MANITOU MINUTE MRD Absolute 130mm

26 nepřečtených
  • JaMull

    Zdarec chlapi,

    k vidlici MANITOU MINUTE MRD Absolute 130mm jsem na fóru nenašel žádné vlákno. Proto se chci zeptat na vaše zkušenosti s touto vidlí. Na Cambera 120/120 bych ji chtěl. Dost mě zaujala regulace „progresivita kompresního tlumení“ – víte co to znamená?

    Rozhoduju se mezi M Minute: http://www.kolonet.cz/detail/2979-1/

    a RS Reba 120mm: http://x-bikes.cz/…

    ještě teda nevím jestli jednu nebo dvě komory.

    Dík za rady.

    Kuba

    0 0
    • alinceb  

      Vůbec bych se nerozhodoval a vzal Rebu…

      0 0
    • BEÏA1  

      Určitě MANITOU.

      Větší zdvih, hmotnost stejná, pohledově hezčí – jak bude fungovat se uvidí.

      0 0
      • alinceb  

        Očividně toho o vidlicích moc nevíš…

        0 0
        • JaMull  

          Co se vám na těch Manitou nelíbí? Měl jsem Stance, Nixon – pružiny, a neměly chybu, progresivita bezkonkurenční, regulátory špičkové. Poruchy žádné. Hmotnost průměrná.

          0 0
          • alinceb  

            Já principiálně proti Manitou nic nemám. Jezdil jsem R7 Platinum SPV, přítelkyně má R7 Elite Absolute a na oceláku mám ještě starou Marsku. Kdybych ale měl vybírat, tak vezmu radši Rebu DA, která se dá lépe nastavit. Ještě je možnost Epicon TT za podobnou cenu. Pevnou osu na to dávat nechceš?

            0 0
            • JaMull  

              Do náboje se dá za 400,– koupit redukce na 15mm osu, takže jsem nad tím uvažoval dost. Ale 400,– za dva blbé kroužky je taky dost. Epicon váží 2kg, když už novou tak lehčí. Ty dvě komory na Rebě mi přijdou zbytečné, měl jsem Sida WC a přišlo mi to k ničemu, akorát více roboty s vyštelováním. Víš co je to nastavení „progresivity kompresního tlumení“? Podle mě to Reba nemá, ani jiná obdobná vidle. Aspon jsem to nikde nevyčet. Na Rebě se dá progresivita nastavit akorát tlakem v patroně – a tím se ti mění i sag atd.

              0 0
              • kubad  

                když to máš takhle tak si kup tu manitou, nechápu proč se ptáš

                0 0
                • JaMull  

                  ptám se proto že nevím co znamená nastavení „progresivity kompresního tlumení“. Pokud to bude nějaká hovadina, tak jdu po Rebě.

                  0 0
                  • scret  

                    to se rozhodujes pri koupi vidle jen diky jednomu popisku?:)

                    0 0
                    • JaMull  

                      ne, jen díky funkci kterou možná ostatní vidle ve stejné kvalitativní a cenové relaci vůbec nemají…

                      0 0
                      • scret  

                        tak vseobecne tlumeni od manitou bylo vzdy na slusny urovni a nektery veci uz meli dlouho pred tim, nez s tim prisel s velkou pompou RS…

                        0 0
                  • Nimrod  

                    jediný, co to mže být, je absolute, neboli nízkorychlostní komprese. jiný štelung, krom odskoku, tam už není…

                    0 0
    • Nimrod  

      jestli má noble air, tak na manitou kašli

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.