MTB Tretry - Shimano SHM 300 Carbon, Bontrager RL Carbon, Specialized Comp

36 nepřečtených
  • Martinus

    Zdravím.

    Idem kupovať svoje prvé tretry a potreboval by som poradiť, ktoré tretry sú konštrukčne a materiálovo kvalitnejšie. Aby vydržali, boli čo najefektívnejšie a pochopiteľne aj, ktoré vložky v nich použité sú pohodlnejšie. Asi som náročný, kto by nebol. Rád by som počul názory ľudí, ktorí niektoré z týchto tretier jazdili, jazdia. Vopred vďaka.

    Cena: Shimano 95,– euro

    Bontrager 89,– euro

    Specialized 99,– euro

    PS: je lepšie mať voľnejší priestor pred prstami, alebo skôr tak akurát na dåžku, skoro nadoraz.

    0 0
    • prodi  

      nechápu ten tvůj dotaz…si je vyzkoušej, ne? každej výrobce dělá třeba různě široké boty, tak si vem ty, co ti sednou nejvíce. Mě vždy seděli Shimana.

      0 0
    • mirav  

      Fakt zkoušej. Mám tyto Bontragery v červené barvě cca rok. Jsou lehké, vzdušné, mají vynikající vložku Esoles (samotná stojí 1400 Kč)a dobře se v nich i chodí. Před týdnem jsem si přikoupil zřejmě novější model (má jinak řešenou přezku).

      Kolega je zas spokojený uživatel těch Specialized.

      Takže, když koupíš kterékoli z těchto, určitě neprohloupíš.

      Mám vyšší nárt a chodidlo 44, 45 mi padne jak ulitá.

      0 0
    • Hnoj  

      Tyhle SHIMANA se už několik let nevyrábí, takže je dost těžko seženeš. Ale z tohodle výběru 100% shimano.

      0 0
      • Martinus  

        proč podľa teba Shimano? vraj to je asi cca 2 ročný model. vraj

        0 0
        • Hnoj  

          Je to model starý víc než 3 roky, ale to je fuk…Zkoušel jsem několik výrobců treter a SH se mi zdá nejlepší. Boty se mi zdají vůbec nejlépe zpracované, nejlépe sedí na noze, hlavně když se nechají natvarovat.

          0 0
          • Martinus  

            aj tieto sa dajú tepelne upraviť? vytvarovať? pravdepodobne asi nemajú možnosť vytvarovania Custom-Fit. Vložka v nich v strednej časti sa mi zdala nízka. Dá sa vymeniť? prípadne použiť vložka od iného výrobcu?

            0 0
    • JakeF  

      Mám ty Bontragery, jsou vcelku slušný a maj dobrý vložky, bohužel dost nešťastnou přezku, ulomit jí opravdu není problém, chce to mít rychlýho dodavatele nebo alespoň 2 do zásoby, pokud člověk z kola občas rychle nebo nekontrolovaně vystupuje :). A za tu cenu je to hodně pěkná nabídka, ale každopádně bych je vyzkoušel, i sebelepší tretry zadarmo budou na houby, když nebudou sedět.

      0 0
    •  

      já myslel že to je odkaz soráč jako bych nehlasoval

      0 0
    • Řepík  

      Pokud bych měl vybrat zrovna z těhle tří, tak beru Specialized a to proto, že ty Shimana už asi neseženeš a Bontragery jsou divný…no, spíše hnusný. Ale jinak jsem zrovna teď v úterý koupil jiný Shimana…

      0 0
    • Martinus  

      nespomenul som, dnes som skúšal tretry Shimano aj Bontrager. Nakoľko som mal prvýkrát tretry na nohe, bolo mi to divne. Shimano boli akurát, len len. Ale keby to je trochu moc uzke asi sa to roztiahne. A tie Bontrager boli dlhšie, ale tá vložka v strede ma tlačila, možno nezvyk. Bolo to tak na rýchlo skúšané. Nakoľko sú to výpredajové modely, iné veľkosti nemajú. Toľko odomňa.

      0 0
      • jose  

        boty ve ktetých budeš pak jezdit hodiny nemůžeš zkušet narychlo:)

        kvalitou budou dobré všechny, tobě musí padnout, takže nějaké doporučení od nás je Ti naprd… ale když to chceš slyšet…

        bontrager – nikdy jsem neměl

        specialized – comp, pro, jezdil jsem cca 5let(silniční i mtb), ale cca před 2 lety začali dělat něco jinak a při vybíraní nových už mi tak neseděli jako starší typy tak jsem zkusil shimano(nejvyšši modely) a jsem snima nadmíru spokojen, zvlašt tím, že se dají (upect) a natvarovat přesně na nohu, tzn. pokud ti jsou uzké, tak se upečením trochu upraví…

        0 0
        • Martinus  

          skúšal som narýchlo preto, lebo už zatvárali. Bol som tam vymeniť prilbu Catlike Vacuum, našiel som na nej prasklinu, tak som ju bol vyreklamovať. Bez problémov vymenili. A tieto Shimano tretry sa tiež dajú tepelne upraviť?

          0 0
        • Martinus  

          práve som zistil, že to označenie Thermo-Form znamená, že sú tepelne upraviteľné tie tretry Shimano. Obávam sa toho carbonového spodku, že sa mi to rýchlo doškrabe, popraská.

          0 0
          • jose  

            záleží jak hodně v nich budeš chodit, je pravda, že moje silniční jsou tedy doškrábané dost, ale drží bez problémů a ze spodu to vidět není:-)U jednich silničních(mam dvoje) byla podrážka už tak doškrábaná, že jsem na ně vzal smirkl a pak znovu nalakoval čiřím lakem je jsou skoro jak nový, jen velký šrábance jsou vidět:-). A horský jsou na tom lépe tím, že jsou částečně chráněny gumovou podrážkou…

            0 0
            • Martinus  

              pravda, keď sa doškriabe, na novo sa nalakuje. Ale mňa napadla ochrana v podobe hrubej fólie, ktorá sa používa na ochranu spodnej rámovej trubky.

              0 0
          • o.1  

            Tu pomoze len nejazdit a drzat ich vo vitrine. Ked kupujes plaste, tiez sa obavas ze sa ti zoderu?

            0 0
    • ZdenekPha  

      SIDI DRAGON 2 www.sidi.cz

      0 0
      • capo  

        Kde se dají sehnat ty Shimana za takovouhle cenu?

        0 0
      • Martinus  

        dík, ale na Sidi zrovna nemám. Preto ten cenový výber do 100,– euro

        0 0
      • Hnoj  

        Jedině pokud jsi blázen. Todle jsou silniční boty na který nějakej cvok nalepil kusy MTB podrážky a řekl „teď to bude prodávat za totální nesmysl jako MTB boty !“…

        SIDI nemaj „obrněnou“ špičku, takže odletující kamení od předního kola tě může dost nepříjemně zranit…

        0 0
        • gemini  

          Souhlas – tyto tretry mám na silnici a nedovedu si představit, že bych stejnou botu, jen s jinou podrážkou, vozil na biku. Za mě – když mtb Sidi, tak Spidery ( vozí je mnaželka a velká spokojenost ).

          0 0
    • and_rew2  

      V Bontrager jezdím teď (akorát v černo-červené barvě). Za sebe mohu doporučit. Skvěle mi padly na nohu, vložka eSoles je velká výhoda (a pro mě velké plus). A v lese mi podrážka pomůže se vyškrábat na kdejaký kopec…

      Co víc dodat – je to individuální.

      Snad jen to, že jsem zkoušel podobné Shimana a nepřipadaly mi v ničem lepší.

      0 0
      • Martinus  

        dík za príspevok, keď ono je to o tom, že všetci máme inak tvarované nohy. Doposiaľ som jazdil v obyčajných botasách, čiže prechod na tretry bude pre mňa viac ako výrazný. Trochu sa prikláňam k Shimano tretrám, pretože majú možnosť tepelne upraviť. I ked sám to asi spraviť nebudem vedieť.

        0 0
    • Martinus  

      práve som našiel tretry MTB Specialized EXPERT veľkosť 41 za 125,– euro

      ¼ahká, celokarbónová (FACT), stredová vložka

      • BG tvarovanie podrážky a BG+ High Performance Footbed(vysoko výkonné, účelné lôžko)

      • odolná termoplastická podrážka

      • 2 kolíková bezpečnostná SPD konštrukcia

      • Hmotnosť : 400 g (1 tretra v.42)

      len tá hmotnosť je o niečo vyššia, aj cena sa navýšila. hm

      0 0
      • capo  

        Upřímně. Moc to řešíš. Jestli to budou tvoje první tretry, tak nepoznáš rozdíl… Tretra ti musí v první řadě sedět, jestli má 650 nebo 800g je fakt detail, kterej nepostřehneš. Přestaň internetovat a vyraž do reálného světa si nějaký vyzkoušet.

        0 0
      • Martinus  

        dnes som bol skúšať tretry Specialized. Konkrétne tieto tam nemali. Ale jedinú veľkosť 41 boli len cestné tretry, ktoré mi celkom dobre sedeli.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.