Měření tepové frekvence ze zápěstí

88 nepřečtených
 • Kata90

  Ahoj, poradíte mi, prosím, nějaký dobrý snímač tepové frekvence ze zápěstí? Potřebovala bych nějaký, který by mi dával informace o tepu třeba 1× za 10 sekund a abych pak následně mohla data ze snímače nějak vyčíst, třeba na pc… Moc děkuji!

  0 0
  • adam320  

   Omlouvam se, ze neodpovidam na dotaz. Naopak bych se rad zeptal, k cemu je tohle dobry sledovat a jak se s tim pak zachazi?

   0 0
  • RapMan  

   musí být na zápěstí? Čím je výše, tím je přesnější, hodně chválen je např. tento od Polaru https://www.polar.com/…verity-sense

   Případně se to dá řešit speciálním náramkem na paži pro apple watch, který údajně také lépe měří tepovku.

   https://www.amazon.de/…8/ref=sr_1_5?…

   1 0
  • plzakj  

   Hodinky garmin z rady FR.

   0 0
   • liborg1982  

    Fungují stejně „orientačně“ jako většina ostatních.

    0 0
    • kubad  

     Pokud ji stačí hodnota 1× za 10 sekund jak píše je to fuk

     0 0
    • Rychlej turista  

     Pokud to nepoužíváš na intervaly, tak je přesnost dostatečná.

     1 0
     • liborg1982  

      Vzorový příklad: 30× angličák (burpee) v max tempu a hodinky (Garmin instinct) ukáže 110 tepu/min, když sotva dýchám. Nebo běh v chladném počasí a v tempu, kde máš obvykle podle hrudního pásu cca 140–150 to ukazuje sotva 100 tepů. A to není jen o jedněch hodinkách. Mám vyzkoušeny Xiaomi, Samsung, Polar, Garmin (více modelů). Jo, asi to funguje slušně v klidu, třeba ve spánku… Nebo mám blbou ruku.

      0 0
      • Rychlej turista  

       Mi to funguje normálně :-)

       Garmin tactix Delta to je.

       0 0
       • satch  

        Možná myslí, že to zápěstí má skluz. A trochu to pak ve výsledku při nárazových změnách ty tepy vyhladí oproti hrudaku

        0 0
        • Rychlej turista  

         Jsem psal, že na intervaly je to nepoužitelné. Ty rychlé změny tepu to prostě nepobere a pak jsou z toho hausnumera. Ale při běžném švihu, kdy nevznikají rychlé změny tepu, je to bez problémů.

         0 0
      • plzakj  

       To mas rozbity nebo blbe usazeny. Vozim je obcas na kole a prubehy tpf jsou stejny. Jen opteckej nereaguje tak rychle na zmeny. Takze na intervaly je to pomaly. Ale na beznou vyjizdku dostatecny. Jen mi vadi sledovat tacho na zapesti. Tak vetsinou beru hrudak.

       0 0
       • liborg1982  

        Rozbité podle všeho ne. Dělají to tak různé přístroje. Blbě nasazené nevím. Zkoušel sem víc utáhnout, méně utáhnou, posunou nahoru dolů. Možná by by pomohl nějaký rekvalifikační kurz. Nevím. Možná je to moji chlupatou rukou, možná tím, že sem proti normálu víc posunut do chladu a moje tělo tak reaguje. Já neříkám, že je to blbost, jen bych nebral výsledky měření moc vážně, třeba ze zdravotního hlediska.

        0 0
        • plzakj  

         Pokud to nemeri spravne, tak jsou udaje k nicemu. Ale ja jsem schopnej s fr935 dosahnout temer stejnych (az na rychlost zmeny) hodnot, jako s pasem. Nekolik lidi v mym okoli taky. A v takovym pripade je to naprosto vypovidajici udaj.

         0 0
        • Honzis  

         mám podobné problémy ted s FR55 – ta optika je děsně zpožděná a občas tam jsou blbosti odhadem tak o 40tepů a zpoždění v řádu desítek vteřin, při běhu v teple a konstantním výkonu ok, ale na kole to měřilo obvykle dost tragicky. zkoušel jsem víc dotahovat, ale teď už to zase spíš dotahuju míň a relativně něco z toho leze, ale že by to bylo extra přesné, to fakt ne.

         0 0
       • Phantasma  

        Na intervaly je to jednak nepresne, a druhak diky tomu zpozdeni se nezaznamena maximalni tep. Nez se ta optika z toho zpozdeni vymani, tak tep ti davno klesne a zpetne to hodnoty nebere. A nemusi se vzdy jednat o intervalovy trenink …

        Typicky priklad – na Edge s hrudnim pasem jsem dosahl vcera v aktivite maximalni tep 196, podle optiky jsem dosahl maximalniho tepu 176.

        1 0
      • jonti  

       chlupaty nebo moc hubeny.

       0 0
  • rumik  

   Měl jsem už 2 hodinky na měření tepu a přišlo mi to že si ty hodnoty tahaly z klobouku

   0 0
  • Fofrník  

   Čím blíže je snímač srdci, tím přesnější odečty hodnot. Proto jsou nejpřesnější hrudní pásy. Pokud chceš odečítat hodnoty tepů ze zápěstí, potom je samozřejmě přesnější zápěstí levé.

   Co se týká přesnosti odečtu tepů ze zápěstí, často se uvádí, že jde o zbytečné měření. Zde ovšem platí, že jak u koho. Z hlediska principu měření je zásadní typ a vlastnosti pokožky. Hodnoty ovlivňuje nejen její barva (světlejší a tmavší typy), hustota případného ochlupení zápěstí, ale také její vlastnosti. Někdo má pokožku tzv. papírovou – čili téměř bez podkožního tuku, někdo má tzv. hroší kůži. Roli hraje i míra potivosti v oblasti zařízení. Při srovnávacích testech měření ze zápěstí a současně laboratorním měřidlem mohou být výsledky nad očekávání srovnatelné, nebo také zcela rozdílné.

   Sám jsem absolvoval dvě srovnávací sady testů. V obou případech byly měřícím zařízením hodinky Garmin řady Fénix. V prvním případě model Fénix3 HR, v druhém případě Fénix Tactix Delta. Abych se zbytečně nerozepisoval o omáčce, v obou případech byly výsledky srovnávacího testu nadprůměrně shodné a pro výkonnostní sport byly hodnoty tepů z hodinek použitelné pro plánování a vyhodnocování tréninků. Mám ale nejspíš ideální typ a vlastnosti pokožky.

   Nicméně odchylky samozřejmě byly. Absolvovali jsme zátěžák jak na „běhátku“, tak na „šlapátku“ vždy pro oba typy zařízení. Přesněji vycházelo srovnání na „šlapátku“, což je pravděpodobně dáno typem tělesného zatížení, nicméně všechny odchylky se týkaly především zobrazením krajních hodnot frekvence tepů – čili minimální a maximální. Horší výsledky byly v případě maximálních hodnot tepů, kdy se zařízení (hodinky) přepočítávala v průměru o šest tepů za minutu směrem nahoru, minimální tepy se lišily v průměru o tři tepy a také směrem nahoru.

   Větší nepřesnosti jsme naměřili v případě časového snímání, kdy obě zařízení vykazovala zpoždění o pět až patnáct sekund proti laboratornímu zařízení v obou fázích (růst i pokles).

   Měřili jsme silovou i vytrvalostní zátěž ve třech zónách – klidová, klidová po zahřátí a aeróbní. Nejhorší výsledky přinesla část „silová / aeróbní“, nejlepší (tedy nejmenší ze všech odchylek) byla „vytrvalostní / klidová po zahřátí“.

   Výsledky se u všech testovaných lišily zpravidla ve všech parametrech bez ohledu na věk, BMI a kondiční parametr VO2max.

   Pro testy byly použity protokoly testů rampový, kontinuální a stupňový s přestávkami. Použity byly mimo jiné Saltinův test a test W170. Testy prováděla na vybraných příslušnících armády Univerzita obrany Brno a podrobné výsledky nejsou veřejné.

   Pro někoho mohou být zajímavé alespoň výše popsané střípky z testů.

   EDIT: Přesto stále používám při všech činnostech hrudní pás, pokud chci mít k dispozici relevantní hodnoty.

   1 1
   • tl-brq  

    Já pozoruji totéž na rotopedu. Rychlejší zvýšení tepu chytají hodinky (Garmin Fenix) se zpožděním, ale po tomto spoždění už dávaj zcela srovnatelné výsledky. Jen si ale říkám, nejsou ty odchylky spíše dány softwarem? Nevím, je to jen otázka/hypotéza. Odhadoval bych, že při prudké směně tepu může být software hodinek nastaven tak, že má chvilku počkat a ověřit, jestli se nejedná o náhodnou chybu měření, aby neděsili běžné uživatele krátkodobými prudkými výchylkami, které se občas chybou měření mohou stát (a paranoidní lidé by pak zahltili kardiology). Odhaduji, že většinu sportovních hodinek nosí lidé, kteří to se sportem nepřehánějí.

    Hrudní pás možná takové nastavení nemá, protože se předpodkládá, že lidé co si ho nasadí mohou mít mimořádnou zátěž.

    0 0
    • plzakj  

     To je spis tim, ze chvilku trva, nez se zmeny tepu projevi v krvi na zapesti. Hrudni pas meri okamzite el. impulzy.

     0 0
   • mais  

    a proto jsem začal nosit hodinky na pravé – moje zkušenost lezou z toho levá pravá ruka stejně orientační hodnoty – tzn pomalá změna hlídat pásmo ok, EKG v časové změně si nenatočíš – akorát na pravé ruce si zbytečně nemačkám tlačítka o rukavice :)

    0 0
    • Rychlej turista  

     No já ti nevím, ale na pravé ruce by měly místo dvou tlačítek rukavice k dispozici tlačítka tři. Aspoň u mého Tactixu Delta to tak je.

     0 0
     • mais  

      ja tam mam dve, kdyz je mam na leve, tak jsou tam tri a jedno ech na rane jsou to nejake garminy narozeninove typ si nepamatuju

      0 0
  • tomcat5  

   ,,Přesto stále používám při všech činnostech hrudní pás, pokud chci mít k dispozici relevantní hodnoty.,,

   I moje zkušenost.

   0 0
   • liborg1982  

    Nehledě na, to jak třeba u cvičení s kettlebell mít hodinky na ruce :-)

    0 0
   • satch  

    Při srovnání s hrudakem i v zátěži je to u mě stejné. Rozdíl třeba jednoho tepu… Naprosto přesně mi měřil i amazfit bip při testu (běh, vždy hrudak + bip nebo garmin FR). Tak jsem ten hrudak dal pryč… Ale mám hodně hubené ruce, tak s tím asi senzor nemá problém.

    Jo a odlišnosti jsou u změn TF, kdy ruka má oproti hrudníku trochu skluz…

    0 1
  • mr.nikdo  

   Nejlepe MiBand 4… 700,–

   1 0
   • JachymP  

    Nebo pětka prý umí platby, zkoušel jste někdo?

    A jako bonus výdrž baterky měsíc…

    0 0
    • mr.nikdo  

     Co jsem cetl, tak 4 vydrzela dele nez 5. Aspon, kdyz jsem to 2 roky zpet kupoval zene.

     Nejlepsi vstup na pole mereni. Pro maminy pecka – vypnuty zvuk na mobilu a vibruje naramek.

     0 0
     • liborg1982  

      Zkoušel sem Mi4 (používá dcera) a pri současném měření s Garminem na jedné ruce byly výsledky zhruba shodné.

      0 0
      • mr.nikdo  

       No vsak. Na zacatek nejlepsi.

       Polar Vantage M na ruce pri behani obcas vynechal – moc potu.

       0 0
   • Kata90  

    Ale MiBand 4 to měří, tuším, co minutu, ne?

    1 0
   • Kata90  

    Ale MiBand 4 to měří, tuším, co minutu, ne?

    0 0
  • RapMan  

   Tenhle chlapík porovnává různé hodinky/hrudní pásy. Na základě těchto i jiných testů jsem došel k závěru, že koupě jakéhokoliv hrudního pásu by pro mě byla zbytečná (jak tu bylo zmíněno, největší rozdíly jsou při prudkých změnách, což se snažím vyvarovat.) a radši upgraduju starší apple watch na novější.

   Ani bych před několika lety nevěřil, že tohle o applu vůbec napíšu.

   0 0
   • skaj  

    Ja uz to tady jednou psal, behem me anabaze s Fenix 5 (nakonec treti reklamace a toho smejdu jsem se zbavil) jsem mel soubezne i Apple Watch – tusim ze tenkrat 4. Spolehlivost senzoru ze zapesti se nedala vubec porovnavat, Fenix 5 merily uplne tragicky ve srovnani s AW. V te dobe jsem byl i dvakrat u kardiologa na zatezaku a porovnaval si mereni – Apple Watch pomaleji chytaji nastupy, ale jinak tep sedel v rozmezi jednotek % s jeho meridlem. (ona i presnost GPS byla o parnik jinde ve srovnani s Fenixem…)

    P.S. Timto zdravim Garmin sektu:) Aktualne mam Fenix 6×, predtim jsem mel i AW, takze si myslim, ze muzu srovnavat. Fenix 6× je ve srovnani s 5 uplne jine zarizeni, uz se AW v presnosti vyrovna.

    P.P.S. Jakekoliv zpresneni znamena (u me) nutnost zkratit porost a dotahnout hodinky. Bez toho nefunguje nic – tady potvrzuji co psal kolega vyse.

    0 0
    • JachymP  

     Tak s porostem slečna snad problém nemá ;)

     0 0
     • Fofrník  

      Nevíš.

      Jednou před lety jsem z diskotéky odešel domů s nějakou holkou. Nakonec nic nebylo. Opatrně jsem jí musel vysvětlit, že nejsem zahradník, co se rád prodírá roštím na zarostlém panství.

      0 0
  • Kata90  

   Tak já to uvedou na pravou míru, proč se na to ptám :-) je to kvůli bakalářce… mám si totiž vybrat, zda chci udělat měřič tepu kolem hrudníku nebo kolem zápěstí, což kolem zápěstí mi to přijde takové jako víc stylovější. Problém je ovšem v tom, že oproti tomu budu muset udělat nějaké referenční měření na už vzniklém měřiči (proto ten můj požadavek na měření tepu jednou za 10 vteřin) a já teď přemýšlím, zda takový měřič vůbec najdu a pokud ho najdu a bude podobně nespolehlivý jako můj, tak zda to s tím měřením tepu ze zápěstí spíš nevzdat…

   0 0
   • wladeq  

    rek bych, ze kazde lepsi wočky meri pri aktivite realtime, teda jednou za vterinu

    Ze zapesti to nikdy nebude stoprocentne presne, vis jak funguje lidske telo ne? tepny, zily, a tak :)…a je tam spousta promennych, proc to treba na zapesti nameri chybne

    Cim bliz ke zdroji (srdci), tim presnejsi to bude…proto se to dava na hrudnik a ne treba na krk, nebo na nohu, zejo

    Pokud mas udelat presny meric tepu, dej ho na hrudnik. Pokud privetivy, zapesti

    0 0
   • RapMan  

    No referenční měřidlo bys právě měla použít minimálně o řád přesnější než to co měříš…

    0 0
   • JachymP  

    Udělej to kolem zápěstí, přece nebudeš chodit týden s hruďákem. U žen to asi není moc pohodlný. Když si můžeš vybrat tak bych neváhal.

    0 0
   • Kata90  

    Přesně tak, můžu si vybrat s tím, že kolem zápěstí by to bylo lepší :-) jen teda právě nevím, jaké hodinky/náramek vybrat jako referenční…

    0 0
    • RapMan  

     Pokud se Ti tep nebude rychle měnit (tzn. intervalový tréning), tak bych doporučil tento náramek od Polaru

     https://www.polar.com/…verity-sense

     Dává se na předloktí nebo rameno.

     Případně ty hodinky Apple Watch.

     0 0
     • Kata90  

      Ne, tep se nebude rychle menit, bude to mereni v klidu… a mela bych to prave porovnat s necim, co se tez bude davat kolem zapesti…

      0 0
      • RapMan  

       Pokud to musí být na zápěstí, tak apple watch 6.

       0 0
       • Kata90  

        A něco levnějšího :-D? Ve škole asi nebudou mít radost, pokud jim řeknu, že potřebuji koupit hodinky od applu :-D

        0 0
        • JachymP  

         S tebou je zábava. Tak vem mi-band 4 za 900 Kč. Tep měří všechno stejně – pro tvoje potřeby. I když se zde najdou diskutující, kteří ti budou do roztrhání těla tvrdit, že apple měří tep nejlíp, tak nějak applovsky :)

         1 0
    • HKou  

     Pro predstavu, takhle nejak vypadaji zaznamy z Fenixu 6X a hrudniho pasu behem jedne vyjizdky.

     0 0
     • RapMan  

      super. Modrá čára jsou předpokládám hodinky. To že garmin senzor na hodinkách je šunt je známý fakt, proto jsem raději rovnou doporučoval apple watch, když to musí měřit ze zápěstí, ten senzor vychází lépe. Možná i ten polar nošený na zápěstí a ne na předloktí by vycházel dobře.

      0 0
      • HKou  

       Ano (omylem jsem urizl legendu). AW na tom budou dost podobne, pochybuju ze o moc lip, na zapesti nejsou data.

       0 0
      • JachymP  

       A na zobrazení dat bych použil iphone 13 pro max a poslech bych si u toho nějakou pěknou písničku z airpodů :)

       0 0
     • kejda  

      nevím, no, já to mám třeba takto a pro moje tempové běhání naprosto dostačující informace, jak jsem běžel, kde jsem přidával a kde naopak už docházel benzín. Pár týdnů zpět jsem to znovu porovnával s hruďákem a výsledek byl velice podobný. Jasně intervaly to přesně nedá, ale ty neběhám.

      1 0
  • tatranka1  

   Ahoj, používám střídavě hrudní pás Garmin a optický měřič z předloktí Scosche Rhythm +, oba připojené ANT+ k E530, nebo SUUNTO Ambit. Rozdíl je snad pouze v určité setrvačnosti měření Scosche – přímé porovnání při jízdě jeden připojený k hodinkám a druhý k Edgi. Výsledné grafy byly v podstatě stejné, ale časové posunuté + nějaké píky u Scosche, ale nic tragického. Ale pro intervaly je lepší hrudní pás, který má rychlejší odezvu, pro statistiku zdraví apod je to v podstatě jedno. Toť mé postřehy, hodinky s optikou ze zápěstí jsem nikdy nezkoušel. Pro člověka, který nesnáší hrudní pás, je Scosche dobré řešení, ale výdrž baterky je pouze 8 hodin pak dobít oproti Garminu s výměnnou 3032 a celoroční výdrží.

   0 0
  • jonti  

   Bylo by nejlepší, kdybys popsala co chceš změřit nebo dokázat, bez toho je většina rad o ničem.

   Celkově koncept měření tepu „každých 10 sekud“ nebo „jednou za minutu“ nedává smysl už jen z charakteru tepu, kde se měří jednotlivé údery srdce. Buď se může počítat jejich počet za posledních 10 sekund nebo se z doby třeba 4 tepů zpočítá tepová frekvence.

   Když chceš ověřit na něčem referenčním, je ideál asi EKG. Pokud je to moc nepraktické, tak bych vzal jako referenci nějaký ověřený hrudní pás s vhodnou aplikací. Pás z decathlonu funguje dobře, ale mám ho vyzkoušený jen s Garminem, pro tebe bude lepší spojení s telefonem a vhodnou aplikací.

   Btw na které škole se dělá taková bakalářka?

   0 0
   • Kata90  

    Dobře… potřebuji dokázat, že ten můj měřič tepu na zápěstí, který udělám, bude měřit stejně dobře jako nějaký komerční měřič na zápěstí/chytré hodinky… proto mi můj vedoucí bakalářky (fakulta elektrotechniky) říkal, že by to chtělo nějaké hodinky s logováním… měření tepu bude v klidu

    0 0
    • Stavel  

     Jsem už teda ze školy chvíli pryč, ale nedělal bych z toho zbytečně vědu. Vezmi třeba zde zmíněné Bipy a podle toho v jakém intervalu z nich polezou výsledky nastav interval měření i na Tebou vytvořeném měřidlo. Jako další referenci bych vzal hrudní pás z Decathlonu. Budeš mít dvě celkem odlišné „referenční“ sady dat a tím i spoustu podnětů do závěrečného zhodnocení.

     Celé tě to vyjde max. na 2k a na bakalářku to bude bohatě stačit.

     0 0
    • wladeq  

     A to ten meric budes fakt realne vyrabet? Protoze jestli jo…sezen ekg, udelej log, sezen cokoliv co meri realtime (kazdou sekundu), udelej log, a pak udelej log z tvojeho merice. Dej ty vrstvy pres sebe a hotovo. Ty hodnoty z merice na zapesti se podle me budou shodovat (proc by ne, stejny princip zejo). BIPy za litr nameri podobne hodnoty jako z priblblych AW za desetinasobek. To je spis o SW, vyhladit spajky, vyhodit nesmyslne hodnoty a tak. Rozdily v tech mericich cipech budou minimalni

     0 0
     • Kata90  

      Jj, pokusím se o to :-) a asi blbý dotaz, ale co to jsou ty BIPy :-)?

      0 0
      • marttoni  

       asi toto

       0 0
      • wladeq  

       tyjo…tim jsem asi chtel rict, ze bych tam zahrnul uplne nejrevantejsi hodnoty (EKG, kupa prisavek na hrudniku), ac zadani bylo jine…a s tim porovnaval mereni na zapesti…profesor to urcite oceni…ze na to jako jdes vedecky :)

       coros to umi (vyzkouseno, vertixy, ale umi to treba i pace2, a vlastne skoro vsechny jejich hodinky), merit kazdou sekundu, verim ze i garmin a treba polar

       BIPy mam pocit nemeri tep kontinualne, jen na vyzadani…ale nevim jak ty nove

       0 0
       • Kata90  

        Ufff, tak coros vertix jsem nasla za 16500Kc, to me asi uplne ve skole nepochvali :-D zbytek taky tak plus minus kolem 6k…

        0 0
        • mr.nikdo  

         To Ti bude platit skola?

         Slysim po 1.

         0 0
         • plzakj  

          Dotace EU, neasi….

          0 0
          • mr.nikdo  

           Na Bakalarku?

           Sajfaj vetsi nez novy prezident v Rusku.

           0 0
           • plzakj  

            Skoly cerpaj velky prostredky na ruzny projekty a umim si predstavit, ze se na tom delaj i BP/DP a porizuje se za to technicky vybaveni.

            0 0
         • Kata90  

          A presne proto nemuzu chtit hodinky za 20k :-D

          0 0
          • skaj  

           Ze do toho vrtam. ale chces to udelat, nebo udelat dobre?

           Pokud udelat dobre – potrebujes neco, co bude spolehlive radove lepe nez tvoje meridlo (pri tvem pouziti – chapu, ze to ma byt mereni jednou za 10s v sede). A idealne stejna technologie at mas k cemu se blizit. Pochybuju, ze chces vyvijet opticke mereni, takze zapomen na hodinky a sezen si pristup k nejakemu lekarskemu vybaveni – EKG. Urcite muzes spolupracovat treba s lekarskou fakultou, kde jich bude k dispozici neurekom.

           Pokud udelat stredne dobre a zapesti je podminka – sezen si neco, co meri opticky na zapesti. Nej senzor maji podle vsech testu Apple Watch, at si tady hateri pisou co chteji (pisu jako vlastnik Fenixu). Ale nemyslim, ze jsou treba, pro tebe ucel urcite splni levnejsi hodinky jako jsou VivoActive apod. Vyhnul bych se pochybnym cinskym naramkum apod. Subjektu vyhol na ruce chlupy, relativne tesne upni hodinky a pust mereni. Data se z hodinek dostavji fakt snadno.

           Budget verze – kup jakykoliv hrudni pas co spolupracuje s tvym mobilem. Sparuj, zapni mereni a mas data jak na podnose. Naklady minimalni.

           A hlavne si neco o mereni zjisti – tohle jsou vsechno snadno dostupne informace dostupne za jedno odpoledne cteni. Chces o tom delat praci a evidente jsi do ziskani informaci neinvestoval/a ani chvilku…

           1 0
          • mr.nikdo  

           Ja bych si vrtl do jine veci.

           Udelat meric na ruce neni tak slozite. Uz 2013 byly takove merice – aplikace do mobilu. Staci kamera + dost svetla na prosviceni kuze.

           A to, ze to jeste bude dotovat skola – no, to je fakt gol.

           Takze za mne chapu, ze BP musi byt, ale tohle je replikace vymysleneho. Nevidim v tom poradne duvod.

           Ale to je vseobecne muj nazor na VS skolstvi.

           0 0
           • Melvin  

            Je pravda, že když to srovnám s tím, co v době mých studií vymýšleli na fakultě Elektrotechniky, tak tohle je jak úkol pro žáka střední školy. Na druhou stranu, stokrát lepší, než různé bakalářky na téma LGBT a podobně.

            3 0
            • skaj  

             Sorry, ale to jsou jen reci typu „Za mych mladych let“ a "ta dnesni mladez"bez znalosti kontextu. Ma to byt bakalarka, ne rigorozni prace. Nikdo nezname presne zadani. Udelat funkcni mereni tepu od nuly (at uz optika nebo elektro), navrhnout metodiky mereni, zpracovani dat, realizovat do nejakeho prototypu .. je naopak pomerne ambiciozni cil pro bakalarskou praci (a prekvapilo by me, kdyby takhle opravdu znel). A byl by i pred 50 lety.

             Nezapomenme, ze je to bakalarka – tam neni cilem posunout nekam znalosti soucasneho poznani (i kdyz si na to nekdo zkousi hrat). Spis prokazat schopnost, ze jednou bude absolvent schopen alespon trosku metodicky pracovat na zadanem ukolu. Vzdyt opravdove merici nastroje take nenavrhuje bakalar ale teamy elitnich vedcu. Takze soudit podle tohohle vysoke skolstvi je uplna zkratkovitost bez realneho zakladu…

             P.S. Nejsem VS ucitel a s VS skolstvim nemam nic spolecneho.

             1 0
             • Melvin  

              To za mých let beru, jako, že v té době jsem tam byl a vím co tam dělali. To znamená, že srovnávám mé tehdejší zkušenosti s tímto konkrétním případem. Jinak zatím podle dotazů to moc nevypadá, že by měl tazatel nějak nastudovanou problematiku. Jinak jasně chápu, že jde především o rozvoj technického myšlení a jsem osobně rád za každého takového studenta, který si vybere technický obor.

              0 0
              • skaj  

               Ale za tvych mladych let tam zadne bakalarky nezadavali, takze neni co srovnavat:) Navic to, co tam ted delaji nejspise vubec nekoreluje s bakalarkou, kterou zadavaji. Proste tady aplikace tvych zkusenosti na jeden konretni priklad uplne selhava a neda se z ni vyvodit nic krome hezkeho vzpominani, jak v mladi byla trava zelenejsi.

               0 0
               • Melvin  

                Ale ono to není zas tak dávno. Dokonce to bylo v tomto mileniu. Jinak já jsem právě hodnotil tento konkrétní případ, že je jak pro střední školu. Né, že je výzkum na VŠ horší než před léty jak se mi pořád snažíš podsouvat.

                0 0
             • mr.nikdo  

              Vzhledem k aktualne pouzitym potrebam to je na urovni – kamera se svetlem, co bude pocitat pruchod/prujezd mistem.

              A to je cele. Zadna metodika, zadne mereni necekej. Ano. Ekg by bylo o necem jinem…

              Tohle developer da dohromady za chvili: https://www.google.com/url?…

              Jsem schvalne mobilni app nasel, ktera to vyuziva. Meri se posuny v zilkach. Prosvit si prst a podivej se, jak se to tam hybe.

              Co by bylo zajimave je testovani pouziti ruznych typu a sily svetel. Pripadne eliminace potu.

              Ruzna svetla pouziva treba Polar. Pry proto, aby bylo mereni presnejsi.

              To potom uz dava smysl na testovaci sadu a prinos to bude mit vetsi.

              0 0
        • ladys  

         Mohl by ti stačit mobil, hrudní pás a aplikace HRV , případně Kubios HRV.

         Hrudní pásy měří velice přesně

         0 0
  • gollum  

   Já bych doporučil pořídit https://www.polar.com/…verity-sense.

   Má to vlastní paměť (600h) pak se to dá záznam přehrát do mobilu/internet.

   Celkem se jim to povedlo a je to relativně novinka, takže by to snad pak případně mělo jít prodat na bazaru s přiměřenou ztrátou.

   Na jedno nabití to údajně vydrží až 30h, já mám zatím naměřeno na jedno nabití maximálně 31h (propojeno přes bt s ambit 3), takže bych jim tu výdrž věřil.

   Nosí se to celkem pohodlně, řek bych že rozhodně pohodlněji než přiměřeně utažené hodinky na ruce.

   Pořídil jsem si to na běhání dálkových běhů tzn. třeba 24hodin v kuse, co jsem zkoušel hrudní pás, tak ten pro mě moc použitelný nebyl, cca. po 2–3 hodinách co jsem se několikrát zpotil a uschnul mi přestal obvykle měřit + mít ho správně utažený taky nebylo nic příjemného (původně jsem plánoval využit nějaký gel na zlepšení vodivosti/kontaktu elektrod s pokožkou, jestli to nepomůže, ale už jsem se k tomu nedostal).

   • celý týden nosit hrudní pás by se mi rozhodně nechtělo

   Hodinky co mám suunto ambit 3 nemají optické měření ze zápěstí, ale i kdyby měly, tak v chladnější části roku, kdy se vlivem zimy méně prokrvují ruce, nejsou moc použitelné… Předpokládám, že náramek od polaru vlivem toho, že se dá umístit podstatně výše, tak v chladnější části roku bude podávat znatelně lepší výsledky než měření ze zápěstí…

   1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.