Nášlapné mtb pedály a tretry do 3000kč

82 nepřečtených
  • DominikGT

    Zatím sem si vybral tyto pedály http://pedaly.heureka.cz/…specifikace/#… a tyto tretry http://jizdni-kola.online-sport.cz/…cerne-eu-44/. Ctěl bych to maximálně do těch 3000kč. Tak poradte klidně něco jiného nebo sem si vybral dobře?

    Anketa: Jezdíte s nášlapnýma pedálama

    Ano
    47x
    87%
    Ne
    7x
    13%
    0 0
    • mitch  

      kup si normálně shimána M-520 a zbytek investuj do bot :)

      0 0
    • roud  

      vem oboje od shimana nášlapy 520 a tretry dle výběru

      0 0
      • DominikGT  

        Já se v tom moc nevyznám právě. Co vám přijde špatné na těch pedálech které sem si vybral? Mě se líbí že to jde nacvakávat ze všech stran. Jde s tím dělat normálně bunnyhop jak s DH pedálama?

        0 0
        • Vilém  

          Bunny hop nema prilis spolecneho s pedalama, ten se napred musis naucit s normalnima platformama nebo klasickejma pedalama.

          0 0
        • roud  

          ty pedály co sis vybral maj prachbídnou životnost zatímco ty shimana ti budou sloužit roky beztoho abys na ně musel vůbec šáhnout…

          0 0
          • RadekD  

            Trošku bych se přiživil, mám momentálně 95Kg. Plánuji snižování váhy. Nicméně nevyplatí se koupit spíš 540tky?

            Něco jsem četl, že mají lepší osu.

            0 0
            • frdrx  

              520ky jsem koupil jako svoje první SPD. Všechno na nich je dobrý a můžu je doporučit. Pak jsem se rozhodl revitalizovat starýho horáka s tím, že na něj ty 520ky přendám. Na cyklokrosku jsme pak dokoupil 540ky a ty jsou ještě lepší, takže můžu doporučit ještě víc. Hlavně se mi líbí, že hlasitěji cvaknou když se zacvaknu. 520 jsou takové blátivé a občas nemám jistotu jestli jsem se chytil nebo ne. Osa se, zdá se, trochu líp točí a jsou hezčí, takže při rozdílu čtyři vs šest stovek bych zase bral raději 540.

              0 0
              • RadekD  

                Tak supr, to jsem chtěl slyšet :-)

                0 0
              • marapara  

                jj, mám je na fullu, na HT 520tky. 540tky jsou o něco lepší.

                0 0
                • vsn  

                  a XTčka jsou ještě lepší :D nápis XT oproti M-540 víc jede :) jinak jsou „stejný“ … takže jsem bral XTčka

                  0 0
                  • ulipik  

                    já taky těch pár stovek přihodit za nápis se fakt vyplatí:-)

                    0 0
    • Vilém  

      Na tyto zakladni Cb bych se vyprdnul, prilis dobrych ohlasu na ne neni.

      Takze pokud se chces vlezt do limitu co uvadis, tak se pridam k ostatnim, nejaky shimano pedaly a boty dle chuti.

      0 0
      • DominikGT  

        Dobře teda. Nestává se že se ta bota někdy na tom zasekne a nejde vyšlápnout pryč? Abych se s tím nezabyl.

        0 0
        • Vilém  

          Na cem se zasekne? Nevim o cem mluvis.

          0 0
        • kamosv  

          tak to se mi jeste nestalo ze by se zasekli, spis se stane ze se zaseknu ja a zapomenu vyhaknout :D

          0 0
        • weekend warrior  

          ze začátku můžeš občas zapomenout, obvzlášť když třeba někam pomalu dojíždíš, zastavíš a zapomeneš.

          ale obecně v terénu to problém nebývá, protože daváš pozor, soustředíš se. A časem se z toho pohybu stane absolutní podvědomá automatika a pak je složitější nacvaknutí než vycvaknutí:)

          0 0
          • HonzaP9  

            No já když jsem poprvé namontoval nášlapy, tak jsem se složil i přes veškerou opatrnost na první křižovatce (jezdím 90% po městě). Pak si to člověk tak zautomatizuje, že není co řešit.

            Určitě můžu taky doporučit ty Shimano 520ky, tretry mám Spiuk (šněrovací + sucháč navrch). To jsou takový bačkory na to moje ježdění do práce ideální, ale znova bych je nekoupil. Shimana mi neseděly na noze – chce to vyzkoušet.

            0 0
      • šimlos  

        Přesně tak,cb jsou opravdu trochu zbytečná záležitost pro fajnšmekry,kteří musí mít něco extra. Shimana 520 jsou taky oboustranný…

        0 0
        • DominikGT  

          Ty shimana 520 se mě líbí a hlavně jsou za dobrou cenu. Ten bunnyhop s tím jde jak? Boty jsou teda jedno jaké vyberu?

          0 0
          • kamosv  

            doporucoval bych boty s preskou…

            0 0
            • DominikGT  

              Jo ty přeskové chci asi nějaké od shimana.

              0 0
              • kamosv  

                ja mam specialized mtb comp

                http://cyklisticke-tretry.heureka.cz/…alized-comp/

                a uplna spokojenost, jen sem musel ubrousit kousek vzorku podrazky, pac mi vrzaly o pedaly 520

                0 0
                • DominikGT  

                  Ten bunnyhop jde s nášlapnýma pedálama normálně?

                  0 0
                  • Schoscha  

                    Bunnyhop není o pedálech.

                    a samozřejmě ho (pokud umíš) skočíš i s nášlapama.

                    0 0
                    • DominikGT  

                      Já právě díry a větší nerovnosti většinou přeskakuju tak proto mě to zajímalo jestli ted nebudu omezený s nášlapnýma.

                      0 0
                      • Ruprt2  

                        a co s těma normálníma pedálama děláš tak zvláštního, když skáčeš?

                        0 0
                        • DominikGT  

                          Co bych s něma měl dělat zvláštního?

                          0 0
                          • Ruprt2  

                            to mi řekni ty.

                            Ty děláš s pedálama při bunnym něco exotického, že záleží jaké jsou?

                            0 0
                            • DominikGT  

                              to ne ale nášlapné sem nikdy neměl tak co já vím jaké to je.

                              0 0
                              • common rider  

                                Je to asi tak, že s pedálama může bez problému překážky přeskakovat i ten, kdo bunny hop na platformách neumí. Logicky, když je ta noha s nášlapným pedálem pevně spojená.

                                EDIT: s křížkem po funuse koukám

                                0 0
                      • jachymk  

                        M520 jsem měl 4 roky a teď jdu do nových (jenom kvůli tomu že jsem odjebal šrouby na přitahování pružiny) přes díry, retardéry, kořeny a obrubníky skáču hlavně díky nim

                        0 0
    • Tyboo  

      Snad ti nebude vadit, že se ti přiživím na dotazu ale mám celkem podobný a nechci zakládat nové vlákno.

      Taky plánuju koupi pedálů a nějaké tretry. ty sem si vybral tyto: http://www.koloshop.cz/…y-mtb-mt42n/ ale co sem tu tak hledal, tak pár lidí psalo, že tyhle turistické mají měkkou podrážku. To mě dovádí k dotazu jaké si vybrat pedály? budou stačit normální 520 třeba nebo budou vhodnější třeba tyhle?: http://www.koloshop.cz/…apne-pedaly/

      0 0
      • weekend warrior  

        měkkou v porovnání se závodní tretrou ano, ale není to tak, že by se ti přes pedál ohýbala noha, je jen trochu horší přesun síly oproti klasickým tretrám, protože je to taková polstrovaná bačkora. Prostě běžná hiking bota s neohýbací podrážkou.

        jasná nevýhoda je šněrování, ale to jsem právě třeba u shiman vyřešil dvěma brzdičkama za sebou a je to

        já jiné než turistické boty nevozím

        0 0
        • DominikGT  

          Já sem taky přemýšlel které ty boty ale přijdou mě lepší klasické tretry.

          0 0
          • weekend warrior  

            určitě ano, přenos síly je fakt lepší, ale já na to zas tak nehraju:)

            0 0
          • Jery01  

            Hlavně ti musí sednout ;)

            0 0
            • šimlos  

              Já měl měkký pohodářský bačkory i sportovní MTB tretry a nedávno jsem si koupil tretry Specialized Tahoe MTB ,maj tkaničky a přes nárt sucháč a naprostá spokojenost. Dá se v nich i něco ujít a tuhý jsou taky dost,řekl bych ideální kompromis. Cena kolem 2000 Kč.

              0 0
      • weekend warrior  

        ke klícce na pedálu:

        vozim jen ty o fous lepší 647

        a musím říct, že snad kromě funkce jakésik ochrany pedálu je to o ničem, na normálních botách se stejně jezdit nedá, nezacvaklá tretra taky nedrží, prostě kromě váhy a ochrany přínos víceméně nula…když nášlap s klíckou tak snad jedině mallety

        520 jsou ok

        0 0
        • Swed4  

          Taky bych se chtěl přidat s dotazem.

          Jezdím normální boty +platformy s pinama a zajímalo by mě, jestli jsou nějaké kvalitní pedály co mají nášlapy i piny?

          0 0
          • weekend warrior  

            právěže jedině ty mallety. má je maželka na kole a co jsem zkoušel, drží to jak na platf… Nevím jak na dlouhou jízdu, přece jenom je ten upínací kříž malilinko vystouplej, ale když nejedeš v ťamanskejch keckách tak myslím si, že oki…

            foto z boku zde: http://lp1.pinkbike.org/…pb592641.jpg

            0 0
            • Swed4  

              Díky ty vypadají dobře, ještě o nich pouvažuju.

              0 0
              • weekend warrior  

                no zrovna ty co sem sem dal jejich fotku jsou nějaký bez pinů, ale jinak je konstrukce až na materály stejná. jinou boční foto jsem nenašel.

                Je také rozdíl mezi mallet 1 (16pinů) a mallet 2(12pinů) na pedál…

                0 0
          • DominikGT  

            Na co je ti obojí?

            0 0
    • Tyboo  

      Hezký podvečer,

      Tak musím zaktualizovat svůj dotaz. Tak jak mám v plánu si koupit tretry (zhruba na způsob těchto: http://www.koloshop.cz/…y-mtb-mt42n/ ), tak bych rád věděl, jak moc turistické jsou?

      Dá se v nich chodit jako v normálních teniskách? můžu je třeba bez přimontovaných kufrů použít na výšlap třeba na Lysou?

      0 0
      • weekend warrior  

        no, upřímě ne. Né že by to nešlo, jde to ok, ale bota není prostě natolik ohebná jako u klasické trekové/hike boty, byť je třeba podrážka ze směsi jako běžná treková obuv. Né že bys tam nedošel, tojo, v pohodě, ale chybí ten absolutní komfort… Další věcí je, že jakmile máš kufr na botě, nevyhneš se nechutným skřípavým a drtícím zvukům kamení, plus ti to někdy může podklouznout. Třeba v lese to není až zas takový problém, jako když lezeš po kameném nádvoří hradu:)

        ale chceš li v tretrách opravdu i chodit, vybral sis správně. Sportovnější tretry, třeba ty z plastovou podrážkou jsou na chození úplně na hov.o a i ty z gumovou jsou prostě více jak kopačky=úzké a nestabilní…

        Jediný problém turistických bot je, jak jsem psal již dříve, že jsou to prostě vypolštářované kecky a tak je horší přenos síly když taháš pedál i směrem nahoru…+ tkaničky versus přeska

        0 0
        • Tyboo  

          je jasný, že specializované boty budou svůj účel plnit nejlíp. Jde mi spíš o to, že si chci koupit tretry, které bych mohl obout dvakrát ročně na nějaký výšlap bez toho abych musel kupovat nějaké trekové boty (které nemám a ve skejtech po kopcích fakt chodit nebudu:D)

          0 0
          • weekend warrior  

            no nevím co je po kopcích, ale asi by to šlo, bez kufrů určitě, problém bych viděl v sundavání a nandavání kufru a riziku zničení závitů + je celkem vopruz vydloubat to bahno z díry na imbus..

            Kufr může být zrádný v tom prokluzu, ale zas je to jen 10cm čtverečních a asi se na to dá zvyknout. Po skalách a kamených mořích bych s tím ale nelezl…

            0 0
            • Tyboo  

              kopce sou třeba dovolená v Tatrách s mými rodiči, kteří nesportují a nemají žádnou fyzičku. takže žádná vysokohorská turistika.

              Mám doma pohorky, které nosím po Beskydech ale ty sou už fest ekl a na dovolenou si je nevezmu a kupovat se kvůli dvěma tůrám na štrbské pleso trekové boty se mi taky nechce.

              Takže by se to dalo shrnout do otázky, jestli se dostanu z Hotelu na Štrbské pleso v turistických tretrách bez kufrů bez újmy na zdraví :D

              0 0
              • weekend warrior  

                no tak zrovna do tater, vyjma cesty kolem plesa u hotelu bych v tom asi nevyrazil. A v tretrách-tretrách už vůbec ne…to už jsou fakt vážně lepší ty skejtovky od kterých víš co můžeš čekat… kolem štrbského ok, nikam dále neeeee…

                0 0
      • marapara  

        Ne, to bych určitě nedoporučoval, výšlap na Lysou :). Na nějaké kratší pochození budiž, ale na větší výlet ne.

        0 0
        • Tyboo  

          jej, tak to ste mě vůbec nepotěšili. myslel sem, že když je to turistická tretra, tak se v ní dá i v rámci možností i chodit.

          0 0
          • weekend warrior  

            na ne ultra terén stačej ty skejtovky, když seš hybnej a opatrnej i do větších prasáren, jen musíš být furt a stále ve střehu a sledovat kde co a jak:)))

            0 0
          • Smazaný účet  

            v ramci moznosti jo..ale lysa je uz nad ramec:)

            0 0
            • weekend warrior  

              tak!!!!, „možností“ v lese je „nouze“ v rámci stovek délkových metrů, kdy furt počítám s tím, že to na tom kufru ujede…to sorry za mistifikaci.

              ja to nebral šmahem jako indickej šerpa, kterej tvrdí týpkovi s botama do půlky lejtek, že jeho sandály jsou do himaláje ok…

              0 0
              • Tyboo  

                ale pokud tam ty kufry mít nebudu? tak je fakt limitujícím faktorem tuhost té podrážky turistické tretry?

                Omlouvám se za svojí nechápavost:)

                0 0
                • weekend warrior  

                  bez kufru se bude bota chovat jako nějakej megahorskej model, který také není moc ohebnej

                  pokavad tam ty kufry mít nebudeš, není takřka co řešit. jen ti na rovinu říkám, že je docela problematické ty kufry po nějaké době vyšroubovat, třeba i 20minut: musíš vyě%torat to bahno z imbus díry(jehla nebo fakt tenký imbus a pak stejně jehla), povolit, vyšroubovat, uložit, případně tam zase našroubovat záslepky na díru(to turistické boty mají)… no operace jako hovado.

                  Ale nejhorší na celé věci je to, že šroub kufru i ta vložka v botě nejsou z nějakého mega chirurgického nerez materiálu a fakt si nejsem jist, kolik povolování a utahování tyhle věci vydrží…

                  0 0
                  • Tyboo  

                    mockrát díky za tvojí trpělivost se mnou a za tvoje vysvětlování, že to i já pochopím:D někdy si říkám, jak sem se mohl dostat na vysokou..:D

                    prvoplánovaně mi šlo hlavně o to abych se vyhnul koupi trekingových bot, které bych využil jednou při dovolené s našima. pač ve skejtech bych po kopcích fakt moc chodit nechtěl.

                    jinak mi nevadí si na Lysou brát moje staré pohorky, které sou sice děravé a teče do nich a už 5 let se to snažím lepit a stejně nic nepomáhá ale sou ultrapohodlné a nevadí mi bahno. což by mi na nových botech docela vadilo

                    0 0
                    • Kurt  

                      Jestli to fakt chces prehazovat (jde to), kup si k tomu rovnou jedny extrakufry navic.

                      0 0
                    • weekend warrior  

                      hele, kup si boty na kolo, chceš-li jezdit a pak sleduj akce v „mega sportech“ typu hervis, sportiss…, intersport atd, kde koupíš za 2–2500(původně 3–4000) obstojné trekovky s GTX membránou, které ti při tvém užití vydrží pěknou řádku let. Není co řešit. Stejně se tomu nevyhneš, nebo chceš do smrti „nosit“ dvoje boty???

                      0 0
      • mi-psi  

        přiseru se – dá se například s těmahle botama jet a někde na cestě otočit jednostranej nášlap na normální a jet dál? Jestli to třeba pak neklouže, konkrétně na těhle? Co sem viděl klasický tretry, tak s těma by to asi nešlo.

        0 0
        • weekend warrior  

          nebude to žádná sláva, ale půjde to lépe než na klasickém spd pedálu nebo spd pedálu shimano dx…ale upřímě mě nenapadá důvod, mám-li nášlap boty, řešit nenášlap stranu pedálu…

          0 0
          • mi-psi  

            občas potřebuju prostě jinak šlapat kvůli kolenum. Když mám furt hnáty stejně, tak mě začnou bolet a musim je „propraskat“

            0 0
    • Evilcleaner  

      pedály 540 a boty od spešlu compy mtb, to už je kombinace docela na úrovni:-)

      0 0
    • 11AA  

      Ahoj, se také trochu přiživím. Dneska jsem obešel pár obchodů, kde jsem hledal mtb tretry, ale nějak jsem nepochodil. Při přípravě na netu jsem si vybral Shimano SH-M087 , ale na moje nohy mi nějak nesedli (44 akorát na délku, úzké X 45 dlouhé, akorát na šířku) tak jsem nebral – nevíte jestli se na šířku rozšlápnou? V jiném obchodě jsem si zkoušel nějaké meridy (spíš turistické s měkčí podrážkou) a ty byli při velikosti 43 jako bačkůrky. Je tento rozdíl dán rozdílem mezi sportovní a turistickou tretrou?

      A po jaké značce bych měl sáhnout když ty shimana jsou úzké? Předpokládám, že co výrobce to originální střih.

      Preferoval bych spíš něco jako je to shimano s přeskou, nebo alespon se sucháči, samotné tkaničky mi přijdou nepraktické.

      Měli by chodit na Sh 540 (770).

      Dík za pomoc.

      0 0
      • shoter  

        Tak když jsem já kupoval svoje tretry, tak mi prodejce říkal, že do šířky se o něco roztáhnou, ale mě tedy sedí dobře takže nemůžu posoudit. A ty velikosti jsou proto, že shimano má jiné číslování o 1 číslo menší. Bude to asi na dlouho, ale nenapadá mě nic jiného než zkoušet a koupit ty co Ti opravdu sedí, než se unáhlit a potom toho litovat.

        0 0
      • weekend warrior  

        do šířky se boty roztáhnou, do délky asi také, ale už to není ono-u většiny bot, je lépe se tomu vyhnout

        0 0
      • 11AA  

        A co tady ty Shimano SH-M087SE, stříbrná – širší provedení

        Myslí, že pokud mi ty 44 s normální šířkou byli na délku OK, ale úzké, měli by tyhle být na délku stejné (tedy OK) a o něco širší.

        Náhodou jsem na ně ted narazil, přesto že mi v obchodě říkali, že shimano širší střihy nedělá, a ono asi jo ?

        0 0
        • shoter  

          Já nevím, prostě bez vyskoušení bych nekupoval, ale je to jen můj názor.

          0 0
          • DominikGT  

            Tak to si raděj taky koupím v obchodě. Normální tenisky mě ale vždycky sedí z internetu.

            0 0
          • 11AA  

            Na ty širší se ptám proto, že klasický střih mi na délku vyhovuje a tak kdyby ten širší byl o 5mm širší, tak by to bylo OK. Vše co jsem projel , nikde jsem na ně nenarazil – přeci už je po nákupní cyklosezoně a obchody jsou vyprodané. Pokud jste někdo měli obě provedení na noze a dokážete popsat rozdíl v šířce budu rád na názor.

            Nakonec bych je mohl i objednat a pokud mi nebudou, dají se vrátit, ale to je až krajní řešení.

            0 0
          • 11AA  

            Tak jsem to risknul, dnes přišli a hned, jak jsem je přinesl tak jsem je zkusil. Padnou jako ušité – ta větší šířka je opravdu znát. K tomu pedály shimano 540 + nějaké ty drobnosti.

            Te´d už jen čekám na to kolo, které bude až za 14 dní.

            0 0
    • KarY.1  

      Urcite vem Shimano 520, nejlepsi v pomeru cena/vykon/aj zivotnost a zbytek dej do bot, bud take Shimano a nebo klidne do Specialized model Sport nebo Comp ( ten je drazsi) ale zkus obepsat internetove obchody a treba ti daj slevu. Tedka jsem to tak udelal a Letosni model Speslů Comp z 3290 kc mi dali za 2590, kc takze super cena, kupoval jsem to z http://www.habbybikes.cz/ tak jim napis a uvidis…

      0 0
      • KarY.1  

        a tak koukam zes uz koupil, tak ok, hlavne at slouzi… a moc ze zacatku nepadas… ja jsem spadnul hnedka po 10 minutach co jsem mel SPD pred vsema sousedama :-D

        0 0
        • 9700  

          tretry-SH-M087SE. Jak to je pls s velikostí treter Shimano? Na kupkole doporučují objednávat vždy o jedno číslo větší velikost než je vaše klasická velikost bot. Platí to i pro širší model treter Shimano, přesněji: SH-M087SE?

          0 0
          • 11AA  

            Platí. Normálně mám vel. 43. V obchodě jsem zkusil SH-087 vel. 44 a byla OK, ale úzká. Protože v obchodě široký střih neměli a cena +30%, koupil jsem je na KK SH-087SE a sedí mi.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.