• marieka

    Dobrý den, chci poprosit o radu při výběru kola. Chtěla bych koupit kolo pro manžela, který měří 196cm a váží cca120kg. Nejsme ale žádní ciklisti, v podstatě chceme mít jen možnost se občas někde projet s dětma. Nebýt toho, že je manžel poněkud nadměrný, koupím prostě nejlevnější kolo za 7–8tis. Když jsem se ale začala o problematiku trochu zajímat, jistila jsem, že to asi neprojde… Na diskuzích jsem se dočetla, že nejlepší by bylo kolo nechat postavit, ale nevím, jestli by byl někdo ochotný i v této cenové kategorii (tj. ideálně do 12000)? Pokud ne, poradili byste mi, jaké kolo koupit hotové? Máme možnost mít o něco levněji toto: https://apache-bike.cz/…/tuwan-a7-29, ale dělá se jen vel. rámu do 21 a předpokládám, že manžel by měl mít 22? Stejně tak toto: https://apache-bike.cz/…/tuwan-a5-29. A nebo potom nějaké Pells – například Razzer base9 jsem našla zlevněné na 13000.

    Děkuji moc za případné rady.

    0 0
    • Milek  

      Klidně kup ve vel L např. https://www.kellysbike.com/…ck-29-p57739

      nebo https://www.trekbikes.com/…n-5/p/21475/?… ve vel.2XL.. Samozřejmě je nejlepší si kolo vyzkoušet a hodnotit jizdní komfort.Najdi si kdo ve vašem okolí tato kola prodává a jedte vyzkoušet.

      0 0
      • marieka  

        A ta jsou lepší než ta, která jsem dávala já?

        0 0
        • scalar  

          Ani ne. Základní požadavek na vzduchovou vidlici splňuje ten Apache Tuwan A5. Ostatní mají levné pružinové vidlice, ty jsou osazené pružinou na nějakých 75kg, takže pod 120 kg nebudou chodit a jejich životnost bude minimální (mají také plastová pouzdra).

          0 0
          • marieka  

            Děkuji. A prý jsem mu přidala a nemá ani 110kg. Ale tak pro jistotu 

            0 0
          • marieka  

            Ještě otázka, nejdou ty pružinové vidlice zamknout – čili by se ten slabý článek nepoužíval?

            0 0
            • scalar  

              Většina jde, ale to už je pak lepší kolo s pevnou vidlicí, je lehčí a bezúdržbová.

              S touhle logikou vyhoví každé kolo, když se na něm nebude jezdit :-)

              0 0
            • adam1  

              Nech mu něco postavit !Základ pro manžela budou ok kola která se nebudou kroutit /praská špice atd.,klidně na pevné vidli(časem koupí třeba air) ,klidně na acera/alivio.,deore brzdy .

              Zkus zrovna Scalara poradí/složí???

              0 0
              • marieka  

                Já jsem se ptala, jestli by nešlo složit, ale asi v této cenové kategorii to není zrovna lukrativní… Já za to fakt víc nedám.

                0 0
              • marieka  

                Tak uzivatel Allforbike mi nabídl postavit kolo za 13000. Můžete se na to prosím podívat, jestli je to takto OK a jestli to teda bude lepší než ten Apache?

                Osazeni acera/ alivio 3×9

                Specifikace:

                Rám SCUD 9SC 29" Al

                Vidlice Suntour XCR AIR RL 100mm

                Brzdy SHIMANO  BRM315

                Kotouče SHIMANO SMRT30 160mm

                Řazení SHIMANO ALTUS SLM2000 3×9

                Kliky PROWHEEL VIGOR-401 44–32–22 175mm

                Přehazovačka SHIMANO ALIVIO RDM4000

                Přesmykač SHIMANO FDM371

                Řetěz KMC Z99

                Kazeta SHIMANO HG200/9 11–34

                Řízení PROFIL 148

                Představec PROFIL RACE 31,8

                Řídítka PROFIL RACE 31,8 / 680mm

                Gripy T-ONE GP32

                Obj.sedlovky MRX XC-68 35mm

                Sedlovka PROFIL RACE 31,6

                Sedlo DDK D3733 SNAKE

                Pedály FEIMIN FP-971

                Výplety SHIMANO TX505 / PROFIL 29" disc

                Pláště CST PREMIUM LINE JACK RABBIT C1747 29×2,1

                0 0
                • Esi  

                  pokud budeš jezdit i trochu z kopce tak 160 kotouče jsou na 120kg málo, do těch brzd jdou dát jen polymerové destičky a ty v nějakých delších sjezdech na 160 kotoučích upečeš. Mám cca 100kg 180 kotouče a vpředu metalické desky, polymerové v alpách hořeli jako papír

                  0 0
                  • marieka  

                    Prý nemá 120 ale tak 108, ale to už asi není takový rozdíl… žádný šílený sjezdy ale určitě jezdit nebude…

                    0 0
                    • Janes  

                      No, nevím, já bych se přiklonil k Esimu. S podobnými parametry jsem po sjezdu z Řípu (mezi lidma jsem skoro pořád brzdil) pěkně promodralý 160mm kotouč vyhodil a okamžitě dával 185 ku. Na dalším biku jsem si to nechal vyměnit hned.

                      0 0
                • oddie  

                  Za ty prachy a na daný účel dobrý.

                  0 0
                  • marieka  

                    Díky, poptám se ještě na ty brzdy…

                    0 0
                  • Esi  

                    Tak bych řekl že za ty prachy dobrý, ale pokud jsou ty brzdy jen o tom vyměnit kotouč , tj. snese to ta vidlice tak ta cena bude v podstatě stejná

                    0 0
    • Gwaihir  

      A co nějaký bazar?

      0 0
    • Pikaču  

      Ono se to rekne chci levne kolo na obcasne jezdeni. Ano, dava to smysl nekupovat drahé kdyz to využiju 2× do roka. Ale to pak na to kolo nevleze. Prostě ma blbe proporce. Vysoký a těžký. S výškou ho bude trápit velikost kola, 2XL/3XL kol moc neni.

      Takova 21 nebo 21,5 palcu kola budou mala.

      Pak na tu váhu s RÚ a kotouč brzdy= to furt bude škrtat někde.

      Moje zkušenost ( 195 cm a tehdy 108 kg) a Force kolem na RÚ a 21.5 vel byla ze jsem furt resil nejake hluky, skrtani a pod. Najel jsem mizerné kilometry ( 200 a 800 km )za rok. Pak jsem šel do RB CRR 3XL a najednou 4000 km za rok. Teď se silnickou 4000 km jsem měl v květnu. Pak to s lepším kolem člověka pohltí a venuje se tomu víc. Jinak je to za trest spíš.

      Pokud vsak to kolo hodlá skutečne pouze obcas vytahnout a je nenarocny na různé zvuky a skrtani kotoučů tak ano, ale spíš bazar, alespoň tam bude lepší vidlice a kola pro jeho váhu.

      0 0
    • marieka  

      Můžu teda ještě poprosit o názor na toto kolo? https://sport.bazos.cz/…-Hawk-A5.php

      mělo by to být toho:

      https://apache-bike.cz/…dukt/hawk-a5?…

      Děkuji… :)

      0 0
    • Velomiwookie  

      Budu prodavat Trek X-caliber 9 2017 v modre barve 23", tak kdyby byl zajem dejte vedet :) mam 2 metry a bylo to bez problemu :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.