Koupě 29" horského kola za 20000 Kč

85 nepřečtených
  • blackamon

    Zdravím, uvažuji o koupi nového kola zaměřeného především na cykloturistiku jak po silnicích, tak i po lesích, kopcích i terénu. Dlouhou dobu jsem zvažoval o krosovém kole, ale poslední dobou mě láká jít do horského 29" kola, protože si myslím, že zvládne líp jízdu v lesích a terénu a na silnici se s ním pojede taky dobře díky jeho velkým kolům. Chci do něj investovat kolem 20000 Kč. Docela se mi líbí http://www.superior.cz/…29/bike.html?… nebo i http://www.author.cz/…4&pid=625891. Ale kol je na trhu až příliš a já se v tom ztrácím… Nejsem žádný profi jezdec, jezdím většinou o víkendech po silnicích a lesích a chci od kola, aby se mi jelo pohodlně a spolehlivě. Taky jsem slyšel, že pro amatéra jako jsem já jsou lepší mechanické kotoučové brzdy než hydraulické kvůli údržbě a seřízení, ale skoro u všech nových modelů vidím hydraulické, mám se toho bát? Děkuji všem, kteří mi pomohou s výběrem nějakého dobrého horského 29" kola. Ještě dodám, že měřím 191 cm, vážím 93 kg. Těším se na vaše rady názory.

    0 0
    • martin_bakov  

      Ja sem vybiral minuly rok a uvazoval sem taky nad superiorem, a nakonec mam Gary Fisher Cobia 2009 a nemuzu si stezovat. Ale co tak koukam tak GF Cobia 2010 sou pres tvuj limit a model 2009 asi nesezenes… tak se ber Supa

      0 0
    • šlapatko  

      Jak už psali výše, nejspíš superior.Máš li na stávajícím kole použitelné komponenty, jde i přeskládat na 29mtb.Rám superior seženeš do 7000kč, k tomu kola a vidlici.Kola od Remerxe,vidlice pevná jestli se jí nebráníš.To vše kolem 14000kč.Dále jen pořešit průměr sedlovky a přesmyku.

      0 0
      • blackamon  

        Ten Superior zatím jasně vede, jenom teď nevím jak to je s montáží komponentů. Což mě zatím kapku odrazuje, ale snad to půjde vyřešit.

        0 0
        • šlapatko  

          Kdyby šly použít stávající komponenty, jako je řazení,sedlo,se­dlovka řidítka představec, kliky,kazeta atd.Jde pak uvažovat o přestavbě.Najdi krám kde prodávají superior.Obědnej u nich zbylé komponenty a oni ti to přeskládají.Nevidě bych v tom problém.Taky možná přeskládám.Budu potřebovat, komplet kola a rám.

          0 0
    • zet  

      A nepotřebuješ tam našroubovat nosič? Se dívám, že minimálně na ten Superior to nejde (pokud dobře vidím). Jinak já se taky už nějakou dobu dívám po novém kole, chtěl jsem taky nějakou výprodejovou 29" do 20k, ale asi nikde nic. Zřejmě koupím nějaký cross a dám tam širší pláště (pokud to půjde), tam jsou ty ceny zajímavější.

      0 0
      • blesk888  

        Pokud bys chtěl cross s možností širokých plášťů, Apache Wakan je vhodný. Vejdou se do něho pláště 29×2,1"

        0 0
        • zet  

          Wakana jsem ve výprodeji v 19" taky nemohl sehnat, mám vyhlídlou Wakitu Disc(2009), nevíš jestli je ten rám stejný?

          0 0
        • blackamon  

          Děkuju, podívám se na to, ale asi půjdu do nějaké té 29mtb. Jak říkám, ještě se na to zítra mrknu…

          0 0
          • blesk888  

            Mě neděkuj :-) Psal jsem to Zetovi ;-) ale informace je pro všechny

            0 0
            • zet  

              :-) btw, jak jsi spokojený s těmi Crossmarky, OK? Na biku mám Schwalbe SmartSam, ale ten ve 29" nedělají.

              0 0
              • blesk888  

                Smart Sam se dělá ve 29"? To jsem ani nevěděl,… Crossmarky jsou v pohodě, takový univerzály, jedou v lese, jedou na silnici, ale koupil jsem je spíš kvůli ceně, byly za pár korun,… dopředu plánuju koupit Racing Ralph 29×2,4"

                0 0
                • zet  

                  právě, že nedělají:-)mám ho na normálním biku. Na toho crosse zkusím teda ten Crossmark nebo Nanoraptor. Snad to tam půjde.

                  0 0
                • Shooter1  

                  no bráno podle průměru kola, tak jo, ale max. s šířkou 47×622 (tedy 1,85")

                  0 0
      • blackamon  

        O crossovém kole jsem uvažoval taky, ale čím více jsem si četl o 29mtb, tím více jsem se do tohoto typu kol zamiloval… A nosič bych tam časem možná taky rád namontoval, ale zase to není taková priorita, aby mě to odradilo od koupi tohoto kola, i když je to škoda, doufám, že tam jdou namontovat aspoň blatníky, z toho obrázku to nepoznám…

        0 0
        • zet  

          Naprosto ti rozumím, zkoušel jsem Authora (Instinct 29"), loňský model a super. Traction už se mi zdál nějaký težký.. Bohužel toho Instincta měli jenom v 17", což mi bylo malé…

          0 0
        • šlapatko  

          Nejsou li tam dírky pro blatníky,vyřešíš to objímkama.Nosiče se dělají na rychloupínák na sedlovku.Mají omezenou nosnost cca 9–10kg.

          0 0
        • maajkee  

          s nosičem na 29ky není žádnej problém, řešej to objímky, pokud máš kotouče, tak se na to vyrábí takový udělátko :)

          0 0
          • 9700  

            Mohl bych nabídnout Superior řady 929, ročník 2008, jetý jen v roce 2009. Rám 21,5".

            BRNO-OSTRAVA by nebyl problém. cena dohodou, ale určitě pod 20 000kč. kolo v záruce! kdyžtak piš na 5900@post.cz

            ps: jako poslední superior 929 má můj rám možnost instalace klasických brzd!

            0 0
    • Hynas  

      Ze zkušenosti s fishery bych volil cobii, je to skvělý základ pro budoucí upgrade, stejně tak máš jistotu pětileté záruky na rám kola. Fisher má zmáknutou geometrii danou dlouholetým vývojem. Volil bych cobii.

      0 0
      • Bafoon  

        herdek, ty jdeš do sebe :-)

        0 0
      • martin_bakov  

        Ohledne toho upgrage Hynas myslel to ze model Gary Fisher Cobia ma stejny ram jako Gary fisher Paragon – ktery ale stoji 45 000 kc a rozdil je v komponentech navesenych na ram.

        Osobne nevim jestli by sis treba kupoval komponenty jeden po druhym az bys mel jakoby lehci kolo – jakoby paragon ,ale hodne lidi uspokojuje pocit ze maji tu moznost upgradnout na paradni kolo :) tj. z Cobie na Paragona

        0 0
      • maajkee  

        Přesně tak jsem to udělal já, vzal jsem cobii, s tím že jí postupně upgraduju :)

        0 0
        • miche  

          Vylepšuješ zajímavým stylem :-))))))))

          0 0
          • Smazaný účet  

            taky jsem na to narazil :) majkee, co jsi pořešil?

            0 0
            • maajkee  

              to je rychlost! jsem to tam před chvíli dal :)

              Mám hodně slušnou nabídku na GF hifi :) Jsem se na tom dneska projel a bylo to fakt blaho :)

              Tak zkouším jestli se najde nějakej kupec na Cobii, když ne tak nic, Cobie jezdí taky moc pěkně :)

              0 0
              • Hynas  

                Taková láska to byla…a takhle se jí zbavuješ. Slušné.

                0 0
                • maajkee  

                  houby, láska k věcem je jen pověra, navíc GF hifi mě prostě dostal :)

                  Každopádně na tom, že Cobie je super, to nic nemění :)

                  0 0
              • Marskatin  

                tohle není Cobie 2008, ale 2007. 2008 je černá.

                0 0
    • Martin  

      já bych hlasoval pro Artura nebo pro Cobii, protože Sup 829 je osazen hodně mizernou vidlicí – ten Dart je děsně měkkej a při brždění se kroutí. pod tvými 90 kily by v terénu dostal pěkně na zadek.

      0 0
      • Hynas  

        Souhlas. Základem každého kola je rám…cobia je kvalitní základ…pak kola a vidlice, ostatní jsou doplňky. Jestli chce zakladatel tunit a očekávat od kola stále se zlepšující výsledky, neváhal bych pár kaček připlatit a investovat do cobie. Superior je přece jenom geometricky jinak stavěný, s dlouhou zadní stavbou (včetně všech negativních vlastností s tímto spojenými) a superiory praskají. Shazované komponenty pak dávat na zimáka a z cobie si udělat super kolo. Za mě palec nahoru.

        0 0
        • Martin  

          praskají i supy 2009? rám 929/2008 mi praskl v oblíbeném místě u patky zadní stavby. zatímco sup team je v těch místech zesílen, u 8/929 jsem tuhle úpravu neviděl.

          co se týká authora, jejich rámy mi taky připadají kratší než superior :-) sup je děsnej autobus (mně se to líbí)

          0 0
        • blackamon  

          Tak teď váhám mezi superiorem, cobií a MRX 29 AI DEORE. Cobia je asi vážně ve všech směrech lepší, ale ten rám se mi zdá z mého laického pohledu hodně nízký, tak nevím jak by se mi na tom jezdilo. Ale zřejmě to tak má být. Navíc 27000 Kč se mi zdá už dost peněz. V každém případě je to horký kandidát! Ten Superior se mi hodně líbí i designově, jako mínus je ta vidlice a rám, bojím se, aby to neprasklo a vidlice se neohnula, jinak taky horký kandidát na kup. A to MRX viz. odkaz níže se mi líbí vzhledově asi nejvíc! Hlavně ten vysoký rám, v pohodě by se tam dali dát i brašny. Jenže o té značce nic nevím… Takže zatím tak… Děkuji všem za rady a názory a těším se, když to ještě všechno dále probereme. Zatím ještě jednou velké díky za pomoc při výběru.

          0 0
          • Hynas  

            Hele, nízký rám? A víš o tom, že kola se prodávají v různých velikostech rámů? Třeba takové 17 palcové, 19 i 21? To, že se ti zdá na obrázku rám nízký neznamená, že bude takový i ve větší velikosti. Na obrázku jsou sedmnáctky.

            0 0
    • Hejdik  

      Sice trochu přes 20,ale můžeš uvažovat…

      http://www.sapabike.cz/…l–DEORE.htm

      0 0
      • blackamon  

        Nádhera, je to krasavec! -)

        0 0
      • DaSnail  

        popis neni moc detailný, obrázok je až moc detailný, geometriu tam nevidím, rám je ošklivý a cena vysoká…ale ináč ujde, no ;o)

        0 0
    • Majkí  

      Podle mého nezaujatého názoru bych ti doporučil SUPa :) Jezdí pěkně,v terénu hotový tank…slabá stránka je ta DARTka ale ta se dá časem vyměnit za lepší.

      0 0
      • blackamon  

        Je to horký kandidát! Ale konkurence je taky výborná, tak uvidíme. -)

        0 0
        • DaSnail  

          93kg a dart neni dobrá kombinácia.

          0 0
          • Majkí  

            Přesně tak,je to stejné jako DARTka a 180 kotouč…též nedobrá kombinace …ale možná to je o zvyku,dám té vidli ještě šanci :)

            0 0
    • DaSnail  

      Cobia

      0 0
    • miche  

      Podle mě za tydle peníze není špatný toto, asi bych zařadil do výběru, vidle je slušná, rám taky.

      0 0
      • Martin  

        v té slevě je to dobrá cena, ale za původní prachy mi to přijde předražený

        0 0
        • miche  

          No jasně, za plný prachy bych to sem taky nedával :-) Ale za toto, na pohodový ježdění, proč ne. Jel jsem na tom sice jen pár set metrů, ale chod vidle a celkově to kolo mě přišlo zajímavý.

          0 0
    • libra 67  

      „Zábavně crosscountryové kolo Gangsta 7.29 ve stánku Agangu působilo zajímavě a vyvolávalo dva hraniční druhy reakcí.ukání si na čelo a nebo pochvaly.Nic mezi tím“

      …a protože já mám sympatie ke všemu co není bráno většinovou společností,tak na něm lítám už třetí měsíc a jó…pohoda.

      0 0
      • mitch  

        Taky sem ho okukoval, na živo vypadá rozhodně líp než katalogová fotka

        0 0
        • DaSnail  

          tak tá katalógová fotka je dost desná. a stačí tak málo…

          0 0
      • yedlosh  

        Tohle kolo jsem zrovna zahlid v nabidkach a docela me zaujalo :) Doporucil bys mi ho jako 29er do 20k? Jeho konkurenty jsou zatim Author Traction 29, pripadne lonsky GF Cobia pokud bych ho nekde jeste sehnal nebo tak…

        Dik

        0 0
    • rabeck  

      chci si koupit letos nějaký kolo a rozhoduju se mezi 26" nebo 29" chci se zeptat jak se chová 29" v terénu oproti 26" neni přece jen taková neobratnější (neohrabaná) nebo je ta velikost vyvážená větším pohodlím myslím ted třeba lesní cesty kde je spousta nerovností a kořenů trochu z ní mám strach ale je magická hrozně mě přitahuje

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.