• Azmir

    Dobrý den mám v plánu si koupit po pár letech nové kolo. Mezi mé hlavní požadavky patří cena do 13 000 kč, hydraulické kotoučové brzdy, sestava Alivio a výš, kvalitní odpružená vidlice, rám 20–21", hmostnost do 13 kg. Nemá to být kolo na žádné extrémní ježdění, sjezdy a podobně věci. Děkuji všem za rady a názory :)

    0 0
    • Azmir  

      Vím že už tu to blo mnohokrát, ale zdá se mi to nepřehledné a navíc každý měl jiné požadavky než ty moje tak jestli byste byli ochotni poradit co se vyplatí a co naopak ne v téhle cenové kategorii a na co si dát pozor.

      0 0
      • DaSnail  

        imho by si mal ubrať z požiadaviek alebo posunúť cenový limit

        0 0
    • Hornet  

      Tvoje poziadavky: kvalitna odpruzena vidlica, popripade este hydrauliky a cena do 13 tis nejde dokopy… jedine nieco bazarove

      0 0
      • Azmir  

        Myslím samozřejmě kavlitní co se týká této cenové kategorie, každý ví že za cen xxx Kč můžeš dostat super věc na tu cenu a nebo taky pořádný šunt takhle je to myšleno jinak nejsem nějak extra náročný jezdec tudíž opravdu nepotřebuju kolo za 50 000 kč takže asi tak :)

        0 0
        • Hornet  

          Ja ti rozumiem co si tym myslel, ale v cene 13 tis nebudes mat vidlicu funkcnu ani nahodou, teda novy bike, u bazarovky to moze byt. Takze bud uberies s poziadaviek alebo pridas na cene. A nemusi to byt 50tis :-)

          0 0
      • Azmir  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • souky junior  

      A hodinky s vodotryskem.. známe..

      To snad jen nějakou bazarovku nebo slevit z požadavků.

      Nano (+400Kč)

      Pells (o 0,3kg těžší)

      0 0
      • Azmir  

        Děkuju vypadají celkem slušně i ta sestava ještě by to chtělo jestli někdo s tím třeba nemá nějaké zkušenosti nebo tak…

        0 0
        • Mr.Duck  

          Nevypadaj špatně, ale z těhle dvou určitě ten Pell's. Gila je hroznej nesmysl, to i XCM chodí líp, a xcr už, v daný cenový relaci, by skoro mohla bejt označená za použitelnou vidlici )

          0 0
        • JakeF  

          Ty váhy jsou nesmysl, ale za tu cenu to jsou slušný nabídky. Z těchhle za mě Pell's.

          0 0
    • Azmir  

      Taky mám ještě možnost si nechat sestavit kolo takže popřípadě i jaké značky či tipů vidlic,brzd atd se při koupi vyvarovat a naopak jaké například vidlice ( jelikož o vidlicích celkem nemám ani páru jak poznat dobrou) stojí za to atd.

      0 0
      • PatrikL  

        epicon je dobrá vidlica a brzdy deore m595 :D Skôr ako skladanie by sa asi oplatilo pomeniť nejaké komponenty na už existujúcom biku, napr. http://www.bradsky.cz/…-p-1803.html + toho epicona atď.

        0 0
        • Azmir  

          Nějaká levnější vidlice tak do 2k by nebyla? protože jestli bych si to nechával skládat a ten chlap mi nabízel MAxbika, v deorečku, kotoučkovky ale jaké kotouče a jaká je vidlice to jsem se neptal tak by mě kayžtak zajímalo jestli je nějaká levnější alternativa jelikož jestli bych měl dát za vidlici 4k to už bych byl trošku výš než na 13k za kolo

          0 0
          • Mr.Duck  

            Epicon se dá koupit na kupkole pod trojku, otázkou je, když ho vemeš tam, jestli to ho tam hodí, nicméně nic levnějšího bych asi nekupoval, nemá to moc smysl.

            0 0
            • Azmir  

              Díky. Teďka jsem si o tom něco pročet a všichni píšou že Epicon je nejlepší volba asi se na to zítra poptám.

              0 0
      • juli  

        Krásnej příklad ti dal mladej Souky.

        Nano – osazení pohonu a řazení vcelku kvalitní za cenu nefukční vidlice a sračkových brzd. Oproti tomu Pells – nižší kvalita pohonu a řazení, ale v rámci možností lepší vidlice i brzdy. Celkově mnohem vyváženější osazení.

        0 0
        • souky junior  

          Ale zkus sehnat kolo do 13 tis., když má tolik požadavků.

          Takže toto je asi nej měl by mít vše, co jsi chtěl.

          0 0
          • souky junior  

            Oprava, ten předchozí jsem dal omylem bez kotoučů!

            Teď je to správně

            0 0
            • milan-z-brna1  

              potvrzuju, avalanche je daleko nejlepší low – cost bike na trhu. A až budeš mít ňáký penízky navíc a nebudeš se řídit heselm, že než postupně upravovat, tak radši našetřit na nový lepší, tak si můžeš udělat z low – cost bajka mazlíka, tak jako já -viz profil

              0 0
    • Azmir  

      Takže asi si ho nechám složit jelikož u těch internetovýc kol mi vždycky něco chybí a zajímalo by mě na kolik by mě to tak vyšlo: Brzdy Deore M595 nebo Alivio M486, vidlice epicon, brzdové páky deore, zbytek alivio, rám maxbike(bohužel nevím jaký a na netu jsem ho nenašel takže mi stačí i odhad bez rámu). Díky.

      0 0
      • nox159  

        tu mas pro představu neco – chybi ti tam ten epikon, jestli beres ofiko od nich tak pocitej z doplatkem kolem 3400 ( podle katalogu co mam pred sebou ) takze pokud jedes na ofiko cenach tak budes na cca 16,5k ( muzou ti tam mrsknout misto toho ramu(50MB ) 30MB ale to si pomuzes tak o max 500,–

        0 0
    • Tomcat  
      • nové s tímto vybavením těžko
      • v nejnižších patrech vybírat nej znamená vzhledově a velkostněvyho­vující. Vybírat optimální vlastnosti je víc práce než užitku.
      0 0
    • Schoscha  

      Pokud bys měl zájem, prodávám Meridu co mám v profilu.

      Kdyžtak mi napiš mail.

      0 0
    • t100-CZ  

      já mám kolo kupované před lety za 13 a pořádného na něm není asi nic :D leda možná tachometr když tak přemyšlím

      0 0
      • Azmir  

        Tak vývoj šel snad trochu dopředu ne :D

        0 0
        • DaSnail  

          jj, před lety bolo 13k hodne slušná mesačná výplata 8o)

          ale tá schoschova merida nevypadá zle…

          0 0
    • Azmir  

      Takže byl jsem se zeptat u toho chlapa co skládá kola a nabízí mi rám maxbike, kolo kompletně v aliviu včetne brzd M486 za 12 990, ale jako největší slabina mi připadá vidlice Suntour xcm V2 co si o ní myslíte mám si připlatit za nějakou vyšší propřípadě jakou jelikož epicon za skoro 4000 se mi zda hodně.

      0 0
    • Azmir  

      PSal jsem že epicon je moc drahý a ty mi nabidneš ještě dražší tory :D

      0 0
    • k-e-j-m-l1  

      Jak už tu bylo navrženo, za úvahu by určitě stálo něco z bazaru. Na podzim jsem taky sháněl kolo a můj limit byl 15 000 Kč. Pročítal jsem tu všemožně vlákna, prolízal e-shopy a už jsem byl skoro rozhodnutý pro Trek 6300, pak jsem ale viděl inzerát na kolo, co mám v profilu, zajel jsem se na něj kouknout a za stejný peníze mám troufnu si říct skoro o dvě třídy lepší.

      0 0
      • R4YNE8  

        To určitě. Ten tvůj No Saint je skvělý za ty prachy.

        Ale jestli něco podobnýho sežene :)

        0 0
    • Azmir  

      Tak to kolo bez vidlice úplně mě bude stát 12 000 to znamená že za kolik bude vydlice tolik se připočte k těm 12k proto chcu nějakou levnější nechcu moc přesáhnout strop

      0 0
      • nox159  

        bohuzel beres to ze spatneho konce :(

        ram, vidlice a kola jsou zaklad!! brzdy na kterych tak trvas… jsou jen doplnky ;-)

        0 0
      • PatrikL  

        12k je dosť veľa, za tú cenu máš komplet bike v lepšej výbave – vidlu by si mohol predať a bolo by to ešte lacnejšie celkovo…

        0 0
      • Peka  

        Už zase VYDLICE… to už to dlouho nebylo :-)))

        0 0
    • Lucke  

      Promin, ale jsi hrozny pacient. Mas tady milion poradcu, aspon deset odkazu, ktere stoji za to, ta Merida, co tu nekdo nabizel, nebo ten pells viz odkaz. Avalanche je klasika. Za 13 000 ti tu nabizeji kola dokonce s XTckem a slusnou vidli a ty si tady chces nechat poskladat kolo na alivku a navic jeste maxbike? Dle me prohra.A navic v cene 13K je dle me velika hloupost skladat si kolo. Kola se skladaji pro to, ze si na nej muzes dat, co se ti libi, co chces, ale resil bych to minimalne od 15K nahoru, ne do 13ti tisicove hladiny. Be co nabizeji, ver tady lidem a ne nekomu kdo ti nabizi maxbike na alivku…

      0 0
      • nox159  

        „kazde zbozi ma sveho kupce“ :) ten s kdo mu to kolo sklada aspon vydela – vsechno spatne je pro nekoho dobre :D

        0 0
    • Azmir  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • hanness  

      Kamarade,podruhe a naposled a opakuji se,ber tu meridu,nebo nech bejt.Za 13 toho moc nekoupis a vubec nic noveho.Ver borcum na foru,co ti tady radi a slovo borci,myslim vazne a uprime,ver,ze tady je vetsina lidicek,co tomu moc rozumi.

      0 0
    • scalar  

      podle požadavků bude nejlepší to, které si nekoupíš :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.