• sterated

    Ahoj, potřebuji poradit. Po dlouhé době jsem zase začal jezdit pořádně na kole a rád bych si udělal radost a vyměnil svého 15 let starého horáka :) Jezdím na kole každý den cca 10km do práce o víkendech nějaká delší horská trasa cca 80km, po večerech do lesa. Za rok cca 4000Km. Přemýšlel jsem o nejakém HT s cenou kolem 20k, nějakou slušnou vidlicí a osazení alespoň deore. Dostal jsem ale možnost koupit toto kolo http://kolo.cz/…-1000-d-2009 za cenu cca 28k. Je to dobrá cena? Komponenty se mi zdají super, jen vidlici neznám. Full by se mi moc líbil, hlavně proto že bych mohl začít jezdit trochu víc v terénu, moje nynější kolo nemá ani přední vidli odpruženou. Je to sice modelový rok 2009, ale to mi vůbec nevadí. Moc se v kolech nevyznám, tak by mi moc pomohlo jestli máte třeba někdo s tímto kolem zkušenosti, nebo alespoň radu ohledně komponent jestli je to ok v poměru výkon/cena. Předem moc děkuji.

    0 0
    • Azmir  

      Pokud je nová tak za tu cenu bych to určitě bral.

      0 0
    • ezau  

      Přesně toto kolo mám, pozor na vidli, po cca 300 km jsem musel u autorizovaného servisu reklamovat pro výrobní vadu (jak mi sdělili), ozývalo se podivné kovové cvakání.Oprava zdarma, od té doby OK.Zadní tlumič ve velké pohodě. Po cca 8000 km sem se rozloučil se zadní nábou-doporučuji průmyslová ložiska v nábě. Jinak kolo super, je to rychlík na závody.

      0 0
      • sterated  

        Díky, tak kolo už mám, zatím se zdá super. To cvakání přední vidle mi dělá taky, jsem myslel že je to normální a dělá to jak se vrací ze zdvihu, mám to tedy reklamovat? Kdy přesně ti to cvakalo?

        0 0
        • sterated  

          A ještě jeden dotaz, jak mám namontovat láhev na kolo, držák je ok, ale normální lahev 0,7l se mi tam díky zadnímu tlumiči nevejde. Máte to nějak vyřešeno, nebo to prostě nejde?

          0 0
          • toram  

            Nekaž kolo držákem na pití a kup si batoh s vakem na vodu. je to stejně lepší..:)

            0 0
          • McBlacky  

            to by měla. na Mko rám se jedna láhev 0,7L enervit vejde – košík specialized

            0 0
          • roman 3D  

            mám M a tenhle košík a 0,7 se vejde http://www.bikesport.cz/…e-cage-_2197

            0 0
          • notobi  

            jde to řešit viz fotky mýho kola (ten držák jsem navrtal aby byl co nejníž a jde to)

            0 0
            • sterated  

              No ale já mám velikost 18, tam mi to prostě nějak nevychází :(

              Jinak už jsem dal první pořádnou projížďku v terénu a musím říct že fakt bomba, ta vidlice se zdá už trochu lepší, tak si to snad nějak sedne a bude to ok. Jinak fakt že z kopce po asfaltu to frčí pekelně na těch origo pláštích.

              Jinak můžete doporučit nějaký pěkný batoh na kolo, nechci na to věšet žádné tašky atd.

              0 0
            • sterated  

              notobi koukal jsem na to sedlo co jsi vyměnil a všude je na něj vchvála jak je pohodlné, jaké s ním máš zkušenosti. Původní prologo budu muset asi vyměnit, byl jsem teď asi na 100km výletě a neskutečně mě z něj po delší době bolí zadek :(

              0 0
              • notobi  

                jo prologo na mě tvrdý tak šlo pryč pak byl jeden pokus se sedlem uprostřed děravým (nějaký velo)a z toho mě bolela zadel už po 12km takovýým způsobem, že sem po 60km dojel domu ze sedla a až to wigo je spokojenost (i když před pár lety sem měl jedno ještě pohodlnější jenže na tom strašně rychle popraskaly švy už ani nevim co to bylo za značku

                0 0
          • ezau  

            pouze 0,5 l lahev.viz obr.

            0 0
        • ezau  

          vidle mi cvakla přesně v okamžiku, kdy se vracela po přejetí nerovnosti. Reklamoval jsem v progresscycle v Hostivici. Druhý den byla oprava hotová. Zadarmo.

          0 0
          • sterated  

            Vidlice poslaná na reklamaci, takže jsem zase bez kola :( Dostanu zatím nějakou náhradní, tak snad to nějak přežiju. To snad je každá tahle vidle z výroby vadná, technik říkal že je to prý úplně normální :(

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.