• AleXtreme

    Čest všem bikerům. Trošičku se mezi bikery taky řadím ale mám starý, šméjdský, hypermárketský kolo a chci si koupit nové do ceny asi 25 000Kč. Rád bych tam mněl hydraulické kotoučovky a pokud možno uzamykatelnou vidlici. Budu rád i za připomínky k těm kotoučovkám zda s tím nebudu mít velký problémy a nepříjemnosti – teď mám V-braky. Od kupované kola očekávám aby mnělo dobrý poměr cena/výkon/kvalita. Mám ho pro hobby ježdění v různém terénu i na cestě ale rád bych si sním vyzkoušel i nějaké hobby závody (můj staréj sen, nikdy jsme ale neměl na slušné kolo). A asi se Vám bude hodit vědět že mi je 18, mám cirka 70 kg a výška 183 cm. :)

    Přemýšlím mezi těmito koly: GT Avalanche 1.0 Disc (cena 22 500Kč) = www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?…

    Kellys Madman (cca 22 000Kč) = www.kellys-bicycles.com/index.php?…

    Acstar Everest One (cca 23 000Kč) = acstar.cz/kola-doplnky-2006/acstar-mtb/everest-one.htm

    Rockstar ElNino disk (cca 21 500Kč) = www.rockmachine.cz/…k/elnid.html

    Trek 4900 (cca 18 000Kč) = www.trek-bikes.cz/index.php?… Tento Trek je jediné kolo z této kategorie, které jsem u nás (v Opavě) našel se sezoní slevou (asi o 5 000Kč). Ostatní kola (z jiného obchodu) slevy nemněly. Prý asi budou ale nemusí.

    Budu stašně moc rád za jakékoliv vaše rady. Mně se nejvíce zamlouva to GT a ten Kellys ale hodně přemýšlím o tom Treku kvůli té dobré ceně – nemá ale uzamykatelnou vidlici – myslíte si že se to dá oželet? Fakt díky za rady a doporučení.

    0 0
    • pegal  

      to zamykani f pohode ozelis, protoze ho nebudes pouzivat .. ver mi ..

      0 0
    • Lance  

      uzamykani: rikal jsem si,ze to nechci,ze je to na nic, ted to mam a je to SUPER kdyz jedu po ceste tak to zamknu a najednou fakt jedes! to kolo zrychli a je krasne „tvrde“,fakt bych neveril co to udela! nehoupe se to

      0 0
      • MlokCZ  

        Tak to bude problém spíš někde jinde, pokud správně kruhově šlapeš, tak se ti odemčená vidlici při jízdě v sedle téměř ani nehne a žádný rozdíl mezi zamčenou a odemčenou není (tedy je, při zamčený přijde náhodná díra a urazí ti to ruce). Zamykání má smysl až když jdeš ze sedla.

        0 0
        • PetisV  

          S tim slapanim ze sedla souhlas, ale u malého rámu (já mam 17tku) pokud mas vidli kolem 100 a zamykani treba ETA, tak vyhoda zamykani tam je. Vidli zamknes a zanoris a tim snizis predek a na silnici to uz poznas.

          0 0
          • MlokCZ  

            A proč chceš na silnici měnit geometrii kola? To už současně i změní o dost sklon sedla. Já bych tohle teda udělat nemoh. Já už poznám na silnici když přepnu tlumič na floodgate (nebo zamknu, to je fuk) a tim vzadu snížim sag o cca něco přes 1cm (takže je to stejný jako kdybys vidlici snížil tak o 1,5cm. Tim se změní sklon sedla jen trošku a už je to při delší jízdě znát.

            A pokud máš u malého rámu moc vysoko řídítka, tak to musíš řešit nějak jinak, aby byly níže pořád a nejen na silnici (a k tomu správně natočený sedlo). A pokud ta vidle moc nakopává geometrii (a máš špatný úhel hlavový trubky), tak zase nemáš vhodný rám k té vidlici.

            0 0
            • PetisV  

              Pozici sedla to nijak výrazně nezmění (u mě). Defakto dosáhneš toho, že celé tělo i s rámem se nahne oněco dopředu a posed je sportovnější. Zdvih zase využiješ v terénu při jízdě dolů.

              0 0
              • MlokCZ  

                To právě změní u každého. Sedlo je přibližně 25cm dlouhé, rozvor přibližně 1m (oboje je o chlup víc, ale to už je detail). Tzn. snížení vidlice o 1 cm sníží špičku sedla o 2mm (poměr je 1:4, ale ještě hraje roli, že vidlice není kolmo k zemi, takže to není 2,5mm ale o něco méně). Pokud snížíš vidlici řekněme o 4cm, tak už je to na sedle 1cm a to rozdíl extrémní (já poznám i ty 2–3mm, ale s těmi se samozřejmě jet dá). Ale je zase pravda, že jak se ti změní posez a jsi více skloněný, tak můžeš tu špičku sedla chtít o něco níže, takže ti to třeba vyhovuje (mě to přijde ale hrozně moc – jednou jsem to testoval s U-Turnem a sníženou vidlicí na 85mm).

                0 0
              • MlokCZ  

                Pokud se chci natánout do sportovnějšího posedu na silnici, tak držim kolo za rohy. Ale když ti to tak sedí, tak proti gustu …

                0 0
        • Lance  

          ale ja o jizde v sedle nic nepsal

          0 0
          • MlokCZ  

            No já tak trošku předpokládal, že většinu času po cestě jedeš v sedle. Nebo ty snad na cestě neustále chodíš ze sedla a zrychluješ? Nebo pak nechápu proč si to zamčení tak vychvaluješ.

            0 0
            • Lance  

              dobre vyhrals je to na h…o:-)

              0 0
              • MlokCZ  

                Ale to zase ne, někdo třeba jezdí hodně po silnici a rád jezdí dlouhý kopce převážně ve stoje a tam to pak skutečně ocení.

                0 0
    • mosquito  

      rad si poslechnu i jine, ale vidlice RS Jx mi pripadaji takovy dlouhy hubeny ze mozna moc nevydrzej (nevim tak to na me pusobi) … a jinak bych si vzal toho Kellyse

      0 0
    • Lister  

      takže ještě jednou :o) cykloshop.cz/ni­kita2/karta.php3?ID=5426

      0 0
      • mosquito  

        kua to je prekrasny kolecko ;-) rychle sem to musel zavrit nebo bych koupil! do teho bez

        0 0
        • fil  

          kamos si ho koupil ted v Praze v Bikeexpertu se slevou. stalo ho 23–24tkc !!!

          0 0
      • goofy  

        Jo jo. Toho porad vnucuju kamosovi, a nez se rozhybe, tak uz urcite nikde nebude… :o)

        0 0
      • Darkson  

        jednoznačně!

        0 0
      • MlokCZ  

        Tak tentokrát souhlasím s Marinem :-)

        0 0
      • Martyss  

        Tak tohle je asi bez chyby.

        0 0
        • Lister  

          no chybka tam bude, jestli je to FFD tak nebude mít požadované zavírání, ale kdo by to řešil, zase má funkční vidlu a brzdy :o)

          0 0
    • GTman  

      Moje rada je: kup GT

      0 0
    • zirecek  

      Viz. Kurýr: www.atombike.cz/?…

      0 0
    • goofy  

      Takze jak bych zacal? GT, Scott a Kellys nemaji brzdy (ikdyz pri castem a presnem serizeni brzdi celkem primerene), a u tech zbyvajicich dvou kol je u vidlic Lock zbytecny, protoze stejne nechodi :o)

      Ja bych osobne priplatil tu trosku na toho Marina, nebo pokud ti jde spis o chrti ambice a nevadi ti Dualy, ak bych sel do tohodle: www.bradsky.cz/index.php?… nebo treba tohle GT: www.bradsky.cz/index.php?…

      0 0
      • Medi  

        dívám se na ty 4every. Je ta původní cena nadnesená, nebo je to taková velká sleva. Celý den nad tím přemýšlím. Tu 05 v 17 už nemají jen 06.

        0 0
        • goofy  

          Pokud si dobre pamatuju, tak jsou to takove slevy… To by byla nekala soutez, nebo neco takoveho

          0 0
      • goofy  

        Asi jsem po ranu trochu slepy, ale hydro kotoucovky tam nikde nevidim…

        0 0
        • gobike  

          Nn, to ja jsem po ranu liny a neprecetl jsem si co chtel ;-)

          0 0
    • Luk02  

      Zkusil bych se podívat na Karlák do bikeexpertu maj tam zlevněý letošní mariny..A do těch 25ti se určitě vejdeš.

      0 0
    • kubajs mtb  

      nebo bych zkusil gt 0.0 disc kerda.cz/kola_gt_2005­.htm

      0 0
    • jecnak  

      Jestli ho sezenes, tak: www.superior.cz/…rt/bike.html?…

      Prohledej historii, dost se to tu resilo.

      0 0
    • apache6000  

      www.mojekolo.cz/index.php?… a mas to v opave na vrchni nebo v kobericich

      0 0
    • apache6000  

      ozel kotouce a vem www.mojekolo.cz/index.php?…

      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.