Sebe :)..tak šťasný výběr a třeba se někdy, někde potkáme, vzhledem k tomu, že jsme ze stejného města :)

          0 0
    • McBlacky  

      Z toho co tady padlo bych hlasoval pro variantu Hnoje.

      a to zejména protože má o třídu lepší vidli a kola než bajky do 20tisíc v seriovém provedení. Rám je taky fajn a jiný věci v týhle kategorii neřeš. Za 17,5 velmi dobrý kup.

       
      0 0
    • L-A-M-E-N-t  

      A co tohle…to bylo další v pořadí co mě zaujalo než sem vlezla sem

      http://www.bikestore.cz/…-cm-2009.htm

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.