• benx007

    Co si mysite o tomto kole?? muhu ho mit za 32tis.

    http://www.sterba-kola.cz/…tb-full-2012

    Hledal jsem vsude mozne a nikde jsem temer nic nenasel. Tak bych rad slysel nazor ostatnich.

    Meridu jsem sice moc nechtel, ale toto se mne vzhledove dost libi!

    jinak mam 88kg a 182cm

    Predem diky za nazory…

    0 0
    • Azmir  

      Vzhledově se třeba mi nelíbí, ale hlavně že se líbí tobě, poměr cena/výkon celkem slušný, za ty peníze svůj úkol splní, i celkem dobře jede, nebál bych se toho.

      0 0
    • benx007  

      jeste jsem nasel tento Kellys, muzu mit za 30tis.

      http://www.sterba-kola.cz/…s-rogue-2012

      co myslite, ktere z techto ?

      0 0
      • mich.sipek  

        Ten Kellys ani náhodou nebrat. Ostatně celkově tuto značku nebrat, to ti řekne snad každej.

        0 0
        • benx007  

          muzu se zeptat co je na nich spatneho ??

          Moc o teto znacce nevim, krom toho, ze existuje, tak se rad poucim :)

          0 0
          • Azmir  

            Je to pouze místní averze na tuhle značku, neber to vážně, to nic nemění ovšem na tom, že i tak bych šel raději do té meridy, navíc kellys má menší zdvihy, takže si první upřesni co vlastně chceš a využiješ.

            0 0
        • Kamikaze 591  

          Už mi konečně řekneš ten důvod? Nebo jen tak bezvýznamně plkáš?

          0 0
    • benx007  

      Jako ten Kellys se mne libi asi vic,vybava me prijde take lepsi a navic jeste o dvojku levneji, ale jestli jsou to shit kola co se nejak serou apod. tak dam od toho ruce pryc.

      chtel jsem nejako fulla do 35tis. a tyto dva mne padly hodne do oka v teto cenove relaci..

      Ted jezdim na cube analog disc a neni vubec spatnej, jenze jezdim hodne mimo cesty a to je vrazda na tom…

      0 0
      • Vilém  

        A v cem ti prijde lepsi vybava u Kellyse? Me tedy ne.

        0 0
        • benx007  

          nejsem expert, tak se rad necham opravit :) ale prisla mne ta vidle a tlumic od Foxe lepsi..

          ostatni vybavu jsem zas tak zasadne neresil, to je spotrebka

          0 0
          • Vilém  

            Jo takto. Osobne fanda Foxe nejsem ac uz funkce, tak naklady na provoz, takze na toto jsem se nezameroval a nemel bych vubec strach, ze pruzeni na Meride neovede dobrou praci.

            Komponenty pohonu jsou lepsi na Meride, brzdy ± stejny, ale vic verim Shimanum, i kdyz zakladnimu modelu. Na meride zakladni, temer nezatesnene naboje od Shimana, na kellysu jsem tento dil ve specifikaci nenasel, takze tezko rict.

            Takze jak uz psal nekdo vyse, spis bych vybral to co lip sedne do ruky, nebo jake zvazujes uziti, kazde je to trochu jina kategorie.

            0 0
            • benx007  

              v cyklopointu maji tu Meridu v 19", takze ji dnes pujdu vyzkouset a uvidim jak se mne na ni bude jezdit..

              Kazdopadne diky za zhodnoceni!

              0 0
    • LRRTM1  

      Kellys je sice čtyřčep a Merida přepákovaný jednočep (jestli se pletu, opravte mě) ale i tak bych si vybral Meridu. Je hezký, že Kellys láká na Foxe, ale Kellys kliky a Kellys brzdy by ve mě důvěru nevzbudily…

      0 0
    • benx007  

      Tak jsem si byl projet tu Meridu a spokojenost, vzal jsem teda devatenactku ram ikdyz me nutili jednadvacitku, ale na to jsem se nejak necitil…

      Cena po slevach 28tis, takze velka spokojenost! :)

      0 0
      • Azmir  

        Gratuluju, já taky zkoušel 19 a sedla mi i když mám ještě o pár centimetrů víc než ty :)

        0 0
        • rasken  

          ahoj taky mam odnich Merida Big Nine TFS 300-D 19 mam 183 neco kolem 93 je to akorat jen otazka dostal si vse co bylo v nabidce ja treba ne:)) mas Přehazovačka Shimano XT-10 ja dostal 9 atd opravdu je to co nabizej za priplatek nebo jak to je?)))))))

          0 0
          • Azmir  

            Záleží jaký si koupil modelový ročník, třeba sis koupil starší a ten je jenom devítkový, to my nemůžem vědět.

            0 0
    • TeryPV  

      Prizivim se. Uvazuji o tomto kole pro

      pritelkyni. Rad bych vedel Vase

      zkusenosti, pripadne jestli muzete

      doporucit neco lepsiho v teto cenove

      relaci.

      Diky.

      0 0
      • Sunshine 29  

        Přemýšlím o koupi tohoto kola, měřím cca 177–8cm, váha 85–88 kg (podle toho, jak moc cvičim/žeru :)

        Jakou velikost??

        Spíše AM ježdění, na silnici se moc nepodívá.

        17" ?

        Díky!

        0 0
        • Azmir  

          Možnost vyzkoušet nemáš?

          0 0
        • Kamikaze 591  

          Mám 175cm, 17,5 je mi malé. Jezdím minmálně 18" až 19,5", případně M. Ale záleží to na výrobci rámu. Není to tak jednoduché střelit. A taky je důležita effective top tube

          0 0
    • Sunshine 29  

      Merida zatím nevyzkoušena/ne­nalezena, takže jakou velikost by jste zvolili na parametry 177cm/88 kg?

      0 0
      • Milvus888  

        17"-18" zalezi na delce horni ramove trubky..

        0 0
        • Smazaný účet  

          jj, 18" ale protože se Forty dělá 17 a 19 tak máš problém… :-)

          Budeš muset fyzicky vyzkoušet. Merida to má trochu divně, já mám 170 a Twenty 16 byla malá a 18 tak na hraně.

          0 0
          • Sunshine 29  

            To je právě to, být 18" tak neřeším…ALe přikláním se spíš k té 19"

            0 0
            • Azmir  

              19" jsem měl dobrou já se svými 185 cm tak bacha na to.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Nevím ale zdá se mi, že je lepší mít menší rám než větší. Zítra jdu zkusit Forty v 17, mám 170 cm, pak ti tu napíšu můj dojem ve srovnání s mojí Twenty 18

              0 0
            • Fran-tic  

              Mám ji ve 21", mám 189cm. Před tím jsem měl Lkovýho supa a ten rozměr top tube byl téměř stejný. U meridy je lehce delší. Samozřejmě se ta zbylá geometrie rozkládá úplně jinak, ale tohle můžeš hned znát. Dá se na tom v klidu dojet i k trailům, vůbec nelituju toho zdvihu, potom to je jedna radost. Záleží, jak poladíš posed – jestli do xc nebo am.

              0 0
            • Sunshine 29  

              Ach jo, proč jsem nevyrostl jednoznačněji :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak jsem se posadil na 17½ a první dojem velikost dobrá ale kratší než jsem zvyklý. Po kontrole rozměrů a porovnání s mojí Twenty 18½ jsem zjistil, že horní rámová trubka má o 10 mm méně a představec je kratší. Budu to řešit posunutím sedla dozadu na maximum a asi představcem o 20 mm delším (ale až po chvíli ježdění a štelování). U Tebe si nejsem jistý protože Tvých 177 je už na hraně. Záleží i na postavě. Kdyby jsi byl z okolí Ostravy nebyl by problém se zastavit posadit se ale takhle od stolu ti neřeknu jestli 17 nebo 19.

                0 0
                • jIrI___  

                  Lidi si stále ne a ne uvědomit, že posunutím sedla se délka rámu řešit nedá… Poloha sedla závisí na vzájemné poloze kolena a osy pedálu.

                  0 0
                • Sunshine 29  

                  U fotky jsem se ptal na velikost tvojí Meridy, takže 17"

                  Na dotaz u prodejců mi bylo doporučeno vždy 19", takže se přikloním spíš k tomu…

                  Každopádně díky za info

                  0 0
                • Fran-tic  

                  ou, to co děláš, je naprostá hovadina. Posouvat sedlo (neprodlouží ti délku rámu) a ještě na AM nebo trail kolo cpát 110 představec…no jak myslíš Jarmile :)

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.