• TomT

    Zdravím, očekávám že si z brigády odnesu cca 5k a rozhodl jsem se ty peníze investovat do klik. V klikách se vůbec neorientuju, takže ani nevím jaký kliky narvu do jakýho středu, každopádně střed mám Holádíra 2 od Shimana, takže potřebuji aby tam pasovali. Délku potřebuji 175mm. Použití závodní XC, 3×9. Koukal jsem že za tuhle cenu se daj sehnat Truvativ Noir Carbon, ale nedaj se sehnat lepší? Nebránim se nákupu ze zahraničí… Budu rád za všechny rady;-)

    0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Závodní XC se jezdí na 2×10 :).

      0 0
      • Doyle  

        To by ale těch brigád musel udělat několikrát víc, aby vše na 2×10 sladil…

        0 0
        • kubad  

          proc?

          krome klik nemusis menit nic jineho a krasne XX tusim nove mas v bazaru

          0 0
          • TomT  

            a šaltr + řazení snad ne? ;-)

            0 0
          • vasek80  

            Na 2×10 měnit musí toho víc, ale na 2×9 už nic

            0 0
            • TomT  

              Jo to pak jo..Sakra! Ted zase váhám že bych fakt dal 2×9 :D

              Nebude problém se seřízením přesmyku? Dá se s tím jezdit malá placka-malej pastorek, velká placka-velkej pastorek aniž by to škrtalo? Řazení gripshift X.0…

              0 0
              • vasek80  

                Nastavíš doraz a ono ti to už nepůjde 3× otočit.

                Já jsem teď řešil nové kliky, nechtěl jsem do nich investovat a tak jsem bral Deore. Hodně jsem chtěl udělat 2×9 protože 22z vůbec nepotřebuju. Vozil jsem 11–34 kazetu. Nakonec by mi pak ale chyběl 44z převodník. Pak jsem od toho couvnul a šel do 11–32 kazety. Takže jsem něco málo ušetřil na kazetě a ten 22 převodník se šroubama mě váhově až tak netočí.

                0 0
                • hawrda  

                  Navrhuju stanovit nějaký testovací kopec,kde by bylo jasné jestli 22placku nepotřebuješ(i os­tatní dvouplackáři).Třeba ze sedla pod Dvoračkami v Krkonoších na boudu Dvoračky.Když dáš tohle bez placky 22 tak se ti hluboce pokloním.Teda nebudeš ji určitě potřebovat pokud budeš tlačit:).

                  0 0
                  • scret  

                    jj, taky je mi to nejake divne… Ze by ostatni byly tak nadreny, ze nepotrebujou malou placku?:) Kdyz nad tim tak premyslim, tak ja moc nevyuzivam velkou:)

                    Zrejme to bude terenem, kde kdo jezdi… Chapu, ze okolo Hradce malo nepotrebujou:))

                    0 0
                    • JakeF  

                      Já bych ani tak neřek, že to je o síle, i když rozdíly ve výkonnosti tady asi budou opravdu velký, vzhledem k tomu, že se to pohybujou lidi od eliťáků po absolutní začátečníky :). Dost myslím jde o to, jak člověk jezdí. Když jezdím krátký švihy a závody, tak jsem třeba loni vůbec neměl problém s nejlehčí 28/32, letos tam 28/36 řadím jen na opravdu extrémní stojky v terénu, kde potřebuju plynulost. Zato ale když se jede celodenní trasa na pohodu nebo něco dlouhýho a těžkýho závodně, typicky loni Sudety, tak jsem si říkal, že i tu 22ku bych využil.

                      0 0
                      • vasek80  

                        Taky to bude o tom jak je kdo zvyklej jezdit kadenčně. Já jezdím stojky dost nízkou kadencí ačkoli vím, že je to zlé na kolena. Když kouknu jak vyjíždí stojky cyklokrosaři, tak to jsem tak nějak já. Proto tu 22 nepotřebuju, protože s mojí kadencí v hodně prudkých kopcích je 22 a nevětší 3 pastorky pomalejší jak tlačení. Letos se snažím jezdit kadenčněji a proto jsem zůstal u 3 placky, ale na nových klikách jsem ji ještě nedal.

                        0 0
                  • vasek80  

                    Asi takle, předloni jsem jí občas jezdil. Nadřenej nijak nejsem, vážím 80kg a postupem času jsem všechny kopce, co jsem jezdil na malou začal jezdit na střední. Třeba i na místním závodě, kde 80% lidí tlačí jsem jel 22/34. V tréningu to je ale jediné místo, kde to na 22 shazuju a tepu 180. Jinak už nemám žádné místo na které bych ji potřeboval, navíc si myslím, že cokoli nevyjedu 22/34, tak rychleji vyjdu, nebo vyběhnu.

                    0 0
                    • Člověk a jeho svět  

                      … všechny kopce…

                      … jediné místo…

                      Asi takhle – trochu protimluv, což ;)

                      0 0
                      • scret  

                        asi takhle: viz profil:) „Město: kdesi v plzeňském kraji“

                        Maloktery, krome zavodniku, v nasem kraji nepotrebuje 22ku:)

                        0 0
                      • vasek80  

                        Ono to myslím, že v závodě jej dám, ale v tréningu se do něj nedřu a případně jej i objíždím. Pokud bych místo 22 jezdil 2 placky a místo 32 měl 28, tak už by to potom byly všechny kopce, tak jsem to myslel.

                        0 0
                • TomT  

                  To je jasný že nastavím doraz jen na dvě polohy, jde mi ale o to, jak moc budu moct křížit řetěz…

                  0 0
                  • Vilém  

                    Vzdyt by se na krizeni nic nezmenilo, jen das pryc velkou pilu.

                    0 0
                  • Mark-H14  

                    Já ti rozumím. Mám 2×10 a chodí mi to pěkně celý rozsah kazety na obě pily. Jasně, že se malá pila – malý pastorek nevozí, ale na velké pile jezdím v poho celou kazetu a občas shodím na malou pilu, ale to je fakt občas. Mám 38/24 – 11–36.

                    Chtěl bych 2×10 pořídit manželce místo jejího převodníku 3×10 X.9, ale dostalo se mi odpovědi, že pokud jen sundám velkou pilu a místo malé a střední dám třeba Gebhardta, tak celý rozsah jezdit nepůjde.

                    Tak sám nevím. Je řetězová linka u takto předělaného převodníku jiná než u originál převodníku 2×10?

                    0 0
                    • Vilém  

                      Ano, retezova linka se posune vic doleva. Standartne je na pozici stredniho prevodniku, po predelani se posune mezi maly a stredni prevodnik.

                      0 0
              • jonti  

                malej mala je blbost, to se nevozi, vozi se velka co to jde a kdyz to nejde, tak se jede mala placka stred az velky pastorek.

                0 0
          • Bysto  

            no za tie prachy asi lepšie nezoženieš ;)

            0 0
        • TomT  

          Asi tak. Samozřejmě mě to láká, ale spíš si říkám že jen kvůli vzhledu, 3×9 mi funkcí naprosto vyhovuje ;-)

          0 0
    • Tomas94  

      jestli máš nějaké LX SLX tak nejsou nové kliky už „zbytečný“ luxus ? nevím co máš za kolo protože ho tu nemaš takže jen hadam ale jeslti je to střela na které honíš gramy tak proč né ale ja osobně mám XT kliky a bohatě mi stačí.

      Jinak bych se podival třeba po tomhle:

      http://www.kupkolo.cz/…-sys_z89746/

      nebo http://www.kupkolo.cz/…-osy_z90448/

      řekl bych že tyhle splňují tvé požadavky :)

      0 0
      • TomT  

        Právě že nemám ani LX, něco po tím. Jinak mám Scott Spark 35 2010. Nechápu proč tam dali takový hnusný a hrozný kliky. Nad těma XT už jsem taky přemýšlel, ale ke kolu by mi spíš šli tyhle- http://www.koloshop.cz/…2-cerne.html Ale na kupkole jsem četl, že to je jen na desítku a směrovanej řětěz, bude to šlapat na 100% s 3×9 a obyč rětězem?

        0 0
        • Řepík  

          Ano, bude to šlapat úplně v pohodě, taky mam desitkove kliky na 3×9 a funguje to bez problémů…

          0 0
        • lens  

          černý nebrat,pokud jsi takovy estet tak je tam vidět každej škrabanec a za chvili tady budeš řešit jak to přelakovat. mám střibrny XT a zatim super.

          0 0
          • TomT  

            To asi jo, ale na moje kolo se stříbrný opravdu moc nehodí- http://www.bike-forum.cz/…l-37664.html Napadlo mě, že na ty černé bych nalepil tu ochrannou nálepku co se dává na rámy…

            0 0
            • lens  

              neni poznat jestli maš komponenty mat nebo lak v připadě lak bych je možna nalakoval + samolepici folie? to se musiš rozhodnout sam co se ti bude libit.

              0 0
        • Tomas94  

          A co něco z bazaru ? Když to bude za dobrou cenu a třeba skoro nejeté tak proč utrácet víc že :)

          0 0
    • siafu  

      moje volba by byla zřejmě Noiry, teď mám XT + TA

      0 0
    • Georrge  

      aerozine?:)

      0 0
      • K2  

        Jsou hezké, lehoučké, ale už tady byly nafocené zlomené…

        0 0
        • Georrge  

          jj byly, ale nové verze jsou trochu těžší a upravené, chtělo by to zase vyzkoušet :)

          0 0
    • StuntJ  

      Nemá smysl řešit :o)

      http://www.kupkolo.cz/…-osy_z90448/

      0 0
    • TomT  

      Tak jsem se rozhodl že teda půjdu do 2×9, zkusit se má všechno:) Ale ještě jedna otázka: vím že chci malou placku 28z, ale nevím jestli velkou mám dát 40z nebo 42z. Je to velký rozdíl ty dva zoubky? ;-)

      0 0
      • Singlespeed  

        To snad musíš vědět! Sestava placek není jen tak zbřucha vymyšlená, ale odvíjí se od toho, jaké převody biker obvykle používá. Takže to můžeš vědět jenom ty osobně. Pokud nevíš, tak jsi k dvojplacce ještě mentálně nedorostl ;-)

        0 0
        • Tomas94  

          takže když ty jsi singlespeed tak to jsi daleko nedošel :D

          (neber to vážně ;))

          0 0
    • JAneg  

      Hlavně si nenech radit ojetý kliky. Převodníky se omačkají po 300km a s jinak opotřebeným (novým) řetězem a pastorky jsou pak problémy.

      0 0
    • Zerocool  

      mírně přes limit, ale nebál bych se toho http://www.kupkolo.cz/…dnik_z89744/ :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.