Má smysl měnit canyon neuron cf 8 za giant trance 2 29 2019

28 nepřečtených
  • governante

    Dobrý den,

    Nyní mám Giant trance 2 29 2019 a zajímalo by mě zda má smysl měnit ho za Canyon Neuron CF 8.0 2020.

    Dekuji

    0 0
    • novas752  

      A proč bys chtěl měnit? Co se ti na aktuálnim kole nevyhovuje?

      0 0
    • governante  

      Spíš jen tak ze je ta možnost, ne kvůly tomu že by mě něco scházelo atd.

      0 0
      • theedge  

        Tak pokud pokud je to jen tak z plezíru a ti nic neschází, tak to za tebe asi nikdo nevyřeší :-D

        0 0
    • nomecz  

      Trance je vic orientovanej dolekopcem, a snese toho vic jak neuron a vetsim pocitem „sucha a bezpeci“ jestli je to pro tebe plus zalezi na tobe.

      0 0
    • Breakpain  

      Bavi te vic jizda z kopce nebo vyletit? Máš radeji uni reseni?

      0 0
    • governante  

      To je právě ten problém že mě baví obojí, takže něco universálního.

      0 0
      • Breakpain  

        Pokud jedine kolo – Trance…

        Jinak bych dal Neuron a "super"enduro ;).

        Zalezi co jezdis.

        Ja mam treba dvojkombinaci DH a slapaci DH=enduro s vyssim zdihem. To mi vyhovuje, ale ja jsem zamereny na sjezdovky a obecne z kopce dolu. Fyzicka je na silnicce, neco jako XC kolo me moc nebere.

        0 0
    • Lubin97  

      a zkusil sis projet neurona?

      Neuron mi připadal jezdivější než Trance, ten byl takovej těžší na šlapání, ale zase třeba zvyk na maestro a pak houpačka na Neuronovi..

      To můj subjektivní pocit když jsem testoval obě kola

      0 0
      • governante  

        Ne nezkoušel, nebyla příležitost. I proto se ptám tady, ikdyž vím že je to hodně subjektivní.

        0 0
      • Sistematicx  

        Neuron ma blize k Anthemovi.

        Trance muzes srovnavat se Spectralem.

        Neuron bych prirovnal jako mini trail bike. Bude to kolo vyborne na lehke jezdeni a nejake trail centra mensi. Trance a Spectral jsou takove agresivni trail kola.

        Mit doma dost skaldovaciho prostoru tak koupim neurona a k nemu enduro nejake.

        0 0
    • governante  

      Takže výměnou bych si pomohl lepší jízdou na delší vzdálenosti po výletech a pohoršil bych si sjízdností a hravosti?

      0 0
      • Nutribird  

        Neřeš, jezdi, šlapat se musí na obou. Vyjezdíš se a potom budeš vědět přesně kam směřovat další kolo.

        1 0
      • novas752  

        Sjízdností ani tak ne, na Neuronu sjedeš 99% toho co na Trancu. Akorát na Trancu to můžeš jet trochu rychleji a trochu míň to drncá. Za cenu toho že to jede trochu hůř…

        1 0
    • petr-kopecky  

      Řeším to samé, mám Giant trance 2 rok 2019 29.

      Teď v podstatě jezdím jen les, cyklostezky a přírodu na vysočině, maštale a okolí. 3× za rok nějaký ten treil – Říčky a podobně ale žádný velký skoky.

      A teď nevím zda mám nahodit jen jezdivejsi pláště nebo a nebo přejít na Neuron cf 8.

      Váš názor?

      Děkuji

      0 0
      • Nutribird  

        Mě třeba změna plášťů dělala znatelné změny.

        Jedna xc trasa průměr 25 km/ hodina na 40 km/ převýšení do 500 m, Schwalbe NN, DHF 3c předek o 4 km dolů. Přidání agresora na zadek a šlapal jsem i tam kde jsem jindy brzdil, ovšem jistota vedení kola maximální. Záleží jaká je cenová náročnost celé akce. Výměna plášťů tak 2500,– a máš jasno. Pokud máš možnost půjčit si kolo, budeš mít odpověď.

        0 0
        • petr-kopecky  

          Půjčit právě možnost nemám a kupovat pláště jen na zkoušku se mě nechce. Proto se radši ptám jaká z možnosti bude lepší, ale je mě jasny že takhle těžko radit.

          0 0
          • novas752  

            Já bych jiné pláště naopak určitě vyzkoušel. DHR+DHF rozhodně neni moc jezdivá kombinace, když tam dáš něco rychlejšího, například HighRoller II + Rekon, nebo vyloženě XC Rekon + Ikon, to kolo pojede úplně jinak. Rozhodně to bude větší rozdíl, než mezi továrně osazenym Trancem 29 a Neuronem.

            1 0
            • Lubin97  

              já koupil s kolem maxxis assegai ale na druhých kolech, který jezdím jsem dal forekaster/ardent

              0 0
            • Nutribird  

              Jak píše novas, DHR a DHF jsou strašné kotvy. Na těch Schwalbe NN to jelo, 500 g/ guma, ale taky jsem je často prorazil a začal zjišťovat, že vůbec nedrží. Potřeboval jsem větší jistotu a tak jsem se propracoval až k enduro plášťům. Maxxis forekaster by nemuseli být špatné. Nebo co psal novas. Ono nejde poradit, když nevíš jak vypadají tvoje tratě. WTB by mohli mít zajímavé kombinace. Zase nějaké 2000,– za pláště jsou pohoda oproti pořízení nového kola. Pořiď xc pláště a máš srovnání. Podle toho pak můžeš kupovat další. Jo peníze stojí vše.

              0 0
              • petr-kopecky  

                Jo je mě jasny že vše něco stojí. Asi zkusím nové pláště, přeci jen doplácet 20 000, za to mě asi nový Neuron nestojí a nepřinesl by toho o moc víc lepšího.

                0 0
              • jerrymouse  

                Forekaster na zadku jsem prorazil 6× ze 4 vyjížděk :X Jinak by byl super .. na předku ho nechávám, ale na zadek tu mojí jateční váhu nedává ani s nudlí.

                0 0
                • Nutribird  

                  No jo, každý to má jinak, záleží jaký si jezdec. Já slabý, takže mě ze začátku stačili a postupně jak jsem se posunoval měnil jsem až k enduro plášťům. To se blbě radí. Znám borce, co sjedou vše na čemkoliv a vypadají přitom jako by tančili. Nerozhoduje kolo, pláště, mokro, sucho, je jim to jedno.

                  1 0
        • Lister  

          Jak pláště na zkoušku?

          Máš rok staré kolo, pokud opravdu jezdíš, je minimálně zadní na výměnu…

          Co tam máš teď? Jestli opravdu ty Miniony tak si můžeš opravdu dost polepšit. Jak už si padlo, tak od Maxxisu třeba Rekon nebo může být Ardent Race – ten fakt poletí.

          Ikonu bych se vyhnul, to je fakt debilni guma – nejede, nedrží.

          1 0
          • petr-kopecky  

            Minion DHF a DHR.

            Stav viz foto, ale to bych neřešil… Buď budou nové pláště nebo kolo :-D

            0 0
            • Lister  

              Tak ten je sice ještě v klidu (měním ho kdyz zmizí ty zářezy), ale novými plášti si můžeš pomoct docela dost.

              Nevím jak dost chceš gripu, ale ten Rekon je docela univerzální plášť (ve 2.4 WT mne velmi mile překvapil), případně dopředu může jít Aggressor.

              0 0
            • Nutribird  

              To je jako nové, pořádně nafotit a mohl bys na bazaru dostat 500 – 700,– za jeden. Mám odzkoušený Ardent race a zdálo se mi, že jel hůř než forekaster a měl horší vlastnosti. Váhově by to mohlo udělat i 1/2 kg. Podívej se čím jsou osazeny top XC kola, velice dobré pro udělání si nějakého názoru. Jo vždy ještě použít hlavu, tak nějak rozumně.

              0 0
    • Pasrovec  

      Našel by se prosím někdo z Brna či okolí, kdo má Canyon neuron 7 nebo 8CF ve velikosti M nebo L?

      Potřeboval bych vyzkoušet, než objednám.

      Měřím 177 a rokzrok cca 85, ale slyšel jsem, že dle tabulek to hodně lidí nesedí, tak by mě zajímalo jakou máte třeba vy zkušenosti a ideálně bych si na něj nejprve sednul a zkusil :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.