Mavic Ksyrium Elite 2012 versus Fulcrum Racing Zero

22 nepřečtených
  • Petr-majak

    Moc zdravím, potřebuji se rozhodnout a jsem rád, za každý názor – při hledání silničních kol se můj výběr zúžil v podstatě na dva modely a to jetá FULCRUM ZERO 2012 – najeto 5000km – cena 9.000 – keramická ložiska, dle popisu majitele – super stav a dále MAVIC Ksyrium ELITE 2012 – http://www.kupkolo.cz/…elite-2012_a cena také 9.000,–. Může mi někdo napsat názor, či zkušenost. Předem díky. Petr

    0 0
    • Biker jak Pes  

      Normálně bych vzal ty Fulcrumy, ale těžko říct, v jakém budou stavu. Jestli je bereš od někoho, kdo to měl na závodní použití nebo jenom výlety.

      Na Mavicách jsem toho najezdil hodně a vždycky tam byl nějaký problém. Teďka vozím Campagnolo Shamal (Fulcrumy), nemusím konečně nic řešit a jedou parádně.

      0 0
    • ¨MZ  

      Já mám zase s Mavicem dobré zkušenosti, Ksyria Elite 2005– jednou jsem měnil zadní ráfek, když jsem ho v padesátce urazil o kámen na cestě, jinak bez problémů, dvakrát za rok namažu ořech (práce na deset minut), ložiska se pořád točí jako nová a že deštivých závodů za ty roky zažila. Teď už jsou dost obržděné oba ráfky, tak dosluhují na zimáku.

      Pak mám ještě Ksyria SL,m ale ty mám jenom rok, zatím bez problémů.

      0 0
      • Petr-majak  

        zatím díky za názory a poznatky, asi zvolím ty ksyria – jsou prý pohodlná a na silnici jezdím doplňkově – do vyjížděk delších než 150km se nepouštím a závodím jen na biku…Ty fulcrumy vypadají opečovávaně ale mám obavu, aby nebyly moc tvrdý…

        0 0
        • Rubi  

          nemas sanci poznat tvrdost techto dvou zapletu

          0 0
          • Petr-majak  

            …ve specifikacích se většinou uvádí, že Ksyria Elite jsou pohodlný treninkový kola a Fulcrum Zero jsou vyloženě závodní ale nemám s tím žádnou zkušenost.

            0 0
    • Petr-majak  

      jen pro zajímavost – tady je odkaz na ty fulcrumy…vypadají dobře – tady je odkaz – koupená jsou léto 2012 u Svorady – http://www.cyklobazar.cz/…-zero-2012-/

      0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Tyto Fulcrumy jsou o třídu výš, než Ksyria Elite, a z mých zkušeností jsou FR 0 o hodně spolehlivější než Mavic.

      0 0
    • b58  

      Vozím Ksyria na silničce první sezonu (cca 5 tisíc najeto) a naprostá spokojenost, na rozdíl od Bontragerů, které jsem vozil předtím na Madoně jsou pevnější a není třeba je každou chvíli docentrovávat, pozitivní je i váha a komfort…

      0 0
    • Hrabex1  

      Za me jednoznacne Mavic.

      Mam Ksyria elite asi 2011 a jsou uplne bezproblemovy.

      Nevim, jaky ma tenhle Fulcrum loziska, ja mam RM3 a na tech jsem neustale resil vuli. Dokonce jsem si nechal poslat novou osu a novou sadu lozisek, ale vule zustala. Vyresil jsem to az zalepenim lozisek Loctitem.

      Ted je to sice v pohode, ale ja vim, ze od Fulcrumu uz nikdy nic nechci.

      Zadni naba na Mavicu je resena vyborne, staci obcas rozebrat a kapnout olej. Naboj ma loziska na obou koncich naby na rozdil od Fulcrumu, ktery ma prave lozisko uprostred.

      Co se tyka vypletu, nemam vyhrady ani k jednem z nich.

      0 0
      • Petr-majak  

        díky za poznatky… a teď " babo raď ", je fakt, že dva kámoši, co vozí fulcrumy na mtb si stěžují na uvolňující se ložiska, já mám na biku RM 5 a jsou v pohodě… mavic vozí kvantum lidí mám možnost servisu mavic, s náhradními dráty bych taky neměl potíž, je to fakt, že když to člověk sám nevyzkouší pod prdelí, tak se chytit nějakého názoru je těžký, neb je to fakt tak " halb und halb " jak se říká u nás v Sudetech… :-). Každopádně všem moc díky za jakýkoliv názor, za každou zkušenost. Petr

        0 0
        • Cavendish  

          Pokud se nemůžeš rozhodnout tak to udělej takhle. Pokud máš na kole Shimano tak ber Mavic a pokud Campagnolo tak vem Fulcrum

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            Tak pokud má Campu, tak snad kola od Campy (takže Fulcrum s jiným polepem) :)

            Tím chci říct, že tato logika je IMHO lehce mimo.

            0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Silnicni FR3 a vyssi (1,0) maji uplne jiny system lozisek, tam se nema co uvolnit.

          0 0
          • Hrabex1  

            Jo, jsou tam venecky, ale stejne nechapu, proc je to pravy lozisko schovany uprosted az v tele naby nikoli na konci v orechu

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Nevim, neni tam jeste nejaky lozisko v orechu? Priznam se ze za 4 roky/20000km jsem nemel potrebu ten zadni FR3 rozebrat (uz jsem to mel onehda na stole, ale sel tak hladce ze jsem to nechal byt).

              0 0
              • Hrabex1  

                v orechu jsou jen volnobezna loziska (ta , co jsou v provozu jen pri neslapani), ja mam na mysli hlavni prave (u fulcrumu spis stredni) lozisko.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.