• osborn.kox

    Zdravím, jen pro informaci dávám odkaz o stavu dostupnosti komponentů a kol v tomto roce. Třeba Shimano má naskladnění některých věcí až na léto/podzim roku 2021! A prý v dost omezeném počtu. Neodkládejte nákup nového kola, případně servis. Ať máte na čem jezdit :-)

    https://forbes.cz/…k-soucastek/

    0 0
    • moby97  

      Jo to už jsem zjistil. Chtěl jsem si objednat gravel Kross Esker 7.0 a letos vůbec nebude! Až v roce 2022!! Mazec

      0 0
    • scalar  

      Kvůli tomuhle ses tu zaregistroval?

      0 0
      • mr.antik  

        Forbes potřebuje víc kliků… Jsem myslel že je to takový ten časák pro horních deset tisíc, který potřebujou namnožit milióny a neřeší, jestli seženou Deore řetězy ve slevě…

        0 0
      • xtonda  

        Ale ten článek je zajímavý, četl sem ho už dříve, odkaz se objevil na prahounakole.cz a uvažoval sem, že to sem dám. Je to celkem tristní, že ten nedostatek může trvat i déle než rok a že výrobci ani v takovémto horizontu nejsou schopni pokrýt poptávku. Nakonec budeme rádi za sady značek jako microNew a Sensah. :-)

        0 0
        • snas89  

          Jeden problém je pokrytí výroby.

          Druhý je to zboží sem vůbec dostat…

          0 0
          • oddie  

            Naštěstí číňan ten problém v jednotlivých kusech zatím nemá :)

            0 0
        • novas752  

          No jo no. Omezení výroby kvůli viru + extrémní zvýšení poptávky + nedostatek hliníku…

          0 0
          • cOntI  

            První dva body asi ano, ale s hliníkem problém není, i cena se drží stejná, dle dodavatele očekávají jen slabý růst, stejný je to i s nerezem, ale v háji je běžná ocel, tam je extrémní nedostatek a nárůst na vstupu oproti konci roku téměř 50% ale opět je to dáno zvýšenou poptávkou, většina pochopila že covid jen tak neskončí a lidi se s tím už naučili a prostě výroba se rozjíždí, ale naráží na sníženou produkci z loňska. Podobný stav byl v 2009 i když z jiného důvodu,

            0 0
      • osborn.kox  

        Pokud sem chceš něco napsat, tak se musíš zaregistrovat. Dříve jsem jen počítal diskuse. Vadí ti to?? Tady je to snad nějakej Skalkaland? Myslím, že je to docela důležitá informace.

        0 0
    • Jáchym 1  

      BF to ví.

      Na zbytek potencionálních zákazníků tohle,,překváp­ko,,teprve ale čeká.

      0 0
    • Woko_O  

      Vypadá to že se nejedná jen o komponenty ale obecně o všechno kolem kola. Sehnat někdy nějaký DH kalhoty, nebo i něco z chráničů je taky vcelku oříšek..

      0 0
    • JK_Cookie  

      Tohle jsem pochytil na insta…nic moc vyhlidky..

      0 0
      • Tydlii  

        Twl este ze už mám zapleteno. Zlatý čekání 2 měsíce, možná ani to ne (vloni koncem jara)

        0 0
      • Kouba_2005  

        NIc divnýho. Objednával jsem v říjnu kolo. První adept – 1ks v mojí velikosti jde do Polska, jinej letos nebude. Adept č.2 – objednán s tím, že bude v půli ledna. Teď na konci ledna termín posunut na půlku července. Vyšel až třetí z výběru, ten byl dokonce 1ks v Evropě skladem a od pátku už je doma. Pán říkal, že 2021 ještě nějak dají, i když je to bída, ale 2022 nebude už vůbec nic.

        0 0
        • kubikula78  

          Zase ale mas toho Stevense moc hezkyho.Jinak ja tu mam par veci v bazaru a nikdo nic…asi jeste neni ta spravna nouze:-)

          0 0
        • Woko_O  

          Tak to s nákupem novýho kola počkám tak do 2025.. :D To už snad bude trh trochu lepší. Akorát kuci německý z Propainu už tou dobou budou mít kola nastřelený do nesmyslu. Teď dokonce ještě nějaký mají.

          No budu doufat, že v týhle sezoně neskurvim něco, co bude nedostatkový..

          0 0
    • Milwa  

      Já doufám, že bude i wireless Ultegra, všichni na ni čekají, a ke mně se dostane již objednaná Di2 :D

      0 0
      • nooski  

        To je dost stará zpráva a mezitím se prodloužily výrobní lhůty a výrazně zdražila kontejnerová přeprava – bude hůř. Velcí hráči ještě budou schopni něco vyrobit a dovést, jak to budou dělat menší značky, to netuším.

        0 0
        • Delkim  

          Jj, už to vidím, půjde to ještě nahoru.

          A hlavně kola nejsou… Někteří nebudou ani dávat kola na testovačky.

          0 0
          • nooski  

            No nejsou kola, protože nejsou díly, surový materiál ani pracovní síla :-) Některé komponenty pro výrobu i levných kol mají výrobní dobu klidně 300+ dnů Řeší se náhrady, ale ani tam brzo nebude z čeho brát. Občas tu někde padne názor, že je to uměle vytvořený problém výrobců, ale tomu se jde jen smát.

            0 0
            • jonti  

              Jak se ale psalo i v odkazovaném článku, navíc to komplikuje nejistá poptávka v roce 2021. Nikdo neví jak moc se trh nasytil a jestli se případná COVID krize neprojeví až teď nebo příští rok. Nebo vůbec.

              Osobně to vidím tak, že si když to nepůjde letos nové kolo nekoupím, nebo prostě vezmu co bude, i když to nebude ideál. A určitě to nebude levné.

              0 0
              • nooski  

                Tohle už je samozřejmě věštění z křišťálové koule. Bude se propouštět, lidi budou mít méně peněz na utrácení za kraviny jako jsou kola, hromada malých krámů může padnout, protože nebude mít co prodávat a nebudou mít ani díly na servis… Nic hezkého nás nečeká.

                0 0
                • Delkim  

                  spousta lidí peníze dál vydělává a pokud se nedostanou na dovolenou ven, tak ušetřené peníze mohou chtít utratit za kvalitní kola

                  třeba státní úředníci a pod.

                  uvidíme, otazníků hodně

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Přesně, kupní síla je obrovská, navíc ono toho není moc, co se dá dělat, kromě sólových sportů. Klasicky ti, co nemají nějaký bližší vztah k prodejci, budou zálovat jak mourovatí.

                    0 0
                    • nooski  

                      Čoveče, jsi nezvykle pozitivní, já jsem od přírody pesimista a budu jen rád, když budeš mít pravdu :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Nevidím tady nějaký nákupní propad, spíš breky nad nedostupností, než insolvenci.

                        0 0
                        • nooski  

                          Ano, ale za půl roku to bude jinak. A nebo taky ne a bude to fajn :-)

                          0 0
        • JK_Cookie  

          Orbea rozeslala dopis dealerum,ze od 15. unora zdrazuje,z duvodu zvyseni logistickych nakladu…na strane dodavatelu tak na jejich strane pri prevozu z Ciny do Spanelska…

          0 0
    • grafik  

      To už se dávno ví, na díly Dt swiss čekají dlouhé měsíce, nové oblečení není ještě skladem – možná v březnu …

      0 0
      • novas752  

        DT výplety které nejsou skladem teď budou skladem až příští rok…

        0 0
        • Johny.Merida  

          Tohle jsem našel

          0 0
        • krabica  

          V Německu naštěstí DT výplety ještě běžně jsou, aspoň řada 1501, na kterou jsem koukal, ale zase jsem na třeba XMC 1501 nenašel žádné recenze.

          0 0
          • nomecz  

            Mel sem hlinikove 1501 3nebo4 sezony na trailbiku a mohu doporucit. Za celou dobu sem na ne nesahl.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Už se taky pár týdnů / měsíců snažím sehnat sedlo Ergon. Jakoukoli spolehlivou informaci o dostupnosti od prodejců se ale zákazník nedozví.

      Jinak běžné dostupné komponenty jako kazety typu kliky, kazety, přehazovačky nějak mizí z obchodů…

      0 0
      • AussigBiker  

        Jo, ja vloni cekal nekolik mesicu na blatniky, ted prestavec co chci bude na konci cervna… obje od Bontrejždra…

        Kamardka koupila ten litrovej kanystr s Shimano minerlanim olejem snad z nejakyho Francouzskyho sho­pu…

        Ale cyklistka neni jediny odvetvi, s dostupnosti je to veslijaky i v jinde.

        0 0
        • grafik  

          Chtěl jsem si koupit novou baskytaru a cena vyletěla proti vánocům o několik tisíc, neměl jsem tehdy váhat …

          0 0
          • TK75  

            Ono stačí se podívat na nabídku pneumatik

            0 0
          • jIrI___  

            Ceny vyletěly úplně všude. Co tak sleduju ceny stavebního materiálu na stavbu baráku, tak všechno je o takových 15–20 % dražší…

            0 0
        • Smazaný účet  

          To je jasné. Váznou dodávky všeho možného. Blbé je, že zákazník dostane odpověď typu „za měsíc“. Koukne do německého eshopu a tam svítí 24 týdnů. Po měsící samozřejmě nic nepřijde… :-)

          0 0
    • Tomkac  

      Hm.. :-( Rád bych sehnal XT dvanáctkové řazení, doufám že třeba příští rok bych se mohl dočkat…

      0 0
    • Tomkac  

      Prima, teď už je to i na seznamu.. Takže v létě nekoupím ani ventilky.. :-D

      0 0
      • iron.hide  

        Ja uz som kupil nahradne 29" kolesa a zopar dalsich veci vcetne oblecenia, este ale zostava kupit novy nahradny salter a radenie, a mozno aj pohon do zasoby, aj ked tam este len zacinam druhe kolo tocenia retazi, takze toto by zatial malo byt v cajku

        0 0
    • macpac  

      Před týdnem jsem nakoupil nějaký spotřebák na sezónu na Bike24, teď jsem tam nakouknul, že bych ještě něco přidal, a oni mezitím zvedli ceny u plno věcí, za ten týden i 30–40%, hlavně Shimano parts, třeba řetězy, kazety. Už i soudruzi z DDR. Mno, zdá se, že kolo na Campě teď nebude úplně k zahození, a stejně se ty páky líp drží :-)

      0 0
      • TK75  

        Kazetu jsem sihl do zásoby, ale přehazku už né..sakra

        0 0
    • scoty  

      Kde je teda přesně důvod že není zboží?

      0 0
      • novas752  

        V Suezskym průplavu. :)

        0 0
      • MatS  

        Duvodu je vic, vsechny jsou dusledkem pandemie Covidu, pouze se vse nehezky naakumulovalo a bude trvat mozna i par let, nez se to stabilizuje.

        0 0
      • Jáchym 1  

        Se to začalo sypat už minulý rok.Globàlni zásah Covidu.Snížení výroby prakticky čehokoliv.Na druhé straně extrémně zvýšená poptávka po kolech min.o 20%.

        Celosvětově to jsou statisíce kol.Trochu přehnaně řečeno-všechno co se vyrobí jde do fabrik na montáže.

        0 0
      • Nitroglycerin  

        Třeba tady

        Ano, to jsou „trochu“ jiný kola ale i tak je to hrozný

        0 0
    • osborn.kox  

      Ty ceny jsou ale neskutečný, třeba vidlice Raidon za 5 tis.! Pamatuji si ji za 3,8. Otázka je, jestli se to někdy vrátí.

      0 0
      • TK75  

        Ne…ale budou čínský náhražky na který si asi dost lidí díky nedostatku zvykne.

        0 0
        • MatS  

          Zrovna kopie toho Raidonu už je a někdo z BF jí tu už jezdí na děckokole a prý dobrý. Ale už to nedohledám co to bylo za značku, typický čínský směs nic neříkajících písmen :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Možná jsem to psal já. Pasak P34 27,5 s rovným krkem a na RÚ. Po ročním provozu na holčíčím kole spokojenost. Vidlice chodí pěkně. Má duralové vnitřní nohy i krk, takže její hmotnost cca 1,7 kg. Když jsem ji před minulou sezonu kupoval, stála 45usd + 20 USD poštovné. Teď už stojí 74usd.

            0 0
            • MatS  

              https://www.aliexpress.com/…k%20p34.html

              Dělají různá provedení i s tapered krkem a na všechny velikosti kol. Je potřeba si to pohlídat co je to za verzi, ale cena téměř zadarmo a vzhled jak 10× dražší :-) By mne zajímaly střeva, kde to soudruzi ošidili.

              0 0
              • jIrI___  

                Klidně bych si vsadil, že největší ošizení bude na samolepce výrobce…

                0 0
              • Smazaný účet  

                Bohužel zatím trochu nelogicky nedělají 29 tapered verzi s pevnou osou. Buďto má pevnou osu a rovný krk a nebo tapered a QR. Už jsem i uvažoval, že vezmu obě verze, doma to přehodím a tu s rovným krkem a QR pak za pár kaček prodám. Pořád mi to na stroj pro zimní najíždění km vyjde levněji než raidonka tady.

                0 0
      • jIrI___  

        Osobně tipuju, že časy „levných“ komponentů jsou za námi a jen tak se nevrátí.

        0 0
    • AussigBiker  

      Rozhovor s sefem BFI (Bike Fin International) – jeste porad trva bida, ale je to lepsi.

      https://archiv.hn.cz/…f9a93b01bb1f

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.