Nákladní vozík - rychloupínák

15 nepřečtených
 • MobiLLion

  Zdravím všechny cyklisty,

  koupil jsem starší nákladní vozík od Azubu (Single Track) a řeším, jak si poradit se zvláštním rychloupínákem, který k němu byl. Ten je na jedné straně delší (kvůli přehazovačce). Po zapojení ale kvůli tady tomu rozdílu je vozík trochu nakřivo a tak to chci nějak vyřešit. Možností je jej na té kratší straně podložit, problém je v tom, že je nestačí jeho délka. Dá se sehnat ta delší strana (viz. foto) o něco kratší? Nevíte, jestli to někdo vyrábí? Nebo jak to vyřešit? :-)

  http://mobillion.rajce.idnes.cz/Upinak

  0 0
  • notobi  

   neni náhodou vozík víc k levý straně? skoro bych řek, že je to schválně aby Ti neslít do krajnice kdybys najel s kolem víc ke kraji

   0 0
   • MobiLLion  

    Právě že je na pravou stranu (konec rychloupínáku je napravo prodloužený kvůli přehazovačce…). Ona ta stopa kola vozíku je vzhledem k zadnímu kolu kola :-) vychýlená asi jen trochu, ale když se člověk podívá zezadu, vypadá to divně. :-( :-)

    0 0
    • notobi  

     no a nemá to být obráceně

     a ještě to zlehčim koukáš se na to pořád jen z jedný strany nebo si to zkusil i z druhý on optickej klam je svině ;-)

     0 0
     • MobiLLion  

      Když to dám obráceně, rychloupínák nedopnu kvůli přehazovačce (ta prodloužená plocha na jedné straně je tam kvůli ní).

      Optickej klam je svině, ale pokud je jedna straná upínáku delší, tak to prostě nakřivo být musí… Přidávám ještě sadu fotek, jak to vypadá za kolem… http://mobillion.rajce.idnes.cz/vozik

      0 0
      • notobi  

       tohle sem nikdy neviděl spíš sem se setkal s vozíkem co byl uchycenej pod rychloupínák jen z levý strany ne z obou proto sem se ptal jak sem se ptal tohle mi přijde zbytečně složitý a i dost těžký, ale třeba se pletu

       0 0
  • romachain  

   Mám vozík s podobným uchycením a taky není úplně přesně za zadním kolem. Odchylka je o něco menší, každopádně vliv to asi na nic nemá. Naježděno několik stovek kilometrů bez problémů.

   0 0
  • aristo  

   Zdravím všechny,

   rád bych oprášil staré téma a zeptal se na pomoc. Jak přichytit tenhle držák ke kolu? Podle návodu od výrobce ty dvě části do sebe nezapadají ( a i kdyby zapadaly, nešla by pak odjistit aretace žehličky) a tak bych se rád zeptal, jestli s tímto uchycením nemáte někdo zkušenost, příp. vás něco nenapadá?

   Díky za reakce.

   0 0
   • Vilém  

    Jak to myslis, nezapadaji? Jako podle tech sipek na fotu? Ani kdyz vysroubejes ten sroub s ockem?

    0 0
    • aristo  

     Podle toho obrázku by měla část 2 obejmout část 1 a obě části pak přichytit k rychloupínáku sedlovky. To očko slouží jako zabezpečení proti samovolnému otevření a uvolnění nákladního vozíku a v provozu být musí. Tyhle fotky jsem posílal i do obchodu odkud jsem tuto věc objednával, ale zatím žádná odpověď nepřišla (krátký čas).

     Edit: a nezapadají, ani když se to očko vyšroubuje…

     0 0
     • Vilém  

      A je nutne pouzit tu vnitrni cast?

      Ted na to koukam poradne a uz chapu proc nezapada:)

      0 0
      • aristo  

       Ta vnitřní část je podle návodu ANGLE FIX SUPPORT – mělo by to držet úhel celého zařízení, takže by to tam k něčemu být asi mělo :)

       0 0
   • hodny soused  

    nepomůže ti toto?

    0 0
    • aristo  

     Děkuji za zajímavý odkaz. Ta problematická část (1) je jiná, ale zřejmě se to bude muset trochu poupravit. Doufal jsem, že to má výrobce trochu promyšlené a jen jsem (a ani žádný z kamarádů) zatím nepřišel na to za jaký konec to vzít aby to sedlo do kupy.

     0 0
  • Motyll  

   Využiju vlákno.

   Sháním QR držák vozíku MWAVE a nemůžu ho nikde dohledat. Nemáte někdo pls tip?

   https://www.kolobike.cz/…lwart-single#…

   Vozík: https://www.sportovnidum.cz/…-900x670.jpg

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.