• iron.hide

  Nova tema, stara ma uz vyse 1700 (sorry za to, nejak to nestiham ani citat)

  Anketa: Budete dodrziavat opatrenia?

  Ano
  13x
  29%
  2 1
  • -b-n-x-  

   Díky díky.

   No a po predvcerejsku bylo včera opět jen 3200 nově nakažených. Pohoda

   0 0

    MTBIKER odporúča

   • iron.hide  

    my vcera +3480, dnes +3091

    obete +11

    v nemocniciach je 997

    0 0
   • david25  

    Hele kde je vubec mrazakovy Flek? :)

    0 0
    • Ludweek  

     Na facebooku je docela aktivní a brzo ho nejspíš uvidíme zase v TV častěji, tady od něj nejnovější příspěvek o očkování:

     Milý Micíku, asi tě zajímá, proč jsou nyní v nemocnicích i očkovaní lidé, když vakcíny mají skvěle chránit před těžším průběhem covidu. Tak já ti to vysvětlím. Přestaň švihat ocáskem a pekelně se soustřeď.

     Kolik očkovaných a kolik neočkovaných osob skončí v nemocnici záleží nejen na tom, jak dobře vakcína chrání před covidem, ale i na tom, kolik očkovaných a kolik neočkovaných lidí v dané zemi mají.

     Je jasné, že kdyby byli všichni lidé v Česku očkovaní, tak by byli očkovaní i všichni lidé v nemocnici. Každý jsme totiž trochu jiný, takže někomu vakcína pomůže více a jinému méně. Vždy se ale najdou smolaři, kterým vakcína nepomůže skoro vůbec, a právě ti mohou skončit s covidem v nemocnici – bez vakcíny by však možná skončili na hřbitově.

     Kdyby byly vakcíny neúčinné, mělo by v českých nemocnicích ležet s kovidem víc očkovaných než neočkovaných. I v Česku už totiž dnes máme více těch očkovaných než neočkovaných. Tak to ovšem není – neočkovaných je tam mnohem víc než očkovaných – konkrétně asi osm z deseti To ukazuje, že vakcíny fungují a očkované chrání.

     Ale to není celá pravda. Do nemocnic se dostávají s covidem nesrovnatelně častěji staří lidé, než ti mladí. Nesrovnatelně v tomto případě znamená třeba 100× častěji. Právě staří lidí jsou také mnohem více očkovaní. U nás je očkováno asi 85 % osob mezi 70–79 roky, ale v řadě úspěšných zemí mají proočkováno hodně přes 90% seniorů. Není divu, že když se dostane s covidem do nemocnice člověk, bude se jednat nejspíš o seniora a není už vůbec divu, že když se dostane senior do nemocnice, bude téměř jistě očkovaný – téměř všichni senioři očkovaní jsou.

     Ani to ještě není všechno. Ve všech rozumných zemích byli právě senioři očkováni přednostně, a právě oni tak dnes mají mnoho měsíců po dokončeném očkování. Dnes už víme, že už měsíc po dokončeném očkování (nebo po onemocnění covidem) imunita klesá a po půl roce je už jen zhruba poloviční. Nejrychleji přitom klesá právě u seniorů, kteří mají opět nevětší riziko, že se ocitnou v nemocnici.

     Všechny tyto tři faktory tedy spoluurčují, jaké procento očkovaných a neočkovaných nakonec skončí v nemocnici. Jestliže tak chceme odhadnout účinnost vakcíny, nestačí se jen podívat kolik očkovaných a neočkovaných leží v nemocnici, ale musíme do výpočtu zahrnout i to, jak jsou staří, a kolik procent různě starých osob má dokončené očkování.

     Tohle odborníci samozřejmě dělají a díky tomu mohou stanovit dosti přesně účinnost jednotlivých vakcín. Zjistili tak, že vakcíny zachrání před nemocnicí asi 8 lidí ze 10, co by jinak skončili v nemocnici, a před hřbitovem asi 9 lidí ze 10, co by jinak skončili na hřbitově. To není špatné, co? O trochu větší ochranu poskytují vakcíny mladším než starším – to ale může souviset s tím, že u starších osob imunita po očkování i po covidu klesá rychleji. Ti, co nemoc prodělali a nechali se následně naočkovat (zdá se, že stačí jen jednou dávkou) mají asi 2× lepší imunitu než ti, co se po nemoci naočkovat nenechali. Lidé po třetí dávce mají silnější imunitu, než měli 14 dnů po druhé dávce – imunita by jim tak měla vydržet déle. Nezávislá studie také ukázala, že jednodávková vakcína Janssen (Johnson & Johnson) chrání s odstupem času hůře než vakcíny dvoudávkové, a že nakombinováním vakcín od různých výrobců se dosáhne lepší imunity. Takže pro třetí dávku je vhodnější použít vakcínu od jiného výrobce a patrně to platí i pro dávku druhou.

     Tak, a to je pro dnešek všechno. Ještě ale chci připomenout, že není virus jako virus a že to, co platí dnes pro mutantu delta, nemusí platit pro mutanty, co určitě ještě přijdou. A abych si ušetřil odpovídání na obvyklé otázky v diskusi pod článkem, tak rovnou říkám, že obě mé děti se stejně jako já nechaly naočkovat hned jak to bylo možné. Kdybych měl malé děti, nechal bych naočkovat i ty, a to i kdyby byly mladší 11 let (a bylo to už povoleno – což brzy bude).

     4 5
     • MlokCZ  

      Flégra jsem nikdy nemusel, ale tohle vysvětluje pěkně a zjednodušil to pro pochopení jak je to šlo a snad to takhle pochopí už konečně každý.

      Ale jinak je to jen takové jednodušší popsání toho, co už tu v minulém vláknu párkrát bylo hezky ukázané pro Israel

      https://www.covid-datascience.com/…e-vaccinated

      Bohužel Simpsonův paradox je pro některé zdejší diskutující už očividně nad jejich chápání a určitě tu stále ještě někteří budou zkoušet tvrdit jak vakcíny nefungují.

      2 0
      • -b-n-x-  

       Kdyby tvrdili že nefungují. Dokonce ten covid ještě zhoršují!

       0 0
     • jIrI___  

      Pěkně popsáno, toto musí pochopit už i příznivci pana Volného.

      0 0
     • daymaker  

      To nemůže typický český „antivaxer“ nikdy pobrat. :-) Flégr je blázen, ale velmi chytrý. Nezbývá než zaseknout další miliardy do českého dluhu (světového dluhu), pohřbít hrdiny, kteří jedli vitamín C a chodili běhat, protože bohužel tohle je začátek. Zajímalo by mě, jestli to třeba lidem dojde v roce 23, nebo pojedeme 7. kolo? :-(

      1 0
      • Melvin  

       Já nejsem očkovaný a chápu to velice dobře. A znám plno vzdělaných lidí co nejsou. Nebo si myslíš, že těch skoro 50% lidí mezi 20–50 jsou všechno blbci? Kdyby to tak bylo Volný by asi dopadl u voleb jinak.

       2 0
       • daymaker  

        Bohužel znám také velmi chytrých lidí, co nejsou. I mezi kolegy lékaři. Takže v tom to asi nebude. Argument nicméně většinou mají ten, že neví, co se stane. To já taky nevím, ale víme už celkem dobře, co se stane, pokud nemá COVID úplně lehký průběh. A nelíbí se mi restrikce celé společnosti kvůli tomu, že se nám opět plní nemocnice těmi, co měli možnost se chránit, ale vyprdli se na to. Bohužel tento systém je neumí nechat umřít a proto jedeme další kolečko a bude hůře.

        2 1
        • JanITCZ  

         Takze „lekar“.Taky vim o"chytrych lekarich",v kazde dobe se najdou „spravni jedinci“:

         "Jsou tací, kteří pracovali 15 hodin denně, sedm dní v týdnu a přinášeli domů plat 18 tisíc eur, téměř 600 eur denně. A kdo za měsíc, kromě toho, že pracoval na Lampeduse 96 hodin na pomoc vyloděným migrantům, strávil dalších 245 hodin ve službě na Usca (Special Continuity Care Units) kliniky Earnings v Palermu a vydělal 14 tisíc eur v čistém. Po stlačení přesčasů lékařů zapojených do mimořádné situace s Covidem v Catanii jsou zahájeny kontroly také v ASP v Palermu: 23. února zaslalo oddělení lidských zdrojů zprávu generálnímu a administrativnímu vedení se jmény 174 bílých plášťů zabývající se '' sledováním výtěru a domácí péčí o pozitiva, která od října do ledna přesáhla 200 měsíčních ho­din.

         V poznámce je nejvyšší vedení vyzváno, aby provedlo nezbytné kontroly: „Existují zdravotničtí pracovníci s tak vysokým počtem hodin, až 500 za měsíc, což může vyvolat značnou nejistotu, pokud jde o skutečné provádění institucionálních činností“. Ve skutečnosti má několik profesionálů zaměstnaných v Usca přiděleno lékařské hlídání až na 24 hodin a jsou také držiteli studií všeobecného lékařství s maximálně 650 pacienty. Většina z nich jsou však čerství absolventi rekrutovaní speciálně pro případ nouze z žebříčku vedoucí společnosti Policlinico di Messina.

         V listopadu stála Usca v Palermu 4 miliony 371 tisíc eur za celkem 97 528 hodin práce, včetně poplatků za sociální zabezpečení a IRAP. V prosinci 5 milionů 869 tisíc eur za 130 998 hodin. Platy 174 lékařů (z 298) ve službě od října do ledna se pohybují od 4 985 EUR za 213 hodin do 17 960 EUR za 449 hodin. Ve 32 případech s poplatky přesahujícími 10 tisíc eur měsíčně. Údaje dosažené na základě nezávislých pracovních smluv, které zaručují 40 EUR za hodinu pro nespecializované lékaře nebo 60 EUR pro osoby se specializací."

         A kdo je „chytry“ ci ne nechame budoucnosti a uvidime.

         0 0
         • daymaker  

          :-) Super argument. Díky za něj.

          0 0
          • JanITCZ  

           To neni z me strany argument, ale factum o moralni nizkosti „lekaru“(v pripade Italie vetsiny) a nebezpeci z toho vyplivajici vcetne trestniho stitu pro tento ucel zakonem ustanovenym.

           0 0
        • Atilla  

         Kdyby někdo přemýšlel a neočkoval ohroženou skupinu ve chvíli kdy tady už covid defakto nebyl. Tak to mohlo být vše jinak.

         Jenže se stalo přesně to co jsem říkal. Po půl roce vakcína nefunguje, stejně jako ta na chřipku. A teď když je období respiračních onemocnění, tak mají protilátky nula a k tomu zhuntovanou imunitu.

         A největší demence je, že se očkování nemusí testovat, takže jsou to největší šířitelé.

         1 1
         • daymaker  

          Data, že očkovaní jsou největší šiřitelé nějaké máte, nebo to je opakovaná mantra, co se stala pravdou? BTW, máme 3. boost dávku, která zafunguje už po týdnu. Proč opět někteří čekají je záhadou. :-) Já jako očkovaný na začátku února už mám termín. Další chip do ramene je potřeba…

          1 1
          • david25  

           tvl to je jak za dob 386 tlacitko boost nebo turbo :D

           0 0
           • daymaker  

            V rámci kampaně a vymývání mozků mladým se snažíme používat “cool” výrazy z terénu. 

            0 0
            • JanITCZ  

             Nejnovejsi „vyjadreni“ ISS(Istituto Superiore di Sanità):

             "CS N ° 53/2021 – Covid-19: očkovaní zesnulí jsou „hyperfragilní“, vyšší průměrný věk a více předchozích onemocnění

             ISS, 19. října 2021 –

             Úmrtí na COVID-19, kteří dokončili očkovací cyklus, mají vyšší průměrný věk (85,5 vs 78,3) než neočkovaní a průměrný počet pozorovaných onemocnění je v této skupině také významně vyšší (5, 0 vs 3,9 již existujících patologií). Potvrdila to hloubková analýza obsažená v dnes zveřejněné pravidelné zprávě o úmrtí Istituto Superiore di Sanità na základě analýzy vzorku 671 lékařských záznamů týkajících se úmrtí, k nimž došlo od 1. 2. 2021 do 5. 10/2021."

             https://www.iss.it/…240a91af1f69?…

             "Al 5 ottobre 2021 sono 1.601, dei 130.468 (1,2%), i pazienti deceduti SARS-CoV-2 positivi di età inferiore ai

             50 anni. In particolare, 399 di questi avevano meno di 40 anni (245 uomini e 154 donne con età compresa

             tra 0 e 39 anni)." Tomu se da porozumet i bez IJ..... pazienti deceduti SARS-CoV-2 positivi…zemreli ne na Covid 19 ale pozitvni(?) na SARS-CoV-2!

             Prilozena tab. jasne ukazuje co bylo,je a bude pricinou „niceni“ zivotu mladych lidi a jejich deti(vcetne soc.a ekonom. dusledku)!

             Umirali(98,8% z celku) a budou umirat stari a nemocni lide(mezi nez pomalu ale jiste patrim),ale to je naprosto prirozene a normalni!

             0 0
          • Atilla  

           Proč lidi nechtějí 3. dávku? Na to je celkem jednoduchá odpověď. Dost lidem 2. neudělala úplně dobře a už nevěří tomu, že buzerace někdy skončí.

           Mantra? Ne je to logický závěr toho, že se přenašeči nemusí testovat, narozdíl od nás co nemoc prodělali. Případů kdy očkovaný jedinec, nakazil další očkované není málo.

           3 1
           • Melvin  

            Právě, pokud očkování nezabrání přenosu je zbytečné do očkování nutit všechny. Jak už bylo vícekrát zmíněno, očkujte staré a nemocné a ostatní ať se rozhodnou. Největší úlet je, že aby neodradili lidi od očkování, tak i přesto, že se ví, že očkovaní taky můžou být přenašeči, tak se před tím zavírají oči a pakárna s testováním se dělá jen neočkovaným.

            2 1
            • Atilla  

             Upřímně mě už testování nevadí. Ve výsledku ho vítám, protože mám aspoň trochu možnost nenakazit babičku, prababičku. Když vidím účinnost očkování u starších lidí…

             Mimochodem kolegova žena je sestra na covid oddělení a zrovna v pondělí bylo 80% nových ležáku po 2. dávce.

             3. Boostovaci dávka stejně není na deltu, takže se prostě jen vyockuje co zbylo.

             0 0
           • daymaker  

            Protože na mě denně chrchlají malé děti, byl jsem na očkováni proti černému kašli, protože světě div se, nějak to z dětství vyvanulo. Nejen, že jsem dostal dvě dávky bez keců, ale po té druhé jsem myslel, že umřu. Závěr by měl být jednoznačný.

            0 0
            • david25  

             Jak jsi dokazal zit s chrchlajicimi detmi v zadech par let zpatky. Normalni Mansoni, ja bych vsechny deti zrusil!

             0 0
             • daymaker  

              Já je nemám v zádech, ale každý den jim čumím do pusy z 15 cm. A jelikož mi doktorka řekla, že se jim množí děcka s černým kašlem díky biomatkám, tak jsem jako správná ovce poslechl a šel na včeličku.

              0 0
              • david25  

               No dyk jo, jak si prezil predtim?

               0 0
               • daymaker  

                Proč tomu jít naproti? Není lepší prevence?

                2 0
               • -b-n-x-  

                Předtím asi ještě fungovala ta minulá (asi z dětství). A taky nebylo tolik těch přenasecu. Pochopil jsem to správně?

                0 0
                • daymaker  

                 Černý kašel se hodně rozjíždí poslední dobou právě kvůli většímu počtu rodičů odmítajících očkováni. Bohužel. A bude hůře.

                 1 0
                 • Ludweek  

                  jj, taky takové znám, těm nic nevysvětlíš, ta hodně stará „studie“, která není studie, o očkování a autismu, prostě pro ně to tak je a hotovo.

                  Mnohé země na západ od nás si tímhle prošly po migračních vlnách různých somálců apod., kdy se jim tam ty nemoci díky nim vrátily a už i dřív byly antivax vlny, které většinou končí menší epidemií, pak dají biomatky pokoj na jednu generaci, protože si tím jejich děti zcela zbytečně projdou a některé i pojdou…

                  No, a pak přijde nová „chytrá“ generace, opráší se starý hoax a jede se znovu…

                  Naštěstí je ale drtivá většina populace rozumná, takže si to nepotřebují zažít na svých dětech, ale stačí jim třeba si to přečíst na internetu, nebo vyprávění našich babiček. Kdo je ultra pitomec, ten tomu pak svoje dítě vystaví, aby si to mohl zažít sám na vlastní kůži.

                  V tomhle kontextu pak to antivax blábolení o „experimentech na lidech“ vyznívá docela jinak…

                  0 1
                  • babkanakole  

                   Sice obecný odpor proti očkování taky nechápu, ale já z rodiny znám trochu jiný problém. Nejdřív ti dítě doktorka nenaočkuje, přestože má „jen“ nudli u nosu, a pak když další rok dva víc marodí než je zdravé, by mu nacpala očkování i v okamžiku, kdy rozhodně zdravé není – protože „jinak to nestihnou“, pak už bude muset očkovat něčím dalším, a jedním dechem avizuje, co všechno je třeba doočkovat (tedy lhůty mezi zkrátit na minimum). Když se ozveš proti, tak se na tebe jsou schopní dívat stejně, jako když očkovat nechceš vůbec.

                   Třeba už se něco změnilo – dotyčné dítko je teď ve druhé třídě.

                   0 0
                   • -b-n-x-  

                    No, je pravda, že asi největší reklama na alternativní medicínu je přístup mnoha arogantních doktorů v nemocnicích.

                    0 0
                    • Barak  

                     No, na druhé straně je pravda, že mnohé matky, které mají vystudovanou medinu přes Google vyhledávač a emimino.cz, to těm doktorům příliš neusnadňují.

                     0 0
                • daymaker  

                 On už jaksi neměl existovat.

                 0 0
       • -b-n-x-  

        No, když si připomenu dvě minule volby prezidenta, tak jsem trochu na vážkách.

        0 0
      • -b-n-x-  

       Přesně. Celá korona situace mimo jiné ukazuje jak fungují/nefungují věcné argumenty. Prostě když někdo má nějaké přesvědčení, tak už se s tím většinou nedá nic dělat.

       0 0
     • mire  

      Užitečný idiot co asi ví jen to, proč si vymazal ty milulé kecy z profilu.

      Jiří Šinkora teď píše:

      Takže jsem skončil rozhovor s Flegrem na CNN Prima News. Je to sprostý lhář a manipulátor. Je to strašidlo a to i mentální. Nic mu nevyšlo a ani nevyjde. Já jsem taková poctivka, že jsem přiznal, že jsem očekával menší počet nakažených. Ale on je ten nárůst malý. Jen trochu větší, než jsem si myslel. Tady se prostě upřímnost trestá smrtí. Dovolil si i tu sprosťárnu, že mě obvinil z toho, že si vydělávám těžkou poctivou prací a ne vysáváním státních grantů a učením na fakultě, která má čím dál horší pověst. A opomněl, že mám doktorát z imunologie. On je PARAZITOLOG, nic jiného. Tak si to přeberte sami,

      1 0
      • Ludweek  

       Musel jsem pátrat, kdo je to ten Šinkora a už vím, viděl jsem jeho rozhovor s Hořejším, kdy mu Hořejší říká, že by ho okamžitě za ty bláboly vyhodil od zkoušky… :-)

       0 4
       • Samuel Elánius  

        Hořejší je teoretik od katedry, Šinkora zase člověk z praxe. Vyber si. A podívej se, jací lidé jsou v prolockdownových iniciativách a jací jsou naopak proti lockownu a opatřením… asi nebude náhodou, že (vulgárně řečeno) pro uzávěry a obtěžování slušných lidí jsou osoby „z teorie“, zatímco proti jsou hlavně osoby „z praxe“.

        0 0
        • Ludweek  

         To není úplně validní argument, namátkou třeba Petr Smejkal je teoretik?

         A ano, koukal jsem na jednu tu iniciativu proti lockdownu, i držitelé bludných balvanů tam mají své nemalé zastoupení…

         0 1
         • david25  

          Neni zase smejkal ten co nema akreditaci? :D si nevyberes. Je to tam samej votpornik a melou se tam mezi sebou. Tihle jesitni mamrdi fakt svou chybu neuznaj. Cest vyjimkam.

          0 0
          • Ludweek  

           To spíš Hnízdil, ne? Ten šavluje čakrama a podobnýma nesmyslama…

           Bývalý primář a vedoucí infektolog IKEMu Smejkal bez akreditace? Kde to psali?

           0 0
   • JanITCZ  

    Nevzdavej se,tady ti tvrdi ze po tretim prijimani si skoro nesmrtelny: https://www.jpost.com/…-shot-682601?…

    0 0
  • Peterko  

   V anketě chybí možnost prodělal jsem covid a jsem očkovaný, takže mám nesmrtelnost a tudíž mám v pi*i ;-)

   1 0
  • -b-n-x-  

   Tady článek o „promoření“ a „stadni imunitě“.

   https://www.seznamzpravy.cz/…ovani-178420

   No, doufám, že se ti citovani odborníci mýlí. Protože z toho taky vyplývá trochu nepříjemnost i pro nás, kteří ještě nejsme v rizikové skupině. Virus tady pořád bude, my sice budeme mít protilátky, atd…, ale taky starneme, a postupně se do té rizikové skupiny stejně dostaneme. No a když přemýšlím čistě sobecky. Teď mě tato nemoc osobně moc nezajímá. Týden dva polezim doma a cajk. Úmrtnost v mé skupině může být třeba promile (velmi nízká). Jenže za cca 15 let už budu ve skupině, kde je úmrtnost třeba 10%. A to už je úplně jiná situace.

   Jasně, zdravotnictví časem najde lepší a lepší léky, postupy a tak. Ale zase virus taky bude mutovat.

   0 0
   • david25  

    tebe trapi korona za 15? dobre ty :D

    0 0
    • -b-n-x-  

     Hele, jaxe blíží ta padesátka tak už občas začínáš přemýšlet tímhle směrem :-)

     0 0
     • david25  

      No ja jen ze to asi nebude to, co nas ma trapit. A ty jedes Modernu ty jsi fklidu :D

      0 0
   • Melvin  

    Tak chřipku taky přece můžeš chytnout víckrát, takže mě to ani nepřekvapuje. No a jinak, až se budu blížit to té věkové kategorie, nebo až bude vakcína řádně schválená, či za tu dobu vyvinutá jiná verze, tak se taky případně nechám naočkovat.

    1 0
    • -b-n-x-  

     No jasně, je všelijakých plno jiných nemoci a problémů. Ale že přibude další, a poměrně významné onemocnění, mě neuklidnuje.

     Ale zase o důvod víc, udržovat se v kondici.

     0 0
   • babkanakole  

    Mě je těsně nad padesát, očkovaná jsem. Ano, je dost dobře možné, že by se „všichni“ třeba nad 50 měli očkovat, včetně přeočkovávání po nějaké době, a možná i ve zrychlujícím cyklu postupem času.

    Jediný problém je, že u těch starších už taky přibývá nemocí, kde by se mělo zvažovat, jestli je horší risknout covid (i s tím, že je to smete), nebo je pravidelně očkovat a pravidelně jim zhoršovat chronické nemoci. Proč třeba má táta v kartě „pravidelně očkovat proti chřipce“ a máma „v žádném případě neočkovat“? Někdo zvážil rizika obojího a podle toho rozhodl.

    Jak ale vyřeší potřebu mít naočkované padesátníky to, že to dnes narveme do dětí pod 12 let, když jim imunita „na covid“ rozhodně do těch padesáti nevydrží?

    0 0
   • Prasopes  

    no, tak na něco ve stáří umřít musíš, no. Když to nebude covid, bude to rakovina, infarkt, mrtvice, chřipka… To tě neznepokojuje?:-)

    1 0
  • Phantasma  

   Bylo by pěkné, aby si na test zašli i očkovaní. To už by asi neplatilo, že pozitivních je 98% neočkovaných.

   Šikana a buzerace …

   1 1
   • -b-n-x-  

    Já jsem vyloženě pro.

    Kde se psalo, že 98? Tohle už snad nikdo nezastava, ne?

    0 0
    • Phantasma  

     Tohle říkali v bedně.

     Navíc nás masírovaloi ministerstvo, že se nakazí dokonce jen 1% očkovaných. Zajímalo by mě, jak k tomu ti kokoti přišli, když z logiky věci vyplývá, že očkovaný se testovat nechodí … proč by taky chodil? Svoji „bezinfekčnost“ ukazuje očkovacím certifikátem a nikdo už neřeší, jestli je skutečně bezinfekční … skandál a šaškárna.

     Dva týdny po očkování …

     https://koronavirus.mzcr.cz/…en-006-osob/

     Dneska už se hovoří o pětině očkovaných s pozitivním testem.

     0 0
     • -b-n-x-  

      Ale tak, zase mi ukaž někoho, kdo bere tohle vyjádření vážně. I ty nejlepší vyjádření říkaly, že vakciny chrání tuším z 96%. Ale to se týkalo onemocnění, ne přenosu nákazy.

      No a jsa si teda myslím, že se testovat dnes už chodí běžně i očkovaní. Když třeba najednou ztratí čich a jsou nemocní, atd…

      Ale jako určitě se testují víc neockovani. To je asi jasné.

      0 0
      • Phantasma  

       Takze ockovani ma smysl jen u rizikovych skupin. U siroke skupiny obyvatelstva nema vyznam, protoze jejich priznaky nemoci jsou stejne jako u te neockovane. Nerikalo se na jare, ze 3/4 pozitivnich nemelo zadne priznaky nemoci?

       Proste pokud nebudou narvane spitaly, tak je prece uplne jedno kolik je denne pripadu. Stane se z toho normalni nemoc. Oni ti v TV reknou, ze ROSTE I POCET HOSPITALIZOVANYCH … ale jaka je kapacita a na kolika jsme % ??

       A pokud reknou, ze soucasna situace pripomina nastup lonske podzimni vlny, tak je to fakt drzost. Lidi uz pro to udelali a obetovali vse … a nicemu to nepomohlo. Vubec nicemu …

       Ale my, neockovani, jsme sem nic nepritahli – nas v lete nikam nepustili …

       Ritime se do 7000 denne na konci listopadu …

       0 0
       • pocestny  

        7000 se možná podaří už na konci října

        0 0
        • iron.hide  

         tak vy ste uz parkrat mali okolo 15000…

         0 0
         • plzakj  

          Tam se nedostamem. Prestanou platit testy.

          Btw rozumi nekdo tomu, co to cislo vlastne znamema?

          0 0
          • Phantasma  

           Rád si počkám na srovnání provedených bezplatných a placených testů. Můj názor je takový, že na tohle nařízení doplatíme. Nebudou mít vůbec přehled o situaci.

           Jenže my mladí a zdraví jim ty špitály neplníme, takže buzerují špatnou část obyvatelstva.

           1 0
           • RomanH  

            Do mesice to bude jinak.

            0 0
            • Phantasma  

             To uz muze byt pozde. Je to klacek pod nohy nove vlade a pokud ta soucasna chce jeste ovlivnovat chod teto zeme, tak by tam mel byt dialog s nastavajici vladou. Jinak v tom zase bude chaos a furt se budou menit pravidla hry … ale stejne na to uz kazdy sere. Vidime jasne, ze jsme se moc neposunuli za ten rok a pul a WHO uz zse strasi, ze tohle bude pokracovat jeste v roce 2022. Tak ja nevim. Budou se chodit ovce ockovat kazdy mesic?

             0 0
             • Ludweek  

              Tak pokud vím, tak se snažili do rozhodování přizvat i Válka, aby byla zajištěna kontinuita opatření při předání moci, ale ten to odmítnul…

              Jinak předevčírem někde mluvila Pekarová a tvrdila, že směr nové vlády je jasný, očkovat, očkovat, očkovat…

              0 1
              • RomanH  

               On je Valek ministrem ? Vubec se nedivim, ze tam budouci vlada nikoho nedala. Stejne by ho prehlasovali a Bures, kteremu nelze verit ani Dobry den, by mel obetniho beranka.

               2 0
               • -b-n-x-  

                Přesně tak

                0 0
               • Ludweek  

                Tak nový ministr zdravotnictví bude obětní beránek stejně, to je úplně jedno kdo tam bude, kdyby to byl Ježíš Kristus, tak do měsíce v úřadě to bude persona non grata číslo 1. v ČR.

                Doufám, že ať to bude kdo to bude, se nebude dlouho zabývat protilátkama a pod., zatímco čísla dál v klidu porostou. Nakonec bude muset nový ministr dělat to samé, co dělá ten starý.

                Nakonec dneska číslo R 1,8, řítíme se do riadnej riti…

                0 4
                • david25  

                 10 9 8 6 5 …A ted vsichni zahyneeem…

                 0 0
                 • -b-n-x-  

                  Čověče, s tím vysmíváním covidu bych byl trochu opatrnější.

                  0 0
                  • david25  

                   pokud mam skapat,tak skapu, kdyz ne na kovid, srazi me auto. Takze bud pujdu do krytu, nebo se budu snazit nejak rozumne zit.Nepujdu tomu naproti a budu poslouchat jen ty fanatiky pro ktere budu plochozemec co ritaulne obetovava domaci zvirata na oltar pohanskych bohu. A urcite voli flakance nebo kadidiru. Co uz. Nevysmivam se,ale uz by jsme to meli brat jako soucast zivota.

                   2 1
                • RomanH  

                 Valek (pokud to bude on) se jasne vyjadril ke Svrcinove a k protilatkam ;-)

                 0 0
                 • Ludweek  

                  jj, jak už jsem říkal, ono je něco jiného říkat z opozičních lavic to, co se lidem líbí, a pak mít skutečnou odpovědnost a nechat to projet bez opatření celou společností…

                  Jestli čekáte, že s novým ministrem bude vše jinak a budete v klidu chodit kalit na vánoční firemní párty bez roušek, tak se obávám, že se dost mýlíte…

                  Včera 19 mrtvých…

                  Je to upřímně horší, než jsem čekal a tahle zima bohužel zase bude stát za to…

                  0 2
                  • -b-n-x-  

                   Jo, jsem zvědav jaxi ten obrat budou vysvětlovat ti proti opatřením (a proti vládě) naladění lidé, kteří věří, že opozice bude dbat více na svobodu.

                   0 0
                   • mr.antik  

                    Těch 19 je takový běžný chřipkový průměr, otázka je kam se to vyšroubuje.

                    0 0
                  • RomanH  

                   Soucasna vlada to nejak zkusila, a evidentne to uspech nemelo. Pres vsechnu tu buzeraci Best in Covid, o rozpoctu ani nemluve. To uz se da jedine zlepsit.

                   0 0
                • Phantasma  

                 Jasne. Cislo R minula vlada pouzivala jak se ji to zrovna hodilo k buzeraci. Tohle numero je nic nevypovidajici udaj … hausnumero.

                 2 0
                • Lišák  

                 Tak jsem si dneska nainstaloval do mobilu Tečku, abych se mohl prokazovat „bezinfekčností“ po kovidu, stejně, jako se Tečkou prokazuje moje dvoupfajzrová manželka, která nejenže na kovida onemocněla, ale ještě nakazila celou rodinu.

                 Zatímco já, neočkovaný a o osm let starší už jsem fit a v pondělí jdu do práce, tak moje žena bude ještě týden doma.

                 „Trošku“ mě však přišlo zajímavé, že mě po prodělání nemoci platí Tečka do 6.4.2022, a pak zase bez testů ani ťuk, tak mojí ženě po 2 Pfajzrech platí tečka do roku 2025.

                 Je vidět, že nejde o kšeft, ale o zdraví lidu!

                 4 0
                 • Atilla  

                  To víš, ty to totiž kazíš těm chytrým a ohleduplným lidem co se nemusí testovat.

                  1 0
                 • Ludweek  

                  Po 2 pfizerech a prodělané nemoci bude mít protilátek opravdu hodně, ale do roku 2025? To je zajímavé, ale nemyslím, že by to opravdu platilo, aniž by se mezitím očkovala dalšími dávkami.

                  0 0
                  • Lišák  

                   Taky na to koukala, ale má to tam tak uvedeno. Ty máš tečku po očkování do kdy?

                   0 0
                   • Ludweek  

                    Já jsem rakouská škola, nosím ty papíry, co mi dali při očkování, ale vlastně to stejně nikomu neukazuju, jsem na HO, do hospod jsem nechodil ani před covidem atp., takže po mě stejně nikdo nic nechce.

                    0 0
                   • -b-n-x-  

                    Já to mám taky někdy do 2025.

                    Podle mě někdo dostal za úkol dát tenhle údaj do kdy má platit ta vakcina, tenkrát se ještě moc nevědělo jak dlouho fungovat bude, tak tam prostě plácnul druhá davka plus 4 roky.

                    Rozhodně bych nic víc než víceméně odhadnute náhodné číslo za tím nehledal.

                    0 0
                 • MlokCZ  

                  Ono to neplatí do roku 2025.

                  Tečka to nikdy neuměla vyhodnotit (mají tam poznámku, že je to orientační, mělo by tam spíš být uvedeno, že to neumí vůbec).

                  Dříve ukazovala 9 měsíců a k tomu bylo vyjádření ministerstva zdravotnictví:

                  https://www.novinky.cz/…cne-40365127

                  Čtečka jen ukáže, kdy došlo k dané události (očkování, pozitivní test) a ověřit je nutné ověřovací aplikací nebo ručně.

                  1 0
                  • MlokCZ  

                   Platnost pro očkování zřejmě bude ještě měněna. Těch 2025 je tam zřejmě proto, aby to zatím každému ukazovalo, že je to platné.

                   Čekám, že brzy upřesní platnost. A více než rok bych tomu nedával, možná nechají i těch 9 měsíců (asi bude o něco déle než 8 měsíců, aby byl čas pro ty co chtějí jít na třetí dávku).

                   1 0
                   • Lišák  

                    Takže to vypadá, že do budoucna to bude po očkování na 6 měsíců, pak Tečka zčervená a alou na další várku. A tak pořád dál.

                    0 0
                    • Phantasma  

                     V te tve predikci mi chybi jedna zasadni vec – nova mutace, vuci ktere budou stavajici vakciny mnohem mene ucinne.

                     Takze aby spis nebyl kazdych 6 mesicu lockdown …

                     Pokud ale skutecne muze byt nakazenych dokonce az pres 20% ockovanych, tak to jejich zbozne prani o 3/4 proockovanych obyvatel je smesne. To muzou naockovat vsechny a stejne to nic nevyresi.

                     Co takhle rovnou 12 davek za rok. Vis jako, kazdy 8. den v mesici si zajdes na ockovani :-D

                     0 0
                     • -b-n-x-  

                      A co bys tak navrhoval?

                      Nechat to na přírodě?

                      0 0
                     • MlokCZ  

                      Jako, že třeba 6× méně mrtvých nebo 6× méně lidí v nemocnicích díky čemu nemusí dojít k přetížení nemocnic (a krácení ostatní péče) nic neřeší? A že to je směšné, že umře o tolik méně lidí?

                      A ta predikce co psal je hodně pesimistická. V reálu je to o dost lepší. 6 měsíců je možná tak část především starší populace, kde je horší imunitní reakce a je tak potřeba častější očkování. U mladších stačí o dost delší interval. A k tomu to vypadá, že po třetí dávce to vydrží zase o něco déle (když hladiny protilátek těsně po třetí dávce jsou obecně o dost vyšší než předtím těsně po druhé), přesněji se ale teprve uvidí třeba za rok (když teď třetí dávky začínají).

                      S mutacemi zatím žádný vážný problém nebyl. Mutací už bylo hodně a vakcíny pořád fungují, snížení účinnosti proti úmrtí a hospitalizaci klesla jen o málo.

                      A kdyby problém byl, tak vakcínu upraví. Na úpravě už dávno pracovali všichni výrobci vakcín, jenže se zatím došlo k tomu, že i pro deltu by vakcína byla téměr totožná jako na počátku a tedy se zatím do produkce upravené vakcíny nešlo.

                      1 0
                      • MlokCZ  

                       A to jsem ještě těch 6× napsal hodně pesimisticky. Reálně je to ještě znatelně lepší, ale je potřeba to už pak správně řešit dle věkových skupin, protože Simpsonuv paradox.

                       0 0
                       • Mikikuba  

                        Otázka zní kolik z toho dělá že v předchozích vlnách zemřelo plno lidí, kteří když to řeknu ošklivě dožívalo jako ležáci či těžce nemocní staří lidé závislý na okolní pomoci. Těch okolností je strašně moc a veškerá data se ohýbají podle toho kdo a k jakému argumentu je potřebuje. Kromě toho si společnost zvykla, že je nesmrtelná…že zajde k doktorovi dostane lék a je zdravej. Takhle to ale nefunguje a lidi nabyli dojmu že jo.

                        0 0
                        • bikerluzice  

                         Me je celkem u ****** kolik lezaku zenrelo. Z meho okolí v březnu zdravy pritel. Pred tydnem spolužák z prumyslovky. Oba dva +/- 50 let.

                         0 0
                         • mais  

                          jenomze dokud je to v pozici nekdo zemrel, tak to mamlasy nezajima, az kdyz ten nekdo je blizky a znaji jmeno tak se to meni a ziskavaji z toho respekt

                          1 0
              • Sraldo Serpentiny  

               Ten se zda byt jeste vetsi hovado nez podrztaska ze Vcelny. Je priznivec iniciativy Snih, jejiz clenem je napr. traged Kubek. A dale si Valek hodla do sveho tymu vzit dalsiho trageda Madara. A podle dostupnych informaci mamlase Duska se konecne uvazuje i o testovani ockovanych.

               0 0
   • DaSnail  

    Pozitívni sú neni tak zaujímaví jak hospitalizovaní. U nás je z hospitalizovaných 82% neočkovaných. Pri pomere očko/neočko 45%/55% je to cca 3,7× vačšia pravdepodobnost hospitalizácie pre neočko. Keby sa bralo do úvahy aj to, jaké skupiny sú vuac zaočkované a jaké ne, tak by to bolo ešte zaujímavejšie.

    Už sa zas hovorí o odkladaní operácií, a pritom by mnohí plochozemci namiesto hospitalizácie možno radšej prijali krabičku ivermektinu, bromexin a litrovku jemnej vodky.

    0 0
    • -b-n-x-  

     Ale to je dobrá myšlenka: máte covid? Nejste očkovaní? Tak šup ivermectin, a uzdravte se doma. Beztak by to hezky fungovalo.

     0 0
     • antt  

      vždyť to je jasné od začátku, ale o tohle tady přeci nejde . .

      0 0
    • david25  

     Ja vas proste zeru. Pro vas clovek co nechce vakcinu je automaticky, hlupak co veri na plochou zemi, voli same extremisty atd. Jenze diky tomu jste uplne stejni tupani. Je to zabava sledovat oba tabory a jejich svate valky a pritom ty capky mely byt zelene.

     0 1
     • DaSnail  

      Aby nedošlo k omylu, nemyslím s že všetci neočkovaní sú plochozemci, konšpimagori alebo hlupáci. To sú len podmnožiny. Ale zas asi máloktorý plochozemec očkovaný je.

      1 0
      • david25  

       tak tohle asi vyvracet nebudu, tohle je docela jistota :)

       0 0
  • Pikaču  

   Trocha rozumneho cteni pro vsechny zdejsi skupiny.

   https://www.parlamentnilisty.cz/…erenu-680751?…

   0 0
   • MirosPikos  

    Ale to jsou PL a to je tfujky tfujky čtení. Tam píšou kacíři jako Beran, Peková a mnoho dalších lidí z oboru. Nejsou to odborníci správného názoru a kazí akorát kšeft. Je třeba hltat odborníky, co chodí do ČT.

    Překvapuje mě ta naivita některých, kteří jsou totálně přesvědčení, že někomu jde o jejich zdraví víc, než o jejich chaty, pensiony a hotely v CHKO. Kritický myšlení nula nula nic. Neočkovaný by nejraději stříleli u vchodu do nemocnic nebo jim alespoň upřeli adekvátní zdravotní péči.

    Ale čemu já se vlastně divím.

    0 0
    • Ludweek  

     Peková loni v září v rozhovoru pro Reflex říkala, že ta chřipečka už je za náma…

     Flégr strašil s mrazákama a v počtu mrtvých se až neuvěřitelně trefil.....

     Takže posuď sám, koho chceš poslouchat raději, někoho, kdo říká naprosté nesmysly nebo někoho, kdo si to spočítal a bohužel se opravdu téměř na 100% trefil.

     To se pak nediv, že když se někdo splete o 30k mrtvých, že jej pak nezvou normální média, ale jen PL a podobně.

     1 4
     • david25  

      no hele myslim ze se trefil mozna v poctu, ale trosku za delsi cas nez predikoval, ani na mrazaky nedoslo a i to slovickareni s covidem na covid te statistice docela pomohlo, ale tak nebudu te provokovat bo hned vytahnes konspiracky a hoaxy. I kdyz vlastne Jirina neco plantal ze na Slezke tam neco stalo :)

      0 0
      • mais  

       Jo na mrazáky nedošlo, protože vojáci sehnali a přivezli ve tři ráno kyslík vrtulníkem – reálně tak daleko byla jedna covid nemocnice od mrazáků z náklaďáku..

       0 0
       • Ludweek  

        A v některých méně vyspělých zemích ten kyslík došel úplně, nebo jim ještě vybouchnul.

        Ale krematoria u nás opravdu nestíhala spalovat mrtvé…

        0 0
        • jIrI___  

         V té době člověk při procházce centrem Ostravy cítil ve vzduchu novou neznámou vůni, bylo to kvůli uvolněným emisním limitům v krematoriu kousek od centra… Doufám, že letos v zimě už covid ve vzduchu cítit nepůjde.

         0 0
         • -b-n-x-  

          To ale nebyla vůně covidu.

          0 0
          • david25  

           Nekaz mu to :)

           0 0
          • pocestny  

           Tak proto jsou ty emisní povolenky tak drahé? To neskupují hedgeové fondy, to skoupila krematoria?

           0 0
       • david25  

        A ze o tom nebyla zadna akcni reportaz, to fakt si nechali ujit? Ale pokud je to pravda, tak dobre no.

        0 0
        • mais  

         a myslíš, že doktoři a vojácí bojující s časem mají a měli čas dávat echo? – na to musí být napřed někdo, kdo má čas hyeničit.. naopak kdyby mě někdo čas dávat echo, tak by asi fakt nešlo o kejhák ne?

         0 0
         • david25  

          No nevim nevim, ale nechat si ujit takove promo i s krizkem po funuse? Ale jak uz jsem psal, jestli ano tak budiz.

          0 0
   • daymaker  

    Koukneme na ty čísla za 14 dní, ju? :-)

    0 0
    • babkanakole  

     Kterých? Já se v té definici pojmu „14 dní“ trochu ztrácím…

     0 0
    • mantis  

     Hele za 14 dní bude všem hej, jelikož tou dobou už bude v platnosti to, že se testy nejsou „zdarma“. Tím pádem se bude testovat o dost míň a jaký budou čísla? Nižší kurwa, nižší, myslete politicky Halík! Pak budou všichni spokojený, ne? Porazili jsme virus, máme nízký čísla :)

     5 0
     • Foose  
      • ještě k tomu budou čísla očkovaných vyšší, protože pár lidí se nechá naočkovat zdarma aby nemuseli chodit na placené testy…
      1 0
  • david25  

   .

   2 1
  • babkanakole  

   Lidi, já už zase nevím, která bije:

   Včera : od listopadu všichni v zaměstnání respirátory, výjimka jen pokud jsou „na samotce“.

   Dnes : ve škole žáci respirátory ne, očkovaní učitelé taky ne, neočkovaní učitelé ano.

   To se každé týká jiného období, nebo učitel není v zaměstnání pod střechou? Nebo to v práci očkovaní taky nemusí?

   Kacířskou myšlenku, že je to zase na odstřel, tu nechci nikomu podsouvat.

   0 1
   • -b-n-x-  

    Tak oni ještě na konci svého působení pořád hrajou tu hru kdo vymyslí největší pičovinu :-)

    0 0
   • Phantasma  

    Sedmdesátník, tipuji i riziková skupina s dalšími nemocemi. Žena to má rychle za sebou, on svojí blbostí bude zaměstnávat personál špitálu, vysávat peníze ze zdravotnictví a ještě takoví lidi komplikují zdravým lidem jejich každodenní život …

    Mně neproplatí test, ale statisícovou léčbu takovému člověku hravě zaplatí? Ať mi nikdo netrvdí, že ho jeho lékař neupozornil na rizika …

    0 1
    • -b-n-x-  

     Tady se ale přece upozorňuje na rizika rok a půl, přičemž poslední cca půl roku je možnost se tomu riziku poměrně dobře vyhnout očkováním. Furt se o tom mluví, mediální zkratka je „očkování= jediná cesta“, ale tady je pořád půlka národa chytrá, svobodná, a nevím co ještě, takže výsledek je takový. Tohle už dnes nemůže překvapit.

     1 1
     • Ludweek  

      jj, někomu stačí to vidět a vyhodnotit si a má jasno hned, někdo jiný zase potřebuje 1, 2, 3, roky lockdownů a průserů, aby mu konečně došlo, že je to mega *******, se kterým musíme všichni něco dělat.

      Hrát si teď na svobodu, to nás nakonec bude stát další zimu nesvobody a stamiliardy k tomu…

      0 4
     • Rychlej turista  

      Ty tím kovidismem docela žiješ, tak obětuj trošku času a přelouskej to. Co tam píšou?

      0 0
      • Ludweek  

       A? Sledují vedlejší účinky vakcín, to je v pořádku ne?

       0 0
       • Rychlej turista  

        Proto se ptám, co tam píšou. Bo umím jen česky. Nač přišli?

        0 0
        • Ivan  

         Je to jenom o tom co, kdo a jak má sledovat, žádná konkrétní data nebo závěry.

         0 0
         • Rychlej turista  

          Aha, tak to je škoda. Ta čísla by mě zajímala. Kde se dají nelézt?

          0 0
      • -b-n-x-  

       Snad se k tomu dostanu o víkendu.

       0 0
     • Phantasma  

      Dobre, rok a pul upozornivani na rizika a stale je tu neockovanych tolik duchodcu a rizikovych skupin. A ja se teda ptam, co kdo udelal pro to, aby se to zmenilo. Vis co. Dojdes, sednes si a oni to do tebe streli. Neni problem, vakcina je pro vsechny. Na socialnich sitich vymyvani mozku influencery, kteri pod taktovkou vlady cilili na urcitou cast obyvatelstva. A co ta posledni cast obyvatelstva? Jakou kampan strategii mela vlada pro ne? To me zajima.

      Ja netvrdim, ze tady maji nekoho nutit, ale ***** kdyz se podivas na TV na reportaz, kde se reporteri ptaji v tech vakcinou nepolibenych obcich, ta ty lidi nedokazou ani zduvodnit, proc se ockovat nechteji.

      1 0
      • Rychlej turista  

       Životní zkušenost je naučila vyhodnotit propagandu – pokud vnucuje jedinou cestu, pak je třeba se jí vyhnout a jít těmi propagndou zamlčovanými. To je stará, osvědčená zkušenost, která mladým schází.

       4 1
       • -b-n-x-  

        Proste oportunismus.

        A některé tohle myšlení zavede až k poznání zemeplochy, duté země, atakdale.

        0 0
       • Barak  

        Přesně tak, Vysoká škola života je naučila!

        A když si člověk náhodou jistý, po šichtě skočí Na Růžek na pár škopků a Pepa nebo Franta určitě poradí.

        1 1
       • Ludweek  

        S tímhle bych souhlasil, kdyby se to třeba týkalo státního schodku apod.

        Ale když už tu máme pandemii a už víme, co umí, tak uvažování ve stylu, tvrdí to stbák Babiš a Vojtěch, že se mám naočkovat, ale má to čapí hnízdo, zámek ve Francii a byl to komunista, tak já se na truc nenaočkuju…

        To až tam bude slušný profesor z Brna tvrdit to samé, tak se pak naočkujou?

        Takový styl uvažování v době pandemie mi mírně řečeno nepřipadá zrovna chytrý…

        0 3
        • Rychlej turista  

         Nejde o truc, ale o vyhodnocení toho, že pokud někdo lže, je bezpečnější se od něj držet dál.

         0 0
         • Ludweek  

          Neříkám, že Babiš je důvěryhodná osoba a ani není nutné se rozhodovat podle něj. Každý vidíme, co se tu stalo, každý si může poslechnout slova a doporučení profesorů a odborníků, kteří se ve svých odhadech trefili a poslechnout jejich doporučení, které je jasné, nechat se očkovat.

          Každopádně už teď začíná být zřejmé, že tahle zima bude krutější, než jsem si třeba já myslel původně…

          0 2
          • Rychlej turista  

           Vůbec se nebavím o Babišovi, ale myslím to obecně. Už desítky let žijeme v režimu permanentní lži a zrovna v tomto jednom jediném případě ten samý režim najednou mluví pravdu. Tak určitě :-)

           1 0
           • david25  

            Fakt cestne! Primo mi to pripomelo Kikincuka :D

            0 0
           • Ludweek  

            A komu bys teda věřil?

            Tvé odpovědi už trochu zavánějí disidentstvím v každém režimu, tedy Cibulkovinou se siderickým informačním kyvadlem…

            Tomu je taky jedno, jaký je režim, všichni jsou agenti GRU, všichni lžou a ovládají nás a ať se stane cokoliv, mele pořád to samé a kývá kyvadlem, které mu pravdu vždy neomylně vyjeví… :-)

            0 2
            • david25  

             Vis ale ze neexistuje nic jako hodni a zli kluci, cervena a modra. Je jen zlo a mensi zlo a ja jsem rad ze ziju v mensim zle.Nebo jako fakt si myslis ze je neco jako hodny zapad a zly vychod? hmm dobre. Vsichni sleduji jen a pouze sve cile mamom a moc. A nekde to maji jednoduhsi , jinde tezsi jak to provest.

             0 0
             • Ludweek  

              To samozřejmě vím moc dobře, ale opět, co s tím má co společného globální pandemie?

              Biden, Putin, Macron, Johnson, Si ťin Pching, Modí, Babiš, Pekarová… Tihle všichni říkají co nejvíc očkovat. Jsou snad všechno židoilumináti tajné lóže, kteří se na nás spikli a chtějí naplnit plán vyhlazení podstatné části lidstva?

              Myslím, že všichni výše uvedení, stejně jako já, z toho vůbec nemají radost a vidí jediné řešení…

              0 2
              • david25  

               Ano dobre jsi to napsal, vidi jedine reseni. A opravdu je to jedine reseni? Jde o to, ze za kazdou cenu tlaci pouze toto, protoze je to „pohodlne“ a krasne se to prodava. Ale proste mi nebude nikdo tvrdit, ze je to vsechno kvuli starosti o zdravi naroda a jednotlivce. A ovladat masy, ktere jim budou jeste tleskat, je zase o neco jednoduhsi, prijemny bonus.

               0 0
               • Ludweek  

                Za mě to vůbec nemusí být kvůli zdraví národa a jednotlivce.

                I kdybychom na tohle vůbec nemysleli, ale opravdu vůbec, ať si každý svobodně vykašlá plíce a umře, pohoda, tak kdyby jen tihle všichni politici mysleli čistě i jen na ekonomické ztráty plynoucí z lockdownů, omezení výroby a narušení světových dopravních řetězců, tak stejně budou říkat to samé, protože kdybychom měli zažít takových zim, jako byla ta poslední, třeba několik, tak jsme na tom v roce 2025 ekonomicky hůř, než Řecko…

                0 1
                • ememem1  

                 iste, tak naco tie picoviny robia?

                 0 0
               • -b-n-x-  

                Ale z pohledu velké masy lidí to je opravdu momentálně jediné trochu funkční řešení.

                Nebo jaké jiné řešení podle tebe existuji?

                Jinak, pro jedince jako jsi ty, chápu, že třeba covid nepředstavuje nějaký zvláštní problém. A jsou i jiné cesty jak situaci řešit – izolace od ostatních, trenovani imunity, atak různě dále. Jenže velká masa lidí takhle nefunguje.

                0 0
                • Rychlej turista  

                 Jediné řešení to evidentně není. Ale konečné řešení by to být mohlo…

                 0 0
              • boo-beek  

               Mně to vlastně přijde strašně jednoduchý… Na to není potřeba spiknutí, koordinace ani čipy ve vakcínách. Celé je to o tom, že je to v dané situaci pro jakéhokoliv politického lídra snadná cesta k tomu, jak rapidně zvýšit závislost občanů na systému. Na tom konkrétním systému, který politika živí, je úplně jedno, jestli je to demokracie, „demokracie“ nebo diktatura. Navíc v globálním světě propojeném penězma, kdy je politika srostlá s korporátem. Nikdo z těch leaderů mi nikdy žádným způsobem neukázal, že by mu (jí) šlo o svobodu „jejich“ lidu, všichni ji nějakým způsobem a pod různou záminkou naopak berou.. V lepším případě to dělají z mesiášského komplexu, z přesvědčení, že lidi sami za sebe nemůžou mít zodpovědnost, v horším kvůli prachům a v nejhorším čistě kvůli moci nad lidmi. Z hlediska praktického důsledku je to ale jedno.

               Aby bylo jasno, netvrdím, že vakcína nefunguje, pro rizikové skupiny má svůj smysl. Ani nevylučuju, že mi opatření časem otráví život natolik, že si to taky nechám bodnout (někde jsem viděl hlášku, že je to jako vstup do KSČ – někdo v to věří, někdo chce mít klid a pokoj). Ale je zrůdný, že nikdo z politiků nepřišel s jakoukoliv smysluplnou podporou aktivního životního stylu (zrušíme DPH na ovozel a vitamíny, propagace preventivních prohlídek na cokoliv, propagace i finanční podpora sportu pro kohokoliv atd.), nikdo nemá chuť (koule? důvod?) říct lidem, že bysme se sebou něco měli dělat, že si leností kurvíme vlastní těla a jsme tak mnohem slabší a zranitelnější, než bychom mohli být… Takže tuhle vakcínu považuju za prohru. Za snazší cestu, která ale dlouhodobě bude znamenat vyšší závislost lidstva na technologiích, korporátu a státu. A nemyslím, že se kvůli tomu politici spikli, spíš je tohle směřování dané typem lidí, co mají žaludek, koule, inteligenci a všechno další, co je potřeba k životě ve vrcholný politice.

               9 1
               • -b-n-x-  

                Hele, zkus hlásat jako politik podporu zdravému životnímu stylu. To tě ochránci svobod, nejspíš stejní jako teď bojují proti covid opatřením, hezky rychle vyvedou z omylu :-)

                Pamatuju si, jak ve státě New York chtěli zvýšit dan na sladké nápoje. To se v českých diskusích bojovalo :-)

                Anebo diskuze ohledně zákazu kouření v restauracích.

                Anebo jak si nechceme nechat vzít spalovací motory.

                Atd…

                0 0
                • boo-beek  

                 Ale podpora zdravého životního stylu nemusí a priori znamenat zákazy, že jo. To jsme zase u té svobody…

                 0 0
                 • -b-n-x-  

                  Ano, můžeš udělat zvýhodnění pro ty kteří se o sebe starají. A co myslíš, budou lidi spokojeni? Ne, hned se ozvou ti, co na zdraví sebou, s tím že je to jejich diskriminace. Však to i teď vidíme s očkováním.

                  Určitě jsou ještě nějaké jiné způsoby jak se dá celospolecensky pracovat na zlepšení zdraví, které nějak budou fungovat. Ale je teď zrovna momentálně nenapadá nic nového co by se už třeba dříve, nebo teď nedelo.

                  0 0
               • Ludweek  

                Tak závislost občanů na systému tu je už stovky let. Představ si, že systém padne, nepůjde elektřina, plyn, voda…

                Tak jsme všichni v pr… Možná jen Dago a někteří extrémisti ze závodu 1000 mil si někde vykopou zemljanku a budou v klidu u hořící třísky zapálené křesadlem číst survival knížky, a jestli jíst nebo nejíst určitého brouka nebo kořínek, ale současná společnost už je svého druhu Matrix a závislí jsme na ní prakticky všichni…

                0 0
                • boo-beek  

                 Jo, já vím, ale přijde mi zbytečný tomu přidávat.

                 0 0
               • Lišák  

                Parádně sepsáno!

                0 0
               • skaj  

                Reaguji na od „Aby bylo jasno …“ – tohle by byla pravda, pokud by rizikove skupiny nezacinali nad 30 (v pripade delty) a aktivni zivotni styl proti covidu nejak zasadne (a hlavne rychle v dnesni/lonske situaci) pomohl. Podle vsech cisel, co jsou aktualne k dispozici, je jedina ochrana vakcina. Funguje, chrani pred smrti a/i tezsim prubehem a vedlejsi ucinky jsou ve srovnani s riziky minimalni.

                Je treba si uvedomit, ze Delta rozdala karty trochu jinak, nez loni. Rizkove skupiny se zmenily, jsou ohrozene stale mladsi rocniky a mnoho lidi ma neprijemne dlouhodobe nasledky. Spousta lidi pozoruje situaci optikou „lonskeho“ sireni, ale to uz neplati. Samozrejme, obezita, koureni atd. obecne sance proti covidu snizuje. Ale to ze jsem ted zdravy nic zas tak zasadniho neznamena, umiraji bezne uplne zdravi lide bez predchozich potizi. A pro dlouhodobe nasledky plati to same. Tedy proti zdravemu zivotnimu stylu namitat nic nejde, jen proti covidu jde o opatreni, ktere fakt nezabere a v podstate nic neresi.

                3 2
                • boo-beek  

                 Hele, pro mě to je ale mnohem komplexnější otázka. Tady vůbec nejde o konkrétní mutaci konkrétního viru, já nehledám akutní léčbu. Jde mi o to, že kdybychom na tom byli zdravotně / fyzicky líp, tak bychom prostě byli odolnější a (nejen) covid by páchal menší škody. Samozřejmě, jestli po mně někdo bude chtít čísla (o kolik procent), tak mu je dát neumím, ale myslím, že je to legitimní přesvědčení i na základě pouhého selského rozumu. A chtěl bych slyšet „Čau lidi, tady máme vakcínu, abychom to překonali, ale v mezičase na sobě trochu začneme makat, jo, abychom na tom příště byli líp.“ A balík opatření, která jsem zmiňoval. Prachy lítají komínem za mnohem větší kokotiny, a tohle by celé zemi v dlouhodobém horizontu pomohlo. Nicméně, to už je dost filozofická debata, protože je to pravděpodobně o úplně jiným postoji ke světu, než jaký nabízí současná politika jako systém. Nebo než jaký žádá většina; kdo ví, co bylo dřív? :D

                 0 0
                 • skaj  

                  Jasne, jen jak pisu vyse, problem je, ze ani fit populace proti covidu neobstoji. Rozdil bude v procentech, budem v cudu stejne jako ted. Vim, ze to je v CR nepopularni, ale respiratory udelaji vic nez byt fit. Samozrejme byt fit a mit respirator je nejlepsi vzhledem k eliminaci rizika, jen je lepsi Covid radsi nedostat. Tedy bohuzel a nehlede na selsky rozum, tohle recept na Covid neni (coz je velka skoda). Cimz padem chapu, ze to politici nerikaji, protoze souvis tam neni.

                  (A nerikaji to asi i proto, ze jsou realiste a vi, ze i kdyby to k necemu bylo, tak lidi zanedbavajici svoje zdravi stejne nerozhoupou. Viz koureni, prevence spousta, skodlivost jasna a stejne kouri spousta lidi. A nechat se ockovat vyzaduje o hodne snazsi aktivitu nez se vzdat koureni…)

                  0 0
              • Rychlej turista  

               Že se ten covid po světě potuluje a určité kruhy v něm vyvolaly očkovací hysterii, je objektivní skutečnost. Tak proč ji popírat, když ji lze využít ke svým subjektivním cílům.

               Politicky Halík, myslete politicky :-)

               0 0
            • Rychlej turista  

             Proč máš potřebu někomu věřit?

             Zahoď tupou víru v někoho a jdi svojí cestou – hledej.

             Buďto nalezneš to, co hledáš, nebo se alespoň oprostíš od přesvědčení, že víš to, co nevíš.

             1 3
             • Ludweek  

              No, upřímně moc nevím, jak tohle okomentovat…

              Takže covid tu není, nikdo neumírá, všechno je v pohodě? Nebo jak tomu rozumět?

              Tady nejsme na nějakém motivačním semináři šmucek toužících stát se milionářem v nějakém pošahaném multilevelu. Proti virové vysoce infekční nemoci ti víra ani nevíra vůbec nepomůže, tomu viru je jedno, jestli jsi Jehovista, věřící, ateista, nebo Volný, když se k tobě dostane, udělá to, co dělá všem ostatním…

              Buď to můžeš přijmout jako fakt a chovat se adekvátně, nebo strčit hlavu do písku a dělat jakože nic, a pak se náramně divit, že ti třeba na hlavě klečí měšťák… :-)

              0 1
       • Ludweek  

        S tímhle bych souhlasil, kdyby se to třeba týkalo státního schodku apod.

        Ale když už tu máme pandemii a už víme, co umí, tak uvažování ve stylu, tvrdí to stbák Babiš a Vojtěch, že se mám naočkovat, ale má to čapí hnízdo, zámek ve Francii a byl to komunista, tak já se na truc nenaočkuju…

        To až tam bude slušný profesor z Brna tvrdit to samé, tak se pak naočkujou?

        Takový styl uvažování v době pandemie mi mírně řečeno nepřipadá zrovna chytrý…

        0 2
      • -b-n-x-  

       Nerozumím příspěvku.

       Určitě se nechci zastávat této vlády, ale prostě každý je osobně zodpovědný i za to jakými informacemi se krmí. Sice to pak kolikrát odskacou i ostatní, ale jiná cesta se zachováním svobody podle mě není.

       0 0
  • iron.hide  

   aj za vcera mame zase +3500

   0 0
   • -b-n-x-  

    Jste začali dříve no. Ale doufám, že vás dozeneme.

    0 0
    • iron.hide  

     myslim ze nas uz coskoro aj daleko predzenete

     0 0
    • iron.hide  

     btw nezacali sme drive, len vy ste mali volby a to bol showstopper pre vysoke cisla :D

     0 0
     • mr.antik  

      spíš televize a média měly jiný tahouny. Teď je zase okurková sezona protože Miloš je hibernovaný a nic moc jinýho se neděje.

      0 0
  • mr.antik  

   Když už se uváděj ty přírůstky hospitalizovaných, dá se někde dočíst kolik z nich je neočkováno, očkováno 1, 2, 3 dávkami?

   0 0
   • Ludweek  

    Akorát jsem narazil na tato čísla, nicméně z UK, ale i tak, myslím, že docela vypovídající:

    https://blisty.cz/…ovanych.html?…

    0 2
    • mr.antik  

     jo u mrtvých by to sedělo ale u těch hospitalizovaných… jestli pořád platí že půlka hospitalizovaných jsou očkovaný senioři nebo ne. Případně zda je tam ten problém s nadváhou atd…

     0 0
     • Ludweek  

      To tam je taky. Poslední graf. A je to tak, jak jsme tu tvrdili s Mlokem, tedy naočkovaných do 40 let je v nemocnicích naprosto zanedbatelné množství, od tohoto věku dál to pak roste s věkem, a tedy i klesající schopností imunity starších lidí, ale samozřejmě i tak to není zdaleka tolik, jako u neočkovaných.

      0 2
     • Jezevec70  

      Někde jsem četl článek (už bohužel nevím kde), že nenaočkovaných je v nemocnici asi 70%. Průměrný věk nenaočkovaného hospitalizovaného je 50 let, očkovaného 75 let.

      0 0
      • Barak  

       Poslední data, jejich prezentaci jsem v rádiu slyšel, bylo, že nenaočkovaní tvoří cca 80% všech hospitalizovaných.

       0 0
       • skaj  

        (Placnu to pod tebe, ne nutne jako reakci na to co rikas, ale jen jako dalsi info)

        Podle poslednich dat to vypada, ze ockovani chrani zhruba 8–10× vic pred hospitalizaci nez byt neockovany. Pro mladsi vekove skupiny je to jeste nasobne vic.

        Jen dodam, ze tohle cislo se neda odvodit jen z pouheho pomeru ockovany/neockovany hospitalizovany v nemocnici. Je treba zahrnout prumerny vek hospitalizovanych, proockovanost jejich vekove skupiny atd.

        Kazdopadne vse (neprekvapive) potvrzuje, ze jedina cesta ven je proockovat maximum populace. Jinak neockovani zahlti nemocnice a dojde k opet omezovani pece pro vsechny (prvni nemocnice uz omezeni pece pripravuji na pristi tyden). Bohudik je nase spolecnost tak vyspela, ze se postara i o dusevne slabsi neockovane, i kdyz si za to „muzou sami“.

        1 1
        • cubista  

         Proč se neočkuje vakcínou na delta variantu? Na chřipku je taky každý rok nová vakcína. Je evidentní, že vakcína na původní variantu ztrácí účinnost.

         0 0
         • Ludweek  

          V Rusku už prý mají nějakou pokročilou a ještě více infekční Deltu…

          0 0
          • -b-n-x-  

           No jo no. Tam dnes již znamená včera :-)

           0 0
          • Prasopes  

           to tvrdili už před půl rokem a zatím to nikdo jinej nepotvrdil… Oni musej mít největší trpaslíky, nejrychlejší hodinky, tak i ten virus přece nemůže bejt nějak obyč:-)

           0 0
         • tronald.dump  

          Kluci, ty vaše názory jsou směšné. Trocha oprav a rozšíření obzorů vám neuškodí.

          Víte, proč se proti chřipce očkuje každý rok znovu a znovu? Protože existuje velké množství kmenů z rodiny Influenza a každý rok se odhaduje, které kmeny budou danou sezónu dominantní a na ty nejpravděpodobnější se potom připraví očkování. Viry z rodiny Influenza navíc mutují výrazně rychleji než koronaviry.

          1 0
         • -b-n-x-  

          No jo.Tady, i když mě to samotného netěší, asi jde o to vyčerpat nejdříve vyrobenou vakcínu. Jako kdysi když se začaly prodávat lcd monitory. Taky si držely uměle vysokou cenu, aby se vyprodaly crt.

          A na druhou stranu ty stávající ještě pořád fungují docela dobře i na tu deltu. A pak se taky klidně může stát, že nasadis vakcínu na deltu, a za měsíc už to bude zase k ničemu (méně efektivní), protože bude zase nějaká jiná mutace. Takže možná se taky čeká, jestli se ještě neobjeví nějaká další nová mutace, a hned by se při updatu mohla řešit i ta.

          0 0
          • Prasopes  

           moc to nevypadá, že by se mu chtělo ještě nějak moc mutovat. Na začátku ty verze jely jako divý, teď už dlouho nic, asi našel nějakej svůj sweet spot:-) a těch možností taky nemá nekonečný množství, aby ten spikeprotein fungoval…

           tak snad sem to nezakřik:-)

           0 0
           • -b-n-x-  

            Na začátku právě jsme o mutacích moc neslyšeli. Mám pocit, že to začalo být více známé až loni na podzim. A uvidíme no. S těmi možnostmi to je právě skoro nekonečné.

            0 0
         • MlokCZ  

          Zrovna jsem to psal výše. Na upravené verzi už všichni výrobci vakcín pracovali dávno, dokonce ještě před deltou. Pak jsem k tomu ale četl, že upravená verze by byla stále i pro deltu téměř totožná, že tam není zatím moc co opravdu výrazného upravit, aby se účinnost nějak významně zlepšila, tak zatím upravená verze v produkci není.

          A to ztrácení účinnost proti úmrtí a hospitalizaci právě nijak výrazné zatím vůbec není, ani pro deltu.

          0 0
          • cubista  

           Právě s tím ztrácením účinnosti bych si nebyl tolik jist. Jinak by ta čísla nemohla tolik stoupat v celé Evropě, ač je nejproočkovanější. A proč netestují očkované? To že to šíří méně, už je jen spíše přání otcem myšlenky. Politika vítězí nad vědou.

           0 0
           • -b-n-x-  

            I promoření ztrácí účinnost:

            https://www.novinky.cz/…ovu-40375745

            Jen za čtvrtek onemocnělo 100 lidí, kteří už covid měli. Ale to zas tak velké překvapení není. Je to jako chřipka no.

            0 0
            • Samuel Elánius  

             Chybí detail. Co je to reinfekce? Pozitivní PCR test? Hospitalizace?

             0 0
            • cubista  

             No právě proto testovat všechny nebo nikoho. Protože onemocnět a šířit to mohou všichni. To jediné je jisté, ostatní jsou jen domněnky.

             0 0
             • DaSnail  

              Testovat všechny znamená že by sa ukázalo že tu prebieha strašlivá apokalypsa, endisnear a treba všetko locknút. To chceme?

              0 0
              • mais  

               Hlavně, pokud se z toho chceme dostat musíme mít co nejpravdivější a nejpřesnější údaje – které, ať se to líbí nebo ne, jdou získat jedině testováním. Protože zatím je to vlívem akcí Baveše a jeho nemehel za podpory Baveší páté kolony (napvšeprávaři, odmítači, popírači, demagogové atd – často hlavně se vymezit proti Babišovi a tím postej projeit svoji „individualitu“)

               0 0
               • david25  

                Tohle uz je moc kamo. Ty by jsi sedel v cele inkvizice. Mel jsi skoncit tim slovem testovani. Ty jsi fakt psycho.

                0 1
                • mais  

                 Proč? Uvědom si, že tahle parta má na krku 20 000 lidských životů a zlikvidovanou ekonomiku čr, která se za dva roky tak zadlužila, že dnešní ekonomicky aktivní lidi pod 50 let věku můžou zapomenout na slušnej starobní důchod a ani děti dnešních třicátníků ten dluh nedokáží zaplatit.

                 0 0
                 • david25  

                  Podle toho co pises za to muzou vsichni, nebo jsem to spatne pochopil. Jinak na to je reseni, neni clovek neni problem :)

                  0 0
            • DaSnail  

             Jaké onemocnělo? Podla všetkého to bol len pozitívny test. Vírus sa do nosa dokáže prilepit aj prekonavšiemu alebo očkovanému, to je ok. A s trochou štastia ho výterová tyčinka najde. Calm down and neplaš.

             0 0
           • MlokCZ  

            To je jednoduché. Nakažlivost Delty je mnohem vyšší než u mutací loni. A tedy i ve státech, kde je více očkovaných než u nás, tak se Delta může šířit stále dobře.

            Ono i při 100% proočkovanosti by nebyla čísla nejspíš úplně malá, i když samozřejmě menší než jsou teď. K tomu stačí porovnat dvě čísla, která ale tedy bohužel nikdo přesně nezná. Tedy jen to jen pro ilustraci.

            A to kolikrát je nakažlivější Delta a kolikrát snižuje očkování přenos.

            Klidně je možné, že Delta je vícekrát nakažlivější než je to snížení přenosu očkováním. To by pak znamenalo, že i při 100% proočkovanosti může být stejně nebo dokonce o něco více případů než loni. Ono nebude, protože k očkování se přidává ještě promořenost a také nejúčinější kombinace (tedy ti, co dříve Covid prodělali a současně jsou navíc očkovaní).

            Tedy očkování není všespásné a viru nás určitě zcela zbavit nemůže ani při 100% proočkovanosti. Ale je zcela zásadní rozdíl jaká část lidí z toho zemře, bude v nemocnici a bude mít dlouhodobé následky.

            Ono si to asi hodně lidí vůbec neuvědumuje. Ale bez očkování by to teď na podzim bylo ještě o hodně horší než loni. Promořenost by ani sama o sobě nestačila zajistit srovnatelný stav s loňskem při tom o kolik je Delta nakažlivější.

            2 0
            • MlokCZ  

             K tomu se podívejme na Israel, kde ta aktuální velká (na počet pozitvních testů asi největší) vlna už odeznívá.

             I přes to, jak byla velká (počtem pozitivních ve srovnání s těmi předchozími), tak počty mrtvých jsou na tom o dost lépe. Nebýt očkování, tak měli mrtvých ještě více než při předchozí vlně.

             3 0
            • MlokCZ  

             A ještě je k Deltě potřeba připočíst chování lidí. Oproti loňsku hodně lidí na to už dávno kašle a opatření vůbec nedodržuje (a to i ty mírnější než loni) nebo jen na oko (tím myslím, že třeba respirátor mají, ale nasazený tak, že to vyjde nastejno jako bez něj).

             Takže buďme rádi za aspoň proočkovanost jaká je. Bez ní s Deltou a současným chováním lidí by to bylo na dalších 30tis.+ mrtvých. Ono i tak bude mrtvých ne zrovna málo.

             2 2
             • cubista  

              Takže platí, že očkováním chráním sebe, ale mohu klidně nakazit jiné. Třeba i ty, kteří se očkovat nemohou (děti, zdravotní důvody). Proč se ale potom netestují všichni? Očkovaní jsou potom nejnebezpečnější pro okolí, protože podléhají klamu, že se nemohou nakazit, případně budou mít jen lehký průběh. A řada z nich je bezpříznakových či s lehkými příznaky a ohrožují ty, kteří se očkovat nemohou. Pokud chci šíření infekce omezit, musím to činit ve všech směrech.

              1 0
              • david25  

               A dost uz jako. Reklo se ockovat, tak vsichni. Jedina cesta, voni to prece rikali. :)

               0 0
              • Ludweek  

               Těch, kteří se reálně očkovat nemohou, je naprosté minimum. Např. nedávno umřel Colin Powell, měl Parkinsona a rakovinu krve a dostal dvě dávky… Zemřel na Covid stejně, protože po léčbě té rakoviny imunita veškerá žádná.

               Tedy jestli někoho naočkovaní ohrožují, tak především pitomce, kteří se ještě nenaočkovali…

               2 1
               • david25  

                :D

                0 0
               • cubista  

                Ono zase těch lidí, pro které je očkování rizikové, není tak málo. Akorát se to do nich pere hlava nehlava a pak se oni perou s následky. Jen se o tom nepíše, stejně jako se netestují očkovaní. Politicky je to neprůchodné. Ta domněnka, že infekci porazíme jen očkováním, je stejně hloupá, jako že očkování je nesmysl. Každý extrém je špatný. Člověk je jedinečný, lidské tělo není stroj. Je třeba individuální přístup, tak má postupovat dobrý doktor. A ne bez rozmyslu šmahem. Což se teď děje.

                1 0
                • Ludweek  

                 Udává se zhruba do 5% těch, kteří nemohou být očkovaní z nějakého reálného důvodu, teď nemám na mysli Pitomia…

                 A jinak, nejsou následky, jako následky…:

                 https://www.seznamzpravy.cz/…uchod-178390

                 0 1
                • -b-n-x-  

                 Pojďme si prosím vysvětlit proč by to mělo být politicky neprůchodné? Nerozumím tomu.

                 0 0
                 • cubista  

                  Protože by potom nebyla Tečka opravdovou tečkou:-) A lid si pořád přeje být klamán, protože pravda vyděsí:-)

                  0 0
   • plzakj  

    Zde jsou nejaka cerstva data. Nezapomen zohlednit Simpsonuv paradox

    https://www.novinky.cz/…eji-40375604

    0 0
  • daymaker  

   https://www.nejm.org/…EJMoa2101765

   Kdyby někoho zajímala opravdu impaktovaná studie vakcinace. Ne novinky, ne parlamentní hovna, ale holá nezáživná data.

   0 0
   • -b-n-x-  

    Dyť to je staré jak Metuzalem! :-)

    0 0
    • daymaker  

     Tak ono udělat impakt potřebuje čas.

     0 0
  • ememem1  

   ze to este niekoho dokola bavi, odkedy nemaju decka v skole ruska je mi to cele u riti uz uplne. dokonca ma uz na ruska prestali upozornovat aj v obchodoch, len sem tam sa daky chujko este ozve.

   samozrjeme len dovtedy az zas nebudu chiet zavriet hranice a vleky. dovtedy si blazni mozu nechat do seba pichat preventivne a dobrovolane aj vitriol a behat s handrou na hube po ulici kolko chcu. uz su len smiesni.

   horsie su tie celkove hospodarske dosledky ale to zrejme corona len urychlila.

   no a ze nam vladnuca moc lubovolneho sfarbenia dokazala o co jej vskutocnosti ide a ze moze co chce a dokonca ju bude velka cast podporovat lebo staci ludi vyplasit tak to je smutna realita.

   1 0
   • -b-n-x-  

    Hele, a co v rakousku? Tam je to všechno ok?

    0 0
    • ememem1  

     zatial hej. akurat.vyzera ze v zime.do lanovky pojdu len ockovani. a mozno s dakou handrou na hube. im tiez trocha zajebava ale to je asi pozostatok toho prveho velkeho rozsirenia tak sa idu tvarit zodpovedne.

     0 0
   • daymaker  

    A ještě tu o chipech a Gatesovi.

    1 0
   • Ludweek  

    No, a jaký je tedy cíl toho vyplašení? Nějaký zisk, nebo nadvláda?

    Babiš před pár dny oznámil, že ani nevyužije prezidentovo pověření a moc předá nově rodící se koalici.

    Tak k čemu to tedy je a komu to strašení, po kterém jsme údajně ovladatelnější, slouží?

    Píchli mi vakcínu a?

    A k čemu slouží to strašení v mnoha svobodných zemích na západ od nás?

    Jsou věci a kroky, které lze takto vnímat, ale s hyperskepsí přistupovat ke globální pandemii… Na to u nás nemáme dost hřbitovů…

    0 2
    • david25  

     Spasitel vi ze je to ted docela v rozkladu a pak se muze vratit ve velkem stylu, ze zase spasi narod :)

     0 0
    • ememem1  

     vyskusat si co vsetko este ludia bez reptania znesu. utiahnut sroby kolko sa da,casom cosi povoli ale uz ne celkom. si zober len ake zakony ‚v mene nasho blaha a ochrany‘ presli, pred par rokmi nemyslitelne a je to.tu a v tom marazme.zdrazovania sa uz sa na to aj pomaly zabuda. rozhadzovanie penazi, v podstate taka mala menova reforma cez hyperinflaciu, extremne zadlzovanie ktore prechadza bez odporu, bussines cez priame zakazky lebo mimoriadny stav(mimochodom u nas stale plati, mimoriadny vravim, nie vynimocny) a z toho vyplyvajuce mimoriadne pravomoci atd. atd. proste svaty gral.kazdeho politika bez ohladu na krajinu a vyznanie.

     stacilo trocha postrasit a ludia tomu este aj tlieskaju.

     0 0
     • -b-n-x-  

      Ty woe hoši. Já bych chtěl vidět jak byste diskutovali v anglii za 2. světové za churchilla. Jako vážně by mě tohle zajímalo.

      1 0
      • ememem1  

       nejak.nechapem.

       0 0
       • mais  

        prostuduj si historii pochopíš

        0 0
        • ememem1  

         fakt? by som povedal, ze ju poznam daleko lepsie ako ty, lubovolne obdobie snad s vynimkou dejin mrh. ale aj tak nechapem tak kludne vysvetli.

         0 1
         • mais  

          jojo poznáš a blbě se ptáš…takovej slovenskej zvyk jak jsem zjistitl, všechno víte a všemu rozumíte než… a popravdě zrovna za to období se Slovensko mělo dost stydět ;)

          0 0
          • cioran-m  

           Ale tak – my třeba máme dějiny povětšinou dost blbé.

           Ale zas, na rozdíl od Slováků, aspoň nějaké dějiny máme. :)

           1 0
           • DaSnail  

            Samé floskule jak vždycky. Ale omlúva ta long covid a mozková mlha.

            Dělám si srandu, obidvaja víme že si bol okot vždycky a vekom sa to len prehlbuje :-)

            0 0
            • cioran-m  

             Jak jedna (ostatně zcela reálná) připomínka hrdého Slováka rozrušila!

             Takže si holt nemoh pomoct, než (ostatně ihned) zoufale reagovat jen na osobu a to zas jen hloupoučkym opakováním zdejších keců po druhých a nadávkami – tedy tím, co jediné jest mu patrně vlastní. :D

             0 0
             • DaSnail  

              Žádné rozrušení, opakování ani nadávky tam nejsú, mlho :-D

              0 0
              • cioran-m  

               Ale to víš, že ne, slimáčku, kdepak, no… :)

               0 0
               • DaSnail  

                Co jiného ti taky zbejvá, žeano…zase… :-D

                A už dost ot. Nechám ti posledné slovo. ;-)

                0 0
                • cioran-m  

                 Jakože o původním předmětu a ne o tom, jak si hloupoučce ty nemůžes pomoct? Tak dobře.

                 Ono je totiž zajímavé, kolik daleko po mnoha stránkách svébytnejších etnik v tom devatenáctém století na území Rakouska-Uherska žilo. Ale co, nebo třeba jen v té Haliči. A to mnohé z nich (na rozdíl od Slováků) měly i svůj jazyk, i ten spisovný a jejich vzdělaní nemuseli tedy komunikovat jen latinsky (nebo tedy případně pak spolu nějakou dobu jazykem ivančické Bible kralické).

                 A jak skoro všichni pak dopadli! Holt akorát neměli v pravou chvíli dobrého Moravského Slováka Masaryka a stejně tak chytrého a vzdělaného Štefánika. Myslím, že by měli slovenští bratři těm dvěma stavět přinejmenším tolik pomníků, jako Maďaři Arpádovi a Kincsem. :)

                 0 1
               • david25  

                Sneku, kdyz uz tak sneku. Hrajes tu vseznalka tak prosim dodrzovat. Dekuji :)

                0 0
          • ememem1  

           tak mi vysvetli suvis toho co som napisal a churchilla.

           0 0
      • Ludweek  

       Tak na to se stačí podívat do Izraele, tedy státu, který je v podstatě od svého vzniku na hraně války pořád. Očkovali jako první a ještě si za to připlatili, protože nechat to rozjet naplno by vážně ohrozilo i jejich bojeschopnost, o případné pomoci spojenců ani nemluvě. Arméni z Náhorního Karabachu by mohli vyprávět…

       0 0
   • DaSnail  

    Ty máš správny prístup. Sice na šecko pišuješ jak chorá vrana, ale nechal si sa pichnút aby si nekurvil čísla. Palec hore:-)

    Nahovno napr je, že konzílium kreténov nepovolilo volnejší režim pre očkovaných v tmavých okresoch. Zo sloganom „Vakcína je sloboda“ si vytreli prdel. Že keby nechali krčmu otvorenú pre očkovaných, tak by tam určite chodili aj tie zlé neočká a vírus by chrochtal blahem. Takže radšu zavrú pre všetkých. Očká nasrané, neočká utvrdené v tom že ****** a plochozenci rozmýšlajú či može byt Zem súčasne plochá aj dutá…

    0 0
    • ememem1  

     ale ved.vies preco som.sa.nechal ockovat a tipujem.ze.tak 80% ockovanych ma.rovnaky dovod. ved je to aj pekne vidiet, kde su trocha peniaze na zabavu a cwstovanie.tam je preockovanost vysoka, ked.sedis doma.a.ides.len do miestnej krcmy v hladovej doline seres logicky na nich ne?

     zo zbytkom suhlas, tymto rozhodnutim podporili ochotu ludi nechat sa ocmovat na ozaj maximalnu mieru. len je vidno ze okrem toho ze su to nackovia su este aj blbi jak pantok.

     0 0
    • Pikaču  

     Dnes Dušek už podruhé mluvil normálně a rozumně a posléze byl článek na CNN stažen.

     Takže odložení roušek a brát covid jako součást života se stále nehodí do krámu.

     0 0
     • Pikaču  

      Článek zde v archivu:

      https://archive.ph/KNpg4

      0 0
      • Rychlej turista  

       Už to dali zpátky, protože pochopili, že to neutají. Tak aspoň změnili nadpis, aby nezdůrazňoval to hlavní – že nemoc COVID-19 je načase začít brát jako normální nemoc a je čas přestat nosit roušky.

       0 0
       • DaSnail  

        Ty si to fakt čítal a súhlasíš s Duškom? Dyť píše uplný opak toho čo tu zvykneš prezentovat ty. Asi sa v tvojom prehliadači ustajnila Trojskaja lošaď z nejakého nezávislého webu a tá prežvýka a upraví to čo čítaš, a/alebo to čo píšeš. Ináč to nedáva zmysel…8–0

        0 0
        • Rychlej turista  

         Vždyť si ten článek před opětovným vložením upravili.

         Podívej se na ten obrázek, jak to bylo původně. A jak je to stále ještě v tom odkazu:

         ht tps://cnn.ipri­ma.cz/bez-rousek-a-opatreni-covid-je-na-case-brat-jako-normalni-nemoc-mysli-si-dusek-36287?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

         Zřejmě se lekl i Dušek, pokud to upravili s jeho souhlasem. Původní klíčová myšlenka je ale zcela jasná. To ostatní je jen obvyklá omáčka, aby tato myšlenka zapadla.

         0 0
         • DaSnail  

          Ked je v nejakom nadpise otázka, odpoveď na nu je vždycky NE! Otestuj si to na lubovolnom článku. ;-)

          Ten pôvodný článok som nevidel, ten leknutý mi k tebe moc nesedí. Ale možno si prozřel…alebo tá lošaď 0:-)

          0 0
          • Rychlej turista  

           Tady je.

           0 0
           • DaSnail  

            Jop, tá prvá odpoveď asi vyznela ináč jak chcel, preto potom vyjasnil nedorozumění.

            To, čo máš urobit esli si schopen přemýšlet a číst relevantní informace, tak to tam zostalo ;-)

            0 0
            • Rychlej turista  

             Nebo mu to bylo vyjasněno. Vzhledem i k těm dalším úpravám, které původně vůbec neřekl. A odstranění těch, které řekl :-)

             To už se nedozvíme, ale ta původní odpověď je evidentně jeho vlastní myšlenka.

             Kdysi byla i nějaká dětská hra nebo říkanka o tom, že to první řečené platí.

             0 0
             • DaSnail  

              Takže on si myslí že by sme to mali brat jak normálnu nemoc a preto prosí ludí aby sa preboha dali zaočkovat. Potom ho navštívili muži v černých tyvecích, blikli neuralizérem a prepísali článek. Ale zas ne celý, aby to nebolo podozrivé.

              Asi si zas zlomil jednu Occamovu britvu ;-)

              0 0
             • -b-n-x-  

              Určitě dostal nabídku, která se neodmítá :-)

              0 0
            • Ludweek  

             A jéje, už mi na fcbk vyskakuje Landa a řeší přesně tohle… Jak se z nedostatečné autorizace článku stane snadno a rychle konspirace… :-)

             0 0
       • Pikaču  

        Tohle je z opravene verze:))))))

        Ale je potřeba si říct, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. A pokud někdo vědomě nedodržuje ani elementární opatření, není naočkován a nakazí půlku autobusu, kde bude třeba pět řádně naočkovaných 70letých lidí, kteří jedou od lékaře a kteří pak skončí na JIP, tak si myslím, že tam svoboda jednoho člověka měla už dávno skončit.

        0 0
        • mais  

         pravdu dis svoboda je benefit zodpovednosti a ohleduplnosti…

         0 0
         • Samuel Elánius  

          Tou ohleduplností se myslí fakt, že očkovaný rovněž šíří virus? Nebo jen fakt, že je výrazně menší šance, že očkovaný, stejně jako člověk po prodělání, bude mít těžký průběh?

          0 0
          • mais  

           tou odpovednosti se mysli ze nikdo nema pravo sirit virus tak aby ohrozil ostatni ockovani neockovani

           0 0
           • cubista  

            Souhlasím a nechápu, proč se testují jen neočkovaní. Pokud by očkováni zcela zabránilo onemocnění a šíření viru tak ok. Pokud tomu tak není, tak je to nesmysl.

            0 0
            • mais  

             Já to vídím tak, že je to politicky neprůchodné – a o zvolení jde především – za sebe jsem očkovaný a povinné testování bych uvítal – jakýkoli technický problém (a covidová pandemie svým způsobem technikálie) se odjakživa řeší na základě analýzy a studia naměřených co nejpřesnějších dat – a v zájmu nás všech je, aby ta potvora byla co nejrychleji fuč a eliminovaly se škody na zdraví (fyzické a psychické) a škody na majetku – fakt se blbě vysvětluje dítěti – hele zemřel ti na to děda, zemřela ti na to oblíbená učitelka – jo je v pohodě, že půjdeš do školy a nebudou tě tam ani testovat – mimochodem to dítě má momentálně 1/2 třídy + pozitivní a už jsou týden v karanténě.

             0 0
          • Ludweek  

           Očkovaný rovněž může šířit virus, proto se nosí roušky, vtip je v tom, že očkovaných nakažených je podstatně méně, než neočkovaných nakažených. Zároveň očkovaní nakažení v nemocnicích jsou především ročníky zhruba 1940–60, zatímco neočkovaní nakažení jsou daleko mladší.

           Kdo pak více využívá ty autobusy? Středoškolák, mladý pracující, anebo důchodce, který se necítí dobře? Já bych tipl spíš ty první dvě skupiny… Mám kolem sebe dost důchodců a pro ty je to nakoupit a zpět domů, nemají teď důvod jezdit někam sem a tam, obzvlášť když vědí, že jsou riziková skupina…

           0 1
           • Atilla  

            Kde žiješ? Tady jezdí busem jenom důchodci, samozřejmě náhubky dole a řvou si z ucha do ucha.

            0 0