• deXterr

    Zdravím, chci si koupit Meridu Matts TFS XC 100 s koutoučema http://www.merida-bike.cz/…s-100-d-2011 ,ale nemám zatím s kotoučema žádný zkušenosti, tak se chci zeptat jestli někdo z Vás nemá zkušenosti právě s těma brzdama co tam sou (Tektro Draco) . Přemýšlel sem i o stejným kolu ale model.rok 2010 a v pár obchodech mi řekli, že ty brzdy co tam byly sou jeden velkej ******* (Hayes Stroker Ryde). A ještě sem se chtěl zeptat jestli jsou nějaký rozdíly u brzd na minerální olej a na brzdovou kapalinu?(popřípadě jaká je lepší volba)

    0 0
    • Azmir  

      Ne jenom brzdy jsou sraška ale celé kolo je sračka. Brzda budou problémové, vidlice nefunkční, ostatní žádná sláva. Za tuhle cenu už se dá sehnat něco na deorečku + XCR vidla možná. Takže jestli bys měl zájem rozmysli si to a jestli budeš chtít já nebo někdo jiný ti tu hodí lepší kolo za podobnou cenu.

      0 0
    • michalrysina  

      přesně toto kolo mám …model 2010..kolo sračka není pokud nejseš závodník tak ti postačí a poslouží velice dobře. Mám ty hayes brzdy a zatím si nemůžu stěžovat. Vidle je teda nic moc ale časem koupíš lepší a bude to ok…jsem s tímto kolem nadmíru spokojen..nenech se zvyklat zdejšími, kteří pokud nemaj kolo nad 40k tak to pro není kolo

      0 0
      • Hedus  

        Přesně tak, vyser se na ty radílky,kteří neumí spolknout Meridu. Já mám MATSE TFS 800D loňský model a jsem nadmíru spokojený. Překvapivě jsou loňské modely lépe vybavené, byly a jsou za lepší peníze.

        0 0
        • michalrysina  

          Já jsem to kupoval za 11000. A všichni to nadávají na ty brzdy ale já nemůžu říct proti tomu ani slovo…

          0 0
          • Radunak  

            jestli se ti ty merida líbí tak si jí vem,,doporučil bych ti teda model 2010

            http://www.sterba-kola.cz/…/mtb-ht-2010

            myslí si že kola za tuto cenu budou ± stejná,,ale kdyz tě to chytne tak si bike postupně dotvoříš podle sebe,koupíš vidli a tak,a při troše péče se i spolehlivě povozíš

            0 0
            • deXterr  

              Díky za názory..Samozřejmě je tohle kolo jen „do začátku“, vidlici neřeším-loni sem kupoval novou a dám ju i natohle, ale hlavně mi šlo o ty brzdy o nic víc, protože když už se někde řeší tak jen Tektro Auriga nebo právě Hayes Stroker Ryde (se kterýma prej maj lidi hodně problémů podle toho co sem četl)..

              to Radunak:jj taky sem chtěl loňskej model ale mou velikost už nikde neměli a ani právě moc nedoporučovali kvůli těm brzdám, tak mě zajímá jak sou na tom tyhle Tektra.

              A jak to teda je s tím minerálním olejem X brzdová kapalina?

              0 0
              • Radunak  

                aha no ja jen můžu totiž říct že ten model 2010 má kamarád skoro už půl roku a s těma brzdama nema vůbec žádnej problém a je velice spokojenej,,

                0 0
              • Azmir  

                Jinak ty tektro draco na tom jsou podlě mě hůře jak loňské ryd a mezi minerálním olejem a brzdovou kapalinou není nějaký zásadní funkční rozdíl a tobě jako uživateli to může být celkem jedno. Jinak koukni rozhodně na některé z kol co jsem ti poslal s tou meridou bys mohl litovat. Jinak smím li se zeptat jakou vidlici sis koupil a máš ji v plánu dát na tu meridu?

                0 0
              • DeeDee71  

                všimni si, že tu mnoho lidí řeší brzdy … škrtání, destičky, kotouče, zavzdušnění, špatný účinek … a na mnohem dražších brzdách ???

                0 0
        • Azmir  

          Ty mu říkáš at se vysere na radílky a přitom máš o 10k dražší kolo než chce on. Jinak proč si nenechat poradit když můžu mít o třídu lepší kolo za stejné peníze to bych musel být asi úplně blbý.

          0 0
        • onuce  

          Mám také přesně tuto Meridu a musím naprosto souhlasit. Moje první absolutně bezproblémové kolo. A to vážím 115Kg! Žádné pazvuky, vše funguje jak má. I ta vidlice RST se nádherně rozběhala a je to citlivka. Celkově jsou všechny komponenty pěkně vyvážené a jízda na tomto kole je tak požitek. Určitě netoužím po dražším kole, sotva by mohlo být lepší.

          0 0
      • DeeDee71  

        Mám taky model 2010 a jediný co budu měnit je vidle (ta je fakt nefunkční) za Epicona a ostatní vyměníš stejně postupně jak to bude vodcházet. Já řešil cenu … tisícovka na drobnosti není problém, ale 20 – 30 t. za kolo, tom já řeším …

        0 0
    • deXterr  

      ještě sem trochu hledal http://www.velohanak.cz/…9-cerna.aspx

      0 0
      • Azmir  

        co se ti nelííb na kolech, které jsem ti hodil? jsou výbavou úplně jinde než tebou nabízené.

        0 0
        • michalrysina  

          Sou jinde také cenou takže asi tak, podle mě

          0 0
          • Azmir  

            Tak to asi neumím počítat protože nejdražší z nich je za 13100 ale je to jeho boj on bude zklamaný mi to bude jedno :)

            0 0
            • michalrysina  

              mě tady taky každej řikal že z toho kola budu zklamanej a nejsem

              0 0
              • Azmir  

                Tak zkus pohledat kámoš které má lepší kolo za stejnou cenu jako ty a pak zalituješ že za tu samou cenu si mohl mít něco lepšíího. Jasně že pokud si jezdil na olpranu nebo něčem podobném tak pak pro tebe každé kolo bude super, pokud ale nemáš srovnání tak je to o ničem nevypovídající.

                0 0
      • kubiik  

        Nevím jestli není pozdě, ale já jsem pro přítelkyni kupoval toto kolo http://www.mall.cz/…ts-80-d-2010?… . Osazením je jinde než ty ostatní, je o pár stupňů výš, vidlici bych doporučil vyměnit, ta je naprd. Cena kola na prodejně je ještě o pár korun nižší, než je uvedená na netu.

        0 0
    • michalrysina  

      Chtěl bych se zeptat na něco ohledně pláštů. Jezdím origináli co na tom byly. myslíte že stojí za to výměna na Maxxis Crossmark? díky za názory

      0 0
      • Radunak  

        já z nich přešel na conti race king a nevěřil jsem že ta změna může mít takovej vliv jelo to o moc líp hlavně na silnici..jen jsou teda poměrně široký ty původní,a ty Rk mam 2.0 takže to byl zas takovej mínus když jsem cejtil každej kámen,

        0 0
        • michalrysina  

          No mě doma ležej ty maxxisy tak právě nevím esi to má cenu protože se mi to nechce přezouvat a pak zjistit že je to k prdu

          0 0
          • Radunak  

            nevím co jezdíš a na co jsou přesně určený to maxxisy,,ale to co tam je v originále,je podle mě hroznej plášt´

            0 0
          • nox159  

            za dobu nez se tady zeptas bys to mel prehozene… ;-)

            jinak jde o to jaky z toho budes mit pocit ty, ne jaky pocit z toho maji lidi odsud… ;-)

            0 0
            • michalrysina  

              no jezdil jsem maxxisi a byl jsem s nima spokojem s tema origo jsem taky celkem spokojen ale je pravda že mě to neprijde jako kvalitni plašt

              0 0
        • michalrysina  

          Tak jsem to přehodil a maxxisi me prijdou teda lehcí …akorat mi hazi zadni plast ale snad si to sedne

          0 0
    • novomi  

      Právě jsem si toto kolo objednal, model 2011. Doufám že nebudu zklamaný jak někteří píší, jsem pouze rekreační jezdec s max 1000 Km ročně. Jezdím převážně v lehkém terénu a 14 000 Kč za kolo byl pro mě strop. Měl bych jen jednu otázku. Vlevo na vidlici je štelování ±, to je regulace tuhosti ? Slyšel jsem že to moc nefunguje, doma i podobnou vidlici mám a taky jsem si nevšiml rozdílu. A má kolo klasický auto ventilky, nebo mnou nenáviděný galuskový. Díky

      0 0
      • Radunak  

        ventilek vypadá jako ten tvůj nenáviděný..a to štelování,jednou jsem si s ním hrál,ale nemělo to vliv,tak už ho mám 2 roky ve stejné poloze

        0 0
      • novomi  

        Tak kolo mám doma, ventilky jsou automobilový…3× hurá. Tuhost vidloce opravdu moc štelovat nejde, ale líbí se mi, že jde uzamknout vidlice jen z části.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.