• Bumerangista

    Loudání 2012 už jakoby bylo. Dnes vyprodáno v podstatě v první minutě přihlašování.

    http://www.loudani.cz

    Zase mám číslo 1. V rodině mojí účast tajím.

    0 0
    • Tessie  

      Taxík domů se ti trochu prodraží, ale držím palce – nepodcenit přípravu !

      0 0
    • amito  

      …jo jo je to tvoje srdeční záležitost , my starší tě budeme jistit ze zadních pozic…

      0 0
      • karliner  

        A my, co na to nemáme mentálně, se budeme sázet, kdy to zabalíš tentokrát :-)

        0 0
        • amito  

          …když to letos dotlačím do cíle tak snad napíšu knihu…jak jsem na potřetí (ne)dojel !

          0 0
          • Mirek_29  

            tak to se těším až si počtu a podepíšeš mi jí pane Amito :-)

            0 0
            • amito  

              …hele neprovokuj já ti přivezu na start speciální mast z mariuhany a ty dáš kolena nekolena…

              0 0
              • Mirek_29  

                chtěl bych jed ale …3 náhradník snad to dopadne pro mě i pro bráchu.

                Pokud zase pojedu napíšu report …

                Kolena si musím dát dohromady

                0 0
                • pocmag  

                  třetí? já jsem až na devátém místě a stále doufám a věřím že to půjde :) Ono si to třeba pár lidí rozmyslí, nebo někdo ochoří (ne že bych to někomu přál). Také počítám s tím že se někteří loudalové dopraví na místo startu sami (jako v minulých ročnících, pokud to měli na start blíže než do Slaného), no a jako poslední záchranu si nechávám překecání Milči aby mi umožnil individuální přepravu na start (holt bych mapu dostal až tam no…). Ale stále doufám :)

                  0 0
                  • amito  

                    …dle dispozic start ve Slaném !!!)

                    0 0
                    • pocmag  

                      hmm, takže Šumava :) no to teda potěš. Tak sem byl jen 2× a vždy to bylo velmi zajímavé. Ty pěšinky po „železné hranici“ jsou moc hezké a ještě hezčí je jejich profil :) Asi budou hodně moc bolet kolena a nohy. A pokud se opravdu jede ze Slaného tak taky lze aplikovat nehezkou metodu „já s vámi nejedu, já mám jen stejnou trasu“ (tohle na mě ale opravdu není, radši si zaplatím …). Nu což, jdu číst znova propozice, start ze Slaného mi unikl ..

                      0 0
                      • Mirek_29  

                        ach jo . zatím si asi nepochopil. Není nehezká metoda já s Vámi nejedu já jedu jen stejným směrem. Loudání je sraz lidí kteří mají rádi dobrodružství a přírodu lidí kteří zastaví a pomůžou na trase. Není to závod s ostatníma ale sám se sebou. Hlavní je překonat sebe a poznat se.Lidi co tam jsou mají své kouzlo poznal jsem to na startu prvního mého loudání.Budou si z tebe dělat legraci ale bude to vždy super a hluboký zážitek se stejně smýšlejícími lidmi.

                        0 0
                        • amito  

                          …jak psal nestor této bike rally „zážitek nemusí být vždy kladný ,ale hluboký“

                          0 0
                          • iceek  

                            Hluboky, mokry, lepivy. A na kole drzi i kdyz s nim v potoce treses :-)

                            0 0
                        • pocmag  

                          Ale pochopil. Na podzim jsem si zkusil něco podobného jako loudání, asi takhle to dopadlo: http://www.bike-forum.cz/…ni-2012.html. Taky jsi to komentoval… Zmokal jsem krom posledního dne skoro pořád :), žážitek to nebyl kladný ale hluboký, to ano :). Hluboce mě ještě teď bolí achilovka.

                          Je škoda že to není pro více lidí. Ano chápu že by se z toho stala masová akce … Jen mě to mrzí. už cca 4 roky se na kole toulám (batoh + spacák), ale většinou na silničním, takže mě zatím bláto tolika nepostihlo a chtěl bych potkat podobně „trhlé“ i když jen na pár hodin, jelikož pak pojedu na chvostu a sám :)

                          0 0
                          • karliner  

                            Bych tipnul Zemskou bránu v Orličkách..

                            0 0
                            • pocmag  

                              JJ taková hezká a klidná cesta to tam je, rád tak jezdím. Po hřebeni na Haničku nebo až do Bartošovic a pak po silnici přes Šerlich domu

                              0 0
                  • Mirek_29  

                    podle propozic bude start ve Slaném nikam se nepojede.

                    Milču ukecat to nevidím reálně to je jako žádat Čepu aby dal gps trasu ke stažení :-)

                    0 0
    • VanVren  

      Už se těšim na sebemrskačství … a pomalu zahájím přípravu :-))

      0 0
    • Seky  

      Po tom co jsem sledoval Loudání 2011 sem toho názoru, že se rozhodně jedná o Nejpřesnější seznam pitomců v našich končinách (myšleno v dobrém), protže přihlásit se múže jen úplnej blázen. Na 2012 sem se chtěl taky přihlásit, ale po sledování 2011 sem dospěl po vnitřní rozpravě, že na to mentálně nemám. Takže všem hodně zdaru a snad bude lepší počasí než 2011. Až mentálně dospěju tak se možná uvíme na startu :-)

      0 0
      • camlost  

        vidím to podobně. hlasoval jsem tudíž pro první možnost a v duchu jsem si říkal, že bych zároveň měl zahlasovat i pro poslední. :-)

        0 0
        • poldíček  

          a právě proto jsem sám zase prozatím vybral tu poslední možnost :-) ještě čas nedozrál, abych patřil mezi vyvolené borce :-) ale časem bych to určitě rád zkusil :-)

          0 0
      • Bumerangista  

        Zatím nikdo nezemřel.

        0 0
    • jecnak  

      Skoda, chtel jsem jet.

      0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Během října jsem dospěl k názoru, že se taky letos přihlásím. Na stránky jsem kouknul 12.11., že se přihlásím a už takovejch náhradníků!:-( Škoda, že je to tolik početně omezený.

      0 0
      • Seky  

        No jo chtělo by to aspoň stovku volných míst takhle prvních 30 jsou starý známí a jen 20 zbyde pro nově příchozí, to je pak jasný, že při takovým zájmu je to ve vteřině rozebraný. :-(

        0 0
        • Mirek_29  

          100 určitě ne bylo by to pak takové divné 50 je jen pro opravdové magory a alespoň to bude mít své jméno a prestiž.

          0 0
      • karliner  

        Nevěš hlavu, stejně 2/3 (mimo těch „prověřených“) odpadnou ještě před startem…

        0 0
        • McBlacky  

          neřekl bych

          0 0
        • Mirek_29  

          po zkušenostech z minulích ročníku bych řekl že zase spousty lidí opadne nebo si to alespoň přeji jsem třetí náhradník a moc si přeju být na startu i z bráchou

          0 0
      • McBlacky  

        mrkneme do mapy, domluvíme trasu a jedeme ne. je to o osobní cti nepodvádět a naložit si můžeme taky strašně

        0 0
        • Seky  

          Tak tohle už mě napadlo taky, vyrazit neofiko s nima, nebo za nima po stejný cestě. Co se týče mapy tak ta bude asi až do poslední chvíle tajná a dozví se jí závodníci možná teprve pár dní předem. Možná až na místě. Ale takhle neofiko, když by bylo víc lidí tak bych asi jel. Docela by mě zajímalo kde bych to vzdal.

          0 0
          • McBlacky  

            bude chybět to hlavní, proč se kousat :)

            0 0
            • Seky  

              Vo to by to byl zajímavější test vlstní vůle.

              0 0
          • karliner  

            Mapa je vždy rozdána riderům až na startu (nebo chvíli před ním, už si to nepamatuju..).

            0 0
            • Seky  

              Taky si to myslím.

              0 0
              • Mirek_29  

                mapy se rozdávájí asi tak 2h před startem podíváš se kudy jedeš a pak stejně víš že ti to nic neřekne a bude to bolet noc bolet ale ten pocit k nezaplacení.

                0 0
          • gargamel  

            kdepak pár dní předem, ale dvě hodiny před startem je odtajnění mapy

            edit – koukám, že už to sem napsali

            0 0
        • iceek  

          To radeji ne. Zive to vidim. Na netu zjistis trasu, vyrazis o den pozdeji a dojedes o dva dny driv :-).

          0 0
    • Mirek_29  

      v rodině to taky tajím nechtějí abych jel kuli kolenu ale já musím prostě musím asi jsem na tom už závislí

      0 0
      • šimlos  

        Já bych na to vůbec neměl,na takovýhle závod,jste borci a klobouk dolů.

        0 0
    • Mirek_29  

      foto trička.

      0 0
    • amito  

      Milí přátelé s Novým rokem 2012 vše nej a nezapomeňte nahlásit prosím zaměstnavateli že od 6.6. si berete dovolenou …ale do kdy je na každém…Patapuf

      0 0
      • buba CZ  

        Nazdar Míro,letos to dáš,já Ti věřím :-)

        Jen si dobře oservisuj bike a zbytek už půjde sám.

        0 0
    • Mirek_29  

      foto trička po2

      0 0
    • Bumerangista  

      Bouřlivá podddiskuze: mapník nebo ne?

      S mapníkem hodně dobře máš mapu před sebou a míň kufruješ.

      S mapníkem hodně špatně vidíš pod přední kolo a nabiješ si kokos.

      Zkušení, kteří nemaj na řídítkách kompjutry a světla radí: dej na řídítka spacák a na něj mapu.

      Terminátoři z 21. století vozí různé krabičky s pixly různých map, ale pak bloudí vobčas i víc než jiní.

      Tak kde je pravda?

      0 0
      • gargamel  

        Loni jsme jeli ve dvou. Kámoš měl mapník, já to jistil „kyberkrabičkou“ a bluodění se tím omezilo na minimum (proti předchozím ročníkům). Jeli jsme s GPS prvně a byl to přínos. Když jsme se rozdělili a jel jsem sám, tak jsem měl mapy zastrkaný někde po ruce a jel jsem dle gps s občasným nahlídnutím do papírů (hlavně kvůli focení a kontrole trasy).

        0 0
        • Bumerangista  

          Já jsem zažil i borce, co měli GPS a pět minut hledali cestu loukou. Je to kvůli tomu, že v marastu i 10m rozdíl je hodně znát (buď jdeš uhlazenou pěšinkou, nebo se dereš skrz roští).

          GPS má ještě jednu nevýhodu: dává ti to dojem, že jedeš na jistotu. A když je v GPS cyhba, tak na to přijdeš hodně pozdě.

          Přesto uvažuji, jestli si něco nepřídit/zapůjčit. Dnes mám mobil s mapy.cz aplikací (turistická mapa), na vyjížďkách je to super, ale výdrž tak 8h a nutnost připojení k internetu.

          0 0
      • McBlacky  

        je fakt, že v těžším terénu jsi s mapníkem v prdeli. jezdím často MTBO a třeba žlutá do prokopáku -jak se dole podjíždí trať. To je už velká hrana a kdybych to neznal tak s mapníkem spíš ne. Přitom bez něj to jezdí každej napohodu.

        pro kvalitní zážitek ze survivalu ale ***** na krabičky, hodinky a tachometry, takže mapník bych si vzal. Ikdyž je mi jasný že ho v první smotce ulomím, bude se mi motat až ponesu kolo a ve finále stejně zakufruju brutálně :)

        0 0
        • iceek  

          Dvakrat jsem sel pres riditka s mapnikem PilotOne od RaMacha, duvody nechme stranou :-), prezil to nadocekavani dobre. Nemam ho dotazen na krev takze se pretocil, stejne jako brzdy, behem par sekund zase v provozuschopne poloze.

          0 0
      • amito  

        …byli i tací v roce 2010, kterým GPS opustila řidítka a kolega potom hledal komu patří…

        0 0
      • Rychlej turista  

        Jet podle Slunce a večer se poptat místních :-)

        0 0
      • iceek  

        Za me mapnik ano, gps ano. Riditka spacak + mapnik. GPS na horni ramovce co nejvic dopredu. Tak to vozim a spokojenost. Ty jsi ale narozdil ode me aspirant na viteztvi, tak nevim jestli si z toho neco vezmes :-)).

        0 0
        • Bumerangista  

          Já mám speciální mapník, můj vynález. Má to výhodu, že nevidíš na mapu při jízdě a občas nějakou mapu ztratíš (minule jsem se vracel asi 100m výškových). Ale je to skoro zadarmo.

          0 0
          • McBlacky  

            sice je to na hovno, ale je to skoro zadarmo :)

            0 0
            • Mirek_29  

              ještě že dělám na laseru a není problém si takový mápník udělat a docela profesionálně.

              0 0
              • karliner  

                Takovej mapník, jako má Bumerang dokážu vyrobit i bez laseru :-)

                0 0
          • kolda  

            je to sice dal, ale zato horsi cestou :))

            0 0
          • iceek  

            Tak ti nevim. Na me to dela dojem, ze si nic neztratil, spis se ti neco na ram prilepilo cestou ;-).

            0 0
            • Bumerangista  

              Je to dost aerodynamický. A to jsem nepoužil žádný laser.

              0 0
              • iceek  

                Pravda, v kategorii aerodynamika by ziskal asi 5/5. Jak se tento mapnik pouziva za jizdy mi zatim zustava zahadou :-)).

                0 0
                • karliner  

                  Čte z něj spolujezdec.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    který tlačí vedle tebe…

                    0 0
                    • iceek  

                      Pri tlaceni nevyuzijes aerodynamiku. A pak Vasek preci netlaci, ten podobne jako ty vsechno vyjede ;-).

                      0 0
                      • McBlacky  

                        ha ha ha – viděl jsi ten profil na webu Loudačky? Spolu s info, že se pojede historicky nejvýš co se kdy jelo? Jsou tam 4 krpály hodně přes 1000mnm, takže o tom tlačení si povíme v pondělí za 14 dní :)

                        teda doufám, zatím jsem 4 pod čarou a nemám postavený kolo, natož výbavu

                        0 0
                        • karliner  

                          vypadá to na šumavu…

                          0 0
                        • iceek  

                          Profil jsem videl, kolo mam uz pripravene :-)). Tipuju taky Krkonose.

                          0 0
                        • Bumerangista  

                          Podle profilu to bude zadarmo. Je tam jeden větší kopec kolem km 300. Zbytek bude jetelnej.

                          0 0
                          • McBlacky  

                            prostředních 150km se bude tlačit, ale co už.

                            otázka je jestli ten první větší kopec -odhadem 1000mnm- je Kleť nebo Ještěd. Ne že by to bylo moc rozhodující, na oba se dají vybrat cesty kde se krásně projdeme :)

                            0 0
    • Bumerangista  

      Začíná se to lámat, lidé vzdávají, možná se dostane i na Klokana a na Blackyho.

      0 0
      • gargamel  

        Já myslím, že všichni, kdo chtěji jet (neodhlásí se), tak pojedou. podobný scénář s náhradníkama a odhlašováním se koná každý rok a nakonec se dostane na všechny náhradníky a ještě jsou volná místa:)

        0 0
      • McBlacky  

        no koukám na to, měl bych pomalu začít shánět věci a dát do kupy nějaký kolo. Jel bych rád.

        0 0
        • Mirek_29  

          jo to by jsi měl. Kdyby čepa byl co k čemu tak v únoru už ví že nás pojede tak třicet :-)

          0 0
          • McBlacky  

            počkám do víkendu a uvidím, dovču předběžně rezervuji.

            v neděli mám pár hodin volno, tak snad stihnu opravit rozbitou vidli a sestavit nějaký expediční kolo.

            nejdůležitější je hlava a tu mám. na zbytek *****.

            0 0
            • Medunka  

              takže bez posledního Liberce jo

              0 0
              • McBlacky  

                alternativní plán je svatba sestřenice od Šárky, takže LBC ani v jednom případě. Mrzí mě to moc, někdy se to tak prostě sejde

                0 0
                • karliner  

                  Koukám, že se nějak se svatbama roztrhl pytel :-)

                  0 0
                  • Medunka  

                    budou trénovat na vlastní :-D

                    0 0
                    • treatt  

                      Demo svatba :) Ne, před vlastní se rozhodně vyplatí obrazit pár jiných lidí – člověk si velice efektivně utříbí, co NEchce :)

                      0 0
                      • Medunka  

                        a vědět co chce, jako mít známého radního, Řípská vyhlídka v Koko, jen svědci … a nikdo ani nemusí nic tušit :-D

                        0 0
                        • karliner  

                          No, pak ale svatba jako deklarace faktu „jsme spolu a myslíme to vážně“ v podstatě nedává smysl, ledaže by se svatebčané za svůj krok styděli nebo to dělali kvůli nějakým daňovým úlevám nebo dědictví, co já vím..

                          0 0
                          • treatt  

                            takhle, na daních se to rozhodně vyplatí!

                            0 0
                          • Medunka  

                            Aha, já že svatba je akt vyjádření vzájemné lásky a touhy strávit celý život spolu, ale asi omyl, svatba má být akce pro x desítek lidí a důvod chlastačky, jinak pokud člověk za tím nevidí něco jiného, tak nemá cenu se brát.

                            Nebo tě sere, že si nebyl pozvaný?

                            0 0
                            • karliner  

                              No, myslím, že jsi úplně přesně nepochopila, jak jsem to myslel – samozřejmě, že součástí svatby nemusí být chlastanice pro x lidí, to ani nikde netvrdím. Reagoval jsem na to tvé a nikdo ani nemusí nic tušit :-D, možná jsem to měl lépe zformulovat.

                              A protože nevím jestli jsi popisovala nějakou reálnou svatbu, úvahu nebo plán, ani mne, jak říkáš, nesere, že jsem nebyl nebo případně někdy na podobnou akci nebudu pozvaný ;-)

                              0 0
                        • McBlacky  

                          a zaplacený počasí…

                          0 0
                        • treatt  

                          Tady se někdo koukal na Statečné srdce :-D

                          0 0
                          • heretik  

                            Kdysi jsem to asi viděl, ale nepamatuju se, že by se tam někdo bral na Řipské vyhlídce jen se svědkama ;-)

                            0 0
                            • treatt  

                              Hele, když Tě někdo třeba pošle k šípku, taky hned hledáš nejbližší keř s červenýma bobulema?

                              Bude Ti muset stačit pár screencapů – ta scéna svatby na trubce není, nebo jsem ji rychle nenašel. Tak aspoň hudební podkres a trochu náladových obrázků :)

                              0 0
                          • Peslezedirou  

                            :-)

                            0 0
                • kolda  

                  teda ze zrovna ty vymenis posledni Liberec za svatbu sestrenice tvoji snoubenky, kam ten svet speje???:)

                  ja jsem Liberci obetoval den deti! :) (pokud teda pojedu).

                  0 0
    • McBlacky  

      nějaký tipy pro nováčky?

      jediný co vím, že nepovezu tachometr ani GPS a vezmu si tedy logicky mapník – oldschool –

      0 0
      • Bumerangista  

        Když si přečteš propozice, tak se dozvíš, že si hlavně „máš dát pozor“.

        No ale, že jsi to ty:

        • Zmatkovat a kufrovat
        • Ztratit mapy za jízdy
        • Zapomenout vyfotit kontrolní bod
        • Nebrat náhradní destičky
        • Tlumič na celopéru ladit bez batohu
        • Vysekat se na rovině
        • Pít svěcenou vodu z kostela, která teče přes hřbitov
        • Zkusit se dorozumět Valašským nářečím

        Je toho víc. Ale v podstě všechno se dá nějak řešit, až na to zdraví.

        0 0
      • Mirek_29  

        jedna rada pokud se chystáš udělat těžké rozhodnuti odpočiň si na to.

        0 0
      • iceek  

        A mas to, jses na startovce. Gratuluji :-)).

        0 0
        • McBlacky  

          já byl vnitřně přesvědčen od loňského podzimu, že pojedu…

          teď už si jen přát ostrý obraz a dobrý zvuk :)

          0 0
      • Thidney  

        Nevím co máš za mapník, ale letos jsem přešel na „širokoúhlou“ verzi desky (nižší, zato širší) a jen plusové body. Obvzláště po Jasném Drsoňovi a nábližkách na kokořínsku. Ted mi došlo, že na MTBO jsme se naposledy potkali na Dýmáku :)

        0 0
        • McBlacky  

          nj my teď byli na Pojizerským Kompasu a v sobotu jedeme na Brdmann Cross. Pak těžko říct, Šári jetí na týden do Singapuru a pak nějak na 4 dny na awayday. Takže červen je hotovo.

          0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Panove! Co chystate za obuti – myslim na kolo samo sebou. Pocasi ma byt asi takove spise vlhci…

      0 0
      • Pavel  

        Bez tak ti doporučí sandále… ;-)

        0 0
      • Bumerangista  

        Bezdušáky, protože se mezi plášť a duši nemůže dostat voda. Pak to jede 2.5× rychleji.

        0 0
      • jecnak  

        Pythony jak vzdycky.

        0 0
        • jecnak  

          Jsem myslel, ze jsem v jinym threadu, ale kdybych jel, tak jsou stejne jasny.

          0 0
      • McBlacky  

        sjetý rubena charybdis. a doufám, že bude spíš sucho

        0 0
        • cabbage  

          Nechceš jedny sjetý půjčit jako náhradní?;)

          0 0
          • McBlacky  

            tak do expediční brašny arsenal se vejdou určitě, vedle záložní vidle místo bude :)

            0 0
      • iceek  

        Uvahy o tom, ze volba plaste bude mit nejaky postrehnutelny vliv na prubeh, mi prijde jako prehnany optimismus. Ja osobne pojedu RoR/RaR, tedy u me klasiku. Nemyslim, ze vymena za neco s vyraznejsim vzorkem me zachrani od tlaceni, noseni, tahani a buchvi ceho vseho jeste. To malo, co pujde sjet sjedu na tomdle stejne jako na necem jinem.

        Spis jeste vaham s tretrama. Nekdo rika s tvrdou podrazkou, nekdo s mekkou. Doma mam oboje. S mekkou to loni slo, navic uz jsou takove nacate :-), narozdil od zanovnich s tvrdou.

        0 0
      • skorpion  

        skor by som sa zaujimal o obutie na nohy, ako na kolesa :)

        0 0
    • alexandr  

      A nejake tipy, kudy to letos povede? Sumava mi podle profilu moc nevychazi, Krkonose jsou zase docela blizko. Muj soukromy tip je masiv Kralickeho Snezniku a za nim lezici Jeseniky/Serak :)

      0 0
      • orgoj.chorchoj  

        moc daleko ze Slanyho. Sumava nebo Krkonose. tipuju Sumavu protoze po ni byla poptavka

        0 0
      • karliner  

        To by se ale asi muselo jet po vzdušné čáře, to taky nevychází :-)

        0 0
        • karliner  

          Nebylo někde psáno, že se jede letos jen v Česku? Nevěřím, že by si ti masochisti nechali ujít Velký Javor :-)))

          0 0
          • jecnak  

            A ze nektere stezky jsou tlacici jak nahoru tak dolu.

            0 0
            • Bumerangista  

              Celkově cca 15000 převýšení, takže průměrně je to téměř po rovině.

              0 0
              • jecnak  

                No budu na vas myslet v Liberci na 24ce :-)

                0 0
              • McBlacky  

                já tam čtu 16999 ale co už, pár metrů sem nebo tam…

                vychází to na pěkných 2650 / 100km takže takový poctivý ježdění.

                0 0
        • alexandr  

          Hmm, je teda pravda, ze jsem to meril na mapy.cz dost zhruba. A ted koukam na trasu, co uz jsem dal, ze rozdil vzdusnou carou a skutecna trasa dela 50% i bez nejakych vyraznych objizdek.

          Tak se nechame prekvapit :)

          0 0
    • orgoj.chorchoj  

      toto nas snad na loudani nepotka

      http://zpravy.idnes.cz/Foto.aspx…

      0 0
    • skorpion  

      Spravil som „testovacie zbalenie“ a teda radost z toho nemam. Kedze sa mi moc nechce brat nosic, tak chcem dat vsetko do 32L batohu. No 3/4 objemu zaberie karimatka + spacak + zdarak. Okrem toho cela vaha (odhad asi 6kg, vratane 2l vody) na pleciach… Oblecenie som zredukoval len na nahradne ponozky a nepremokavu vrstvu. Dokonca uz som tak daleko, ze namiesto dvoch balickov papierovych vreckoviek som sa rozhodol vziat len jeden :) Uz vazne neviem, co vyhodit :) Prezradte vasu strategiu. Kolko toho beriete?

      0 0
      • amito  

        milý kolego loudale jelikož jsem před dvěma roky vzal nosič brašnu na řidítka batoh a vše možné jiné propriety vážil náklad bez pilota 18 kg a skoro dvě třetiny na zadek a co se mi nestalo po 220 km se mi rozpletlo zadní kolo jako starý svetr ! Vloni jsem si vzal 18 litrový batoh a pršelo byla zima a já měl málo oblečení …tak jsem to vzdal po absolvováni nejtěžší častí kdesi u Vsetína a teď bábo raď !letos určitě Jen batůžek ale vylepšim nepromokavou vrstvu !tak ve středu u zimaku !

        0 0
      • Rychlej turista  

        Teď jsem pořídil malý nosič na sedlovku a na něj se vejde akorát spacák na délku nebo spacák, samonafukovací karimatka a žďárák nebo bivakovací plachta napříč. Nejvíc zabere ten spacák a bez něj je i v malém batohu místa dost pro všechno ostatní. Na záda co nejméně, max. do 6 kg a do toho se v pohodě se vším ostatním vejdeš. Na mytí vezmi jen houbovou utěrku. Umyješ se s ní i v kose u každého potoka. Je maličká, nic neváží a za chvilku pod síťkou na batohu uschne a proto ti nevykvete, jako velký, těžký a mokrý ručník. Jen to chce trošku cviku a mít systém při utírání. Do jedné boční kapsy batohu bych strčil dřívkáč v ponožce, do něhož se dá taky dá leccos ještě nacpat.

        0 0
        • Mirek_29  

          brašna na řidítka nutrend lekarnička nahradní baterky a jídlo možna tričko+mapník, na představci gpska. na rám těsně za představec malá brašnička nařadí +duše. foťák peněženka propiska. na záda batoh s francouským pončem nahradní věci bunda+3l cammel. pod sedlo v nepromokavém vaku spacák a alumatka.

          0 0
        • alexandr  

          Ja si koupil v Hudaci rychleschnouci rucnik, co suchy vazi 22g. Akorat teda manzelka to okomentovala, ze jsem si mohl vzit svedskou uterku, ze by to vyslo nastejno :)

          0 0
        • orgoj.chorchoj  

          +1 na ten nosic, loni jsem vezl spacak na riditkach a tak docela se to neosvedcilo, letos jde spacak+zdarak+na­radi na nosic, do brasny na horni ramovku neco pohotovostniho jidla a zbytek do batohu – par kousku obleceni, dalsi jidlo, lekarna, celovka, camel… a to je vlastne vsechno.

          0 0
      • McBlacky  

        beru toho asi milion :/

        jsem moc pohodlnej zdá se

        0 0
        • iceek  

          Zajimave, ja te tipoval na extra lehkou vybavu :).

          0 0
          • Mirek_29  

            to víš kdo to má v nohách může jed klidně z náklaďákem.

            0 0
          • Rychlej turista  

            Co ty víš, jak to má doma. Třeba se mu tam nechce vracet a tak dělá, co může :-)

            0 0
          • McBlacky  

            vím, že bych to měl zabalit lehký, když už budu mít 13kg kolo – jedu na zimáku. Ale zase vím kolik sil stojí zahřívání organismu, když jsi nedostatečně oblečen. Takže nechci šetřit na oblečení a to je docela objemný :(

            0 0
            • Mirek_29  

              1l slivovice váží asi tak 1,3kg i se sklínkou ta zahřeje taky :-)

              0 0
            • jecnak  

              Pouvazuj o tech softshelovych navlecich od Gore. Mne se hodne osvedcily, protoze castecne nepromoknou a misto nezaberou a zahrejou cele nohy. V kombinaci s vlnenyma podkolenkama a goracovyma tretrama by to mohla byt vhodna kombinace do pocasi, ktere predpovidaji.

              0 0
            • alexandr  

              Jednou v zivote jsem jel s brasnama, mely jenom asi 10 kilo a bylo to jak jizda v tanku. To uz je pak jedno, jestli ztracim sily jako ohrivac nebo jako tahac. Ja se furt nemuzu rozhodnout, jestli tam ten nosic mam montovat nebo ne…

              0 0
              • McBlacky  

                nosič nemám, takže neberu :)

                0 0
              • skorpion  

                Ja ho nakoniec asi zoberiem. Dam nan samonafukovaciu karimatku a zvysim „tonaz“ jedla. Zostava mi viac-mene vyriesit, ktory spacak.

                0 0
                • JSt  

                  tahat s sebou tunu jidla je nesmysl. rano zobnes cokoladu, jesenku nebo tak neco. to ti vydrzi nez natrefis prvni kseft. tam koupis rohliky a 20dkg gothaje. to ti vydrzi do obeda v nejake hospode. na veceri neco lehciho na zpusob tlaci v hospode a tak furt dokola.

                  0 0
                  • skorpion  

                    Jasne, ale urcite potrebujem zeleznu rezervu v podobe energetickych tyciniek a pod. Na standardny obed dokazem fungovat tak 2–3 hodiny, to uz mam odskusane. Ked je hlad, nejdu nohy, nejde hlava. Parkrat som to uz kruto zazil a nemam zaujem opakovat tuto chybu.

                    0 0
                    • Rychlej turista  

                      Několikadenní švih bych na amarouny vůbec nejezdil. Normální jídlo se šesti, sem tam klobásku, kus buchty ke kávě a tak.

                      0 0
              • tucnak1  

                Nosič jsem vezl dvakrát a už ho neberu. lákalo mě to narvat tam co nejvíc věcí. a starosti navíc. povolené šrouby,něco se ulomí atd. Takže letos pouze menší batoh a brašničku pod sedlo.

                0 0
                • amito  

                  ..po dnešní noci a předpovědi na Foreca.cz s konečnou platností odmontovávám nášlapy a beru outdoorovou obuv goretexového typu a pořádnou bundu…bude lejt lejt lejt

                  0 0
                  • gargamel  

                    Nojo, trochu se nám to zhoršilo

                    O víkendu ta týdenní předpověď vypadala celkem přívětivě, s deštěm až v sobotu.

                    0 0
                  • McBlacky  

                    já přibaluju zapalovač.

                    0 0
                    • karliner  

                      imho čas na cigára nebo doutníky nebude…

                      0 0
                      • jecnak  

                        Treba bali i neco na zlepseni nalady.

                        0 0
                        • McBlacky  

                          jj uříznul jsem řidítka, to je dolů 7 gramů a místo toho beru skéro. vychází to gram a půl na den, to je poctivý brko co 3 hodiny…

                          0 0
                          • lusk  

                            easy rider ;-)

                            0 0
                          • gargamel  

                            hmm, to zní dobře :-)

                            0 0
                            • karliner  

                              S těma řídítkama to měl vychytanější nejmenový rider z jedné vísky nedaleko Slaného, který si do nich před startem Artamona nabafal a zašpuntoval a na občerstvovačce neztrácel čas balením a jen odšpuntoval, natáhl a frčel dál :-)

                              0 0
                          • kolda  

                            :)) v tom pripade ti to utece jak nic.

                            0 0
                  • tucnak1  

                    Já dal oboustrané pedály. Z jedné strany nášlap z druhé klasika.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      stejně vezeš jen jedny boty ne?

                      0 0
                      • tucnak1  

                        jo.ale občas v nějakém terénu zapomenu vycvaknout a pak to dopadá špatně.Loni jsem hned po 20km v noci ulomil přesmykač a bylo vlastně po závodě. Než jsem to dal dohromady měl jsem skoro den ztrátu.

                        0 0
                        • McBlacky  

                          mě to přijde nebezpečný, ono ty oboustranný pedály nemají piny a vůbec na nich noha nedrží. Takže pokud jedeš s vycvaknutou, je to hodně o hubu. Únava to ještě zhorší.

                          Jestli na to jsi zvyklý tak ok, ale jestli to dáváš jako experiment a nemáš to v podobných podmínkách otestovaný, tak bych do toho nešel.

                          kde to bude hodně ostrý stejně půjdeš pěšky a kolik terénů bude na trase, že si na ně netroufneš v nášlapech, ale nenacvaklý (s mokrou botou!!!) bys je zkusil? minimum až žádný

                          0 0
                          • tucnak1  

                            na klasické pedáli z nášlapama se dají pořídit takové plastové kryty. z jedné strany to nacvakneš na pedál a máš klasiku.Má do zoubky a bota na tom neklouže. Není to experiment takhle to používám dlouho. Dá se říct že to používám víc jak nášlapy. nějak si na ně pořád nemůžu uplně zvyknout.Ale je fakt že při spojení únava+těžší sjezd neváhám a sesedám.

                            0 0
                  • iceek  

                    Naslapy nechavam, tretry beru, ale nasroubuju do treter koliky. Presto, ze je normalne nevozim, mam tuseni, ze se budou hodit :-).

                    0 0
        • martin_bakov  

          www.nalehko.com ;)

          0 0
      • alexandr  

        Tak jsem se vcera taky sbalil. Vzhledem k avizovanemu pocasi jsem vzal nakonec nepromokave brasny od arsenalu i kdyz jsou tezke – spacakovou dozadu na nosic (spacak, neco obleceni, sandale pro pripad delsi chuze, karimatka, celkova vaha 3kg) a brasnu na riditka s drobnostma a nejakyma amarounama, taky cca 3kg. K tomu na zada pohotovostni obycejny batuzek s dalsima amarounama a zobanim – 3kg.

        Se sandalema jsem si nebyl uplne jisty, jestli je to vhodna obuv do chladna a mokra, ale zkusil jsem ted parkrat rano v desti vencit psa v sandalech a je to celkem ok. Navic si moc dobre pamatuju, jak s nami kamarad spokojene odslapal turu ve snehu v sandalkach, je to spis o hlave.

        S tim oblecenim to je tezky, vcera jsem jel domu z prace jen ve dvou funkcnich trikach, poprchavalo, teplota 11 stupnu a stejne jsem byl na zadech propocenej. Taky jsem si zavzpominal na lonsky Bily kamen, kde jsem v 10 stupnich a desti jel bez plastenky jen v zateplenem dresu – nebylo to zadne terno, ale ze bych trpel se taky rict neda. Takze jsem po zvazeni rano z brasny zase vyndal softshellku, co jsem tam vcera v zachvatu obav strcil. Uvidime, jak to pujde :)

        0 0
        • Howgh  

          …vypadá to, že v pátek bude lít – pokud nebudeme někde u Ústí n.L. Tam má být hezky, ale do pátku bude asi všechno jinak.

          0 0
    • Jituschka  

      Jsem hrozně ráda, že to nemusim jet, ale jsem ráda, že to jedete vy, protože i to sledování stojí za to. Takže držim palce a přeju hodně mentální síly :)

      0 0
    • McBlacky  

      dotaz na zkušené – kolik jídla sebou od startu?

      • nakupovat jídlo do zásoby (rohlíky + sýr) nebo se to dalo plánovatobchod-hospoda-hospoda?

      když budete reagovat, napište taky kolik toho za den sníte. Já běžně sním přes 3000–3500kcal denně. Takže popelnice. Když jedu tak žeru o to víc. Žádnej diesel :)

      0 0
      • gargamel  

        Snažím se mít v batohu furt nějaký jídlo (ale ne moc) a občas dokupuju. Např snídaně někde ve vsi v konzumu, pokud je možnost. Oběd a večeře hospoda.

        V báglu mám hlavně sladký a loni jsem vezl malou šišku tvrdýho salámu (a nějakou housku), kterou jsem postupně ukusoval, po tom sladkym příjemná změna.

        Salám mi vyšel na celou cestu, ale poslední den, když jsem měl na jeden zátah 220km, tak jsem ho sežral po kouskách snad třetinu :-)

        Mám i nějaký powerbary a tak..

        0 0
        • McBlacky  

          a za den toho sníš kolik?

          jestli můžeš napiš „vzorový“ loudaní denní menu. ať mám představu.

          Já hodně solo chodil po horách, ale to je jiný. Máš většinou vařič a jídla sebou dost. Navíc ta námaha není až taková jako bude na loudačce.

          0 0
          • gargamel  

            Ráno tak 2–3 rohlíky s něčim (salám sýr), do oběda jedu ze zásob z batohu (takže snickersky, tataranky, poerbar apodobný srágory), oběd většinou polívka + něco sladkýho (palačinka, dle menu:)) nejlépe přiklopené silným esspressem:). Pak zase jídlo z batohu a pak večeře, nějaký maso, špagety na co je zrovna chuť, případně ještě nějaká mezizastávka na pivko

            0 0
        • iceek  

          Prosimte co je u tebe mala siska. Ja si vzpomin jak loni v pristresku na Lopeniku jeden z loudalu vytahl z bagaze bochnik chleba a velkou sisku a se slovy, ze uz to dal neveze, nakrmil dalsi tri loudaly :-).

          0 0
          • gargamel  

            Jo, to sem byl asi já, ale nakonec mi vydržel až do toho posledního dne. Ale pak už jsem to žral bez chleba, protože pečivo došlo a nechtělo se mi to už dokupovat :-)

            0 0
      • Mirek_29  

        vezu kus chleba a salámu jako železnou zásobu jinak každých cca 50km nějaké zastavení na jídlo no a samo sebou něco od nutrendu.

        0 0
        • tucnak1  

          50km může trvat i 7hodin…

          0 0
        • Howgh  

          jako železnou zásobu vezu ňákej knekebrot nebo takovej ten polystyren. Je lehčí než chleba. A med do flaštičky od lepidla herkules – prostě dobroty a jouly :-)

          0 0
      • orgoj.chorchoj  

        Loni jsem si na cestu sbalil 5 rohliku se salamem a 2 jsem privez domu… Presto je letos povezu zase – teda ne ty lonsky :)

        Dal s sebou vezu nejaky tycky, tatranky a gely, ktery soukam behem jizdy. Prubezne jsem nakupoval pri ceste kolem obchodu.

        K snidani jsem sebou vezl sacharidak, ktery jsem po dvou dnech nemohl ani cejtit. Letos prejdu na jesenky, colu a tatranky.

        Kazdy 4–6 hodin podle moznosti jsem stavel v hospode. Zaklad byla polivka s pecivem, pivo, coca-cola a kafe. K tomu nejaky testoviny. Vetsinou jsem do sebe celou porci nedokazal dostat tak letos prejdu na detsky.

        Letos chci prejit na ryzi/testoviny s nejakou omackou podle nabidky nez se cpat masem. Rychleji se to souka a snad i travit.

        0 0
    • gargamel  

      mimochodem, koukám na stránkách, že odhlašování účastníků stále pokračuje…

      0 0
      • tucnak1  

        Příště bude stačit přihlásit se 14dní před začátkem…

        0 0
        • McBlacky  

          pokud přidají další 2 tisíce výškových jako mezi 2011 a 2012 tak určitě :)

          0 0
    • gargamel  

      Dvě hodiny do srazu a tady je mrtvo…:-D

      A vypadá to, že už přestává pršet.

      0 0
      • McBlacky  

        akorát jsem dobalil a večeřím :)

        0 0
        • Barberry.pha  

          Rad si prectu pak dojmy na blogu ;)

          At se to vydari ;)

          0 0
        • iceek  

          Dobrou chut. Ted jsem taky dobalil. Batuzek 5Kg, a to je v nem siska lovecaku :-). Jsem zvedav, co mi bude chybet …

          0 0
    • šimlos  

      Tak ať se vám všem daří!

      0 0
      • Pavel  

        Taky se přídávám k „přejícím“… Hlavně ať vám (moc) neprší…

        0 0
    • Tomahomo  

      Mapu již mají, takže GL & HF všem! :o)

      0 0
    • Bumerangista  

      Ahoj. Odešlo mi kolo. Nové Třebenice. Nebyl by někdo ochotný mi půjčit nějakou plečku a hodit mi ji sem? Kdyžtak volejte 720704481. Dík. Loudal Smolař.

      0 0
    • jecnak  

      Koukam, ze Teepex a Blacky jedou spolu. Podle me favoriti na vitezstvi.

      0 0
      • karliner  

        V úterý večer, v pivnici U tří prasátek. Teepeex: „hlavně nesmím jet s Blackym, ten by mne utavil, pojedu pohodičku…“ :-)))

        0 0
        • jecnak  

          TPX je hroznej pohadkar, skoro jak ty ;-)

          0 0
          • karliner  

            Tak to abych přehodnotil nabídku partnerství na silniční bloudění dvojic, prej „pojedeme zevl…“ :-))

            0 0
            • treatt  

              Takže se to skutečně rýsuje tenhle podnik?

              0 0
              • jecnak  

                Jestli je to, to co jsem sliboval na LOSTu, tak ano. Konec zari 2012 je pravdepodobny termin.

                0 0
                • karliner  

                  Ano, o tom byla řeč.

                  0 0
                • treatt  

                  Na Lostu jsem kvůli školním povinnostem bohužel nemohl letos být, ale bavili jsme se o tom už dřív. Tak doufám, že to nebude spoluorganizovat Blacky, abych ho ukecal, aby mi dělal Berniho Eisela :)

                  0 0
        • Sharka1  

          Blacky musi, slibil mi, ze nepojede sam, pokud to jen trochu pujde :-) Navic si myslim, ze zrovna jim dvema se to spolu lip tahne.

          Jinak zpravy z trati: v 11h v Kamyku (144km) obidek, dneska to planuji dotahnout do Temesvaru (211km).

          Zitra ma prset, tak doufejme, ze to prepovidaci pocasi zase prehaneji a nebude takovej sajgon, jak zatim hlasi.

          0 0
          • jecnak  

            To je vic jak rozumny slib. Ze drzim palce.

            0 0
          • treatt  

            Držíme palce..hlavně ať jsou jako tradičně rosničky mimo ;)

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Aby se nezasprcli na Zvikove , zname Typka :)

            0 0
          • Sharka1  

            Zpravy z trati: teren se stava nejetelny, bahenni lazne, kde uz zjevne dlouho nikdo nejel… Nalada v tymu BlackTpx pry ale zatim dobra :-)

            0 0
            • obda  

              Aby ne, ty casy jsou neskutecny. Taky mam Blackyho natipovaneho na celkove vitezstvi :)

              0 0
            • Darkson  

              držim klukům palce a koukej nás průběžně informovat:-)

              0 0
            • Sharka1  

              Tak Blacky stale s Tpx, po nocnim sloficku v penzionu nekde u Temesvaru jsou ted na 265km v Bavorove.

              0 0
              • heretik  

                Aha? A večer to na webu vypadalo, že Blacky už je v Libíně…

                0 0
                • Meduza  

                  Ja uz jsem jim napsal, ze Blackyho SMS spatne pochopili jako hlaseni z Libina. Byl to jenom takovej povzdech nekde od Podolskyho mostu a oni to vyhodnotili jako hlaseni z Libina :)

                  Cituji: „tak cervena tz od zdakovskeho ke kontrole u zel mostu temer 5 hodin. Navigacne peklo. Jsem zvedav kolik lidi to zlomi. Nesedi mapy gps ani realita. Na mnoha mistech pred nami nikdo nejel ani nesel snad rok. Timto tempem sumava tak za rok :-D“

                  Z toho jsem usoudil, ze budou nekde v Jetetice-Cervena.

                  Rekl bych ze je skoda ze nedali na net ty propozice s mapama v pdf treba. Ten server s mapou je zoufalej.

                  Tak me tak napadlo, a doufam, ze me ted nepovazujou za nejakyho neprejiciho udavace co to jako napraskal :)

                  Me ten cas na Libine byl hned divnej kdyz to bylo o 120 km dale spolu s Blackyho povzdechem o 5ti hodinach prodirani se nejakou neproslapanou CTZ

                  0 0
                  • m4rty  

                    Jo, taky jsem napřed spadnul ze židle a pak pochopil, že to je nesmysl. Už se tam objevila další zpráva v podobném duchu od st. č. 22.

                    Tenhle „přenos“ mě baví víc, než většina Gira v televizi :-)

                    0 0
                    • Jituschka  

                      Poslední reakce od aktuálně prvního a druhého v pořadí: 1. „***** Libin a vsechny jeho pribuzny.“ a „Ted uz je muj psychosomaticky stav uspokojivy, ale za orlik bych staviteli narval do ****** kulecnikovou kouli!“

                      :-D To musí bejt peklo, nezávidim.

                      0 0
                      • obda  

                        Alespoň Čépa bude mít radost:

                        doufám ze se to zobtizni. Jsem to postavil jako kriterium :-)

                        0 0
                      • Mikikuba  

                        jo ultra není nikdy zadarmo:)je třeba si šáhnout na dno fyzicky i psychicky pak je to ono a okořenit bolestí:)DRŽÍM PĚSTI VŠEM já jen dneska 3 h o berlích, ale potila jsem taky krev…:)

                        0 0
                  • heretik  

                    Však tam mapy jsou, kompletní mapový podklady i s jejich poznámkami, to pdf má přes 30 MB :-)

                    0 0
                    • t3x  

                      Můžu poprosit o odkaz, fakt to nikde nevidím. Díky

                      0 0
                  • Bumerangista  

                    Neprošláplou a místy i neznačenou. Jinak zaznamenal jsem na zadních pozicích hodně případů zjednodušování trati. Tady to svádělo obvzlášť.

                    0 0
                    • VanVren  

                      Tak s tím musím bohužel souhlasit. A to nejenom na zadních pozicích. Blacky a TPX vědí o čem mluvím, bavili jsme se o tom. Na příští rok bych byl pro povinný GPS záznam, ačkoliv nejsem jeho příznivcem.

                      0 0
                      • Bumerangista  

                        Letos jsem jel s online monitoringem přes fmap.eu. Aplikaci jsem měl v telefonu a GPS přes bluetooth (logger Qstarz traveller XT). Telefonu by stačilo 5 dobitých baterek (4 náhradní) a logger si vystačí s 3mi. Navíc všichni mohli online sledovat, jak jedu. Když je víc lidí, vidí se navzájem. Historie je ještě tam (fmap.eu, jméno a heslo loudani). Jen to chce nastavit max 20m mezi body, mojích 50m bylo moc daleko od sebe.

                        0 0
                      • m4rty  

                        Na Loudání nemám mentálně, tak do toho nechci moc kafrat, ale jezdím docela často orienťáky dvojic. Tam taky v jednom kuse zní hlášky o tom, jak „někde někdo“ nejel ve dvojici, holka v mixu čekala pod kopcem, atd. Takže jsem pro, aby se v těhle případech mluvilo konkrétně, prospěje to IMHO všem.

                        0 0
                      • Howgh  

                        jak to myslíte se zjednodušováním trasy? Jako vzít paraglajd a vrtulu na záda a valím?!

                        0 0
                        • McBlacky  

                          jde o nedodržování trasy mezi kontrolními body, alternativní jízdou po lepší (často asfaltové) cestě

                          0 0
                          • Howgh  

                            jo, jasně, ale většinou to není možný. K těm bodům se jinak nedostaneš než po trase – většinou.

                            0 0
      • obda  

        Pokud se dobre divam, tak Teepeex na tom muze byt hur nez Blacky – neposlal sms na startu a dostane mozna hodinu penalizaci.

        0 0
      • martin_bakov  

        sazim na VanVrena (Jardu Semika)

        0 0
      • Elwing  

        Myslím, že Blacky. Pokud se mu nevysype kolo.

        0 0
    • Elwing  

      Držím palce všem. Ta trasa vypadá nádherně, ale těžko říct, zda si to závodníci užijí i s tak obrovskou únavou.

      0 0
    • Pavel  

      Tak už jsou první „odpadlíci“…

      0 0
    • jecnak  

      Mam takovy pocit, ze paradoxne nejlehci casti Loudani bude Sumava.

      0 0
      • RomanH  

        Taky to tak predpokladam, vicemene zpevnene cesty. Kazdopadne jim ale nezavidim a smekam.

        0 0
      • Elwing  

        Podél Vltavy to muselo být peklo. Stačilo mi podél Sázavy, průměrka asi 8.

        0 0
    • Smazaný účet  

      co znamenají v tabulce 1 nebo 2 vykřičníky?

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Citove zabarvena, ted uz spis pro mladez nevhodna SMS :)

        0 0
      • heretik  

        Jsou tam i vysvětlivky, ale možná jen v tom „jednoduchém“ zobrazení, tj. když se na ten dokument dobýváš zrovna v době, kdy ho má otevřenej spousta dalších lidí.

        Čím víc vykřičníků, tím víc adidas, teda tím důležitější nebo vtipnější zpráva dle momentálního rozpoložení admina, co to vkládá.

        0 0
    • Fotograf  

      prvni fot z loudani 2012

      dnes na noc sem se chystal jet na sumavu a pokracovat, lec podle horske sluzby tam je slusna slota.. takze uvidime o vikendu jestli to pujde neco nafotit..

      0 0
      • Fotograf  

        hmm tak to je asi prvni a posledni muj prispevek na bikeforum, neb uzasny redakcni system do fotek vpravod dolu se*e vlastni logo..

        0 0
      • McBlacky  

        paráda na třetí fot jsem i já :)

        co se týče setkání v noci u Ameriky, ono ten terén tam byl fakt těžký a nešlo to valit jako na začátku, tak díky že jsi tam na nás čekal. Neflákali jsme to :)

        Jak jsi nás fotil u železný rudy, kdyby jsme nesjeli do jiný vesnice (omylem – ale kdo umí číst po x hodinách v dešti a kose mapu bez chyb) a tam nedávali kafe + pečivo v báječný pekárně, tak bychom tam byli minimálně o 25 minut dřív a to by jsi nás asi nestihl.

        0 0
    • Bumerangista  

      Mohl by sem někdo hodit stav? Přes mobil se nedostanu do Google Doc. Já právě večeřím v Bavorově a zase mi začal střílet řetěz, nevím čím.

      Jinak moje pozice na fmaps.eu, jméno a heslo loudani. Je to masakr. Už jsem zničil dvě kola a za tom druhém stále jedu.

      0 0
      • jecnak  

        Nejlip asi printscreen.

        0 0
      • Jituschka  

        Ahoj, prvních 10 už má sms z Libíne, první dva už i z Poledníku, posledních 5 (x) odstoupilo, aktualizováno ve 21:38. Moc držim palce, máte můj neskonalý obdiv! :)

        1 42 Silný Milan

        2 41 Semík Jaroslav

        3 10 Černý Milan

        4 37 Pavlík Tomáš

        5 45 Suchan Zdeněk

        6 30 Láska Radek

        7 49 Šelicha Pavel

        8 31 Macháček Pavel

        9 3 Bimon Ladislav

        10 5 Břenek Jan

        11 33 Marczi Martin

        12 15 Hora Daniel

        13 57 Volf Tomáš

        14 12 Eisenvort Miroslav

        15 53 Vaner Josef

        16 54 Vavřina Pavel

        17 46 Svátek Miloš

        18 11 Chroust Daniel

        19 47 Svejkovský Pavel

        20 34 Matoušová Kamila

        21 48 Šafář Radek

        22 9 Černý Jaroslav

        23 51 Tomek Jan

        24 22 Klapka Tomáš

        25 25 Kozák Lukáš

        26 7 Čenovský Vít

        27 6 Brož Václav

        28 21 Kantor Robert

        29 39 Rosecký Patrik

        30 44 Sluka Lubomír

        31 27 Křelina Petr

        32 17 Hynek Michal

        33 18 Hynek Miroslav

        34 52 Trávníček Michal

        35 32 Malečková Monika

        36 8 Čepička Václav

        37 35 Míka Tomáš

        38 40 Sekeľ Kristián

        39 26 Krokker Milan

        40 4 Braun Petr

        41 16 Hrabčák Radek

        42 14 Heczko Miroslav

        43 1 Bauer Petr

        44 43 Skřičková Terezie

        45 56 Vlasák Jan

        46 36 Palát Ladislav

        47 13 Hebr Josef

        48 19 Janča Josef x

        49 2 Berec Tomáš x

        50 29 Kubla Martin x

        51 38 Procházka Patrik x

        52 23 Klimeš Martin x

        0 0
        • Bumerangista  

          Dík oběma. Můj obdiv má Milan na špici pak ale Kamila. Jestl tahala kolo sama na červené, tak to je hustý.

          0 0
    • Jetson  

      Tak a je to. Jen nevím, že to naskočilo s takovým zpožděním. Gratulace všem. Stačilo mi sledovat tento ročník a už vím, že tohle fakt není pro mne.

      0 0
    • obda  

      Tak Blacky a Teepeex příjezd do cíle 14:27, na děleném třetím místě. Před nimi dorazili jen Milča a VanVren, kteří jsou zkušení matadoři – každý má na svém kontě už tři vítězství.

      Komentáře od Blackyho a Teepeexe:

      Blacky: pohoda v cili. Ruce ko, jinak bez problemu

      Teepeex: luxusni podnik panove a damy, kdo nezazil neuveri:) diky vsem kdo nam drzeli pesti a vsem co jsou stale na trati preju pevnou vuli a at si to dosytosti doloudaji do konce. Ahoj napresrok. Tpx

      Pánové, kloubouk dolů. Napoprvé fantastický výsledek! Stajně tak gratuluji všem ostatním, kteří dorazili/ještě dorazí do cíle. Dle trasy, počasí a komentářů neskutečné výkony.

      0 0
      • Elwing  

        Super výkon kluci. Gratuluju.

        0 0
      • Jituschka  

        Nechápu, wow! Fakt mě bavilo to sledovat :)

        0 0
      • jecnak  

        Gratuluju vsem na „bedne“. Kdyz jsem se vcera po desti prevlekal do sucheho, tak jsem si vzpomnel.

        0 0
      • cabbage  

        Třetí místo na první pokus je úžasné, na příští rok máte nastavenou slušnou laťku:-)

        0 0
      • Barberry.pha  

        Gratuliji obema, super vykon ;)

        0 0
      • Pavel  

        Nechápu… :) Gratulce, obdiv!

        0 0
      • kolda  

        gratulace!

        0 0
      • Pijer  

        Výkony nechápu, super viset doma jenom na on-linu, velká gratulace všem co dojeli, nebo ještě dojedou (i třeba zítra rovnou do práce ;-))

        0 0
      • ronin  

        taky gratuluji a zároveň respekt všem, kteří se do loudání pustili. Při čtení komentářů,poslaných sms mi běhal mráz po zádech.

        0 0
      • StrejdaS  

        Super vysledek kucii, my jsme dneska s Fanym a Karlem na vasi pocest vyrazili do toho chcavce a uprimne, nezavidel jsem vam ani vterinu. :D

        0 0
      • m4rty  

        Gratulace, samozřejmě i vítězům. Jsem rád, že na 6nrs nejedu mixy :-)

        0 0
      • Thapsus  

        Hluboce smekám, hoši… a gratuluji.

        0 0
      • Jitkola  

        Gratuluju, obdivuju …pěkný! :o)

        0 0
      • treatt  

        Hukot, klobouk dolů!!!

        0 0
    • McBlacky  

      po lehkém 13h spánku, sem napíšu pár postřehů, než půjdu zase spát :)

      jsou úseky, kde za totální krev v dobrých podmínkách je 8km/h úžasná rychlost. ZA mokra i půlka je úspěch.

      Nikomu nedoporučuji jet Loudačku na HT, i když vítězové to na nich jeli. Dobře nastavený Epic byla bomba a nebýt mojí blbosti, že jsem měl mezi rukavicemi a rukávem 3cm mezeru a ofoukly mi zápěstí, dal bych to celý bez fyzických problémů a bolestí. Takhle jsem poslední den kde to šlo jel bez držení a jinak bolest, mravenčení a totálně zatuhlý a studený od půlky loktů dolů – hnus.

      Záda, zadek, ramena všechno v klídku, klidně bych dneska jel na pivko na kole, kdyby nebylo tak hnusně.

      Kolena, ty dostanou asi naložit v každém případě, ještě to ale bylo v normě. Hlavně díky tomu, že jsme v sobotu nocovali a nejeli durch. Hlavní podíl na rozhodnutí bylo právě to, že nás už celkem braly kolena a bylo to na to vzít si nějaký prášky a jet, nebo dát pauzu. O nic už nešlo, takže pauza byla rozumná volba. Příště od začátku jen nesilová frekvence a kruhové šlapání a to oddálí bod bolestí…

      I v 5 stupních a hustém dešti se dá vyrazit ve 4:00 z vyhřáté postele penzionu. Jen to chce mít na to mentálně. Co mě jediný mrzelo, že nebyly výhledy z šumavských kopců.

      I stylem oběd+večeře v hospě, každou noc v peřině a co dvě,tři hodinky menší zastávka na jídlo u krámu, převlíkání atd se dá pěkně zajet. Rychlost pohybu na trase jsme měli myslím nejvyšší, ale k tomu taky brutálně moc zevlu. Zase jsme si to užili, mě to přišlo jako taková hodně poctivá bajkovačka. V reálu jsme ani nezávodili, i když jsem o tom v sobotu uvažoval, ale nakonec jsem se nerozhoupal.

      Tpx je zkušenej loudal a jsem rád, že jsme jeli spolu. On měl GPS, já mapník tak jsme se dobře doplňovali. Parťák je hodně pohodovej na podobný kratochvíle. Mohl s námi určitě jet i Venca a Machajda, ale první noc rozdala karty a už jsme se nesjeli.

      Nejnebezpečnější okamžik se nám stal na svatojánských, když kamzík ve svahu nad námi uvolnil balvan a ten proletěl v urovni hlavy mezi námi, měl tak 20kg a bylo by to hotový. Jeli jsme od sebe max 15m…

      Nejlepší okamžik – pobyt v pekle. Kdo nezažil neuvěří.

      Pád jsem dal jeden, na červený ke karlově studánce, ve výjezdu na kašpara mi strouhlo na kořenu (bez komentáře :)

      Větší krizi jsem měl jen jednu a to na zelený u strašecího cca kolem 25km do cíle, celkem silná káva i na mě, nešlo nic, chvíli to trvalo přemluvit hlavu, aby to ještě chvíli podržela.

      Loudačku bych doporučil všem co mají rádi bajking a nebojí se pořádně si naložit. Jediná podmínka je silná hlava.

      Co si vezete sebou je stejně fuk, když na to máte, dáte to v čemkoli… spacák jsem nesundal z řidítek

      jsem pro GPs záznam povinně

      v průběhu týdne hodím něco na blog.

      0 0
      • RomanH  

        Parada, smekam a velka gratulace.

        0 0
      • obda  

        Moc pěkný – předem díky za další info, zejména jak vám časově vycházelo spaní, jak jste byli sbalení a zvolené oblečení. Tahle akce mne začíná zajímat :) (I když letos by to s mým nájezdem byl nesmysl :( ) Jo, a hodně lidí skončilo kvůli zničené prdeli – nějaký tip, jak se tomu vyhnout?

        0 0
        • teepeex  

          trenink+sedlo+ma­zat+vydrzet

          0 0
          • jecnak  
            • oholit se a pravidelne menit obleceni, coz v podminkach Loudani asinepujde.
            0 0
            • McBlacky  

              tak to bez šance. já jsem teda stará modelka, takže jsem si 3× opral kalhoty a tričko :) ale ne vždy to pak uschlo že jo…

              v závodě jsem se převlík jednou za den (kalhoty) měl jsem 3/4 zateplený a když se udělalo kolem 11 teplo, šel jsem do krátkých a s těma to dorazil do tmy. Klika že nám (při jízdě) pršelo jen v sobotu dopoledne 5–11,30 cca. Jinak jen krápání, který uschlo. Jinak jsme vždy vychytali déšť uvnitř, nebo v hustším lese.

              0 0
        • karliner  

          V historii byli lidi, co dali Loudání a jeho ujetím si znásobili dosavadní roční nájezd (leden-Loudání..), hlava je imho důležitější.

          Jak byli kluci sbalení – z toho mi taky vychází, že to je asi úplně jedno, protože si myslím, že mezi jejich (teepeex a blacky) bagáží nemohl být o moc větší rozdíl.

          Celkem mne zaráží různě probleskující informace o nutnosti povinného gps záznamu…

          0 0
          • obda  

            Jasně, hlava je nejdůležitější. Na druhou stranu počet lidí, kteří musí odstoupit třeba kvůli kolenům, taky mluví za sebe. Pokud máš něco najeto/naspor­továno, tak máš zpevněné vazy a tělo je na daný pohyb zvyklé.

            [Dám příklad: Předminulý týden na služebce jsem si šel po mnoha a mnoha letech zase zaběhat (pár dní po sobě necelou hoďku/12km v lese). Udýchat to nebyl problém, ale jak svaly nejsou z kola na tento způsob zátěže zvyklé, tak to bylo dost cítit, zvláště ty další dny. Největší peklo úpony na spodních žebrech a přední strana stehen. Na bajku s těmato partiema nemám problém. Dokud jsem běhával (na VŠ), tak taky ne.]

            Jinak vybavení IMHO důležité taky je – viz Blackyho ruce. Mám zkušenosti z trochu podobných pěších sólo akcí (až 16 hodin denně, po horách, často několik dní v dešti) a s vychytaným vybavením jsem měl míň zrasované tělo. Na sílu to jde často dorazit, ale zbytečně se pak člověk musí z toho dlouho dostávat.

            0 0
            • JSt  

              kolena jsou imho taky dost o hlave. ale v trosku jinem smyslu… chce to premyslet, jak jet a nelamat nic pres koleno. presne jak psal blacky Příště od začátku jen nesilová frekvence a kruhové šlapání a to oddálí bod bolestí…. nestydet se stojky, ktere bys dokazal vyjet potlacit apod. ono spousta lidi jezdi, muzes si rict, ze jsou zvykli, ale kdo je zvykly davat 150+km na mtb se slusnym profilem nekolik dnu po sobe? takovych moc neni. ;-)

              0 0
              • McBlacky  

                v reálu byly pasáže, kde jsi musel kolo tahat přes svahy takovýho sklonu a povrchu, že kolena dostávaly hrozně zabrat (tím nemyslím jen pár úseků, v rámci Loudačky jsme určitě tak 20–30km šli pěšky!). Ten první den to bylo nejhorší a tam dostali kolena nejvíc.

                Na kole jsme jezdili jen to co bychom čerstvý jeli na střední pilu. Prudší kousky pěšky od prvních kilometrů.

                0 0
                • Bumerangista  

                  Moje zkušenost je, že na loudačce jezdím 12–13% sklon bez šutráků, a max tak 18% na pár metrů, když je to výhodné. Mimo loudačku dávám 17–18% stabilně (několik hodin) a 25% krátkodobě.

                  0 0
        • JSt  

          nejet furt ve stejnym, aby ses jinak osezoval. mne se treba osvedcilo na vicedennich akcich od slunka do tmy jet na stridacku jeden den naostro, druhy den s trenkama apod. k dokonalosti by se dalo jeste tocit par sedel. :-D

          0 0
        • amito  

          …hele jezdit do práce zima-jaro-léto-podzim denně do práce a ono se to osedí pokud máš možnost , já s touto částí těla problém neměl ale už jsem ve Volarech neměl nic suchého na sebe a 9 stupñů mi nedělalo dobře …jízdu v mokrých věcech asi jeden nenatrénuje (jen kdyby byl masochista a sebetrýznič)…smekám před Honzou Vlasáků tam je vidět odolnost cyklotrempa a trempa od mládí vůbec !My se klepali jak drazí psi a on si vzal bundičku a natáhl kapuci a letěl dál s tvrzením „je léto je červen“…to je borec a můj nedostižný vzor ! …za rok pojedu Loudání jedině pokud bude start a cíl o 800 km jižněji !!!

          0 0
          • Pavel  

            A jak Honzu znám, tak jel v sandálech…

            0 0
            • amito  

              ..o tom nepochybuj !!! měla byla zima když jsem to jen viděl …

              0 0
          • šimlos  

            Honza Vlasák je borec,na 20kg Velamosu – první československý mtb,byl v devadesatých letech všude možně,četl jsem vždycky jeho repotáže v Montaně s obdivem.

            0 0
          • buba CZ  

            Míro 310 km je v tomhle počasí úctyhodnej výsledek,ikdyž si dost dobře nedovedu představit kudy jste jeli,ale asik to nebylo jako z Frantovek do Skalný.Takže velká gratulace :-)

            Ps:taky jsi si mohl vzít něco nepromokavého a hřejivého :D

            0 0
      • petryk  

        Moc pěkný, gratuluju!

        0 0
      • teepeex  

        diky za spolecnost pane,

        myslim, ze to bylo uzasny!

        jeli jsme hlavou i srdcem, dobra volba

        dam sem po par dnech odkaz, jak rychle a kudy jsme to vlastne sli a jeli

        nainstaluj si ten mapsource:)

        0 0
      • Elwing  

        Teda ten balvan na svatojánských, to mě úplně zamrazilo, jak to píšeš. Už jen pro to, že vím o někom, kdo tam na kole zemřel.

        0 0
        • karliner  

          Teď si tu přečte nějakej aktivní blb, že tam spadl kámen a stezku pro jistotu zakážou :-/

          Anebo „zrekonstruují“ a totálně dojebou.

          0 0
        • Peslezedirou  

          Mě se tohle stalo na Savtojánských proudech, když se projíždí oborou, taky jsem tam vyplašil srnu a jak mizela, tak uvolnile docela velký balvan, který prosvištěl kole mě.

          Jinak Teep + Blacky 1* super!

          0 0
      • crom  

        he,he mastri.malina

        0 0
    • skorpion  

      http://youtu.be/xBPEaUa9rb8?hd=1

      Prvych 200km Loudani. Dalej to neslo :( Snad o rok…

      0 0
    • McBlacky  

      pro představu

      1. loudací special by Blacky. Moc krásy to nepobralo, ale 100% funkční a

      spolehlivé

      1. Pohodička, trailíky, sluníčko, potíme pozink :)
      2. Krutej hnus v 7 ráno (již pár hodin v tomhle na trati), teplota 5st,

      ***** déšť a šumavské kopce

      0 0
      • Bumerangista  

        Dobrý. Ten spodní bidon jsi používal i po té, co jste projeli těma sračkama? Jinak i přes 3l na zádech mi voda na červené došla. Komu ne?

        0 0
        • McBlacky  

          spodní bidon špatný, ale já z něj jen vodu přelíval do horního. kdykoli byla možnost, umyl jsem ho.

          celkově to bylo 1,4L docela hrana. Víc ale na kolo nedám.

          voda na červené: před K26 Radava byla bomba tvrz Holešice (zjistil jsem, že jsem tam byl na škole v přírodě!!) tam jsem dali litr pití a doplnili vodu. Kousek za zvíkovským mostem ve vesnici Kučeř jsme si dali zajíždku z trasy na polívku a doplnění vody (byla tam hospoda).

          Takže před peklem kolem Vůsí a na K32 jsme jeli s doplněnou a napití.

          0 0
        • iceek  

          Ja dopil posledni kapky na moste (180km), nez jsme sli na cervenou. Pavlovi dosla za chvili, Radkovi ne, ten je divnej, skoro nepije :-)). Fakt jsem mel sucho v puse ze jsem nemohl polknout.

          0 0
    • LaFu  

      no smekám před každým kdo se do toho pustil ;-) a těm co dojeli patří velká gratulace

      0 0
    • gargamel  

      Takže opět vydařená taškařice:-)

      Svůj cíl, dojet do limitu jsem si opět splnil, takže spokojenost:-)

      Nejhorší situace byla na Šumavě, od Pancíře do CHeckpointu Kolínec. Kdy se sjíždělo z hor do nižších poloh, hustě lilo a byla tak strašná zima, že jsem se klepal tak, že jsem skoro neudržel řidítka. V tuto chvíli bylo rozhodující, že sme byli v Kolínci v neděli dopo a byla zavřená hospoda! Protože jsem byl fakt zlomenej tam zůstat a jít na vlak. Takhle jsme se spokjili jen z benzínkou, která mě udržela na trati (a pak oběd v Nepomuku) :)

      1. foto – nejvyšší loudací bod
      2. foto – místo, kde jsem bojoval s myšlenkou opusit trasu

      Gratulace všem, co dojeli a ještě dojedou. Velká gratulace borcům na stupních vítězů.

      0 0
      • McBlacky  

        pěkně na Stumpovi!

        Nám nejvíc lilo na trase Poledník – Černé Jezero (sjezd z Poledníku a do Rudy byly pekelný záležitosti), pak už to celkem šlo a jen krápalo. U Hory Matky Boží Tpx obětoval promočený spacák (do popelnice) a to zlomilo boha deště a už bylo sucho :)

        0 0
        • iceek  

          Nam Sumava prochcala komplet. Start po pate rano ve Volarech (uz za deste). Nahore mlha, zima, ve sjezdech mi cvakaly zuby, klepaly ruce. V Prasilech nas nepustili v 10:30 do hospody zahrat, ze maj az od 11:00, tak jsme slapali dal, mozna to tak bylo lepsi, protoze zpatky z tepla do zimy to jde blbe.

          0 0
        • gargamel  

          Vás dva jsem si osobně tipoval na bednu (což se ukázalo). Ještě Bumerangistu, ale jeho smůla je bezmezná (a taky schopnost likvidace materiálu). Předjížděli jsme ho, když měl přehazku rozdělanou na části a kleštičkama rovnal vodící ramínko.

          Jinak svat. proudy si budu muset ještě někdy projet, protože to byla velká paráda.

          Další velká paráda byla poslední etapa, kdy jsme před šestou ranní v neděli startovali z Železný Rudy s vědomím, že pokud chcem stihnout limit, musíme jet nonstop. Takže z žel. rudy nonstop na jeden zátah, necelejch 26 hodin do Slanýho. Když jsme už za tmy začali šplhat na tu skálu za Peklem, tak jsem se o limit začal obávat, protože tam jsme se strašně zdrželi (tma, náročnost..). Nakonec to vyšlo o čtvrt hoďky :-)

          0 0
          • teepeex  

            tyvole! slusnej zatah:)

            hele taky pripojim historku z tohodle Tremsina

            Predstav si situaci jak odpoledne hloucek turistu cte blablabla o hore Tremsin a mistni kaplicce a kolem prochazeji dva zoufalci natezko, ktery prave pod kopcem projeli petimetrovym kancim hovnem, vypadaji jak zavodnici homelless cupu a jeden z nich rika: mam hlad clovece, dam si tu buchtu z rana, tu z Zelezny Rudy.

            Musel jsem se smat jak vul.

            0 0
            • gargamel  

              :-)))

              Já doma vyhodil gumovej rohlik, kterej se mi celou dobu nechtělo vyhodil (pro sichr), vezl jsem ho od pátku :-)

              0 0
            • VanVren  

              :-)) to megahovno sem projel taky, pěkná sračka, zpátky sem ho už obešel

              0 0
              • McBlacky  

                no já jel první a viděl jsem v tom stopy, tak jsem to tam narval. Milča to jel dle stop tedy oběma směry (byly tam troje). Ty i my jen tam :)

                0 0
                • karliner  

                  Projet dvakrát stejný hovno už trochu zavání fetišismem :-)))

                  0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  :-)))

                  0 0
                • VanVren  

                  Tak zrovna tam to on projel pouze zpátky, protože naletěl nějakýmu kokotovi co otočil žlutou šipku z tý šotoliny a neodbočil doprava. Nakonec na tom ale vyvařil, protože to po tý šotolině bylo nahoru rychlejší.

                  0 0
                  • teepeex  

                    no tomu „nejakymu kokotovi“ jsme naleteli taky:)), ale my hledali spravnou cestu dvacet minut jak hovada(pnac stara zamalovana zluta vedla o cca 500m vyse doprava) a pak jsme tedy tu sipku otocili tak, jak ma byt

                    0 0
                    • gargamel  

                      Hmm, taky jsme „kokotovi“ nalítli, protože když jsme tam jeli my (v neděli navečer), tak byla zase špatně, tedy rovně po šotolce :(

                      0 0
                      • karliner  

                        Helemese, loudalové si v boji o medaile dělali drobné „lotrovinky“ :-DDDD

                        0 0
                        • McBlacky  

                          podle mě je fuk jakým směrem ta šipka ukazuje, protože na tom stromě je oběma směry v podstatě blbě, jezdím víc blbě než druhým teda. musel bys to vidět, od klávesnice to komentovat nejde.

                          0 0
            • treatt  

              Tak o tom se budou šířit zvěsti :-D

              0 0
            • iceek  

              Tak preci to bylo hovno :-). Projel jsem tim taky. Chvili mi vrtalo hlavou, ktery zvire muze udelat takovydle 3m siroky „koberec“ pres celou cestu. Obcas jsem mel vubec pocit, ze navezeni takovych nastrach na cestu zajistoval Cepa telefonicky :-)).

              0 0
            • martin_bakov  

              jestli ho tam nepolozil nekdo z loudalu na prvnich pozicich :D

              0 0
      • teepeex  

        jste borci Klapo!

        nekde se o tom rozepis, cus:)

        0 0
      • VanVren  

        mám hezčí! :-))

        0 0
    • obda  

      Tak Honza Vlasák v cíli. Má můj obdiv. Na trati poslední dva borci.

      0 0
      • Pavel  

        Honza má můj obdiv dublovaný, protože v sobotu valí Drtiče… Nechápu…

        0 0
        • karliner  

          To nestihne..

          0 0
          • Pavel  

            Já bych si tím tak jistý nebyl…

            0 0
            • karliner  

              No, pokud se nezpronevěří svému cyklotrampství a nedřepne v Praze na vlak…

              0 0
          • Howgh  

            zdaar, na Drtiča jedu. Po záhulu je dobrý vytočit nohy. Prej se vypouští Ondřejník z důvodu, že tam budou řádit motoristi. Tak by neměl být tolik extrémní.

            0 0
    • McBlacky  

      něco málo -nebo spíš více- z mého pohledu.

      Loudání2012

      0 0
      • obda  

        Moc pěkně napsáno. Díky!

        Fakt mne to láká, až na ty najeté kilometry (letos 00 nic) a nulovou zkušenost se závoděním mám ty ostatní věci (survival, orientace apod.) vyzkouěené :)

        0 0
        • Howgh  

          zkušenosti se závoděním nepotřebuješ. Ono není možný se bičovat, když chceš vydržet až na konec. Teda někteří ano :-)

          (přečtu si to v neděli, jak se vrátím z Kopřivnické­ho Drtiča

          www.drticbike.cz

          0 0
        • skorpion  

          ako pise Howgh, ziadnu skusenost so zavodenim nepotrebujes. Uspech ma ten, kto najlepsie pozna sam seba. Musis vediet, ake tempo ti vyhovuje, ako casto prestavky, ake jedlo a kedy a pod. Smozrejme musis mat aj solidnu fyzicku a byt na to psychicky pripraveny – tolko moje skusenosti z premieroveho Loudani.

          0 0
          • Pavel  

            Ze své vlastní zkušenosti vím, že delší akce (u mne tedy „jen“ Drtič) je prostě jenom a pouze o hlavě…

            0 0
          • obda  

            Ohledně „zkušeností se závoděním“ – předpokládám, že to Blacky myslel právě ve stylu „poznej sám sebe“. Třeba na dlouhých maratónech a 24 hodinovkách. Alespoň tak jsem to chápal já. Takže nejsme ve při :) Já to bohužel nemám vyzkoušené s kolem, ale pěšky v hodně podobných (spíš horších) podmínkách a spaní v lese pod plachtou. Navíc bez fyzičky (bejvávalo) ten limit nedám :) Ale to se dá řešit, za rok/dva/tři to třeba vyjde :)

            0 0
            • JSt  

              na to nepotrebujes opravdu zavodit. cestovni agentura romanh nabizi sirokou skalu zajezdu jak silnicnich, tak mtb. tam poznas nejen sam sebe. :-D

              0 0
              • kankrlicek  

                CK romanh :)

                0 0
              • obda  

                To je mne jasny, psal jsem, jak jsem pochopil Blackyho „zkusenost ze zavodenim“. Bohuzel letos je to marny, na zejezdy s CK RomanH nemam fyzicky :(

                0 0
                • McBlacky  

                  zkušenost se závoděním, tím myslím cit pro dynamiku jízdy, techniku jízdy, volbu tempa/převodů…

                  0 0
      • kolda  

        super report, od stolu se ty zazitky ctou nejlip :)

        z vlastnich zkusenosti musim rict, ze zazitky z techle akci pesky,na kole, na lyzich, to stridani krizi a euforie, to ti nikdo nevezme a zustane ti to v hlave na cely zivot.

        kdyz k tomu mas super partaka, tak je to o to lepsi..

        uzivejte si ted po dojezdu to znovuprehravani intenzivnich vjemu, lehce zavidim.

        0 0
      • petryk  

        Hezký,moc hezký. Zatím mě to po přečtení vůec neláká, ale třeba někdy proběhne nějaká změna :)

        0 0
      • jecnak  

        Pekny report. Celkem punkova akce, kdyz to tak ctu, zlata silnice. I kdyz tam jsou zas jiny neprijemnosti.

        0 0
      • LaFu  

        luxusní počtení Blacky ;-) díky

        0 0
      • gargamel  

        Pěkné, pěkné :)

        0 0
      • t3x  

        Pěkně napsané, hned bych vyrazil ;-) O to víc mě štve, že jsem to loni zabalil hned po 60km a letos pro jistotu už před startem, tak snad dojedu Loudání 2013 až do konce. To už by se snad mohla sejít hlava, funkční technika a výbava. Každopádně dík za seznam výbavy, ještě by mě zajímaly časy jízdy každý den a kolik bylo spánku.

        0 0
        • McBlacky  

          první noc jsme nespali, druhou 4h, třetí 4,30h, čtvrtou 3,45 – tedy to byla doba v posteli. Já první noc se hodně budil. Jak jsi utahaný tak paradoxně někdy nemůžeš spát. časy čisté jízdy by asi věděl líp Tpx. Ono v tom je dost pauz jak jedeš bez podpory, myslím, že první den něco kolem 17h, druhý a třetí mezi 13–15 a poslední den už jen asi 7,5.

          0 0
          • obda  

            Na tu porci kilometru jsou to hodne kratke casy na regeneraci. Slusny vykon. Zvlast kdyz moc dobre znam to nespani unavou.

            0 0
      • Thidney  

        dobrej report :)

        0 0
      • Elwing  

        Popsal si to tak, že mi to přišlo i celkem snadné. Ale to je asi tím, že jste prostě zvládli překonat všechny překážky a navíc jste to oba měli v hlavě srovnané.

        0 0
      • Elwing  

        Ty jo, teď jsem si všimla vybavení, tys měl krém na obličej, mazec, to bych si asi nevzala ani já.

        0 0
        • JSt  

          krem na oblicej, ale patlal si ho na zadek :-D

          0 0
          • McBlacky  

            ono na rozšlehaný ruce a nohy od kopřiv, větví, obilí atd se hodí něco na noc namazat.

            všechno tohle bylo v malých baleních typu balzám od body basics nebo vajíčka od oriflame atd… Prostě na pár použití a pak zahodit…

            BTW na zadek tam jsou jiný položky,

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.