• jenkys

    Zdravím, co si myslíte o tomhle kole?? Hledám nějakej kompromis co se týče jízdy po asfaltu na větší vzdálenosti a zároveň abych se to nemusel bát pustit lesem nepotřebuju skákat několika metrový doropy a dělat podobný vyloměniny ale pokuď by to trošku poslalo do vzduchu tak bych se tomu nebránil. Dokázal by někdo určit hranic typu „Tak tohle je na to kolo moc, to už bych s ním nejel“ nerad bych aby mě ten rám někde praskl. Jinak co se týče mě měřím 175 cm a vážím 60 kg.

    0 0
    • AsiJura  

      Tohle ti nikdo přesně neřekne, ale s tvoji váhou bych se o to nebál.

      0 0
      • jenkys  

        já mám furt v hlavě zakódovaný že to je hliník tudíž měkota a budu mít v jednom kuse fobii že natom někde něco praskne

        0 0
        • AsiJura  

          Si myslím že by ti stačilo RB IQ, zdvih 120, hravé a jezdivé to je, a plus je že rám je ze 7čkového hliníku, ta 6 z které to dělaji ostatní při těch tenkých stěnách je celkem bláto. Kdby ti nestačilo to tak IQ6 v nějakém XC setupu, aby ti to jelo a zároveň to můžeš pustit kam chceš, teda na pravidelný bikepark to není ale jednou za čas to snese.

          0 0
          • jenkys  

            Když já dám hodně na design ta merida si mě designem úplně získala vím jsou to tuctový kola ale o to víc se divím že tu o ní není ještě nic psáno. Zajímalo by mě jestly jsou čepy na ložiskách nebo ne a když je ve verzi 3000-D rám je stejnej a jen líp osazenej??

            0 0
            • jIrI___  

              Na čem jiném než na ložiscích by ty čepy byly? :)

              0 0
              • AsiJura  

                na zlatých vrutech:)

                0 0
              • jenkys  

                no tak slyšel jsem že levný fully to maj jen na nějakejch vložkách a je prý dost častý problém s tím že se to časem vychodí

                0 0
                • jIrI___  

                  Tak to slyším prvně. Vždycky jsem měl za to, že čepy chodí buďto v kluzných nebo valivých ložiscích. Ani si ty vložky neumím moc představit, to se nejspíš bude týkat jen tescofullů :-D. U té Meridy bych z tohodle strach neměl. Tipuju, že tam budou klasická kuličková ložiska.

                  0 0
                  • jenkys  

                    Tak to mě potěšilo :-) každopádně by mě ještě ale zajímalo jestly se verze 800-D a 3000-D liší jen osazením nebo ty rámy jsou jiný protože na to abych rovnou koupil 3000-D nemám a chtěl bych se k tomu dostat postupem času výměnou komponentů.

                    0 0
                  • kubad  

                    tou vložkou asi myslel kluzné ložisko :D

                    0 0
        • DaSnail  

          keď si nerozložil počas jazdy toho fula z profilu, tak o tú meridu by som sa nebál.

          0 0
          • jenkys  

            a to ho opravdu nešetřím protože vím že ten rám je ocel tak si říkám že to něco vydrží a navíc když by se mu něco stalo tak by to nezamrzelo jako u tý meridy

            0 0
    • Mira 26  

      jak to ze jsou stejne mam katolog a tam pisou ze u M.1500 D je ram hydralidskeho 3D tvarovani tubek a u 800 D to neni.Tak asi stejne nejsou.

      0 0
      • Vilém  

        A to ses kvuli tomu schvalne registroval, abys jim to po pul roce osvetlil?

        Jinak ano 1500 je hydroforming, 800 je TFS (tzn mechanicky, ne olejem).

        Jinak hydralidske formovani, to je peknej vyraz, aspon z toho clovek citi ten lidsky faktor:)

        0 0
    • Mira 26  

      Ne kvuli tomu ale chci si koupit kolo a badam jaky a ta merida by se mi libila. Moc tomu nerozumim tak jen me zajmal jakej je vtom rozdil. Jinak dik za odpoved

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.