• kulix

    Upozornění: přihlašování na akci: LOUDÁNÍ českou krajinou 2013 se spouští v neděli 11.11.2012 v 11hod a 11 min. !!! Loni limit naplněn za 6 minut !!!!

    0 0
    • Howgh  

      jj, těšíme se :-)

      0 0
    • Pijer  

      Chtěl jsem se zeptat na P2K, je to už definitivně uzavřená kapitola?

      Nějak se nám po nich stýská :-(

      0 0
      • Howgh  

        my, co nevíme ocogou, asi stejně bysme neměli co dodat…

        0 0
        • Pijer  

          Přes dva kopce – byla to taková příjemná akcička na začátek sezóny. Člověk tam po zimě potkal na kole kumpány a měl motivaci začít trošku jezdit už brzy na jaře.

          0 0
          • Howgh  

            jj, vím o tom. Jezdilo se to kdesi blízko Slaného – že jo. Moc daleko od Brna.

            0 0
            • hony007  

              Za to Loudání startuje v Bastru :-)

              0 0
              • Howgh  

                Kdyby P2K bylo dlouhý 800 km a jelo se nonstop, taky bych kvůli němu vážil cestu na druhej konec země..

                0 0
    • Jenda  

      prihlaseno,

      je na case zacit s mentalni a fyzickou pripravou :-)

      0 0
      • tonik666  

        Pojedeě na Fritzovi? Jestli, tak tě dost obdivuju :)

        0 0
      • karf  

        smarja, nemoh by sis jako zpusob smrti vybrat neco min bolestivyho a kratsiho, treba se nekde ve sjezdu napichnout na vetev a v klidu si vykrvacet, nebo tak neco?

        0 0
        • Jenda  

          jeee ty jeste zijes? :-)

          nakonec jsem druhej termin prihlasovani zazdil takze asi nikam nejedu.

          Pro Tondu – fritzka bych na takovyhle akci nenicil, vzal bych dojizdaka.

          0 0
    • McBlacky  

      posláno a ted jen čekat jestli se na mě dostane

      0 0
      • Howgh  

        klid, během půl roku se oddělí zrno od plev. ještě se nestalo, že by někoho odmítli

        0 0
        • McBlacky  

          no tak zatím to bylo jak jen na nečisto prej :(

          termíny přihlášení uprostřed neděle mě dost nebaví, zabít tím druhou to bude chtít hodně se kousnout.

          0 0
          • Medunka  

            někteří zastavili uprostřed vyjížďky a registraci poslali přes mobil – dá se to i bez toho zabití neděle, otázka jak úspěšně

            0 0
            • Howgh  

              …mobil s netem…to by ještě chybělo…

              0 0
            • McBlacky  

              nemám :( a tahat ntb s mobilním netem není 100% že ho nekde na horách chytnu

              0 0
          • Medunka  

            Milča

            12.11.2012 12:10

            Ahoj Loudalové, všem Vám děkujeme za projevený zájem, který je mimochodem obrovský. V tuto chvíli evidujeme přes 100 žádostí. Bohužel vlivem lidského faktoru, přesněji řečeno naší nepozornosti, je nutné celý přihlašovací ceremoniál zopakovat, za což se skutečně od srdce omlouváme. Proč? Nechceme nikomu ublížit. Níže prosím naleznete vysvětlení. V propozicích, které bychom měli ctít, je uveden oficiální start přihlašování 11.11.2012 v 11:1­1:11. Přihlášky zaslané před tímto limitem by tedy neměly být brány v potaz, přičemž se jedná o vteřiny. Jenomže v diskusi na oficiálních stránkách Loudání jsme uvedli, že na vteřiny si nehrajeme. Takže s těmito přihláškami počítat musíme, což zase odsunuje daleko do pole náhradníků všechny zájemce, kteří propozice dodrželi. Poznamenejte si proto, prosím, nový termín přihlašování: neděle 2.12.2012 ve 12:12:12. Přičemž jsou důležité zejména vteřiny. Přihlášky, zaslané před tímto limitem nebudou evidovány. Děkujeme za pochopení a ještě jednou se omlouváme. Je nám to opravdu líto. Všem přihlášeným bude ještě zaslán oficiální mail s tímto zněním.

            0 0
            • karliner  

              Bouře ve sklenici vody. Stejně zase pojedou všichni, kdo budou chtít, protože spousta lidí odpadne…

              0 0
              • McBlacky  

                letos si to nemyslím kámo. loni se přihlásilo 78 myslím a do limitu chybel na startu jeden.

                přihlási se letos sto a spočítáš si to sám

                0 0
                • karliner  

                  Možná máš pravdu, ale bude stačit špatná předpověď a objeví se různá zranění nebo povinnosti znemožňující účast :-) Ale je fakt, že počet přilášených (ale i startujících) každoročně stoupá..

                  0 0
    • xshreck  

      může mi někdo objasnit o co vlastně jde? :-))

      0 0
    • gargamel  

      Tak to je mazec. Dle pořadatelů vyčerpaná kapacita za 1,3 sec :-). Ti, co se opozdili o vteřinu při odesílání jsou v náhradníkách :)

      0 0
      • karliner  

        Imho bude stačit, aby v týdnu před startem trochu zapršelo a předpověď nebyla zrovna ideální a vyrojí se tolik zraněných kolen, kotníků a pracovních povinností, že odstartuje každý, kdo bude opravdu chtít :-)))

        Ale třeba se pletu, kdo ví?

        0 0
        • McBlacky  

          myslím, že se pleteš a 2013 bude první rok, kdy se nedostane na každého. Letos byla předpověď nic moc a nakonec z cca 75 lidí na startovce jeli všichni a jedno místo zbylo – potvrzený nedorazil na start.

          Nyní je ve startovce 99 lidí a myslím, že tak 2–4 divočáci ještě naskočí a vzhledem k tomu, že se zase plánuje bus na místo startu, kapacita je daná.

          0 0
          • richard_majer  

            …na co se mam tesit? Vis a muzes pustit nejakou info?

            0 0
            • McBlacky  

              nemám potvrzené info, ale mluvilo se o tom, že se už ze Slaného startovat nebude.

              0 0
              • orgoj.chorchoj  

                no mluvili jsme o tom, ze trat se startem ve Slanym ma spoustu tak rikajic plonkovych kilometru takze start nekde mimo by umoznil naplanovat narocnejsi trasu. ale jak to bude se dozvime zas az na startu :D

                0 0
                • teepeex  

                  kazdej, jak rikas „plonkovej kilometr“, ti garantuju, ze posledni den pak „jako kdyz najdes“;)

                  0 0
                  • richard_majer  

                    vzhledem k tomu ze nevim co me ceka… nejaka mala odkryvka planu by byla dobra

                    0 0
                    • McBlacky  

                      připrav se na týden bloudění a tlačení kola po horách v dešti a 5–10stupních s nedostatkem jídla a pití, s kolem které nebrzdí a neřadí, kdy budeš únavou padat z kola a všechno tě bude bolet.

                      v reálu budeš maximálně příjemně překvapen a budeš si říkat, že to je vlastně pohoda

                      0 0
              • gargamel  

                Autobusem na start uz se jelo tusim dvakrat. Dle mne je to mnohem lepsi, nez start ve Slanem (hned jsi v horach a nudnej usek kolem Sla jedes jen jednou). Ale bus se musi zaplatit, tak to asi kazdej rok nejde :(

                0 0
          • Howgh  

            bus nelimituje kapacitu. Každej má možnost se na start dostavit vlastním přičiněním.

            0 0
        • skorpion  

          nemyslim si, ze na Loudani sa prihlasuju ludia, ktorym by vadila taka malickost, ako je dazd ;)

          0 0
          • karliner  

            Opravil bych tě. Na Loudání se přihlašuje kdekdo.

            Loudání JEZDÍ lidé, které ty popisuješ ;-)

            0 0
      • maajkee  

        Podle mě celkem blbej systém. Záleží kdo jaký má připojení a rychlej komp a spoustu dalších okolností.

        Mělyi by to radši vylosovat třeba ze všech přihlášek podaných v průběhu celýho dne.

        0 0
        • McBlacky  

          tak základ je, že je vlastně jen 30 míst. Pokud losovat, tak pro všechny stejné podmínky.

          Obecně je ale problém tohle vyřešit. Přemýšlel jsem nad tím a když vynecháme variantu restriktovat to finančně, tak ti toho moc nezbude.

          0 0
        • karliner  

          Systém je takovej, jakej vyhovuje organizátorům. My ostatní ho můžeme kritizovat, nadávat na něj, ale to je asi tak vše :-)

          0 0
        • orgoj.chorchoj  

          jde o to ze z akce pro par kamosu se stala prestizni zalezitost. takze variantou je snad jedine zrusit omezeni na pocet ucastniku. dost by me zajimal pocet startujicich be limitu

          0 0
          • Mikikuba  

            to je snadný přece.je třeba tam dát aspoň nějaký časový limity pro dojetí a bude po masovosti!výkon je totiž na ultra na což si loudání teď hraje až od určitý rychlosti a ne to odjet za x neomezenejch dní.asi tak

            0 0
            • ELx  

              což se jaksi neslučuje s názvem závodu, že? :-)

              0 0
              • orgoj.chorchoj  

                presne :) navic to nijak neresi prihlasovani. leda ze by jako kvalifikace muselo byt odjeti RASu do 48 hodin. to by pak bylo na startu docela volno :D

                0 0
        • VanVren  

          Souhlas, taky bych byl pro losování z těch kdo se dnes přihlásili. Muselo by se to ale říct předem. Takhle by se zase poškodili ti co jsou již nominováni.

          0 0
      • jecnak  

        Vzhledem k uz znamym terminum 24hours uz jsem se prihlasit napodruhe ani nezkousel.

        Co se tyce limitu na prihlaseni, tak jsem toho nazoru, ze vyjete misto by meli mit jen ti, kteri rok predem dokoncili celou trasu v limitu.

        0 0
        • Howgh  

          to síto přhlášených „dojet vloni v limitu“ – špatně. Rozšířil bych to na „dokončili“ . Každý rok vzdá skoro polovina startujících.

          0 0
          • karliner  

            Pak je ale otázka, proč tedy organizátoři stanovují limit.

            0 0
            • Howgh  

              při příjezdu v limitu máš lepší pocit z dobře vykonané práce a taky obdržíš více kladných bodů.

              0 0
        • Mikikuba  

          stoprocentně ! dojet se dá vše bez časových omezení…

          0 0
          • alexandr  

            Tak to rozhodopádně. Ale i tak to stále vyžaduje jistou dávku morálu ve chvílích, kdy se člověk zrovna snaží v dešti a bahně vyhrabat do kopce, kde se kolo dá použít tak leda na opírání místo teleskopických hůlek a do cíle je to ještě několik stovek kilometrů…

            0 0
            • Mikikuba  

              tak to se prostě u takovýhle akcí předpokládá jaksi samozřejmě…že to není výlet do hospody…

              0 0
            • McBlacky  

              pokud není limit, tak je ti to fuk, dáš 1–2 dny penzion se saunou, hospodou a indoor bazénem a až se počasí umoudří pokračuješ dál ne :)

              0 0
              • alexandr  

                Pokud zrovna neni nejblizsi penzion az za taaamhletim zas.. kopcem :)

                Ale jinak samozrejme. Pro me osobne je tim nejvetsim cilem posouvani vlastnich limitu, s cimz neprimo souvisi i to, ze bych rad dojel v terminu. Jet to stylem 100km/den + hospoda, pivecko apod. by me asi nebavilo..

                0 0
                • Seky  

                  Celkem rád bych se někdy propracoal k tomu, dát za den 100 km v podmínkách Loudání :-D

                  0 0
                  • McBlacky  

                    to právě dáš nejlíp jen v podmínkách Loudání. Pokud sebou teda netáhneš kredenc krámů :) protože se soustředíš jen na jízdu a věci s tím přímo související.

                    0 0
                  • VanVren  

                    Povedlo se mi i lehce přes 250 km/den v humusu :-))

                    0 0
            • Howgh  

              pokud se dá o kolo opírat, tak to je v pohodě. Tam není nic vyjímečnýho je nosit obalený bahnem.

              Dojet se dá všechno, když nemáš časový limit, platí všude kromě Loudání. (Teda – mám pocit, že po dvou dnech po limitu už nebodujš.)

              0 0
              • Mikikuba  

                blbost…

                0 0
                • Howgh  

                  …je fakt, že loni zabalilo jen 22 občanů z 52 startujících. Ti by ti to vysvětlili, jak je to s tím dosažením Zimního stadionu ve Slaném…teda cíle.

                  0 0
                  • karliner  

                    Možná to také zabalili proto, že věděli, že z nejrůznějších důvodů nestihnou limit, protože podle mne vyrazit na start s plánem dojet několik dní po limitu znevažuje celý závod.

                    0 0
                    • alexandr  

                      to byl presne muj pripad. udelal jsem nekolik novackovskych chyb, diky kterym jsem to v limitu nedaval a bohuzel uz nebyla dovolena na pondeli. zadne jine objektivni problemy jsem nemel (cokoliv s kolem, bolava prdel nebo kolena..)

                      Ale taky musim rict, ze dojet byt po terminu by me asi uspokojilo vic nez nedojet to vubec :)

                      0 0
                    • Howgh  

                      určitě nikdo neplánuje dojet po limitu. Kamarád závodník mně kdysi citoval z pravidel závodů – „neusilovat o vítězství může být důvod k diskvalifikaci“ :-) Já razím heslo – „důležité je vyfotit, ne vyhrát.“ Takže to moc neproklamovat, abych nenarazil :-)(loni dokončilo v limitu 17 bourců, 13 lidí dojelo po.)

                      0 0
                      • Pavel  

                        Není důležité vyhrát, ani zúčastnit se, ale aby to pivo „po“ bylo dobře ošetřeno! ;-)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          když je trasa dost dlouhá chutná každé pivo :)

                          Po Loudačce bych dal nejspíš i krušovice

                          0 0
                          • Pavel  

                            Tak to musí být fakt síla, že by si člověk dal i krušky… Já můžu sloužit jen Drtičem; ale naštěstí v tom kraji čepují pouze piva… ;-)

                            0 0
                          • bilysnehulak  

                            A to je ta výhoda, že trasa je dost dlouhá každý den, takže každý den je třeba doplnit řádně minerály a energii :)

                            0 0
                        • Howgh  

                          jj, bez deficitu minerálů, yontů a stopových prvků by mně ten škopek ani nechutnal :-)

                          0 0
        • McBlacky  

          já bych to nedával na minulý rok, ale třeba poměr, že x% Loudání z absolvovaných musíš dokončit. Ale zase když se nad tím zamyslíš, tak Vašek to chce hrozně dojet a nemá štěstí, a tyhle systémy by ho odřízly bezpečně pokaždé.

          Víc než 50–60 lidí zase jet nemůže protože je to primárně a dle pravidel závod jednotlivců a byť jsem jel jen jednou a vykrystalizovalo to v jízdu ve dvou, tak solo to je myslím těžší, jsou i situace kdy to je těžší ve dvou, ale je jich určitě méně.

          0 0
          • Bumerangista  

            Ale ani jsem na to nedojel… zatím, a proto jedu.

            0 0
          • orgoj.chorchoj  

            muzu posoudit jizdu solo a ve skupine. a moje preference je jednoznacne solo, protoze se mnohem vic soustredim na jizdu a nikde zbytecne nestojim a nekecam

            0 0
    • highlander  

      Nevíte kdo jel loudání na koloběžce ? Hnedal jse, hledal, ani mimo pár fotek nic nenašel…

      0 0
    • richard_majer  

      prosim vas, jak se na takove zavody pripravit? Co vsechno s sebou a jak jste ucastnici minulych rocniku spali a jedli? Diky

      0 0
      • orgoj.chorchoj  

        Uzitecny je tento blog od Blackyho http://www.mtb-blog.cz/…rajinou-2012

        Presti taky reportaze z minulych rocniku od Milci na cykloserver.cz

        0 0
      • alexandr  

        Zkusenosti z Loudani jsou prenosne jen castecne :). Ja toho loni taky nacetl mraky, promyslel jsem spoustu veci, a stejne jsem byl ve finale prekvapen.

        K tomu, co je na webu, pridam snad jen radu k vybaveni – vsechno si dopredu dusledne vyzkouset. Treba takova blbost – koupil jsem si celovku, ktera se da pridelat na prilbu. Drzi, sviti, parada. Vyjel jsem s ni, na asfaltu no problem, spokojenost. Ale pak jsem zajel do terenu a na hrbolatem povrchu se prenaselo chveni az na celovku a to poskakovani svetla bylo dost neprijemne. Celou noc bych s tim asi nedokazal jet. Takze neco, co je treba poresit. Stejne tak zjisteni, ze po trech hodinach s touhle celovkou me boli za krkem. A tak je to se vsim :).

        0 0
        • skorpion  

          suhlas s alexandrom. Ako minulorocny novacik som toho precital mraky, ale aj tak som spravil vsetko zle :) Vlastna skusenost je na nezaplatenie. Tento rok snad budem lepsie pripraveny – hlavne zdravotne. To ma nakoniec sklatilo :(

          Napisem to, co pisu asi vsetci → minimalizovat vahu! Okrem toho dalsia vec, ktoru spravim inak: nepodcenit jedlo (pravidelnost a mnozstvo)

          0 0
          • Howgh  

            bať…a radši rohlík než sladkou tyčku

            0 0
            • amito  

              …a jogurt a mléko víme…

              0 0
              • Howgh  

                …šak sem na to dojel dál než vy :-))

                0 0
                • richard_majer  

                  …kdyz ja nepoznam, kdy si delate prd..(teda legraci) a kdy to myslite vazne… :-(

                  mam za sebou jen jednu 24hodinovku v Beroune a nic vic (tam 20h v sedle). zadne zkusenosti… diky ;-)

                  0 0
                  • alexandr  

                    No proste je to dlouha aktivita a tezko se to odjezdi na gely nebo sladkosti. Chce to nejake normalni jidlo. Ja to jel prvni dva dny v podstate na rohliky s anglickou slaninou, treti den uz mi to lezlo krkem, ale spravil me jogurt. Kazdy to ma jinak, nezbyde nez vyzkouset :)

                    Jo a ackoliv jsem prtavec a vazim 70kg i s bagazi, tak treti den vecer jsem sporadal svickovou se sesti knedlikama a kdyz jsem dojedl, tak jsem mel pocit, jako bych nic nesned :)

                    0 0
                    • McBlacky  

                      není špatný si občas udělat čas na regulérní jídlo v hospodě. Polívka nebo klasika s knedlíkem, rýží celkem napraví

                      0 0
                • amito  

                  …no to vždy dojedeš dál…hlava a zkušenosti ničím nenahradíš !stačí si přečíst nějakou tvoji knihu a když celý život umíš bivakovat kdekoliv a my děti paneláků to budeme mít vždy těžší !

                  0 0
                  • Mikikuba  

                    jedna věc je dojet tam a jiná věc je dojet tam v rozumném čase…to jsou dvě hodně rozdílný věci!

                    0 0
                  • Mikikuba  

                    cykloturistika na kole vyžaduje o hodně jiný přístup ke stravě než alespoň snaha o co nejrychlejší ujetí dané vzdálenosti. je prostě velkej rozdíl to nějak ujet za neomezenou dobu a nebo se snažit jet rychle a mít snahu se vejít do nějakého rozumného času…samozřejmě v rámci možností daného jedince.

                    jinak výhoda zkušeností závodění na dlouhé vzdálenosti je určitě větší devizou než roky cykloturistic­kých akcí.

                    0 0
                    • Howgh  

                      jj, doufám, Hanko, že se někdy na Loudání zkonfrontujem. Nebo na 1000 mílích.

                      0 0
                      • Mikikuba  

                        určitě ne.se závoděním tedy myslím v pravém slova smyslu jsem skončila a závodit bez tréninku nikdy nebudu-čili jakoby zkoušet kam dojedu bez příměřené tedy mé top kondice.momentálně se realizuji jinak jak je vidět i na festivalech třeba cyklocestování…

                        http://www.hankaebertova.cz/index.php…

                        nicméně co jsem napsala platí za tím si stojím!

                        0 0
                        • Rychlej turista  

                          Já myslím, že by tě Howgh dal. Ty jsi nikdy nejela sama, vždy s veškerým servisem rovnou pod nosem, o nic jsi se nemusela starat. Počítám tak dvě studené deštivé noci a skončila bys :-)

                          0 0
                          • Mikikuba  

                            já myslím že ne…jinak mu doporučuju zkusit si opravdový ultramaraton kdy nebude spát…studené deštivé noci mi fakt nevadí…možná si přečti co jsem jela a kolik lidí narozdíl ode mne ve studených deštivých dnech vzdalo…čili teď si šláp poměrně vedle…

                            0 0
                            • Mikikuba  

                              nicméně tohle dohadování je naprosto o ničem.za každým stojí výsledky a ty jaksi vypovídají…takže toho asi necháme nemá to vůbec význam.

                              0 0
                            • lens  

                              takovych jako ty už padlo na hubu.jak piše turista dvě noci v dešti nic suchyho,starat se o jidlo,tlačit třikrat stejnej kopec protože v te tmě nemužeš najit spravnou cestu a jedeš domu.možna to daš ale ne sama jak honza, někdo ti bude kryt zada.pokud ano maš moji poklonu.

                              0 0
                              • Biker jak Pes  

                                Pokud si Hanka nezaslouží poklonu už jenom za to, co dokázala, tak už fakt nevím, za co…

                                0 0
                                • lens  

                                  ja jeji uspěchy nezpochybňuji,do­kazala hodně, to ano,ale tady je řeč o něčem jinym,ono mit zazemi kde se o tebe a o kolo všichni postaraji,viš kam jedeš,nehledaš cestu atd. tady se musiš sam o sebe komplet postarat,to je něco jinyho. tady to spousta lidi vzdala ne kvuli fyzičce, ale hlava řekla dost.

                                  0 0
                                  • kankrlicek  

                                    Myslím si, že při jakémkoliv špičkovém výkonu nemůže stát hlava stranou.

                                    0 0
                                  • Howgh  

                                    jj, v celodenním studeném dešti se jede úplně jinak, když víš, že na konci tě čeká vyhřáté voňavé měkké lůžko maséra a 20 kilo suchého oblečení, o dalších desetikilech chutných šťavnatých potravin nemluvě. :-)

                                    0 0
                                    • Howgh  

                                      …každej způsob cyklistiky má holt to svoje. Vždycky jedeš co to dá. S perfekt zázemím a po silnici ujedeš o 200 kiláků denně více, ale zničíš se stejně jako při Loudání … XC i maraton jsou z tohoto úhlu pohledu stejné.

                                      0 0
                                      • McBlacky  

                                        řekl bych že máš pravdu. Protože když vyjedeš do deště a nevíš jak dlouho bude trvat a ani nevíš kam pojedeš a co bude na trase tak se špatně hledá ta hrana, kdy dát už pauzu. Navíc jakýkoli problém s oblečení se dá vyřešit pouze tím co si vezeš, tedy zpravidla jen jedním převléknutím (měkota jako já veze dva sety) ale vím, že jeli i borci co neměli alternativu. Úplně nechávám stranou problémy s trasováním, hledáním kontrolních bodů a technikou.

                                        Kilák Loudačky vydá minimálně za dva kiláky běžného výlet :)

                                        0 0
                                        • Rychlej turista  

                                          Tak s časováním té pauzy je to přesné. Kolikrát si říkám, že jsem to měl zapíchnout na tom hezkém místečku před hodinou a ne prošitej hledat teď potmě, kde složit hlavu. Nebo obráceně, že se dalo jet ještě pár hodin potmě. A to si jezdím už jen tak po výletech, kdy o nic nejde :-)

                                          0 0
                                          • Howgh  

                                            pravidelně se mně stává, že ráno odjedu z dosti nepříjemného bivaku, takže znavenější než večer, a po pár kilometrech dojedu k ideálnímu seníku, nebo tak ňák podobně. Už mě to ani nenaštve :-)

                                            0 0
                                • kolda  

                                  +1.

                                  0 0
                              • karliner  

                                Hanka nemusí vůbec nic a nikomu dokazovat, to za prvé. Honza má jiný přístup, má na něj samozřejmě právo i když třeba já osobně ho považuji za znevážení celé akce.

                                0 0
                                • Howgh  

                                  napiš, Karlinere, kolikrát Loudání / 1000 mil jels a jak dopadls…ať vím jak reagovat.

                                  Jináč – pojetí akcí, co podnikala Hanka je zcela jiný .. hokej a krasobruslení taky nelze srovnávat i když tam i tam použiješ brusle.

                                  0 0
                                • Bumerangista  

                                  Asi se pleteš. Honza je v top 20 a pravidla na top 20 stanovují právě pořadatelé akce a ne publikum z obýváku.

                                  0 0
                                  • Howgh  

                                    jj, taky mě napadá, že Karliner se s výrokem o znevážení akce zcela mimo. Stačí podívat se na webu loudani na historické pořadí. Nastavení přidělování bodů hovoří jasně.

                                    0 0
                            • JSt  

                              neda se to srovnavat.

                              na silnicce po silnici je clovek schopnej jet v mnohem vycerpanejsim stavu nez na mtb po lese aniz by se smotal – muzes to tlacit vic do krajnosti.

                              pri ultramaratonu, co jsem pochopil, se stara o spravne projeti trasy doprovodny tym, takze muzes mit hlavu uplne vygumovanou a staci jen slapat.

                              akce typu loudani je mnohem komplexnejsi nez ultramaraton, kde samotny zavodnik vpodstate jen slape a snazi se nespat – za me magorina. obdivuhodna, ale furt magorina, kterou vpodstate objede blbej, silnej a poslusnej. ;-)

                              0 0
                              • ELx  

                                Sice trochu drsnější podání, ale vidím to úplně stejně :-)

                                0 0
                              • kámen úrazu1  

                                Čistě teoreticky, s ultra nemám žádné zkušenosti. Ale vidím to stejně jako Ty. Snad jen, že se nejedná jen o „smotání“. Pokud totálně dojde na ultramaratonu se servisem, dá se řešit odpočinkem a pak extrémně silnou vůlí, samozřejmě musí být natrénováno („nelidsky“ moc). Pokud dojde na ultra bez doprovodu, může jít až o život. A to i v našich středoevropských podmínkách, tělo nemohoucí, hlava vygumovaná, chce se jen spát, na všechno se vykašlat, nikdo se o tebe nepostará, neohlídá tě. I v našich podmínkách hrozí podchlazení, při vyčerpání a dešti umrznutí i při teplotách nad nulou, v Beskydech jsou medvědi, vlci… I pokud by tělesné vyčerpání nebylo takové, že už se nelze pohnout, psychika bude zastřená, horší orientace, snadno se sejde z cesty. Podle mě ultra bez doprovodu nejdou jet na fyzické maximum, vždy musí být rezerva, aspoň pro dojetí do bezpečí. Vždyť jen kolik umrzlo běžkařů pár kilometrů od chat, to je stejná situace.

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  v tom máš pravdu. Paradoxně hodně hraje roli i dehydratace, někdy třeba nenarazíš v noci dlouho na nic a pak bud risk vody v řeky nebo potoka, nebo suška a s tím spojená rizika. Ve spojení s hladákem pak může jít o život celkem snadno i při 10st nad nulou když zabloudíš v horách mimo cesty

                                  0 0
                                  • Bumerangista  

                                    Mě šlo o život už 2× ze 3 pokusů ;)

                                    0 0
                                  • Howgh  

                                    občané někdy hynou takovým způsobem, že jednomu to hlava nebere. Tak třeba ti trempi v Rudohoří. Zabloudili v metru sněhu, udělali si oheň z lyží, takže pak už nikam nebyli schopni dojít…umřeli na nedostatek cukru v krvi – teda hladem a vysílením . Stalo se to ještě za bolševika.

                                    0 0
                          • JSt  

                            po delsi dobre dobry prispevek. ;-)

                            0 0
                        • orgoj.chorchoj  

                          Loudani je „trochu jiny zavod“. A jestli to nekomu tento zpusob zavodu vyhovuje je na preferenci kazdeho soudruha. Kazdy at si jezdi co ma rad.

                          0 0
                    • Bumerangista  

                      Nemůžu si pomoci: ta poslední věta jakoby „tady něco smrdí“.

                      0 0
                    • mastihuba  

                      při vší úctě k výkonům, který jsi kdy předvedla si myslím, že by Ti trochu skromnosti a taktu ve vyjadřování neškodilo.

                      U Karlainera je mimozní blábol standart, kterým si snaží vylepšit image, ale řekl bych že právě ty bys měla poznat rozdíl mezi zajištěnou a nezajištěnou akcí. (nota bene když si vzpomenu jak jste stresovali na jecnakovo ultra)

                      0 0
                      • karliner  

                        Taky dobrý..

                        0 0
                        • mastihuba  

                          ja proti tobe v zása dě nic nemám :)

                          0 0
                          • karliner  

                            Popravdě, docela by mne zajímalo, co přesně je ten „mimózní blábol“. Jestli to, že Hanka, která ve své disciplíně byla evropská jednička a tudíž nemusí nic nikomu dokazovat nebo jestli má úvaha, že přístup, kdy už na startu vím, že nedokončím v limitu a ani během závodu nevyvinu snahu o splnění daného limitu (nebo alespoň to tak chápu z Howghových reportáží), zavání znevážením závodu?

                            0 0
                            • mastihuba  

                              samozřejmě ta druhá věta o těch limitech. Pokud vím podmínky stanoví pořadatel. Za blbý kecy mu muže udělit třeba slovní důtku, ale Honzu vidím na 28 fleku a ne jako DNF. Že nestihnul časovej limit jako většina ostatních, neni důvod k aféře.

                              0 0
                              • karliner  

                                To už bychom se zacyklili. Vidíš to holt jinak, mně tvůj (jiný) názor nevadí, můj je podle tebe mimozní blábol, proč ne..

                                0 0
                            • JSt  

                              evropska jednicka je servil , nikoliv hanka. :-P

                              0 0
                            • Howgh  

                              samozřejmě že snahu vyvíjím v mezích možností. Přístup „buď dojedu v limitu, nebo zabalím“ je blbina a nepochybně jseš, Karlinere stejnýho názoru.

                              0 0
                              • Howgh  

                                ještě k mým reportům – např. předloni jsme 6 nocí spali po 4 hodinách, a v článku to docela dramatizuju, tak nevím , čím ty písmenka, Karlinere čteš :-) (

                                seznam linků na reporty na cykloserveru najdete na www.cyklotremp.cz )

                                0 0
                      • Darkson  

                        :-D

                        0 0
                      • vinca  

                        +1

                        0 0
      • Howgh  

        tady je kupa odkazů na reportáže a filmy

        http://www.cyklotremp.cz/…U%20KRAJINOU

        Milčův dobrodružný report z loňska najdeš na cykloserveru pod názvem Expedice Libín, nebo tak nějak – www.cykloserver.cz → aktuality → mtb závody

        0 0
    • Howgh  

      23.2. v Brně na scuku Kudrny mám promítání na dané téma –

      http://www.kudrna.cz/…e-scuk2.html

      abyste nenadávali, že jsem vám o tom neřek…

      0 0
    • richard_majer  

      panove, neni nejaka stranka jakou www.loudaleaks.com? :-)

      0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Jedna technicka – mate nekdo zkusenosti s neoprenovymi ponozkami? Napadlo me ze by to mohlo byt lepsi nez snaha branit promoceni bot nejakymi navleky.

      0 0
      • Howgh  

        všichni si chválí igelitové pytlíky

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          igelitove pytliky jsou old-school, stejne jako sustaky a pedaly bez naslapu. v tom bych nevyjel. pro dobry pocit z loudani potrebuju kvalitni cyklo outfit. :D

          0 0
          • McBlacky  

            tj, ale problém je v tom, že pokud chceš být připraven na všechno a mít na každou situaci odpovídající outfit, tak ti někde po cestě upadnou záda od batohu, nebo ruce od tahání naloženého kola.

            0 0
          • Howgh  

            jestli se nepletu – neopren funguje tak, že guma nasákne vodou, která následně hřeje. To bych teda nebral. Zkoušel jsem návleky na botky – byly hodně nepříjemný

            0 0
            • VanVren  

              Proti dešti neberu nic, jen pertexku. Jedu pořád, tj. dokud neuschnu. Když nohy zebou, popoběhnu. Nemá cenu se moc chránit, stejně je nakonec člověk promočenej a co pak s těma mokrejma hadrama… A když ne od deště, tak se propotí pod pláštěnkou a je to to samý.

              0 0
              • richard_majer  

                taky premyslim nad tim co si vzit a protoze se potim jako prase, tak vaham, jestli tahnout Goretexovou bundu, nebo nejakou jednoduchou plastenku… aby mi pak netekla voda z rukavu od kondenzovaneho po­tu…

                stejne tak boty… teple Goretex, nebo lehke prodysne? :-)

                0 0
                • McBlacky  

                  extra potit se nebudeš na to se jede moc malá intenzita. Nicméně GTX bundu bych si nebral určitě. Já vezl a nejspíš opět povezu obyč tužší pláštěnku kdyby se to hodně vysralo. Loni mi zachránila den.

                  0 0
                • skorpion  

                  Ja mam set Road Runner Pro od Highpointu. Super zbalitelne, absolutne nepremokave/ne­prefukove a clovek sa v tom ani moc nepoti. Sice cena trochu palka, no udrzima to krasne v suchu. Zostava vyriesit stekanie vody do topanok… :-/

                  0 0
                  • Howgh  

                    mám bundu do deště zmáknutou tak, že ju oblíkám i přes ranec. Teoreticky by měla líp větrat, a tlumok je absolut v suchu

                    0 0
                  • McBlacky  

                    ono to ve skutečnosti vůbec není o kole ani vybavení. Jasně, kvalitní věci dobře volené pomůžou v krizové situaci kdy hlava nestíhá, ale zase spoléhání na ně je cesta do pekel.

                    Podstata je kontrolovat to pořád hlavou a tělo už se přizpůsobí.

                    0 0
                • Howgh  

                  boty takové, co rychle uschnou. Kristusky od Hudyho jsou optimální.

                  0 0
            • McBlacky  

              tenká neopreny by možná byly řešení, ale jen na pasáže kde se moc nechodí (což jaksi nelze říci předem). Loni by třeba byly ok na Šumavu, ale kolem Vltavy by zařvaly za 10km

              0 0
              • richard_majer  

                proto se ptam na Loudaleaks… :-) jestli uz neutekly nejake informace od poradatelu… jestli studovat po vecerech mapy Moravy, nebo Krusnych hor :-)

                0 0
                • VanVren  

                  Veškerý studování je úplně k hovnu. Nic dopředu nevymyslíš.

                  0 0
                • McBlacky  

                  za mě Moravy ale bez to s rezervou. Podle toho kde se jelo, mám svůj tip na hrubý směr s rozptylem ±100 km oběma směry :)

                  0 0
                  • karliner  

                    Čili v Česku kdekoliv :-)

                    Osobně bych tipoval, že se letos bude hooodně loudat u našich severních sousedů, takže bych začal shánět zlotůvky…

                    0 0
                    • McBlacky  

                      píšou, že 100% trasy v ČR ale známe to leakování informací :)

                      já si naopak myslím, že to půjde po jižní hranici (vííínečkoooo) a proto to nafoukli na avizovaných 760km. Druhá půlka bude survival brutus v Novohradkách, Lipno, Budějky, Týn a podle Lužnice Tábor no a pak už to nějak dopižláš do Slanečka bud západně Jistebnice nebo východně Vlašim atd.

                      0 0
                      • rajkoc  

                        Nejlepší by byly nějaký sudety.. Rychleby, Jeseníky, Orlický, Krkonoše, Jizerky, Lužický – to by byla paráda :)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          ze svojí, byt jen jedné zkušenosti, si dovolím tvrdit, že pokud se bavíme o Loudání, tak zde opravdu platí dobrého pomálu :)

                          0 0
                        • Howgh  

                          …Orlické už byly, a byl to humus jako sviňa :-)

                          0 0
                      • alexandr  

                        Je pravda, ze loni Cepa vtipkoval, ze by mohl dat cervenou kolem Vltavy jeste jednou dalsi rok, jak by se na to lidi tvarili. Takhle v zaveru by prisla vyslovene vhod :)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          Čépa nevtipkuje :) nejen, že přišla vhod, ale mistr k ní přidal ještě zelenou tamtéž a ta byla ještě horší, byt jsem si myslel, že to není možné. Takže jsem si to dal v noci, aby se neřeklo :)

                          0 0
                      • obda  

                        Docela dobrá trefa, s tou trasou :)

                        0 0
                    • gargamel  

                      Neřekl bych. V letošních propozicích píšou, že trasa je ze 100% vedena v ČR.

                      0 0
                      • gargamel  

                        Koukám že už to psal Blacky…měl jsem dlouho otevřené okno a posílal pozdějc :-/

                        0 0
                      • karliner  

                        Podle mne se překlepli a místo ČR má být správně EU..

                        0 0
              • orgoj.chorchoj  

                nevim jestli jsme na stejne vlne – myslel jsem neoprenovy ponozky, ne navleky – ty jdou samozrejme do hazlu hned. ale asi je to steje cele blbost a pojedu zase bez niceho. max ty igelitovy pytliky a izolacku + moje cool vychytavka igelitovy rukavice z pumpy

                muj nejvetsi problem je stejne zima, hlavne na ty ruce – predloni pri sjezdu z Lopeniku i loni z Brezniku. a tam je asi nejdulezitesi neprofuk – a kdyz pri tom leje jako z konve tak je jedno jestli se vespod potis nebo ne, stejne si ta voda nejakou cestu najde.

                0 0
                • Howgh  

                  …ale při vlhnutí zevnitř jseš v teple…pokud nezastavuješ.

                  K neoprenu – měl jsem na mysli vlastnosti toho materiálu…že když v tom zmokneš, trvá to dny, než to vyschne

                  0 0
                • alexandr  

                  V lekarne se daji koupit latexove rukavice v ruznych velikostech za cca 10Kc/ks. Ty jsou imho lepsi, vic vydrzi.

                  0 0
                  • orgoj.chorchoj  

                    latexovy vysetrovaci rukavice? uchyl mozna jsem ale tohle? :D

                    o vydrz IMHO nejde, igelitovy jsou (asi) skladnejsi a hlavne zadarmooooo na kazde pumpe

                    0 0
            • claid  

              pleteš se, tak neopren nefunguje, žádnou vodu nenasákne. voda se dostane pod něj, na tělo, ale jen určité množství, to si sám zahřeješ a neoprén to izoluje od vnějšího prostředí.

              0 0
              • Slavoš  

                1+

                0 0
              • Howgh  

                …v tom případě ty moje návleky nebyly z neoprenu, nýbrž z kvalitní houby.

                0 0
                • claid  

                  návleky by měly fungovat jinak, je to pěnová guma, spousta vzduchových bublinek, tak to tepelně izoluje. pod návlekem by něměla být žádná voda, tomu by návlek měl zabránit a svojí izolační schopností držet nohu v teple. Kdyby se neoprén promočil, nemohl by izolovat. U potápění to funguje, že se ti pod neoprén dostane malé množství vody, to si sám zahřeješ a pak už neoprén tě izoluje od ostatní studené vody.

                  0 0
      • gargamel  

        Mám vodotěsný ponožky od sealskinz. na loudačce jsem je ještě neměl, zatím jsem tam likvidoval návleky.

        možná si je vezmu, ale maji problém, že jsou dost široký, tak nevim, jestli je do letních treter narvu. do zimních je vozím v pohodě. jinak fungujou dobře i pod sprchou :-)

        0 0
    • alexandr  

      Dalsi otazka do diskuze. Na starych fotkach vidim, ze spousta lidi jezdi bez blatniku. Ja zase beru blatniky prakticky vzdy, kdyz je mokro, blato… Ale neco to vazi, ze. A i kdyz jezdce to chrani, tak kolo zase tak moc ne (mluvim o typickych MTB blatnicich, tj. zadni na sedlovku, predni s uchycenim do sloupku hlavove trubky).

      Jaky je vas nazor na blatniky? Nebo jste treba uvazovali o mini Mucky Nutz Bender Fender blatnicich? Nebo je povazujete za uplne zbytecne?

      0 0
      • orgoj.chorchoj  

        vozim zadni

        0 0
      • Howgh  

        vozím oba. Váží zanedbatelně.

        0 0
      • McBlacky  

        měl jsem oba a pokud nebude předpověď na 100% sucho (ha ha ha) tak zase povezu oba.

        Samozřejmě to odjedeš bez nich, ale s nižším komfortem. Nezanedbatelné je také to, že nejsi zasranej jak jetel, což se hodí při chození do obchodů, hospod, penzionů atd. Přeci jen náhradního oblečení moc nevezeš :)

        Největší nevýhoda není ani tak váha (i když), ale horší manipulace při tlačení, nošení, přenášení a dalších typicky loudacích hrátkách.

        0 0
      • skorpion  

        vaha blatnikov je miziva. Keby si chcel byt velmi dosledny, tak si spocitaj, kolko vody a blata na seba nahadzes (vsiakne do oblecenia) ked nemas blatniky a mozno to bude vyssia gramaz :) Castokrat si viac mokry „zospodu“ ako „zvrchu“. Pokial nehlasia jednoznacne sucho, tak vozim standardne oba. Radsej niest par gramov navyse, nez jazdit niekolko hodin premoknuty a zasvineny.

        0 0
        • alexandr  

          No ja se letos snazim snizit vahu dolu jak to jde a kdyz jsem videl ty fotky, tak jsem znejistel, jestli nedelam neco spatne i tu :). Prave mi taky prijde, ze bez blatniku budu jako jetel. A i kdyz je to o hlave, tak jakykoliv diskomfort tu hlavu bude podryvat.

          0 0
          • McBlacky  

            váha je jedna věc, ale podle mě je lepší postavit kolo, které dobře odolá nástrahám Loudání.

            Osobně závodím na HT pod 9,5kg ale na Loudání jsem měl postavený kolo kolem 14kg. A můžu říct, že bylo pár situací, kdy bych měl na tom HT určitě značné problémy. Jasně že v hladkých úsecích do kopce bych měnil všema deseti.

            Po 20 hodinách jízdy, když jsi prošitej a jsi v obtížnějším terénu, tak není moc vhodný mít ultra lehký výplety a pláště :) například

            0 0
            • alexandr  

              Tak tak daleko, abych resil ultra lehke vyplety zatim nejsem. Ale oproti lonsku bylo bohate kde brat – zadny nosic (ve finale skoro 2 kila dolu), zadnou brasnu na riditka (taky nejmin kilo dolu), lehci vidlici (pul kila dolu). Takze same upravy, ktere me nezruinuji financne a pritom snad davaji smysl. Za vrchol letosni gramariny povazuju, ze jsem (snad s dostatecnym predstihem) vymenil sedlo, cimz jsem usetril asi 150g :)

              0 0
              • McBlacky  

                tak zrovna sedlo bych dal i 500gr těžké, to je totiž klíčová komponenta :)

                0 0
                • alexandr  

                  Pulkilove sedlo nemela snad ani moje babicka :) A zase kdo se boji, nesmi do lesa. Sedlo, co jsem sundal, melo skoro 400g a i kdyz jsem na nej byl jakz takz zvykly, tak jsem za tu dobu, co jsme spolu, dospel k nazoru, ze musi byt i lepsi sedla.

                  Jezdim na kole kazdy den, tak snad se s tim novym do cervna sziju… Kdyz ne, tak aspon muj zadek konecne pozna ten stredovek :)

                  0 0
                  • HarryTP  

                    Vo tomhle to neni stačí vobyč kolo,sirky a nůž

                    0 0
                    • Bumerangista  

                      Já si nemůžu moc vymýšlet, jelikož jsem nikdy nedojel, ale moje taktika je vše co nejlehčí. Zatím se mi to vymstilo jen jednou, kdy mi minulý rok prasklo futro v zadní stavbě – a to je dost diskutabilní, jestli je to gramařinou. Jinak před dvěma lety mi praskla sedlovka, ale za 10min jsem sehnal novou, takže se o ztrátě nedá moc mluvit. Takže sedlo do 120g, sedlovka také, výplet odlehčený jak sviňa a všechno do lehka. To je záruka té správné zábavy.

                      0 0
                      • Howgh  

                        když vidím nešťastníky, jak kilometr za startem opravují defekt, říkám si, rači bytelný kolo, který jede, než todle…

                        0 0
                        • alexandr  

                          No jo, ale zrovna defekty jsou podle me vic zpusobene tim, jak kdo jezdi a jak ma nafoukano, pripadne spatnou paskou v rafku. Ja mel loni vpredu uz hodne jety plast a defekt zadny. Ale zase letosni zimu jsem v Brne ulovil desitku hrebik probity skrz naskrz cely plast a v takovych pripadech nepomuze ani svecena voda…

                          0 0
                      • McBlacky  

                        můj přístup je spíš jet tam nějak na půl plynu pozornosti a tím šetřit síly s tím, že kolo to z nejhoršího pobere. Loni jsem vybral moc děr a šutrů, na kterých bych s lehkýma pláštěma měl defekt a dost možná bych i odkouřil závodní ZTRka. Je teda pravda, že těch cca 700gr na kolech a výpletech navíc je znít hodně, určitě víc než případná pár defektů, ale je to spíš o komfortu než o čase

                        0 0
            • gargamel  

              Já jezdím na tom, ne čem jezdím celou sezonu a jsem na tom zvyklej (sj fsr 12kg). Bike pro loudání nijak specialně neodlehčuji, ani neměním komponenty za těžší čí odolnější. Akorát doleju preventivně mlíko do pneu a v případě sjetejch plášťů bych před výjezdem měnil za nový.

              Váhu se snažím šetřit na výbavě a obsaho batohu. Loni jsem měl cca 8,5kg batoh, včetně vody v camelu.

              0 0
              • karliner  

                Ufff. To mi přijde docela dost, pokud nejsi zvyklý jezdit s podobným batohem pravidelně a klády…

                0 0
                • gargamel  

                  Mě to nevadí. s s batohem jezdim téměř pořád (sice né tak těžkym). Když vezmeš, že voda váží 3kg, tak ke konci dne máš batoh jen 5kg, takže ta váha se mění, a spíš se snižuje :-)

                  0 0
                • McBlacky  

                  o moc méně to nezabalíš, když v tom má i pití tak to je naopak super váha. Já měl cca 6kg bez pití, ale další minimálně dvě kila na kole (spacák, světla, akumulátory, zámek, brašnička s nářadím a duší a drobnostma)

                  0 0
    • Howgh  

      zdaar, cituju z diskuse na webu Loudání :

      „Ahoj všichni, virus „Trojský kůň“ není na těchto stránkách, ale na stránkách původních, které jsou sem jen připojené. Eventuální problémy mohou mít Ti, kteří nemají antivir, což, předpokládáme, je jen nepatrné procento. Původní stránky kvůli tomu odpojovat či přepisovat nebudeme. Díky za pochopení.“

      Výstraha na trojáka se objeví po otevřeví sekce historie. Co vy na to ?

      0 0
      • orgoj.chorchoj  

        ze na iPadu to nic nehlasi :) Rek bych ze je to problem domeny na ktere je puvodni web (borec.cz) nez vlastnich stranek. Ale nejak podrobne jsem to nezkoumal.

        P.S. Na cloveka to prenosny urcite nebude tak se neboj ze bys ses kvuli tomu nemoh postavit na start :)

        0 0
      • orgoj.chorchoj  

        ze na iPadu to nic nehlasi :) Rek bych ze je to problem domeny na ktere je puvodni web (borec.cz) nez vlastnich stranek. Ale nejak podrobne jsem to nezkoumal.

        P.S. Na cloveka to prenosny urcite nebude tak se neboj ze bys ses kvuli tomu nemoh postavit na start :)

        0 0
      • jecnak  

        Nechapu v cem je problem zjistit infikovany soubor a z puvodnich stranek ho odstranit.

        0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Dres. Co na to vy vyloudany hlavy? Pokud by se nekdo chtel pridat tak piste na mail.

      0 0
      • VanVren  

        :-)) vypadá to jako brnění

        0 0
      • karliner  

        Máš na tom brnění pravopisnou chybu.

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          Myslis velka pismena?

          0 0
          • karliner  

            Ano.

            0 0
            • Mirek_29  

              když někde píšu Loudání tak s velkým L. tak jako když někde píšu Brácha tak i když je mladší tak s velkým B.

              0 0
              • karliner  

                Piš si to jak chceš. Gramaticky správně je Loudání českou krajinou. Když to bude na dresu s chybou, vůbec nic to neznamená, komu se bude líbit, koupí si ho, komu ne, ten si ho zase nekoupí. Jen jsem autora upozornil.

                0 0
              • orgoj.chorchoj  

                Karliner ma pravdu, asi by to melo byt „Loudani ceskou krajinou“

                0 0
      • Mirek_29  

        mě by se to líbilo v bledě modré. na co by to vyšlo ??

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          tohle jsem vyklikal na Saltonu, cena za 1 kus 1690,– (bez DPH) takze zadna lace… mozna se to da jinde poridit levneji

          0 0
      • McBlacky  

        podle mě až moc nápisů. Povaha akce mi přijde decentnější méně o ´podívejte se jedu Loudání´ a více o ´cestě krajinou´

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          chtel bych aby to bylo jednoduchy a ono se snadneji vyjadri ‚jedu Loudani‘ nez duch ‚cesty krajinou‘ v podstate uz logo Loudala je takovy dost etericky a nejak se to bije se zbytkem :)

          no zatim to je jen navrh, pokud by mel nekdo zajem tak muzu poslat XML s ulozenym navrhem ze Saltonu (salton.cz), staci nahrat a upravit k obrazu svemu

          0 0
          • amito  

            …pěkné chlapci pokud bude počasí podobné minulým ročníkům moc se ten dresík nepovozí na světle denním…

            0 0
    • richard_majer  

      panove, co s sebou budete vsechno tahnout? Jake zdroje svetla? Spacaky? Jak se budete stravovat a co piti? Budete resit bidony, nebo camelbagem na zadech?

      za sebe…

      zvazuju ze pojedu jen s celovkou. Svetlo na riditkach je s otaznikem…

      Spacak ted aktivne vybiram. Asi koupim ve Sportisimo CROSSROAD DUTTON 200. Karimatku asi jen nejakou velmi tenkou s hlinikovou folii… ale taky porad s otaznikem

      Povezu s sebou jen nekolik tycinek na jidlo, kdyz bude nejhure, nebo kdyz budeme daleko od civilizace, jinak spoleham na male obchudky

      Piti bude problem. Do noveho ramu vejde jen jedna mensi lahev :-( Tak musim vzit vak do batohu… :-( V predeslych diskusich jsem cetl ze se jezdi na CocaColu. To asi s vakem nepripada v uvahu :-(

      Obleceni – dva dresy, dvoje kalhoty, navleky, bundu, teply dres… tady jeste nemam jasno…

      Hygiena, nahradni dily a naradi… zatim nemam tuseni…

      0 0
      • skorpion  

        Pred tyzdnom som spravil testovacie zbalenie. Beriem nasledovne (vid. foto). Je to podstatne zoptimalizovana vybava z minuleho roku. Aj s plnymi bidonmi (2×0,8 litra) to ma 6,6kg. Oproti minulemu roku by som mal byt o 3–4 kila lahsi.

        Este uvazujem o nahradnej dusi a mozno zoberiem este jednu vrstvu termopradla a navleky na kolena – podla aktualnej predpovede pocasia. V podstate je to oblecenie v ktorom jazdim do prace pri teplotach od 0 stupnov vyssie. To by snad malo stacit :)

        K tomu este pribudne nejake jedlo v pripade krize. Ale inak sa bude takisto spoliehat na obchody.

        Celkovy target je 8kg, co by nemal byt problem. Okrem celovky este budem mat svetlo na riadidlach a 1 litrovu flasu v rame. Naradie nosim v ramovej kapsicke bezne, to nepocitam :)

        Na Coca-Colu sa jazdi, ale aspon u mna to nie je x litrov za den. Skor mala Cola 1–3× denne.

        0 0
        • Howgh  

          nouzovka k naplnění břicha – jedlý polystyren – někde se tomu říká krehký chleb..knekebrot.

          Tu kokakolu ředit vodou. Ze zásoby vody nedělám vědu. Tu butelku vždycky někde doplním. Bacha na případ, když máš flašu z půlky plnou ňákého životabudiče…po­prosíš tetku, která pak odejde do baráku flašku naplnit. Domorodci mají tendenci cenný obsah vylít a dát ti čerstvou vodu . Pro takové příležitosti vezu menší prázdnou pet flašu.

          0 0
        • alexandr  

          Tu tvoji vodu dohromady pocitam na 2.6l. To je plus minus kolik jsem vezl loni ja. Prislo mi to tak na hrane. Prvni den bylo teplejc a mel jsem pocit, ze jen furt nekde doplnuju vodu (vypil jsem za cely den behem jizdy neco pres 7 litru, dalsi nejmin litr vecer v penzionu). Pokud by byly tricitky, tak te pic. (ty teda asi nebudou, ale par teplych dnu byt muze). Po tehle zkusenosti beru 3l vak + asi 1.5l v bidonech. Kdyz bude zima, muzu to vozit poloprazdne, naopak to moc nefunguje.

          0 0
          • skorpion  

            presne tak. Za tepla a pri tej zatazi dam aj 8 litrov vody. 2,6 litra je taky kompromis medzi vahou a objemom.

            0 0
        • zdenek  

          Na fotce vidím adaptér do zásuvky. Počítáš s nějakým dobíjením v civilizaci?

          0 0
          • skorpion  

            Gopro kamera vydrzi 3 hodiny (to je tak na 2 dni). Budem musiet priebezne dobijat. Bud v restauraciach, alebo ak budem spat v penzione.

            0 0
          • richard_majer  

            ano ano… dobijeni. Svetlo bych neresil… ale navigace vydrzi tak 15hodin asi… mobil podle toho jak bude vyuzivany.. takze jak nabijet? Nabijecka a zastavka na obed…?

            0 0
            • VanVren  

              Z toho děláte kovbojku teda, pánové :-))

              0 0
              • richard_majer  

                no kdyz ja dele jak 20h v kuse nikdy nejel, tak proto ta teoreticka priprava :-)

                0 0
                • VanVren  

                  Vezu 2 0,7 l bidony a stavim a doplňuju pokaždý když potřebuju, nebo je to možné – studánky, hospody, od lidí v barácích, na zahradách atd. Voda je ***** těžká věc. Co se týče zdrojů, tak nedobíjím, mám světla na lion 18650, těch si vezu tak 8 ks + alk. tužky (10 ks) do navigace, ty po vybití vyhodim.

                  0 0
                  • karliner  

                    Taky se docela divím, jak borci neberou ani náhradní ponožky, ale jsou ochotní si zabalit cisternu vody :-)

                    0 0
                    • skorpion  

                      ponozky tam su, to bud bez obav :) Ale vacinsou mam vyssiu spotrebu vody ako ponoziek. Na takuto cestu sa to da vydrzat aj s jednymi, max dvoma (jedny na pripadne spanie v spacaku, aby som tam neliezol so zasvinenymi :) )

                      0 0
                      • amito  

                        …a že je budeš mít zasviněný to si piš…žádné bílé dresy !!

                        0 0
                  • alexandr  

                    Hmm, taky neplanuju dobijet, taky mam svetlo na 18650 lion, ale baterii teda tahnu o pul kila min :). Sice nemam navigaci, ale zase pocitam i baterky do fotaku, blikacky apod.

                    0 0
                  • skorpion  

                    Pravda, ze voda je tazka vec, ale bidon skoro nic nevazi. Radsej poveziem prazdny bidon, ako nemat moznost si do niecoho vodu doplnit.

                    18650 mam aj ja – beriem 10ks. To by malo stacit na 20 hodin najvyssej intenzity a x-nasobne viac pri nizsich modoch. Celovka „zerie“ klasicke AA, to sa da dokupit po ceste. Nabijacky na toto neberiem. Aj tak to s tou jazdou v noci nevidim ruzovo. Hladat turisticke znacky je casto problem aj za dna.

                    0 0
                  • skorpion  

                    Pravda, ze voda je tazka vec, ale bidon skoro nic nevazi. Radsej poveziem prazdny bidon, ako nemat moznost si do niecoho vodu doplnit.

                    18650 mam aj ja – beriem 10ks. To by malo stacit na 20 hodin najvyssej intenzity a x-nasobne viac pri nizsich modoch. Celovka „zerie“ klasicke AA, to sa da dokupit po ceste. Nabijacky na toto neberiem. Aj tak to s tou jazdou v noci nevidim ruzovo. Hladat turisticke znacky je casto problem aj za dna.

                    0 0
                    • amito  

                      ..další věc je bidony na rámu , kdo ma menší nebo chce více vymýšlí jako já před dvěma lety a ukopal jsem je slézáním a nalézáním na kolo asi po 150 km…viz foto kde se ještě držely s pomocí boží

                      0 0
                    • alexandr  

                      10ks?? to chces v lese natacet film? Me vystaci jeden clanek pri 200lumenech asi 8 hodin. Pri chuzi do kopce nebo jizde po silnici nepotrebuju 500 nebo dokonce 700 lumenu.

                      0 0
                      • skorpion  

                        ja sa v noci bojim – potrebujem vela svetla :D Ked si uz spomenul ten film, tak moja Gopro 1 kamera vyzaduje plny vykon (450lm) a ani pri nom to nie je ziadna slava…Uz aby som mal Gopro 3 :)

                        0 0
                      • McBlacky  

                        ono i 1000lm (DX lumeny) je někdy málo když hledáš turistické značky.

                        0 0
                        • skorpion  

                          hlavne ked tu znacku niekto vytal :)

                          0 0
                        • JSt  

                          nevim, kolik ma slunicko, ale ono je obcas problem sledovat znacku i ve dne. ;-)

                          0 0
      • McBlacky  

        podle mě to nemá smysl řešit. Bud to objedeš s čímkoli, nebo to nedáš ani s výbavou z Nasa.

        Bez výbavy to nejde, ale nesmíš se k tomu fixovat. Protože malý problém tě pak sundá. Loni Tpx musel zahodit karimatku po 100km a později na cca 200 to go i spacák a to prostě nesmíš řešit.

        největší problém je asi voda, respektive voda ze které nebudou případně problémy. HC survivalisti desinfikují libovolnou savem (nedělám si prdel).

        0 0
        • alexandr  

          Loni jsem to savo taky vezl, ale nepouzil jsem ho, vzdycky jsem sehnal vodu, kde nebylo potreba. Ale u studanek jsem hodne opatrny. Kolem Brna je studanek hafo a taky naucne cedule s rozbory, ze kterych vim, ze i v relativne odlehlych mistech tam byva docela dost ne moc vhodnych latek a bakterii. A mam na pameti Loudani 2011, par lidi dostalo srajdu a psali, ze nejspis z vody..

          Ono toho sava se dava jen par kapek, chutove to skoro neni poznat. Ale trva to, jednodussi je koupit vodu nekde v shopu nebo natocit z kohoutku…

          0 0
          • McBlacky  

            tj ale ve dvě ráno v hustým lese nebejvá čínská večerka :/

            0 0
            • alexandr  

              To mi pripomnelo, ze Filip Degl z 1000mil rikal, ze nejvic nakupoval u Cinanu, ze mivaji otevreno nonstop :)

              0 0
        • obda  

          Jenom doplnim, krome sava taky jod, idealne ve forme tablet. Nic moc, ale snest se to da (osobni zkusenosti, zafungovalo to perfektne).

          0 0
          • karliner  

            Počkej. Tady došlo k mýlce, kluci řeší zažehnání žízně a ne vyřešení zácpy :-)))

            0 0
    • Bumerangista  

      Letos mne můžete sledovat na fmap.eu uživatel loudani heslo loudani.

      Kdyby chtěl někdo také být sledován, tak je třeba si stáhnout aplikaci do telefonu FMAP PRO (50Kč) a do svých přátel si přidate uživatele loudani. Pak už je to jen o nastaveních a o baterce… já jich vezu cca 5 a dobíjím v hospodách a mělo by to stačit.

      0 0
      • Bumerangista  

        Na vyžádání ještě jak nastavit aplikaci:

        Mám stažené mapy a MOBAC udělané pro Trekbuddy, je to stejný formát.

        • HTTP report interval 180s je ok, heartbeat není třeba tak nechat natěch 600
        • Method jsem dal 30s a 50m, ono to tolik nežere, tak podle účtu je možnésnížit třeba na 15s a 25m, níž to nedává moc smysl
        • GPS mám externí přes Bluetooth, Save mode musí být off
        • Vypnutá vibrace
        • Ostatní nastavení nejsou důležitá tolik

        Více zde: http://fmap.eu/…ription.html

        V průběhu se dá využívat místo GPS navigace, pokud máš mapové podklady. Je tam tlačítko na zapnutí displaye ve čtyřech úrovních svítivosti a vypnuto, což se vypne podle timeout nastevaného na telefonu. Já to tak používám. Bez toho to vydrží asi o dost déle na jednu baterku.

        Doporučuji vyzkoušet před tím a seznámit se s tím trochu. Asi největší nevýhoda je, že není vidět projetá trasa, jinak to funguje ok. Například když není signál, tak to pak dopošle trasu, při restartu telefonu také naváže na trasu atd…

        0 0
      • teepeex  

        Vasku je to vazne fajn sledovat online, jak se pinozis po republice:))

        diky i presto, ze mam uz opuchly oci z mzourani na obrazovku

        pristi rok to povezu taky

        0 0
    • karliner  

      Loudání na fejsbuku?! Caramba!

      0 0
    • teepeex  

      dnes to klukum vypuklo,ted se presouvaji autobusem na misto startu ve Veseli nad Moravou

      zel bohu beze me, jsemt zlomen na tele i na duchu

      budu desne drzet palce vsem, at jich co nejmene vzda a uzijou si to krasny peklo se vsim vsudy:)

      0 0
      • obda  

        Skoda, loni jste s Blackym byli slusne sehrana dvojka. S kym jede Blacky letos? Jinak ten pocatecni usek vypada odpocinkove, ale nechame se prekvapit. Skoda, ze ta mapa na webu je dost hruba, nejde z toho videt presna trasa. Napriklad kolem Jihlavky, pokud mluvime o uvodnim useku, by mne docela zajimala ;) A Rokytna u Tavikovic je hodne dobre tlacici usek, viz brnenske Bonbonky a pepkuv report :)

        0 0
        • karliner  

          Trasa se dá dohledat podle turistických značek. 2× Kleť, Novohradské hory.., moc jim nezávidím.

          0 0
          • obda  

            No jo vlastne, ono se to jede jen po znackach, ze? Jinak zpravy z trate ve spreadsheetu zatim nejsou aktualizovane. Vasek (Bumerangista) projel kontrolnim bodem 7 (rozhledna nad Ivancicema) v 6:32, ale spreadsheet zatim prazny. Ted miri kolem JEDU k Rokytne. Maso.

            0 0
            • Reggie  

              tak to jo, podle kontrolních SMS, kdy po 12-ti hodinách nejsou ani 100km mi to moc odpočinkové nepřišlo

              0 0
              • obda  

                Zapomnel jsem tam smajlik :) Odpocinkove to je, ale za sucha ;)

                0 0
          • obda  

            Tak zpet, ciste po znackach to urcite neni.

            0 0
      • teepeex  

        useky jako zluta podel Rokytne budou dale redit startovni pole

        vedouci Blacky a Jan Vaculik jsou za kontrolnim bodem na 194km

        s naskokem necele hodiny pred Milcou Silnym a dalsi pulhodinku ztraci Vena Bumerangista

        maji to hrozne tezke diky neschudnemu terenu a hlubokemu bahnu

        ale presto jsem uplne v prdeli z toho, ze tam nemuzu skucet bolesti s nima:)

        0 0
        • karliner  

          Docela by mne zajímalo, jak se bude řešit Bumerangistův protest. Myslím, že Blacky veze gps logger. Jinak tedy ta žlutá je v cykloatlasu značená jako doporučená cyklotrasa :-)))

          0 0
          • jecnak  

            Tak ona treba cyklotrasa vede i pres Vaclava na Sudetech, takze to neni zadna mira.

            0 0
    • teepeex  

      Bumerangista i na CHP51 stale ve vedeni

      za nim smecka tri pronasledovatelu Blacky, Milca a rookie(zrejme dobry oddil;)

      s malym odstupem Semish a Paw

      dnes se dle meho jeste nerozhoduje o vitezi, ale zitra a hlavne pozitri bude zrejme jasne kdo bude pomyslne na bedne:)

      dnesni rocnik jsou na cele samy zavodnici, nikdo neda nikomu nic zadarmo:))

      GOGOGOGOGOOOO­OOOOOOOO

      0 0
      • crom  

        ooo nekecej Bumerang to dojel!konec legendy o zakletem Vencovi:)

        respekt vsem co dejeli

        0 0
        • jakub_kencl  

          Sledoval jsem z tepla domova sms a to co holky a kluci zažívali je mazec, klobouk dolu. Nechápu Blackyho, velký hlubokosklon.

          0 0
      • obda  

        Obrovská gratulace trojici, která jako jediná dorazila v časovém limitu (Bumerangista, Blacky, Jan Vaculík). A velký obdiv všem, kteří se perou/prali s nástrahami tratě a počasím dokud to jenom trošku jde. A těším se na reporty :)

        0 0
        • karliner  

          Limit ještě pořád běží…

          0 0
          • obda  

            A jo, diky za opravu. Myslel jsem, ze je uz v pondeli ve 2:00, ale on je az o 24 hodin pozdeji. Kazdopadne vykon neskutecnej.

            0 0
      • Pavel  

        Nechápu, nerozumím, obdivuji. Na takové akce nemám gule…

        0 0
      • Elwing  

        Gratuluji všem a těm co ještě zápasí s tratí přeji pevné nervy.

        0 0
    • McBlacky  

      až se dám do kupy tak bude report, letos asi hodně dlouhý čtení, protože tohle byl fakt strop.

      Byl jsem připraven na základě loňska, jenže to se ukázalo jako sranda akce, i když to mělo taky svoje. Například úsek co jsme loni nejvíc proklínali na suchu první den se letos jel opačně jen jako bonus před závěrem, letos všude voda a téměř nesjízdné bláto a nebyl nejhustší za celý závod.

      Jestli jsem odhadoval, že pěšky bylo 20–30km, tak letos 2× tolik, často s kolem na batohu a i tak velmi obtížně.

      Dle GPS lehce přes 800km (trasa + bloudění), 4 dny a 2,5hod, spánek 7 hodin, dvě noci nonstop…

      Přes půl závodu jsem nemohl jet díky technice naplno a to bralo stejně fyzičku jako hlavu.

      Rozhodující okamžik závodu rozhodně sobotní noc, s motem bud chcípnu já jak ho sjíždím, nebo Venca jak ujíždí jsme to drtili. Lehce po západu slunce jsem načal zelenou a ráno při východu konec červené turistické u Orlíku. Pauza mezi pouze 15min nonstop benzínka u podolského mostu (nákup pití, jídla, vypláchnutí bordelu z ponožek a treter). Celý to má jen 15–17km :) ale zkuste si to po povodních s kolem a báglem v noci. Jet se tam dá tak 10%. Navigačně extrém, zarostlé a stezka je místy neznatelná, klesá do zatopené přehrady nebo je v roští plném bordelu po opadlé vodě atd. Se nedivím, tam nikdo nechodí, je to peklo :)

      Na čekpointu byl Venca hodně překvapený, že nás ráno vidí.

      0 0
      • cabbage  

        Ještě 2–3× podél Orlíku projede loudání a bude to průchozí;)

        0 0
      • Elwing  

        Znovu gratulace, jste borci. A i když z cyklistů obdivuju Sama Hilla, tak tyhle vaše kratochvíle, to má taky něco do sebe ;)

        0 0
      • obda  

        Loudání je viditelně podnik, kdy je i zavilému odpůrci gramaření jasné, k čemu je dobré mít co nejlehčí kolo ;)

        0 0
        • Pavel  

          A proto si příští rok vezmou silničku… :-D

          0 0
        • McBlacky  

          já jel na zimáku a ten má 14,5. dej si na to blatníky, dva bidony, světlo, náradí, mapník, spacák a pak se to nosí jedna básen :)

          Proti Vencovi jsem na kole a vybavení byl + 10kilo a to jsem více méně táhnul jen nutný věci :)

          0 0
        • JakeF  

          A proto si Blacky místo svýho 9kg karbonovýho závoďáka vzal hliníkovýho Epica s odolnýma kolama… Naopak krásná ukázka, jak typický BF řešení 50g je nesmysl.

          Blacky gratulace, už se těším na dojmy :). Tohle je jeden ze závodů, na kterej asi morál nikdy mít nebudu…

          0 0
          • obda  

            Že ty sis nevšiml toho smajlíku na konci :D A o těch odolných kolech Blacky tuším něco málo napíše ;)

            0 0
            • McBlacky  

              nj, ****** se může všechno :/

              lehký kolo smysl má, Venca má 10,5 fula ale musí to být postavený s hlavou. Já bych to na HT nedal, na 26 určitě ne. To tě moc rozbije a nemůžeš jezdit v sede tolik jako na FS, pak po x hodinách už to i výrazně šetří víc prdel na FS než HT. Kdo jezdí po světě ultra na MTB tak nej prý 29 HT, ale spíš pro to, že se nemůže ****** tolik jako FS, dá se dát do rámu velká brašna (nej místo na věci na mtb ultra) a 29 už líp hladí bordel cest a terén.

              0 0
              • RoDoR  

                Tak to jsem měl kliku, že jsem se nedostal na startovní listinu, kolo bych kvůli tomu nepořizoval a můj letitý Duratec by z této akce asi neměl radost :-). Příští rok se ale zkusím znovu nominovat, jsem zvědavý, co vymyslí pořadatelé za síto. I když je možné, že letošní ročník a následné reporty Loudalů také poslouží k eliminaci některých jedinců. Nebo možná naopak jako pozvánka pro ultramagory :-)?

                0 0
                • karliner  

                  Tak, za přihlášku nic nedáš a v reportech převládne „vzpomínkový optimismus“. Tam bych nějaké velké síto nehledal :-)

                  0 0
                  • RoDoR  

                    Asi máš pravdu, i když bude asi trochu záležet, s jak velkým odstupem ty reporty budou psát. Až se jim to trochu rozleží v hlavě, věřím tomu, že zážitky budou převažovat pozitivní nebo budou alespoň v pozitivním smyslu popsány. Zajímavé by bylo, kdyby si někdo vedl během Loudání deník (i když na to určitě nikdo nemá ani čas ani chuť), kde by popisoval okamžité pocity a nálady bez časového odstupu a nadhledu, to by bylo počtení, asi i mládeži nepřístupné :-).

                    Pořadatelé ale prý na příští ročník chystají jiný systém přihlášení, aby nerozhodovala pouze rychlost připojení k netu, ale aby se případný zájemce o účast i nějak přičinil, co to bude ale nevím.

                    0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      200 a 400 km kvalifikacni jizdy, jako na Paris-Brest-Paris :-)

                      0 0
                    • McBlacky  

                      bude klasická kvalda :) Pátek start od místa kde bydlíš ve 22:00 a kolik najedeš do neděle do noci a počítaj se ti jen km po turistických násobeno koef převýšení, brodů, nošení atd :)

                      0 0
                      • RoDoR  

                        Jojo, nebo jak píše Hroch a start 24.12. v 18:00. No radši to s těma nápadama nebudeme přehánět, nebo se toho chytí :-).

                        0 0
                      • RoDoR  

                        Jojo, nebo jak píše Hroch a start na Sněžce 24.12. v 18:00. No radši to s těma nápadama nebudeme přehánět, nebo se toho chytí :-).

                        0 0
                      • RoDoR  

                        Abych nezapomněl, velká gratulace, bylo mi jasný, že pojedeš na vítěztví, Richardovi jsem říkal, ať se tě drží, ale neposlechl mě :-).

                        0 0
                        • McBlacky  

                          tady se moc nedá nikoho držet pokud nechce, ono jak se pořád nosí, tlačí, přenáší a navíc je to orientačně extra náročný tak bud na sebe čekáte, nebo se to natahuje a ty nemůžeš investovat sílu do sjíždění.

                          Jsem koukal, že jsi se nedostal do startovky, škoda, bys nás určitě zle potrápil, minimálně v pasážích kde se jezdilo na kole :)

                          0 0
                          • RoDoR  

                            V těchto podmínkách bych se asi soustředil jenom na dokončení ve zdraví :-). Myslím, že než to člověk zkusí, nemá cenu si dělat nějaké ambice na přední umístění, protože i když si myslí, že ví, do čeho jde, tak po startu zjistí, že ví kulový, to není maratón na 100 km na zajištěné trati. Doufám, že příště pojedu a vyzkouším si to.

                            0 0
              • JSt  

                vidim to presne naopak. celoperko je fajn na jednorazovku, kde to podrtis. na dlouhe strece posetris u pevnaka nejakou vahu, pripadne mas misto v ramu na blbosti. pro me rozhodne delsi akce neni o sjezdech, kde by me full zrychlil a uz vubec ne o technickych vyjezdech, kde taky full pomuze. to radej potlacim a posetrim sily. naopak to ze toho na fullu vic usedis vidim jako vcelku nevyhodu. potrebuju kvuli kolenum, prdeli a zadum casto stoupat. a jizda na kazdym fullu je min efektivni nez na pevnacku.

                0 0
                • McBlacky  

                  Ono bys to po stovkách kilometrů rozbitých polnaček viděl jinak – tam to pomůže nejvíc z hlediska odpočinku.

                  Tohle je tak krátká akce, že jedeš cca 18 hodin v kuse první noc a den, pak je odpočinkový pátek to je tak 15 a pak se to drtí nonstop do cíle což je více než 25 hodin jízdy. Jasně že se dá na HT, lepší je pro tohle rozhodně 29, ale dobrý full je podle mě lepší. Do 11kil ideálně s dobrým systémem jako má třeba epic a neřešíš.

                  0 0
                  • JSt  

                    ted jsem jel na celopevnaku 500km a nemel jsem s tim problem. borec na ikvecku koncil po 300km, s tim ze si odpalil koleno, pac na tom kole se neda jet delsi cas ve stoja, abys kolenum ulevil. jako je full a full, to je jasne…

                    0 0
              • alexandr  

                No co uz. Ja to dal na 26 HT :). Ale taky je fakt, ze jsem daval ze sedla strasne dlouhe pasaze. Urcite vic, nez mi bylo mile. A vysledny cas taky nebyl nic extra.

                Jinak z cerveneho pekla na Orliku jsem mel po lonsku respekt a vysledek me mile prekvapil, urcite jsme toho vic jak pulku jeli (ale za svetla). V porovnani s Rokytnou mi to prislo easy.

                0 0
                • McBlacky  

                  ono toho červenýho byla letos jen třetina, kompenzováno zelenou. Ta byla horší. To co bylo letos na červený se dalo místama jet, ale ty sešupy a výnosy stejně ne. K Jickovickýmu potoku taky ne. Celkem to šlo před padákem k Hrejkovickýmu potoku, to jo

                  0 0
            • JakeF  

              No, ani přes něj mi to nepřišlo jako úplná ironie, jestli byla, tak pak chápu…

              Jinak ty kola vím, jak se to vůbec nakonec vyřešilo?

              0 0
      • JSt  

        to je hodne hrubota, ta cisilka. vykon jako pica! ;-)

        0 0
      • jecnak  

        Krasna prace. Jeste jednou gratulace. Asi bych na podobnou akci nemel moral, prece jen si cyklistiku predstavuju vic jako jezdeni na kole :-)

        0 0
        • McBlacky  

          díky. Letošní ročník překvapil i skalní loudali viz třeba ´Loudani je vzdy za hranou bezne cyklistiky. Letos bylo na muj vkus za hranou Loudaci cyklistiky´

          Za mě asi takhle, kdyby to bylo každý rok jako loni, tak jedu každý rok. Kdyby to bylo každý rok jako letos, nejedu už nikdy.

          O ježdění to fakt moc není, respektive nerozhoduje ani tak jak máš najeto – úseků, kde bys to podrtil na cyklo fyzičku nebylo víc než 200km – zbytek byl survival a orientační skills.

          Přišlo mi to blíž k adventure race -akorát celý s kolem v ruce / na zádech- než k závodu na kole. I kluci co jezdí Kopkovo míle říkali, že on tam sice zařadí občas špek, ale Loudání je extrém daleko víc.

          0 0
          • VanVren  

            Já to letos moc nerval, vyrážel jsem už lehce nachlazenej, tak jsem jel jsem na pohodu. Vylezl jsem si na všechny rozhledny, vyhlídky a zříceniny. Spal jsem luxusních 6+4+5 hodin (penzion, pangejt,penzion), vychutnal jsem si ranní kávičky, obídky i večeře. Jel jsem strojové né moc rychlé tempo a dorazil jsem oproti předcházejícím ročníkům fyzicky v docela docela dobrém stavu. Pozitivní bylo, že jsem se nemusel chrtit a být pronásedován na špici. Výborně sem si zaterénnil a z výkonu i trasy mám dobrý pocit. Tolik krásné přírody najednou uvidím zase až za rok… :-))

            0 0
            • McBlacky  

              my měli hodně časových rezerv, respektive naprosto nevhodně zmáknutý odpočinek.

              1. čtvrtek noc penzion, ale už v 8,30 přesto z toho bylo jen 5hodin

              spánku. Nesprávně jsme odhadli že Dyje bude jako Rokytná a na to už nebylo hlavou ten den. Přitom by to bylo do Stalkova za světla pak :(

              1. pátek noc pauza 6,30 hodin, ale nemohli jsme usnout, takže z toho

              vlastně jen 2 hod spánku.

              1. neděle ráno pauza v Lučkovicích asi 4 hodiny ale z toho odpočinek

              spánkem nula.

              To je podle mě tragedie a vůbec je klika, že s tak blbým odpočinek jsem to dal. Jídlo klasika večeře i obědy hospoda a vždy dvě jídla a desert :) mezi jen pauzy na kofolu nebo nákupy. Sekera servisem na trati a v Krumlově hodina. Sekera díky nefunkční technice tak 2hod minimálně

              0 0
          • Bumerangista  

            Všechno je trochu iluze. V roce 2011 byly první dva dny také dost špatné, ne-li horší. Pršelo, byla zima a lezli se Bílé Karpaty a Javorníky po hranici. Hodně lidí vzdalo.

            Jinak přes to, že se hodně nosí, tlačí a leze, tak je to stále z většího kusu o ježdění. Jen to není sálová disciplína, holt.Na srování se podívejte na různé etapáky v Novém světě (červné bahno v pralese, nekonečné nošení po šutrových valech, spaní v mokru a zimě, atd…).

            Letos byl jediný markantní problém oporoti minulým ročníkům, a to vlhko v botách.

            0 0
            • McBlacky  

              letos byla klika že bylo hezky až na nedeli odpoledne a pondělí část dne. Kdyby bylo pa nebo so hnusně vzdá lidí mrak.

              Navíc to, že to letos dokončilo hodně lidí je dané taky tím, že bylo možné úseky vynechávat po dohodě s Liborem.To nebyl sice náš případ, ale dost Loudalů bylo nuceno to učinit. Ono když vynecháš Žida a celý Orlík tak jsi hned o 8 hodin rychlejší :) nemluvě o hlavě a silách…

              0 0
          • Zerocool  

            gratuluji k morálce a výkonu! co záda?

            0 0
      • mm  

        I tenhle stručný report je parádní motivační čtení. Díky

        0 0
    • obda  

      Pro dokreslení posílám zajímavý komentář z SMS zasílaných loudaly:

      Hora chp 99 stav – tezka frustrace.vsude zasrany bahno,vubec to nejede,zase tlacime po rovine. Chytam nerva. Sere mi to. Priserne stravenej volnej cas. Sere mi to.snad se zklidnim

      0 0
    • obda  

      Přikládám pepkův komentář (s fotodokumentací) k Rokytné loni za pěkného počasí: http://www.bike-forum.cz/…majovky.html#…

      Jde si z tohot udělat alepoň trošku obrázek, jak moc hnusné to muselo být letos za mokra. Cituju: Dalo by se to stručně shrnout asi takto: Nejšťastnější okamžik nastal, když jsem konečně vyjel na asfalt, byť proti větru a měl jsem před sebou 10 km bez toho, abych z kola slezl a musel ho nosit. Tož tak.

      0 0
      • McBlacky  

        slabejch 30+ kiláků to bylo :)

        Nejdřív Jihlava, kde se lezlo přes chaty, nosilo svahem o hubu, pak sápala skála a nakonec brodilo podel skal. Následoval výnos za Dukovany a pak pár km asfalt jako nadechnutí před Rokytnou. Foto louky z tvého link odkazu je ok, my to mělo do metru a půl zarostlý vším co roste, pálí, žahá a lepí se.

        Když jsem dorazil první mapový papír v mapníku, říkám si super, nasadím další a tam opět pouze podle Rokytné, uff, podíval jsme se na další dva a … Rokytná. Mít po ruce traséra, jdu si sednout za první stupeň :)

        Samozřejmě tohle následovalo ve čt odpoledne po celonoční a dopolední ´jízdě´ kdy sil už nebylo nejvíc

        0 0
        • Greyhound  

          jak to čtu tak čím dál větší respekt – nevím jak fyzicky, ale psychicky bych tohle nedal určitě, to musel bejt strašnej hell.

          0 0
        • Greyhound  

          jak to čtu tak čím dál větší respekt – nevím jak fyzicky, ale psychicky bych tohle nedal určitě, to musel bejt strašnej hell.

          0 0
    • McBlacky  

      po dvou dnech jsem dokončil report. Krapet delší, přeci je 4 dny jsou 4 dny :)

      http://www.mtb-blog.cz/…avod-na-kole

      0 0
      • karliner  

        Pěkné. Osobně jsem rád, že to můžu číst a sledovat z gauče :-)

        0 0
      • Elwing  

        Nevěděla jsem, že i stíháš za cesty číst sms, taky bychom ti s martinem nějakou poslali… A kdepak si spal v penzionu v Dačicích? Kousek odtamtud máme barák.

        0 0
        • McBlacky  

          takovej fakt hezkej moderní, U Kačenky myslím.

          stíhám je číst i psát, zas taková kudla to není, když máš jet tolik hodin v kuse :)

          0 0
        • Medunka  

          já si to taky říkala, že tlf bude spíš vypnutý, tak jsem poslala jen jednu :-) a kupodivu Blacky poslech :-)

          0 0
      • MaPa  

        respect

        0 0
      • obda  

        Díky moc za report. Sledoval jsem Vaškovu čáru na mapě a vaše SMS reporty, a moc jsem vám držel palce. A jak jsem viděl z teepeexových komentů, nebyl jsem sám :) Sám bych na to teďka asi neměl fyzicky, ale pěšky jsem si už něco podobného (i když ve slabší verzi) vyzkoušel. Docela mne to láká, snad jednou bude toho času víc a zadaří se.

        Letošní rořník mne víc zajímal i z toho důvodu, že se první půlka jela místy, která hodně dobře znám (např. údolí Jihlavky) a kam jezdím na dovolenou (Česká Kanada, Novohradky). Speciálně Kraví horu jsem dal s kočárkem po jedné zelené navrch a po druhé dolů. Kolemjdoucí byli dost šokovaní když zjistili, že v kočárku je dítě ;) (Další jsem měl v nosičce :) )

        Ještě jednou gratulace a velký obdiv.

        0 0
      • JSt  

        dobre ctivo.

        Jaká zelená značka pyčo, my jsme z Ostravy. :-D

        0 0
      • Smazaný účet  

        si řikám, kde je hranice kdy člověk je jenom šílenec a kdy už ho zavřou do bohnic? řek bych že 90% populace už by vás tam zavřelo. máte muj obdiv, jet to jako výlet dejme tomu, ale jako závod na krev, to už chce těžkej morál. ;-)

        0 0
      • kolda  

        supr čtení. ty vylitý Ostraváky vidím úplně živě :)

        0 0
      • cabbage  

        Cejtim každý slovo..

        0 0
      • Peslezedirou  

        No úžasný, zážitek který si budeš pamatovat do konce života, aspoň jsem si to mohl přečíst, pro mě dnes fakt velká motivace.

        0 0
      • camlost  

        díky za parádní článek.

        (asi) včera jsem viděl na ČT4 pořad o „extrémním“ outdoorovém závodu – orienťák, inliny, MTB, plavání, možná ještě něco.

        myslel jsem na Vás a říkal jsem si, že by se asi účastníci dost divili, co se rozumí termínem „extrémní“. a taky jsem si říkal, že je škoda, že z Loudání není v TV aspoň několika minutový sestřih. ale trať je tajná, tak se asi nikdy ničeho takového nedočkáme.

        z reportu mě zaujala tahle věta:

        „a tak si tak společně pěkně krizíme.“

        :-D super.

        0 0
        • camlost  

          OPRAVA: v reportu mě zaujala

          nasdílel jsem známým.

          0 0
        • mm  

          divil by ses co, ti tebou zesměšňovaní účastníci mají za sebou

          0 0
    • Howgh  

      pár fotek na rajceti

      http://howgh.rajce.idnes.cz/loudani_2013/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.