Mrtvý chod u Fox 100mm Step cast?

24 nepřečtených
  • scret

    Ahoj, koupil jsem kolo s touhle Foxkou – je normalni, ze ma cca 5–7mm mrtvej chod? Nebo potrebuje servis? Diky

    0 0
    • Kaire  

      5–7mm mi přijde hrozně moc. Můžu v ÚL poskytnout vidli k porovnání.

      0 0
    • doubleingram  

      To u foxe nechodi az na doraz, pac je taky draha delsi nez 100mm u 100mm vidle. Je tam nejaky bumber, nebo tak.

      0 0
      • scret  

        cesky prosim… :)) Jde mi o mrtvy chod, tzn. prvnich cca 7mm zdvihu jde uplne volne a az pak je cejtit hranka a nastupuje vlastni pruzeni…

        0 0
    • yetti  

      Mám 100mm Fox step cast (32mm nohy) a žádný mrtvý chod tam není. Co se týká citlivosti a tuhosti to není žádný zázrak, ale chod a tlumení je naprosto perfektní. Dokonce po zamčení to ztvrdne jak kdyby to byla pevná vidle.

      0 0
      • scret  

        Ok, diky za info.

        0 0
        • yetti  

          Až to vyřešíš dej sem prosím vědět co to bylo. Třeba mě to časem také čeká :-)

          0 0
        • Radus  

          No to vypadá jako zavzdušněná patrona, ale těžko něco posuzovat bez vyzkoušení.

          0 0
      • scret  

        Nemas prosim te srovnani tuhosti treba se sidem, Rebou apod.? Diky

        0 0
        • yetti  

          já to jezdím na 27,5" s 15×100 a takových kol zase tolik nejezdí, aby bylo s čím srovnávat. Občas si vyměním kolo s kamarádem co má 29" SIDa s Brainem 15×110 a pocitově mi ta jeho vidle přijde o dost tužší, ale řekl bych, že ten dojem bude trochu zkreslený tím, že Fox je mnohem citlivější a tak mnohem více pod rukama cvičí.

          0 0
        • Kaire  

          Taky záleží jakej ročník, měnila se podkova pro 2020, která měla o dost pomoc (nedokážu porovnat, starší sem neměl).

          Každopádně oproti Rebe je znatelně míň tuhá. I když nejvíc udělá stejně váha a styl jízdy. Mě to nijak nevadí ale rozhodně to poznám, hlavně při brzdění.

          0 0
        • novas752  

          Co do tuhosti ve všech směrech je Fox 32SC zoufalá. Reba i sid 32 je daleko tužší, o Sidovi 35 nemluvě.

          0 0
          • doubleingram  

            Asi tak, totalni blato, tak pro dite, holku s50 kg nebo na cyklostezky. Dal jsem SID 35 ultimate, hmotnost temer stejna, tuhost o parnik jinde.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ale chod je proti Rebě sametový.

              0 0
            • yetti  

              Tak on SID s 32mm nohama je taky měkčí než ten tvůj s 35mm a stejně i FOX ve verzi 34mm je tužší než 32mm, ale pořád ty RS vycházejí co do tuhosti lépe

              0 0
          • jonti  

            Jak je na tom s tuhosti novy Sid SL? Stejne bidne jako 32SC?

            0 0
            • novas752  

              Imho daleko lepší, 32SC je třeba při trochu silnějším brzdění vážně zoufalá. Ona je zkrátka stavěná na hmotnost a nic jiného. Vidlice pro gramaře a hodně lehké neagresivní jezdce nebo spíš jezdkyně.

              Sid SL je za mě tuhostí ok, o dost lepší než 32SC. Kdo chce ještě tužší projev vidlice tak Sid 35.

              0 0
              • jonti  

                Pro pristi rok prave budu delat upgrade, menim Sida s brainem za neco lehciho co funguje lip. Favorit je Sid SL Ultimate, ale kdyz uvazuji o tom, jak byla malo tuha foxka 2018, tak nicemu pod 1400g moc neverim. Ted vozim Revelation a tuhosti je to tak akorat.

                0 0
                • novas752  

                  To ale stačí vyhodit Brain patronu. :-P Pak to bude lehčí a chodit líp.

                  To bych bral Sida 35, Revelation je taky 35mm.

                  0 0
    • Pikaču  

      Ja mam na RS Sid Ultimate to stejne. Cca 5–7 mm na zacatku se propdne nebo jak pises mrtvy chod a pak az zabere. Byla u mistrů v cyklozitny na servisu-reklamaci, uz si nepamatuju co menili ale vadu neodstranili. Dál jsem to neřešil jelikož jsem potřeboval jezdit. Pri jizde to stejne nepoznam.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.