• Petr78

    Ahoj ve spolek.

    Narazil jsem na následující nabídku, které jsem neodolal :-)

    https://www.tsbohemia.cz/…d304416.html

    Myslíte, že jsem udělal dobrý kup?

    Chtěl jsem karbon (kvůli vnitřnímu vedení bowdenů) a chtěl jsem zkusit 29" kola s jednoplackou.

    Uvažuju správně, že bude stačit vyměnit brzdy (BRM 315), aby to bylo použitelné i na jízdu z kopce?

    Jaké nejlevnější brzdy od Shimana byste doporučili jako náhradu? BRM 500?

    0 0
    • Petr78  

      Technická specifikace

      Rám: MMR Rakish 29" – high performance carbon concept, boost, TA12

      Vidlice: RockShox Recon Solo Air – zdvih 100mm, dálkový zámek OneLoc

      Přehazovačka: SRAM NX 11 rychlostí

      Převodník: SRAM NX Boost 32 zubů

      Řazení: SRAM NX 1×11 rychlostí

      Brzdy: Shimano BRM315 – hydraulické

      Kazeta: SRAM PG 1130 11–42 zubů

      Řetěz: SRAM PC1110

      Zapletená kola: Fulcrum Red Zone 700 Boost – TA15/12

      Pláště: Hutchinson Cobra 29×2.1

      Říditka, sedlovka, představec: Ritchey

      Sedlo: Selle Italia XR

      Hlavové složení: Ritchey integrované

      0 0
    • SKIBAJK  

      …Jaké nejlevnější brzdy od Shimana byste doporučili jako náhradu? BRM 500?…

      Vůbec nechápu, jaxme to tenkrát – v bajkovém pravěku, mohli dát na obyčejných cantilevrech z Tremalzo.

      0 0
    • koko0925  

      Nechal jsem se Tebou inspirovat a koupil jsem ho pro synka (14 let). Trochu závodí, tak už potřebuje Sram jednoplacku a karbon, jinak by se už styděl :-) Cena super, tak nebylo co řešit. Bohužel po zavěšení na váhu přišlo zklamání, má to z krabice bez pedálů 12,1 kg. Koumal jsem, čím to může být a včera jsem na to přišel. Španělé na to daly duše co mají 257g a pláště mají po 840g při 2,1 palce! Samozřejmě drátěná patka. Ráfky jsou bezdušový, takže předpokládám po zrušení duší minimálně půlkilo dolu a gumy taky nějaký lepší. Jinak spokojenost za ty prachy. Vzal jsem na rozdíl od Tebe Mko. Je akorát i na mou výšku 179 cm, ostatně i to doporučuje výrobce. Kluk má 173cm. Kupováno přes net u TS Bohemia, druhý den doma. Jo a ještě gripy jsou jak z tříkolky :-)

      0 0
      • Petr78  

        Mko je podle výrobce na výšku 179cm?

        Koukal jsi do správné tabulky tady?

        https://www.mmrbikes.com/…kish-29.html?…

        0 0
      • Petr78  

        Má Mko taky představec 90 mm nebo kratší?

        A co brzdy? nebyly zavzdušněné a málo naplněné?

        A taky jsi měl přední plášť nasazený obráceně? :-)

        0 0
      • Smazaný účet  
        0 0
        • koko0925  

          Ráfky jsou bezdušový od výroby, pásky netřeba. Pláště mají každý o cca 150g víc než je standard i na větší šířku.

          0 0
          • Smazaný účet  
            0 0
            • koko0925  

              Když tomu nerozumíš, tak sem o tom nepiš. Povídám ti, že pásky netřeba.

              0 0
            • Filippo  

              Co je na té geometrii špatně prosím? Šlo by to nějak blíže specifikovat, ať se něco dozvíme?

              0 0
              • nitraq  

                Long story short – to kolo je hrozně krátký.

                0 0
              • Smazaný účet  
                0 0
                • atty  

                  Což pro turistické aktivity a jízdu relativně mimo terén není nic proti ničemu…

                  Jen to prostě nemá „soudobou“ geometrii linkového autobusu a vidle jak od custom čopra… :)

                  Na ježdění po cyklostezkách a loukách v turistickém tempu tedy v podstatě nic problematického.

                  0 0
                  • Smazaný účet  
                    0 0
                    • atty  

                      Ne, reagoval jsem na dotaz od Filippo, co je na té geometrii špatně a na Tvojí reakci, že všechno – krátký, malej reach, strmá vidle…

                      Rozporuji jen to, že u HT za celkem pár švestek, kde je předpoklad, že si ho primárně nebude kupovat echt závoďák (co už ví, co chce a co potřebuje) se hned házej pojmy, jako „prastará geometrie, krátký, strmá vidle…“ jako kdyby se na tom nedalo jezdit. A pro jízdu v poklidu je tahle geometrie asi po všech stránkách výhodnější, než nový „autobusy“ s „choper“ vidlicí. Smysl to má asi řešit primárně u opravdu závodních kol, přîpadně celopér do opravdového terénu.

                      Ale to je můj názor, se kterým se dá určitě nesouhlasit. O brzdách nic nevím, ale můj názor je ten, že i základní Shimano hydrauliky mohou při určité váze a lážo plážo ježdění bohatě dostačovat. Když se zjistí, že nedostačujou či majitel má větší nároky, pak se dají vždy vyměnit za lepší. A nemusej to bejt hned čtyřpístky se sintrama.

                      Co tam máš speciálního dál? :)

                      0 0
                • Filippo  

                  Dík, už to v tom vidím.

                  0 0
    • koko0925  

      Tu velikost mám přímo ze stránky kola na TS Bohemia a ještě jsem to konzultoval telefonicky s dovozcem.

      Brzdy a plášť byly OK. Představec má v Mku 80mm. Ještě drobnost, dole ve vidli v pravé noze je regulace odskoku a je to vlastně jen zastrčenej imbus a kupodivu ho kluk nevytratil při první jízdě.

      0 0
      • Petr78  

        Tabulka s TS Bohemia je ale na jiné kolo.

        A dovozce má evidentně taky „přehled“

        Ale to je fuk. Hlavně že velikost vyhovuje.

        Regulaci odskoku jsem nezkoušel vyndat.

        Tak doufám, že tam ještě je :-)

        Jinak po doplnění oleje do brzd to už pomalu začíná brzdit.

        Ty brzdy nejsou až tak tragický.

        0 0
    • koko0925  

      Tak po delší době shrnu praktické info pro případné zájemce o koupi. Po výměně plášťů za lehké RR a odstranění duší, klesla hmotnost na 11,6 kg včetně pedálů M520. To už si myslím, že je velmi pěkné. Kolo také absolvovalo 2 závody pražského poháru a to bez problémů. Bylo jen potřeba lehce doladit řazení. Kupříkladu dorazy na hazce nebyly správně nastaveny. Co se týče těch kidů o krátkém rámu apod., tak to jsou blbosti, toho si nevšímejte. Rám je naprosto standardní pro XC. Velikost M je opravdu vhodná na 170 až 180cm. Tolik moje praktické zkušenosti.

      0 0
      • xtonda  

        Rakish je v pohodě, MMR má hodně krátké rámy u těch nejlevnějších modelů.

        0 0
      • Karaya  

        Pro dítě je to irelevantní, ale pro dospělého by mohlo vadit, že zadní stavbou poctivá 2.25 guma neprojde. 2.0 Bontrager XR1 plášť je tak akorát.

        0 0
        • Petr78  

          Máš to vyzkoušené?

          Originál tam jsou pláště 2,1 a rozhodně nejsou na těsno.

          0 0
        • koko0925  

          Zatím tam máme 2,1 ale ještě nějaké místo tam je, Nicméně na 2,4 to nebude, to je pravda.

          0 0
          • koko0925  

            Ještě jsem to šel změřit, Zadní stavba nahoře má 65 mm. Plánovaný Mitas Kratos 2,25, kterrý je na jiném kole, se tam v poho vejde. Je totiž stejně široký jako ten RR 2,1 což tedy moc nechápu, ale je to tak.

            0 0
    • Petr78  

      I já se podělím o zkušenosti po „pár“ kilometrech.

      Taky jsem musel doladit dorazy na přehazovačce a polohu brzdičů.

      Ale u kola z krabice jsem ani nečekal, že bude 100% seřízené.

      Zkrátil jsem sloupek přední vidlice a vyhodil dvě distanční podložky pod představcem.

      Odvzdušnil jsem a naplnil brzdy – už to začíná brzdit.

      Nainstaloval jsem 34 zubový převodník (32 z byl málo) – i ty dva zuby navíc jsou znát a už se dá s kolem jezdit i rychle.

      Teď už je to kolo přesně podle mých požadavků.

      Na jednoplacku a 29" kola jsem si zvykl rychle a baví mě to.

      Za ty prachy si myslím, že super kauf.

      0 0
    • Petr78  

      Udělal jsem dnes další „tuning“.

      Štvalo mě, jak lanko přehazovačky mlátí uvnitř rámu.

      Tak jsem na něj navlékl těsnění do oken ve tvaru D a je klid :-)

      0 0
    • bedoslav  

      Ahojte,

      můžu dotaz jestli jste si připláceli za sestavení kola s garanční prohlídkou zdarma? Prodejce mi tvrdil, že bych připlatil měl, ale neměl pro to žádné relevantní argumenty… Mě to přijde zbytečné, protože chci stejně část komponentů obměnit. Mířím na jiný model než je Rakish a vzhledem k ceně kola 19999 je tudíž sestavení za 399

      0 0
      • Pajk  

        Toto mě odpověděli na dotaz jak je to se zárukou.

        From: Milan Tajčman [mailto:mtajcman@tsbo­hemia.cz]

        Sent: Wednesday, September 18, 2019 11:40 AM

        To: xxxxxxxxxxxxx­Subject: RE: sestavení kola

        Dobrý den,

        Tak o záruku samozřejmě nepřicházíte. Každá součástka je z výroby promazána. Při montáží se zase promazává jen to, co je potřeba.

        Pokud budete skládat sám, určitě zkontrolujte veškeré utažení, seřízení brzd, přehazovačky.

        0 0
        • atty  

          Což ale vůbec nevysvětluje, zda je v rámci záruky potřeba dodržet nějakou garanční prohlídku, jak to má 90% kol, koupených v cykloobchodech. Zeptal bych se konkrétně na to, zda je nutno v nějakém časovém intervalu podobnou prohlídku absolvovat a pokud ano, tak kde.

          Vzhledem k citaci „…každá součástka je z výroby promazána…“ Ti odpovídal někdo, kdo jinak prodává IT součástky, protože pokud máš promazené i třeba brzdové destičky na brzdné ploše, tak to není úplně ideál… :))

          To, že kolo je koupeno přes internet nemusí nutně znamenat, že výrobce/prodejce nemá v záručních podmínkách nutnost absolvovat nějakou garanční prohlídku, aby držel tu minimální dvouletou záruku.

          0 0
          • Smazaný účet  
            0 0
          • bedoslav  

            Na prodejně taky tvrdil, že o záruku nepřicházím, ale nebyl mi schopen vysvětlit čemu se vystavuji když garanční servis neabsolvuji. Garanční i záruční servis jim provádějí partnerské cyklo prodejny https://www.tsbohemia.cz/…rvis-kol.htm

            0 0
            • atty  

              Chápu to tak, že garanční servis je nutno absolvovat tak jako tak, jen ti, co si zakoupili službu sestavení kola, ho mají zdarma, zatímco ostatní si jej v těch partnerských prodejnách musí zaplatit dle jejich ceníku.

              A pak je tu samozřejmě otázka, zda tě nepošlou do háje (v případě, pokud budeš něco do dvou let reklamovat), že si neabsolvoval povinný garanční servis (pokud se na to vykašleš – což teda takhle funguje opět u 90% značek).

              0 0
              • bedoslav  

                Já to tak taky chápal. Ale když jejich produkťák i zákaznická linka shodně tvrdí, že absolvování garančního servisu (ať už v rámci zakoupeného balíčku nebo mimo něj) není podmínkou pro plnění záruky, tak to risknu a vezmu to bez toho a na garančku nepojedu. Stejně plánuju část komponent hned vyměnit.

                0 0
        • bedoslav  

          Tak v návodu je skutečně v záručních podmínkách zakotvena povinnost absolvovat garanční servis a dále je to uvedeno i v možnostech ztráty záruky.

          Takže jak infolinka, tak prodejci a produkťák mlží

          0 0
          • atty  

            Spíš asi ani oni nevědí, co jim kdysi někdo napsal do návodu :)

            Což je samozřejmě neomlouvá, ale původně jsou to prodejci počítačů, tak ještě po nich chtít, aby věděli, jak většinou funguje záruční servis na kola… :)

            0 0
    • koko0925  

      Sestavení kola z krabice byla pro nás se synkem zábava na pár desítek minut. Ale nás to baví a vyznáme se. Každý to má jinak. Garanční prohlídka pro nás není třeba a ani prodejce nám nic nenutil, ale možná je to někde drobným písmem v návodu.

      0 0
    • Markony  

      Prostuduj návod zda není pásáno že pokud nepřijdeš na garanční prohlídku můžeš přijití o záruku .

      0 0
    • Markony  

      Tak jsem měl pravdu stou garanční prohlídkou .

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.