• wishpull

    Ahoj, těšíte se? , Jedete?

    Letos to sice koliduje s MČR , ale moje volba je jasná. Letos se jede zase nová trasa, vyjedeme si až na Můstek (1235), takhle vysoko se tady nikdy nejelo. Teď nám 2 dny kropí trasu aby se neprášilo, v den závodu optimální teploty ± 14°C.

    Ať to frčí.

    0 0
    • rdx  

      Letos mam premieru, tak jsem pln ocekavani :))

      0 0
    • racer xc  

      Snad se moc nebude opakovat loňský ročník, ale zatím to tak vypadá 

      0 0
      • wishpull  

        To ne, vloni to bylo totální kluziště celou cestu , minulou sobotu při prohlídce komplet sucho, teď tedy dost chčije, ale za 2 dny voda odteče, i když místama to asi bude zajímavé.

        0 0
        • ladys  

          Už nemá pršet a má foukat, tak to asi dost vyschne. Loni to byl masakr,prvních 40km bylo celkem OK, ale pak toho bláta začalo hodně přibývat . Byla to ale dobrá zkušenost 60km s naraženými žebry…

          0 0
    • hovado_cz  

      Loni mě vyšel král na bůra před a bůra po za nový komponenty takže letos si ho necham ujít, hlavně nemam najeto (únor a březen jsem byl vyhořelej jak říšskej sněm) takže přesun zpátky na květen je pro mě celkem velký špatný :)

      0 0
    • Ice-goofy  

      Doufám, že to nekropí moc..

      0 0
    • saxanajam  

      Jo, na Můstek se pojede a tam teda teplota přes 10 °C nepřeleze, takže následnej sjezd bude asi celkem šmakuláda.

      Taky to dle stávající předpovědi vypadá, že se to ještě zkropí v noci z pátku na sobotu, takže letos asi zase takovej typickej Král.

      0 0
      • wishpull  

        Sjezd z Mmůstku je kousek terenem po modrý, pak šlapavý A/šoto(nepamatuju si, znám to v zimě:) ale není to dlouhý, nestačíš prochladnout, hned se zase jede na hřeben a na Prenet, potom bude delší mírně technickej sjezdík až do Děpoltic.

        0 0
    • rdx  

      GPX asi neukazou, ale dnes se objevil na fcb alespon profil.

      0 0
      • wishpull  

        Největší prasárna bude vrchol kopce na 90km, šílená stojka, navíc nějaká tráva na cestě a jestli bude mokro.. moc lidí to asi nevyjede. Letos jedu s rozvahou, málo nejeto a roky neubývají :)

        0 0
        • snas89  

          A bude mokro?

          S kralem sumavy mam jeste nevyrizene ucty:))

          Ale zase to mam narocnejsi kvuli logistice a nechce se mi to hrotit kvuli srackam v bahnu.

          1 0
      • fisafisa  

        Odkaz na GPXy všech tras rozesílali v pokynech před závodem přihlášeným:

        https://mapy.cz/s/cajazukune

        Celkem se těším, ale preferoval bych o něco sušší trasu než loni. Taky mě to něco stálo dát kolo zase do normálního stavu (a vlastně i mobil co jsem měl na řídítkách :).

        0 0
        • mais  

          Výpadovka na Domažlice byla rozkopaná a příjezdovka od Plzně taky – tak snad s tím budou soutěžící počítat – navíc, co koukám, tak cíl je blízko rozkopané oblasti – teda pokud to od minulého víkendu nedali dohromady

          0 0
          • rdx  

            nemel by to byt problem, z centra prahy dnes za necele 2h.

            prášit se nebude :))

            0 0
    • robb  

      Tak jak? Já jel předtím akorát tři poslední ročníky a trať mi přišla mnohem těžší co se týče stoupání. Teď to víc utíkalo, ale jel jsem vždy jen krátkou.

      0 0
      • Haryk  

        Dojeli jsme, trať těžší, ale dalo se to. Co řešíme teď na pokojíčku je to, jak borci z organizačního týmu měří převýšení, (borci s Garminama naměřili naprostý úlet) a co jako mělo k… a znamenat to na té Klatovské hůrce.

        0 0
        • snas89  

          Rozved konkretne. Dik:)

          0 0
          • Haryk  

            Před závodem udávali převýšení necelých 1500 metrů na 75 km – naměřeno 2100 metrů. Na 103 km udávaný převýšení 2400 metrů, naměřeno 2900 metrů. To motání po hůrce mně připadlo zbytečný, ale třeba se to zdálo jenom mně… Jinak teda náročnější, ale pěknej závod. Počasí taky vyšlo, místama se i prášilo, s čímž jsem nepočítal.

            2 0
            • Fantomas111  

              Taky se mi nelíbilo to motání v lesíku těsně před cílem. Po 10 kilometrovém sjezdu se už vydím v cíli a ty prudký stojky v lesíku už byli trochu zbytečný. Navíc to bylo místama ucpaný.

              1 0
            • abel  

              kde jsi čet to převýšení? v aktuálních propozicích ho nevidím. každopádně na 100km trati převýšení atakuje 3000m už cca 5 ročníků po sobě, tyhle hodnoty patří do minulosti.

              lesík v závěru mi nevadil, prostě jsem s ním počítal a to mě braly křeče:-)

              edit: sakra rok:-))

              0 0
              • Haryk  

                Jo, řešili jsme to s borcama, co mají garminy a prostě tam byly rozdíly. Jinak ten lesík mě letos sral jaksi míň. :))

                0 0
        • Charlie_R  

          Na minulé vyjížďce 56km, já s Amazfit T-Rex naměřil 850m, kolega s Garminem 1120m. Dle mapy.cz 880m. Ono je to s tím měřením nespolehlivé…

          1 0
          • Slavik  

            Jsou spolehlivé, tak jak jsou přesné DEM mapy…

            0 0
          • Lachtis  

            Garmin ukazuje kraviny, ja to ted resim u edge 530, kdy posledni mesic u vsech jizd barometr zlobi :-(. Uz to reklamuji u garminu. Mimo jine, poznas to i tak, ze se podivej nejenom na prevyseni, ale pokud mas trasu se stejnym startem a cilem, tak tam rozdil mezi celkovym vystupem/sestupem musi byt rozdil max 10–20 metru. No a me ten kram garmin ukazuje treba na 40 km okruhu nastoupano: 330m a sestoupano treba 100m :-D, a je to trasa se startem a cilem v jednom bode (od vrat baraku)

            0 0
            • hovado_cz  

              Měření barometrem je spíš takovej plus/mínus odhad kor když se mění počasí :)

              0 0
              • Lachtis  

                Nesouhlasim s Tebou a proc? Mam edge od 10/2021, jezdim dost a jezdim v jakemkoliv pocasi.

                Do posledniho cca mesice vsechny predchozi jizdy ± sedely s gps apple watch a dat map.cz. Samozrejme nejake drobne odchylky byly, ale v radu procent, coz je ok.

                Ted, tedy za posledni mesic nesedi ani jedna jizda a to v radu 100% a vice. Kdy garmin ukaze nastoupano treba 500 metru a pritom realita je hodne pres 1000 metru. A v neposledni rade absolutne nesedi celkovy sestup/vystup na trasach se stejnym startem/cilem, kde jak musis uznat by mel byt rozdil max tak 20 metru, ale mne edge 530 ukaze treba rozdil 200 a vice metru :-D. Coz je totalni hovadina.

                Podpora garmin mi psala, at to reklamuji, tak uvidim, jak to dopadne, ale jestli to neuznaji, tak me nastvou a je to posledni garmin, co jsem si kdy koupil.

                0 0
                • hovado_cz  

                  Jde o to, že když je konstantí počasí jedno jestli déšť nebo pařak tak je to přesný ale když se v půlce švihu přižene tlaková výše nebo níže tak mi tam skáčou “srandy” to mam GF 6 Pro, viděl jsem u 530 na 30 km nastoupáno i 4000 vejškovejch :) jinak měřil dobře. Každopádně drobný odchylky neřešim :) teda ani ty větší :)

                  1 0
                  • Lachtis  

                    U mne to dela i pri konstatnim pocasi. Je to fuk, predtim fungoval ok. Asi ta posledni aktualizace to cele poslala do kytek, nevim… Ale garmin me proste moc nepresvedcuje o svych kvalitach.

                    1 0
                    • hovado_cz  

                      Jako garmoš má svý mouchy, ale wahů, že byl nějakej zázrak to taky ne :)

                      0 0
            • saxanajam  

              Všichni co znám naměřili na dlouhé minimálně 2900 a to i ti, kteří si to byli projet už dříve. Myslím, že tady to opravdu bude spíš renonc při výpočtu převýšení z mapového podkladu, než že by všem špatně měřily přístroje.

              0 0
              • abel  

                je to tak, podle tohohle odkazu https://mapy.cz/s/mubobudaju (přišel mailem) 2409m, ale po exportu do basecampu 3300:-)

                pro srovnání: já na garmin instinct solar 3055m, kamarád garmin fenix 6× něco přes 3100m

                0 0
                • ladys  

                  To že se na mapy.cz nedá v tomto ohledu spolehnout, je daný fakt. Loni 3300 nastoupano.

                  0 0
            • ladys  

              Napsali ti že ho máš reklamovat,tak to udělej..

              0 0
              • Lachtis  

                Vzdyt taky jo.

                0 0
                • ladys  

                  Podle mapy.cz to nesedí nikdy. Čím více kopců tím je rozdíl větší.

                  0 0
                  • Lachtis  

                    Porad dokola, precti si, co jsem psal… nejde jen o vyskove metry, ale nesmysly v celkovem vystupu/sestupu na trasach se stejnym cilem/startem. Rozdily ne v radu metrech, ani desitek, ale stovek!!! Vsechny trasy, do te doby ok. Cili reci o rozdilech pocasi atd jsou mimo, predtim to ± sedelo s gps, mapami apod. To byly rozdily v radu procent, coz je v norme.

                    0 0
                    • ladys  

                      Už jsem to četl od tebe všude,tak to reklamuj a přestaň to všude řešit 

                      0 0
                      • Lachtis  

                        Vzdyt taky jo, neresil bych to, kdyby to vyse nekdo nepsal a psal presne ten samy problem… tak jsem mu chtel poradit, pac tu diskuzi nemusel cist v tom jinem vlakne. Thats all.

                        0 0
                    • Charlie_R  

                      Na Amazfit výstup/sestup sedí celkem přesně.

                      0 0
    • pedro44  

      Naměřil jsem 2732m.

      0 0
    • saxanajam  

      Tak nakonec, co se podmínek týče (svůj „sportovní“ výkon raději komentovat nebudu), docela dobrý, žádný velký mokro a bahno se nekonalo a chvílema se i prášilo. Na mě by mohlo teda být klidně o 5 stupňů víc, nahoře na Můstku mi to ukazovalo 6 °C a tam jsem se teda trochu modlil, aby z těch mraků co se nad námi honily nezačalo pršet, ale nakonec celý závod v suchu.

      Co se týká převýšení, tak jsem si říkal už v Pernetu, že soudruzi udělali v propozicích asi nějakou chybu, tam když to ukazovalo 2300 m nastoupaných a do cíle chybělo ještě 40 km, jsem věděl, že avizovaných 2600 m to v cíli asi nebude. Nakonec mi to ukázalo 3100 m nastoupaných. Což je zase ale klasika, nenastoupat na dlouhým Králi aspoň 3000, tak to není pravý Král, takže nakonec vlastně v pořádku :-).

      4 0
      • abel  

        mám podobný pocity, chvílema mi zimou ztuhly prsty na rukou i nohou, ale proti lonskýmu mordoru paráda. trasa za mě asi nej za posledních cca 10 let, konečně víc techniky, sjezd z Prenetu naprosto super. ten sjezd z Velhartic byl už moc hc, ale asi to jinudy nešlo a těch pár kamenů se dalo svést. s Hůrkou jsem dopředu počítal, tak mi to tolik nevadilo, víc prověřily ty louky před Hůrkou v tom protivětru.

        co mě fakt vadilo, bylo (na mojí zoufalo-výkonosti) dojetí krátkou trasou před rozdělením. v předchozích ročnících se mi to stalo max. 3–5 lidí ve sjezdu z Kepel, letos cca 10km furt se ohlížet uhejbat občas dost neohleduplnejm namistrovancům.

        0 0
        • wishpull  

          za mě asi nejhezčí trasa ( zažil jsem předchozí 3 varianty, jezdím od 09), těžký výjezdy, techničtější sjezdíky- Prenet je jasná 1, krásný výhledy. Jel jsem zevl až na Šukačku s tím , že potom zrychlím, ale už to moc nešlo. jak bych si přál , 5kg navíc oproti loňsku je prostě nahoru znát. Ale od Prenetu už pohoda, moc se mi hodil 9z pastorek a parťák na ten vítr po loukách před KT.

          1 0
    • fisafisa  

      Krásný to bylo!

      Nevím jestli to bylo touhle variantou trasy, nebo tím, že se mi podařilo udržet té správné skupinky chrtů, ale nějak jsem je uvisel a rupnul až 3 km před cílem na té větrné louce. Takže na ten slabej letošní nájezd nakonec čas (skoro) jak za mlada a maximální spokojenost. Moc jsem si to užil – parádní panoramata, super sjezdy a moc mě potěšil ten průjezd areálem zříceniny hradu Velhartice – ty průjezdy kamennými klenbami – paráda!

      Jinak co se týče převýšení – Můj Garmin FR 945 naměřil 104,1 km, 3089 m výstup / 3078 m sestup. Což podle vrstevnic + / – odpovídá výškovému rozdílu náměstí vs. atlet.stadion. To že mapy.cz při plánování ukazují o něco menší převýšení než ve finále naměří hodinky je celkem běžný. Ale nevím jestli jste s někdy zamysleli nad tím, jak to ten algoritmus má vlastně počítat – je to celkem složitá věc – jak určit jestli ty 2 m rozdílu co mi teď vylezly z čidla mám připočíst ke kopci nebo jestli je to nějaký šum, nehledě na to že mapové aplikace pracují s nějakou sítí výškových bodů do které promítají půdorysný tvar trasy a když se cesta pohybuje po vrstevnici ve svahu, můžou se tam sakra promítat různý zaokrouhlovací rozdíly a podobně. A hlavně – žádná norma jak to vlastně počítat asi neexistuje, takže si to každý počítá jak uzná za vhodné a proto se dají ty rozdíly celkem očekávat.

      3 0
    • robb  

      Jel jste letos někdo tu gravelovou trasu? Pár borců na gravelech jsem potkal. Některé úseky museli být docela mordor.

      0 0
      • McBlacky  

        No byl to spis poctivejsi gravel, mozna to prubnu pristi rok. Po spojeni trat jsme si gravelisty mazali na chleba ve sjezdech, ty volny sutry jsou hodne limitujici na neodpruzeny kola.

        Dneska jsem dal kilo a to bylo hodne optimisticky jako prvni zavod sezony ;)

        Nejak jsem se hlavne sjezdama prokousal na 19–20 abych pak z dobre rozjety dvojicky pichnul bok plaste na siroky ceste na 85km, takze ve finale 26 abs pac me sekla jedna skupinku, nez jsem to nejak zaknotoval a dofoukal, kterou jsem uz pak nedotah.

        Vyjimecne sucho a krasny slunecny pocasi na kratky-kratky. To je dost zmena, proti bahennim rocnikum ;)

        4 0
        • wishpull  

          Jo , byl to krásný slunečný půlden na kole. Jenom jsem po dvoudení žaludeční viroze ( ještě v pátek 16:00 jsem v posteli neveřil , že nastoupím) nebyl schopen rychlejší jízdy a celý kilo jsem objel na 1,5 gelu. Nohy by jely, ale břicho ne.

          1 0
      • wishpull  

        Probíral jsem to z vítězem Gravelu, říkal, že sjezdy už byly docela obtížný-a on je fakt dobrej) jel to na 45 pláštích ale nejlehčí převod 34/32 – prej to do prudších kopců bylo na hraně. Taky jsem viděl hodně Gravelistů s kolem na rameni ( v cílovém kopci)

        1 0
        • McBlacky  

          On je dobrej i do kopce tvl ;)

          Ten prevod je vrazda, nechapu, ze to na tom vylamal.

          2 0
      • keymaker  

        Mno ty kraso. Petatricet

        0 0
      • robb  

        V pr**li no.....

        0 0
      • wishpull  

        Respekt klukům z Domažlic, co jeli na špici 70 a zahodily jasný vítěství, to je na cenu Fair -PLay

        2 0
        • Mikikuba  

          Se vsi uctou to je snad normalni ne? Prece neprojedes kolem leziciho…

          6 0
        • Beekeeper  

          To B snad vedla motorka, ne?

          0 0
          • abel  

            motorka to projíždí několikrát, asi kontroluje trat. pohybuju se na 100km trase někde vzadu a od stoupání na Keply po rozdělení tras mě předjela min. 2×. je to pro mě signál, že mám máknout, aby mě nedojela střední trasa:-)

            1 0
        • Cyklofanatic  

          Uznání zaslouží. Ale proč cenu Fair-Play? To se dává za jiný věci. V tu chvíli to byla jejich povinnost (dokonce zákonná), zvášť pokud nebyl nikdo jiný v blízkosti. Je snad nesrovnatelný o co šlo jim a o co tomu ležícímu.

          2 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.