• Automat_1

    Ahoj,

    potřebuju zkušené požádat o radu, jelikož na to asi nepřijdu. Jde mi o to, že jsem se dočetl, že remedy 2011 je na 135×12mm osu. V tom domění jsem tedy koupil i kola.

    Zjistil jsem, že rozměry os nějak nesedí.

    Na současných kolech(které do patek sedí) mám osu viz. obrázek, kterou se protahuje něco jako klasický rychloupínák(ma­jitelé Treků s ABP asi budou vědět). – vše funguje

    U nových kol je problém. Koupil jsem kola na 12mm osu, až když je mám doma přicházím na to, že je použít pravděpodobně nemohu. Rozměr otvoru pro 12 mm osu v náboji je přibližně o 2mm větší, než závitová tyč na obr. Znamená to tedy, že mám použít 10mm osu(což by snad šlo vyřešit výměnou matic na náboji), přestože všude se píše, že je remedy na 135×12mm? To že by někdo dělal nějaké úpravy na rámu vylučuji.

    Vím, že jsem to popsal trochu nešťastně, no nevím jak víc bych danou věc přiblížil. Zajímá mě, co mám pořídit a vyměnit, aby mě přestavba vyšla pokud možno co nejlevněji.

    Výměnu patek příliš řešit nechci, je celkem nákladná. Zároveň si dovedu představit, že mi stačí váleček vnitřního průměru, který by seděl na původní „závitovou tyč“ a vnějšího, který by zas odpovídal 12mm ose – což nevím jak shánět.

    Je nějaké snažší řešení? Možná z toho dělám vědu a přitom je to naprostá prkotina, opravdu se v dané problematice neorientuji.

    Za každou radu děkuji

    0 0
    • Atilla  

      A máš 12mm osu? Nějak tě totiž nechápu. Máš kola na 12mm osu a rám na 12mm osu? tak v čem je problém?

      0 0
    • tonik666  

      Co máš za zadní náboj? Z toho by to mělo jít poznat.

      Remedy by měl mít kola 135×12, ale osu 142×12, ne?

      0 0
      • Automat_1  

        Zadní nábu momentálně Shimano M525, měním za Remerx Hurry, která by měla používat vnitřnosti schodné s Novatecem.

        To co si napsal s těma osama mě zmátlo snad ještě víc:) Asi bude nejlepší to někomu přenechat..

        0 0
    • bluma  

      Na Remedy lze dát 142×12, ne 135×12.

      0 0
      • Atilla  

        Mě hlavně zmátlo, že motá 12ku díru v náboji s osou náboje na RU.

        0 0
        • Automat_1  

          Řídil jsem se podle netu a to byla chyba, kdybych si to radši přeměřil sám..No teď to pro mě je větší problém, než jsem doufal.

          0 0
      • Automat_1  

        Což obnáší výměnu patek, že?

        ..No podle toho co píšou na zahraničních fórech jsem pochopil, že v základu je na 135×12mm osu stavěný, takže to je blbost? To by vysvětlovalo všechno.

        0 0
        • bluma  

          Vyčerpávající info včetně fotek zde

          Ano, pokud chceš konvertovat Trek Remedy 8 2011 musíš koupit následující:

          • RS Maxle Lite ABP 142×12 pevnou osu (oproti RWS a Syntace má jiný závita délku)
          • sadu dílů na výměnu patek, jsou to myslím tři nebo čtyři díly, měljsem vypsané jejich kat. čísla, ale po prodeji rámu jsem to už asivyhodil
          0 0
          • bluma  

            Seznam dílů:

            matice 1 ks – W301803

            patka 1 ks – W301805

            vložka na str. kotouče 1 ks – W301804

            0 0
    • bluma  

      Jo, a ty patky vyměnit musíš. Ale jestli to chceš nějak bastlit, možná to půjde, možná ne, kdo si hraje…

      0 0
    • ToBla  

      Pokud chceš vyměnit běžnou zadní nábu, tak jedině za 142×12.

      Znamená to ale zakoupit samostané patky které se v rámu vymění za ty původní.

      0 0
    • Automat_1  

      Pánové díky, máte pravdu..

      Aneb důvěřuj ale prověřuj, bral sem diskusi v zahraničí jako bernou minci a vyklubala se z toho blbost. Mám kity jak pro 135×12, tak pro 142×12. Tudíž teď už pro mě bude nejsnažší vyměnit ty patky, do čehož se mi původně vůbec nechtělo.

      Ještě jednou dík.

      0 0
      • bluma  

        Tak co řešíš, když ten kit na 142×12 máš? :-)

        0 0
        • Automat_1  

          Myslel jsem pro kola samozřejmě:)

          ..My už to nedávno řešili po mailu, jen jsem prostě žil v domění, že je už z výroby rám na 135×12 osu.

          0 0
          • bluma  

            Já vím, že jsme to řešili, právě proto se divím co tu blbneš :-)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.