• michal91

    strašný dotaz já vim kamoš chce kupovat kolo jezdí jen tak rekreače tak do toho nechce vrážet žádný velký prachy. Jeho problém je že má 197 cm a 97 kg nevim jestli si má třeba smysl koupit nějakou 29tku nebo jen 26tku pač ten jeho rozpočet nedává velkej rozlet. Tak bych byl rád kdyby jste mi sem něco poslali nebo jestli tu je někdo kdo by to zvládl postavit na zakázku dík za odpovedi.

    0 0
    • michal91  

      nějaký názor na tohle kolo?? http://www.bezvakolo.cz/…-mtb-x5-disc

      0 0
      • Sup7  

        Ozvi se mi na e-mail, snad by se dalo v tom rozpočtu něco vymyslet.

        0 0
        • maajkee  

          Co třeba? :)

          0 0
          • Sup7  

            Co, chceš taky? Neměříš 2m a nevážíš metrák. Já mu rozumím ;-)

            0 0
            • nox159  

              nerozumis! meneri sice 2 metry ale metrak vazi :D nebo vazil :D

              0 0
              • Sup7  

                :-) hlavně se maajkee ozval, páč jsem mu vlez do zelí.

                0 0
                • nox159  

                  nebo ho treba jen zajimalo o kolik lepsi jsi schopny postavit to kolo oproti tomu odkazu… coz me taky celkem zajima…

                  29" kolem 15k to je takovy blby pozadavek…

                  0 0
                  • maajkee  

                    Tak minimálně za 17 se dá už na tomhle scud 29 rám nasadit nějaká low-end vzduchovka.

                    0 0
                  • Sup7  

                    No, žádná sranda, ani vejvar by to neby, ale hlína se vzduchovkou na 15mm ose a 9spd řazením se s odřenejma ušima dá udělat.

                    0 0
                    • nox159  

                      tak sem nahodne konfiguraci a ukazte kdo je lepsi :D

                      0 0
                      • Sup7  

                        Myslím, že zrovna tohle není stavba o kterou by stálo za to se porvat, ale může to být pro někoho výzva.

                        Já hlavně rozumím stejně „postiženému“ michalovi91. Vybrat funkční 29" z běžné produkce je při jeho rozpočtu nemožné. Nezbývá, než stavět.

                        0 0
                        • nox159  

                          porovnate kdo trefil na lepsi vyprodeje a lepsi ceny obyc dilu to je vyzva :D

                          jinak asi se regnu na car-forum.cz a zkusim se domluvit jestli mi nekdo neposklada nejake podobne auto jak treba fabia za 33 467,– doufam ze se ozve dost lidi stejne jako tady :)

                          0 0
                  • Luk02  

                    Tak minimálně tu vidli a lepší kola (možná)

                    0 0
                  • scalar  

                    Kolem 17 už se dá něco takového postavit s kvalitní vzduchovou vidlicí (Rock Shox Recon 2013), určitě jiné kliky s integrovanou osou(Deore 590), lepší kola (Remerx Mesterdisc na nábojích Sram 506).

                    0 0
                    • maajkee  

                      Masterdisc a sram 506 je něco kvalitního? :)

                      0 0
                      • scalar  

                        V dané cenové relaci to považuji za kvalitní kola. Podívej se na sériovky, co tam najdeš. Tahle kola používám na stavby už tak dva roky, řádově hodně desítek párů a ani jedna reklamace nebo nespokojenost ze strany zákazníka. Pokud je v něčem Remerx dobrý, tak to jsou tyhle základní ráfky (Masterdisc nebo třeba véčkové L719 new Dragon) a 506-ky náboje se Sramu také povedly.

                        0 0
                        • maajkee  

                          Nevim no, když už kónusy, tak klidně Deorka, příjde mi to ± stejný jako 506ky a levnější. A když už remeš ráfky, tak alespoň fastdiscy, to už je malej příplatek.

                          0 0
                          • scalar  

                            506-ky mají lepší ochranu proti nečistotám.

                            0 0
                            • maajkee  

                              Deorka jí taky nemají tak špatnou, pokud se občas zaservisujou, jsou taky nesmrtelný.

                              U 506tek dlouholetý zkušenosti nemám.

                              0 0
                              • scalar  

                                Rád bych si z téhle diskuze taky něco odnesl – mají tedy náboje Sram 506 nějaký jiný problém než ten, že je nedokážeš dobře nakoupit a že s nimi nemáš žádné zkušenosti?

                                0 0
                                • alinceb  

                                  Jak jsou na tom ty 506ky s dostupností ND (konusy, osy, ořechy)?

                                  Btw.: Tenhle způsob diskuze, který tu předvádíte, mi přijde celkem ubohý…

                                  0 0
                                  • maajkee  

                                    Proč ubohý? Řešíme tady určitý komponent, jeho výhody a nevýhody, nechápu co je na tom ubohýho. Máme radši řešit sračky alá Adolf?

                                    0 0
                                    • alinceb  

                                      Jde obecně o to, jak tu na sebe vzájemně útočíte. Ne o tuhle jednu diskusi (tady mi vadil v podstatě jen ten poslední scalarův post, na který sem původně reagoval)…

                                      0 0
                                      • maajkee  

                                        To je mi líto, že to vidíš takto. Já jsem jen zpochybnil výhodnost kol na mastredisc ráfcích a 506 nábách jako něčeho „lepšího“.

                                        Prostě naprosto obyč kola.

                                        A vyjádřil jsem jen svůj názor, že si myslím, že je to defakto to samý od sramu co Deore od Shimana.

                                        Vůbec jsem tím nechtěl útočit na Scalara a jeho osobu.

                                        0 0
                                • maajkee  

                                  Jaký jiný problém?

                                  Prostě náboje na kónusech typu Deore ve spojení s obyč ráfkem masterdisc mi nepříjde nic extra. To je celý co jsem chtěl říct.

                                  A nevím jak jsi přišel na to, že je nedokážu dobře nakoupit :)

                                  0 0
              • maajkee  

                Už ne :) I když přes zimu šla váha zase trochu nahoru :/ Konečně snad už přichází teplo a bude se moct zase pořádně jezdit. :)

                0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce