• Mirek Křišta

  Sportovní poradce – cyklistika Decathlon Chodov minimálně 20h/týdně

  Popis: Jsi sportovec tělem i duší? ¨

  Jsi energický a máš pozitivní životní přístup?

  Rád jezdíš na kole, nebo je dokonce cyklistika tvojí vášní?

  Rád přivítáš každého zákazníka, usměješ se na něj a vyslechneš ho?

  Máš smysl pro pořádek? Považuješ se za technický typ?

  Pak věříme, že se staneš tím pravým spoluhráčem našeho týmu. Každý den budeš mít možnost dělat radost stovkám zákazníků-sportovcům.

  CO ZA TO ZÍSKÁŠ?

  Staneš se důležitým členem našeho skvělého týmu Decathloňáků.

  Budeš mít možnost se rychle kariérně rozvíjet.

  5 týdnů dovolené

  Relax passy

  Možnost investovat do firemních akcií 13. a 14. plat dle výsledků

  Flexibilní tvorba směn

  Nejlepší pracovní kolektiv v Praze

  Pravidelné společné teambuildingy a oslavy vítězství

  CO TĚ V DECATHLONU ČEKÁ?

  Budeš pracovat v týmu nadšených, vitálních a mladých sportovců.

  Kdy budeš pracovat, na tom se domluvíš se svým koučem (rozuměj šéfem) podle tvých možností a potřeb týmu.

  Pro naše zákazníky-sportovce, kteří nakupují nejraději o víkendech, máme otevřeno 7 dní v týdnu.

  CO TI BUDE DĚLAT RADOST?

  Když zákazníkovi-sportovci nabídneš to co potřebuje, nikoliv to co je nejdražší.

  Když se tvůj zákazník-sportovec spokojený vrátí, protože jsi mu dobře poradil s výběrem.

  Když tvůj zákazník vždy dostane, co chce, snadno a rychle

  CO BY TI NEMĚLO CHYBĚT?

  Chuť učit se novým věcem.

  Smysl pro komunikaci ať v příjemných, či nepříjemných momentech

  Zodpovědnost při práci s pěnězi

  Technická zdatnost

  Časová flexibilita

  V případě zájmu, či jakýchkoliv otázek mě neváhej kontaktovat na miroslav.krista@decathlon.com

  0 0
  • myscho  

   „Rád přivítáš každého zákazníka, usměješ se na něj a vyslechneš ho?“

   Nope.

   0 0
  • Marek.Kv  

   Chuť učit se novým věcem.

   Smysl pro komunikaci ať v příjemných, či nepříjemných momentech.

   Nejlepší pracovní kolektiv v Praze

   Pravidelné společné teambuildingy a oslavy vítězství.

   …skvělého týmu Decathloňáků.

   Do kteréhokoliv Decathlonu jsem kdy vlezl, tak tam byla obrovská koncentrace jednobuněčných naprosto vyhrabaných organismů.

   ***** ty krávo to sou kecy, to sou sračky a za ty peníze, co nabízej. LOL no hodně štestí pane Miroslave, chudák, kdo to odsere. Ještě tam chybí tah na bránu… OMG

   0 0
   • ronda  

    Kdybych už jednou omylem do Decathlonu nezabloudil a nevěděl o co jde, podle těch keců bych si myslel, že je to Amway, nebo podobná sekta :-)

    0 0
   • Prazak0  

    Dosti mi vadí, že tohle slouží jako inzertní web zdarma. Nevadí mi lidi, co tu diskutují, mají tu profil a pak ně o nabídnou. Aspoň má člověk záruku, kdo to nabízí, to jak někdo píše, tak něco o něm vypoví. Ale beru, že tu je plno inzerátů, kde profil zadavatele má stejné datum založení jak datum inzerátu. Nebo i někdo sem chodí jen inzerovat, profil tu má déle. Zdejší fórum ho ovšem nezajímá.

    Pokud ale někdo pro nějakou firmu sem cpe reklamu, tak toho nakopat do řitě. Firma má dosti peněz, aby si reklamu zaplatila. Nebo reklamovala jakožto firma, ne nějakej Mirek. Ty firemní kecy, to snad tomu sám nevěří. Bohužel lidi neznají skrupule. V práci mu nařídí nebo sám iniciativní blb a dá tu inzerci.

    Já bych bral inzerci, když by majitel malé cyklo firmy sem napsal, že někoho shání. On by mluvil aspoň za sebe, šlo by tomu víc věřit, případně by lhal sám za sebe. A tím by se zde rychle znemožnil. Takhle sem pošlou nějakýho ocase a ten tu cpe jejich reklamu. On za nic neručí a taky za nic neručí firma, pro kterou to píše.

    Jo teambuildingy by mohli lidi vyprávět. Zabitý soukromý čas, z víkendu nebe večera, kam člověk je-li v takové hovadské firmě musí. Je to dobrovolné, jak se říkalo za bolševika. Tehdy se šlo vys.at třeba na „dobrovolnou“ pracovní sobotu nebo prvního máje. Bolševik si pamatoval, ale kdo nechtěl dělat kariéru, nechal být. Dnes i řadoví pracovníci se bojí teambuildingu neúčastnit, strach jim to nedovolí.

    Plně souhlasím, za mizerné peníze kvalitní lidi neseženou. Jejich cykloservis bych nikdy nevyužil, když vidím, co tam je za lidi, Prodavači jen umí vnucovat dražší zboží, než co se člověk sám ptá.

    0 0
  • Jirra  

   To si dělá snad prdel…

   Jestli tomu Míra věří, tak to bude ten správnej člen „týmu“ :-)

   0 0
   • Mustafa  

    Tak na takových pozicích tomu nemusíš věřit ale stačí když Ti ostatní věří, že tomu věříš. A za svůj život už jsem potkal dost lidí, kteří to tak opravdu mají. Víceméně jim asi i závidím, já jsem takovým nadšením pro cokoliv obdařen nebyl.

    0 0
  • Smazaný účet  

   Tak tohle by mě odradilo. Leda by tam byly nějaký bratelný baby a oslavy vítězství by byly pěkný orgie.

   0 0
  • jardalee  

   no po me posledni zkusenosti by bylo nejlepsi kdyby prodavali kola v krabici a radsi na to ani nesahali,ale jinak baby sou tam pekny a je to tam samej slovak,takze nakej pristehovalec to veme :) spis nevim proc nevzali venkovana :)

   0 0
  • adam320  

   Máš smysl pro pořádek? Považuješ se za technický typ?

   Hodne stesti preju

   0 0
  • pavlix  

   Stresuodolnost už není potřeba?

   0 0
  • oddie  

   Vaše úžasná nabídka mě úplně zasáhla!!!

   Jsem sportovec tělem i duší, jsem energický a mám pozitivní životní přístup! Rád jezdím na kole, rád přivítám každého zákazníka, usměju se na něj a vyslechnu ho, a co teprve zákaznice! Smysl pro pořádek úplně nemám, ale nikdo není přeci dokonalý, technický typ ovšem jsem!

   Vzhledem k tomu, že jsem mladý už poměrně dlouho, bylo by ale asi lepší, kdybych radši nastoupil na pozici nějakého seniora. Mám pro to ty nejlepší předpoklady, například zkušenost s dětmi, několik jich dokonce sám mám! Rád se ale i o tyto zkušenosti podělím, takový firemní teambuilding je pro sdílení zkušeností s výrobou dětí to nejlepší, co jsme mohli pro zaměstnance udělat, gratuluji ke skvělému výběru!

   Flexibilní tvorbu směn určitě uvítám! Přeci jen ty děti… znáte to, každou chvilku s nimi zůstanu na paragrafu, holt nemají vypínač a děti, děti jsou naše budoucnost, takže jako tak úžasná firma jistě chápete, že mají přednost. Stejně tak když náhodou budu v práci, je doufám jasné, že přijdu až je odvedu do školy a končit budu max. ve 14:00, abych je stihl zase vyzvednout. Možnost investovat do firemních akcií je úžasná!!! Předpokládám tedy, že když hledáte někoho na flek v Praze-Chodově, tak aby člověku zbylo na ty akcie i poté, co zaplatí hypotéku 7M na 3+1 v místní králíkárně, že plat za těch cca půl úvazku bude kolem 100tis brutto, aby to po odpočtu na děti nějaké ty drobné na akcii vůbec dalo.

   Skromně doufám, že mě mezi ty Dekatloňáky vyberete a budu moct jet na ten teambuilding, moc se těším! Kontaktovat mě můžete v soukromé zprávě, aby mi ten flek nikdo nevyfouk. Děkuji.

   0 0
  • JakeF  

   To je zas vlákno… Přehled výblitků pánu 40+, kteří se neuráčili pochopit, že nejsou tak úplně cílovka na pozici prodavače v Dekáčí…

   0 0
   • JachymP  

    Děláš v Dekáči, viď? :)

    0 0
    • JakeF  

     Nedělám.

     0 0
    • -b-n-x-  

     :D :D :D :D

     dobre, dobre :D

     0 0
     • JakeF  

      Co je na tom dobrýho, když je absolutně mimo? Nejenomže dělám v úplně jiným oboru, na úplně jiný pozici, a i v Dekáči jsem všehovšudy kupoval jednou náhradní duše…

      0 0
      • -b-n-x-  

       No vsak ja sem to bral jako dobry vtip :D

       (nejspise nezamysleny) :-)

       0 0
       • JachymP  

        Jak nezamýšlený? :)

        Tohle celé vlákno je vtip a začal s tím Píček, teď se dobře baví co jsme to za jelita ;)

        0 0
   • Smazaný účet  

    ty výblitky jsou ovšem řetězová reakce na ten úvodní

    0 0
    • JakeF  

     Ten úvodní je docela standardní náborovej popis pozice…

     0 0
     • Smazaný účet  

      což nic nemění na tom, že to je výblitek

      0 0
      • milan.v  

       No jo, dnes takové inzeráty ve firmách vytváří ufňukané vločky, kterým leží svět u nohou a nemají zatím šajn o životě jako takovém, jen nenaplněné vize a ambice a tak se také chovají…

       Nejhorší je, když taková vločka pak ještě hodnotí a vybírá lidi na různé pozice, stačí jen prvotní selekce, první kola…

       Pokud se hned člověk nesměje už mezi dveřmi, přestože toho člověka vůbec nezná a nemá důvod k jakémukoliv expresivnímu chování, znamená to, že je negativista a nehodí se k nim do firmy… No nic, nechci zacházet dál, než je třeba, inzerát je přehnaný, psaný tou dnešní, hloupou HR mluvou, nikdo soudný na něm neprovedl korekci…

       0 0
     • Prazak0  

      Omyl, to standardní by bylo, kdyby Decathlon si objednal takový inzerát třeba na www.jobs.cz apod. Oni místo toho někoho nastrčí, kdo svým jménem tu inzeruje pro ně. Proč se nepodepíšou třeba HR Decathlon a neinzerují aspoň takhle, když chtějí vychcánci inzerovat zdarma.

      0 0
      • JakeF  

       Tak určitě ti dochází, že najít člověka se zájmem o cyklistiku je na B-F snažší než na jobs.cz…

       Mimochodem, těmahle moralistickejma komentářema jim akorát pomáháš tu inzerci držet nahoře. Kdyby tu nebyly ty rádoby chytrý připomínky, tak už to dávno zapadlo.

       0 0
       • Prazak0  

        Jak jsem psal, když chtějí pirátsky dávat inzerát, tak ho můžou podepsat aspoň jménem firmy a nedávat ho jménem zaměstnance.

        0 0
      • Potkan007  

       V tomhle Decathlon neznám, ale je možné, že mají politiku „sežeň si člověka a dostaneš odměnu“. Takhle to má řada velkých firem a proto třeba píše sám ze svého profilu.

       0 0
       • Prazak0  

        To je docela pravděpodobné. Firma, co si nevybírá lidi a zoufale shání, to dosti vypovídá. Ale inteligentní člověk by napsal něco sám, pokud shání ze své iniciativy. Překopírovat reklamní kecy vlastní firmy, tak to chce žaludek.

        0 0
        • Mustafa  

         Tak když už někde prezentuješ svého zaměstnavatele, je dobré dodržet nějakou ve firmě směrem ven běžnou formu.Protože v případě rozporu by to mohl být velmi rychle „bývalý zaměstnavatel“.

         Čistě za sebe může (bez obav) napsat tak maximálně „nabízím přivýdělek v rámci prodeje / oprav kol, pro více infa PM.“. Ve výsledku vypadají nějaké „kampaně“ dělané jakoby „normálním“ jazykem více křečovitě než toto.

         0 0
         • Prazak0  

          Tak nevím, jestli by ho za neobratnou reklamu vyhodili. Spíš mi přijde, že tolik lidí nemají. Kdybych nabízel někomu třeba místo, kde jsem, tak mu to řeknu nějak lidsky. Zmíním výhody i nevýhody. Pokud bych použil text firemní inzerce, tak odkazem nebo do uvozovek, těžko bych to psal jako svůj text. Aspoň malinko bych to tak zlidštil.

          0 0
          • Smazaný účet  

           Ty to tady řešíš jako kdyby jsi tam chtěl jít dělat ;-) Nemůžeš se rozhodnout? :-D

           0 0
           • Barak  

            To je mediální příprava před vyjednáváním o mzdě.:)

            0 0
           • Prazak0  

            Ne, já tu reaguji na to, co mi lidi píšou. Sám jsem reagoval na inzerci, která se mi zde nelíbila, což se snad smí?

            0 0
        • Smazaný účet  
         Obsah tohoto příspěvku je blokován.
         0 0
     • ronda  

      A ty bys na něco tak podivnýho slyšel, kdybys hledal práci a motal se okolo kol ? Mne by to teda docela spolehlivě odradilo. Ale když jsem viděl v bývalé práci některé briefingové týpky a jejich způsoby práce a komunikace, tak chápu že si to svoje zájemce asi najde.

      0 0
      • JakeF  

       Nevím, já určitě nejsem jejich cílovka… Ale přijde mi to takovej standard u pozice zaměřený na středoškoláky a brigádu při VŠ.

       0 0
       • Smazaný účet  

        Brigada pri VS…to tak pro pajdak, ekonomku nebo nejaky jiny pseudoobory…

        0 0
        • liBorec  

         Pajdak je pseudoobor a učitel pseudoprofese?aha…

         0 0
         • Japhy  

          Kolik studentů pajdáku tu volbu bere jako životní poslání a kolik jako „mám před madurydou, nemám ponětí co by mě asi tak bavilo, nejsem úplně myslivna, potřebuju aby tam nebyly moc těžký přijímačky a aby to šlo snadno prolézt“. Sorry jako, jsem z učitelský rodiny, takže trochu insider. ;-)

          0 0
         • Radek Broz  

          Tipl bych Lukase na strojaře (pokud možno z nějaký pseudoškoly na Moravě) – oni za to nemůžou, ti pseudoučitelé s komplexem do nich tohle hustě celý studium:)

          0 0
        • jIrI___  

         Tyhle typy brigády mají jednu obrovskou výhodu, kterou ti málokterá jiná firma dokáže nabídnout – naprostou časovou volnost při plánování směn, prostě chodíš jen kdy se ti to hodí a nemusíš práci vůbec nic přizpůsobovat. Dělal jsem při škole v konkurenčním řetězci a toto byl největší benefit. Navíc to bylo vzhledem k „náročnosti“ práce velice dobře placené. A jako bonus mladý kolektiv naladěný na stejné vlně, žádný starý prudící nebo komplexy si léčicí geront, člověk se do té práce svým způsobem i těšil.

         0 0
         • Prazak0  

          Plánování směn? Oni musí obsadit, jak potřebuje obchod, ne jak se někomu hodí. Pokud někomu směnu dají dle jeho požadavků, tak tu musí být někdo jiný, komu šoupnou směnu tehdy, když ten první tam není. Musí se obsadit celá pracovní doba a nejspíš určité hodiny, kdy je víc lidí, tak musí být více lidí. Mnohdy ta flexibilita znamená, že člověk nemá jistotu. Má třeba naplánovaný den volna za víkendy a místo toho někdo vypadne, potřebuje volno, takže mu zatelefonují, že musí do práce a volno dostane jindy. Radši pravidelný režim, kde má člověk jistotu, kdy je práce a kdy je volno. Další „výhoda“, když bude u doktora, nějaké plánované vyšetření v nemocnici, tak mu ten den dají volno. Z pracovní doby mu to proplácet nebudou.

          Jestli opravdu někomu dají časovou volnost, protože chtějí nějakého studenta na částečný úvazek, tak tu jsou další, kteří tuhle jeho výhodu zaplatí. Tím, že oni budou mít směny tak, kde ten student tam není. A ti si vybírat nemůžou. Pokud by v nepřetržitých provozech (mimo noci) chodili lidi jak chtějí oni, tak by se celá doba nepokryla ani náhodou.

          Pokud někdo studuje, má studovat. Myslím věnovat se tomu a vystudovat vš za 5 let a ne za 8–10, jak je dnes běžné. Pokud brigádu, tak dělat něco, co souvisí s oborem. Kdo studuje IT, tak někde programovat ve firmě ap. I jiná práce v kanceláři je lepší než dělat prodavače v Dekáči. Ani nemyslím, že by se tam člověk naučil dělat servis kola. Naučit se něco od druhých můžu tehdy, když oni něco umí.

          0 0
          • jIrI___  

           Je fajn vidět, že jsi v podobném kšeftě taky pár let dělal a naprosto přesně víš, jak to funguje :D. V tom zmiňovaném kšeftě bylo na 4 stále zaměstnance (manažery) asi 20 studentů, kteří se tam střídali jak potřebovali, samozřejmě musela být pokrytá cela otevíračka daným počtem obsluhujícího personálu. Jinak brigádu při škole beru jako něco, čím co nejsnadněji získat peníze k zaplacení studia. Ne každý má rodiče, kteří mu zaplatí ubytování, jídlo, zábavy a další věci. Moc dobře si nedokážu představit brigádu třeba ve strojírenství, kde by člověk mohl trávit víkendy v čase 9–21 h a přes týden se tam občas stavit na dvě hoďky mezi přednáškami či si do práce zajít večer v čase 17–21 h.

           0 0
           • theedge  

            Jo citim z toho silnou frustraci. Asi ho nechteli povysit protoze furt na vsecko nadaval :-)

            0 0
           • Prazak0  

            Zato ty víš hovno. V žádném kšeftě jsem nedělal, ale směnný režim jsem před více než 35 lety zažil. A mám více známých, takže něco jsem vypozoroval, co občas říkali.

            Nakonec v jednom obchodě, kde sám občas kupuji, mám to tam blízko, tak jedna zaměstnankyně zoufale sháněla někoho na obsazení své směny. Krom zaplacení směny nabízela ještě bonus myslím 200Kč navíc, za to, že to někdo za ni vezme. Potřebovala volno. To jde o cykloprodejnu, kde mají provoz jen všední dny, směny jsou jen ranní a odpolední. Sháněla to přes internet, takže jsem si toho všiml.

            0 0
            • jIrI___  

             „Zato ty víš hovno. V žádném kšeftě jsem nedělal, ale směnný režim jsem před více než 35 lety zažil.“

             To vše vysvětluje, už se aspoň nemusím dál snažit přibližovat fungování velkých moderních obchodů typu Decathlon.

             0 0
            • Smazaný účet  

             „..směnný režim jsem před více než 35 lety zažil“ to je relevantní :-D

             0 0
             • Prazak0  

              Jestli tu dobu nepamatuješ, tak naopak ty nedokážeš nic posoudit. Směny fungují stejně, liší se spíš jen detaily. Musí se zajistit, aby tam lidi byli. Dřív systém fungoval směny od 6 do 14, pak do 22 h v noci. Dnes se to maximálně trošku změnilo, že někde je noční až do sedmi, ale většinou ani to ne. Drobné rozdíly jsou v pražské MHD, kde tramvajáci a autobusáci nemají hlavní nápor kolem šesté, sedmé, ale později. O chlup déle je noční provoz. Jak tehdy, tak nyní platí, že v době provozu tam musí být lidi. Pokud mi dají volno, musí tam sloužit někdo jiný. Neměnil se v tom ani Zákoník práce, k lékaři mám chodit mimo směny, je-li to možné. Atd., většina věcí je naprosto stejných.

              0 0
              • Smazaný účet  

               :-D

               0 0
              • oberleutnant Weiss  

               Nedá mi to, abych nereagoval – ve směnném režimu jsem dělal nějakých 14 let na dráze a pak cca 7 let u četníků a ani tyhle dva „státní“ směnné režimy nejde dost dobře srovnávat. A už vůbec bych si podle toho netroufal posuzovat pracovní režim v současném sportovním řetězci, a to jsem směnnost opustil před nějakými deseti lety, ne před pětatřiceti jako ty.

               Mimochodem – Dolomitenman tu dobu samozřejmě velice dobře pamatuje, tak senilní ještě není…;-)

               0 0
               • Smazaný účet  

                Děkuji :-)

                0 0
               • Prazak0  

                Směnný režim je o tom, že každou směnu tam musí někdo být. Není to primárně o tom, že si můžu vybrat pracovní dobu „flexibilně“, jak chci. Když chci, tak v noci, když chci tak o víkendu odpoledne ap. Směny se rozdělují, v solidní firmě dle pevného řádku, dle ZP je nárok vědět to rozdělení předem, nesmí se dělat dle momentální nálady šéfa krátce předem. Ovšem když někdo vypadne, tak může být přesun směny nebo směna navíc. A pokud se někomu opravdu vyjde vstříc a bude to mít hodně dle vlastního přání, tak tu musí být někdo jiný, kdo pobere ty zbytky. Nepozoroval jsem, že by obchody zavřeli jen proto, že se v tu dobu nechce někomu pracovat. A určitý stav lidí na place je nutný.

                Co jsem pozoroval třeba sestry v nemocnici, nepozoruji tu zásadní změnu mezí tím za totality a nyní. Možná malé změny ZP, ale směny je třeba personálně obsadit. Když je podstav lidí, řeší se to přesčasy.

                Jinak vlastní znění inzerátu to v podstatě říká, co píšu já. Oni chtějí flexibilního člověka, až poté nabízí vlastní flexibilitu směn. Nejdřív někdo musí pochopit, že se pracuje i odpoledne do večera, o víkendech. Až v tomto kontextu pak platí, že v nějaké rozumné míře se to někomu uzpůsobí, pokud tu je někdo další, kdo tam bude místo něj.

                0 0
                • AussigBiker  

                 No jo, ale před 35 lety nebyl Decathlon a jiný a možnost si určit pracovní dobu ze strany zaměstnance, respektive je to asi na vzájemný dohodě. Je to tak těžký pochopit? A proč nám tu píšeš jak to chodí v nemocnici a směnnejch provozech? To asi každej ví i když není pražák. Nebo mi něco uniká?

                 0 0
                 • Smazaný účet  

                  Tobě nic, ale jemu uniklo, že dneska jsou i firmy, který fungujou trochu jinak ;-)

                  Evidentně nebyl na brigádě u McDonalds :-D

                  0 0
                 • Prazak0  

                  Ale ne, co ten D. píše, tak tam jasně uvádí, že požadují časovou flexibilitu. Což znamená přizpůsobit se těm různým směnám. To tam je jasně napsané. Samozřejmě, potom povolí určité přesuny nebo změny v naplánování, když bude někdo jiný ochoten to vzít. To je zas jejich flexibilita.

                  Že na pracovišti musí někdo být, to platilo stejně tehdy jako nyní. I tehdy byly obchody nebo provozy jako restaurace a hospody. Když někdo chtěl být večer doma, jiný za něj musel vzít. Dnes se ta doba liší v tom, že se lidi víc bojí o práci, tehdy si člověk mohl víc práci vybrat. Tj. málo bylo odmítání ze strany firem. Stejně jezdí i tramvajáci, autobusáci, na dráze. Tehdy nebyly non stop prodejny, to je jediný rozdíl, ale principy tu jsou stejné.

                  0 0
                  • Barak  

                   Teorii máš zmaknutou, ale není to tak vzdy a vsude. Když jsem pri škole dělal brigádu v jednom potravinové řetězci, většinou jsem si mohl přijít, kdy jsem chtěl. Měli málo lidí a prace se hrnula před sebou, takže kdykoliv jsem přišel, bylo ve vetsine oddeleni co dělat. Někdy o vikendech jsem musel říct, jestli přijdu nebo ne. Protoze to bylo zrovna na pozici, kde nekdo byt proste musel. Ale ani ty vikendy nebyly pravidlem. Během týdne to bylo jedno uplne.

                   Tolik z praxe.

                   0 0
                   • Prazak0  

                    Tak nějaký čas jsem na směny pracoval, potom jsem zažil i třeba to, že směny měli operátoři u počítače. Všude to bylo o tom, že se musí pokrýt celá provozní doba. Máš pravdu, že někde zčásti na tom nezáleží, kdy kdo přijde. Pokud by měl částečný úvazek a dělal třeba servis, tak je mnohdy – ne ale vždy – jedno, kdy to udělá. Pokud jde o prodavače, což asi shání víc, tam jde o to zaplnit místa, kdy chybí lidi. Myslím, že na prodejně nepotřebují mít v jednu dobu nadstav a potom za pár hodin aby někdo chyběl. Může být potřeba víc personálu v době, kdy je více lidí.

                    U řidičů tramvají a autobusů jsou směny, kdy ráno jezdí špičku, pak má nějaké volno a odpoledne zas vyráží v době špičky. Nejde jezdit tehdy, kdy se mu to hodí. Jde jezdit, kdy je potřeba a volno má, jak mu vybyde. Ráno se nevyspí, přijde domů až večer, celý den v tahu, to je směnný život v praxi.

                    U nových lidí jde víc o to, co bude dělat. Jestli na place prodavače, nebo třeba rozbalovat kola z krabic a dávat dohromady. Já bych tipl, že kdo nic neumí, tak bude spíš pro kontakt s lidma.

                    0 0
                    • novas752  

                     Ta poslední věta je dobrá. :)

                     0 0
                    • novas752  

                     Ta poslední věta je dobrá. :)

                     0 0
                    • Barak  

                     Tady se ale nepíše nic opozici řidiče autobusu nebo dělníka na směnu k pasu. Zbytečné to kosatis.

                     Je to pozici do Decathlonu. A ne všichni zaměstnanci jsou na place. Někdo musí prijimat zboží, rozbalovat, vozit na kraj, dávat do regálu, likvidovat obalovy materiál, řešit reklamace, papírovani atd.

                     0 0
                     • Prazak0  

                      Vidíš, já bych myslel, že na prodejně musíš být tehdy, kdy je potřeba, tj. není tam nikdo jiný. Když sháníš brigádníka, tak to nejsou pozice specialistů, kde je jedno, že tam přijdeš jen některé dny v týdnu a zákazník počká. Reklamaci se zákazníkem řešíš hned, nebo její přijetí. Potom co dál s tím, to má nějaký proces. Jistě, část věcí nemusí být hned, ale on je nepraktické mít lidi, co si přijdou jak chtějí. Jako šéf budeš chtít lidi kontrolovat, mluvit s nima atd.

                      Jasně v oficiální inzerci píšou, že chtějí člověka s časovou flexibilitou.

                      0 0
                  • AussigBiker  

                   Čoveče já dělal po revoluci občas brigádu v jakýmsi Severotisku, dávali jsme letáky do časáků a bylo jim úplně buřt jestli si tam přišel ve dvě ráno na půl hodiny nebo v le tři odpoledne…

                   Tak nějak to bude v Dekáči, jasný, že někdo bude muset dycky bejt na prodejně, to tu snad všichni chápou a asi to nikdo nemusí vysvětlovat. Koneckonců jestli tě to tak zajímá, tak napiš borcovi na email jak to teda vlastně je, aby se ta záhada konečně vysvětlila. Začínám z toho bejt nervózní, jdu si otevřít Plzeň na uklidnění :-D

                   0 0
                   • Smazaný účet  

                    To je rozumný :-D

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                     Borec to tu určitě čte a baví pražákovejma komentářema celý Decathlon. Takhle teoreticky rozebraný směny podle socialistický zkušenosti ještě neviděl :D

                     0 0
                   • Prazak0  

                    Tak tady nejde o udělání práce, v obchodě jde jednak o obsluhu zákazníků. Nemyslím, že by někdo nový jim dělal servis kol a podobné práce, kde není opravdu většinou nutné, aby to dělal přesně v určitý čas dne. Ale může tu být požadavek do druhého dne ap., takže zcela volné to být taky nemůže.

                    0 0
                • jIrI___  

                 Jsi úplně mimo, ten tebou popisovaný způsob funguje v továrnách a jiných podnicích, kde je 99% lidí na HPP. V obchodech s otevíračkou 9–21 h stojících na práci brigádníků to funguje úplně, ale úplně jinak. Jak už se ti tu ostatně snažilo hodně lidí neúspěšně vysvětlit.

                 0 0
            • jardalee  

             zbytecny se hadat,proste lidi jsou ruzni ja mel kamarada co bydlel u rodicu v obrovskym baraku a vsechno mel zdarma,takze cokoliv si vydelal prochlastal a prokouril :) takze pro neho by byla prace na 20h/tydne uplna bomba,jenze taky nic neumel no :D takze vetsinou jel ruzny brigady typu znicit rozbit odvest :)

             0 0
          • theedge  

           Tvl ty to resis jako by te tam nutili delat :-)

           0 0
           • Prazak0  

            Ne, já jenom říkám, jak ten inzerát si překládám, co to fakticky znamená. Prostě mi tohle oblbování a neomalenost těchto firem, co si nezaplatí ani inzerát sere, tak jsem si odvážil na to reagovat.

            0 0
            • oddie  

             Proč sere? Vždyť je to pro ty mladý krásná příležitost osahat si, že život je boj, peníze nerostou na stromech a realita všedních dnů vypadá trochu jinak než vzletný popis. A to všechno zcela bez rizika, neupisují se k tomu na x let, vystoupit se dá prakticky hned. Já jsem naopak rád, že takové příležitosti jsou, i když mám třeba z podobných inzerátů srandu.

             0 0
             • Potkan007  

              Jestli chce někdo poznat hodnotu peněz, tak doporučuju roznášení letáků. Dělal jsem to asi rok, zhruba před 5 lety, šel jsem do toho jen tak z hecu a nikdy víc. Kámoš to dělal loni půl roku, protože mi nevěřil zážitky. Každý týden mi přivezli v neděli odpoledne letáky, 6 až 12 druhů, k tomu průvodní dopis, jak mají být poskládané. Nejpozději do úterka 20:00 je museli mít lidi ve schránkách. Člověk si musel sednout a složit si je. Vzít jeden velký, do něj naskládat zbytek. Při tom bylo potřeba dodržet řadu instrukcí jako „X si přeje být venku, Y nesmí být vedle Z“ a podobně. Připravit si to bylo vždycky asi na 4 hodiny, pak jsem to další 3 hodiny roznášel a to jsem fakt kmital, o moc rychleji to nešlo. Platili od kila roznosu, vycházelo to kolem 1200 za měsíc, něco málo přes 40 korun za hodinu. Boty prošlapaný, takovou tu tašku na kolečkách pro důchodce jsem každý týden naplnil čtyřikrát až šestkrát a ještě věčná buzerace od důchodců, co byli schopni volat na firmu, že nedostávají letáky i když jich měli plnou schránku. Musel jsem fotit schránky problematických lidí a posílat je na firmu jako důkaz.

              0 0
              • Prazak0  

               Tak obchodní řetězce mají asi nejhorší chování k personálu. To jsem slýchal a potom i rok zažil. Mně se to moc netýkalo, jako IT pracovník jsem byl jiná kategorie, ale trochu jsem si všímal. Jinak zas jiní lidé by byli schopni buzerovat, že leták dostali – když ho nechtějí.

               0 0
               • DragON  

                Roznos letáků nemají na starosti obchodní řetězce ale externí agentura. Samozřejmě řetězce chtějí ve schránkách být, proto prošetřují podněty o nedoručení, ono sehnat někoho spolehlivýho na roznos je taky oříšek (divný za ty prachy :-D), kolikrát to roznosce roznese po okolních kontejnerech na papír…

                Podle mě se chování řetězců zlepšuje, po letech „u soukromníků“ jsem teď v jednom řetězci zakotvil, co jsme si nasmlouvali to dostávám, prachy včas, co k práci potřebuju to bez keců dostanu, nemusím se o každou blbost hádat a několikrát připomínat, minimální fluktuace (většina kolegů tam pracuje 5 – 12 let)…

                0 0
                • Prazak0  

                 Tak co dostávám letáky z Kauflandu, tam mají inzerci, že shánějí roznos. Myslím, že i ty lidi platí, ale jinde může být jinak. Roznos je problém, placeno snad i jako jednorázová brigáda, přitom by to měl dělat někdo stabilně. Za nabízené peníze, to k uživení není. Pro důchodce zas taky ne.

                 Tak řetězce asi zvýšily platy, tehdy tam v kanceláři na jedné prodejně měly dámy kolem 14 tisíc. Já měl plat srovnatelný s platy jinde – v IT. Druhá věc je, že řetězce nabídly lidem lepší podmínky než co do té doby nabízeli čeští soukromníci. Zákazníkům lepší ceny, pracovníkům lepší podmínky. Jinak samozřejmě své výtky mám, ať jde o dvojí kvalitu značkového zboží (vč. privátních značek) nebo i další věci.

                 Pokud jde o cyklo, tak myslím, že zaměstnanci u Štěrby budou jinak placeni než v Decathlonu. Ale zas mají jinou úroveň, mnohdy bývalí závodníci a jejich servis bych taky nesrovnával s tím v Dec. Ale i menší cykloprodejny mají kvalitnější personál, myslím třeba nějaké špičkové hobby závodníky, stále aktivní.

                 0 0
             • Prazak0  

              Tak nevadí mi, že tu nějaká práce, ne moc placená, taková napůl non stop (přestávky jen v noci, ale jinak víkendy se pracuje). Mně sere to oblbování lidí, kecy o výhodách směnného režimu ap. Volně odejít může ten, kdo má jiný zdroj peněz. Nemyslím, že by tam chodili pracovat lidi, kteří mají lepší možnosti. Jde-li tam na část. úvazek dělat student, tak pro něj je daleko lepší pracovat v oboru, touhle praxí si CV moc nevylepší.

              Já jinak před X lety pracovat v obchodním řetězci. Ne jako prodavač, ale v IT. S lidma tam zacházeli jako s dobytkem, i ty nižší pozice v kanceláři byla bída, nikomu bych to nepřál. Já byl zcela jiná kategorie, ale proti normálním firmám to bylo i tak horší. Takže jsem tam vydržel asi rok. A nejen já, i lidi po mně. Myslím IT pozice, s námi zacházeli zcela jinak. Trošku jsem něco vypozoroval, vím svoje. V podstatě se potvrdily jen fámy, co jsem před tím slyšel, pak jsem to viděl na vlastní oči.

              0 0
              • Smazaný účet  

               Seš celkem k smíchu, jak pořád nad něčím co se ti nepovedlo brečíš. Dobrej životní smolař

               0 0
          • Barak  

           Stačilo napsat, že nemáš sajn, jak to v takovým kšeft chodí.

           0 0
         • Smazaný účet  

          Mám trochu problém představit si mladý kolektiv naladěný na stejné vlně jako ty. ;-)

          0 0
          • jIrI___  

           To bylo ještě v časech, kdy jsem byl mladý. Teď už se řadím spíše mezi ty geronty :)

           0 0
   • Prazak0  

    Tak nevím, kdo má v tom Dekáči pracovat? Dnes je běžné, že každý do 30 let studuje, i když třeba ani vš nedokončí, tak tam řadu let profláká. Talkže ve 30 začne pracovat a jako po 35 má jít na pracák nebo k popelářům? Věk do 35, jak dříve bývaly otevřeně inzeráty, to je tvrdá diskriminace. Trošku to chápu i vrcholových sportovců, i když takový Chris Horner dokázal vyhrát Vueltu ve svých 42 letech. Předtím měl sice výsledky, ale v největších etapových závodech v Top 10 nebýval. Tady se bavíme, že bude dělat prodavače. Významní prodejci a majitelé cykloservisů nebo jejich mechanici, to naopak bývají lidi, co mají závodnickou minulost za sebou. Takový Štěrba, Bareš i řada dalších, ti závodili do těch 35 (jak kdo) a teprve později začali podnikat. Pokud někdo léta závodil, potom třeba dělal mechanika u reprezentace a poté si založil malou firmu, tak o jeho odborných radách nebo servisu kola mám lepší mínění než o třicetiletých expertech ze Decathlonu, co shánějí někde na ulici na přiblblé inzeráty.

    Znovu opakuji, taková inzerce, za kterou neplatí, sem nepatří. Pokud to třeba tady někdo sponzoruje, pak mi jejich inzerce – na zdejších www stránkách naprosto nevadí. Naopak, můžu u nich i něco koupit. Ať si Decathlon zaplatí inzerci, pak tu může inzerovat legálně. A ne za sebe nastrčit nějakého troubu.

    0 0
    • JakeF  

     Je to shop, kterej si zakládá na tom, že prodávaj levný věci… A ty bys tam chtěl jako prodavače vysloužilý jezdce pro-tour? :))

     S inzercí souhlas.

     0 0
     • Prazak0  

      Tak dosti věcí tam levných vůbec není, i když půjde o levný spotřební materiál jako kazety, řetězy nebo pneu. Levná jsou kola, kde na své rámy dávají na tu cenu slušné vybavení. To je v zásadě v pořádku, ale nevidím důvod, proč by jim nemohl prodávat zboží nebo dělat servis někdo, komu je přes těch 40. Mám velmi pozitivní zkušenost s někým, kdo asi žádný velký závodník nebyl, dělá servis i lyžím, ale i servis kola dělá na velmi slušné úrovni. Ceny má velmi slušné i ve srovnání s tím, co je mimo Prahu. Vybavení má skromnější, asi necentruje na jednu desetinu mm, ale odvádí práci daleko lepší než docela velké cykloservisy, kde bývá mladý personál.

      0 0
   • jIrI___  

    Napadlo mě něco podobného..

    0 0
   • Smazaný účet  

    Mozna ze pak i ti mladi, flexibilni a energeticti floutci kolem dvaceti pochopi, ze flexibilni pac. doba je co urci sef a ‚starsi‘ kolegove a ze zajimavy kolektiv znamena, ze Mana ma velky kozy a nosi vystrihy…

    0 0
   • embi  

    Mozna musej makat ve Sportisimu, tak maj takovou horkou nenavist:)

    0 0
   • Jirra  

    Tak ja už jsem kmet 40+, ale znám hodně lidi 20+ a mladších a všem by takový inzerát přišel k smíchu a to dělají různé brigády.

    Opravdu znáš někoho, koho takto sepsáná nabídka zaujme víc, než normální inzerát, bez těch „keců“?

    O Decathlonu si nic špatného nemyslím, jen bych předpokládal, že tak Velká firma bude mít na personalistiku někoho zkušenějšího, kdo jim nebude dělat spíš ostudu.

    0 0
    • Smazaný účet  

     Mě ten inzerát přijde jako současný HR standard, nic co by vybočovalo. Dekáč je prostě už firma, kde se řeší nějaký globální standard komunikace. V rámci korporátu je to OK a co si myslí cílovka je nepodstatný :). Beztak ten, kdo tam na brigádu bude chtít, tak se ozve. Takže ve finále win-win.

     0 0
   • myscho  

    No takto pardon, mám čerstvých 30! :D

    0 0
  • Smazaný účet  

   Kecy v kleci a o penezich nepisou…:D

   0 0
  • Barak  

   Rád bych si přečetl naborovy inzerát vaší firmy, vy, co to tak kritizujete. To jistě bude nebe a dudy, žádný HR žvásty…;-)

   0 0
   • theedge  

    Tak je potreba si uvedomit ze kazdy internetovy hrdina a hater ma vzdycky prumerny plat minimalne 100k a to jeste idealne za 4h prace ( nejip tydne :-D ). Stejny hejty tu jsou pokazde kdyz si tu nekdo dovoli dat inzerat ze shani nekoho ke kolum.

    To ze je tu milion OT jim nevadi, ale sem se vzdycky vsichni rychle nahrnou prohlasit ze pod 100k nevstanou z postele :-)

    0 0
  • DragON  

   Budeš dostávat nuzný prachy pod příslibem 13. a 14. platu, kterej však dostaneš v zaměstnaneckých akciích s výnosem pár šušňů za rok, za to si ale budeš moct udělat na každoroční oslavě vítězství selfie s koučem z firemního bulletinu.

   Ty vole na to už jsem fakt starej. :-D

   0 0
   • Prazak0  

    Tohle je vůbec skvělá věc, ty 13 a 14. platy. Lidi, co utečou dřív v průběhu roku, tak nedostanou nic. A možná nedají ani těm, kteří končí k 31.12., když jako odcházejí.

    Jen se divím, kolik lidí se na mě tady vrhlo. Dovolil jsem si nesouhlasit s těmi kecy z inzerce a stylem, jak to tady někdo inzeruje. To jsem si dovolil hodně, nic o tom nevím, atd. je to skvělé místo. Jak by to někdo inzeroval pod jedním profilem a pak pod druhým mi nadával. Vůbec je divné, že někdo na první inzerci si založí profil. Jinak tu nediskutuje. Nebo diskutuje, ale pod jiným profilem, který radši k inzerci nevyužil.

    0 0
    • Barak  

     Co je divného na tom,že si za tímto účelem založí profil a už tu nediskutuje? Prostě sem vylepil inzerát, učel splnen, kdo chce, tak se ozve a na rozbory od Pražáka neni zvědavý. Žádná věda.

     To, ze by si mohli zaplatit inzerát je věc druhá…

     0 0
     • Prazak0  

      Jistě. Stejně tak si tu pravidelně zakládá profil kdosi s odkazem na nějaký erotický server, cpe všude své příspěvky, které admin nestačí mazat, stejně jako pravidelně maže profily. Dotyčného zajímá, že tu dá reklamu, názor nějakého Pražáka nezajímá, nezajímá ani to, že tady je diskuzní fórum o kolech a ne server s neplacenou inzercí pro firmy. Úchyl sem sere svoje odkazy, tak proč by podobně někdo nenacpal inzerci Decathlonu?

      0 0
      • Barak  

       Ten profil na erotické servery s největší pravděpodobností zakládá najaky robot.

       Jinak je to tak, jak píšeš. Účel světí prostředky.

       0 0
       • Prazak0  

        Nevím, přijde mi, že ten typ inzerce dávají jen tady. Spíš nějaký úchyl. Robot by byl výkonnější.

        0 0
        • jIrI___  

         Je to nějaký jejich unifikovaný formát inzerce zvěřejňovaný všude možně.

         https://cz.indeed.com/Decathlon-jobs?…

         0 0
         • Prazak0  

          Když to mají jinde, na inzertním webu nebo svých stránkách, tak mi to zásadně nevadí. Nakonec u té flexibility, vůči nabídce flexibilní tvorby směn mají požadavek na časovou flexibilitu, krom toho jasně píšou o víkendech, kdy se nakupuje nejvíc. Navíc uvádí i peníze, dosti mizerné, ale mají je tam.

          Ono to jde (sem, píše-li někdo pod svým jménem) napsat i trochu lidsky. Třeba sháníme, hlavně na víkendy, kdy se nejvíc nakupuje, ap. Opakovat svým jménem reklamštinu firmy mi přijde ubohé.

          Ne každý umí v inzerátech číst, zvl. u těch směn to člověku dojde, až když v tom skutečně je. Jak jsem psal jinde, skvělé místo pro vysokoškoláka (studenta) to není, ale někomu na nějakou dobu to může vyhovovat. Jinak míchají tam dvě věci, brigádu a potom roční odměny, teambuilding atd. Když někdo pracuje krátkodoběji, tak ty roční odměny nejspíš neuvidí, leda by tam zůstal pár let. Za ty peníze, ani se nedivím, že stále shání. Pro někoho to může být dobrá škola. Já byl o prázdninách v 16 letech na brigádě, naslibovali dost, pak realita byla jiná. Práce u pásu, nebyli lidi, takže stíhal za dva, pak za 3 týdny této práce jsem bral 1100Kčs čistého (studující měli tehdy ovšem menší daně). Zabité 3 nebo 4 týdny, ale první zkušenost, jak člověka vezmou na hůl. Vstávat o půl páté, končilo se myslím v 14 h, už nevím, jestli se začínalo v 5:30 nebo 6:00. Mladých tam moc nebylo, zato tam bylo pár lidí se zkušeností z vězení.

          0 0
          • JakeF  

           Ty ses nám prostě jen chtěl vybrečet, viď…

           0 0
           • Prazak0  

            Docela mě serou lidi, co nediskutují k problému, ale napadají druhé. Já říkám těm lidem hovada. Já tu zpochybňoval způsob inzerce i obsah inzerátu, tady nějací kreténi mě za to napadají. Takže vyliž si prdel.

            0 0
            • JakeF  

             Vetsinu doby si tu akorat stezujes, jak jsi to mel pred 35 lety hrozny… Relevance k tomuhle problemu nulova. Ale dobre ze vim, jak se pak oznacujes…

             0 0
          • Barak  

           Tvoje problémy a čas bych chtěl mit.

           0 0
           • MartyM  

            já to nechápu jak někdo koho ta práce nezajímá zajebe celou neděli psaní sáhodlouhých rozborů o ničem… cajzli nemaj co na práci asi…

            0 0
            • Barak  

             To víš, Pražáci, no…:)

             0 0
            • Prazak0  

             Já zas nechápu, když se to tebe netýká, že se do toho sereš a staráš, co já. Já si můžu psát co chci. Jen ******* nebo debil, slovy pana prezidenta, se bude starat o druhý lidi. Jestli říkám, že sem něco nepatří jako že ne, tak to je mý právo to vyslovit. Jestli nějací čuráci mně budou kvůli tomu napadat, tak jim říkám, starejte se o sebe.

             0 0
          • Potkan007  

           Mně ta mzda nepřipadá odlišná od standardu. Podle popisu je to pozice prodavačky bez požadavku na zkušenosti, spodní hranice 13 200 za půl úvazku, takže 26+ za celý. V Praze z toho přežít žádná sláva, ale znám prodavače a skladníky v Praze. Rozhodně nemají výrazně víc, naopak třeba Makro platí výrazně míň a zaměstnance i tak mají. Že je smutné, když takový člověk pracuje od rána do večera, víkendy i svátky a nedosáhne na bydlení, je druhá věc.

           0 0
    • Smazaný účet  
     Obsah tohoto příspěvku je blokován.
     0 0
   • ronda  

    Hezky si z takového mladého dynamického kolektivu dělali srandu v Comebacku – „Komu zvoní hrany“ :-)

    0 0
  • Jamin  

   V Pondělí se pochlubí šéfovi, že jeho inzerát má už 100 reakcí a prémie budou.

   0 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
   0 0
  • Carousel  

   Kristova noho!!!

   Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají ;-)

   0 0
  • Mr.Pavka  

   Peníze se nepíšou, takže almužna.

   Jako vedoucí neumětělové který ví o kolařině ho.no, ale maj prostě pravdu protože pi.o vedoucí.

   Na.rat.

   0 0
  • Smazaný účet  
   0 0
  • d69  

   Jste zlí. PÍČEK to myslel fakt upřímně :)

   0 0
   • myscho  

    Kolega píček ať se dostaví k pokladne!

    0 0
    • AussigBiker  

     Kolega by se měl víc kolektivně projevit, nevidim tam žádný oslavy vítězství a team buildingy, píšu si :-D

     0 0
   • Prazak0  

    Zajímavý odkaz, gymnázium má hotové, vš zatím ne, ač studuje už 6 let. Nebo už je inženýr a má skvělou práci, co ho baví v Dekáči?

    0 0
    • Japhy  

     Tak to už mu zbývají jen dvě VŠ a může se ucházet o rachotu v automotive. :-D

     0 0
    • JakeF  

     Hele, netrápí tě něco? Rodina? Práce? Manželka? Vyjadřuješ se dost frustrovaně…

     0 0
     • Prazak0  

      Jistě, sere mě práce, moc neplatí, sice lépe než Dekáč. Pak mě serou i blbci, co strkají nos do věcí, do kterých jim nic není. Až budu mít problémy, tak se tu svěřím, založím tu téma. Já tu píšu v reakci na inzerát, co se mi nelíbil, co já píšu, do toho ti je v podstatě hovno. Starej se o sebe, jestli s tebou stará nechce spát, já ti neporadím

      0 0
      • Smazaný účet  

       Copak? Špatnej den? :-)

       0 0
       • JachymP  

        No špatnej den má dneska spíš Píček. Zdá se, že z odměny za sehnání nového zaměstnance nebude nic a jeho vlákno nepřekoná ani Moniku ;(

        0 0
        • Prazak0  

         Před lety ve firmě zaujalo jednu kolegyni, že nějaký pán od klientské firmy se jmenoval Píč. Předtím jsem se setkal jen se jmény Píš a Píša. Myslím, že jazykovědec Oliva o tom psal, že Píč je ten, kdo (hodně) pije, tak to jméno vzniklo. A Píček je ten, kdo pije málo. To dovozuji zas já.

         0 0
        • Smazaný účet  

         Jo Monika, ta měla jinej potencial :-D

         0 0
      • JakeF  

       V pořádku… Když ti to pomůže, že si vyleješ vztek na BF, tak se to dá pochopit.

       0 0
    • Smazaný účet  

     Možná si užívá života víc v Dekáči, na kolečko s hnojem má času dost ;-)

     0 0
     • Prazak0  

      Jistě, je to hnojárna, ale dnes lidí tam myslím ani zemědělství nestuduje. Produkují i IT odborníky, ekonomy a kdo ví co. Jaká je kvalita nevím. Samotné zemědělství, tak špatná škola to nebyla. Co se týče ekonomů nebo IT expertů, tak tady to může být kvalita jak vše. Potíž dnes je, že na vš chodí většina populace, většina z nich školu i dokončí. Nadpoloviční podíl vysokoškoláku mi přijde moc vysoký. Z mé doby byla maturita víc výběrovou záležitostí. Pokud jde třeba o gymnázia za první republiky, tak se obávám, že nemálo dnešních vš absolventů by tam propadalo.

      0 0
      • JakeF  

       https://www.tyden.cz/…_332107.html

       Podíl vysokoškoláků v této věkové kategorii (30–34) je v Česku podle statistiků 28,3 procenta. Evropský průměr je 37,9 procenta.

       0 0
      • AussigBiker  

       Doháníme EU. U nás na OJEPu udělali prej nějakýmu synovi obor outdoorový oblíkání :-D. Netuším jestli je to pravda, mám to z agentury JPP. Taktéž, že přírodopisnejch oborů tu máme přespříliš a učitelé se studentů ptají co by je tak asi zajímalo, páč nevěděj co maj vlastně učit :-)

       0 0
       • JakeF  

        Víš co je zajímavý? Že regiony s vyšším počtem VŠ vzdělaných jsou bohatší… A že celkově jsou lidi produktivnější než v tý době „těžkejch gymplů“.

        0 0
        • andydas  

         jestli se spíš ty VŠ vzdělaný necpou do bohatejch regionů.

         třeba by ty bohatý regiony byly bez nich (vychcánků a lehkoživců) ještě bohatší........

         0 0
         • JakeF  

          Jojo… A až se budeš topit, stačí se chytnout za vlasy a vytáhneš se nad vodu.

          0 0
         • Prazak0  

          Dnes je to dosti o tom, že vš se koupí. Bohatší rodina vydržuje na vš potomka, i když je blbej, tak nějaká vš se najde, kterou udělá. Dnes je procento lidí s maturitou vyšší než za mé doby těch, co končili zš v devátém ročníku, tj. nepropadli ap.

          0 0
          • Smazaný účet  
           0 0
           • Prazak0  

            Tak za bolševika byla vš výběrová záležitost. Jednak měli výhodu synkové z komunistických rodin (10% populace v ksč, jelikož důchodci byli členy méně, tak se to v reálu blížilo k pětině ekonomicky aktivních, taky do ksč se zpravidla chodilo trošku později (krom výjimek), mladí se angažovali jako svazáci. Potom dost osobní protekce, na druhou stranu ale opačně, někdo studovat nesměl. Většina lidí měla omezený výběr, nemohl třeba medicínu nebo FF UK, mohl ale ČVUT nebo matfyz ap.

            Někteří z bolševických rodin ale o vš nestáli, když tatík byl třeba okresní tajemník ksč, sám dělnický kádr, synové o školy nestáli, on sám tím taky opovrhoval. U těch normálních ale tu výběrovost byla, kažená nemalou skupinou těch, co na školu se dostali snadno, nebo školu dostali zdarma (např. ředitelé či náměstci si posílali sekretářku s indexem na VŠE).

            Po Sametu přišla demokracie, ale privatizaci řídil Klaus, takže nejlépe si ekonomicky pomohli bývalí estébáci, komunističtí aparátčíci, veksláci i živly typu Ivo Rittiga, Ivana Jonáka. to je realita, Karel Vaš zemřel z podstatně větším důchodem než bývalí političtí vězni. Takoví Klaus a Zeman mají k Rusku a Kremlu mnohem vřelejší vztah, než většina tehdejších řadových členů KSČ. Z různých důvodů zavedli inflaci vš titulů, nemluvím ani o maturitách. Nevadí mi vyšší počet absolventů, vadí mi nízká kvalita. Co dřív zaručila politická angažovanost, tj. kolaborace s proruským režimem, tak dnes nahrazují peníze, nebo vysoké politické funkce.

            Většina odpadu ale není plzeňská práva, ale školy jako UJAK, takových je více. Kvalita šla ovšem dolů i na technických oborech, jako např. ČVUT, což je dané tím, že se tam moc lidí nehlásí, většinou volí snažší cestu. Ekonomické, humanitní nové obory, manažerské studia, genderová studia, odpadu je plno.

            0 0
          • andydas  

           sice je to vtip, ale mám z firmy osobní zkušenost s pár absolventy VŠ.

           takže mi to zase tak vtipný nepřijde.....­.............

           „Když si uvědomím, jaký já jsem inženýr, tak se normálně bojím jít k doktorovi.“

           0 0
        • AussigBiker  

         To je snad jasny. A? Uplne nevim co myslim tema tezkejma gymplama, ja mluvim o VS.

         Jinak tuhle veskrze seriozni debatu koncim, neb je to ztrata casu.

         0 0
        • Prazak0  

         Za doby první republiky, kdy bral vš profesor na UK 6 tisíc měsíčně (poštmistr nějakých 1400, dělník tak 800), tak platy u nás byly vyšší než v Německu. Byli jsme na špici mezi průmyslovými zeměmi a to vč. výdělků. Dnes mají Němci čtyřnásobné platy. Na Ukrajině třeba mají 90% vš absolventů, což je rozumné, práci tam nemají, pak se lépe chytí jinde, ne každý bude dělat přidavače, někdo se chytí třeba jako zubař. Pamatuji dobu, kdy ve výrobě provoz o 100 nebo 200 lidech vedl člověk se sš. Nebo hlavního účtního dělal taktéž maturant (prvorepublikový, r. 1926). Dnes zas mají na recepci vzdělané bakalářky a inženýrky či magistry.

         V Praze je více vš, to je historicky, i za bolševika Praha byla platově výše. Po pádu režimu se to ještě prohloubila ta hranice. Nárůst počtu vš absolventů s tím nesouvisí. To místo v Dekáči, tak on studuje hnojárnu 6 let, možná už inženýr, tedy za mých let to bývalo za 5 let a dělá prodavače za nabízený podprůměrný plat. Já bych klidně byl radši prvorepublikový maturant, co dělá ředitele cukrovaru nebo pobočky banky.

         0 0
         • JakeF  

          S tvym vyjadrovanim tady se vsadim, ze tvuj problem neni absence skol.

          0 0
          • Prazak0  

           Já ve skutečnosti vš vzdělání uznávám, ale kvalitní. Vadí mi inflace a pokles kvality. I dřív byli polointeligenti s vš, dnes jich je ovšem daleko více. Množství skutečně vzdělaných lidí se zas tak nezvýšilo. Zlepšila se dostupnost studia, to jistě ano.

           0 0
           • JakeF  

            Jak si vysvětluješ fakt, že je dneska společnost bohatší a že země s více VŠ vzdělanými lidmi jsou bohatší než ty s méně?

            Tyhle nářky „moudrý“ generace jsou fakt kouzelný, když jediný co dokázali je to, že dostali zpátky k moci komouše a StBáky, protože těch 50 % z mojí výplaty je jim asi málo…

            0 0
            • Prazak0  

             Tak třeba na Ukrajině je obrovské procento vš absolventů, znám jen z médií, ale není důvod nevěřit, má to být přes 90%. Země je nesmírně chudá. Ale ani Rusko nebo Sovětský svaz dříve, to nejsou/nebyly země, kde je nízké procento vš. Úroveň ruských vš není určitě horší než amerických.

             Já bolševiky nikdy nevolil, ani Babiše estébáka. A volili ho spíše důchodci, ne lidé, kterým bylo kolem 55 (u posledních voleb do Sněmovny).

             0 0
             • JakeF  

              Máš nějakej zdroj těch 90 %? Moc se mi tomu nechce věřit… Nenašel jsem Ukrajinu v žádný statistice nejvzdělanějších zemí a podle metodiky (jestli bereš jenom univerzity nebo jakoukoliv školu nad SŠ) se ty nejvzdělanější pohybujou 40 – 55 %. A žádná z nich není z bývalýho sovětskýho svazu…

              0 0
              • Prazak0  

               Nepamatuji se už, kde jsem to četl. Teď po týdnu v práci si to teprv nevybavím. Ale jak jsem psal, bylo to v kontextu, že ti lidé by tam jinak stejně nenašli práci, tak hromadně studují. Ano, je pravda, že někdo tam mohl započítávát i naše voš. V USA je taky dosti vysokoškoláků, řada různých „kolejí“ (college) bude spíše asi na úrovni voš. Ta úroveň voš je asi taky různá, patří sem vlastně i konzervatoře (5. a 6. ročník) a zdravotní voš, které se úrovní nemusí tolik lišit od oborů na univerzitě (sestry, záchranáři, laboranti).

               Ale jinak, v Rusku byla i za bolševiků docela solidní vzdělanost, vlastně i za cara tam byly kvalitní školy, kvalitní školy tam jsou i nyní, samozřejmě i školy méně kvalitní, možná podobně jako USA. Procento vzdělaných lidí tam nebude nízké proti nám, životní úroveň je ale zcela jinde. Přitom je to země s obrovským přírodním bohatstvím. Myslím, že budou vzdělanější než mnohé arabské země vyvážející ropu. To jen k argumentu, že bohatství země lze spojovat se vzdělaností. Nebo spíš počty vš absolventů. Vzdělanost jistě vede k lepší prosperitě, ale ne inflace vš diplomů.

               0 0
         • Smazaný účet  

          Za tvých let taky nebyl problém přerušit VŠ a studovat cca. osm let ;-)

          0 0
          • oddie  

           Až 10 se mohlo. A nejen přerušit, i jen „rozvolnit“. Něco bych o tom se svými 8,5 věděl :D

           0 0
           • Smazaný účet  

            Nechtěl jsem psát extrém, aby to na něj nebylo moc náročný :-D

            0 0
            • oddie  

             Já to za těch 8,5 aspoň dodělal, ale kamarád to za 10 let dotáhl akorát do třeťáku. Nicméně udělal znovu přijímačky a ty už udělaný zkoušky mu uznali, nechápal jsem… Nakonec to taky dorazil, za dalších asi 5 let.

             Jinak moje teorie, proč je vejška na 5 let – pak už to má člověk moc na háku a příliš roste pravděpodobnost, že už to nedotáhne ani setrvačností :)

             0 0
             • Smazaný účet  

              Taky jsem měl kamaráda, kterej to takhle sfouknul na dvakrát :-D

              0 0
              • oddie  

               Já bych se na to asi vyprd. Na druhou stranu my měli tehdy motivaci na té škole zůstat, protože jinak hrozila vojna. To byla tehdy dost velká motivace :)

               0 0
             • Potkan007  

              Já mám vysokou nedokončenou. Obor jsem trefil, šel jsem na jednu školu a nesedl mi styl, tak jsem po semestru ukončil studium, udělal přijímačky jinam, tam jsem odstudoval vlastně komplet bakaláře bez jednoho předmětu a bez státnic. I bakalářku jsem napsal.

              Na začátku třetího ročníku jsem si našel fajn práci v oboru, kde se v rámci vývoje dostanu k věcem, které jinde řeší jen senioři a dává mi to strašně moc. Jenže to bralo víc a víc času a škola pro mě začala být v poměru strávený čas vs. získané zkušenosti nezajímavá, šla postupně stranou. Nějak jsem to doklepal až k bakalářce, sepsal jsem ji. Zbývalo odevzdat jednu aplikaci abych mohl ke státnicím a přednášející mi na rovinu řekl, že dokud tam bude on, já neprojdu. Netuším, co proti mně měl, ale tím moje studium skončilo, neměl jsem energii ani náladu to hnát výš a hádat se.

              Teď jsem v situaci, že bych aspoň toho bakaláře ocenil, ale vlastně ho nepotřebuju a mám to na háku. :D Větší hodnotu mají zkušenosti, které mi dala za 3 roky práce, než co mi dala za 3 roky škola. Jedině kdyby mi uznali všechno, co jsem měl hotové a byl bych ve stejné situaci s jiným člověkem, dal bych to. Od začátku do toho nejdu. Nasbíraných 178 kreditů, z posledního chybějícího předmětu zápočet, jen dodělat aplikaci (z 80 % hotová, zdrojáky mám), odevzdat, dostat naprosto jakoukoli známku a udělat státnice.

              0 0
              • JachymP  

               Proč by ti to neuznali? Uznali by ti to. Jdi do toho teď. Až ti bude 50, tak už bude pozdě. Máš samozřejmě pravdu, že je to jen papír. Ale lepší ho mít než nemít.

               0 0
              • oddie  

               Zkus to, jestli ti to uznaj. Když ti chybí takhle malinko…

               0 0
              • Prazak0  

               To je dosti škoda. Ona škola, hotová, to je i dobrý pocit. I když člověku to ve většině případů profesně zas tak nepomůže, tedy co se kariéry týče. Takový Hamáček má nehotovou vš, určitě není blbec, ale dal přednost politice. Jiní mají hotovou vš a uplatnění nic moc. Hotová vš je bezpodmínečně nutná např. ve zdravotnictví, právech, těch oborů je víc, ale je to menšina. Nebo státní správa to vyžaduje, dle toho zařadí, ale ta platí mizerně. 178 kreditů, to chyběly jen dva? Trochu škoda. Zas poznal jsem plno lidí, s nehotovou vš nebo jen sš (bez nedokončeného studia na vš), kteří byli chytřejší a odborně znalejší než absolventi vš. Ale i tak ta vš cenu má. Osobně mi vadí ti, co mají diplom, ale kvalita vědomostí ani nadání, obojí je nevalné. Takových je dnes plno.

               0 0
               • JachymP  

                Hele my tady s Píčkem řešíme kandidáti do dekáče. Takže co, nabízíš Hamáčka nebo jak to mám chápat?

                0 0
                • Prazak0  

                 Ne, já jen reagoval, že je škoda, že tu školu nedodělal, když mu chyběly jen dva kredity. Hamáček byl příklad, kde se uplatnil i bez té školy.

                 0 0
             • Prazak0  

              Kdosi, vzdálený příbuzný, ten studoval asi do 45 let. Několik vš, než pak jednu dokončil při zaměstnání. Studijní typ zcela nebyl, ale vytrvalý, to ano. Dokončoval při práci (plný úvazek, navíc dojíždět z vesnice do Prahy, jedna cesta hodina a půl min.). Tady cením tu vytrvalost. Dnes ovšem je spíš plno flákačů, co je živí dlouho rodiče, pak to nějak doklepou za 10 let „studia“.

              Přiznám se, že ač u toho známého cením vytrvalost, tak pokud by vystudoval medicínu, bál bych se k němu jít jako k doktorovi. Přeci jen radši někoho, kdo je bystřejší.

              0 0
          • AussigBiker  

           To je fakt :-)

           0 0
          • Prazak0  

           Tak tehdy to nebylo zvykem, byly to spíše výjimky. Dnes je to spíše pravidlem.

           0 0
           • Smazaný účet  

            Ale no tak ;-) Jihočeská univerzita 86–88 bez proplémů 30% lidí v ročniku :-) Bože, tihle staromilci -D

            Raději ti ani nebudu psát jak se studovala střední škola a dělala maturita pokud jsi byl vrcholový sportovec ;-) Nerad bych ti ničil zavlhlé vzpomínky :-D

            0 0
            • Prazak0  

             Tak za bolševiků tu byl jasný úpadek škol a zanesení korupce, např. to, že směli studovat (některé obory) jen ti vyvolení. VŠ studium se ale týkalo menší části populace. Po pádu režimu jsem čekal zkvalitnění, přišel spíše opak. Cením si širších možností studia, to ano. Asi je potíž, že nové poměry tu formovali lidé jako Klaus a Zeman, nejlepší přátelé Kremlu. Takže od toho Husáka se zas tak nelišili.

             0 0
   • Smazaný účet  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    0 0
  • novas752  

   Kluk nebo holka se zájmem o cyklistiku jistě nad nabídkou z Dekáče zaplesá.

   0 0
  • -b-n-x-  

   Za kolik se tam vlastně dá pracovat?

   Pokud by to nebylo pod 80, tak bych o tom i přemýšlel. No a pokud to teda není na druhé straně Vltavy.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.