• Petan22

    zdravim mate nekdo skusenosti z novima maruskama? starsi vzduchovky nesli moc zamacknout . napr. sem mel xc 600 90–130mm a na 130 sla tak na 70–80mm zmacknout a to je dost ubohe na takovej zdvih. zajimalo me jestli se to u novejch vidlic znenilo nebo problem pretrvava? dik a omluvte htabopis

    0 0
    • Petan22  

      tak co zadne skusenosti?

      0 0
    • goofy  

      Rika se tomu prograsivita, a ta byla na tebe az moc velka.. U nekterych vidli jde castecne poladit, ale vetsinou jde zvetsit. Se zmensenim to asi bude problem… Nebo nemel jsi prefoukanou?

      0 0
      • Petan22  

        takze myslis ze je mos vzduchu? ale kdyz dam min tak uz je to docela blato. kolik je idealni sag kdyz clovek sedne na 130 v klidu

        0 0
        • goofy  

          Na XC 20–25%, cili cca 30mm

          0 0
          • hrajem  

            A kolik na AM? Ja jsem myslel ze to plati pro vsechno tech 25procent :)

            0 0
            • pitos  

              sag je jen oriantační a slouží jako odrazový můstek,dále si vidlici upravíš podle sebe tak aby vyhovovala tvému ježdění.

              Nějaké přesné hodnoty sagu co budou určené pro různé typy ježdění bych nesledoval, navíc každá vidlice chce trošku něco jiného.

              0 0
        • RomanH  

          a pokud budes mis sag tech cca 30%, zkontroluj hladinu oleje, jak pise Goofy. U otevrene lazne se prave tim ladila ta progresivita ke konci zdvihu.

          0 0
    • Lone1  

      Přesně jak říká goofy.Chodí bez problému 130mm.Co já tak vidím,buď to mají kluci přefoukané,neumí si to nafoukat.Vůbec nechápou princip,nebo co je ještě horší,spousta lidí to má přelité olejem.

      0 0
      • Neddy  

        Taky jsem měl Marzocchi Dirt Jam Pro přelitou olejem… ale už jsem ji tak dostal na novém kole, chodila tak do 5 cm.

        0 0
    • Lone1  

      Nebo mě napadla další dost často se opakující věc.Lidi dávají měnit olej tam,kde o tom nic neví.Bohužel,množ­ství oleje je u některých typů,doslova kritické.Když se málo přelije,exploduje např tst2,nebo se poničí těsnění v ata.

      0 0
    • Thidney  

      mám xc 700sl 90–130 už třetím rokem. To co popisuješ je normální, pokud vidlice byla nafouknuta podle tabulky doporučených tlaků co byla na vidlici – stačilo použít vynález pana Bindera, změřit sag a pořádně, opravdu pořádně ufouknout .)

      a jak píše Lone1 množství oleje u těchto typů taky zaslouží pozornost.

      Já měl jiný problém, na 130 chodila poctivě do zdvihu, ale v některých ostřejších sjezdech se mi protočilo kolečko ovládání zdvihu a na 90 jsem při tlacích vhodných na 130 vytloukal do­razy

      0 0
    • Petan22  

      dik za rady cau

      0 0
      • Lsdenski  

        má někdo vidlici Marzocchi Corsa Cento? Rád bych se zeptal jaká je ve srovnání s Rebou?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.