• jase

  Jel jste někdo v poslední době Labskou cyklotrasu? je dobře značená? Chceme ji projet letos s dětma, cca od Mělníka min. k Magdeburgu, lépe k Hamburgu nebo až k moři, hlavně podle počasí. Zpátky asi vlakem. Spojení ještě musím pohledat. Máme na to 14 dní…

  0 0
  • novas752  

   Bacha na to že směrem odtud tam většinou furt jedeš proti větru.

   0 0
   • jase  

    No, ten vítr proti není nic příjemného, ale aspoň nám nebude takové vedro. Přijde mi lepší, že dojedem kam dojedem a když bude problém, tak někde sedneme na vlak zpět, když ne a bude čas, tak můžeme na kole i zpět třeba trochu jinou cestou

    0 0
    • creater  

     jsem z Mělníka a neřekl bych, že je to s tím větrem pravidlo, někdy fouká po vodě, někdy proti :-)

     0 0
     • Maka123  

      Vždy když jedu podél Labe, tak mi fouká proti a když se otočím, tak se otočí i vítr a zase jedu proti větru. ;)

      0 0
  • Lachy  

   Se značením by neměl být žádný problém. Akorát v Německu je to občas chaos. Jsou z ní odbočky na vyhlídky a vše je značeno jako cyklotrasa 2. Jinak ten protivítr je skutečně pořád proti.

   0 0
   • jase  

    jde mi hlavně o to, kdy přejíždět přes řeku, prý je to někdy po obou stranách , ale jen jedna je třeba po asfaltu…vzhledem k tomu, že jedeme natěžko, budeme rádi za asfalt

    0 0
  • Markony  

   Kvůli větru sem to jel proti proudu vlakem do Draždan, značení v pohodě osvědčily se mi mapy od seznamu .

   0 0
   • jase  

    Je na těch seznamáckých mapách značeno, kde je možné dobrat vodu? Když jsme jeli předloni Odra-Nisa, měli jsme s vodou trochu problém, nikde ty značky kohoutků nebyli, ale nevím, co jsme měli za mapy. Loni jsme jeli Alpe Adria a v Rakousku i v Itálii to bylo krásně značené a s vodou nikde nebyl problém…ale možná to bylo státem a ne mapama.

    0 0
    • Lachy  

     Z Mělníka po levé straně Labe až do Roudnice. Tam na pravou stranu až do Děčína. Opět na levou a to je určitě až do Drážďan. Pak si to již nevybavuji. Pár přívozů je určitě v Německu. Drobný eura měj s sebou. Kempy jsou cestou dosti hojně i nějaké stánky popřípadě LIDL a podobné prodejny.

     0 0
  • rhapsody  

   Přesně tuto trasu jsme jeli s kamarádem před třemi roky a třeba ti v něčem můžu být nápomocen.

   Trasa je určitě nenáročná a když budu mluvit o německém území, tak tam vede většina trasy po vybudovaných valech okolo řeky, kde máš i v hodně úsecích možnost si zvolit po jakém břehu pojedeš (pokud budeš chtít využít přívozy, tuším že to bylo 1,5 eura na osobu).

   S větrem jsme žádný problém neměli, otázka asi aktuálního počasí, nám ze šestnácti dní zapršelo až poslední dva, jinak byly tropy.

   Trasa je značená řekl bych velmi dobře, jak na našem území, tak potom od hranic, kde je vedena jako Elbe radweg až na samej cíp u města Cuxhaven, kde trasa končí. My jsme s sebou měli offline mapy.cz CZ+DE a myslím že tyto mapy bohatě postačují.

   Jinak jak jsem již psal, my jsme si na to dali šestnáct dní, s tím že jsme měli daný odjezd (busem od Student agency, cca 1200/os.) z Hamburku. Dva týdny, pokud chceš i poznávat města na trase, jsou řekl bych ideální, viz moje poznámky:

   DEN 1 (SO)

   102 km

   Mělník

   Roudnice nad Labem

   Terezín

   Litoměřice

   Ústí nad Labem

   kemping Malé Březno

   DEN 2 (NE)

   98 km

   Děčín

   Bad Schandau

   Pirna

   Dresden

   kemping Coswig

   DEN 3 (PO)

   113 km

   Meissen

   Riesa

   Muhlberg/Elbe

   Torgau

   kemping Torgau

   DEN 4 (UT)

   111 km

   Dommitzsch

   Pretzsch (přívoz)

   Lutherstadt Wittenberg

   Coswig

   Worlitz

   kemping Schiffinge

   DEN 5 (ST)

   Dessau-Rosslau

   Barby ?

   Schönebeck ?

   Magdeburk

   kemping Magdeburk

   DEN 6 (CT)

   Arneburg

   Wittenberge

   Lenzen

   kemping za vesničkou Rosenhof

   DEN 7 (PA)

   Hitzacker ?

   Bleckede ?

   Boizenburg/Elbe

   Lauenburg/Elbe

   kemping před Geesthacht (u vodní elektrárny)

   DEN 8 (SO)

   Geesthacht

   Hamburg

   Stade

   kemping okraj Stade

   (blízko benzinky(nabíjení))

   DEN 9 (NE)

   Stade

   Wischafen

   Freiburg/Elbe

   Otterndorf

   kemping za Otterndorf

   DEN 10 (PO)

   Cuxhaven

   DEN 11 (UT)

   Cuxhaven

   DEN 12 (ST)

   Cuxhaven

   přívoz na severní stranu do městečka Brunsbuttel (1,5 hod)

   kemping za městem Gluckstadt

   DEN 13 (CT)

   Hamburk

   kemping Havighorst

   DEN 14 (PA)

   Hamburk

   kemping Havighorst

   DEN 15 (SO)

   Hamburk

   kemping Havighorst

   DEN 16 (NE)

   Hamburk odjezd 18.00

   Na trase je spoustu míst které stojí za navštívení, například z toho co mi asi nejvíce utkvělo v paměti:

   Pirna / Dresden / Meissen – viz Albrechtsburg / Magdeburk (případně kousek za ním je umělý plavební kanál, dá se i pár km podél / Stade / Cuxhaven (velice doporučuji přívoz do města Brunsbuttel, plavba 1,5h, 20eur)

   Nevím co přesně tě zajímá, jak máte například v plánu spaní atp., tak se případně ptej :)

   0 0
   • jase  

    Super! Díky. Ještě by mě zajímalo koupání…asi budeme mít vedro, tak jestli je možný se někde smočit

    0 0
   • Roxteedy  

    Prosim te, Jancura vam z Hamburku odvezl i kola?

    0 0
    • rhapsody  

     No jasně, bylo to tehdy teda především z důvodu že když sem šel asi dva měsíce předem rezervovat lístky na vlak, tak zrovna v tom našem plánovaném termínu plus mínus tři dny dopředu dozadu byly už rezervace z HAM do PRG obsazený. A když jsme potom zjistili tuhle možnost, navíc o dost levnější než vlak, tak jsme to vzali (1200 za osobu i s kolem).

     Cesta byla sice z Hamburku do Prahy dvanáct hodin (nejdříve to jelo na jihozápad na Brémy, odtud zase na východ přes Magdeburk do Berlína a potom už jižně Drážďany a k nám), ale jelo se přes noc a uteklo to jako nic (koukali jsme na filmy). Kvalitní dálkovej bus, Volvo ..

     Jediný negativum byla asi komunikace s řidičem a stewardkou, částečně to byla tedy i naše chyba, ale z jejich strany bych čekal minimálně trochu jiný přístup. Šlo o to, že když přijel autobus a šel sem se zeptat řidiče kam ty kola můžeme dát, rovnou řekl že je máme mít obalený a že takhle nás určitě nevezme. My tohle netušili, lístky zařizoval kamarád po telefonu a prý se i sám dotazoval zda bude něco potřeba k přepravě, údajně pouze povolit představec a dát řidítka vodorovně s rámem. Nic víc. No a tak i mírně v tom šoku z toho že neodjedeme (druhý den ráno jsem musel do práce, nezbýval mi tehdy na konci července ani den dovolené, ale to je zase jiná kapitola) jsme se s nimi trochu pohádali a nebudu více napínat, jak to dopadlo máš v příloze ;)

     0 0
  • jase  

   Na stránkách německých drah se dá koupit jízdenka

   https://www.bahn.de/…/index.shtml

   Dá se tam někde přikoupit i jízdenka na kola? My to tam předloni kupovali až ve vlaku, ale bylo nám sděleno, že jsme si ji měli koupit předem už s jízdenkou…do dneška jsme nenašli kde…

   Využíval jste tam někdo ty regionální jizdenky? Odkud kam to lze podél té Labské stezky?

   Díky za jakoukoli praktickou radu

   0 0
  • qik  

   Ahoj, chtěl bych příští rok dát trasu Cuxhaven – Praha na silničce. Je to poté cyklotrase reálné dát na silničce? Našel jsem jen info z ofiko průvodce, že 80% je samostatná cyklostezka a převážně asfalt. Máte někdo zkušenost? Děkuji

   0 0
   • tl-brq  

    Jestli na silničce? Znám jen po Drážďany, asfalt (ne vždy kvalitní) převažuje, ale místy to vypadá viz foto (je to jeden z těch horších nezpevněných). Jestli to je na silničku je asi otázka osobního vkusu a toho, jak opatrně kdo jezdí. Za mne ideální gravel. Na druhou stranu rozdíl mezi některými gravely a silničkami není zas tak velký. Další na zvážení je váha zavazadel, to některým silničkám nemusí dělat dobře. Naše zkušenost byla, že v podstatě kdekoliv se dá během deseti kilometrů sehnat ubytování, takže lze jet nalehko. Jiní vezou stan a spacáky – pak by to asi na silničku nebylo.

    0 0
   • paw_jh  

    Opačným směrem to na silničce nějak projet jde :) : https://beranyduc.blogspot.com/…a-3-dny.html

    Z Drážďan do Prahy jsem to jel na gravelu a asi by se dalo i na silničce, jen je potřeba věnovat trochu přípravě a striktně se nedržet cyklostezky.

    0 0
    • qik  

     Pánové děkuji za info. Report super, dočetl jsem se tam, co jsem potřeboval. Můj plán je jet na lehko, jen 150 denně a mám na to 6dní, tak to by mohlo být reálné. Jsem už postarší a rád se vyspím, proto spacák zůstane doma :-)

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.