• iron.hide

  Zasa sa stara tema porouchala, tak nemam na vyber…

  0 0
  • iron.hide  

   Do mesiaca môže byť opäť núdzový stav. So zákazom ciest medzi okresmi

   https://spravy.pravda.sk/…udzovy-stav/

   0 0
  • -b-n-x-  

   Super super super!

   Díky díky díky!

   A já hned dám zprávu. Díky ivermektinu se v indii úplně podařilo zastavit a snad i vymytit deltu. Tedy alespoň dle pana Volného.

   Ale třeba je tomu opravdu tak. Důvěryhodnost Indu bude určitě vyšší, než důvěryhodnost různých autorit na západě.

   1 0
   • Barak  

    Hele, nedělej mu tady kampaň, jo?:-) Uz takhle tady má dost voličů.

    0 0
    • -b-n-x-  

     Jenže jeho voliči teď budou mít troche dilema. Jestli ten jeho blok, anebo švýcarskou demokracii.

     0 0
     • Barak  

      Těžké rozhodování…

      0 0
     • Japhy  

      To už bych teda radši španělskou inkvizici než vybírat z těchhle dvou možností.

      0 0
     • Japhy  

      .

      2 0
      • Rychlej turista  

       V podstataě to tak ale je. Takový člověk vidí věci, tak jak jsou a jak mu dávají smysl. Zato mnoha školami přešlechtěný inteligent už není schopen si takovou možnost připustit a proto výmýšlí neroztodivnější a komplikované vysvětlující konstrukce, kterými se snaží realitu popřít, aby se mu nezhroutil jeho svět.

       Klasickým příkladem budiž dvojjediné stesky těchto inteligentů na to, co vlády na celém světě koordinovaně provádí a že jejich počínání nechápe.

       0 0
       • -b-n-x-  

        „neroztodivnější a komplikované vysvětlující konstrukce“ – tohle mi právě více sedí na „konspiratory“. Což. třeba paní doktorka Pekova a jeji vytáčení po té, co tady virus zůstal i po vánocích.

        0 0
       • Prasopes  

        já teda ty komplikovaný konstrukce vidím spíš na straně konspirátorů. Např. jak se pharmalobby daří permanentně korumpovat všechny (stále se měnící) vlády světa, aby jim zobaly z ruky

        1 0
        • pocestny  

         nepřekvapivě fungují ty opatření k dosažení cílů obou skupin synergicky

         0 0
         • Prasopes  

          mě přijde většina konspiračních teorií nesrovnatelně organizačně náročnější, než ofiko verze. Já jsem ale taková ovce bez fantazie

          0 0
          • pocestny  

           Vždyť nemusíš vymýšlet přímo konspirace: Zájmem politiků je moc, zájmem farmaceutické firmy je zisk. Jejich spolupráce je pro oba win:win. Zájmem lékaře je kariéra nebo provize od farmaceutické firmy. Soudce má taky rád svoje teplé místečko. Zájmem médií a jakékoliv jiné korporace je zisk a moc. …win:win:win:­win:win

           Nepotřebuješ k tomu organizovat globální spiknutí.

           0 0
           • Prasopes  

            to by mohlo fungovat pouze pokud by všichni v těhle skupinách táhli za jeden provaz. Ale politici si jdou po krku, farma firmy si konkurují (alespoň občas), spousta lékařů by si ráda do kariéry přidala zářez na slavném odhalení medicínského skandálu… a to nemluvím o tom, proč by např. číňani nebo rusáci měli péct s nějakým Pfitzerem, třeba…

            0 0
            • pocestny  

             Aniž bych teda reagoval na to, co píšou nademnou (nechci se zabývat objevením superkonspirace), taky jsem nad tím přemýšlel, proč se mnozí odborníci neozvou. Vnímám to spíš jako selhání elit, kterým chybí odvaha říct „Dost!“ než to, že tady jde o vražednou epidemii.

             Ale k tomu selhální elit, není to tak snadné. Já sám nemám odvahu na to, abych nahlas propagoval svoje vidění světa. Především nejsem odborník. A né každý odborník má na to odvahu, aby veřejně propagoval svůj názor. Kolik lidí se nechalo upálit jako Jan Hus?

             Hodně hlasitých antivaxerů záhadně zheblo. A těch pár odborníků, kteří již měli odvahu promluvit, bylo odstraněno z médií i z internetu, byli dehonestovaní, zesměšňováni, onálepkováni za konspirátory, dostali možná pár výhružek jako vyhození z práce, vyhození z lékařské komory, žaloba za šíření poplašné zprávy, výhružka odebrání dotací, mohl na ně tlačit jejich zaměstnavatel, jemuž mohlo hrozit odebrání dotací… Má třeba taková Peková (kterou osobně velmi respektuji) zapotřebí, aby ji zkrachovala laboratoř, nebo šla sedět za názor, nebo aby se ji nějací nýmandi smáli na diskuzi na Novinkách? No nemá.

             K tomu zbytku: Většina naší politické scény je levicová (chová se levicově, i když třeba tvrdí že ne). Proti těm nařízením ti tady protestuje jen SPD a VB, zbytek v česku táhne za jeden provaz, nebo přinejmenším mlčí. Čína je vítězem globalizace, má přirozený zájem na tom vydělávat dál (nemusí spolupracovat s Pfizerem, napadají mě jiné otázky na téma, co čína podniká. Určitě má zájem o šíření své komunistické ideologie.). Taky korporace přirozeným způsobem inklinují k levicové politice, mimojiné jim to generuje vyšší zisky. Farma firmy proti sobě nepůjdou ani náhodou. A ohledně Ruska nevím nic. Stručně – žádné superspiknutí na to nepotřebuješ.

             0 1
             • mirorek2  

              Souhlas, shrnuls to moc pěkně

              0 0
             • Barak  

              Nevím, která záhadná úmrtí antivaxerů máš na mysli. Některá každopádně tak záhadná nebyla, prostě umřeli na covid.

              1 1
              • -b-n-x-  

               Asi záhadně přestaly fungovat brzdy v autě, nebo se zabili pádem z okna, atd…

               Předpokládám, že tak nějak se to myslí.

               0 1
               • Barak  

                To jsem pochopil, jen mě zajímá, o které lidi konkrétně jde.

                edit: Protože čas od času vyjde zpráva, že někdo z nich zemřel na covid nebo se nechal uplatit výrobcem vakcíny, aby nešířil konspirace.

                0 0
                • pocestny  

                 Né, nemyslel jsem nehody v autě. Podle těch článků zemřeli na Covid. Slovo záhadně jsem použil ironicky, protože pravděpodobnost, že mladý člověk zemře na covid je v setinách procent, a že to bude zrovna mediálně angažovaný známý antivaxer/anti­rouškař (případně jeho manželka), je opět v řádech setin procent. Desetisícina procent x počet mrtvých, vyjde ti řekněme, že to bude jeden z milionu mrtvých.

                 2 minuty googlím a nacházím jména jako: Caleb Wallace, Scott Apley, Richard Rose, Stephen Harmon, Phil Valentine, Marc Bernier, Stephen Harmon atp.. A typický článek zní „odpůrce xxx / organizátor protestů / rádiový host / pomlouvač opatření / popírač zemřel …zanechal sirotky / …jemuž zemřela manželka“.

                 0 0
                 • pocestny  

                  Je jich víc, nebo mín? Nemůžu si na to udělat objektivní názor. Tak jsem to myslel spíš nevážně.

                  0 0
                 • Barak  

                  Ono těch mediálně známých bojovníků proti covidu bude mnoho. A pokud jen v USA zemřelo na covid téměř 700 tis. lidí, je celkem pravděpodobnost, že se tam někteří z nich objeví. Navíc, když jsem v rychlosti mrknul na některá ta jména, už od pohledu patří do rizikové skupiny. Když k tomu přičteš předpoklad, že tomu díky svým názorům šli onemocnění naproti, neviděl bych v tom nic zvláštního.

                  0 0
                 • Prasopes  

                  takže naznačuješ, že jim třeba v té nemocnici mohli k tomu úmrtí trochu pomoci? A aby se tam vůbec dostali, tak to ti tajemní spiklenci zařídili jak? Předpokládám, že nejdřív byli doma a záchranku jim zavolala rodina, ta také nějak spolupracuje?

                  0 0
                 • DaSnail  

                  Ked naznačuješ že ich zlikvidovala farmalobby, tak aji ty by si mal dat bacha. Robíš problémy ;-)

                  1 0
                  • pocestny  

                   Pro nic takového není žádný důkaz.

                   A nejsem tady na dělání problémů. Popsal jsem, že teorie o spiknutí není k vysvětlení současného dění potřeba. A druhou věc, co jsem se snažil popsat je selhání elit, a proč je těžké se tomu všemu postavit.

                   0 0
                   • cioran-m  

                    Ale tak – nebyl bych tak pesimistickej. Třeba Donald Trump, jakožto nepopiratelný představitel elity dnešního světa, v postoji k čínskému viru neselhal!

                    0 0
                 • -b-n-x-  

                  A nemůže to být třeba tím, že ta pravděpodobnost není zase až tak mizivá?

                  Ale to by nevycházelo do svetonazoru, že?

                  0 0
        • gersa  

         Chemtrails je další názorný příklad

         0 0
        • JanITCZ  

         Jeden priklad za vsechny(byt velmi pochybuji o moznosti tuto zpravu „zpracovat“):

         Vakcína proti hepatitidě B je v Itálii povinná od května 1991: toto rozhodnutí učinil tehdejší ministr zdravotnictví Francesco de Lorenzo.

         Posledně jmenovaný společně s vedoucím farmaceutického sektoru ministerstva Duiliem Poggiolinim prijali uplatek 600 milionů lir od společnosti Glaxo -SmithKline, jediného výrobce vakcíny Engerix B. Tato částka byla vyplacena za to, aby byla vakcína v Itálii povinná.

         Oba ministři byli za tento a další závažné zločiny pravomocně odsouzeni trestem Nejvyššího soudu,ale vakcina zustala povinna!

         0 0
         • DaSnail  

          Takže žloutenka vymícena. Stačí ešte jeden odvázny minister a vymítite aji kovid. Forza Italia!

          0 0
          • Dr.Watson  

           +1 :D A jako bonus možná půjdeš do perel jak příjde Honza., jedině, že by jsi to svedl na duchy :-)

           0 0
           • DaSnail  

            Nechcem nič svedit, chybka se vloudila. Malo to byt „odvážny“

            0 0
         • Barak  

          Mohl bys dát nějaký hodnověrný zdroj na tohle tvrzení? Díky

          0 0
          • JanITCZ  

           Nemam moc casu, nasel jsem ti jiny pripad tohoto dobreho muze(to s tema vakcinama to bude vzhledem k mazani temat vakciny,…,zitra na to kouknu) :

           Případ infikovaných krevních produktů

           Ikona lupy mgx2.svg Podrobně stejné téma: Případ infikovaných krevních produktů v Itálii .

           Duilio Poggiolini byl také vyšetřován Úřad prokurátora z Trenta pro kriminality zaviněné epidemie . Podle údajů Polytransfuzní asociace bylo v letech 1985 až 2008 2605 obětí transfuzí infikovanou plazmou. Pacienti obdrželi 66 000 žádostí o odškodnění od ministerstva zdravotnictví; v prosinci 2008 obdrželo zhruba 49 000 lidí šek na 1080 EUR každé dva měsíce. Odškodné, o které italský stát požádal Duilio Poggiolini, je 60 milionů eur. [10]

           Krevní produkty, zejména koagulační faktory určené k léčbě hemofilie , nebyly kontrolovány na přítomnost smrtelných virů nebo ošetřeny virovými inaktivátory, což vedlo k komercializaci infikovaného materiálu a nákaze pacientů příjemců. Vyšetřování – které ve své struktuře vylučuje záměr založený na teorii viny za absenci kontrol – státní zástupce v Neapoli (který byl převezen ze soudu v Trentu dne 8. dubna 2003 ), požádal o archivaci na 18. června 2005 na předpislhůt a nemožnosti prokázat příčinnou souvislost. [11]

           V červenci 2007 se před sekcí VIII konala některá slyšení. GIP z Neapole, během kterého občanské strany vysvětlily důvody svého jednoznačného nesouhlasu s žádostí o podání. Dne 27. prosince 2007, GIP Maria Vittoria De Simone, v přijetí námitek, nařídil státního zástupce v Neapoli formulovat obvinění z vícenásobného zabití proti Duilio Poggiolini a 10 dalších podezřelých. V důsledku toho, více než 25 let po prvních úmrtí na AIDS u hemofiliků a thalassemiků , 2008 viděl v Itálii zahájení historického trestního procesu se stovkami italských úmrtí.

           Dne 31. července 2008 státní zastupitelství v Neapoli účinně požádalo o obžalobu z vícenásobného zabití Duilia Poggioliniho a dalších 10 obžalovaných a předběžné slyšení se konalo dne 12. listopadu 2008 . Soudní řízení neprošlo předběžnou fází jednání a bylo přerušeno kvůli formální vadě v únoru 2009, přičemž spis byl vrácen státnímu zastupitelství.

           V prosinci 2013 , po 5 letech pobytu ve vyšetřování, podal neapolský premiér novou žádost o obžalobu jak pro Duilio Poggiolini, tak pro ostatní podezřelé, Guelfa Marcucciho a manažery italských společností Farmabiagini a Aimaderivati.

           Guelfo Marcucci a manažeři italských společností byli obviněni dekretem GUP Neapol Francesco De Falco Giannone ze dne 9. května 2014 , první slyšení proběhlo dne 29. prosince 2014 , část VI. zločinec, soudce Ceppaluni.

           Dne 13. listopadu 2014 stejná Neapolská GUP přijala žádost premiéra proti Duilio Poggiolinimu a také ho postoupila k soudu (soudce Francesco Pellecchia) za několikanásobné zavraždění, které se zhoršilo smrtí devíti italských hemofiliků. Na žádost státního zástupce Lucio Giugliana byla obě řízení spojena před soudcem Ceppalunim, kterého později nahradil soudce Antonio Palumbo. Slyšení bylo zahájeno dne 5. ledna 2015 u neapolského soudu a vyšetřování bylo ukončeno 10. prosince 2018. Dne 25. března 2019 byl spolu s dalšími osmi obžalovanými osvobozen, protože skutečnost neexistuje., přijímání žádostí státního zástupce a obhájců. [12] [13]

           0 0
           • Barak  

            Já jsem právě dohledal, že ten ministr zdravotnictví Francesco de Lorenzo byl odsouzen za korupci, kdy v podstatě s nekym tuneloval nemocnice. O té vakcine jsem nedohledal nic.

            0 0
      • gersa  

       Ještě by se pro to mohl hodit název Okamurova břitva ;)

       0 0
     • snas89  

      To vyresi za ne nekdo flakancema:)

      No pitomio s levnejsima vajickama.

      0 0
   • pocestny  

    Tak vymýtit asi né, pořád mají 400+ mrtvých denně. A taky ta jejich léčba nebude jen o Ivermectinu samotném, ale o nějakých kombinacích léků. Aktuální graf google

    Ale jinak jo, byly o tom nějaké články od června až dosud, nějaké počteníčko: https://www.google.cz/search?…

    0 0
    • DaSnail  

     400 mrtvých v Indii je cca jak 4 mrtví v Česku, ne? Vymýceno.

     0 0
   • Smazaný účet  

    Ben Kuras se k tomu vyjádřil takto:

    https://www.parlamentnilisty.cz/…-pryc-677882

    (Otázka) Z Indie přicházejí zprávy o úspěšném zvládání covidu, a to přesto, že tam panuje chronický nedostatek vakcín. Jak to?

    (Odpověď) Možná právě díky tomu nedostatku vakcín. Zdravotníci státu Uttar Pradéš, kde je vakcinováno jen asi 10 % populace, byli zřejmě nuceni vyzkoušet (u nás a celkově na Západě proklínaný) ivermectin a snížili jím úmrtnost na 4 případy denně, ve státě s 240 miliony obyvatel. Pokus přebírají další indické státy, a dá-li se věřit listu India Times, covid se z Indie začíná vytrácet. Ale zde budou politici jeho užívání zakazovat, lékaři a média jej donekonečna zesměšňovat jako lék pro dobytek. A my se můžeme dohadovat, proč se o něm skoro ani nesmí veřejně mluvit.

    1 2
    • -b-n-x-  

     Tady bych si počkal na nějaké hodnoty nadúmrtí a případně více dalšího vysvětlení.

     Zvláštní je totiž už jen to, že původně tady zastánci ivermektinu operovali s mnohem nižší účinnosti. A najednou v indii skoro 100%

     0 1
     • david25  

      Tak zijou jak zvirata obcas i hur, tak asi ta uspesnost je vyssi. Toe jasne no ni kua?

      0 1
     • Smazaný účet  

      I u nás byla hlášena úspěšnost nad 98% z různých LDN a u ležáků s průměrem nad 80 let. A pak se to zakázalo používat.

      1 1
    • Ludweek  

     Můžeme dál šířit mýty, ale o ivermektinu to není, už asi 3 měsíce tam mají velmi málo nakažených. Za to Ivermektin celkem jistě nemůže.

     Možná počasí, možná zafungovaly předchozí lockdowny, kdo ví.

     0 3
     • Smazaný účet  

      Myslím, že i Israeli je taky teplo.

      1 1
     • david25  

      Nene jedine lockdowny. Nic jineho. Ani nepremyslej nad jinymi zbytecnostmi. Neni zac

      0 1
      • Ludweek  

       Ale ivermektin není prevence, pokud funguje, tak brání smrti při těžkých případech. To, že tam mají 50 případů denně, za tím opravdu nestojí Ivermektin. Také ten stát Uttar Pradéš je ze všech indických států nejdál v očkování, ale chápu, to se některým nehodí do krámu…

       0 3
       • david25  

        Me je nejaky ivermektin uplne u vylucovaciho otvoru. To bylo spis jen popichnuti a dal to neres :)

        0 1
       • Smazaný účet  

        On se nasazuje rizikovým lidem ihned, a nečeká se s léčením až začnou změny na plicích – to už bývá pozdě, a tím ta nemoc pokročí do těžkého případu jen vyjímečně.

        50 případů na 240 milionů obyvatel, co to přepočítat a srovnat s našimi “vzory”.

        1 1
        • Ludweek  

         Ano, ale pozitivním na Covid… O to jde.

         Kdyby to tam žrali všichni jako lentilky, tak možná teď neřeší Covid, ale cirhózy a selhání jater…

         Upřímně, jestli si mám odrovnat játra, tak radši kvalitním alkoholem, než odčervovacím prostředkem převážně určeným pro dobytek.

         A btw. to už mi vakcína i třeba jednou za rok přijde podstatně lepší, než žrát každý den ivermektin.

         0 1
         • Rychlej turista  

          Tebe nezabije covid ani ivermektin, ale strach ze života. Bolek Polívka v Obecné škole je proti tobě slabý odvar :-)

          1 1
         • Smazaný účet  

          “We introduced it (Ivermectin) for three days, 12 mg as advised in the national guidelines at the time, followed by tests on the fourth or fifth day.“

          1 1
          • david25  

           Nene ludwa ma jasno, ivercosi kazdy den a nezatezujte ho blbostmi a nepodstatnymi fak­ty.

           0 0
        • JanITCZ  

         Potvrzuje co pises – priloha, a jakakoliv debata s mistnim Mengel(a nejenom s nim) je ztrata casu.Kolik z tech vericich si nechalo udelat test na D – dimery?

         1 0
         • Ludweek  

          Ale vůbec, podle toho, co píše mire, dostali ti lidé lidské dávkování, pracuje se na tom, studuje se to, to je v pořádku, a pokud se potvrdí, že to funguje, zároveň s tím, že i jiné pharma firmy jsou snad už blízko léku také, jsme snad poměrně blízko řešení i pro nakažené, kteří nepřijdou pozdě.

          Já upozorňuji, že se docela slušně rozjel ilegální trh s veterinárním ivermektinem, a už to některé ezo fanoušky i zabilo…

          0 2
          • JanITCZ  

           Firma Merck & Co. ivermektin patentovala a v roce 1981 byl poprvé uveden na trh ivermektin pro zvířata. Během několika let se stal ivermektin jedním z nejpoužívanějších antiparazitik pro zvířata vůbec.[2] V roce 1987 byl ivermektin schválen pro použití u lidí.

           Merck se v roce 1987 rozhodlo věnovat ivermektin všem potřebným v africke rovnikove oblasti zdarma po neomezeně dlouhou dobu. Distribuce ivermektinu probíhala ve spolupráci s WHO. Aby nedocházelo ke kupčení s tímto lékem, byla zřízena speciální komise (Mectizan Expert Committee), dohlížející na jeho distribuci. Později se do této práce zapojilo též Carterovo středisko v Atlantě, které založilo pro potřeby tohoto programu zvláštní fond. Za prvních 16 roků (1987 až 2003) činnosti programu bylo ošetřeno přes 200 milionů osob ve 33 zemích. V důsledku toho bylo možno znovu osídlit a zemědělsky využívat přibližně 25 mil. hektarů velmi úrodné orné půdy, která byla pro zdravotní rizika dříve opuštěna a která je nyní opět schopna uživit přes 17 mil. lidí.

           EPUB 2012 25. dubna.

           Ivermectin je účinný inhibitor replikace flavivirů specificky zaměřený na aktivitu helikázy NS3: nové vyhlídky na starý lék

           Eloise Mastrangelo 1, Margherita Pezzullo , Tine De Burghgraeve , Suzanne Kapteinová , Boris Pastorino , Kai Dallmeier , Xavier de Lamballerie , Johan Neyts , Alicia M Hanson , David N Frick , Martino Bolognesi , Mario Milani

           Přidružení rozšířit

           PMID: 22535622 PMCID: PMC3888155 DOI: 10,1093/jac/dks147

           Zdarma článek PMC

           Abstraktní

           Cíle: Infekce virem žluté zimnice (YFV), prototypový flavivirus přenášený komáry, způsobuje závažné febrilní onemocnění s krvácením, multiorgánovým selháním a vysokou úmrtností. Rod Flavivirus si navíc v posledních letech získal další pozornost díky opětovnému vzniku a rostoucímu výskytu virů západního Nilu, dengue a japonské encefalitidy. Naléhavě jsou zapotřebí účinná a bezpečná antivirotika.

           Výsledky: Ivermektin, široce používaný antihelmintický lék, se ukázal jako vysoce účinný inhibitor replikace YFV (hodnoty EC₅₀ v subananomolárním rozmezí). Ivermektin navíc inhiboval, i když méně účinně, replikaci několika dalších flavivirů, tj. Horečky dengue, virů japonské encefalitidy a klíšťové encefalitidy.

           Ivermectin uplatňuje svůj účinek v časovém bodě, který se shoduje s nástupem intracelulární syntézy virové RNA, jak se očekávalo u molekuly, která se specificky zaměřuje na virovou helikázu.

           0 0
    • Barak  

     Výrobce Ivermectimu říká, z na covid nefunguje, cesky spisovatel (ve volném čase virolog) riká, že v Indii to funguje výtečně… jdu do kolen.:-)

     1 3
     • Prasopes  

      Výrobce Ivermectinu tomu prostě nerozumí, no. A taky je podplacenej big pharma a jdou mu po krku nájemní zabijáci Pfitzeru a tak, taky bys radši zapřel, že to funguje

      0 1
     • Pikaču  

      A co rika Luc Montagnier nebo Robert Malone? Vždyť uz je jedno co kdo rika kdyz světem hýbou penize.

      Jinak ty farmy firmy jsou všechny propojene takže bych jejich tvrzeni nebral nijak vazne. A manipulatori mi nemusí nic ověřovat.

      0 2
     • JanITCZ  

      Prosim pekne zdroj informace a dekuji predem.

      0 0
      • Barak  

       Výrobce ivermektinu, firma Merck, ve svém prohlášení ze 4. února 2021 uvedl, že její vědci velmi pečlivě studují veškeré zveřejněné studie o léčbě covidu-19 ivermektinem. Z údajů dostupných před tímto datem (4. únor 2021) nebylo možné vyvodit žádný vědecký základ pro možný terapeutický účinek proti covidu-19 z preklinických studií a neexistovaly žádné smysluplné důkazy o klinické aktivitě nebo klinické účinnosti u pacientů s onemocněním covid-19. Výrobce rovněž zmínil, že dosud nebylo dostatek dat o bezpečnosti přípravku u většiny publikovaných studií.

       https://www.merck.com/…19-pandemic/

       https://www.zdravotnickydenik.cz/…-cast-prvni/

       0 1
       • -b-n-x-  

        No jo. Ale to už je strašně stará informace. A zatím ivermektin v indii zachránil stovky milionů životů.

        No, ale já třeba samozřejmě nevím jak to je.

        Jen co jsem zatím zpozoroval, tak oficiální vědecká obec se k tomu léku staví poměrně rezervovaně. No a třeba zde velmi „oblíbený“ hlasatel mražáků v ulicích, pan profesor Flegr, taktéž jednu dobu navrhoval ať se tím u nás léčí.

        Tudíž by mě zajímalo, zda-li fanoušci ivermektinu jsou v pohodě s tím, že to propagoval i takový satan jako je flegr :-)

        0 1
        • Ludweek  

         Stovky milionů životů? :-)

         V Indii zatím bylo potvrzeno, že se nakazilo zhruba 37 milionů lidí, pravděpodobně část z nich mohla dostat ivermektin, podotýkám že pro lidi s dávkováním pro lidi.

         Nevěřím, že by to tam do sebe stamiliony indů sypali preventivně, to je naprostý nesmysl.

         Jinak v Indii ivermektin a ještě hydroxychlorochin (nebo jak) právě přestávají používat proti Covidu, prý to má mizivé nebo žádné účinky…:

         https://www.indiatoday.in/…6-2021-09-26

         Sorry kluci, nechtěl jsem vám takhle v neděli odpoledne po vyjížďce rozšlapat bábovičky, ale pro nějaké objektivní posouzení jsou důležitá fakta, a ne iluze a dojmy mudrců z parlamentních lis­tů…

         0 1
         • Barak  

          Řekl bych, ze bnx myslel ty stamiliony ironicky.

          1 1
          • Ludweek  

           Může být, už ztrácím přehled kdo je kdo, potom je to tedy směřované spíš na JanITCZ…

           0 2
         • -b-n-x-  

          Já mám od jisté doby k informacím z indie vytvořený takový skepticismus, že prakticky všechno považuju za lež.

          I kdyby to mělo 100% být stejně jako je můj názor :-)

          2 0
          • Radek Broz  

           Yes sir, we can do ít sir, se are a very good team of coders.

           2 0
       • Pikaču  

        https://echo24.cz/…o-ivermektin?…

        Autor článku je český lékař.

        0 0
    • Radek Broz  

     :D

     0 0
  • adam1  

   Covid je prd proti tomu jak se dolámala manželka od kolegy ,v sobotu nezvládla sjezdík z Lysé !Teď ji musí krmit a tak :)

   0 1
   • Nitroglycerin  

    A není to „následek očkování“? Nahlásil to?

    Jinak ten, kdo ji dával do gypsu, má pochopení pro manželovy potřeby. Palec nahoru:-)

    1 0
    • zdenal8  

     No a proč ji teda pod to zasádroval i kalhotky? :-)

     0 0
   • akruK  

    Kterou sobotu se to stalo? V Bosně a Hercegovině tu fotku publikovali už 26.8.

    0 0
  • Phantasma  

   V minulé témě se řešily roušky a to, že nikdo nemá pravomoc je vyžadovat. Dneska vlezu do autobusu a tam plakát s rouškou a pod ní napsané „Řidič nemá pravomoc to po vás požadovat“.

   Kdo z vás na to už sere? :-)

   0 0
   • david25  

    Ja teda na to seru bo skleroza :D takze tak pade na pade

    0 0
    • Phantasma  

     :-D taky dobrý způsob, jak si to obhájit … Skleróza vole :-D

     0 0
     • david25  

      Nejvetsi prdel je jak vlezes do obchodu a ten ocni souboj kdyz to ani prodavac nema, ale ty to drzis v ruce. A pak se na to oba vyjebete :D

      0 0
      • -b-n-x-  

       :-D

       Tak jako rozumím tomu i jako vyplašenka :-)

       0 0
      • pocestny  

       Když vlezu někam, kde roušky nemají, tak se na ně usměju a zeptám se „Je to v pohodě?“, a strčím roušku do kapsy. Ale někde v Tescu se mi provokovat nechce, vždyť ti prodavači jsou chudáci, že to musí nosit celý den.

       Zaujal mě Landa s „žlutým špendlíkem“, líbí se mi, má odvahu… Kdyby byly ostatní elity dostatečně hlasité, tak je po rouškách i po Babišovi…

       0 0
      • novcze  

       já nosím po kšeftech FFP3 respirátor a nějak nevyžaduju po prodavačích roušky, ono to nemá moc efekt, když tam do té doby byly bez, ostatně my v práci taky nic nenosíme, ale jsme v kanclu dva a od ostatních se dá celkem udržovat odstup.

       0 0
       • Phantasma  

        Rouška v práci? S tím nemám zkušenost :-D

        0 0
        • Foose  

         Ruska u nás v práci není… u nás je uklízečka Ukrajinka.

         0 0
   • plzakj  

    Kejchat do kapesniku a mejt si ruce po zachode taky nema nikdo pravomoc vyzadovat. Presto se to v soucasne dobe bere jako zaklad civilizovanyho chovani.

    2 0
    • david25  

     Cupr takze to chce novy dil pro Spacka: rouska, zaklad civilizovaneho dzentlmena.

     0 0
  • pocestny  

   izrael info z dneška

   Vyšel další článek o Izraeli, že má nový rekord. Koukal jsem se tedy znovu na ty jejich grafy a porovnal jsem si to s tím, co jsem tam viděl 10.8. (viz minulé vlákno) a lze z toho opět vyčíst pozitivní efekt očkování. A že funguje i proti těžkému průběhu u Delty. Jinak R snižují celý srpen z nějakých 1,4 na současných 1,1 a úmrtnost drží nízkou (v průměru 18 mrtvých denně). Udělají cca 150.000 testů den­ně.

   Smrtnost jsem nějak nenašel, ale jestli mají řekněme 83000 aktivních případů a 18 zemře, tak se bavíme o něčem okolo 0,02%. Tak mě napadá, chtěl bych vědět, jak a čím tam ty těžké případy léčí a mít nějaké srovnání s léčbou v česku (netuším jak probíhá léčba ani v česku).

   (Jasně, že si stále myslím, že očkování mladších lidí nemá valný smysl, a stavím se za zachování dobrovolnosti, tak ty izraelská čísla dokazují, že očkování význam má. Takže pokud se tam někdo rozhodne tvrdě zakročit proti neočkovaným, tak jim tyhle grafy dávají legitimní důvody.)

   0 0
   • Melvin  

    To že očkování funguje proti těžkému průběhu je zřejmě jasné. Otázka je, jestli je nutné to očkování i u mladých a zdravých lidí.

    0 0
    • pocestny  

     (10.8. měli lidé 60+ cca 81% těžkých průběhů, 30.8. měli lidé 60+ cca 68% těžkých průběhů. resp. mladší mají těch 30%, ale to samotné nevypovídá nic moc.)

     U těžkých průběhů mladších lidí (pod 60) je 2× tolik neočkovaných než očkovaných. To říká, že očkovaný má řekněme 4×(?6×) nižší pravděpodobnost hospitalizace. Takže nějak to funguje – i u těch mladších, a vynucování je tedy politicky obhajitelné. Pro mě je otázka, jak se postavit k té smrtnosti 0,02%. Nedohledal jsem kolik z těch 18 lidí jsou lidé nad 60let. Kdybysis řekl, že 12 z nich je nad 60let, nebo 17 z nich je nad 60 let (starší lidi prostě umírají víc), tak bychom se bavili o smrtnosti mladších lidí mezi 0,001% až 0,007%, a tak to riziko nepovažuju za úplně vysoké. Ale to je značně subjektivní.

     0 0
     • pocestny  

      edit: možná nesprávně 0,001–0,007 ale 0,002 až 0,014, teď mě napadlo to počítat jinak… čert ví, jak to mám počítat. Jebu na to.

      1 0
    • Prasopes  

     ono to není jen jestli tě to zabije, třeba já jsem se z lehkýho covidu vylízával rok – průběh jsem měl naprosto v poho, ale rok jsem nedokázal běhat, prostě jsem to neudýchal. Přitom průběh jsem měl 3 dny teploty, únava, jinak nic. A potom rok bez běhání (kolo trochu jo), hned bych si tenkrát nechal dát injekci, i coby naprosto zdravý a relativně mladý

     0 0
   • mr.antik  

    Jak ten graf ospravedlňuje „tvrdý postih neočkovaných“. Je tam snad něco ohledně nebezpečného šíření viru?

    0 0
    • Melvin  

     To taky nechápu. Ví se, že očkování nezabrání šíření, tak je vlastně jedno kdo je či není očkovaný. Navíc neočkování ohrožují jen sami sebe, když očkování jsou v bezpečí.

     0 0
     • plzakj  

      “nezabrání šíření”

      Takhle cernobily to neni. Rozhodne se mohou nakzit a pravdepodobne nejakou merou i sirit. Ale pravdepodobnost, ze nekoho nakazi se vyznamne snizuje, alespon po nejakou dobu.

      “ohrožují jen sami sebe”

      Navic to, ze se snizi riziko hospitalizace a vaznyho prubehu vyznamne snizuje zatez zdravotniho systemu, nutnosti lockdownu a extremnich ekonomickych ztrat.

      0 0
      • Melvin  

       Ale v nemocnicích byli převážně staří, či jinak chronicky nemocní lidé, jestli se nepletu. Ti jsou většinou již očkovaní.

       0 0
    • pocestny  

     Myslel jsem tím ten fakt, že u očkovaných je vidět menší podíl těžkých průběhů, než by odpovídal jejich podílu na populaci.

     (Jinak „tvrdý postih“ nebo jakékoliv omezení neočkovaných – to jsou všechno politická rozhodnutí, které se tady nesnažím obhájit. Mě zajímají jenom ty jejich grafy, nebo jestli mě (v česku) nebuzerujou pod lživými argumenty. Co budou na základě toho dělat v Izraeli, je mi vesměs jedno.)

     0 0
     • Manas  

      Puvodne jsem si myslel, ze jsi pekelny antivax, ale teda tohle je hezky rozbor a pekne jsem si z toho i pocetl. Diky.

      0 0
      • pocestny  

       Nezpochybnuju to ve smyslu, že to funguje proti těžkému průběhu. Jsem zastáncem třeba očkovat rizikové skupiny. Ale spousta pro-vax argumentů se ukázala lživých. A mám nějaké důvody, proč to zatím odkládám, a jak jde čas, přibývají spíš další pochybnosti…

       0 0
       • mr.antik  

        Já furt nechápu právě tu logiku, že někomu v podstatě cizímu vadí, že druhej se nenechá očkovat a umře.

        0 0
        • Japhy  

         Kolektivní imunita. Když se ten druhej nenechá očkovat, tak ten první se s výjimkou ochrany sebe sama nechal napíchat zcela zbytečně.

         Ale je to marný, je to marný, je to marný.

         0 0
         • pocestny  

          Marný je, když očkovaný nechce slyšet ani vidět, když mu 100× řekneš, že své okolí očkovaný vůbec nechrání. Tenhle tvůj argument o ochraně okolí neplatí. Možná platil pro variantu alfa, beta…(?) Ale čas běží, převažuje tady Delta. A ohledně delty se od července oficiálně ví, že očkovaní šíří stejnou virovou nálož jako neočkovaní (tzn. tvoje argumentace o ochraně okolí padla. A ty dobře víš že to tak je, ale nechceš to slyšet, abys nebyl za blbce.)

          Jinak řečeno, nelze se bavit o něčem jako „kolektivní imunita“, když očkovací látka nebrání přenosu.

          1 0
          • radek.n1  

           Nějaký zdroj, že očkovaný šíří stejnou virovou nálož?

           0 0
           • pocestny  

            Viz diskuze z „koronavlákna 53“ a taky „zkušenosti s očkováním 2“, je tam SPOUSTA zdrojů na toto téma z přelomu července a srpna, a další související informace, jako studie s pravděpodobnostmi bezpříznakových průběhů očkovaných atp. Změna rétoriky byla někdy od 30.7.(?), zatímco dřívější články píšou ještě o pravděpodobně nižším riziku přenosu atd.

            https://www.cdc.gov/…mm7031e2.htm?…

            https://www.nature.com/…-021-02187-1

            https://www.npr.org/…ask-guidance?…

            atd.

            Mainstream média na to samozřejmě nějakou dobu vůbec nereagovaly. A když už, tak to přebírají poněkud ohnutým způsobem, protože nikdo ze sebe nechce udělat blbce. V průběhu srpna se ještě nechali slyšet, že Delta je zcela „jiný virus“, aby zakryli totální fail v počtech „breakthrough infekcí“, které jde velice dobře vidět všude, kde momentálně frčí „nová vlna“ covidu.

            0 0
            • -b-n-x-  

             No, a můžeš tedy uvést nějaký argument, že to teda není tou deltou? Případně jinou mutací?

             0 0
             • pocestny  

              Ale, ano, je to Deltou. Vůbec nechápu proč by to mělo být relevantní, zda je to deltou, nebo není?

              Tady se očkuje hlava nehlava, umírají přitom lidi mimochodem, a pořád se lže. Momentálně je tvrzení, že „chráním okolí“ např. ve smyslu šíření alfy a bety čirá demagogie (protože se tady již vyskytuje jen a pouze Delta), a tvrzení „chráním proti šíření delty“ nebo „podílím se na kolektivní imunitě“ je normálně obyčejná lež (a těch lží bylo víc). Že to třeba říká někdo neinformovaný, budiž. Ale když mu to 100× napíšeš, a nebo když vidí ty současné vlny v některých zemích, a on to pořád dokola říká, tak už je to fakt trošku pitomé. A ještě hůř, když ti do očí lžou vlastní námi volení politici, kteří mají zastávat naše zájmy.

              Ať se naočkuje každý, kdo má zájem se ochránit před těžkým průběhem. Ale rád bych, ať to ten člověk nedělá pod tlakem, pod lživými argumenty ani kvůli zájmům byznysu a pokrytectví politiků.

              2 0
            • Japhy  

             TLTR. Nechce z toho někdo udělat výcuc?

             Podzim bude zajímavý, buď bude další (pátá?) vlna nebo nebude nic. V každém případě se objeví spousta názorů „já jsem vám to říkal“.

             A mně je to už vlastně jedno. Nějak bude.

             0 0
             • -b-n-x-  

              Možná se objeví i švýcarská demokratka a řekne něco ve stylu: vidíte, vánoce jsou tuna, a virus fuč :-)

              0 0
             • pocestny  

              viz Korona 53, tam to máš super trupr jako na stříbrném podnosu

              0 0
            • MlokCZ  

             Prolétnul jsem ty odkazy a tam vidím, že jsou tam všude buď samé pidivzorky dat typu jednotky stovek lidí, což je opravdu nic neříkající skupina, ze které by šlo dělat závěry.

             A nebo jediný případ, kdy jsem tam našel větší vzorek (ze kterého by už šlo dělat nějaké závěry) a to 100.000 (tedy mnohonásobně větší vzorek dat než ty zanedbatelné vzorky jednotek stovek), tak u něj byl přesně opačný výsledek, cituji:

             „The results suggested that among people testing positive, those who had been vaccinated had a lower viral load on average than did unvaccinated people.“

             Tedy z těch tří odkazů bych si udělal názor, že očkovaní šíří virus méně, tedy pořád stejný závěr jako byl i dříve pro předchozí varianty.

             Nějaký jiný odkaz na nějakou studii nebo data, kde nejsou takové pidivzorky dat a které tvrdí, že očkovaný šíří virus stejně jako neočkovaný by nebyl?

             Tím nechci nijak rejpat, opravdu mě to zajímá. Já takovou relevatní studii zatím neviděl, ale nijak intenzivě jsem to zatím nehledal.

             1 0
             • pocestny  

              Nevim, jestli na to téma existuje větší studie, ale podívám se, co najdu. Farma firmy do takové studie investovat nebudou, to by šly proti svým zájmům.

              0 0
              • -b-n-x-  

               Mě teda přijde dost zajímavé například to, že se výrobce ivermektinu – firma Merck, vyjádřila tak, že proti covidu nefunguje. Přitom by z toho mohli mít docela slušné prachy. A myslím, že oni zrovna žádnou vakcínu nemají.

               Ale na druhou stranu bych se nedivil, kdyby „tajně“ podporovali ty různé podporovatele ivermektinu.

               0 0
             • Melvin  

              Tak ono získat ty data od očkovaných ve velkém množství nebude tak jednoduche, když se v podstatě netestují.

              0 0
              • -b-n-x-  

               A přitom by stačilo udělat dotazník :-)

               0 0
   • JanITCZ  

    „Takže pokud se tam někdo rozhodne tvrdě zakročit proti neočkovaným, tak jim tyhle grafy dávají legitimní důvody.“

    Ty budes z rodiny Urvalka a jemu podobnych soudruhu.

    Je pravdou ze pochazis z razoviteho kraje, ale ani to te neomlouva.No,ted uz vam tu svetlou budoucnost ze srdce preji!

    0 0
    • pocestny  

     hele, já jsem většinou PROTI opatřením, okay. Nedávej mě prosím tě do jednoho pytle s Urválkem. Koukám na ty čísla jen proto, abych zjistil, jestli očkování funguje či nefunguje (tzn. abych měl argument pro to, se nemuset očkovat) nebo proto, že se snažím (fakt těžko) zjistit, kdo vlastně lže. Tyhle konkrétní čísla – tak jak je tam vidím – mi říkají, že to očkování skutečně chrání proti těžkým průběhům, nebo že je Delta hra na „easy mode“. Odpověď neznám.

     Ale když se nějaký izraelský politik rozhodne tam zavádět krutovládu, tak může ty čísla použít a říct „vidíte, u těžkých případů převažují neočkovaní, zabírají několikanásobně více postelí, než neočkovaní v přepočtu na podíl v populaci“. A tím vyargumentuje ty svoje kroky.

     0 0
  • plzakj  

   Konecne se rozvolnuje :))

   https://www.novinky.cz/…eni-40370699

   0 0
   • RomanH  

    Kdyz vidim to tempo, tak mam pocit, ze jsem tak o 3/4 roku napred :-D

    2 0
   • -b-n-x-  

    Nejlepší je těch 6 lidí u stolu. :-)

    0 0
    • plzakj  

     Takze se vlastne zprisnuje :-)

     0 0
   • Phantasma  

    Já už jsem se rozvolnil někdy na konci června :-)))

    0 0
  • Melvin  

   To vypadá, že lékaři budou pořádat hony na duchodce, kteří ještě nejsou očkovaní.Praktici znovu zkusí přesvědčit důchodce k očkování. Za čtyři stovky, zvažuje vláda.

   0 0
   • Phantasma  

    Kdyby přidali ještě dvě nuly, začal bych o vakcíně taky uvažovat :-D

    0 0
    • david25  

     Jsi doktor? Ja jen ze to pude felcarum ne obetem :D

     0 0
  • iron.hide  

   Deltu zvládá většina bez příznaků, covid u hospitalizovaných je i náhoda

   https://www.idnes.cz/…_domaci_misl

   0 0
  • pocestny  

   ČR aktuálně:

   Už se podařilo českým politickým hvězdám vymyslet nějakou statistiku, jak jsme na tom s mrtvými ve vztahu k očkování? Nebo pořád tzv. „chybí data“? Jaký to je problém zjistit, jestli bylo těch 26 mrtvých očkováno?

   https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19?…

   https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/api/v2/covid-19

   VČERA:

   • včera provedli dohromady 85344 testů
   • v nich včera našli 287 pozitivních (z toho 13 lidí je 65+), předevčírem 241 pozitivních
   • v nemocnici bylo včera 51 osob, předevčírem 56

   SRPEN CELKEM:

   • 26 mrtvých v průměrném věku 75 let (viz tabulka),
   • celkem nově pozitivních za srpen cca 5600 (baj očko podle přehledu)
   • v nemocnici leželo průměrně 59,5 lidí
   • mezi těmi 26 lidmi je jedna žena a jeden muž pod 50 let (status očkování ani komorbidity bohužel neuvádí)

   ____

   Úvaha: Budu-li počítat s 6000 nakaženými (velmi nepřesně), protože beru v úvahu vyšší čísla na konci července a protože někdo z července třeba mohl umřít až v srpnu, celková pravděpodobnost, že někdo umře, bude někde okolo 26/6000 = 0,4%. S prevencí úmrtí jsme na tom tedy podstatně hůře, než Izrael. A je otázka, jestli za to může nižší proočkovanost, nebo horší úroveň léčby, nebo třeba horší zdravotní stav obyvatel.

   Úvaha 2 – jaké je riziko smrti pro věk 0–50 nebo pro lidi 50+: Z tabulky ‚osoby.csv‘ se dá vyčíst, že pozitivních případů ve věku 0–50 let bylo 4763 z celkem 5512 (výše jsem uvedl 5600 lidí, v tabulce osoby.csv možná něco chybí, neřeším). Podstatné je, že pozitivních lidi 0–50 let bylo 4763 a umřeli jen 2. Vychází mi to na 0,042%. Zatímco u lidí nad 50 už mi vychází to riziko na 3% (tj. 24/749). Není možné spočítat třeba riziko ve věku 35–45 let, protože z 995 pozitivních neumřel vůbec nikdo.

   Nevím jaký vliv tam má očkování, protože to neuvádí. Jaký byste z toho udělali závěr pro sebe vy?

   0 0
   • plzakj  

    Ze ma izrael mladsi obyvatelstvo a lepsi zivotni uroven :-) zas tam maj jiny nevyhody.

    A ze cim starsi, tim vetsi riziko, stejne jako u jinych infekci.

    Za mne porad plati, ze lepsi to nechytit, nez chytit. A ze lepsi to chytit ockovanej, nez nenaockovanej. Zatim to nic nevyvratilo.

    0 0
    • pocestny  

     Teprve ted vidím tvůj příspěvek. Máš pravdu ve všech bodech. Věkovou strukturu jsem neznal. Dík.

     (Čím to je, že mají tolik dětí?! no to je jedno…)

     0 0
     • Lišák  

      Jen dvě pohlaví? Nějaká politicky nekorektní statistika.

      0 0
      • pocestny  

       Sim tě. Vždyť tam je všech 54 pohlaví, v tom českém grafu přímo u svislé osy. Ale v reálných počtech v tomto rozlišení nejsou vidět.

       0 0
       • Lišák  

        54? Jsi nějak zamrznul, ne?

        Ovšem je fakt, že čím více pohlaví na stejný počet osob, tak tím hůře to je viditelné v těch grafech, no.

        0 0
    • plzakj  

     Neco k tematu https://www.seznamzpravy.cz/…-lisi-173705

     0 0
   • pocestny  

    Kdyby se testovali také očkovaní, tak by nám vzrostl počet pozitivních, a ten podíl úmrtí 0,4% by se pravděpodobně snížil na úroveň Izraele (viz výše). Proč? Před pár týdny jsme se bavili o tom, že očkovaní mají cca 59% pravděpodobnost, že budou bezpříznakoví (viz ta studie v Korona 53, 4.8. od Mloka). Bezpříznakoví se přece nepříjdou otestovat (často na to pokrytectví tady nadáváme, tedy já a Turista).

    Připadá mi to pravděpodobnější, než že bychom měli třeba horší kvalitu lékařské péče.

    0 0
   • -b-n-x-  

    Tak prostě best in covid no :-)

    A jinak to vypadá, že tady to území je docela solidně promořeno. Což samo o sobě bude asi fungovat o něco lépe zvláště na deltu, než samotné očkování.

    Ale i to samotné očkování má nejspíše taky nějaký vliv.

    Každopádně, osobně se raději neodvažuji predikovat žádný vývoj jak to bude vypadat na podzim a v zimě. Snad jedině: může to být horší, lepší, nebo stejné. :-D

    0 0
    • pocestny  

     Taky se bojim něco predikovat, ale něco jsem tu myslím tipoval před týdnem… pak to vyhrabu. Něco ve smyslu, že s koncem léta bude víc sociálních kontaktů, je to tradiční respirační-sezóna, a ze tří dalších důvodů se může Delta pěkně šířit: Jednak tím, že lidi již ty opatření nebudou respektovat. A jednak tím, že do voleb se nic restriktivního asi dělat nebude. A taky tím, že očkované netestujeme. Budeme best-in-covid 2×. :-D

     0 0
    • Lišák  

     To je prostě něco, co se nějakým způsobem děje.

     0 0
  • pocestny  

   Dr. Peter McCullough vypadá velmi důvěryhodně, obhajuje stejné názory, jako CDC. Ale poslední měsíc politici nerespektují názory CDC, ani se tomu příliš nevěnují média.

   Dnes vydal výborný rozhovor: https://rumble.com/…beat-bu.html

   ___________

   Nejdřív říká, že ho štve, že nikdo neposlouchá odborníky a epidemii řídí lidé bez lékařské licence.

   Říká 5 bodů:

   • Virus nešíří lidé bez příznaků (přenos nemoci z člověka bez příznaků má pravděpodobnost nižší než 1%)
   • Netestujme lidi bez příznaků, je to ztráta času, FDA to nedoporučuje
   • Přirozená imunita je silná. Není nikde na světě zdokumentovaný případ, že to někdo opakovaně chytil. CDC již tento fakt také akceptuje.
   • C19 je léčitelný doma, především pro zdravé lidi do 50 let. Vyhazovali jsme hromadu infuzí monoklonálních protilátek, protože vaše vládní organizace vám neumožnila dobrou včasnou léčbu, protože pořád tvrdí, že se to nedá doma léčit. A to je nejopakovanější lež všech dob. A jmenuje několik studií na téma včasné léčby. Jmenuje výjimky, ale obecně fungují kombinace léků. HCQ podpořená 200 studiemi, IVM podpořeno 60 studiemi, kombinujeme to s Doxycyclinem a Arithromycinem. A později to podpoříme Prednisonem,… Colchicinem, Aspirinem… jmenuje konkrétní dávkování. Tohle nazýváme sequence multidrug therapy, a dá se to řešit doma. A podporuje to i asociace AAPS. Tam se dá stáhnout celý postup. Další asociace FLCCC má trošku jinou sadu protokolů, ale v principu jde o totéž. Jsou hodně napřed oproti CDC, NIH, FDA, a IDSA, které svoje guidlines pro domácí léčbu ještě nevydali. Jak dlouho budou ještě lidi doma trpět? Můžeme jim dokonce dát domů přístroj na kyslík. Byli jsme s tím tak úspěšní, že jsme snížili počty mrtvých o 85%. Pro lidi pod 50 funguje vitC, zinek, Déčko a většinou to rozdýchají.
   • současné vakcíny jsou zastaralé, nebezpečné, a nehodí se pro člověka. Většině to neublížilo. Je to moderní tragédie, žádný jiný produkt nezpůsobil 12.000 mrtvých, 86% analýz říká, že způsobují umrtí. Polovina těch umrtí nastává do 48 hodin, 80% během týdne. Máme 40.000 certifi­kovaných „zranění vakcínou“. Vakcíny nemají bezpečnostní profil na to, aby byli řešením problému. U jiných vakcín máme asi tak 150 hlášených úmrtí na 550mil. vakcín. Každý už zná někoho, kdo měl problém/zemřel a lidi o tom mluví. Ale my ani nevíme, jestli jsou ty problémy u lidí, kteří prodělali C19 a pak se naočkovali, protože nám to tyto informace agentury nedávají. Nikdo nic neví, protože agentury… Je to hrozné, že to musím říct, ale je to protiprávní jednání těch, kteří jsou v postavení autority.

   My teď chceme, aby se všichni naočkovali, a přitom dostáváme z UK a IS reporty o tom, že vakcíny selhávají. Virus mutuje, nejvíce je tady teď Delta, a je to proto, že jsme očkovaní, a máme tady studii z univ. v Bostonu, že už když naočkujeme 25% populace, tak virus začne mutovat, protože si hledá cestu, jak to očkování obejít. A Delta unikla Pfizeru. V izraeli má covid 80% lidí po Pfizeru.

   FDA, CDC, J&J a Moderna doporučili, aby se netestovali ti, kteří již prodělali C19, protože oni vědí, že to nemůžeme znovu chytit. Vyloučili i další skupiny z klinické studie, jako vyléčené, těhotné, lidi s protilátkami, … že jim mohou vakcíny uškodit.

   V čase 17:38 uvádí 3 studie, které ukazují, že vyléčení lidé z C19 mají po očkování, které nepotřebují, horší vedlejší účinky. Tak všem v Americe říkám, že prodělání C19 je kontraindikace k očkování!

   K rouškám: Měli jsme se více soustředit na léčbu víc, než na rouškování. Ale představitele nefunkčnost roušek vůbec nezajímala. Roušky byly kompletní ztráta času. Roušky by měly zůstat u lidí, kteří jsou v blízkém kontaktu s lidmi (kadeřník, lékař). Ale pro dítě? Ne. Akorát to zachycuje bakterie. Roušky jsou tu akorát jako symbol strachu.

   Od 23. minuty se věnuje cenzuře informací a pokrytectví autorit. Tomu, jak nebudou dělat férové filtrování informací, ale zničí všechny protinázory jen proto, aby propagovali očkování.

   0 0
   • pocestny  

    Toto je pouze pokus o překlad základních informací z toho videa. Ještě vám k tomu přidám informace z jeho vlastního „protokolu“ (jeho schéma léčby C19):

    https://lymediseaseassociation.org/…t-protocols/

    On tam zmiňuje na samotném počátku Vit.C, Déčko a zinek. Potom tři varianty léčby, které kombinují 3 různé léky, dokonce konkrétní dávkování. Zmiňuje tam množství studií, a obhajuje, že i když je ivermektin antiparazitikum, tak do určité míry brání průniku viru do buňky (do jádra?), a k další léčbě navrhuje kortikoidy jako Prednison, který má být prevencí cytokinové bouře. A ten aspirin jako základní pomocný lék na ředění krve. A teprve v pozdějším stádiu ty injekce heparinu (to je humáč, měl jsem tu čest si to sám píchat po operaci)

    A to všechno říká, že se dá dělat doma, a v případě zhoršení situace pak hospitalizace a kyslík a další kroky.

    ________

    Já vůbec nevím, jak se u nás momentálně léčí lidi, kterým diagnostikujou Covida. Vím, že zbytky Ivermektinu se stát rozhodl vyhodit a další neobjednat (psali na Idnesu). Jestli těm lidem dají acylpyrin nebo preventivně antibiotika a nazdar? Napište svou zkušenost.

    0 0
   • pocestny  

    Můj komentář: S tím netestováním lidí bez příznaků mě překvapil. Ale s tím netestováním vyléčených a neočkováním vyléčených mě ale HODNĚ překvapil. A s tím léčením doma jsem to už slyšel (a sdílím to v minulém příspěvku).

    Pokud on říká pravdu, pak naši politici lžou v následujícím:

    • že to můžu chytit víckrát,
    • že se vyléčený musí také naočkovat,
    • že protilátky vyléčených nejsou podstatné
    • že jsou vakcíny bezpečné
    • že očkovaní nepřenáší covid
    • a nebo o smysluplnosti plošných testů
    0 0
   • gersa  

    Přirozená imunita je silná. Není nikde na světě zdokumentovaný případ, že to někdo opakovaně chytil

    První odkaz z gůglu

    http://www.szu.cz/…v-cr-vzrostl

    Tak nevím komu věřit

    0 0
    • gersa  

     A Gaviria?

     https://www.idnes.cz/…klistika_ten

     0 0
    • pocestny  

     jenom to překládám, je tam mnoho informací k dalšímu studiu, mnoho informací si protiřečí. o těch reinfekcích už byly zprávy vloni určitě

     0 0
     • MlokCZ  

      Ty reinfekce jsou vyložená lež, co prohlásil. Na druhou stranu je jich reálně malé % a tedy dá se souhlasit s tím, že prodělání Covidu je dobrá následná ochrana.

      0 0
      • mirorek2  

       Můj mladý to chytl znovu, ale bylo to po druhé jen takové zakašlání a lehce únava

       0 0
     • Barak  

      Když lze, tak proč se tím zabývat? Jakou to ma důvěryhodnost?

      1 0
    • MlokCZ  

     Stejně tak ohledně bezpečnosti vakcinace. Podle mě první studie, která může mít aspoň trochu relevantní data

     https://ct24.ceskatelevize.cz/…u-17-milionu

     Už to tu bylo a je tam odkaz na originální zdroj, kde je možnost pročíst pořádně.

     Jiným způsobem podle mě vyhodnotit nelze. Zkoumání na jednotlivých případech, jestli něco byl následek očkování nebo nebyl je většinou zcela neprůkazné. A to oběma směry. Tedy je tu jedna skupina, která se snaží vše hodit na očkování a naopak druhá, která tvrdí, že očkování nemůže za nic. Přitom to většinou na konkrétních případech není jak určit, jestli to byl důsledek očkování nebo šlo jen o časovou schodu náhod.

     Ta studie z Israele konečně srovnává dvě obrovské skupiny (očkovaných a neočkovaných) mezi sebou na tom provnává výskyty projevů.

     Skoro milión v každé skupině už je slušný vzorek, ze kterého lze dělat nějaké reakce.

     A celkově z toho vyplývá, že vakcína (tedy aspoň Pfitzer) je velmi bezpečná.

     Zaujal mě na tom akorát ten větší výskyt zánětu slepého střeva u očkovaných. V souvislosti s poměrně častým výskytem otoků lymfatických uzlin je to poměrně logické.

     0 0
    • MlokCZ  

     A u Ivermectin jsem četl více studií, které prokazují v podstatě nulové účinky. A žádné rozumnou, které prokazuje dobrou účinnost jsem ještě neviděl. Tím netvrdím, že neexistují, určitě jsem pročetl jen menšinu studií. Ale těch 60 studií prokazují účinky bych chtěl vidět a pročíst si je.

     0 0
     • pocestny  

      V tom videu o léčbě (můj odkaz z 17:39) z 12/2020 popisuje ivermektin 13–14. minuta, je to na základě tohoto dokumentu https://www.amjmed.com/…3-2/fulltext ze srpna 2020 (kde Ivermectin není zmíněný)… Tak jestli ho v prosinci a dneska zminuje, tak má asi novější info odněkud…

      tento přiložený obrázek je zřejmě starší, než ten z 17:39

      0 0
   • -b-n-x-  

    Když jsou hned první dva případy vyloženě lež, tak dal ani nečtu.

    0 0
    • gersa  

     Jo, je nejlepší začít vysvětlování něčeho tím, že se střelíš do vlastní nohy…

     0 0
   • DaSnail  

    Vypadá jak další pomatenec.

    0 0
    • pocestny  

     Je to tak chlapi. Já jsem to začal poslouchat s nadšením „hurá, něco se dozvím“ (chci slyšet názory z obou stran), a vypadlo z toho několik informací, které jsou v naprostém rozporu s tím, co známe z ostatních zdrojů, a co jsem si do teď myslel.

     Je mi fuk, že se tím střílím do vlastní nohy.

     zároveň bych chtěl vědět, proč by měl člověk jako MekKulič říkat lži…

     0 0
     • DaSnail  

      Ten pán popiera aji sám seba. Raz tvrdí že bezpríznakoví nešíria, potom straší presymptomatickými superprenášač­mi…z roboty ho vyhodili a ešte ho aji dali na súd, to duševnej pohode tiež neprospeje.

      https://www.hlavnespravy.sk/…saci/2656492

      0 0
      • pocestny  

       Těch „251× víc virů u očkovaných delťáků oproti starším variantám“ bylo již odborníky dementováno před delší dobou jako zavádějící s odůvodněním nesprávná argumentace. Protože jiné studie prokázaly, že „delťáci“ mají 1000×-1250× víc virů.

       Očkovaný „delťák“ s 250-násobkem je na tom teoreticky líp než neočkovaný „delťák“ (u kterého bys očekával tisícinásobek). Tak asi jediné, co si z toho můžeš odnést, je to, že „delta“ generuje hodně virů a můžou ji roznášet i očkovaní. Ale to očkování pořád pomáhá.

       0 0
     • -b-n-x-  

      „Proč říká lži“ – no, tohle jsem si kdysi v mnoha případech říkal taky. Osobně si to vysvětluji několika důvody.

      1. Opravdu je přesvědčen o té své pravdě (většinou méně informováni lidé)
      2. Je to prostě dobrý byznys. Stačí, že je třeba autorem nějaké knihy, a pak je to další působení třeba jen pr sloužící prodeji. U nás se to třeba moc nezdá, ale ve státech to je vidět mnohem lépe. Někde jsem jednou četl, že třeba tzv. „Religious industry“ (nebo jak se to označuje), je jedno z nejvynosnejsich odvětví v USA. Což sice není úplně totéž, ale často má hodně stycnych bodů.
      0 0
   • cioran-m  

    Tohle jsou – a to z velké části – naprosté žvásty.

    0 1
    • JanITCZ  

     „Třetí dávka znásobí protilátky, mluvit o čtvrté je brzy, shodují se experti.“

     Kam pak zaradime tuto „uroven“?

     0 0
    • mr.antik  

     A co realita? Září je tu, děti 3 dny ve škole. Takže v pondělí máme plný jipky a do příštího víkendu plné marazáke?

     0 0
     • Foose  

      je to tu…Kluk 2 dny ve školce a dneska už chraptění, plný nos, kašel jak tuberák. Jsem zvědav jak se mu to o víkendu rozleží… snad je to jen rýma a né delta…

      0 0
      • Barak  

       Oproti virózkám ze školek je Delta jenom slabý odvárek… ;-)

       1 0
       • Japhy  

        Mně připadá jako když si všechny ty necovidové kašlíčky vybraly oddechový čas a teď udeřily. Dcerka přinesla tak pěkný moribundus, že už třetí týden (čili naše slavná choroba to zaručeně není) lehce pochrchlávám jak starej tuberák. Což občas třeba v obchodě není úplně moudré.

        0 0
        • Barak  

         Naše děti to chytily během dovolené (jak jinak) v červenci. Doktorka říkala, že je to důsledek hromadného odložení roušek, které do té doby přenos všech těchto viróz potlačily. A samozřejmě navýšení počtu kontaktů mezi lidmi.

         0 0
       • Foose  

        skoro jsem doufal, že to bude Delta a dostaneme štempl a můžeme půl roku v klidu fungovat… je to nějaká chřipka nebo co. ženu to položilo… a obě děti. Já naštětí funguji…

        0 0
        • Rychlej turista  

         Takže to delta není?

         Jak se vlastně ta delta projevuje?

         0 0
         • Foose  

          Nevím… žena ale měla ztatu čichu/chuti asi na týden.

          Antigeni i PCR test negativní (rozestup 4 dny).

          Ja nevím jestli dřív takové nemoci kde byla ztráta čichu neexistovaly anebo jsme to nevnímali. Žena to zažila loni poprvé a teď znovu.

          0 0
          • Bruca  

           Já měl „obyč“ rýmu, u které jsem ztratil čich na týden…

           0 0
     • Guxx  

      To asi ne, ale za tri tydny by se melo ukazat co propojeni dospelych pres detsky kolektiv dokaze udelat s pomoci delty. Osobny bych to videl na trojnasobek soucasneho stavu;-)

      0 0
      • -b-n-x-  

       Čili pořád nicht

       0 0
       • Manas  

        Sem zvedavej … znama pracujici v Thomayerce na plicnim rika, ze jim zacinaji prichazet tezsi pripady covidu … cely leto nic a ted ke konci zacina prituhovat. Tak uvidime …

        0 0
        • Melvin  

         Zatím to nevypadá, že by přituhovalo. Pořád se to číslo pohybuje mezi 50–60 lidmi v nemocnicích. Viděl bych to spíš na ten říjen a později.

         0 0
   • JendaH  

    Virus nešíří lidé bez příznaků (přenos nemoci z člověka bez příznaků má pravděpodobnost nižší než 1%)

    Takže ty miliony nákaz jenom v ČR loni v zimě mají na svědomí lidé, kteří měli příznaky a přesto se rozhodli chodit ven.

    Je to moderní tragédie, žádný jiný produkt nezpůsobil 12.000 mrtvých

    Tím myslí jako celosvětově? Jako je to dost (i kdyby měl pravdu – jak to počítá? u covidu se furt řešilo, že ti mrtví vlastně byli nemocní a stejně by umřeli, přistupuje stejně i k hlášeným mrtvým po vakcinaci?), ale furt o několik řádů méně než covid.

    Jako další zdroj můžete použít graf celkového počtu mrtvých v ČR: https://www.czso.cz/…zso/obypz_cr Pokud by se po očkování nějak masivně umíralo (z libovolných příčin – tj. tady není možné prohlásit, že něco zametají pod koberec), tak tam bude podobný vrchol jako při epidemii, a ještě to bude velmi nápadné v tom, že když si dáte jednotlivé věkové skupiny, tak ty vrcholy budou posunuté v čase podle toho, jak se od ledna postupně očkovalo od nejstarších. No, a nic.

    V izraeli má covid 80% lidí po Pfizeru.

    Viz článek se Simpsonovým paradoxem níže v diskuzi (https://www.covid-datascience.com/…e-vaccinated)

    0 0
    • pocestny  

     je to jen překlad, a shodli jsme se, že si tyto informace protiřečí a jsou v rozporu se vším, co jsem zatím pozoroval.

     ad 1) to je jedna z těch věcí, kde si dokonce protiřečí sám sobě

     ad 2) těch 12.000 určitě myslel v rámci USA, jestli dané číslo odpovídá realitě, nebo kolik je obětí v globálu, nejsem schopen ověřit. že je to o několik řádů méně, než na covid, je jasné. on argumentuje srovnáním počtů mrtvých se všemi ostatními vakcínami. Každá strana argumentuje tak, jak se to hodí pro jejich vnímání reality.

     ad 3) dobrý odkaz. Je to jednoduchá „trojčlenka“, kterou jsem si už několikrát ověřil, že očkování skutečně zabralo na snížení těžkých průběhů. Navíc je možné, že MekKulič se snažil říct, že 20% brejksvrů infekcí mají lidi očkovaní jinými vakcínami, než Pfizerem (že delta překonala ochranu poskytnutou pfizerem, zde však pouze spekuluji, jak to myslel. Navíc bych potřeboval zjistit, kolik % Izraelců má který druh očkování, aby to nebyl zase jen další chybný výklad nějakého podílu.).

     0 0
   • cioran-m  

    Nádhera! :))

    0 0
   • roud  

    Samej důvěryhodnej web :D

    0 0
    • Pikaču  

     Tak podana zaloba do Haagu je co? Viz to fcb video.

     0 0
  • iron.hide  

   Neočkovaný, máš padáka. U hokejistů San Jose musel skončit asistent trenéra

   https://www.idnes.cz/…5548_nhl_tof

   0 0
  • -b-n-x-  

   Hele, napadla mě jedna taková věc.

   Pořád se říká, že imunita po prodělání covidu je mnohem rorobustnější, než po očkování (zvláště mrna vakcínou), a tudíž promoření je lepší.

   Ale podle mě je to úplná blbost z jednoho velmi prostého důvodu. Pokud jsem očkovaný a chytim tedy vira, tak se moje již vakcínou vylepšená imunita, zrobustni na stejnou úroveň jakou mají ti jen promoření. Akorát je rozdíl v tom, že pravděpodobně nebudu mít těžší průběh.

   Co myslíte, je to hovadina, nebo by na tom něco mohlo být?

   0 0
   • Ivan  

    Imunita po prodělání covidu bude individuálně dost odlišná, bude záležet na virové náloži a průběhu onemocnění. Vůbec nemusí být lepší než po očkování. V Manausu nová varianta koronaviru docela kosila lidi, co už prodělali infekci starší variantou. Při očkování je alespoň dávka antigenu standardní. Takže se uvádí, že nejlepší ochranu poskytne plné očkování (antigen jen spike protein, ale silná reakce, a i nové varianty jsou zatím alespoň nějak rozpoznávány) a následná infekce, která už člověka nejspíš nepošle do špitálu, ale poslytne i další antigeny pro tvorbu nových portilátek a novou varianu spike proteinu.

    0 0
    • -b-n-x-  

     Netroufal jsem si nadhodit variantu, že by to s očkováním mohlo být i lepší :-)

     0 0
    • Japhy  

     Musím poděkovat za tyhle odborné vsuvky, díky své profesi sice jsem schopný pojmout a protřídit velké množství informací, ale jak to nestojí na pořádných základech (SŠ biologie a drobné samostudium když jsem řešil jeden podivný moribundus), je to tak nějak houby platný.

     0 0
  • cioran-m  

   Tak možná uvidíme. A mimochodem – ten rozhovor se mi dost líbil.

   https://www.seznamzpravy.cz/…konci-173868#…

   0 0
  • JanITCZ  

   Toto vlozeno per Barak(na jeho zadost):

   Poggioliniho soud po odvolání snížil trest

   DROGY a miliardářské úplatky: konec maxistudie, která narušila italský zdravotnický systém a zaplavila farmaceutický svět. Hrad se zhroutí kvůli obvinění ze soudního případu, který začal v roce 93. Z 30 obža­lovaných bylo v odvolacím řízení osm odsouzení. Král Sanitopoli, bývalý generální ředitel ministerstva zdravotnictví Duilio Poggiolini, který dosáhne snížení trestu uloženého v prvním stupni (ze 7 let na 4 roky a 4 měsíce), i když zahájí nový, těžší postup zločinec. Jeho manželka Pierr Di Maria, která se vrací domů s podmíněným odkladem na jeden rok a deset měsíců. Déšť osvobozujících rozsudků v den zahájení kongresu Národní magistrátní asociace v Salernu. Takhle vypadala událost, která před devíti lety viděla neapolské státní zastupitelství jako hrdinu a plnila stránky a stránky novin příběhy o úplatcích miliardářů, penězích ukrytých v obláčcích, autorských obrazech, klenotech, slitcích a mincích ze zlata. Včera šestý oddíl předsedkyně odvolacího soudu Michele Morello znovu určil nejdůležitější tresty uložené tresty prvního stupně. Duilio Poggiolini, hlavní hrdina případu. Začínal se 46 případy obžaloby, v prvním stupni je osvobozen pro 21 (jeden pro zločinné spolčení a 20 pro korupci). Z 25 zbývajících byl ve třech případech zproštěn viny, ve 12 případech šlo o promlčení. Včera byl pro šest potvrzen trest (korupce za jednání v rozporu s úředními povinnostmi) snížením trestu. Ale pro něj se otevírá nová kapitola: u čtyř epizod úplatků byly dokumenty zaslány zpět státnímu zastupitelství, aby mohla pokračovat mnohem závažnější hypotéza vydírání. Mezi nimi je poškozenou podnikatel Ernestina Torricelli Tessitore (právník Bruno La Rosa), zproštěný obvinění z korupce. A Poggioliniho manželka Pierr Di Maria? Také jí byl trest snížen: ze 4 let na jeden rok a deset měsíců, podmíněný trest. Zarážející byl případ druhého generálního ředitele ministerstva zdravotnictví Sergia Paderniho, který měl na starosti výdaje na léčiva. Během vyšetřování se přiznal, že vzal třicetimilionový úplatek, aby sloužil zájmům Farmindustrie. V první instanci byl odsouzen na dva roky, obžaloba žádala zvýšení na tři. Včera, hájený právníky Angelo Peluso, Gennaro Lepre a Luigi Sena Paderni, byl zproštěn viny, „protože skutečnost neexistuje“. V praxi Paderni neměl pravomoc rozhodovat o farmaceutických výdajích nařízených státem. Od pěti a půl do tří let pro Antonia Brennu, potvrzení trestů uložených v první instanci pro pět obžalovaných. Pro Poggioliniho, jehož právníci se odvolají k Nejvyššímu soudu, je nová soudní aféra na obzoru.

   IRENE DE ARCANGELIS

   1. března 2002 sekce

   prelozeno autom.!

   dalsi pripad tohoto dobrodince je nekde nahore

   https://ricerca.repubblica.it/…appello.html

   0 0
   • Prasopes  

    ovšem toto je bomba: „Pohotovosti jsou kvůli tomu tak přeplněné, že se jen těžko dostává péče obětem střelby“

    holt jinej kraj, no

    0 0
  • RomanH  

   Roušky budeme nosit roky. Je to symbol strachu a podřízenosti, tvrdí biochemik Hostomský.

   Ja uz se tomu jen smeju. Madar rika Hostomskemu, at to bere jako symbol… ****** !

   0 0
   • Smazaný účet  

    Co si budeme povídat, už delší dobu probíhá symbioza mezi představiteli rouškové mafie a běžnými občany. „Odborníci“ a jiní mEsesáci nám delší dobu tvrdí, že rouška je hlavně symbolem, že se něco děje, lidi to potom symbolicky nosí. Počet občanů antirouškařů v interiérech roste, roste i počet lidí, co mají roušku či respirátor pod nosem nebo pod bradou a samozřejmě roste i počet lidí, co mají respirátor nasazený blbě.

    Nejvtipnější na celé věci je systematické vydírání ze strany vlády týkající se očkování – když budete hodní a necháte se zaočkovat, sundáme vám roušky.

    Pořád jsme na tom líp než koncentrační tábor jménem Austrálie, tam jede Orwellovský styl ve velkém. Šmírovací appka s biometrikou, sen každého lockdownisty. https://ia.acs.org.au/…rantine.html

    https://news.yahoo.com/…0948511.html

    Tak buďte hodní nebo vám to strejda Adam nařídí taky.

    0 0
    • Rychlej turista  

     Na tom nic vtipného není. Dneska ráno jsem byl venku a žasl jsem, kolik malých dětí jsem viděl s rouškami. Jedná se o přeprogramování dětí na 1. prioritě zobecněných prostředků řízení. Je zodpovědností rodičů, aby toto nedopustili. Pokud své děti přeprogramovat nechají, připraví je o budoucnost (samy pak v dospělosti dokonají zničení současné civilizace).

     0 0
     • -b-n-x-  

      Hele, jak je to teď vlastně s tím globálním prediktorem? Tipuju, že teď už je asi kompletně v číně, ne? A biden má noty, jak dělat jakože s čínou bojuje, ale přitom už ví, že teď už vládne světu ona. Je to možné, že by tomu tak bylo?

      0 0
     • RomanH  

      Ja byl v patek po delsi dobe v Brne.

      V Tescu to melo tak 50% lidi pod nosem, bez respiku nas tam bylo par.

      Byl jsem v autorizovanem servisu s autem – nemeli jsme to tam nikdo

      V MHD tak 1/3 pod nosem, bez respiku jsme tam byli vzdy tak 2–3, zbytek to mel poctive.

      V mensich obchodech, kdyz uz to mel prodavac, tak jen na brade.

      Restauracka vcetne obsluhy uplne bez, az na jednoho jedineho zakaznika, ktery si to mimo jidla paradoxne sundal az v okamziku, kdy sel platit a byl uplne u borca, ktery ho kasiroval (ten samo nic nemel).

      Takze az na tu MHD to maji lidi na haku, coz je dobre. Jen kdyby misto toho polovicateho svejkovani ten nahubek sundali uplne.

      0 0
      • -b-n-x-  

       Konečně tedy nastává čas znovu nosit respirator. Doteď bylo rebelstvi být bez ničeho. Teď to bude nakopak :-)

       0 0
       • RomanH  

        :-)

        Ja se nikomu nevysmivam. Nekdo ma treba fakt problemy s imunitou, nebo ma panickej strach, tak at respik pouziva vsude, kde se bez nej neciti bezpecne, treba i FFP3.

        Nicmene kdo chtel, mohl se nechat naockovat (coz by snad melo u vetsiny zabranit tezkemu prubehu a zahlceni nemocnic, a o to snad jde). U Velke Britanie je videt, ze se po otevreni zadne drama nekona, a na konec ani u nas, kdy uz na to spousta lidi kasle. Ja uz si nahubek proste nenasadim.

        1 0
   • ememem1  

    bohuzial je to tak, ludstvo je tupe stado a nic ine si ani nezasluzi. hovorim uz x ty krat, chcelo by to poriadnu vojnu, to by sa priority otocili.

    0 0
    • -b-n-x-  

     Chce to atomovou bombu

     0 0
     • skaj  

      Normalne at se vsichni, kdo chteji „poriadnu vojnu“, sejdou nekde na ostrove a tam si to mezi sebou vyresi:) Prani se jim splni, pocet lidi poklesne – same benefity.

      A nebo oni chteji „poriadnu vojnu“ pro ty ostatni co jsou slepi/blbi/ov­ce/<dopln si sam> a nechteji „poriadnu vojnu“?:) Ja se v tom vzdycky ztratim…

      0 0
  • -b-n-x-  

   Už zase nějaká hnusná kampaň proti levnému a účinnému léku.

   https://www.seznamzpravy.cz/…tinem-173919

   0 0
   • pocestny  

    Chápu tvou ironii. Ale že se ti lidi předávkovali, je pravděpodobně pravda.

    U nás „se rozhodlo“, že to používat nebude a žádný lékař ani nebude chtít riskovat, to zkoušet.

    Každá studie jde napadnout, a malé podfinancované studie určitě snadněji. Jak chceš objektivně zjistit, že to nefunguje, když je ta oblast výzkumu ohnutá zájmem o zisk?

    Tady u té malé studie s chybějící recenzí je zajímavá diskuze. Má-li někdo zájem o další čtení, je tam řada odkazů jinam. Na druhou stranu tam kritizují, že by to neprošlo recenzí. Nečetl jsem to, ani ty další odkazy. Může se jednat o zavádějící informace, jako ostatně u všeho.

    __kopíruji odkazy z té diskuze__

    https://www.nature.com/…-021-00430-5

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC7577703/

    https://www.ajol.info/…/view/209853

    https://www.nature.com/…9-020-0336-z

    https://onlinelibrary.wiley.com/…02/jcp.30055

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC7652439/

    https://c19ivermectin.com/

    https://ivmmeta.com/

    (pozn. i taková metastudie z 63 studií, viz poslední odkaz, může zahrnovat studie, které jsou zavádějící, a tímpádem vyprodukovat zavádějící výsledek, ale to platí pro obě strany, můžete si z toho udělat názor třeba podle toho, kdo je autorem studie a kdo ho platí. Upřímně se mi tím teď zabývat nechce, ani neplánuji domácí léčbu ivermectinem.)

    0 0
    • Barak  

     Sám výrobce Ivermektinu měl jistě dostatečnou motivaci k tomu, aby tento lék fungoval. Pokud on sám deklaroval, že nelze z výsledků výzkumu vyvodit žádný vědecký základ, který by podporoval použití tohoto léku v léčbě covid-19, bral bych to jako pádný důkaz, že tomu tak opravdu je.

     0 0
     • -b-n-x-  

      I to se dá jednoduše vysvětlit :-)

      Dostali balík peněz od iluminatu, aby to takto prezentovali.

      A na druhou stranu, je to jen divadlo a takové speciální pr právě pro fanoušky konspiraci.

      0 0
     • Prasopes  

      to je ale příliš jednoduchá a logická argumentace, to nemůže být pravda!!!

      1 0
     • pocestny  

      nemá motivaci riskovat pověst a žaloby, i kdyby to nakrásně snižovalo tu virovou nálož, jak tvrdí ty malé studie, asi je to riziko vysoké, a zisk nízký

      0 0
  • Pikaču  

   Nevim zda to patří sem, do vtipů nebo očkování:

   https://www.mix24.cz/…mil-premier/?…

   0 0
   • -b-n-x-  

    Titulek je pěkná ukázka toho, jak lze jednoduše překroutit původní sdělení :-)